HA NDELSBA NK Spaarkas 4 I 1 MEUBELS DE PAEPE - CORTHALS I i m Volksbank van Leuven .v, \i f MOTOR A. C. E. C. VAN CHARLEROI Eenig depot voor Aalst ca omliggende: De Eleetrisebe Energie Werkhuizen Piete? Coeckestraat, 74. m 1 ZIEK De Eigen Haard. Zeer voordeelig voor Landbouwers. Magazijnen Esplanadeplaats, 4, nevens St Jozefskerk AANKONDIGINGEN Zetel; AALST, STATIESTRAAT, li. Voor uwe aankoopen van meubels, wendt U in volle vertrouwen tot het huis HOOGSTRAAT. 07. AALST Komt de uitstallingen bezichtigen en ge zult U overtuigen. Bijhuis Zoutstraatpoort, 43, Aalst. zonder verlies op het kapitaal. K ft f O E T 0_P_EA Y Y H' De beste electrische motor die Gij U kunt aanschaften (ot het drijven uwer Dorschmachienen, Pompen, enz. is de S. V. TE AALST Voorheen if/, lie Smedt en Broeders. Reeds verscheidene honderden motoren A.C. E.C. geplaatst. Meer dan 100 motoren in magazijn. Hollandsche Koeien en Vaarzen Hollandsche Koeien en Vaarzen Raymond De Meyst EN NIET Alle Donderdagen aankomst van hol landsche kalfkoeien en k?Jfvaarzen, rechtstreeks uit de quarantaine komen de en aan de laagste prijzen, aangezien wg ze zelf in Holland koopen, in het ge kend huis by Alois Abbeloos, Holleweg, Erembodegem. Men verwisselt voor slachtvee. Let wel op het adres. Alle donderdagen aankomst van Hol- landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd, in het oud huis van vertrouwen waar men eerlijk en treffelijk gediend wordt, bij Alfons Abbeloos, Erembode gem, dorp. Men verwisselt voor alle vee. Prezen buiten alle concurrentie. Groote keus van koeien en kalfvaar- zen van het echt inlandsch ras, groote en kleine prijzen, bij Charles Hanssens, Statie Burst. Te Koop b(j Remy Neckebroeck, land bouwer, Nieuwerkerken, Dries, een goed dorschmachien op bils, voor een en twee paarden. Oorzaak door vermeerdering van een groot dorschmachien. Zichtbaar aan het werk, zonder fouten. Aalst, drukkerij, "De Koornbloem. Zefberakassi. Naamloos Vennootschap Te koop een vaarzekalf bij Kamiel Verlé, Pijpenbeek, Nieuwerkerken. Te koop prachtige zeug, einde dracht le April bij Aimé Lievens, Heide Wiche len. Te koop een vaars, einde dracht 10 Maart, bij A. Ruyssinck, Gucht, 14, Lede. Te koop een volledige voiture, har- nassuur, 2 kussens en 2 voituurlantaarns, bij Frans Van Muylem, bij de kerk van Nederhasslt. Te koop een kalfvaars, laatste maand dracht, bij Camiel De Landtsheer, Kerx- ken, Boekent. Te koop een koe, rekening einde der maand, bij Jan Baptist Permentier, Hoek Groenstraat, Erembodegem. Te koop een koe, bij Louis De Wilde, Daal, Teralphene. Te koop een zeug 11 weken dracht bij Louis Vermeiren, Kokerij, Meldert, keus van 2. Te koop een vaars, einde dracht 5e April, bij Raymond Van Holsbeeck, Driesselken, Welle. Te koop een gekeurde stier, 17 mJcn bij Theophiel Van Rysselberghe, Mel dert, Klaarhaag. Te koop volle zeug, 14 weken dracht, en een werkkoe laatste maand dracht, bij Leon Cobbaut te Oultre. Te koop een rund, 10 maanden oud, bij Charles Schmidts, Vogelenzang, Te- raphene. Te koop volledige presmateriaal voor 't bakken van karreelsteenen, zoo goed als nieuw, bij de wed. De Boeck, Otter- gem. Te koop een schoonen nest jonge vig- gens, man. gesl. bij Felix Verlinden, Her- linckhove, Oultre. Te koop een goede treemkar, breed- geloop, stalen beslag kan dienen voor beirkar, bij Gustaaf Van Londerzele, Meirestraat, 30, Aalst. Te koop een jonge zeug 13 weken dracht bij ÓmerSchockaert, Vijverstraat, Meire. Te koop 150 wilgen plantsoenen bij de kind. Van Wesepoel, Opstal, Schoon- aarde. Te koop een dorschmachien met mo te ur van 2 p. in goeden staat, bij de kin. Meuleman, Dorp, Erpe. Te koop een nest viggens bij J. Van den Bruelle, Eilaud, Haeltert. Te koop een zeug 14 weken dracht bij Pol. Van Melkebeek, Berg, Aygem. Te koop tilbury met lederen kap en drij plaatsen zich te bevragen ten bureele van 't blad. Te koop een vaars einde dracht 22 Maart, bij Aug. Govaert, Ottergem. Te koop een goede zware ressortkar. te bevragen bij Ph. De Smedt, Driesstr. 14. Aalst-Mijlbeek Te koop 4 zware viggens en eenstiere- kalf bij Jules De Buyst, Woubrechtegem. Een geprimeerde stier doet van heden af dienst bij Petrus Van Vaerenbergh, Vondelen, Denderhautem. Te koop bij uitscheiding van bedrijf, 2 beste Melkkoeien, einde dracht, bij De Ridder Adolf, Driesch, Moorsel. Te koop een schoone vaars, bont vos, acht maand bekalfd, bij Petrus Geerts, Migrodries, Schoonaerde. altijd terugeischbaar, onmiddellijk, gedeeltelijk of voor gansch het bedrag. Men kan de Spaarboekjes ook bekomen op de kan toren te Herzele en Lede en op de agentschappen te Kerkxken, Wieze, Derderhautem, Audegem. Aldaar zijn te verkrijgen alle soorten vau rijke en gewone meubels, wol- en windhaar- matrassen. Olmen bed met res sort, matras en huppeling te beginnen van 325,oo frank. Samenwerkend Vennootschap onder de bescherming der Depositos-rekeningen op zicht en op termijn. Tegenwoordige intresten Op zicht 3°/. 6 maanden vast termijn 4,75 15 dagen voorbericht 4,25 1 jaar 5.C0 1 maand 4.50 3 jaar 5,00 3 maand 4,75 5 jaar 5.00 De depositos op 3 en 5 jaar zijn vrij van belasting. Spaarkas 4,00 °/0 vrij van lestaa. Bijzondere rekeningen op 5 jaar aan 5 zuiver, terugbetaalbaar mits DRIE dagen voorbericht, Rekeningen in vreemde munten. Inkasseeren en diskonto van Wissels in België en den vreemde. Uitbetaling van aile Belgische en vreemde koepons. Alle Beurs- en Bankbewerkingen aan de voordeeligste voorwaarden. Titels in open bewaargeving. Alle inlichtingen worden op eerste aanvraag verstrekt. STIPTE GEHEIMHOUDING. - VOLKOMEN ZEKERHEID. )i 'Telefoon Aalst 168. Alle dagen te zien en te koop, echte 1 Hollandsche kalfkoeien en kalfvaarzen, bij de Wed. Benoit De Wael en kin deren, Botermelkstraat, 66, Aaist-Miji- beke. Alle dagen groote keus van Hollandsche koeien en vaar zen, gekalfde jta ongekalfde. In alle grootten en soorten Echt ras. Men verwisselt voor ander vee. Varkensmarkt, 23, AALST DE WITTE CAPSULLEN van Dr. Davidson genezen radlkaal,zon der werk verlet, alle ziekten en tnfla- tnatiën der waterorganen, blaas en nieren, lendepljnen, steen, troebele, pijnlijke of brandende waters, speen, enz. 5 fr. per doos van 50 cap- sullen9 fr. per doos van 100 cap- autlen. Brussel Pharmacte des Crolsades, 15, rue des Crolsades, 15 en tn alle apotheken. Eenmaal had hij nog beproefd, zich met haar te verzoenen, haar alles uit te- leggen. Het was nutteloos geweest. Het had maar gediend om tusschen beiden een nieuw toorn te doen ontstaan, en de kloof tusschen hen nog dieper te maken. Zoo was zij heengegaan uit haren thuis. Vastberaden en zonder aarzelen was zij de deur uitgetreden en was zij op het rijtuig gestegen, zonder nog eens om te zien. Zij had ook geen traan gestort gedu rende de geheele reis. Dat hield de knecht staan. Alleen bij Mathias, daar onder in 't dorp, was zij afgestapt en was er meer dan een uur verbleven. Sedertdien was Mathias op het hof niet meer gekomen, en Hendrik had hem ook niet opgezocht. Een bittere, trotsche hoogmoed had aangegrepen, die zijn hulp komt leenen aan allen, die meenen onrechtvaardig veroordeeld te zijn. Wat had hij gedaan Geen verraad gepleegd tegen zichzelven en tegen zijn beste gevoelen. Daarom hadden zij hem verlaten, allen verlaten in weinige dagen. Menigmaal barstte hij luidop uit in een bitteren grijnslach, als hij er aan dacht. Het ging zoo 't wilde Hij zou er zich naar schikken, en tot niemand meer een liefelijk woord spreken, zoo dood zijn voor hen allen, als zij dood waren voor hem. De eenzaamheid omringde hem langs alle kanten, doch zij bracht hem geen vrede zij snoerde alleen zijn ziel vast, zoodat hij alle kwalen weerloos moest lijden gelijk een zieke, die op de tafel van den heelmeester gebonden, zijn le dematen laat doorsnijden en branden. Zoolang hij buiten op het veld was, was het verdraaglijk, maar in het veria ten huis greep de gruwel hem dikwijls ean En telkens als de avond kwam. zat hij alleen en was benauwd bij zijn eigen haard. Dan meende hij, dat er maar één en kele plaats in de wereld zoo gruwzaam was deze thuis. Dikwijls overdacht hij zijn lot. On schuldig had hij den thuis verloren, had om een nieuwen thuis geleden, gestreden, gevreesd, had onder al de millioenen in woners op den grooten en wijden aard- hol een paar menschen gevonden, die het goed met hem meenden, en ook deze weinige had hij nu nog verloren. Waarom Daarmede brak hij zijn hoofd. Wanneer hem een trotsche grim migheid tegen zijn vrienden van vroe ger aangreep, dan deed het hem nog deugd. Dit was toch een gevoel van kracht in zijn vermoeide, vereenzaamde ziel. Doch daar kwamen oogenblikken, waarop nevens de grijze, zwijgende vrouw Eenzaamheid ook die andere aan zijn haard kwam neerzitten, haar doch ter de Wroeging. Dit zijn de kwelduivels. De oude, ha telijke, dorre moeder Eenzaamheid legt de armen vast met haar spinnekopvin- gers, bindt ieder lid, verlamt elke spier, sluit mond en ooren, zoodat men noch schreeuwen, noch wegloopen, noch hulp bijhalen kan en middelerwijl speelt haar gruwzaam kind, de Wroeging, een beest achtig spel, steekt en krauwt, brandt en snijdt, drukt het hart toe met haar ruwe handen, boort door het hoofd binnen het hoofd, spant daar draden op draden, breekt de vezelen van den wil, verdui stert en verwart de beelden der klare voorstellingen en giet een langzaam ea doodelijk vergif in het kokend gemoed Wie zich niet opricht met forsche kracht, die oude stiefmoeder weggooit, haar kluisters verbrijzelt en bij gezonde, blij moedige menschen vlucht, d'e is verlo ren. Wanneer de omstandigheden gun stig zijn, roept die oude een ander doch ter bij de Droefgeestigheid, een onheb belijk en ziekachtig wijf met verlamde handen en treurige oogen, en verbindt ze met haar slachtoffer in een onver breekbaar huwelijkofwel haar af schuwelijke zoon, de Waanzin, komt toegesneld en vermoordt den ongeluk kige Hendrik Raschdorp was stil. Menig maal wendde hij eenige pogingen aan om de kluisters, die zijn leuen omkneld hielden, te verbreken, maar zoodra de treurige November kwam, gaf hij zich moedeloos verloren. Zij waren goede lieftallige menschen geweest. Zij waren heengegaan. Bijge volg lag de schuld aan hem, hij was de slechterik, zij waren de rechtschapenen Ten slotte bewogen zijn gedachten ge durig in dezen kring. Zoo stond hij tegen de stoof geleund, terwijl buiten de grijze nevel opsteeg. Sedert middag had hij met geen mensch een woord gesproken. En er was ook maar één knecht geweest, aan wien hij iets gevraagd had. Waar was zijn kracht gebleven, de moed, dien hij nog bezat, toen hij inet Mathias en Lene sprak, de trots, waar mede hij ten slotte zijn zuster liet ver trekken De eenzaamheid had hem moede en mat gemaakt. Nu trad hij bij 't venster. Wellicht zou hij een mensch zien voorbijgaan, Dit zou hem deugd doen. En daarbij ginderboven woonde zij het meisje, om wierwille alles gekomen was. Toen Mathias en Lene hem verlaten hadden, was terstond in hem een wilde lust ont staan, een gevoel van vrijheid, de ge dachte, dat hij verlost was van een val- schen thuis, dat het hem nu mogelijk was zijn geluk te zoeken, zijn eenig, zijn waar geluk. Want hij beminde Lotte. Sedert dien meidag kon hij haar beeld uit zijn ge dachte niet verbannen, wat hij ook ge daan had om het te omsluieren. Een be dwelmende vreugde had hem overmees terd, eens bij het zien van dat meisje, en alhoewel hij dit gevoel bestreed als een bekoring en een zonde, het kwam immer wederom op. En nu ook, terwijl hij alzoo derwaarts keek, zag hij ze. Aangekleed om uit te gaan, kwam rij in de huisdeur staan, en gluurde naar de vensters van Boeken- hove. Hendrik wilde achteruitgaan in de kamer, maar zij had hem reeds bemerkt. Zoo zagen zij malkander een minute lang aan in 't gericht. Zij stond heel onbe weeglijk, en haar blik had iets navor- schends. Dan boog zij groetend een weinig het hoofd en ging naar het dorp. Hendrik geraakte in groote ontroe ring. De ure was daar, waarop hij wor stelen moest tegen de eenzaamheid. Dui zend armen wenkten hem toe buiten te vluchten uit dit afschuwelijk huis, dat geen thuis was, en er nooit een geweest was Er kwam als 't ware eene bedwel ming over hem de benauwdheid viel van hem af als een versleten vodde, zijn bloed vloeide weerom levendig en snel door zijn aders, en zijn wil verstaalde zich tot het besluitGa haar na Ga naar haar, naar het jonge, lieve, schoone meisje Bij haar is verlossing en zoete geluk Hij zocht zijn hoed en deed een hals doek aan. Waarschuwend grijnsde hem de Wroeging toe. Zij keek uit van achter hem in de kamerdeur al de zijnen Lene met woedend afwerende armen, Mathias met een stille bede in zijn goede oogen, Lisa met treurig gezicht, en geheel op den achtergrond, daar in de duisterach- tige gang, de schimmen van vader en moeder. Ontmoedigd zonk hij op een stoel ne der en zuchtte luidop. En vrouw Een zaamheid ging en sloot dp deur, nam den hoed van zijn hoofd af en zong haar een tonig en doodelijk vervelend lied. Maar zij werd teleurgesteld. Zij zong haar iied wat te akelig, een klein beetje te hard, een paar graden te schimpend. Zij zong het op een onverdragelijke wijze voor hem, die het moest aanhoo- ren zij zong een enkele strophe over haar afschuwelijken zoon, maar dan sprong de eenzame jongeling op Ik verdraag het niet langer en al ware ik er duizendmaal om gevloekt,. ik ga haar na Met een paar stappen was hij buiten. De Eenzaamheid kroop achter de stoof, en zond hem alleen haar onrustig kind na, de Wroeging, om hem in te halen en weer naar huis te brengen, als het moge lijk was. Hij kwam niet weer. Met roode wan gen stormde hij buiten door den herfst- nevel. Het bloed kookte in zijn hart en in zijn kop de Wroeging bleef verre achter. De nevel omhulde hem, en hij kon den weg naar 't dorp niet overzien. Zoo liep hij gejaagd als iemand, die op een wanhopige vlucht is, of als iemand, die het laatste redmiddel na loopt, dat hij meent kwijt te geraken. Nu nu werd de gestalte van een meisje door den nevel zichtbaar. Een paar stappen nog, en hij herkende ze duidelijk. Lotte Gelijk een schreeuw weerklonk die naam door de stille lucht. Zij keerde zich verschrikt om. Met groote stappen en een gloeiend gezicht kwam hij nader. Lotte, wees niet kwaad, ik moest u volgen,zoo alleen te zijn maakt mij razend Hendrik, o hemel, Hendrik, wat hebt gij Hoe ziet gij er uit Doe mij het genoegen, Lotte, je tegen mij te zeggen, gelijk altijd wees een weinigje vriendelijk Ik kan alzoo het leven niet meei uithouden! Ik verga! Hendrik Beste Hendrik ('t Vervolgt). Tl lüdicn jij vermagert; indien gij lijdt iu de lenden; indien gij rijnen vueit in armen en beeuen; indien gij aliijil vermoeid zijt, 's morgeus bij liet m slaan; indien gi] hootdpijn hebt, liet geheugen verslecht; indirn gij krachteloos en ci .edeloas zijl, zonder wilskracht, zonder levenslustin dien gij zivarie gedicht; n hebt; indien gij slecht slaapt; indien gij aan de maag lijnt, krampen hebt, beduien tong, vetten smaak ia den mond, liat tkluppingen, zweden bij de minste krachtinspanning, warme op ruiingen, schemeringen, omrni clungen, stekeniudez j 'e,version ing.g-grol inde darmen, mueiiijk oj lmuden van water of herhaalde noudz -lelijkheid te wateren, brandend water, vlo iiugcn, witte vloed of witlmiping, onmacht, prostuiel, breuk. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet genezen zijl, leeï het belang wekkend boekje i e>e ZRSrw- t. iv a ii t F. VEimmiif aiFl, dan zuil gij liegrijiien waarom het st- STfCHT wisbKMVCX. gelegen ÏOO VI. I x T F, Kin A AT, Bit US- SKI, (xo«»ili>), in 1861 geslicht, en bosluurd door een geneesheer «PF.viIA- r.is4T, aliijil deze droeve ziekte geneest. Uuiten.le bewijsschriften van genezing lig gen ter bescliikking der klanlen. Hel boe.kj« word! verzonden tegen 3 FR. in post zegels. Raadplegingen ie Bitrssiü, i ÏOO Planteustraat, alle Zon- en Maan dagen, van 10 tot 3 uur, behandeling bij k briefwisseling.

De Koornbloem | 1924 | | pagina 4