Wekelijkse!) Gverzieht Verzekert a tegen brand "aankondigingen Een kosteloos Abonnement Luistert naar den priester 'SLAG LACHKRUII) fn- Magazijn. ewoon lokaal voor al de leden en niet- :den. Dagorde Voordracht door de heeren laudron en Van de Velde over On- erlinge Brandverzekering en Land- Duwersbelangen Inschrijving voor nieuwe actiën. In Ierland begint het waarlijk vies te loen. De heer Farron, hoofd van de ersche Labour Party, heeft op 30 Mei p een vergadering der Iersche treinbe- unbten gezegd dat hun partij beslist leeft, dat de werkende klas van Ierland n haar geheel aan den strijd moet deel- ïemen. Hij is tegen alle verzoening ge kant en wil den strijd voeren tot alle üritsche troepen uit Ierland zullen terug- jetrokken zijn. Daarop werd te Londen :en kabinetsraad gehouden om naar een jplossing te zoeken en zeggen dat ze het neens kunnen, met een woord... De minister van Bolsjevistisch Rus- and, de heer Krassine, is thans te Lon- jen om met het Engelsch ministerie over »conomische punten en de kwestie van ïandelsbetrekkingen met Rusland te on- jerhandelen. Zou dit bezoek ook geen politiek doel inhoudenhieromtrent wordt nog steeds flink gezwegen. Te Moskow nemen de bolsjevisten maatregelen om 25 millioen in goud, vooitkomende van den metallieken waarborg der Fransche leeningen, naar Zweden te zenden, ten einde het te ge bruiken voor handelszaken. Een Fransch blad weet uit Berlijn te melden en het zou man en paard kun nen noemen, naar het beweert, dit Voor enkele weken greep een gehei me raadszitting plaats te Berlijn, op de- Velke de kwestie van een gewapend .onflikt tusschen Duitschland eenerzijds ;n Polen met Frankrijk anderzijds te berde kwam. Het hoofd van den staf gaf uitleg over den militairen toestand. Tegen Frankrijk zou Duitschland 700 duizend man en tegen Polen 300.000 man in 't gelid brengen. Dat leger acht men voldoende, daar men nog op reser vetroepen mag rekenen. En Duitschland zou daarbij denken dat zekere landen wel slim genoeg zullen zijn van zich dezen keer onzijdig te houden... maar... de laatste berichten melden dat de man die zoo iets schreef, bezopen was cn in droom weer die legioenen grijze hebbers zag voorbijtrekken. Dat komt er van... De Turken zijn nog niet in hun schik over hun uitslag van de vredesconferentie en 't schijnt dat de groot vizier aan t loopen gevallen is. Ge ziet van hier den hoog-en edelgeboren Dahmad Cherif Pacha van uit Constantinopel naar An- goma vluchten om niet het vredesverdrag te moeten teekenen. Misschien loopt hij nog met de nationalisten die er ook niet willen van weten Terwijl alles afslaat is het juist ver keerd met kalk en ciment. PORTLAND CIMENT tegen einde der week verwacht, kost 16 frank zonder zakken. Dus eene prijs- vermeerdering van 3 frank. Wij laten iedereen raden hoe hoog de in onze Onderlinge Brandverzekering verzekerde kapitalen zullen beloopen met einde Juni aanstaande. Het antwoord moet op dit briefje ge schreven worden en in t Lokaal of Ma gazijn afgegeven worden ten uitersten op 20 Juni. Wie 't dichtste getal op geeft bekomt als premie"Een abonnement voor 't jaar 1921 op ons blad "De Koornbloem,, Naam en adres Aan de leden, die zoo welwillend wa ren ons het ontbrekende nr 39 van De Koornbloem te bezorgen, zij hier open lijk hartelijken dank gezegd. De Redactie. Boerken Ketels was naar de stad ge gaan en keek verwonderd naar de schoone huizen en prachtige winkels. Op een groot huis stond met gouden letters Change Daar er zooveel volk in en uitging en de poort wagewijd open stond, ging boerken Ketels die precies geenen uil was binnen. Voor een glazen deurken stond een bokkebaard met de pen achter d'ooren, het boerken te be kijken. Wat verkoopt men hier, Mijnheer? vroeg pachter Ketels. De langharige heer keek misprijzend naar ons boerken en zei spottend Muil ezels. Ketels had het heet en zei goeds mo gelijk Zoo, dan hebt ge reeds veel ver kocht dat ik hier maar eenen muilezel meer zie Boerke Ketels schoot in ne schater lach en trok verder. In den optocht der oud-strijderSj on langs in Brussel gehouden, werd er een schild gedragen met daarop geschreven Ziehier hoe onze ministers zich in hun ambtelijke bezigheden zouden moeten vertoonenen daarachter kwam heel statig een klein ezelken aangestapt. Pier Neuter, die nogal nen serieuzen wijsgeer is en van politiek en wetgeving nogal verstand heeft, was van oordeel dat het in plaats van een klein ezelken welnen grooten ezel zijn mocht. te te in Nu komen ze af Wie? Wat? Hoe? Van waar Waarmee Het passagier schip Baltic is de Engelsche haven Queenstown binnengevaren. Het bracht 2316 Amerikaansche passagiers mee. B innen enkele dagen komen ze hier hun goudbeursjes uitschudden, neen, ik wilde maar zeggen uitwisselen en dan plezier maken in 't aanschouwen van ons arm en verdimmeleerd landeke. De invoer van herkauwers en varkens uit Nederland en dienende tot het kwee ken en vetmesten, wordt tot het einde van de terugeisching der Duitsche run deren naar België, voor gansch het land toegelaten langs de quarantaine stallen van Middelburg, Watervliet, Santvliet, Meersel, Arendonck en De Planck, mits gezondheidsonderzoek naar de pokziekte vobr de runddieren en naar het mond en klauwzeer voor runddieren, schapen, geiten en varkens. De dieren zullen er aan een quarantaine van acht dagen on derworpen worden. Deze quarantaine mag ook gebeuren, ten koste van den invoerder, op Hollandsch grondgebied, maar de plaats van opsluiting of afzon dering mag niet verder dan op vijf kilo meter van de Belgische grens gelegen zijn. Ge ziet de Hollanders zijn op hunne hoede en niet zonder redën, onze boe ren weten er van mee te klappen. Het regende buiten geweldig en de meester leerde aan zijn jongens de les de aarde is rond. Jantje zat op zijn bank te droomen, heel zeker van modder en van regen plassen. De meester heeft hem in t oog en vraagtHoe is de aarde, Jan-die-niet- oplet En Jantje zonder haperen, galmde het uit in de klas Meester, de aarde is nat.. Of ze lachten Alle dagen te bekomen In den voor middag van 7 tot 11 uur. (Zonder zakken). Maïs 105 fr. de 100 kilos. Zemelen aan 49 fr. de 100 kilos. Meel aan 143,50 fr. de 100 kiios. Lijnmeel aan 100 fr. de 100 kilos. Cocoskoek aan 78 fr. de 100 kilos. Beetzaad aan 4.00 fr. de kilo. Klaverzaad aan 15,50 fr. de kilo. Blauwe aluin aan 2 fr. de kilo. Portland Ciment verwacht 16.00 fr. Met zakken. Nitraat verwacht midden der week aan 126 fr. de 100 kilos. Guano 3X6X5 aan 52 fr. de 100 kil. Opgegeven getal in onze Onderl. Brandverzekering Hedt U Zei ven Zij geeft U de voordeeligstecon ditiën. Zij verzekert aan 15 °/0 beter koop dan andere maatschappijen. Zij keert U jaarlijks 50 terug der zuivere winst. Bestaande verzekeringen kun nen maar geldig opgezegd worden door een aanbevolen schrijven ten minste 3 en soms 6 maanden voor den vervaldag en waarmede wij ons gelasten. Voor inlichtingen wendt U tot ons lokaal, waar de Bestuurder alle zaterdagen zetelt. (Gratis voor.de leden) TE KOOP eene schoone jonge vaars van twee weken oud,bij Alfons Van Eeck- hout, te Okegem, plaats. HUURHOUDER1J Albert Meeit Denderleeuw, (lid van den bond) biedt zich aan voorhuwelijken, doopen, begra vingen, enz. Matige prijzen. Ook te koop 12 karren op drie wielen, zware en lichte en 2 camions. TE KOOP bij Leopold Michiels, Ressegem, 2 zeugen 12 weken dracht. TE KOOP bij de Wed. Michiels, Nieuwerkerken, een engelsche mijt ijzer. TE KOOP een hoeveelheid spaanders (brandhout) en mutsaard, bij Erans Van Nieuwenborgh, Ouden aardenweg, tegen de Tir Aalst. Uitterhand te koop 11 koopen zwaar hooigras gelegen aan de Ninofsche steen weg bij Jan Baptist Meert, Erembodegem Watermolen. TE KOOP bij Florent Uytersprot, Nieuwerken, Maal, kapel, 3 vaarzen 1 gekalft, 1 bekallt acht maanden en 1 bekalft zeven maand. TE KOOP eene volle zog, 13 weken ver bij de weduwe Symelon, Nerewegstraat, Woubrechtegem. TE KOOP eene volle zog, 13 weken ver bij Louis Van Liedekerke, Nerewegstraat Woubrechtegem. TE KOOP vier jonge honden,echt scha penras, 4 weken oud, bij Em. Ringoot, te Nieuwerkerken. TE KOOP eene schoone volle zog tien weken dracht, bij Victor Coppens, Lede, nabij de statie. TE KOOP bij G. Scheerlinck, Groen straat, Moorsel, eiken staanders voor en gelsche mijten. TE KOOP bij Jan De Petter-Podevyn, Brusselschesteenweg, 6, kamion, ressort- kar, drijwielkar, dresseurkar, groot aal stuk, alles in goeden staat. TE KOOP 6 dagwand hooi en nagras, wassende op eene vetmeersch, gelegen te Liedekerke-Impegem, tegen de campagne van den Heer Rollier van Denderleeuw, te bevragen bij de Wed. Coppens, te Kerkxken. In't geheel ofmetdeelen. TE KOOP een vet rund, bij Louis Van de Maele, Erembodegem, Kapelestraat 9 TE KOOP eene ploeg voor koe onlangs nieuw, bij Jean Van Geert Hekelgem, TE KOOP eene volle zog 14 weken ver bij Martinus Temmerman, Holbeekstraat, Woubrechtegem. TE KOOP bij Gustaaf Parent, te Lede, Steentje, een schoon vaarzenkalf van eene gesyndikeerde koe. TE KOOP twee melkschapen bij Gus taaf Melkebeek, te Kerkxken. TE KOOP twee schoone zeugen 14 we ken ver bij Frans Van der Biest, recht over, de kerk, Zonn:gem. De eerwaarde heer Pietro Caneto, pastoor te Callec Ligure per Vene (Pro vincie Genua, Italië) schrijft ons Ik ïeb eenige doosjes Pink Pillen genomen en ik kan verklaren dat, hoewel ik op een gevormden leeftijd ben, zij mij het meeste goeds hebben gedaan en een wel- dadigen invloed op den staat van mijne gezonheid hebben gehad. Zij hebben mij mijne krachten, mijne levenslust, mijne eetlust en'mijne bedrijvigheid doen weervinden, en mij aldus'Me ^vervulling van mijn priesterabt fzeer™vergemakke lijkt. Pastoor Pietro Caneto. Menschen op gevorderden leeftijp hebben behoefte aan bijzondere zorgen. Het arme lichaamsgestel verzekert het leven door een saamgestelden arbeid dien het zeer langen tijd uitvoert, maar er komt een dag dat het eenige sporen van slijting in zijne werkzaamheid vertoont. Het is het bloed, ons arm bloed, waarop wij sedert langen tijd teren, dat door zoo veel te geven als het kan, zich langzaam uitput. De organen die niet meer zooveel kracht en zooveel werkend vermogen ontvangen., worden lui en slap, waaruit een merkbare vertraging van alle levens verrichtingen voortkomt, die een bron is van eenen staat van dagelijksche en ver ontrustende kwalijkheid. Welnu, men moet aan het bloed den rijkdom waaraan het gebrek heeft terug geven. Maar zegt dat de Pink Pillen bloed geven met iedere pil. Dat is de waarheid, en het beste bewijs ervan is dat gevoel van warmte en van welzijn dat zij onmiddelijk ondervinden die een kuur met de Pink Pillen zijn begonnen. De jonge vrouwen, de. bloedarme jonge meisjes, met wie men medelijden had om hare slechte kleur en hare bleekheid, gaan er onmiddelijk goed uitzien. De knapen en de meisjes die door de storingen van den groei verzwakt zijn, worden opnieuw krachtig en levenslustig, zoodra zij een zoodra zij een kuur met de Pink Pillen zijn begonnen. Zoo is het ook. naar het voorbeeld dat wij hier noemden, met de menschen op hoogeren leeftijd, die, door de Pink Pilleen te nemen en zich -daar door bloed te geven, hun leven verlengen en hun leven brengen in hunne laatste ja ren. De Pink Pillen zijn onovertroffen te gen bloedarmoed, bleekzucht algemeene zwakte, maagkwalen, scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, vershietende pijnen, zenuw uitputting, neurasthenie. De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken en in het hoofddepot Apotheek Derneville, 66, Waterloolaan, Brussel fr. 4,50 de doos, fr. 24 de zes doozen, franco. .V

De Koornbloem | 1920 | | pagina 3