Latidbouwvereeniging Redt U Zeiven Aalst m NI EU WEHKERKEN. Te Gilly-Louvy geneest men 1 Redt U Zeiven STANDREGELEN Oude kunsten en schoonheden Eindelijk zal de Vrede tochgeteekend worden tusschen de Verbondenen en Duitschland. Zonder onvoorziene ver wikkelingen zal de plechtigheid van de uitwisseling der bekrachtiging kunnen plaats hebben op Dinsdag 6 Januari in het Ministerie van Buiten- landsche Zaken te Parijs. Lloyd Geor- je, die te Parijs zal zijn op dit oogen- blik, zal aanwezig zijn. Eens de vrede hersteld, zullen de Fransche diplomatische agenten reeds ©p 7 en 8 Januari hun post in Duitsch land vervoegen. Een zaakgelaste zal de Fransche republiek officiéél te Pa rijs vertegenwoordigen. Naar de verschillende groote steden van het keizerrijk zullen konsuls vertrekken. Op 12 januari zullen de verbonden troepen, die de grondgebieden, waar volkstemmingen moeten plaats grij pen, moeten bezetten. Frankrijk be ginnen verlaten, ioo treinen zullen voor dit vervoer noodig zijn. De'Fransche generale staf heeft ver klaard met een dienstplicht van min der dan twee jaren niet te kunnen uit komen en wel wegens'1 gebrek aan menschenmateriaal. Men heelt noodig voor het Rijnleger 200.000 man, voor de koloniën 100.000, voor den Levant 3o.Ooo, voor het garnizoen van Parijs 43.000 en voor verschillende depots 3o.ooo man, in het geheel 3oo.ooo man. Daar de jaargang 1920 echter slechts 200.000 man levert, was het noodig dat men twee jaargangen on der de wapens houdt. *- Nu zou er spraak zijn van een Ver bond tegen de Entente. De Stokholm- sche correspondent van de Morning Post seint Naar ik uit goed inge lichte bron verneem, hebben voor- staanders van een verbond tusschen Rusland, Duitschland en Japan een centraal bureau te Praag gesticht. Onder -de voorstaanders zijn verte genwoordigers van kleine Europee- sche Staten, die het in het belang van de kleine staten achten, dat er eene tweede machtige internationale kom- binatie komt, die tegen de Entente kan worden uitgespeeld. Zoo wordt de naam genoemd van een invloedrijk Tsjechisch politieker, die een groote rol heeft gespeeld in de beweging te gen Oostenrijk. Een ander voorstaander van de beweging is een vermaard Deensch schrijver, die tijdens den oorlog Duitschgezind was. En wat gaat er dan van den Volkenbond geworden Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading. Br asset 27 December iglQ. Landbouwersvereeniging REDT U ZELVEN - 8, Groote Markt, AALST. Mijnheeren, In antwoord op uwe brieven vau den 11 en 16 December heb ik de eer u het volgende te laten kennen Om op de redematigste wijze moge lijk dehoeveelheden zemelen waarvan de maalderij beschikt te kunnen ver- deelen. heb ik, na de alschalling van al de uitvoervergunningen van zeme len naar het buitenland, aan de Coo perative der Belgische molenaars be richt gegeven dat de landbouwers voortbrengers moeten bij voorkeur zemelen ontvangen, in evenredigheid der leveringen van graan die zij aan de Commissie voor aankoop van granen gedaan hébben. De aanvragen der bovengemelde landbouwers moeten gedaan worden door de tusschenkomst der graanaan- koopers die voor rekening van ge zegde commissie werken, en die alsdan aan de Cooperative der Mole naars (Bureel van de vei deeling der zemelen) de hoeveelheden zullen op geven die groeten aan hunne verkop- pers geleverd worden. Deze maatregel die voor het overige de redematigste zijn, worden opge legd uit reden van den toestand der zemelenmarkt waarvan heden de bestellingen het beschikbare overtref- fen. Aanvaardt, Mijnheeren, de uitdruk king mijner hoogachting. Voor de Minister De Algemeene Bestuurder. Verleden Zondag was het hier eene algemeene vergadering en de volgen de punten stonden op het dagorde 1) Herkiezing van 't bestuur. 2) Inschrijving voor zaaihaver. 3) Bespreking over de landpachten. De bespreking over de landpachten was zeker wel voor velen onzer leden een van de gewichtigste punten, daar er nu zooveel van opslag Van pacht gesproken wordt. Na de eerste punten afgehandeld te hebben, begon de bespreking over de landpachten, waarin er gewezen werd op de onrechtveerdigheid en de onre delijkheid van iemand te onderhuren. Het artikel van Zondag 11. in de Koornbloem getiteld De Boe- renstrijd door den heer O. Cau- dron, is er voorgelezen onder de be sprekingen en verwieri de algemeene goedkeuring. Daarna is het volgende voorstel met algemeene stemmen voor onze gemeente aangenomen Al me land in gebruik neemt dat door den vroegeren huurder om rede van te hooge pacht is laten liggen, of die op publieke of'andere verpachtingen zal onderhuren, zal voor altijd uit den bond gesloten worden. Mochte dit schoon voorbeeld door alle gemeenten gevolgd worden en mochten alle boeren de groote voor- deelen der welingerichte vereeniging begrijpen, de toekomst voor ons zou er zeker wat rooskleuriger uitzien dan nu. De Schrijver, L. De Clercq. de winsten volgender wijze verdeeld worden 1° 1/20 om de wettige voorbehouding samen te stellen 2° Een winstaandeel van 6 p. c„ voor het gestorte kapitaal. Voor de onder- schrevene maar niet gestorte kapitalen zal een intrest van fr. 0,50 uitbetaald worden te beginnen van 1 Januari 1921, of van 1 Januari van het 2e jaar na de onderschrijving. Beide intresten zullen betaald worden met terugroeping der voorgaande dienstjaren indien het noodig is Van het overschot zullen 3° 10 toegekend worden aan de aandeelhouders 4° 40 toegekend worden aan het voorzieningsfonds 5° 50 °/o verdeeld worden onder de verzekerde leden in verhouding met de premiën sedert de laatste verdeeling door ieder van hen gestort. Het winstaandeel der leden (van 6 neemt aanvang te beginnen van den lu Januari of den 1" Juli volgende op het tijdstip der storting waarvan spraak is in nr 2 van artikel 8. VIII HOOFDSTUK. Ontbinding. Art. 39. Zoohaast vermoed zal wor den dat de maatschappij met verlies werkt, en dat meer dan 50 °/0 van het ingeschreven kapitaal verloren is, roept de sekretaris onmiddellijk den beheerraad bijeen. Indien het vermoeden gegrond bevonden wordt, zijn twee algemeene vergaderingen noodig om over de pnt- binding te beslissen. De raad belégd eene eerste vergadering binnen de 3 weken en legt haar den toestand bloot. Hij doet, bij deze gelegenheid de voor stellen welke hij in het belang der maat- ^nhannii nnnHio- ar^ht. i' of indien de vraag daartoe gedaan wordt door 1/10 der leden, zonder dat het getal dezer, vijftig moet overtreffen. Nochtans moet alle voorstel tot wijziging der standregelen gestemd worden door ten minste de twee derden der stemmen, op eene algemeene vergadering bijzonderlijk, te dien inzichte belegd. XI HOOFDSTUK. Overgangsschikkingen. Art. 4o. De balansrekening, de be werkingen van het eerste maatschappe lijk jaar vermeldende, zal, bij uitzonde ring, den 31 December 1920 gesloten worden. Art. 47. De tegenwoordige stand- regelen zijn aangenomen geworden in de algemeene vergadering van 22 Novem ber 1919. Art. 48. Zijn voor de eerste maal genoemd geworden als leden van den beheerraad Te Gilly, evenals overal elders, zijn er ongelukkigerwijze zieken, menschen die weinig tevreden zijn over den staat hunner gezondheid. Sommigen dezer beklagen zich bij het waarnemen hunner vruchtelooze po gingen om beter te worden anderen die leerden uit de voorbeeldén van genezing sedert 30 jaren bekend gemaakt, nemen de Pink Pillen en genezen. De heer Aimé Berger wonend 2 bis Man» denmakerstraat te Gilii-Louvy, heeft ons ge schreven AFDEELING OKEGEM GEACHTE HEER, Ued. wordt vriendelijk uitgenoodigd tot het bijwonen der vergadering, welke belegd wordt op ZONDAG 28 OCTOBER, te 9,30 uur voormiddag, bij M. Ivo Staels, Gemeentehuis. DAGORDE Voordracht over Hambrouck. Pvachtische Veevoeding door Ingr K. Namens de landbouwvereeniging Redt U Zeiven O. CAUDRON, Bestuurder. stuur en inschrijving vooralle benoodig- heden. J Gemeente MELDERT, Vergadering van de landbouwers der gemeente. Bij de kinderen Neuland (Nievel), voor het defioitief stichten van een boerenbond en kiezing van 't bestuur, op 6 Januari 1920 (Drie Koningen) om 3 1/2 uren. Samenwerkende Maatschappij voor Onderlinge Brandverzekering te Aalst. (Slot.) Het gedeelte dat het wettig minimum daarstelt zal onaangeroerd moeten blij ven tot dat de geldigheid van de laatste in voege zijnd verzekeringspolis zal ge ëindigd zijn. Het voorzieningsfonds is de eigendom der samenwerkende maatschappij Redt U Zei ven Wanneer de beheerraad het nuttig zal oordeelen, zal, binnen de grenzen die hem gepast zullen schijnen, het beschik baar geworden gedeelte van het voor zieningsfonds mogen verdeeld worden zooals in nr4 van artikel 38 gezegd wordt. VII HOOFDSTUK- Balansrekening en verdeeling der winsten. Art. 38. Na aftrek van alle alge meene onkosten en maatschappelijke lasten, aflossingen inbegrepen, zullen Mad. BERGER De uitslag door Mad Berger verkregen wonderbaarlijk. Uwe PinkPillen zijn gewis eraan te bevelen. Ik heb er zes doozen bestuiten door aen.beheerraad, genomen, laten komen en nadat mijne vrouw er door zal, zonder beroep, beslist worden drie scheidslieden. Elke partij zlal haren scheidsman aan duiden de derde scheidsman, zal, in geval van oneenigheid, door de algemeene vergadering benoemd Worden. Wanneer éen der beide partijen wei gert zijnen scheidsman te benoemen binnen de 3 dagen nadat zij hiertoe door de andere partij bij aanbevolen brief werd uitgenoodigd, zal het dezenlaatsten vrijstaan het geschil voor de gewone rechtbanken te brengen. Art. 41. De maatschappij erkent, hetzij als aanlegger, hetzij als verweer der, slechts de bevoegdheid der recht banken van Aalst en van deze in welker werkkring de stad Aalst zich bevindt. De deelgenooten mogen dus, in geen geval, de tusschenkomst van andere rechtbanken inroepen. Art. 42. De deelgenooten verbinden zic^h de uitspraak der scheidslieden te eerbiedigen en er zich in alle gevallen naar te schikken zonder verhaal bij de rechtbanken. Art. 43. De woonplaats der maat schappij, voor toekenning van rechtsple ging, wordt ten maatschappelijken zetel gekozen. Art. 44. Over alles wat in deze standregels niet voorzien is zal de be heerraad beslissen, en wat hij aldus beslist maakt deel van het reglement. X HOOFDSTUK. Herziening der Standregelen. Art. 45. De tegenwoordige stand- regelen zuilen gewijzigd kunnen worden door de algemeene vergadering, op voor stel des beheerraads ofdestoezichtsraads, vier van had ingenomen bevond zij zich als ware zij in een nieuwe wereld overgeplaatst. Hare maagpijnen zijn verdweenen, hare eet lust is weergekomen evenals hare krachten en hare gezetheid, want zij was zeer verma gerd geweest. Ik geloof zeker dat, indien men zich niet wel gevoelt, het niet noodzakelijk is veel geld uit te geven om weer gezond te worden. Men heeft niets anders te doen dan uwe Pink Pillen te nemen. Het is vermake lijk waar te nemen dat de vrienden en de kennissen die Mad. Berger gekend hebben toen zij zoo ziek was, haar nu allen vragen hoe die verandering heeft plaats gehad en of die dikte wel een goed teeken is De Pink Pillen geven eenvoudig bloed met iedere pil, dat is het eenige geheim van alle hunne schoone genezingen. Zij zijn on overtroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen,, scheele hoofdpijnen, verschietende pijnen, zenuwuit putting. De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken en in het Hoofddepot Apotheek Derneville, b6 Waterloo laan te Brussel trs. 3.50 de doos, fr. 17,50 de zes doozen, franco, De Kopermijn van Dalecarlie. Dalecarlie, is eene bergachtige provincie van Zweden, die een groot aantal mijnen bezit, welke het beste koper van geheel Europa leveren. De reizigers gaan gewoonlijk degene be zichtigen, waarvan wij hier eene korte'beschrijving laten volgen.

De Koornbloem | 1920 | | pagina 3