Baitenlandseh Ovefzieht Prijslijst der Waren Land bouwwerkzaamheden van het Tijdstip. Beursnieuws. De Markten. Iets over de zaaiing der Wintergranen. Veemarkt van Cent. De Landbouwkamer fan Antwerpen Bouwgrond te koop uit ter hand. Beroemde Maandeliische Vee- en Paardenmarkt, op Neckerspoel Stikstof Fos oorzuur en Potasch Schoone welgelegen Hofstede, perceel Bosch, Beestialen en Landalem Hel gebruik van Blauwen aluin. Sportclub - Eendracht. Basiliek van V Si. Bloed le Brugge. Prijzen voor I n la n ds eh e G ra nen EEN WOONHUIS 300 k. Sylviniet van j i den Elzas 14/17 °/0 S Uit ter hand te koop Bemesting vóór het zaaien. Sylviniet, Bernardphosphaat, Supra en Thomasslakken worden eenige dagen vóór het zaaien uitgestrooid en innig met den bouwgrond vermengd. Een ge lijktijdig gebruik dier meststoffen met het zaaisel zou kunnen schaden. Daar waar de grond te arm zou zijn of in een niet al te vruchtbaren staat zou verkeeren, kan het Ammoniak Sul faat gemengd met fosfoor en potasch- mesten niet gemist worden. Minstens 100 a 150 kgr. Zwavelzure Ammoniak per Ha dienen vóór het zaaien ondiep ingeëgd te worden. Wijl de nitrificatie ter ontbinding der Ammoniakale stik stof, thans nog den noodigen warmte graad ter harer beschikking vindt in de bouwlaag, zoo zal de pas ontkiemde plant, 'n gansch gereedgemaakte spijs aantreffen, welke ze onmiddellijk kan benuttigen om ze bestand te maken te gen ziekten, wormaanvallen en guurhe den van 'n strengen Winter. Behandeling van Zaaigraan. De zaaitijd gaat volop z'n gang. Wie nog op zoek moet naar 'n uitgelezen of veredelde variëteit, kloppe zich maar rouwmoedig op de borst met n welver diend Mea Culpa Hij zal immers de schuld zijner nalatigheid toch niet kunnen werpen op den rug van Redt U Zei ven welke er bij tijds voor zorgde alle achterblijvers te waarschu wen. Vlieg er dus gauw naartoe, mis schien kan z'U nogmaals uit den nood redden. De landbouwers moeten al hunne zorgen besteden aan het zuiveren van hun zaaigraan. Een gewone ziftmolen zelf zoo volmaakt mogelijk voldoet daartoe niet. Na den ziftmolen gebruikt men den zaadscheider of trieur, ook treuzelaar geheeten. 't Is een allernut tigst tuig, hetwelk volmaakt zaadgoed levert, vooral als de te behandelen za den van uitgekozen haren voortkomen. Zou onze Landbouwersvereeniging R. U. Z. zulk een zaadscheider niet ter beschikking harer leden kunnen stellen, mits 'n geringen huurprijs 't Ware van harentwege 'n loffelijke initiatief. Sulfa- teert met zorg uwe zeaitarwe, wilt ge ze totaal van woekerzwammen bewaren. Bepaalt U niet met het ouderwetsch gevolgde middel, bestaande in kalken of eerst behandelen met ale en dan met kalkstof. Wijze van Zaaiën. Onnoodig daarover verder uit te breiden, in de laatst verschenen num mers van ons blad, vindt ge desaangaan- de 'n paar flinke uiteenzettingen. Ook ben ik zoo vrij U te vragen ze nog eens aandachtig te overlezen en beter nog ze in praktijk te stellen. 'k Voeg er nogmaals bij Zaait op rijen Het voorkomt al de bezwaren van het breedwerpig uitzaaien en ruimt uit den weg alle nadeelige uitwerksels eraan verbonden en wel op de eerste plaats het te dik zaaien. Sommigen den ken, wanneer ik veel zaai, zal er ook veel wassen. Dit is louter onzin immers als men te dik zaait zal het gewas min der struiken en zoo er meer halmen op schieten, zullen deze dun en klein blij ven en de korrels mager. Trouwens is te dik zaaien 'n spijtige graanverkwis- ting, in andere woorden'n dwaze geld verspilling. Aangaande den best passenden afstand der rijen bestaan er vrij uiteenloopende meeningen. Volgens sommigen zou den afstand tusschen de rijen 16 a 25 cm. moeten bedragen. Deze afstand is nood zakelijk zoo men de tarwe met de hak- machine wil oprijden. De neo-culturisten achten deze bewerking onontbeerlijk om de opbrengsten werkelijk te doen stijgen. Daarom ook zegt een Duitscher dat het zaaien der tarwe, op rijen van 16 a 20 cm. om ze daarna behoorlijk te kunnen ophakken, de graanteelt- methode der toekomst moet zijn. De hakmachine voegt hij er bij is het noodigste en waardevolste iandbouw- tuig der ideale boerderij. Het Rooien der Beeten. De beeten worden met zorgd gerooid. Men drage er zorg voor ze zoo weinig mogelijk te beschadigen, immers ge kwetste beeten bewaren zich min ge makkelijk. Men zal ze oogsten vóór het vriezen. Bevrozen goed bederft licht Beeten, die niet onmiddellijk van het land wegge haald worden, legge men in hoopjes men overdekt ze met bladeren om het uitdroogen te voorkomen. Beetbladeren worden met pulp inge kuild of in dunne lagen op het weiland opengespreid, in afwachting dat ze ver- voederd worden, 't Is geraadzaam ze ondertusschen al eens om te keeren. Be zorgt de beeten eene vorstvrije bewaar plaats en voorziet de hoopen vooral de groote van luchtkanalen tot het afvoeren van vocht en warmte. Hoe koeler het in den hoop is, hoe betere bewaring, hoe minder gevaar van rot ten. Bewaren van Aardappelen. Laat de aardappels goed uitdampen of uitzweeten, vooraleer ze ter bewaar plaats over te brengen. Blijven het over tollige voedingsvocht behouden, dan broeien en rotten ze gemakkelijk. Aard appelen worden best bewaard in droge en goed verluchte kelders, met een warmtegraad van 4 a 5°C. Bij gebrek aan zulke kelders, geschiedt de bewaring in ondiepe groeven of kuilen, op eene droge plaats aangelegd, niet te zeer in de zon, evenmin in de schaduw. Legt een of meer luchtgaten aan. Die zijn noodig. Gebruikt daartoe mutsaards (houtbussels) welke van den bodem uit gaan en hier en daar langs boven uit steken. Zorgen aan de Dieren. Het koude vochtig weder laat niet meer toe het rundvee des nachts in de weide te laten, tenzij de dieren over een wel voorziene beschutting beschikken. Bij regenbuien blijft het insgelijks bij dag op stal. Zorg voor een droge en zuivere lig plaats, nu alles zoo licht bevuild wordt, als gevolg van het voederen van beet- loof. Een dagelijksche huidverpleging (roskammen) inzonderheid der melkdie- renis even noodzakelijk. Het onderhoudt de gezondheid en bevordert de melkgift. Ook met het vuil der koeien kunnen menigvuldige bacteriën in de melk komen en 'n schadelijken invloed op melk 'en boter hebben. Onze trekpaarden welke bij zaaitijd en winterakker nog zware krachtinspan ning leveren, dienen wel gevoed en ta melijk goed gehaverd. Opgepast voor verhitting en bezweeting onzer trekdie ren. Zet ze niet bezweet in killige stallen en laat ze vooral niet stilstaan in koude luchttochtenzoo niet stelt ge ze bloot aan verkoudheid of longontsteking. Kor tom paarden, die bezweet of nat van regen naar stal weerkeeren, worden zoo spoedig mogelijk drooggemaakt door 'n duchtig wrijven of masseeren met meermaals vernieuwde stroowisschen. Voor de Hoenders. Ruivende hoenders dienen krachtig gevoederdhet ontstaan van nieuwe veertjes, alsmede hun aangroeien, eischt heel wat bouwstoffen. Een vrij hoog ge halte vetstoffen in .het rantsoen is dan noodzakelijk. Een kleine hoeveelheid solferbloem, dagelijks bij het meelvoeder gemengd, bevordert het ontstaan en het volgroeien der ve?ren. Van tijd tot tijd wat kempzaad geven is ook aan te be velen. Oude hennen worden weggeruimd na drie-jarigen legtijd leveren zij geen voordeel meer op. Hun vleesch is uitstekend tot het bereiden van een lek keren waterzui Wie 't recept tot bereiding ervan lust, late het mij weten, mits eene uitnoodiging ontvangt ge deze kosteloos Het nachthok dient onderzocht en in orde gebracht. De wanden worden afge krabd, gezuiverd en gewit. Alle reten aangevuld en het dak dichtgemaakt. Bij wintertijd vooral zitten de hennen gaar ne warm. Men veroorzake een goede ventilatie, wel zorgende alle ventilatie te vermijden. Een zandbad is het hoen voordeelig Bezorgen we hun tevens 'n droog overdekt plaatsje, (niet te ruim) waaron der ze zich bij nat weder of guren wind zoo gaarne komen schuilen. Bewaren van Fruit. Plukt het fruit met bijzondere zorg. Beschadigt noch takken, noch vruchten. Late appel- en peersoorten blijven op den boom zoolang er geen vorst te ver wachten is. Vooraleer de geplukte vruchten in de fruttkamer of den fruitkelder te brengen, is het noodig ze eenige dagen op 'n wel verluchte plaats te laten uitzweeten. Ook weinig verlicht en vorstvrij met een warmtegraad van 4 a 8° C. Legt de te bewaren vruchten op planken of beter nog op latten in eene laag en dekt met bladen grauw papier. Misschien zegt de vriend Louis ons wel meer en beter over in 'n volgend nummer. R. AKKERMANS. Het gevaar voor volledige anarchie in Duitschland is geweken, althans voor- loopig toch, daar Streseman er in ge lukt is een nieuw ministerie te vormen, waardoor de groote coalitie of verbond tusschen de politieke partijen behouden wordt. Het gevolg hiervan is dat het dreigende politiek onweder in Europa weer afgekeerd is, ook is onze frank in den loop der laatste week daardoor eenigzins verbeterd, aangezien het En- gelsche Pond, dat verleden Donderdag 93 fr. gold, er heden, 8 dagen later, slechts 88 waard is. Duitschlands zaakgelastigden te Brus sel en te Parijs hebben onderscheidelijk een bezoek gebracht bij onzen Minister Jaspar en den Franschen Kabinetsover ste Poincaré, om hen te vragen dat er onderhandelingen zouden aangeknoopt worden tusschen België, Frankrijk en Duitschland, ten einde samen schikkin gen en maatregelen te nemen om het ekonomisch leven in het Roergebied te doen hernemen. Poincaré heeft dit verzoek eenvoudig van de hand gewezen er op wijzende dat Frankrijk en België dat wel alleen zouden kunnen klaar spinnen zonder Duitschlands hulp. En inderdaad, de toestand verbetert er dagelijks. Het werk wordt stilaan hervat, maar er dient natuurlijk rekening gehouden te worden van het feit dat, na eene volledige ont reddering van 9 maanden, er heel wat dient heringericht te worden om in den kortst mogelijken tijd, honderden dui zenden werklieden weer te kunnen laten arbeiden. Daarbij heeft Poincaré laten hooren dat hij verwacht dat Duitschlanc eerlang de leveringen in natura zal her vatten en dat het nieuwe voorstellen doen zal aan de Herstellingscommissie, om zoodoende de oplossing van het Herstellingsvraagstuk te verhaasten. Intusschentijd sluit generaal Degoutte die het opperhoofd is der Belgisch- Fransche bezettingstroepen en in de Roer het ambt van goeverneur bekleedt, akkoorden met de groot-nijveraars en mijnbezitters uit het bezette gebied om de leveringen te verhaasten, akkoorden welke door de Regeering met tegenzin gezien worden, omdat ze buiten haar toedoen gesloten worden en zij dus in de onmogelijkheid verkeert uit den toestanc profijt te trekken, 't Zal ongetwijfeld om die reden zijn dat Duitschland gevraagd heeft om te onderhandelen, welke aan vraag door Frankrijk, om dezelfde reden afgewezen is. Het steen of stinkbrand door ons boe ren beter gekend onder den naam van masker heeft de laatste jaren weer, eene niet onbeduidende uitbreiding ge nomen. Dit jaar wederom heeft die ziek te veel schade veroorzaakte. Bij nauw keurig nagaan kunnen wij evenwel de bevinding opdoen dat masker meest voorkomt op die hoeven waar alles nog met den ouden trant meegaat. Die menschen hebben gezien, dat va der vooraleer met het zaad naar den akker te gaan, het graan op den dorsch- vloer of 'n ander plek uitgoot, er nen deel assche of kalk over strooide, een ïalven emmer beir opgoot, alles door roerde, en, eens het graan goed vuil, was het goed om gezaaid te worden. Dan was er geen masker te vreezen. Als ze dan ondanks hun vuil maken, toch nog te lijden hadden door de ziekte, dan wisten ze niet waaraan dit toe te schrijven. Gelukkig zijn velen gaan inzien dat het niet volstaat kalk. asch of ale te gebruf ken om van stinkbrand bevrijd te zijn en hebben velen gehoorgevend aan hetgeen de wetenschap hun voorhield, het ge bruik van blauwen aluin voor het be handelen hunner graangewassen aange nomen. Die menschen bevinden zich daarmee opperbest minstens dezen toch die aluin verstandig weten te ge- gebruiken. Er zijn nochtaus nog zoovele lieden die ons komen vragen hoeveel aluin moet ik hebben om 'n dagwand of n hectare tarwe te zaaien Dit alles we ten ze nog niet, niettegenstaande de ge- bruiksmethoden reeds meermalen wer den uiteengezet. De onwetendheid van velen dier menschen is 'n bewijs dat ze niet aandachtig De Koornbloem volgen. Waarom toch uw blad niet bewaard om het bij noodwendigheid te raadple gen. Wij zullen hier nogmaals aangeven hoe zaaigraan bij middel van blauwen aluin 't voordeeligst kan bewerkt worden. In warm water late men 1/2 kg. blauwe aluin smelten. Daarna voegt men water bij tot de hoeveelheid omtrent 100 liters beslaat. In die oplossing laat men het graan 12 a 15 uren weeken, zorg dragend het tijdig om te roeren, het graan dat komt boven zwemmen wordt verwij derd. Eens de uren om, dompelt men het zaaigraan in een kalkmelk bereid met 5 kgr. kalk op 100 liters water. In deze oplossing laat men het graan 10 minuten steeds goed omroerend. Eens dit alles gedaan, laat men het graan drogen. Wie zijn graan aldus behandeld en het daarna in, op dergelijke manier, ont smette zakken naar den akker brengt heeft weinig voor masker te vreezen. Deze behandeling, schoon de zekerste te zijn tegen de ziekte heeft ook haar schaduwzijde, het graan moet, eens de weeking gedaan, hoogstens 48 uren na- de kieming reeds begonnen is. Wie nochtans op mindere uren over zijn zaaigraan wil beschikken, kan de hoeveelheid aluin vermeerderen en den tijd van indompeling verkorten. Zoo kan men 70 tot 100 gr. aluin laten op lossen per liter water en daarmee al het graan goed bevochtigen, dan hoeft er met zaaien niet zoolang gewacht te wor den. Sommige menscheu zeggen dat de blauwen aluin veel korrels dood. Zulks is niet te ontkennen, maar wie over on geschonden graan beschikt en na de be handeling met aluin, de ineting ervan stil ligt, door het gebruik van een kalk melk hoeft daarvoor niet te vreezen. Be schikt men enkel over zaaigraan dat nogal gekwetste korrels bevat dan zal men best doen enkele kgr. zaad meer te zaaien. Als we nu weten hoeveel blauwen aluin er moet gebruikt worden om eene oplossing van 100 liters gereed temaken, kan elk genoeg uitcijferen hoeveel blau wen aluin hij noodig heeft voor zijn bedrijf. H, L. den Winter en dus beter bestand tegen de guurheden der koude maanden. Te losse grond zal zich naderhand zetten en daardoor worden vaak de fijne haar- worteltjes, de eenige die de voeding der plant opnemen, beschadigd. Dikwijls is men nochtans verplicht tamelijk laat te zaaien, of, zoo niet on middellijk, toch zeer vroeg, na de ploe ging. Dan kan het gebruik der stikstof- mesten, nog buiten het aanbrengen van het noodige voedsel, een ander voordeel opleveren, namelijk de ontwikkeling der planten bevorderen. Zoo kan eenigszins den nadeeligen invloed van het laattijdig zaaien of van het zetten van lossen grond tegengewerkt worden. Belangrijkst blijft toch de voedende waarde der stikstofmeststoffen. Het spreekt van zelf dat op uitgeputte gron den de jonge plant niet normaal kan ontwikkelen. En het is een bewezen feit dat meest alle akkers, in den herfst, zeer arm aan opneembare stikstof zijn. Het aanwenden van een geringe hoe veelheid stikstofmest welke geen veran dering meer moet ondergaan om opge nomen te worden is dus een volstrekte noodzakelijkheid. Dikwijls immers wordt reeds in October het weder te koud om de noodige nitrificatie der meststoffen te bewerken die de stikstof onder vorm in houden dan wel de nitrische. Practisch mogen wij besluiten 1°) Zaai niets dan uitgelezen zaaigoed van beste soorten. 2°) Zaai zoo vroeg mogelijk, maar niet onmiddellijk na het ploegen. 3°) Strooi 150 kg. Sodanitraat uit daags voor de zaaiing. AFDEELING ATHLETISME Zondag aanstaande 14 Oct., geduren de de rustpoos match voor scholieren Eendracht - Club Renaisien vertrek en aankomst van den tweede entrainee- ringscross. De jongelieden die er willen deel aan nemen, mogen mee vertrekken. Reeds zijn de landbouwer volop bezig hunne akkers klaar te maken om rogge en tarwe te zaaien. Op dit oogenblik kunnen enkele vingerwijzingen daarover wel van pas komen. Eerst en vooral zal de verstandige landbouwer voor degelijk zaaigoed zor gen. Zelden is eigen zaaigoed aan te bevelen. In de staatsproeven van 1922, hebben Wilhelmina- en Stand up tarwe gemiddeld boven de 3.600 kg. graan per hectare geleverd, wanneer de plaatse lijke soorten enkel tot 2.900 kg. kwamen. Hetzelfde geldt voor de rogge, waar Eecloosche en Petkusrogge belangrijke meeropbrengsten gaven dan wel de va riëteiten gewoonlijk verbouwd. Maar'alhoewel de invloed van het zaaigraan op de opbrengst belangrijk is, toch kan de grond en in 't bijzonder zijn toestand nog meer bijbrengen om een goeden oogst te bekomen. Hoe dikwijls gebeurt het niet, dat rogge, bijvoorbeeld na aardappelen of na een graangewas, minderwaardige uitslagen levert. Dit heeft sinds lang de landbouwkundigen bekommerd en uit hunne onderzoekin gen kan men de volgende besluiten af leiden 1°) Hoe vroeger men zaait, hoe beter de uitslagen zijn. 2°) De grond mag niet los liggen on middellijk na de ploeging zaaien is dus niet aan te bevelen. 3°) Na hakvruchten of graangewas sen, is gewoonlijk de gansche voorraad aan opneembare stikstof in den grond uitgeput. Het zal dus noodig zijn in dit te kort te voorzien. De beide eerste pun ten hoeven niet uitgelegd te worden. Natuurlijk is vroeggezaaid graan ster ker ontwikkeld voor het invallen van Door breve van 13 April 1923 heeft Zijne Heiligheid Paus Pius XI aan de kerk van den H. Basilius of kapel van het H. Bloed den eeretitel van Minde re Basiliek verleend. Dit voorrecht dient plechtig afgekon digd te worden. Daarom zal Mgr Waf- felaert. Bisschop van Brugge, die het smeekschrift tot den H. Stoel richtte, de verkregene gunst kenbaar maken op Maandag 29 October aanstaande. Zijne Hoogwaardigheid zal in de ba siliek eene Pontifikale Mis zingen om 9 uren. Een omstandigheidssermoen zal, na het Evangelie, door een beroemde kanselredenaar gepredikt worden. Daar na zal de Z. E. H. Kanonik de Meester, Rektor der Basiliek, lezing geven van de pauselijke breve, beurtelings in het latijn en in het Vlaamsch. Aanstonds daarna zullen de eereteekenen der Basiliek van uit de sacristie naar het priesterkoor ge bracht worden, en zal men de herinne ringsplaat, onder de predikstoel aange bracht, ontdekken. De eereteekens eener Basiliek zijn het Conopaeum of baldakijn, in den vorm van een half toegevouwen regen scherm, waarvan de ribben afwisselend met banden of strooken van gele en roode zijde bespannen zijn, en waarvan da afhangend*» stronkjes met het wapen schild der edele broederschap en zinne beelden, betrekhebbende op het H. Bloed, versierd zijrï. Het tweede eere- teeken is het Tintinabulum of klokje, dat altijd het baldakijn voorafgaat, toen bei de aan het hoofd van den stoet gedragen worden. Dit Tintinabulum is een gesne den en verguld houten kunstpaneel, waarin het klokje hangt. Het cermonieel der inhuldiging eener Basiliek eindigt, na de mis, met eene Processie, waarin het beeld of de reliqiën van den patroon van het bisdom worden omgedragen. Het is een zuiver godsdien stige optocht van geestelijken en geloo- vigen, van een gansch anderen aard dus dan de wijd-beroemde H. Bloedproces sie. En toch belooft deze inhuldiging stoet prachtig te zijn en eigenaardig. Benevens het reliekschrijn van den H. Donatiaan wilde men ook de heerlijke rijven van het H. Bloed doen optreden, en nog de reliqiën omdragen van den H. Basilius, die de titelheilige is van de nieuwe Basiliek. Zoo groeide langzaam de gedachte van dezen optocht een reli- kenstoet te maken in den aard der mid- deleeuwsche bidprocessies. In vele onzer oude Brugsche kerken bewaart men nog schatten van vroegere dagen die zelden of nooit te voorschijn komen kostbaar drijfwerk der middeleeuwen. Renaissan ce borstbeelden en reliekschrijnen, die in den inhuldigingstoet zullen gedragen worden. Iedere kloosterorde en elke parochie vormt een afzonderlijk groep. De schit tering van het edelmetaal, de rijkdom der oude priestergewaden afwisselend met de bonte schakeering der ordes drachten, en dat alles in dit bijzonder mooie kader der oude stad, zal wel een aanblik opleveren eenig in zijn soort: la ten we maar zeggen een juweelstoet, zooals die zijn kan in een stad van mid- deleeuwsche poësis en godsdienstige overleveringen. Prijzen op de Markt Eieren. Van 0,60 tot 0,70 't stuk. Boter. Roomboter, 17,00 tot 18 fr. Extra 19,00 fr. Boerenboter 15,00 a 16,00. Aardappelen. 20, 36 en 40 fr. vol gens kwaliteit en zuiverheid. Tarwe i per 5000 kilos 80 83 fr. Rogge 65 68 fr. Haver 71 73 fr. Gerst 70 fr. Stroo 18 fr. middenprijs de 100 kil. Hooi 21 fr. Fruit en Groenten, Druiven. 4,80 fr. 't kilo en meer. Ajuin 0,50 tot 0,75 voor dikke, kleine 0,75 tot 0.80 fr. Princessen 1,80 tot 2,30 fr. 't kilo. Tomaten 0,75 tot 1,25 fr. HOPMARKT - Aalst 5 Oct. 1923. 20 balen op de markt. Verkocht2 baal belleken 1 900-975 fr. Voor gewone pluk 800-950 fr. De tegenwoordige prijzen in magazijn Aalst, geleverd (1 fr. min in plaatselijke magazijnen. Met 1000 kilos wordt het graan bij den landbouwer zelf wegge haald (1 fr minder). Tarwe 79 fr. Rogge 62 fr. Haver 70 fr. Lijnzaad 1,45 tot 1,50 fr. Deze prijzen gelden voor de drie eerste dagen der week. van 10 Oct. Zakengang. Veel beweging op al le markten. Óp de zwijnenmarkt waren er veel zwijnen tekoop gesteld en niet tegenstaande het groot getal, zijn de prijzen fel geklommen. Verders weinig verandering. Werden te koop gesteld i Groote Hoornbeesten totaal 502 alsvolgt verdeeld Ossen (zware) 4 Ossen (jonge) 130 Koeien 96 Vaarzen 131 Stieren 44 Magere beesten 97 Melkkoeien Kalvers 302 Er waren in't geheel 1103 zwijnen en 25 loopers. Schapen 190 Lammeren 15 Geiten De prijzen t Ossen van 6 a 7oo kilo, 5,00 tot 5,50 de kilo. Goede vette kweeken van 4 a 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkocht le kwaliteit 5,00 tot 6,00 de kilo. 2' 4,50 tot 5,00 3' 4,00 tot 4,25 Stieren le kwal. 5.00 tot 5,50 de kilo. 2e 4,00 tot 4,75 Koeien lc 4,75 tot 5,25 2' en 3e 3,00 tot 4,00 De magere beesten van 3 tot 4,00 fr. Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 6,00 tot 9,00 fr. de kilo. Schapen van 3 tot 4,00 fr. de kilo, volgens kwaliteit. Zwijnen van 6,00 tot 6,50 fr. de kilo volgens kwaliteit. Magazijnen Klapdorp, 68 der Samenwerkende Maatschappij. I. Meststoffen Studie van den Notaris HERSSENS 30, Korte Zoutstraat, Aalst, waar berusten al de acten van nota rissen Limpens, Boone, Van der Smissen, Eeman, enz. Openbare Verkooping van Te Aalst, Driesstraat, nr 6. De Notaris Leon HERSSENS, te Aalst,"zal namens wien het behoort in het openbaar verkoopen Een woonhuis met aanhoorigheden, gestaan en gelegen te Aalst, Driesstraat, nr 6, gekend ten kadaster sectie F num mer 277d, met eene grootte van 1 aar 60 centiaren, palende noord M. De Pet ter, oost M. Alphonse Van Driessche- Boucqué, zuid M. Frederik Cobbaut- Van Langenhove en west de straat. Bewoond door Prosper Vinck. Ingesteld 3000 fr. Laatste Zitdag Maandag 22 October 1923. om 2 uur namiddag in de herberg ge houden door den heer Yzewyn Alfons, te Aalst, Langestraat, 112. Ledebaan, Jozef Meganckstraat, De Schryverstraat, Caudronstraat en elders. Voor alle inlichtingen desaangaande evenals voor ontleeningen,aan te vragen met als doei het bouwen van Huizen, zich te wenden ter studie van Notaris Herssens, te Aalst, die zich met de noo dige voetstappen zal gelasten. HUIZEN TE AALST, BEUKEN- DREEF nr 3, 7, 13, 15, 17, 19, 21, 25. 27. 31. 35, 39, 41, 43, 51 en 53. Vrijheidstraat nrs 58, 60, 62, 64, Oude Dendermondschesteenweg nrs 47, 4ó, 51, 53, Ververijstraat nr 3, Schutter straat nr 2, Kerrebroeckstraat nrs 3, 5, 7, 9, 31, 33, 35, 37. Baudewynkaai, Nieuwbeekstraat nr 2 en 4, Arbeidstraat nrs 48 en 50. Geld te bekomen mits goede borg. Studie van den Notaris TIBBAUT te Aalst. (Opvolger van wijlen Notaris Victor De Gheest) Korte Zoutstraat 49-51. De notaris TIBBAUT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Stad Aalst Een schoon en welgelegen handels huis, zijnde den van ouds gekenden kleerstofwinkel Steleman-Mic'niels gestaan te Aalst, aan de Botermarkt, ge- teekend nr 6, en gekadastreerd wijk A, nummer 1075a, met eene grootte van 1 aar 60 centiaren. Onmiddellijke ingebruiktreding. Eenige Zitdag Dinsdag 30 October 1923, om 4 uren namiddag, ter herberg Het Belgisch Volk bij den heer Valery De Gendt, te Aalst, Boterstraat. Ammoniaksulfaat prijs van den dag. Sodanitraat prijs van den dag. Kalknitraat prjjs van den dag. Superfosfaat 14/18 aan l,4o fr. per een heid, Metaalslakken 15/20 fosfoorzuur aan 1,35 fr. franco met 10 ton op alle spoorwegstaties. Kainiet levering Aug 1 l,25fr.levering September 11.50 fr. franco. Vette uitgekozen landkalk aan 52 fr. per ton. II. Veevoeders. Droge pulp in ons magazijn aan 60 fr. per 100 kgr. Lijnmeel en Zemelen prijs van den dag. Maïs Plata aan fr. per 100 kilo. Maïs Cinquantino prjjs van den dag. De prijzen van meststoffen en veevoe der zijn zonder verbintenis voor langen termijn. III. Zaden. Gemengd graszaad voor weiden 3,50 - Met 50 kilo en meer 3 25 Witte steenklaver 12,00 Bastaard klaver (Zweedsche) 6,50 Kempisch klaverzaad beste 9.00 Luzerne van Provence 1* kwal. 8,00 Spurriezaad 2,25 MECHELEN Den 28 van elke maand van 9 tot 12 uren behalve voor de maand October op 29 October aanstaande. Tot de normale ontwikkeling der planten zjjn de 3 volgende voedingstoffen volstrekt onont beerlijk Om een goede oogst te win nen, moet men per hectare J minstens gebruiken. jjj J. J. Beauduin Zoon, Borgworm, Rechtstreeksche agenten der ji Maatschappij der Potaschzouten gj van den Elzas. 3 schoone werkmanshuizen, gestaan te Aalst, Kleine Bolleweg (straatje Van der Meersch). Voor verdere inlichtingen zich te wenden ten kantore van bovengenoem- den Notaris Tibbaut (nevens de afspan ning De Meiboom). Studie van den Notaris DE VUYST te Borsbeke. Door Vertrek. Openbare Verkooping van eene te Haeltert, Kattestraat. Lot A. Eene behuisde hofstede met schoon woonhuis, schuur, stallingen, schoon beplanten boomgaard en tuin, te Haeltert, Kattestraat, groot 83 aren 80 centiaren, staande op 10 minuten af stand der statie Haeltert-Eede en 5 mi nuten van Dorp en Kerk. Lot B. Een perceel bosch, beplant met elshout, te Haeltert, op Hoog La- renveld, groot 14 aren 40 centiaren. Lot C. Al de beestialen en land alem, zijnde allerbeste ruinpaard, 3 al lerbeste bekalfde melkkoeien, 1 rund, 5 drijvers, 1 volle zog, 1 wachthond (schepersras), 60 hoenders, 1 voituur tonneau, 2 driewielkarren, paard- en koegareelen, harnassuren, eegden.schoe- per, ploeg, gezaagd hout en latten en alle verder landalm. Op Maandag 29 October 1923, om 11 ure s middags ten hove voormeld, namens Alexis De Smet-Van Gutte de beestialen en landalem en om 3 uren namiddag ter herberg van de Weduwe Iliano, te Haeltert, Bril, de hofstede en bosch. Studie van Notaris DE WINDT te Aalst. De Notarissen DE WINDT en DE VIS, te Aalst, daaartoe benoemd bij vonnis der Rechtbank van Dendermon- de den 30 Juni 1923, zullen openbaar verkoopen Gemeente Wanzele. 1) Huis met schuur en stallen, aan het Dorp, groot 9 a. 39 ca. Gebruikt door Jozef Van Geem. 2) Peerceel land op Neerveld, groot 25 a. 50 ca. Gebruiker Jozef Van Geem 3) Perceel land op Beekveld, groot 35 a. 50 ca. Gebruiker Jozef Van Geem. 4) Perceel land aan het Dorp, groot 7 a. 70 ca. Gebruiker Jozef Van Geem 5) Perceel land op Billegem, groot 25 a. ,30 ca. Gebruikers Jozef Van Geem en Ch. L. Baeyens. Enkele Zitdag Dijnsdag 23 October 1923, om 1 uur nanoen ter herberg van Petrus De Vuyst, te Wanzele, Dorp. ciieti gezaaid zijn daar Hé> InVmiog daar Medegedeeld door de BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE Wisselkoers 5 Oct. 11 Oef. Frankrijk 117,80 117,325 Engeland 89,75 88,10 Duitschland 0,03 0,05 Holland 775, 761,00 Ver. St. (Amerika) 19,675 19,425 Italië 89,875 88,50 Zwitserland 354,— 346,

De Koornbloem | 1923 | | pagina 2