Ondeugende Paarden. Buitenlandse!) Overzicht Beursnieuws. BERICHT I 'ergaderitif/ei Gedroo^den en Genielasseerden dra:' Groote en Vermaarde Si Martensjaarmarkt Veemarkt van Gent. De Markten. Index-ci er op 15 October 1923. StikstoFos oorzuur en Potascli i Bouwgrond te koop uit ter hand. Studiekring Excelsior. Burgersbank van Aalst. B E R I C H T Veemarkt van Kuregem Prijzen voor Inlandse/te Granen. Sn li atjazijn. Zeebergkaai, Aalst 300 k. Svlviniet van den Elzas 14/1" j A llerbesie ij 4 N DEI\: GOEDE LANDEN Uit (er hand te koop: allerbeste LANDEN aanzienlijke vermindering van zemelen voortbrengst zal gebeuren, welke dan ook haast hare noodlottige invloeden zal teweegbrengen op onze veevoeding en diensvolgens op melk- boter- en vleeschproductie. De menging van rogge zal hier nog maals het dreigend gevaar te keer gaan. Er dient tevens in aanmerking geno men dat de rogge de overheerschende cereaal is van ons land, waar het gewon nen wordt tot n verhóuding van 225 585 hectaren, wijl de tacwekultuur slechts een oppervlakte van 137,000 Ha. beslaat. Bovendien met de rogge te bezigen tot de meelfabrikatie verbeteit men door dit feit zelve den kritieken toestand eener cereaal, welke een dreigend gevaar op loopt en waarvan de handelsprijzen zulks vingerwijzend genoeg aanduiden. Is het dan niet geraadzamer dit graan te bezigen, dan wel in den vreemde uit- heemsche granen aan te koopen, wier aankoopprijs van 100 tot 112 frs. de 100 kgr. beloopt niettegenstaande al hunne hoedanigheid, opgehemeld door het molenaarsbedrijf. R. AKKERMANS. grootste gedeelte der vracht op dit punt te doen drukken, daarna liet hij het met rust. Dit laatste bleef langen tijd onbe weeglijk, maar na een kwartier, 20 mi nuten, het niet meer kunnende volhou den, vertrok het als een pijl. De proef werd twee. drie maal hernieuwd, maar het uitwerksel door de ketting bekomen was weldra zoodanig, dat op haar enkel zicht, het paard herbegon te trekken. Wij denken dat een vernuftig voer man, die zijne dieren liel heeft, nimmer zal verlegen zijn om zulke middeltjes te vinden en de zweep slechts als uiterste middel zal gebruiken. De ondeugende paarden kunnen wij in twee reeksen rangschikken De eerste reeks behelst die dieren, welke bijten en slaan zonder de minste reden, en alzoo voor de personen die zich in hunne onmiddellijke nabijheid be vinden een gedurig gevaar opleveren; zulke paarden zijn ten anderen onverbe terlijk. In de andere reeks hebben wij die die ren, waarvan de opleiding veronacht zaamd of in een slechte richting gedre ven werd. De meesten dezer gaan op hol of bieden niet de minste waarborg als trekdieren. Op hol gaan is een ondeugd die men meest ontmoet bij de volbloed dieren en die bijna immer voortspruit uit het ge mis aan krachtdadigheid of de onhan digheid van den voerman die zijn beest niet bedwingen kan, of ook nog uit de slechte behandeling der dieren. Jonge dieren die zich naar den arbeid begeven hebben dikwijls de gewoonte zich van den rechten weg te verwijderen om hier en daar in het voorbijgaan eeni- ge grasspieren af te bijten. Indien de ge leider een onhandig of brutaal mensch is, zal hij het arme dier onmiddellijk een strenge kastijding toepassing. De eerste maal zal het dier de straf gedwee ont vangen zonder de reden er van te begrij - pen, maar de tweede of derde maal zal het zich zoeken te onttrekken aan de sla gen door plotselinge zijsprongen, alsdan is hetnoodig. indien men het paard niet bepaald ondeugend maken wil, hem vriendelijk en zacht toe te spreken en al- zoo zijn vertrouwen te winnen ten einde het stilaan tot eene kalmere houding te brengen. Vele paarden nog gaan op hol, omdat ze schuwachtig zijn en dat het minste vreemde voorwerp hen verschrikt. Zulke zijn de gevaarlijkste eene geoefende en krachtige hand is noodig om ze te bestu ren. Deze twee hoedanigheden echter sluiten de zachtheid en de overreding niet uit, wel integendeel. Om het schuwe dier tot kalmte te brengen zal men zich nevens hem plaat sen, het krachtig met den toom weer houdende daarna zal men het dwingen den kop te heffen langs den kant waar het ingebeelde gevaar schijnt te zijn; men zal het vriendelijk en geruststellend aanspreken. Met tijd en geduld zal men het paard van zijne ondeugd genezen. De dieren zoowel als de menschen hebben niet allen dezelfde neiging tot 't werk, zulk paard is verheugd wanneer men hem het getuig oplegt, terwijl een ander zich slechts met tegenzin laat in spannen. Het eerste zelfs in onervaren handen zal nooit ondeugend worden, het tweede integendeel zal door een ondervinding rijken persoon moeten gedrild worden. Deze opleiding moet gedaan worden terwijl het nog jong is. Nooit moet een jong dier gedwongen worden en mag men het gansch zijne kracht laten uitvoeren. Het veulen moet zijne taak al spelende kunnen volbren gen. Langzamerhand vermeerdert men den last zonder het dier ooit te over laden. Het jong paard aan een te zwaar voertuig gespannen blijft onderweg, put zich uit in nuttelooze pogingen, en in dien zich dit meermaals herhaalt, begint het al te dikwijls aan zijne kracht te twij felen, verliest alle zelfbetrouwen, wordt en blijft lui. Men moet vermijden een paard zijn volle kracht te laten uitoefe nen, vooraleer het de vijf jaar heeft be reikt. Terwijl men bij het jonge dier den lust tot den arbeid zoekt te ontwikkelen, is het ook noodig bij hem de voldoening over de overwonnen moeielijkheden te onderhouden. Gebeurt het dat men zich op een moeilijken weg bevindt en het dier niet meer verder kan, zal men in plaats van het te mishandelen zijn best doen om zooveel mogelijk ter hulp te komen. Ziet men dat het nog niet gaat zal men de vracht verminderen vooraleer het dier door nuttelooze pogingen zijne krachten heeft uitgeput. De grootste fout die men in zulk ge val kan begaan is het dier uit te span nen. Het is duizendmaal beter de vracht nog te verminderen, opdat het dier wel versta dat het door zijne eigene kracht uit dezen slechten toestand kan en moet komen, 't Is niet noodig, geweld te ge bruiken om een lui paard van zijne on deugden te genezen. Een voerman had een paard dat dik wijls. zonder schijnbare reden, weigerde te trekken. Hij kreeg het vernuftig ge dacht, op zekeren dag dat het dier niet verder wilde, hem een stuk ketting dwars over de lenden te leggen en het Ontegensprekelijk zijn het de gebeur tenissen in Duitschland die, gansch de wereld door, met de meeste spanning gevolgd worden. Het gevolg dezer ge beurtenissen is dat de Duitsche mark dieper om dieper zakt, zooverre is hij reeds dat 1.000,000,000 mark nog enkel in ons reeds zoo zeer verslapte geld, 0,25 fr. waard zijn. Doch de gevolgen kunnen we terzijde laten en ons beper ken bij het verhalen van 't gebeurde. Hoe of op welke manier de toestand in Duitschland zou kunnen gered wor den, is eene vraag die we best zulien onbeantwoord laten, want hij is zoo verward, zoo ingewikkeld, dat er met reden mag gevreesd worden, dat hij in vele, vele jaren niet volledig zal kunnen hersteld worden. Ook begint men te gelooven dat de eenheid van het Rijk in groot gevaar verkeert. Beieren is thans openlijk in opstand tegen de republiek en Rhijnland is bezig met zich van Pruisen af te sch u- ren door het stichten eener onafhanke lijke republiek. Ziehier wat er in Beieren gebeurd is. Generaal von Lossow was de vertegenwoordiger van het Rijk in Munich en aangezien de staat van beleg bestaat in gansch Duitschland en dus alle burgerlijke overheid afhangt van de militaire overheid, bekleedde voornoem de generaal de oppermacht in Beieren. In deze hoedanigheid kreeg hij opdracht uit Berlijn de uitgave van een nationa listisch blad te schorsen Onder voor wendsel dat deze schorsing zou onaan genaam wezen aan de Regeering van Munich, weigerde hij zich van de op dracht te kwijten en liet aan Berlijn we ten dat hij niets zou doen tegen de goes ting van Munich. De,Duitsche regeering trachtte den officier te overreden en onderhandelde in dien zin gedurende drie weken. Vruchteloos Eindelijk kreeg hij ont slag. Doch de dictator von Kahr, die Beieren beheerscht, kwam en stelde al de troepen van de Reichsweer die in zijn land verbleven, onder bevel van den afgezetten generaal von Lossow. Toen heeft de Duitsche Regeering aan hare troepen welke in Beieren verble ven gevraagd om den eed van getrouw heid aan de Duitsche Republiek gestand te blijven, doch verloren gedaan, want het leger koos de partij van von Lossow van Beieren, tegen Duitschland. Tot daar staan deze zaken. Voor wat Rhijnland betreft, daar heeft het in den loop der laatste week nogal gespannen. Zaterdag avond heeft de afscheidsgezinde partij, in Aken. de republiek uitgeroepen. De Rijnlanders hebben eene gewapende macht inge richt die van stad tot stad trekt om er de republiek te doen zegevieren. Soms krijgt zij wel tegenstand zoodat er dient belegerd en gevochten te worden, ge. vechten die soms zeer bloedig zijn. Niet overal komt de republiek zegevierend uit den strijd want op meer dan eene plaats hebben hare aanhangers het hazenpad moeten kiezen, doodea en gekwetsten achterlatend. De ergste vijanden der beweging zijn de nationalisten en de communisten eerstgenoemde omdat ze in den nieuwen toestand een verwijdering zien van hun doel, namelijk het herstellen van het vorstendom, en laatstgenoemde omdat zij hunne plannen gedwarsboomd zien van het aannemen van eenen regeerings- vorm zooals in Rusland, namelijk de Soviets. De bezettingstroepen blijven gansch onzijdig in de beweging. Ze zijn van oordeel dat de Duitschers hunnen pap mogen koken naar eigen smaak maar om te vermijden dat de beweging zou ontaarden in eenen op stand tegen de bezettende macht, hebben ze, daar waar 't gewenscht schijnt, sa menscholingen van meer dan 5 personen verboden, evenals het nachtelijk verkeer Er valt nog niet uit te maken of de beweging lukken of mislukken zal. De Rijnlanders hebben in hun politiek pro gramma geschreven dat ze voorstanders zijn van de vrede met alle naburen, van eerlijke politiek tegenovzrde bezettende mogendheden, en van betaling der her stellingen.Hun afkeer voor Pruisen komt voort uit het feit dat ze dit land de ver antwoordelijkheid aanrekenen van den oorlog en al zijne rampzalige gevolgen. Studiekring Excelsior mag zijn tweede kunstavond van dit seizoen, ge houden op 20 October, weer uitermate ges1aagd»heeten. De zaal was weer goed gevuld met eene belangstellend publiek. Heer René Grassin uit Laken, met zijn groep Gu- drun gaf ons heel wat moois te genie ten door het voordragen van gedichten van Alb Verwey, René De Clercq, Jacques Perck, e. a Vermelden wij i-i 't bijzonder Sic Transit uit de Gedichten van den Schoolmeester door H. Van Mulders, met veel humor gedeclameerd. Mej. Elise Beek droeg met heel fijn gevoel Brug omhoog van Prof. Stokvisch LANDBOUWERS doet eene proef met onzen 6o fr. de 100 kilo. voor. Over het talent als declamator van den heer Grassin spreken we liefst niet. Het was, wat men van niet velen mag zeggen, nagenoeg de perfectie. Halen we aan wat ons het puikst leek rCris- tussonnetten van Verwey voor het ernstige, en voor het leuke Het Zout vat door X. Daarna een brok kamertooneel, zon der schermen, voor scène zelve slechts over een klein verhoog beschikkend, kwam de eenakter van H. Heyertnans Het Kind voor het in te beelden voetlicht. Dit stuk, een ingrijpend me disch zielkundig dilemna, is een der moeilijkste, met juistheid te vertolken, uit het repertorium van den Nederlandschen dramaturg De Heer R. Grassin, die de titelrol hield, gaf een prachtige prestatie als Dokter Larsen, goed bijgestaan door Mej. Beek, een sympatiek figuur, die echter wel met wat meer gevoel spelen mocht, en dat bijzonder in het laatste tooneel. De nevenrollen werden goed gehou den. Een pluimje voor den Heer Van Mulders, die ons een humoristische Dr. Stein leverde hij mocht echter wat meer energiek. Mej. Van'dernagel vertoonde zich als een innig meevoelen de vriendin van Frida Larsen. Een flinke prestatie van tooneelkring Gudrun rekening gehouden van de rudimentaire insceneering. Dit getuigden de toejuichingen die de acteurs zeker niet gespaard bleven. Het weze voor hen een spoorslag voor later, maar nog beter, nog gevoelvoller, nog kunstrijker Een toehoorder, STAD AALST op Zaterdag 10 November 1923 Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis der belang hebbenden, dat de gewone Hoornvee- Jaarmarkt, dezer stad zal gehouden wor den op Zaterdag 10 November aan staande, en dat er, te dezer gelegenheid de volgende Premiën zullen uitgereikt worden 1. Voor het grootste getal magere beesten ten minste 6 beesten 1' 40 fr. 30 fr. 3e 20 fr. 2. Aan den verkooper die het groot ste getal volle vaarzen en melkkoeien zal hebben ter markt gebracht, ten min ste 6 beesten le 30 fr. 2e 20 fr. 3e 10 fr. 3. Aan den verkooper die de schoon ste bekalfde vaars tot 2 tanden zal heb ben ter markt gebrachtle 30 fr. en gouden prachtmetaal 2' 20 fr. en zilve ren prachtmetaal 3e 10 fr. en bronzen prachtmetaal 4e 10 fr. en broazen prachtmetaal. 4. Aan den verkooper die de schoon ste bekalfde vaars met 4 tot 6 tanden zal hebben ter markt gebracht le 30 fr. en gouden prachtmetaal2' 20 fr. en zilveren prachtmetaal; 3e 10 fr. en bron zen prachtmetaal 3e 10 fr. en bronzen prachtmetaal; 4e 10 fr. en bronzen prachtmetaal. 5. Aan den verkooper die de schoon ste melkkoe bekalfd of onbekalfd zal hebben ter markt gebracht le 30 fr. 2e 20 fr. 3' 10 fr. De Prijskamp is uitsluitelijk uitge schreven voor veeverkoopers De Burgemeester en Schepenen, Felix De Hert. n Interesten te beginnen van 1 Novem ber Op zicht3,00 0 o 15 dagen voorbericht 4,1/4 1 maand voorbericht 4,1, 2% 3 maanden voorbericht 4,75 °/o 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5,00 °/o 3 en 5 jaar 5 °/0 zuiver SPAARKAS 4 ZUIVER. Er zijn nog enkele kilogr. zaairogge en zaaitarwe beschikbaar in magazijn wie er nog van begeert stelle niet uit ze te komen afhalen. van 24 Oct. Zakengang. Op de rundersmarkt was de gang der markt kalm. Veel vee en weinig koopers. Vandaar de prijzen een weinig gezakt. Op de zwijnenmarkt geen verandering. De prijzen der zwij nen bleven vast. Werden te koop gesteld t Groote Hoornbeesten totaal 789 alsvolgt verdeeld Ossen (zware) 12 Ossen (jonge) 210 Koeien 154 Vaarzen 219 Stieren 68 Magere beesten 126 Melkkoeien Kalvers 226 Er waren in t geheel 1030 zwijnen en 14 loopers. Schapen 335 Lammeren 35 Geiten De prijzen t Ossen van 6 a 7oo kilo, 4,70 tot 5,50 de kilo. Goede vette kweeken van 4 a 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkocht le kwaliteit 5,25 tot 5,50 delcilo. 2' 4,75 tot 5,00 3' 4,00 tot 4,50 Stieren 1' kwal. 5.00 tot 5,35 de kilo. 2' 4,00 tot 4,50 Koeien le 4,50 tot 5,00 2e en 3' 3,00 tot 4,20 De magere beesten van 4 tot 4,50 fr. Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 7,00 tot 9,00 fr. de kilo. Schapen van 2 tot 4,00 fr. de kilo, volgens kwaliteit. Zwijnen van 6,00 tot 6,50 fr. de kilo volgens kwaliteit. Er werden deze week 1378 kalveren In Griekenland heeft het er deze week ook nog al tegen gezeten. Een deel van 't leger is aan 't muiten geslagen met het doel de regeering weg te kegelen. Noch tans, door dat het meerendeel der troe pen getrouw gebleven zijn is de muiterij grootelijks kunnen gedempt worden. Er wordt verwacht dat de orde, binnen zeer korten tijd, volkomen zal hersteld zijn. In Geneve, ten zetel van den Volke renbond, is er een ophefmakende dief stal gepleegd, Er stond daar, goed in 't zicht, een bus geplaatst ten voordeele van de beproefde Japaneezen. Zekeren morgend was de bus met haren inhoud, beraamd op een 15C00 tal Zwitsersche franken (<uim 50.000 belgische franks), verdwenen. Niemand weet op welke manier, zelfs het onderzoek van 't ge recht heeft er geenen klaren kant aan gekregen. Wie weet of de plichtige soms niet een verstrooid geleerde is die be proefde heeft zich zelf voor een Japanees te nemen. tekoop gesteld tegen 4,25 tot 6,25 fr. 't kilo levend gewicht. Prijzen op de Markt Eieren. Van 0,65 tot 0,72 't stuk. Boter. Roomboter, 17,00 tot 18 fr. Extra 19,00 fr. Boerenboter 15,50 a 16,00. Aardappelen. 30, 36 en 40 fr. vol gens kwaliteit en zuiverheid. Tarwe j per 5000 kilos 81 83 fr. Rogge 70 72 fr. Haver 75 77 fr. Gerst 70 fr. Stroo 18 fr. middenprijs de 100 kil. Hooi 21 fr. Fruit en Groenten, Druiven. 4,80 fr. t kilo en meer. Ajuin 0,60 tot 0,75 voor dikke, kleine 0,75 tot 0.80 fr. Princessen 1,80 tot 2,30 fr. 't kilo. Tomaten 2,00 tot 3,00 fr. HOPMARKT Aalst 27 Oct. 1923. 4 balen op cfe markt. Voor prima pluk 900- fr. aan hare De BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE vergoedt titularissen van halfmaandelijksche rekening, een interest van 4,25 voor Let tijdperk van 25 October tot 10 November 1923. TERALPHENE. - Op Zondag 28 October voordracht door den heer Gee- rinckx, na de Hoogmis, in t lokaal, bij Fr. Van den Bossche. Dagorde Kweek van 't Witloof. De tegenwoordige prijzen in magazijn Aalst, geleverd (1 fr. min in plaatselijke magazijnen. Met 1000 kilos wordt het graan bij den landbouwer zelf wegge haald (1 fr. minder). Tarwe Rogge Haver Lijnzaad 80,50 fr. 69 fr. 77 fr. 1,45 tot Deze prijzen gelden eerste dagen der week. 1,50 fr. voor de drie Naar het onderzoek van het Ministe rie van Nijverheid en Arbeid, wordt de eenvoudige index van de verhooging der klein handelsprijzen in België op den 15 October 1923 voorgesteld door het cijfer 458 (het Rijk - 59 centra,) tegen 453 op J5 September 1923 Het is 464 voor Antwerpen en agglo meratie, 476 voor Brussel en agglome ratie. 456 voor Gent en agglomeratie, 463 voor Luik en agglomeratie. Het gemiddeld cijjer was voor het Rijk 477, 391 en 376 op 15 October 1920, 1921 en 1922. VERLOREN Chrpeau voor auto mobiel Berna, gemerkt Berna op de baan Aalst-Meldeit terug te brengen maga zijn. Boerenbond, Zeebergkaai. Aalst, mits gopde belooning. Alle dagen te bekomen in den voor middag van 7 1/2 tot 11 uur NINOVE. Magazijn open den Maandag, Woensdag en Vrijdag van 8 uur 's morgens tot 5 uur 's namiddags. lieronderstaande prijzeu gelden vo:>r de week van Zaterdag tot Vrij dag inbegrepen en alles per hon derd kilos of met volle zakken geno men). (Zonder zakken). Maïs Plata (nieuwe) 76 50 Cinquantino roóde 86,CO Maïs paardentand 78,00 Gemalen maïs (witte) 82,00 Inlandsche zemelen 57,00 Inlandsch kortmeel 57,00 Chili Kortmeel 00,00 Chili zemelen 61,00 Kriel (witte) 72 00 Kriel (grove) 66,00 Bloemkerns 75,00 Bloem (000) 129.00 Bloem 00 125,00 Kleine bloem 8^.00 Haver 81,00 Lijnzaad 1,70 Lijnkoeken 98,00 Arachidekoek 98,00 Arachidezemelen 26,00 Gerst 73,00 Klaverzaad (Lokersch) 9,50 Met zakken inbegrepen Inlandsch lijnmeel 98,00 Amerikaansch 100,00 Maïskoek 77,00 Arachidemeel 100.00 Palmmeel 49,00 Zuiver Gerstemeel 76.00 Plata zemelen 55,00 Gebroken rijst 120,00 Cocoskoek (witte) 84,00 Superphosphaat 16%phosp. 24.00 14/15 23,00 13/14 21,00 Sylviniet uit Elzas 17/18 pot. 15,50 Super Vesta 13 phosph. 00,00 Supra 16/18 phosphoor 00,00 Nitraat 15 1/2 tot 16 104-00 Ammoniaksulfaat 20/21 122 00 Samengestelde meststof 5X5X3 58.00 IJzerslakken 18/20 phosp.z. 25,00 Noorsche nitraat 93,00 Opgeloste Peru Guano 87,00 Klavervet 00,00 RAAPKOEK 54,00 Raapmeel 57,00 BLAUWEN ALUIN 2,25 Gedroogde en gemelasseerde draf 60.00 Tot de normale ontwikkeling der planten zijn de 3 volgetfde voedingstoffen volstrekt onont beerlijk Om een goede oogst te win- nen, moet men per hectare minstens gebruiken. J. J. Beauduin Zoon, Borgworm, Rechtstreeksche agenten der Maatschappij der Potaschzouten van den Elzas. Studie van Notaris te Aalst, DE VIS. Eenige Zitdag Maandag 29 October 1923 om 2 ure namiddag ter herberg in het Paviljoen gehouden door Mr Emile Van de Maele, te Aalst, Groote Markt. De notaris MEERT, te Erpe, zal openbaar verkoopen Stad Aalst. Een woonhuis met afhangen Kool- straat 65 sectie C, ex nr 1076 w,/6 en 1072 x/6 groot 3 aren 40 ca. Bewoond door hr Clement De Witte. Ingebruiktreding 15 dagen na de verkooping. Enkele Zitdag Donderdag 8 November 1923, om 2 ure namiddag, ter herberg "In den Zeshoek gehouden door wed. Van der Borgt te Aalst, Dendermondschen- steenweg. Op Donderdag 15 November 1923, zal zelfde Notaris MEERT, in het open baar verkoopen om 8 ure voormiddag ter zaal In den Alcazar Nazareth- straat, te Aalst. Al de meubels in zelfde huis bevonden zooalsSchoone kleerkassen, tafels, stoelen, jacht, stoof, beddens met ressort en matrassen spreekmachien met 28 pla ten, potten, pannen, spiegel en verder keukengerief, kortewagen en verder alam, schoone waakhond. Gewone voorwaarden en gereede gel den. De Notaris MEERT, te Erpe, zal openbaar verkoopen Gemeente Hofstade. Koop 1. Een perceel LAND, te Hofstade, Weyland, sectie A, ex nr 1051, groot 15 aren 93 centiaren. Koop 2. Een perceel land in h^t voorste Denderland, sectie B, nr 280. groot 24 aren 40 ca. Onmiddellijk ingebruiktreding. Tweede Zitdag Maandag 5 November 1923 om 2 uur namiddag, ter herberg In den Bonten Os bij de kinderen Clinc- kaert, te Hofstade, Blekte. Openbare Verkooping van te Hofstade. De Notaris DE VIS. te Aalst, zal openbaar verkoopen 1Land te Hofstade, op Duyvers- putten, wijk Eeckhout, groot 54 aren 81 cent. Verdeeld in 2 loten Eerste lot. De Oosthelft naast M. Dokter De Naeyer. In gebruik bij Michel De Croock en Joseph Baeyens. Tweede lot. De Westhelft naast het Kerkfabriek. In gebruik bij Frans Iluylebroeck en Joseph Baeyens. 2. Land alsvoren, wijk Blekte, op de Vorenste Baardebrug. groot 15 aren 60 cta. Gebruikt door Charles Samuël. Eenige Zitdag Maandag 19-November 1923, om 2 uren namiddag ter herberg In het Gemeentehuis bij M. Leo Scham- pheleer, te Hofstade. Openbare Verkooping van te Herdersem. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal namens het Armbureel van Herdersem, openbaar verkoopen 1Land en bosch te Herdersem, Vagevuur, groot 47 aren 50 ca.Gebruikt door Alfons Coppens ën Frans Van Nuffel. 2. Land, alsvoren, Rendersveld, groot 23 aren 29 ca. In gebruik bij Gu- staaf De Smet. 3. Land alsvoren, groot 16 a. ca. In gnbruik bij Gustaaf Samuel. 4. Land. alsvoren, groot 27 a. ca. In gebruik bij Judook Vinck. Eenige Zitdag Maandag 5 November 1923 om 2 uur namiddag ter herberg In het Gemeentehuis te Herdersem, kapel, Gustaaf Vermoesen. 58 19 Studie van den Notaris te Erpe. te Een schoon perceel bouwgrond te Aalst, Nieuwbeekstraat,nabij den steen weg naar Nieuwerkerken. Verdeeld in loten. Drij woonhuizen, Moorselschebaan, nrs 180, 182, 184. Een eigendom, behelzende huis en werkhuis, te Aalst, Ouden Dender mondschesteenweg. nr 70. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot het kantoor van genoemde notaris, alwaar er altijd te bekomen zijn, groote en kleine kapitalen aflosbaar in het ge heel of met jaar doodingen, mits goede bezettingen. Openbare Verkooping van te Moorsel. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal na mens wie het behoort, openbaar ver koopen 1. Land te Moorsel, Kattenbroeck, groot 28 a80 ca. In gebruik bij Désiré Vermoesen. 2. Land alsvoren, Buuk, groot 43 a. 30 ca. In huur bij Mad. Wed Gustaaf De Meyer en gébruikt door Louis en Philemon De Block en Petrus Van Nieuwenborgh. Verdeeld in 2 loten 1. De helft ten Noorden naast Burgemeester Pollyn-Joostens. 2. De helft ten Zuiden, naast M. Borreman. Eenige Zitdag Maandag 12 November 1923, om 2 uren namiddag ter herberg In Sint Rochus gehouden door Frans Van den Steen, nevens de Gemeente school, te Moorsel, Dorp. Studie van den Notaris HERSSENS 30, Korte Zoutstraat, Aalst, waar berusten al de acten van nota rissen Limpens, Boone, Van der Smissen, Eeman, enz. MEERT Erpe, zal De Notaris MEERT, openbaar verkoopen Gemeente Teralphene. Koop 1Eenen eigendom bestaan de uit 5 woonhuizen in de Okaaistraat, sectie A, nrs 3071, m. n, p, q en 308c, groot 35 aren 31 ca. Het groot huis on- verhuurd Oplegprijs 1317 frank Laatst bewoond geweest door den heer Bernardinus Van Nieuwenborg. Koop 2. 18 aren 40 ca. land op Meibremt, sectie A, nr 317g Gebruikt door Frans Schouppe en Louis Roelandt. Ledebaan, Jozef Meganckstraat, De Schryverstraat, Caudronstraat en elders. Voor alle inlichtingen desaangaande evenals voor ontleeningen,aan te vragen met als doei het bouwen van Huizen, zich te wenden ter studie van Notaris- Herssens, te Aalst, die zich met de noo- dige voetstappen zal gelasten. HUIZEN TE AALST. BEUKEN- DREEF nr 3, 7, 13. 15, 17, 19, 21, 25, 27. 31, 35, 39, 41. 43. 51 en 53. Vrijheidstraat nrs 58, 60, 62, 64, Oude Dendermondschesteenweg nrs 47, 49, 51, 53, Ververijstraat nr 3, Schutter straat nr 2, Kerrebroeckstraat nrs 3, 5, 7, 9, 31, 33, 35, 37. Baudewynkaai, Nieuwbeekstraat nr 2 en 4, Arbeidstraat nrs 48 en 50. Geld te bekomen mits goede borg. Studie van den Notaris TIBBAUT te Aalst. Korte Zoutstraat 49-51. Voornoemde Notaris zal nog open baar verkoopen Gemeente Meire. 1) 10 a. 90 ca. land op het Langeveld. Gebruikster Wed. Sinaert-Van Impe. 21 19 a. 10 land op het Huyersveld, ook Nederhof. 3) 14 a. 70 ca. weiland, op Nederhof of Ressegemkauter. Beide perceelen gebruikt door Camiel De Naeyer. Gemeente Denderhautein. 4) 10 a. 30 ca. land op de Biest. Ge bruiker Edm. De Schutte, te Kerkxken*. 5) 14 a. 50 ca. land op het Jonghou-. Gebruiker Domien De Winter. 6) 12 a. 80 ca. weiland op het Terwa- rent. Gebr. Ed. Van Keymeulen. Stad Ninove. 7) 63 a. 50 ca. weiland op het Schoor- veld, genaamd Oliënmeersch. Gebruik ster Wed. Domien Lobijn te Dender- hautem. Boomprijs 300 fr. 8) a) 58 a. 63 ca. weiland. Boomprijs 70 frank. b) 65 a. 86 ca. weiland. Boompr. 180f. Gebruiker Theodoor Dufour. 9) 16 a. land, genaamd Boschpadde. Gemeente Meerbeke 10) 18 a. 80 ca. land, op 't Meerveld. Beide gebruikt door Jozef De Jonghe, te Ninove. Eenige Zitdag Donderdag 8 November 1923, om 1 ure namiddag, in het Belgisch Hof, bij den heer Felix Van Landuyt, te Aalst, Groote Markt. zal De notaris TIBBAUT, te Aalst, openbaar verkoopen Stad Aalst Een schoon en welgelegen handels» huis, zjjnde den van ouds gekenden Medegedeeld door de BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE Wisselkoers Frankrijk Engeland Duitschland Holland Ver. St. (Amerika) Italië Zwitserland 22 Oct. 716,40 90.00 0,00 779,50 20.00 89.50 336,50 25 Oct. 115,95 90,025 00,0 779,50 19,975 89,62 357,75 m\miMimwi» ■r.ir n.r.rsim w

De Koornbloem | 1923 | | pagina 2