Premies voor Propagandisten UITTREKSEL De Markten. EEN SCHOON GESCHENK,DE BESTE RAAD Beursnieuws. Patroondag der Yereeniging Teruggave op gekochte Waren Intresten yoor Spaarders en Ontlee- ners in deSpaar- en Leenbank Irs fVïemoriarn \feemarkt van Gent Stikstof, Fosfoorzuur en Potasch 75 Schoone KANADABOOMEN Meubelen en Landbouwgerie Huis met Schuur en Stalling Twee Huizen, Land en Bosch De wijzigingen aan de Posltaneven Büitenlanaseh OVSPZiGbt °mdat- naar men beweert, daarmede Veemarkt van Rurcgein Zeebergkaai. Aalst Burgersbank van Aalst. rijzen voor Inlandsche ra nett. 300 k. Sylviniel van den El/as 11/17 °/0 II 11IS}/ Et] It KL HOFSTEDE en LAND Land, Bosch en Meersch Allerbeste LANDEN Die niet met haar is, is tegen haar, moet dan ook in dit geval krachtdadig toegepast worden er moet geen plaats wezen in de rangen der menschen van orde voor hen, die zich onverschillig of twijfelachtig voordoen Het gaat hier niet om een idee of voorrecht, het gaat hier om den vrede tusschen alle menschen Ten einde dan tot een goed resultaat te komen, moet er nauwkeurig acht ge geven worden op al de gemoederen van het volk en op elks meer bepaalde le vensnoodwendigheden. Een middenweg moet opgezocht wor den om de toenadering van alle klassen en standen tot zijn juist recht te brengen, want daarin ligt en het geheim en den sleutel van gansch ons economisch leven dat ieder mensch en ieder menschenklas in juiste mate zijn plaatsje onder de zon verkrijge. Dan ook zal eindelijk onze aanzienlijke Landbouwbevolking de plaats innemen, welke haar met recht en rede toekomt in de groote staatsfamilie. Doch om dit ideale doel te bereiken, moeten er sociale w etten geboren wor den, die van laag tot hoog voldoening kunnen geven en waaruit op zal moeten komen eene gezonde en zelfbewuste generatie, die in feite de plichten en rechten in heuglijke daden ten baten van het menschdom zal weten om te zetten. Wanneer we eens zoo ver konden komen, dat het staatsroer in die richting kon gestuurd worden, van meet af zou dan ook alle gewetenloos geknoei ge kortwiekt zijn, om enkel, onder de eer lijkste voorwaarden naar het einddoel te streven. Daarom ook mag er alras bijgevoegd, dat het gevaar niet gelegen ligt in de on bewustheid der massa en het drijven der slechte herders alleen, doch ook zit de grootste fout bij diegenen, die maar steeds voortsturen in de verkeerde rich ting, zonder rekening te houden met de nooden van Alle Staatsburgers. Vier jaren is de oorlog voorbij en nog steeds gaat men den slechten kant uit en scherpt men wapens in de handen van hen die de vijanden zijn van orde en van kalmte. Men vergemakkelijkt zienderoogen de zaak der omwentelingzaaiers, tot we op eens zullen staan voor een toestand, die ons in den afgrond werpen zal. Van waar zal de Messias komen, die órde brengen zal R. AKKERMANS. uit het Verslag der Vergadering van den Beheer- en Toezichtsraad der Sa menwerkende Maatschappij Redt li Zeiven, gehouden op 6 November 11., ter kennisgeving aan de belangheb benden Als Patroon onzer Landbouwersver- eeniging Redt U Zeiven wordt officieel den H. Eligius (Sint Eloi) erkend. 1 De cember zal een feestdag zijn voor onzen bond, al de magazijnen zullen gesloten zijn en het personeel in verlof gezonden. Al de plaatselijke bonden worden ver zocht dezen dag te vieren en eene Mis te doen celebreeren voor Sint Eloi ofwel eene Mis bij te wonen welke door an deren (smeden of andere) werd aange vraagd. Alle bonden worden tevens gevraagd zoo mogelijk op dien dag een gezellige bijeenkomst te houden met een vrien denmaal en aldus op alle manieren en in de mate van het mogelijke onzen Pa troondag te vieren. Er zal aan iedere plaatselijke vereeni- giog eene Teruggave toegestaan worden van 1 °/oo (1 per duizend) op al de waren welke door de leden dezer gemeente gedurende het loopende jaar in het hoofdmagazijn of plaatselijke magazijnen werden gekocht. De som zal enkel be taald worden, nadat er opgegeven is door den Voorzitter van den bond, wat men er zinnens is mee te doen. Er wordt op gewezen dat deze terug gave enkel mag gebruikt worden voor de volgende doeleinden !°Tot het vieren van eenen dag (Sint Eloi) met vriendenmaal of met afloting van nuttige landbouwtuigen. 2° Tot het houden van een kleine prijskamp onder de leden, zooals van kiekens, groensels enz. 3° Tot een ander, dooz de plaatselijke bonden voorgesteld doel, zooals propa ganda, boekerijen enz. De bonden die deze toelage verlan gen, moeten het schriftelijk aanvragen aan de maatschappij. De brief moet het handteeken dragen van den Voorzitter, een Bestuurlid en den Schrijver van de Plaatselijke vereeniging. Er wordt eene verandering gebracht aan de intresten voor Spaarders en Ont- leeners in de afdeelirg "Spaar- en Leen bank vanaf 1 Januari 1924. De intresten der spaarders worden met 112 verhoogd en zullen in 't ver volg alsvolgt bedragen 1° Voor stortingen op zicht 4 zuiver vrij van tegenwoordige lasten. 2° Voor ontleeningen op een jaar 4 1/2 o/o zuiver van tegenwoordige lasten. De intresten der ontleeners worden eveneens met 1/2 verhoogd en zullen in 't vervolg tegen 5 1/2 percent gere kend worden. die we in ons laatste nummer afgekon digd hebben, treden in voege van af 15 November. Dus opgepast, de brieven die zullen verzonden worden van af toe komende Donderdag, zullen moeten gefrankeerd zijn met 0,25 fr. zegels in plaats van 0,20 fr. Zooals reeds verleden iveek gemeld zullen er eene reeks premies uitgeloofd worden onder de aanwervers van nieuwe abon nementen op De Koornbloem Onder degenen die van nu af tot Nieuwjaar nieuwe lezers aanwinnen, zal er dus een prijskamp ingericht worden. Die 't meest nieuwe lezers bijbrengt zal de eerste prijs winnen enz. De prijzen zullen bestaan in nuttige voorwerpen voor land bouw en huisgezin, zooals Sonden, lavementspuiten, haagsche- ren, een koffeservies, andere huisvoorwerpen, boeken enz. Allo, lezers van De Koornbloem en leden van onzen bond, allen eens dapper gewerkt om lezers bij te winnen elk spreke kennissen en vrienden aan, om ons leger van trouwe lezers te vergrooten. EENE PRIJSLOTING onder de geabonneerden zal ook plaats hebben, na Nieuwjaar, met als prijzen zelfde nuttige voor werpen. Het Bestuur, j handelwijze veel instemming gevonden klaar gebleken is dat België de beweging 1 niet steunt en ook geene aanhechtings- politiek voert. Wij meenden daar de ge volgtrekking te mogen uit maken dat, aangezien het kindje nn eens wijs ge weest was, dat men zijne nationale munt wat zou verbeterd hebben maar t tegen deel schijnt eer waar te zijn want de frank is sedert Maandag tot heden, lang zaam, ja, doch gestadig gezakt. De lucht wordt langsom zwaarder in Duitschland. Dreigende wolken hangen aan het zwerk en er valt sterk te vree zen dat het onweer eerlang zal losbar sten. Beieren heeft aan de Berlijnsche regeering een verbloemde ultimatum gezonden. Noemt men dezen verbloemd, bedekt of anderszins, het blijft niettemin een ultimatum Eindelijk heeft men dan te Berlijn begrepen welk gevaar de Re publiek bedreigt. Men komt er deze week eene prokla- matie uit te vaardigen waarin op dat ge vaar gewezen wordt en waarin men zegt dat de regeering hoopt dat de Reichs- weer zal getrouw blijven. Verder wordt er ook aan toegevoegd dat alle maatre gelen genomen om aan alle gebeurtenis sen te weerstaan, t Geen in deze pro- klamatie meest opvalt is dat de regeering hoopt dat de Reichsweer ('t leger) zal getrouw blijven, 't is dus hoegenaamd niet zeker en als dan deze hoop niet ver wezenlijkt wordt en de Beieren rukken op naar Berlijn wat zal er dan geschie den Deze vraag laten we voorloopig onbeantwoord, Van den anderen kant blijkt uit de laatste berichten dat de verbondenen niet voornemens zijn de ontwikkeling der op handen zijnde gebeurtenissen, lij delijk af te zien. Namens den gezanten- raad heeft Generaal Noliet den kanselier Streseman bekend gemaakt dat de ver bondene mogendheden eischen dat het toezicht op de ontwapening van Duitsch - land onmiddellijk weer in voege gesteld worde, over het gansche rijk, Beieren er inbegrepen. De regeering wordt terzelf der gelegenheid op de hoogte gebracht van de dwangmaatregelen die door de verbondenen, zouden genomen worden indien zonder twijfel, de eisch van den Gezantenraad niet ingewilligd wierd. Tot daar staan de zaken. Voor wat betreft het bemiddelings voorstel van Amerika in zake het her- stellingsvraagstuk, daar is sedert de laatste week, weinig verandering aan gekomen. Iedereen is 't akkoord met het aanstellen eener commissie van schatters om het betaalvermogen van Duitschland vast te stellen. België heeft het voorstel eenigzins doen wijzigen maar in hoofd zaak was ons land er mee t akkoord. Frankrijk in tegendeel beweert dat deze commissie er zich moet toe bepalen dit vermogen vast te stellen voor wat de naaste toekomst betreft, maar dat er geene spraak kan zijn van de door Duitschland erkende schuld te vermin deren tenware Amerika er in toestemme evenredig de oorlogschuld der andere landen te verminderen. Op zoo een eng werkterrein begeeft zich Amerika niethet vraagt om het gansche vraagstuk te herzien en op te lossen. Thans zijn er onderhandelngen gaande tusschen Washington, Londen en Parijs om een bazis te vinden tot ver- standhoudin van al de betrokken partijen. De afscheidsbeweging van Rhijnland is tot een punt gekomen dat er noch voor- noch achteruitgang te bespeuren valt. Men zou wel gaan denken dat de zaak stil ligt sedert de Belgen er tus schen gekomen zijn. Verleden week had den de separatisten (afscheidsgezinden) het stadhuis van Aken bemachtigd doch de Belgen hadden hen gedwongen de plaats te ontruimen, met gelijk of met ongelijk, dat bespreken we hier niet maar in alle geval heeft het optreden van Bel gië de ontmoediging der afscheidsgezin den voor gevolg gehad. In vreemde lan den, vooral in Engeland, heeft België's In de Roer waar de lijdelijke weer stand tot het verleden behoort, hebben er reeds 121.000 ijzeren wegmannen ge vraagd om het werk te mogen herne men. Slechts 32,000 zijn er tot heden aangenomen. Aalst, den 6 November 1923. M„ Wij hebben de eer U <e verzoeken deel te nemen aan de vredesbetoogirg op 11 November a.s. (Verjaardag van den Wapenstilstand^ aan den Vrijheids boom ter Esplanade. Bijeenkomst op de Keizerlijke plaats om 10 1 2 uren 's voormiddags. De kop van den stoet zal zich bevinden aan de Nieuwstraat. Te 11 ure stipt, vertrek langs de Nieuwstraat, Groote Markt, Leopoldstraat, Esplanade, Esplanade- straat. Kapellestraat en Groote Markt (alwaar ontbinding van den stoet In het voorbijtrekken van den stoet aan den Vrijheidsboom, zullen de schoolkinde ren Vaderlandsche liederen uitvoeren. Wij noodigen U tevens ook uit, het Plechtig TEDEUM te willen bijwonen in de St. Martenskerk om 11 1/2 uren. De Burgerlijke en Militaire overheden in de stad verblijvende zijn er toe uitge- noodigd, en vergaderen ten Stadhuize, onmiddelijk na de ontbinding van den stoet ter Groote Markt, vanwaar zij zich naar de hoofdkerk zullen begeven. Aanvaard, Mijnheer de verzekering onzer hoogachting. De Burgemeester, F. De Hert. Prijzen op de Markt Eieren. Van 0,90 tot 1,00 't stuk. Boter. Roomboter, 16,50 tot 18 fr. Extra 20,00 fr. Boerenboter 15,50 a 16,00. Aardappelen. 30, 36 en 40 fr. vol gens kwaliteit en zuiverheid. De aardappelen beloven duur te wor den dezen winter, daar overal en bijzon der in Holland verbazend veel zieke en rotte voorkomen. In Polen en andere landen is den uitvoer verboden. Er is veel vraag voor Frankrijk. Tarwe per 5000 kilos 84 86 fr. Rogge 74 - 77 fr. Haver 76 '78,00fr. Gerst 70 fr. De markt voor inlandsche granen is bijzonder vast. De rogge, lste kwaliteit wordt aan noghoogere prijzen verkocht, daarbij is ze onvindbaar. Stroo 20 fr. middenprijs de 100 kil. Hooi 32 fr. Fruit en Groenten, Ajuin 1,20 tot 1,30 voor dikke, kleine 1,25 tot 1.35 fr. Tomaten 3,00 tot 4,00 fr. Spruiten 1,70 tot 1.90 fr. 't kilo. Witloof 3,50 tot 4,00 fr. 't kilo. HOPMARKT Aalst 27 Oct. 192 3 4 balen op de markt. Voor prima pluk 900- fr. Met Sint Maarten, Sint Niklaas, met Nieuwjaar enz. worden veel kostelijke geschenken aangekocht 'voor magen en vrienden, maar het geschenk dat meest waarde heeft is Gen Abonnement op De ^popnbloem Een geschenk voor een heele jaar. De goede raad Bereidt een goede daad. Raadt aan uw vrienden en kennissen aan dat ze zich laten inschrijven op het blad van alle landbouwers De Koornbloem,, dan geeft gij hun den besten raad. Zoo bereiden wij den strijd met de zegepraal, de strijd om recht en gezag voor al de boeren en dit is De goede daad De beste daad. Van nu af tot Nieuwjaar zenden wij De Koornbloem gra tis aan al de nieuwe inschrijvers. Stel niet uit. Vooruit maar Men meldt uit Okegem de dood van den Heer Theodoor Van Mieghem facteur in paarden. Deze achtbare man was van al de paardenkweekers der s'reek goed gekend en goed gezien. Het was Hij die gewoonlijk de paarden en de veulens in de streek opkocht en alle vreemde handelaars en koopers naar hier bracht. Op dit gebied heeft hij veel voor onze kweekers gedaen en mogen ze Hem dankbaar zijn. Dat Hij in Vrede ruste. De Koornbloem biedt haar rechtzin nig rouwbeklag aan de achtbare familie. van 7 Nov. Zakengang. Veel vraag naar goe de rundbeesten. Op de zwijnenmarkt kalmer als vroeger. Verders geen ver andering. Werden te koop gesteld Groote Hoornbeesten totaal 531 alsvolgt verdeeld Ossen (zware) 12 Ossen (jonge) 118 Koeien 126 Vaarzen 123 Stieren 41 Magere beesten 111 Melkkoeien Kalvers 211 Er waren in t geheel 1090 zwijnen en 23 loopers. Schapen 216 Lammeren 22 Geiten De prijzen Ossen van 6 a 7oo kilo, 4,50 tot 5,25 de kilo. Goede vette kweeken van 4 a 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkocht P kwaliteit 5.25 tot 5,50 de kilo. 2' 4,50 tot 5,00 3e 3.50 tot 4,25 Stieren 1' kwal. 5.00 tot 5,25 de kilo. 2' 4,00 tot 4,50 Koeien le 4,50 tot 5,00 2e en 3' 3,00 tot 4,00 De magere beesten van 3,50 tot 4 fr. Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 6.00 tot 8.00 fr. de kilo. Schapen van 3 tot 4,00 fr. de kilo, volgens kwaliteit. Zwijnen van 5,50 tot 6,00 fr. de kilo volgens kwaliteit. Deze week werden 1339 kalveren ter markt gebracht, 39 minder dan verleden week. Prijs 4,25 tot 6,25 fr. VERLOREN Chapeau voor auto mobiel Berna, gemeikt Berna op de baan Aalst-Meldert terug te brengen maga zijn. Boerenbond, Zeebergkaai, Aalst, mits go"de belooning. In flag ft zijn. Alle dagen te bekomen in den voor middag van 7 1/2 lot II uur NINOVE. Magazijn open den Maandag, Woensdag en Vrijdag van 8 uur 's morgens tot 5 uur 's namiddags. (Hieronderstaande prijzen gelden voor de week van Zaterdag tot Vrij dag inbegrepen ën alles per hon derd kilos of met volle zakken geno men). (Zonder zakken! Maïs Plata (nieuwe) 79 00 Cinquantino roode 88,CO Maïs paardentand 78,00 Gemalen maïs (witte) 82,00 Inlandsche zemelen 59,00 Inlandsch kortmeel 59,00 Chili Kortmeel 00,00 Chili zemelen 62,00 Kriel (witte) 74.00 Kriel (grove) 68,00 Bloemkerns 75,00 Bloem (000) 129.00 BloèmOO 125,00 Klejne bloem 85.00 Hayer 82,00 Palmmeel 49,00 Lijnzaad 1,70 Lijnkoeken 98,00 Arachidekoek 98,00 Arachidezemelen 26,00 Gerst 73,00 Klaverzaad (Lokersch) 9,50 Met zakken inbegrepen Inlandsch lijnmeel 100,00 Amerikaansch 102,00 Maïskoek 77,00 Arachidemeel 100.00 Zuiver Gerstemeel 77.00 Plata zemelen 57,00 Gebroken rijst 1?2,00 Cocoskoek (witte) 86,00 Superphosphaat 16%phosp. 25.00 14/15 24,00 13/14 22.00 Sylviniet uit Elzas 17/18 pot. 15,50 Super Vesta 13 phosph.00,00 Supra 16/18 phosphoor 00,00 Nitraat 15 1/2 tot 16% 110,00 Ammoniaksulfaat 20/21 125 00 Samengestelde meststof 5X5X3 58 00 IJzerslakken 18/20 phosp.z. 26,00 Noorsche nitraat 97,00 Opgeloste Peru Guano 87,00 Klavervet 00,00 RAAPKOEK 54,00 Raapmeel 57,00 BLAUWEN ALUIN 2,25 Gedroogde en gemelasseerde draf 60.00 Sufkcrstroo 45,00 Interesten te beginnen van 1 Novem ber Op zicht3,00 15 dagen voorbericht 4,1/4% 1 maand voorbericht 4,1/2% 3 maanden voorbericht 4,75 6 maanden vast termijn 4,75 1 ja ar 5.00 3 en 5 jaar 5 zuiver SPAARKAS 4 ZUIVER De tegenwoordige prijzen in magazijn Aalst, geleverd (1 fr min in plaatselijke magazijnen. Met 1000 kilos wordt het graan bij den landbouwer zelf wegge haald (1 fr minder). LET OP 1 Wij gelasten ons ook met den verkoop aan de prijzen der beurs van alle granen ons ter beschikking ge steld door een of verscheidene leden, met minstens 5000 kilos van dezelfde soort. In dit geval moeten de granen recht streeks geleverd worden op statie. Wij verkoopen aan de hoogste dagprijzen der beurs. Tarwe 83,00 fr. Rogge 72,50 fr. Haver 78 fr. Lijnzaad 1,50 tot 1,60 fr. Deze prijzen gelden voor de drie eerste dagen der week. Tot de normale ontwikkeling der planten zijn de 3 volgende voedingstoffen volstrekt onont beerlijk den lieer 1 h. Ringoot. te Schoonaardë.. Frankrijkstraat (Steenweg van Schóón- aarde naar Gijsegem). Gewone voorwaarden en mitsgercede betaling. Om een goede oogst te win nen, moet men per hectare minstens gebruiken. J. J. Beauduin Zoon, Borgworm, Rechtstreeksche agenten der Maatschappij der Potaschzouten van den Elzas. Studie van den Notaris TIBBALIT te Aalst. Korte Zoutstraat 49-51. De notaris TIBBAUT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente Meire. 1) 10 a. 90 ca. land op het Langeveld. Gebruikster Wed. Sinaert Van Impe. Ingesteld 1400 fr. 2^ 19 a. 10 land op het Huyersveld, ook Nederhof. Ingesteld 3425 fr. 3) 14 a. 70 ca. weiland, op Nederhof of Ressegemkauter. Ingesteld 1450 fr. Beide perceelen gebruikt door Camiel De Naeyer. Gemeente Denderhautem. 4) 10 a. 30 ca. land op de Biest. Ge bruiker Edm. De Schutte, te Kerkxken. Ingesteld 800 fr. 5) 14 a. 50 ca. land op het JonghouL Gebruiker Domien De Winter. Ingesteld 1500 fr. 6) 12 a 80 ca. weiland op het Terwa- rent. Gebr. Ed. Van Keymeulen. Ingesteld 1375 fr. Stad Ninove. 7) 63 a. 50 ca. weiland op het Schoor- veld, genaamd Oliënmeersch. Gebruik ster Wed. Domien Lobijn te Dender hautem. Boomprijs 300 fr. Ingesteld 3010 fr. 8) a) 58 a63 ca. weiland. Boomprijs 70 frank. Ingesteld 4000 fr. b) 65 a. 86 ca. weiland. Boompr. 180f. Gebruiker Theodoor Dufcur Ingesteld 4000 fr. 9) 16 a. land, genaamd Boschpadde. Ingesteld 3100 fr. Gemeente Meerbeke 10) 18 a. 80 ca. land, op 't Meerveld. Beide gebruikt door Jozef De Jonghe, te Ninove. Ingesteld 30C0 fr. Tweede en laatste Zitdag Donderdag 22 November 1923 om 1 ure namiddag, in het Belgisch Hof, bij den heer Felix Van Landuyt, te Aalst, Groote Markt Voornoemde Notaris zal nog open baar verkoopen Stad Aalst Een schoon en welgelegen handels huis, zijnde den van ouds gekenden kleerstofwinkel Steleman-Michiels gestaan te Aalst, aan de Botermarkt, ge- teekend nr 6, en gekadastreerd wijk A, nummer 1075a, met eene grootte van 1 aar 60 centiaren. Onmiddellijke ingebruiktreding. Ingesteld 45,000 fr. Boven 10,000 fr. voor overname. Tweede en laatste Zitdag Dijnsdag 13 November 1923, om 4 uren namiddag, ter herberg Het Belgisch Volk bij den heer Valery De Gendt, te Aalst, Boterstraat. Openbare Verkooping van te Schoonaardë. De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal namens de kinderen Jan Frans Lauwaert- Verbeke, te Schoonaardë, op Maandag 26 November 1923, te beginnen om 9 uren voormiddag, openbaar verkoo pen volgende op stam wassende boomen: 4 schoone Kanadaboomen ter dikte van ongeveer 1,60 m. aan den Hey- meersch. 5 schoone Kanadaboomen ter dikte van ongeveer 2,80 m. op Schoonaarde- kauter. 8 schoone Kanadaboomen ter dikte van ongeveer 2,50 m. tot 3 m. achter het hof Ten Nevel 58 schoone Kanadeboomen ter dikte van 1,50 m. tot 2,50 m. aan de Lau- waertsdreef. N. B. Te vergaderen ter herberg van Openbare Verkooping van te Aalst, Eilandstraat, nr 16 Voornoemde notaris zal op Donder dag 15 November, ten huize van den h er L. Fernez, om 9 uur voormiddag, openbaar verkoopen Huismeubelen en andere voorwerpen: Bedstoelen met ressort, lavabo,nacht tafel, handdoekdrooger, kleerkas, tafels, stoelen, zetel, gemakzetel, keukeok; s, Lmpen, schouwgarnituren, spiegel, tob- becs. waschkuipen, slaapgerieven, zoo als lakens, fluwijnen, bedspreiën, keu- kengerief, beelden onder bokaal, prin ten en meer andere voorwerpen. Ge wone voorwaarden en gereede betaling. Voornoemde notaris zal nog open baar verkoopen Schoone Hofstede met Erve. gelegen te Schoonaardë, Rimeirdries, zijnde de welgelegen herberg In Mexico groot 4 a. 55 ca. Onmidd. ingebruiktreding. Eenige Zitdag Zaterdag 24 November 1923, om 2 uur namiddag, ten gehoorzaal van het Vredegerecht te Aalst, in het Stad huis, Groote Markt. Studie van Notaris CAUDRON, te Erembodegem Openbare Verkooping van te Erembodegem De notaris CAUDRON, te Erembo degem, zal openbaar verkoopen 1Hofstede, begrijpende huis, schuur, stalling en hof, te Erembodegem, Meerschdries, groot 22 aren 20 ca. 2. Land te Erembodegem, nabij de Leuvenstraat, ter plaats Sonck groot 5 a. 25 ca. 3. Land te Erembodegem, nabij de Leuvenstraat, ter plaats Sonck groot 10 a. 70 ca. Onmiddellijke ingebruikt. e- ding van de 3 koopen,thans in gebruik bij den verzoeker M. Karei Theophiel VaD der Ghylen Pauwels. Laatste Zitdag Maandag 12 November 1923 om .3 uren namiddag te Erembodegem, Leuverstraat, ter herberg van M. Jun Van Vaerenbergh. Venditie van Zelfde notaris CAUDRON zal op Vrijdag 16 November 1923, om 9 uren 's morgens, ter voorschreven hofsted -. te Erembodegem, Meerschdries, open baar verkoopen al de zich aldaar bevin dende huismeubelen en landbouwgerii f. 500 kgr. stroo, 500 kgr. hooi, brandhout dekstroo, 200 larixe hopstaken, mest enz. Gewone voorwaarden en gereed geld. Openbare Verkooping. van een te Erembodegem-Ter Joden De notaris CAUDRON. te Erembo degem, zal met tusschenkomst van nota ris VAN OUDENHOVE, te Dender hautem, openbaar verkoopen Een huis met schuur, stalling met varkenskot, koer en hofgrond, te Erem bodegem, Terjoden, nabij den Driesch, groot volgens titel 2 aren 73 ca. Be woond door den medeverzoeker M. Ca miel Van den Broeck. Ingebruiktreding 6 maand na de toe wijzing. Enkele Zitdag Woensdag 14 November 1923 om 2 uren namiddag, te Herzele, ter zittingszaal van het Vredegerecht. Openbare Verkooping van te Welle De notaris CAUDRON, te Erembo degem, zal openbaar verkoopen 1 Eene tweewoonst, geschikt voor klein landbouwbedrijf, te Welle, Groo tendries, Baltestraat, groot 7 aren 68 ca. Boom- en haagprijs 800 fr. Ingebruik bij MM. Albert Sonck en Theodoor Buggenhout. 2. Land te Welle, Hoogsteenveld, groot 15 aren 80 ca. Ingebruik bij M. Petrus Verleysen. 3. Bosch te Welle, in den Welle- meersch, groot 9 aren 20 ca. In eigen dom bij de binderen Dominicus Van Rampelberg. Enkele Zitdag Woensdag 21 November 1923, om 2 uur namiddag, te Welle, Grooten dries, ter herberg De Kilo bij den medeverzoeker M.Jul. Van Rampelberg. Openbare Verkooping van te Lede. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal, met tusschenkomst van Notaris CAU DRON, te Erembodegem, openbaar verkoopen 1. Land groot 37 aren 40 ca. 2. 63 aren bosch en 2 aren 90 ca. wa ter. Boomprijs 500 fr. Beide koopen, in gebruik bij M. Leo Annaert, zijn gelegen te Lede, Ledes- hauwken, nabij den Kamdries, te Hofstade. Enkele Zitdag Dijnsdag 20 November 1923 om 2 uren namiddag, te Lede, Bosch- straat, ter herberg van M. Jozef De Clerck. Studie van Notaris DE VIS, te Aalst. Openbare Verkooping van te Hofstade. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal openbaar verkoopen 1Land te Hofstade, op Duyvers- Medegedeeld door de BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE Wisselkoers 5 Nov. 8 Nov. Frankrijk 116,05 116,07 Engeland 89.60 90, Duitschland 0 00 00,0 Holland 776,25 780,75 Ver. St. (Amerika) 20.06 20,21 l|5 Italië 89.87 89,55 Zwitserland 357,50 359,

De Koornbloem | 1923 | | pagina 2