Vera Buitenlandse!) Overzicht aan Schrijvers en heden 1 Meerverkoop. Plaatselijke JVIagazijnen Staatsblad. LANDBOUWNIEUWS BERICHT Beursnieuws. STADSNIEUWS. Zeebrugge - Harwich - Londen Veemarkt van Gent. Sint Lievens-Essche VERVOER VAN DIERENLIJKEN. in Magazijn. Uil ter hand te koop: Venditie van Meubels Nij ve rh ei dseige n d om I il Ier hand te koop. de ontstoppeling strooie men een meng sel van 300 kilogr. superfosfaat, 100 kgr. chloorpotasch en 100 kgr. zwavelzure ammoniak sulfaat (hoeveelheid per Ha). Inkarnaatklaver wordt gezaaid op goed vastgelegden akker en om de sne den van dit vroege voedergewas te ver haasten, ware het wenschelijk op onder scheiden perceelen volgende variëteiten te bezigen gewone-late en extra-late inkarnaatklaver. Ten einde den voeder- oogst te vergrooten en de voeding te vervroegen, kan men witte mostaard zaaien, welke na enkele weken n dege lijk voeder voortbrengt. HOEVEDIEREN. Men wake er op dat de paarden thans meer dan ooit regelmatig en goed gevoederd worden immer staan deze trekdieren thans in het gareel van den vroegen morgen tot den laten avond. Vergeten we niet dat zij onze onmisbare en groote weldoeners zijn en dat onze trekdieren bij voorbaat recht hebben op zachte en menschelijke behandeling. Ook hier ben zoo vrij, nogmaals te verwijzen raar een mijner onlangs verschenen artikels en waarin ik het Baden der paarden vooral bij groote hitte ten warmste aanbevool. Welk genot beleven we niet, wat ver- frissching, wat ontspanning, wat nieuwe levenskracht, welke bloedsverversching en spierverkloeking voelen we niet, tel kens we na 'n drukken zomerdag 't afge sloofde lijf, de bezweete huid ei de ver stopte poriën eens duchtig in 't frissche water kunnen dompelen Welnu op ditzelfde genot al ware 't enkel ge- zondheidshalve mag ook ons trek paard aanspraak maken. Waarom het dan dit uitstekend middel tot bekomen van nieuwe levenskracht ontzeggen Dit ware van onzentwege enkel snoode ondankbaarheid Wezen we eveneens omzichtig bij de voeding, bij groote krachtinspanning gepaard met hooge temperatuur, zijn onze paarden zeer onderhevig aan bloedsopdrang en maagontsteltenis. Om alle verteringsstoornis te voorkomen, raden we het gebruik van versch hooi ten zeerste af. Verder, om de vliegen en wel vooral de bremsen of zoogezegde paardenvliegen die echte bloedzui gers onzer hoevedieren te verwijde ren, zal men ze nu en dan eens besproei en of besprenkelen door n aftreksel van gekookte notenblaren. NEERHOF. Men kieze de jonge hanen uit, welke bestemd zijn tot de voortbrenging. Minstens alle acht dagen voege men bij het drinkwater der hoen ders 5 grammen ijzersulfaat; deze doen wijze zal U vele ziekten bij de hoenders besparen. 't Is nu ook het passend oogenblik den eiersvoorraad uit te kiezen ter be waring. De niet-bevruchte eiers bewa ren zich het best. Een oud stelsel en verreweg nog steeds het geraadzaamste om de eiers te bewaren is van ze in kalkwater te plaatsen. Er bestaan hier twee doenwijzen 1° Men dompelt de eieren gedurende een veertiental dagen in 'n tamelijk dikke kalkmelk, daarna plaatst men ze in lagen van zemelen. 2° De andere doenwijze bestaat door ze te baden in kalkwater en ze erin te behouden tot het oogeublik van hun verbruik. Ziehier, hoe men te werk gaat bij de bereiding van dit kalkbad Men voegt bij eiken liter water 10 grammen kalk. Dit mengsel laat men n tijdje rusten en zinken, daarna giet men langzaam af. Vervolgens voegt men opnieuw water bij en men laat weer rusten. Het boven- vlottend klare vocht wordt in den bak overgegoten, waarin zich de eiers bevin den. Het vocht stijge 10 cm. hooger dan de bovenste eierlaag.De korst van kalk- koolzuurstof, welke zich na enkele da gen aan de bovenoppervlakte van het vocht vormt, mag men niet vernietigen Men breke ze enkel op 't oogenblik dat men de eiers wegneemt. R. AKKERMANS. NIEUWERKERKEN Zondag 5 Oogst, algemeene vergadering in 't ge woon lokaal, onmiddellijk na de hoog mis. Dagorde Inschrijving voor Eerste lingen-plantgoed. BAARDEGEM. De landbouwers die eerstelingen-plantsoen verlangen, kunnen zich laten inschrijven bij den magazijnier Van den Abeele. Voor de afdeeling Sint Lievens- Essche werd een nieuwe schrijver en verdeeler aangesteld, namelijk de heer JOS. ROELANDT, Ge meentehuis. De leden kunnen de waren bij hem afhalen van af Maandag 6 Augustus. Het magazijn zal er open zijn alle dagen in den voor middag ('s Zaterdags en 's namid dags gesloten). De prijs voor vervoer en ver- deelingskosten is bepaald op 1,50 fr. per 100 kgr. (dus 1,50 fr. meer dan de officieele prijzen in De Koornbloem). Het Staatsblad van 29 Juli 1923 kon digde onderstaande schikkingen af Gezondheidspolitie der Huisdieren. Gezien de wet van 30 December 1882 op de gezondheidspolitie der huisdieren, alsook het koninklijk besluit van 31 December 1900 betreffende het wegha len en vernielen van dierenlijken waar van het vleesch tot de voeding geschikt is Gezien de wet van 4 Augustus 1890 op de vervalsching der eetwaren Herzien het koninklijk besluit van 23 Maart 1901 betrekkelijk de vleeschkeu- ring Overwegende dat er moet vermeden worden dat de dierenlijken tot de vilbe- luiken bestemd van hunne bestemming worden afgewend, Op voorstel van Onzen Minister van Landbouw en Openbare Werken en van Onzen Minister van Binnenland- sche Zaken en Volksgezondheid, Wij hebben besloten en Wij beslui ten Artikel 1. Het vervoeren van lijken van dieren gekeeld of niet, met of zon der huid, is verboden indien geene toe lating tot vervoer door den burgemees ter der gemeente waar het lijk ligt werd afgeleverd. In de deelen des lands bediend door een vilbeluik door het Ministerie van Landbouw aangenomen, mag dit ver voer slechts gedaan worden door de bedienden van dit beluik indien het dier riet werd gekeeld of indien de geheele in beslagneming er van voorzien is in uitvoering van het ministerieel besluit van 31 Maart 1901 Werd het dier vöör den dood gekeeld en hebben de eigenaar en de burge meester redenen te gelooven dat het vleesch desgevallend voor het verbruik zal goedgekeurd worden, dan mag deze laatste er het vervoer van toelaten langs den kortsten weg naar een openbaar slachthuis, bij uitsluiting van welkdanige private slachterij. De toelating van den burgemeester, die, betrekkelijk de lijken met of zonder huid, dient opgemaakt te worden over eenkomstig het model door het Ministe rie van Landbouw vastgesteld, moet den naam en de woonst van den eigeraar van het dier opgeven, benevens de be schrijving van het dier, de plaats en den dag van den dood of van de afmaking met aanduiding van de zekere of ver dachte oorzaak. De bestemming aan het dierenlijk te geven moet ook op het ge tuigschrift vermeld worden. Die oorkonde moet in het bezit van den geleider wezen en moet op ieder verzoek der overheden vertoond wor den. Indien het lijk naar een openbaar slachthuis overgebracht wordt, moet het aan den bestuurder van dit gesticht af gegeven worden. Een dubbel der toelating moet onmid dellijk naar den veearts-opzichter gezon den worden. Art. 2. Het veelsch, het vet en de afval tot de openbare voeding bestemd, mogen slechts in eene gemeente of van de eene gemeente naar de andere ver dragen of vervoerd worden dan in ge stempelde stukken of per onverdeelbare pakken die het merk der keuring dra gen. Deze schikking betreft geenszins het vleesch, het vet en de afval door de kleinverkoopers naar de woonst der ver bruikers gedragen. Art. 3. Het vleesch, het vet en de afval tot het verbruik ongeschikt, mo gen slechts vervoerd of verdragen wor den na ontaarding en alleenlijk door de bedienden van het vilbeluik, door den Minister van Landbouw aangenomen Art 4. Het vleesch en de lijken vervoerd of verdragen in overtreding der hierbovenstaande schikkingen wor den aangeslagen en rechterlijk verbeurd Zij worden ter beschikking gesteld van het vilbeluik aangenomen voor de streek waar de aanslaging plaats heeft. Art, 5. Boven de gerechterlijke verbeuring in vorenstaand artikel voor zien, worden de overtredingen aan arti kels 2 en 3 van het huidig besluit gestraft met de straffen aangestipt in artikels 6 en 7 der wet van 4 Augustus 1890. De overtredingen aan de andere hierboven staande schikkingen worden gestraft met de straffen aangeduid in artikels 4 5 en 7 der wet van 30 December 1882 De straffen voorzien door de wetten van 30 December 1882 en 4 Augustus 1890 worden toegepast ongeminderc deze doo[ het strafwetboek vastgesteld Art. 6. Het huidig besluit is uit voerbaar in de provinciën Antwerpen Brabant en Oost-Vlaanderen, daags na afkondiging in den Moniteur In de andere provinciën treedt het in voege op 1 November 1923. Art. 7. De Ministers van Land bouw en Openbare Werken en van Binnenlandsche Zaken en Volksgezond heid zijn belast, ieder wat hem betreft met de uitvoering van dit besluit. Gegeven te Brussel, den 17 Juli 1923 Goedkoope uitstapbiljetten op 12, 14 en 16 Augustus. Groote paketbooten. Be sparing van tijd en geld door overvaart bij nacht. Snel vervoer van vruchten. In lichtingen Londen and North Eastern Railway, 41, Ad. Maxlaan, Brussel. Tot over eenige dagen werd de hoop gekoesterd dat Engeland eenerzijds Frankrijk en Belgrë anderzijds, het zou den kunnen eens worden zijn in zake het sturen van een antwoord aan Duitsch land op de in Juni, door dit land gedane voorstellen. Thans, op het oogenblik dat dit artikel geschreven wordt, is het overal het pessimismus dat de overhanc heeft. Er wordt verwacht dat Engelanc de onderhandelingen zal stop zetten en eene eigene politiek volgen die in Engelsch belang, de voordeel- ste schijnen zal. Deze toestand heeft voor gevolg dat onze arme frank meer om meer den dieperik ingaat. Ontwij feld zal, hij, bij t verschijnen dezer rege len, in vergelijking met het Pond Ster ling, al geene 0,25 fr. meer waard zijn. ntusschen ziet het er in Duitschland ook maar pover uit. De kanselier Cuno is bezig met zijne matten te rollen als minister voorzitter. Deze fonctie heeft lij lang bekleed omdat geene enkele partij het aandurfde de verantwoorde- ijkheid te dragen, niet van Cuno te doen vallen, maar van hem op te volgen. Eindelijk is de maat overgeloopen. Al de grondwettelijke partijen hebben eene coalitie gevormd en zullen dus de verantwoordelijkheid gezamenlijk dra gen. De groote oorzaak der misnoegd heid tegenover de kanselier ligt hierin dat deze te kortzichtig geweest is op alle gebied, zoowel politiek, financiëel als en bijzonderlijk,staathuishoudkundig. Er heerscf t nood in Duitschland, door 'c slechte voorjaar is de aardappeloogst mislukt, door de hooge koers van den dollar is de graaninvoer te gering ge worden spek, boter en eieren zijn lek kernijen geworden die gewone sterve lingen jiiet meer koopen kunnen en Cu no heeft niets gedaan om daarin te ver helpen of iets te voorkomen. Thans doet het te kort zich gevoelen in Berlijn zijn er 4.L00.000 inwoners en 900 000 ervan lijden gebrek. De kanselier gaat dus in 't zand bij ten, maar hoe zal hij vervangen worden? Zal de bnrgeroorlog er niet uit voort spruiten Zullen rust en orde blijven heerschen Waarschijnlijk niet want de honger is een slechte raadsman, en, eens de volkswoede ontketend, valt het niet te voorzien wat eene omwenteling medebrengen zal en ook niet wanneer ze eindigen zal. Verleden Zondag reeds vreesde men voor een begin maar, dank zij de getroffen maatregelen was er niets gebeurd maar hoeveel tijd er nog zal verloopen eer er iets zal gebeuren is een andere vraag. De kleine Entente heeft een conferen- cie gehouden in Sinaïa (Roemenië) waar er gesproken is over de leening die Hongarië gevraagd heeft. De voor waarden waarop deze, tegen hyhotheek natuurlijk, zal kunnen toegestaan wor den zijn vastgesteld en zullen aan de Herstelling4 commissie medegedeeld worden. Een Parijzer apotheker, Danval ge naamd, die den 6 Mei 1878 door het assizenhof der Seine tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld was wegens vergeving zijner vrouw komt te verkrij gen dat zijn proces zal herzien worden, 't Schijnt dat de man onplichtig was en dat hij veel kans heeft van in eere her steld te worden. Hij is thans ongeveer 80 jaren oud maar leeft reeds sedert 1902 op vrije voeten, na dat hij dus 24 jaren op de galeiën van Nieuw-Cale- donië doorgebracht had. De Amerikaansche natie, anders ge zegd de kassierster van ondermaan- sche gekkenspel denkt er nu aan de Russische Sovietregeering te erkennen. Er zijn andere natiën die met Rusland handel drijven en als deze met dien han del geld v. innen dan is 't meer dan tijd dat Amer-Ika-Leen daar ook aan denke. ja. meer doe dan de andere, de Soviëts erkennen moet ze, die afgrijselijhe So viets waar ze in den beginne zoo ver bitterd op was. Tot heden is de Roode Regeering Ruslands nog niet officiëel erkend door geene van onze gewezen bondgenooten maar als er geld mêe te verdienen is zal Nonkel Sam er wel voor te vinden zijn, 't is toch het geld dat de wereld regeert 1 Schoone schapen worden in den Herfst zeer gezocht voor de slachterij. Indien men er den schoonsten prijs wil van maken, i moet men ze twee operaties laten ondergaan het snijden en het in- korten van den staart. Geen van de twee mag men nalaten. 't Is de tijd om confituur of ge lei te maken en de groote. moei lijkheid is de potten te doen slui ten. Daarom laat parafine in een kom smelten en giet er dan een dunne laag van op den pot. Wel zorg dragen dat de parafine goed sluit aan de wanden van den pot. De parafine stijft op en ze is on doordringbaar. Als men de konfi- tuur wil gebruiken, neemt men de opgesteven parafine weg, men wascht ze af en legt ze weg tot toekomend jaar. Zoo moet men noch deksel, noch papier, noch koordjes ge bruiken. Landbouwmachines. Velen denken dat landbouwmachienen enkel voordeelig gebruikt kunnen worden op groote landbouwbe drijven. Ze zijn heel en al mis. De kleinste boerderij kan zich thans volledig inspannen, om sneller en beter werk te verrichten, wat een dubbel voordeel is voor grootere en betere opbrengst. Om daarover te oordeelen, be- zoeke men de tentoonstellingen van landbouwmachienen. Voor kuikens die aan spijs vertering lijden, geeft men hun in het gewoon eten gemengd, rauwe of gekookte ajuin. Dit bevordert op wonderbare wijze de spijsvertering der dieren. Men zal het geven van ajuin nochtans zorgvuldig vermijden voor hennen die leggen. De smaak van den ajuin zou men in de eiers terugvinden en dat mag zeker niet. Voor het vetmesten van var kens prijst men de volgende rant soenen zeer aan 1. Varkens van 40 tot 70 kilo. Arachidezemelen o,8oo kg. Arachidemeel o,4oo kg. Arachidekoek o,3oo kg. Aardappelen l,ooo kg. Vet water 2 liters. 2. Varkens van 70 tot 100 kilo. Arachidezemelen o,4oo kg. Arachidemeel o,2oo kg. Zemelen met melasse 1 ,ooo kg, Aardappelen 3,ooo kg. Vet water 3 liters. Deze rantsoenen gaven verle den Winter gemiddeld een levend gewicht-aanwinst van 450 gram men per dag op een kudde van 60 varkens. De rantsoenen zijn ge rekend per dag. Stel niet uit om uwe inschrijvingen te doen voor Eerstelingen, Krugers, Roode Star en Industrie. Voor Eerstelingen is het hoogtijd Welk is het dier van den dag Het is het varken, zegt men, en inderdaad, het is het dier dat tegenwoordig de zorgen van zijn eigenaar best vergoedt. Het vette varken wordt aan zeer hooge prijzen verkocht en de verwezenlijkte winsten zijn nog al verschillend voor den eigenaar en nog meer voor den slachter. De aardappel is het algemeen voeder voor het varken. Ten allen tijde is het varken een mededinger geweest voor den mensch onder den oorlog hebben wij het kunnen bestatigen. Toen ging het gulzige dier met aardappelen, meel, beeten en rutabaga weg, om deze in vleesch te vergelden. De varkenskweek is vooruitge gaan, maar niet erg en ook niet zooals het behoorde. Het varken zet nochtans goed voort, maar de jonge zeugen worden niet behou den om te kweeken ze gaan ook naar den slachter. Ferry-Boat. Onderhande lingen zijn aan den gang om tus- schen Engeland en België een dienst van ferry-booten in te rich ten. Dat zijn booten waarmee de waren overgezet worden op het vervoertuig waarop ze in hun ver plaats geladen werden 't zij kar, wagen, automobiel of wagon. Deze maatregel zou vooral voordeelig zijn voor den fruit kweek en den groentenhandel in ons land men weet dat de Vlaan- dersche groenten en fruit op de Engelsche markten fel gevraagd worden. Zeebergkaai, Aalst Alle dagen te bekomen in den voor- middag van 6 tot 11 uur. NINOVE. Magazijn open den Maandag, Woensdag en Vrijdag van 8 uur 's morgens tot 5 uur 's namiddags. (Hieronderstaande prijzen gelden voer de week van Zaterdag tot Vrij dag inbegrepen en alles per hon derd kilos of met volle zakken geno men). (Zonder zakken) Maïs Plata (nieuwe) 77.00 Cinquantino roode 88,00 Maïs paardentand (verw.) 00,00 Gemalen maïs (witte) 78,0C Inlandsche zemelen 43,50 Inlandsch kortmeel 45,00 Chili Kortmeel (verw.) 49,00 Chili zemelen 46,0C Kriel 59.00 Bloemkerns 66,00 Bloem (000) 135.00 Bloem 00 13.1,00 Kleine bloem 87.00 Haver 86,00 Lijnzaad (verw.) 1,60 Lijnkoeken 91,00 Arachidekoek 89,00 Arachidezemelen 22,00 Gerst 72,00 Klaverzaad (Lokersch) 9,50 Met zakken inbegrepen Inlandsch lijnmeel (verw.) 93,00 Amerikaansch 95,00 Maïskoek 74,00 Arachidemeel 92.00 Palmmeel 47,00 Zuiver Gerstemeel 74 00 Plata zemelen 00,00 Gebroken Keukenrijst 115,00 Gebroken rijst voor zwijnen en kiekens 106,00 Cocoskoek (witte) 80,00 Voeder Vermeire (verw.)60,00 Superphosphaat 14/16 phosp. 24.00 13/15 22,50 12/14 21,00 Sylviniet uit Elzas 14/16 pot. (verw.) 15,00 Super Vesta 13 phosph.(verw.) 17,00 Supra 16/18 phosphoor 17,50 Nitraat 15 1/2 tot 16% 120,00 Ammoniaksulfaat 20/21 135 00 Samengestelde meststof 5X5X3 58 00 IJzerslakken 16/20 phosp.z. 25,00 Noorsche nitraat 108,00 Opgeloste Peru Guano 87,00 Klavervet (verw17,50 RAAPKOEK 52,00 Raapmeel 55,00 van 1 Oogst. Zakengang. Veel beweging op al le markten. De zwijnen alsook de goede runders stijgen in prijs. Het getal te koop gestelde dieren was klein en de vraag was groot. Werden te koop gesteld Groote Hoornbeesten totaal 766 alsvolgt verdeeld Ossen (zware) 12 Ossen (jonge) 180 Koeien 186 Vaarzen 171 Stieren 103 Magere beesten 114 Melkkoeien Kalvers 487 Er waren in't geheel 1000 zwijnen en 19 loopers. Schapen 94 Lammeren 28 Geiten 3 De prijzen t Ossen van 6 a 7oo kilo, 5,00 tot 5,50 de kilo. Goede vette kweeken van 4 a 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkocht le kwaliteit 5,50 tot 6,00 de kilo. 2' 5,00 tot 5,25 3' 4,00 tot 4,75 Stieren le kwal. 5.00 tot 5,50 de kilo. 2' 4,00 tot 4,75 Koeien 1' 5,00 tot 5,50 2' en 3' 3,00 tot 4,50 De magere beesten van 4 tot 5,00 fr. Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 5,00 tot 7,00 fr. de kilo. Schapen van 2 tot 3,00 fr. de kilo, volgens kwaliteit. Zwijnen van 5,5C tot 6,00 fr. de kilo volgens kwaliteit. De meerverkoop voor vele plaatselijke magazijnen is vermeer- dere om rede van de grootere on kosten voor samengestelde wa gens die uit het hoofdmagazijn moeten ingeladen worden en dub bele vracht-, ladings- en lossings- kosten vragen, evenals de meerde- i re verdeelingskosten der magazij niers. Ziehier de lijst der magazijniers met de meerverkoop Aygem, Ch. L. Vercruysen 1,00 Baardegem, Van den Abeele R. 1,50 Borsbeke, Ch. De Smaele 1,00 Burst, Constant Moreels 1,00 Denderhautem, A, V.d.Steen 1,50 j Denderleeuw, Aug. Janssens 1,00 Erondegem, L.D'Haeseleer 1,00 Erpe, René De Swaef 1,00 Esschene, 1,50 Gijsegem, bij Alf. Maes 1,00 Haeltert, Em. Meganck 1,00 Haeltert, Frans De Gendt 1,25 Hekelgem, B.Schoonjans 1,25 Heldergem, Petrus Callebaut 1,50 Herdersem, bij B. Boel 1,00 Herzele, De Raeve O. 1,00 Hillegem, R. Van Dorpe, 1,00 Hofstade, bij F. De Smet 0,75 Iddergem, Praet Eugeen 1,50 Impe, Vital De Pauw 1,50 Lede, Gustaaf Parent 1,00 Leebeke, De Pril Ph. 1,75 Maria-Lierde, Cam. Van Strythem-Van Damme 1.00 Meire, Emile Ottoy 1,00 Meldert, Const. Cuper 1,50 Moorsel bij Fr. Van Brempt, 1,00 Nederhasselt, D» Tant 1,75 Nieuwerkerken, V. Hauwermeiren 1,00 Ninove, Victor De Rouck 0.75 Okegem, Fr. Van Bockstael l,5o Oordegem, Joseph Casteels 1,50 Oultre, Schockaert D. 1,25 Schoonaarde, Aug. Bogaert 1,00 St Antelinckx, V.Van Damme 2.00 St Lievens-Essche, T.50 Teralphene, V. d. Bossche 1,00 Welle, Clem. De Leenheer 1,00 Wichelen, Joz. Van Damme l,5o Wieze, Petrus De Meersman 1,25 Woubrechtegem, J.DeBuyst 1,50 DeBURGERSBANKVAN AELST onder de bescherming der VOLKS BANK VAN LEUVEN vergoedt te beginnen van 1 Juli aanstaande de vol gende intresten in loopende rekening Op zicht 3 °/o 15 dagen voorbericht 3,75 1 maand 4,00 3 maand 4,25 6 maanden vast termijn 4,25 1 jaar 4,50 3 jaar 4,75 5 jaar 5,00 De depositos op 3 en 5 jaar zijn vrij van belasting. Studie van den Notaris MEERT te Erpe. Stad Aalst Eenen eigendom ten voorhoofde aan den Ouden Dendermondschen steenweg nr 70, sectie D, nr 797x, groot 5 aren 13 ca. Verdeeld in 2 deelen. I. Huis, behelzende salon, eetplaats keuken, magazijn, stalling en hof, 2 aren 80 ca. Ingesteld 16 000 fr. II. Werkhuis en hof, 2 a. 33 ca. Gebruikt door Alfons Huylebroeck. Ingesteld 10,000 fr. Tweede Zitdag Donderdag 9 Oogst 1923 om 2 uren namiddag, ter herberg Inde Drie Koningen gehouden door M. Georges Roelandt, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Gemeente Meire. Koop 1Hooiland op Schoon- hemde sectie A nr 258, groot 10 a. 90 ca., palende Oost de beek, Zuid het Armbureel van Meire, West Juffer Co- leta Van Landuydt en M. Louis Calle baut, Noord M. Remy Crommelinck. Onm. ingebruiktreding. Onverpacht. Gemeente Bambrugge. Koop 2. Bosch op Broeckhout sectie A nr 421, groot 38 a. 10 ca., pa lende Noord de maatschappij Carriè res de Gobertange te Brussel en M. Benjamin Phlipe, Oost de weg, Zuid ge melde maatschappij Gobertange West Dame Stephanie 't Kint. Onver- pacht. Onmiddellijk ingebruiktreding. Enkele Zitdag Zaterdag 11 Oogst 1923, om 2 ure namiddag, te Aalst, Groote Markt, Vredegerecht. De Notaris MEERT, te Erpe, zal in het openbaar verkoopen Gemeente Hofstade. Een huis, zijnde de herberg Het Schuitje met hof, schuur en stallingen, gelegen aan den Tragel, sectie B, nr 294 295, groot 20 aren 80 centiaren. Boom- prijs 620 fr. Onm. ingebruiktreding. Zitdagen Instel Dinsdag 14 Oogst 1923 Verblijf Dinsdag 28 Oogst 1923 Telkens om 2 ure namiddag, ter te ver koopen herberg, gehouden door heer Frans Ledegen-Van Cauter. Op Donderdag 16 Oogst 1923, om 2 uren namiddag ter herberg In den Uil gehouden door den heer Frans Tas, te Gijsegem, Dorp. Gemeente Audegem Een perceel hooiland op Leeglam- broeck, sectie A nr 43ld, groot 39 aren 75 ca. Gebruikt door den heer Saey. Eene hofstede en grond te Lede, Vij verstraat. zeer goed geschikt voor kie- kenkweekerij, Bewoond door M. Louis Steenhout. Een schoon perceel bouwgrond te Aalst, Nieuwbeekstraat,nabij den steen weg naar Nieuwerkerken. Verdeeld in loten. Twee woonhuizen Van der Noot- straat nrs 3 en 5. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot het kantoor van genoemde notaris, alwaar er altijd te bekomen zijn, groote en kleine kapitalen aflosbaar in het ge heel of met jaarioodingen, mits goede bezettingen. Studie van Notaris DE WINDT te Aalst. te Aalst, Nazarethstraat De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Donderdag 9 Augustus 1923, om 1 uur nanoen te Aalst, Nazareth straat, ter gewezen zaal van Leo Van Goethem, allerhande meubels en voor werpen, afhangende van een sterfhuis en aldaar overgebracht en'onder andere: eiken buffet étagère, nieuwe kleerkas in satiné, 2 beddens met ressort en wollen matrassen, lavabo, nachttafels, ronde tafel in acajou, salongarnituur, schouw- garnituren, tapijten, stoelen, spiegels, jacht, tafelservies voor 12 personen, gleierwerk, glazenwerk enz. enz. Verkooping vac. een te Lede, Rossestraat. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Maandag 13 Augusti 1923 (2e Zitdag) om 1 uur nanoen, ter herberg Vagen- hende te Lede, aan de Statie. Een groot woonhuis met fabriek, magazijnen en tuin. uitmakende den hoek der Rossestraat en Smesweg groot 18 a. 10 ca. Elektrische leiding Onmiddellijke ingebruiktreding. Ingesteld 35000 fr. Een winkelhuis met 2 vitrienen en drie kamers te Aalst, Nazarethstraat 87. Dit huis heeft pomp- en regenwater. Onmiddellijke ingebruiktreding. Medegedeeld door de BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE Wisselkoers 30 Juli 2 Oogst. Frankrijk 122,- 125,5o Engeland 95.20 /00.15 Duitschland 0,00/8 0,00185 Holland 821, 872,50 Ver. St. (Amerika) 20,775 22,175 Italië 90,25 93,75 Zwitserland 37/,75 395,00 Belg. renten 3% 59,00 56,— Premieleening 5 °/o 437,50 42o,~ Nat. Herst. 5°/o 81,75 78,- Schatkistb. 5 o/o 1926 Schatkistb. 5 °/o 1932 Oorlschade 4°/o 1921 Oorlschade 5°/o 1922 Consolidatieleen. 6°/o 98,— 95,— Gemeentekred. 5°/o 5° o(kasbons) 60,— Antwerp. 1887 2,50"/ Antwerp. 1903 2 °/o 49,50 49,87 Brussel 1902 2,50 °/o 63,25 Brussel 1905 2 o/o 50,25 49,75 Brussel Zeehaven 1897 50,50 49,50 Gemtekred. 3 °/o 1861 Gemtekred. 3 o/o 1868 i— Gent 1896 j Luik 1897 48,- Luik 1905 -, ,- Oostende 1898 Schaerbeek 1897 Alle verdere inlichtingen worden kosteloos door j de Banque Centrale de la Dendre medegedeeld, j 't zij aan hare winketten, 't zij per brief.

De Koornbloem | 1923 | | pagina 2