NEIGEM HAD EEN KAPEL rPers- mede delingen de werklozen, b.v.o. Heilige Timmermans, vredestich ter, b.v.o. Heilige Timmermans, stimulator van de middenstand, b.v.o. Heilige Timmermans, promotor van de sport, b.v.o. Heilige Timmermans, animator van de kuituur, b.v.o. Heilige Timmermans, strijder voor het leefmilieu, b.v.o. Heilige Timmermans, hoop van het Vlaamse volk, b.v.o. Heilige Timmermans, duwer van de CVP-lijst, verhoor ons. Heilige Timmermans, OCMW-baas, ontferm U over ons. Heilige Timmermans, op de goeie weg, bewaar ons. Beste heiligen, laat Uw hemelse aanwezigheid diep in mijn hart doordringen en maak mij enkele dagen diepgelukkig. Verdwijn melse oorden, maar blijf lang bij ons. Verdrijf de twijfel uit mijn hart, die mij steeds ongelukkig maakt en die mij doet denken dat jullie bedriegers zijn net zoals die vroegere heiligen, waar degenen die de heiligdom men uitbaatten er rijk van werden en degen die er gingen bidden een frankske armer wer den en met een loze remedie naar huis werden gestuurd, waar hun miserie bleef wat ze was. Vergeef me mijn twijfel, doe me onvoorwaardelijk in jullie geloven, op jullie vertrouwen. We zetten door, met zijn allen, ja, nu. Het paradijs bestaat. Sinterklaas ook. Amen. Een gelovige ziel TELEDIENST NINOVE LIE DEKERKE MAAKT DE WINTER WARM -raag hadden wij onze werking aan u voorgesteld. Teledienst Ninove-Liedekerke vzw is reeds jarenlang werkzaam in de Dender streek als sociaal centrum waar mensen met tal van vragen recht kunnen. Een groot gedeel te van onze hulpvragers dient gesitueerd te worden onder de kansarmen en de "vierde wereld"- mensen in Groot-Ninove, Liede kerke en Roosdaal Elk jaar opnieuw worden wij in de winterperiode geconfronteerd met aspecten van armoede, vaak verdoken: mensen die zich geen voedsel en kolen kunnen aan schaffen, mensen die koude lij den wegens onvoldoende warme kledij, dekens of aangepaste verwarmi ngstoestel1 en Teledienst probeert deze mensen te helpen met de middelen waar over we beschikken: warme win- terkledij, voedselpaketten kolen, verwarmingstoestellen. Onze voorraden zijn evenwel niet onuitputtelijk. Wij zijn ook steeds aangewezen op de solidariteit van onze mede burgers die ons gratis kledij, dekens en nog bruikbare ver warmingstoestellen bezorgen. Dit jaar willen wij voorbereid zijn op een eventueel komende koude golf. Daarom lanceren wij onze "Maak de winter warm"- actie. Hiervoor zoeken wij dekens, warme winterkledijko- lenkachels en andere verwar mingstoestel len. Je kan ook Teledienst steunen met een gift. Indien u nog vragen zou hebben of bijkomende informatie, dan kan u steeds terecht bij Ludo Gorlias, maatschappelijk assis tent te Ninove of Katrien Bae- tens, maatschappelijk assisten te te Liedekerke en dit op vol gend adres: Centrum voor Maatschappelijk Werk - Teledienst vzw Kerkplein 6 Stationsstraat 92 9400 Ninove 1770 Liedekerke 054/32.26.00 053/671555 SLAGHMUYLDER 5TIMUL0- DUBBELE PATER-TRIPEL niet te snel terug naar Uw he- Al jaren staat op het kruispunt van Kantonstraat en Brusselse heerweg (Hameide) een kapel, toegewijd aan de H.Margareta, patrones van de parochie. Vroeger stond de kapel in het midden van het kruispunt. Maar omdat sommige chauffeurs ze blijkbaar moeilijk konden ont wijken, werd ze op een stuk braakgrond gezet, naast het kruispunt. Op 23 september '86 besliste het schepencollege ze terug te plaatsen op de oorspronke lijke plaats. Men wachtte hiermee, wellicht totdat de geplande werken aan de Kan tonstraat zouden uitgevoerd zijn. Eind oktober stond plots de Dienst Openbare Werken op de Hameide om de kapel te ver plaatsen. Waarheen ze moest, wist men niet. "Ze moest weg". Het ging er blijkbaar niet zacht aan toe, want de sokkel, met historische tekst ingebei- teld, brak doormidden. Samen met de nis en het grondstuk werden de stukken op de parking voor de kerk gelegd. Het her stellen van de sokkel, voor zover nog mogelijk, zal wel een pak geld kosten. En als dit met de traditionele snel heid van de Ninoofse politiek gebeurt, kunnen de brokstukken van de kapel nog jaren op de parking liggen. Toppunt van de ironie: in het novembernummer van Ninove-info stond een bladzijdenlang arti kel over enkele kapellen die dank zij schepen van cultuur Van Eeckhout gerestaureerd waren... vervolg van p2 Vervolg p.SO advertentie Neigem heel lang geleden: in het midden de kapel, van achteren ce- fotografeerd. De weg naar boven loopt naar Gooik.

Klokzjiel | 1987 | | pagina 9