gemeenteraad GEMEENTERAAD VAN 4 DECEMBER het verdriet van den DERWINDEKE STUDIO JOS EYSSELINCKX daar is het het meest nodig. Schepen Callebaut reageert voorzichtig. Het gaat volgens hem om bouwgronden, "en is het niet de verantwoordelijkheid van het schepencollege deze te valoriseren?" Voor De Rouck en ook voor schepen Durant is dit geen argument. Op een ravot- terrein kan later nog gebouwd worden. Verekens stelt dat er nog mogelijke inplantingsplaat sen zijn, de Groeneweg bvb. Het komt tot een zeer verwarde discussie. Bij iedereen schijnt blijkbaar zijn ravottersjeugd boven te komen. Iedereen heeft wel wat belangrijks over de zaak te vertellen. Het is één van die heerlijke momenten op een zitting waarbij onze raads leden, met pas een pak saaie punten achter de rug, zich spontaan laten gaan over de ge wone dingen van alledag. Het voorstel komt wellicht in '88 nog ter sprake. Daar zal een ander mogen van schrijven. Ons laatste gemeenteraadsver- slag voor 't Klokzjiël behan delt, evenals ons eerste, de begroting. Daar er zeer weinig tijd voor was, kan het wat slor dig lijken. Nieuws was er al vast veel te rapen. De begroting voor '88, een keu rig werk van 230 pagina's ligt voor ons. Eerst geven schepen Torrekens (financiën) en de fraktieleiders hun visie weer. TorrekensWe hebben een over schot van 3 miljoen. Er zijn voor 150 miljoen investeringen voorzien in '88. Vergeleken met 1978 is de begroting meer dan verdubbeld. Ninove heeft dus een hoge vlucht genomen. Voor 1988 is er een daling van de belastingdruk met 6 miljoen. De vooruitzichten zijn dus echt geruststellend. VerekensUw begroting krijgt mijn zegen, al wil ik niet te enthousiast doen. Van de zoge zegde belastingvermindering zal de gewone Ninovieter niet veel merken, tenzij hij per fiets rijdt en een hond heeft! Bij de ontvangsten hebt u echt ge luk: onroerende voorheffing, personenbelasting en enkele dividenden brengen heel wat meer op. Verekens gaat verder in detail: "Waarom geen degelijk service centrum i.p.v. die versnipperde toelagen aan de verenigingen? Wanneer een belasting op ver- krotting? Wanneer een leefmi- lieupolitie? Er is na zes jaar nog steeds geen initiatief in de richting van sociale huis vesting en stadsherwaardering lijkt ook niet van de grond te komen. Wanneer de OCMW-voor- zitter het bezoek krijgt van een politiek vluchteling, zou hij iets meer geduld mogen opbrengen dan "I have no time for you"De toelage voor het 1111:. 11-commité is zeker on voldoende. Kan deze niet ver hoogd worden? PriëelsDe begroting krijgt blijkbaar de zegen van de SP, al zal 't met een kwispel zon der veel wijwater zijn. De CVP vraagt om dit jaar nog een be lasting op verkrotting en twee de verblijven te heffen, even als om een initiatief inzake de BPA's Bokkenveld en Dender- houtembaan te nemen. En waarom komt de stadsherwaardering zo traag op gang? Cornelis wenst schepen Torrekens proficiat en is zeer tevreden dat er geen nieuwe belasting geheven wordt na schrappen van enkele opcentiemen. DaumerieDe belastingen gaan omlaag en u hebt nog een over schot op de begroting. Dit is meer,te danken aan Dame Fortuna. Rentelast en energiekosten blij ven laag, dividenden stijgen, het stadspatrimonium wordt uit verkocht. In feite gaan de be lastingen met 10% naar omhoog! In '88 zijn er slechts de helft investeringen vergeleken met '87. Kan Ninove zoals Aalst de verhaalbelasting niet af schaffen? TorrekensDe krotbelasting wordt nog dit jaar goedgekeurd. De verhaalbelasting afschaffen zou ons 23 miljoen kosten! De zusters H.H.Harten stellen hun school te Denderwindeke te koop, en dit voor slechts 1,3 miljoen. Er is een overeenkomst afgesloten met pvba Van Hamme Christian (elektrische huis houdtoestellen) met opschor tende voorwaarde als 't stad de school zou kopen vóór 8 de cember. Dit wil zeggen dat een eventuele aankoop door de stad op deze zitting moet beslist worden, anders is de kans ver keken. Ondanks dat heel wat Winnikse verenigingen met ernstige lo kaalproblemen zitten, heeft Winnik geen buurthuis en zijn er ook geen vooruitzichten op dit vlak. Deze aankoop lijkt dan ook een unieke kans. De school zou zowel voor buurthuis, bibliotheek, gemeentelijke dienst als voor de jeugdvere nigingen kunnen dienen. Schepen Callebaut (Winnikenaar heeft dan ook de laatste weken zijn uiterste best gedaan om er een stadseigendom van te ma ken. De Winnikse verenigingen lieten ook van zich horen, ver gaderden met het stadsbestuur en vroegen de koop zeker te doen. Op de raadszitting van donderdag deelden ze een pers nota uit met een ultieme op roep deze unieke kans niet te missen. Uit de uitvoerige nota van schepen Callebaut blijkt echter dat de slechte toestand van de gebouwen het hoofdprobleem is. Herstellingen voor 8 a 10 mil joen dringen zich op. De Winnik se verenigingen vinden dit sterk overdreven en zijn al te vreden met een simpel, sober gebouw. Schepen Callebaut ziet de aankoop wel zitten, stelde zelfs voor het voorste gedeelte (het slechtste) af te breken en de rest dan te gebruiken, kwestie van de herstellings kosten te drukken. Schepen Durant (nochtans ook Winnike- vervolg p.l'. De Speciaalzaak voor al uw FOTO - CINE 4 VIDEO-artikelen Exclusief voor de streek Donkere kamer apparatuur Eigen ontwikkellabo zowel kleur als zwart-wit Wij aanvaarden alle fotografische opdrachten - huwelijks- en doopreportages - studiowerk Vraag vrijblijvend inlichtingen CT

Klokzjiel | 1987 | | pagina 7