REDT U ZELVEN Verslag der Algemeene Vergadering Verzorgt am fraitboomen Een Heuglijke ^lTndboüwers?^ Iiandboamdag in Thienen. Onze PFijshengsten naaF Holland. Landbouwweekblad Afbeid adelt Aandeelhouders der Samenwerkende Maatschappij REDT U ZELVEN op Zondag 23 fTiaopt 1.1. Leening der Verwoeste Gewesten. moet steeds de fg leus zijn van alle landbouwers. OPGELET Winslaandeelen Zaait goede Haver Voederaa rdappelen Beetzaden TAKSEN. ZONDAG 30 MAART 1924 F'rijs /2 centlemen. 6de JAARGANG N\ 274 H Abonnementsprijs 6,00 Frank 's jaar3. Men schrjjft in op ons Bureel en op alle postkantoren. Aankondigingen volgens akkoord. Bureel en Redactie BRABANDSTRAAT, 53, AALST Verantwoordelijke Opsteller ORTAIRE CAUDRON Aalst. De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hunne bijdragen Ongeteekende stukken worden niet opgenomen. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggegeven. Voor en door de Landbouwers VAN DE De vergadering werd geopend om 2 uur. De heer B. Schockaert, Voor zitter der Maatschappij, opent de zitting en drukt zich volgender- wijze uit Mevrouwen, Mijnheeren, Vrienden, Het is voor de tweede maal dat ik het geluk heb hier in ons nieuw en prachtig lokaal, de jaarlijksche vergadering voor te zitten. Ik ben gelukkig U allen welkom te hee- ten en U van harte te bedanken voor uwe verkleefdheid en ver trouwen in de maatschappij. Ik ben er fier op, U ook dit jaar, evenals in t verleden te mogen aankondigen dat het maatschap pelijk dienstjaar prachtig is ver- loopen, en dat onze Coöperatief, onze Drukkerij, ons Blad,ons Kof fiehuis. onze Brandverzekering, onze Spaar- en Leenbank met groote schreden zijn vooruitge gaan en immer sterker en machti ger worden. Alhoewel de tijden voor zaken lastig en gevaarlijk zijn en dat de moeilijkheden met de nieuwe fis cale wetten die we dit jaar tegen kwamen niet te onderschatten zijn, kan ik U gerust aankondigen dat dit alles geen beletsel was aan den goeden gang der zaken, dank de verkleefdheid mijner Medeleden in het Beheer, en de werkzaamheid van onzen Bestuurder en ons per soneel. Ik moet hen allen mijnen besten dank betuigen. Iedereen zal zich bij het voor dragen van den bilan kunnen overtuigen van den gezonden toe stand onzer maatschappij. Wij hebben in aanzienlijke mate doo dingen afgeschreven op onze roe rende goederen en onze reserven vermeerderd. Onze vaste eigen dommen zijn veel in waarde geste gen, zoodat ons fortuin aanzienlijk vergroot en versterkt is. Ik hoop dat met behulp van li allen, onze Vereeniging verder en verder den weg zal opgaan tot meerdere voorspoed van onzen stand. Mijne Heeren, de tijden zijn hard voor de boeren en vol geva ren, maar met Gods hulp en zegen zullen we steeds verder gaan en zegepralen Door eendracht sterk en ge steund op hartelijke broederlijk heid, zullen wij hier in Aalsthet is mijn innige overtuiging het middenpunt vormen van eene al gemeene Vlaamsche boerenbewe- 9in9- Zeker, de taak die op ons aller schouders rust is niet licht om dra gen, maar door innige samenwer king zullen wij ons volledig doel bereiken, namelijk de sociale in richting van den Vlaamschen boe renstand en de algeheele verove ring van ons boerenrecht. Met die gedachte bezield, Mijne Heeren, ben ik fier deze vergade ring voor te zitten en U allen wel kom te heeten, en in den zelfden geest verklaar ik de zitting geo pend. (Toejuichingen). De heer Voorzitter geeft daar na het woord aan den Heer CA. Saeyes, rekenplichtige, die het verslag van den Toezichtsraad leest en de verschillende posten van den bilan ontleedt. De balans evenals de winst en verliesbereke ning en de verdeeling der winsten worden met algemeene stemmen aangenomen. De heer Voorzitter geeft daarna het woord aan den heer O. Cau- dron, Bestuurder der maatschappij. De heer O. Caudron. Da mes en Heeren, het is me eene aangename plicht U allen, in naam van ons Bestuur, te bedanken voor uwe opkomst, voor uwe houding en vertrouwen tegenover de maat schappij. De balans van verleden jaar die gij daareven hebt goedge keurd, toont U aan dat er met voorzichtigheid en wijs beleid wordt gewerkt, dat alle voorzor gen worden genomen om onze maatschappij sterker en sterker te maken. Ik wil uwe aandacht trekken op twee punten die voornamelijk too- nen, dat ieder lid volle betrouwen mag hebben in de Vereeniging. Ten eerste de groote waarde van onze vaste goederen of eigen dommen. Wij bezitten 1° ons lo kaal, 2° ons groot magazijn, 3° on ze bureelen, met huis, magazijn en bouwgrond. Onze eigendom men vertegenwoordigen eene waarde van ruim 400,000 fr. Voeg daarbij ons materiaal van buree len, café, onze auto-camion, dan komt onzen roerenden en onroeren- den eigendom op ruim 500.000 fr. Ten tweedede deelneming van ons Bestuur en Personeel als aandeelhouders. Merkt aan dat de Bestuurleden en ons personeel omtrent 1/3 bezitten van ons ge- heel kapitaal. Dit is eene verzeke ring en ook eene les voor de an dere leden. Bij het nazicht der ledenlijsten heb ik bemerkt dat velen nog steeds hun zelfde inschrijving be zitten van 1919. Moet dit aanzien worden als eene soort achteruit gang der leden ten opzichte van de maatschappij of is. het enkel nalatigheid, ofwel is het wantrou wen Ik wil hier bijvoegen dat de kleinste aandeelhouder ons zoo S lief is als "de grootste, maar we vinden hier soms schatrijke boeren met een aandeelken van 100 of 200 frank Dit zei U gezegd om op uwe hoede te zijn bij eene toekomende kapitaalsvermeerdering, want dat komt nog wel in 't kort, daar we zinnens zijn ons meer en meer uit te breiden en, op alle gebied, ons goed in te richten Ik heb ook, ten titel van nieuwsgierigheid, eens de optelling gedaan van de sterkte der verschillende gemeenten. Zoo vinden we, beginnende met de grootste aandeelhouder, met Aalst 128,000 fr., Meire 59,800fr. Moorsel 45,700 fr., Erembodegem 27,350 fr., Hofstade 23,350 fr., Haeltert 21,150 fr., Erondegem 20,100 fr., Denderleeuw 19,850 fr. i Teralphene 15,600 fr., Lede 14,500 fr. (Dit zijn de 10 bijzon derste gemeenten op de 36). Ik moet ook uwe aandacht trek ken op de belangrijkheid onzer SPAAR- EN LEENBANK. De bewerkingen beloopen voor 1923 op 350,000 frank. Wij hebben hiervan een groot deel geplaatst op vaste hypotheken en een deel op korten termijn met borg. Voor de bewerkingen der Spaar- en Leenbank en voor de geldplaat- singen is de samenwerkende maat schappij Redt U Zei ven borg. De leden die geld willen plaat sen kunnen zich in volle vertrou wen tot ons wenden. Hierdoor zullen we minbedeelde broeders helpen, met hun geld te leenen. Het overschot wordt in onze maat schappij gebruikt. Het is eene ze delijke plicht van al degenen die verstaan wat vereeniging en broe derlijkheid is, ons de gelegenheid te geven anderen te helpen. Mochte dit kort overzicht over het intieme van ons leven tot les dienen voor degenen die geslapen hebben, ofwel van verre af de maatschappij hebben gevolgd. Toonen we dat we allen menschen zijn die klaar zien en weten wat ons te doen staat om onze zaken goed te doen en tevens de voor uitgang van heel onzen stand te helpen bewerken. (Toejuichingen). De heer Voorzitter geeft lezing van het derde punt Herkiezing van den helft van het Bestuur en Toezichtsraad. Daar de uittredende leden her kiesbaar zijn en geene nieuwe kandidaten voorgesteld, worden de leden van Beheer- en Toe zichtsraad met handgeklap herko zen verklaard. Met het laatste punt van het dagorde Uitbetaling der winsten wordt onmiddellijk aanvang ge nomen. Elkeen was ten volle voldaan en de menigte is in de beste stem ming vertrokken, na een lekker glas te hebben geledigd op de ge zondheid der maatschappij. SCRIBO. De Zomeruur wordt ingesteld in den nacht van 29-30 Maart 1924. Het magazijn zal dus in 't openen en sluiten dc nieuwe uur volgen van af Maandag aanstaande. De Winstaandeeien zullen aan de deelgenooten die op de algemeene ver gadering van 23 dezer afwezig geweest zijn, uitbetaald worden in ons lokaal, Groote Markt, op Zondag 6 April, van 9 tot 11 uren in den voormiddag. De deelgenooten die het boek nog niet ge- teekend hebben, worden beleefd, doch dringend verzocht op voormelde dag en j uur PERSOONLIJK te komen, ten ein- j de zich in regel te stellen. Goede zaaihaver hoe duur ook wordt dubbel vergoed het eerste jaar. Men kan er dan nog drie jaar hooge opbrengsten vaa hebben zonder verandering van zaad. Nog eene kleine partij LIGOWO en ZEGEHAVER in magazijn be schikbaar aan de verminderde prijs van 1,50 fr. de kilo voor zoolang de voor raad strekt. Zaait geene slechte soorten Beste gezonde voederaardappelen zijn nog eene partij te verkrijgen in magazijn Prijs 36 frank De voorraad is niet groot. De beetzaden zijn in magazijn wij heb ben gekocht 1° Garantie echte, gele Eckendorf van Von Borries. Met lood en merk, (we reldberoemd). 2° Echte gele Vauriac. 3° Beste groenkraag halve suikerbeet. Alles is binnengekomen aanvragers gelieven hunne provides weg te halen. Leening met loten van 1 milliard fr, 5 t. h van 1923. Officieele lijst der 22e loting (tweede jaar) van 10 Maart 1924. Voorloopige obligatiën af te lossen 5 reeksen, 't zij 25 titels, uit te betalen van 15 Juni 1924 af. Nummers der uitgekomen reeksen i Behalve de per lot uitgekomen num mers en hieronder aangeduid, zullen al de obligatiën toehoorende aan de drie volgende reeksen uitbetaalbaar zijn te gen 550 fr., in al de agentschappen der Nationale Bank van België. Reeksen: 15710, 33969. 234466, 280830, 335482. Nummers uitbetaalbaar per lot Reeks 335482 nr 3 uitbetaalbaar te gen 500,000 fr, Reeks 234466 n' 4 uitbetaalbaar te gen 100,000 frs. Reeksen 280830 1 33969 4 15710 5 uitbetaalbaar tegen 50.000 frs. De voorloopige obligatiën per lot uit gekomen en hierboven aangeduid zulletj uitbetaalbaar zijn bij de Staatskas (Na tionale Bank van België), te Brussel. Voor de terugbetaling zal zij moeten vertoond worden aan het Ministerie van Financiën, 18, Wetstraat, te Brus sel, om er met eene bijzondere toelating tot betaling te worden bekleed. Wij herinneren aan de leden dat de taks van 1 verschuldigd is voor al de waren in plaatselijke magazijnen afgehaald. Sedert den wapenstilstand zijn er in ons land, door vele landbouwers, uitge strekte boomgaarden aangelegd, het meerendeel met 'tdoel fruit- en veeteelt gepaard te laten gaan. Wanneer we zoo eens in gesprek komen met landbouwers die thans over een jongen boomgaard beschikken, komt natuurlijk in ons het gedacht, hen eens te vragen Hoe zijt ge te werk gegaan Hoe hebt ge uw fruitboomen bemest Hoe hebt ge ge plant Welke zijn de onderhoudszorgen en welke is de bemesting welke ge jaar lijks nog aan de fruitboomen toedient Hoe lang is uw gras al gezaaid Houdt ge het gras aan dea voet der boomen weg Zelden krijgen we alsdan ant woorden die ons ten volle voldoen. Met genoegen nochtans kunnen we vaststel len dat voor wat het aanleggen en be rm sten van een boomgaard, de goede doenwijzen nogal gevolgd worden er wordt gediepspit, er wordt gezorgd voor een behoorlijke afwatering er wordt zelfs overvloedig gebruik gemaakt van meststoffen zoo natuurlijke als schei kundige maar wat over 't algemeen nog veel te wenschen overlaat, dat zijn de onderhoudszorgen, dat is een overdre ven haastigheid om fruit- en veekweek te laten gepaard gaan, dat is ook het verwaarloozen van het gras aan den voet der boomen weg te nemen. Ik haast me dan ook dit artikel neer te pennen en het zou me waarlijk genoegen doen, moest ik, een of ander landbouwer, nog kunnen weerhouden van gras te zaaiea en anderen het nog een jaar te doen uit stellen. Het is toch zoo voordeelig voor den wasdom der boomen, de grond eenige jaren te bewerken, te bemesten en te be zaaien. met gewone landbouwvruchten of met groenten. Bijzonderlijk de jonge fruitboomen hebben toch zoo noodigdat de lucht en warmte tot aan hun voeten kan doordringen anderszins lijden ze toch ze toch zooveel, ja, zoodanig veel dat ze in hun jonge jaren geknakt wor den, hun levenlang kwijnen en weinig opbrengen om vroegtijdig door allerlei kwalen aangetast te worden en een vroe gen dood te sterven. Ziedaar de gewone uitslag van deze die te haastig zijn met het zaaien van gras. Indien ik er hier zoo fel op aandring dan is het slechts, om dat we nog zoovele landbouwers tegen komen, die ondanks de schoonste woor den, toch eigenzinnig en koppig niet luisteren willen en er hun eigen gedacht maar doordrijven. Zoo ge dus niet te haastig moogt zijn om gras te zaaien is het ook zeer voor deelig, om niet te zeggen noodzakelijk, dat men het gras aan den voet der boo men weghoudt. Verstandige landbou wers gissen waarom en 't is ook niet bij zonder tot hen dat we ons richten maar zoo 'k hen iets vragen mag dat ze dan andere min ontwikkelde of min vooruit strevende zouden inlichten, want niet zelden wordt het beter van hen aange nomen dan van ons. Het gras, door de dichte zode welke het vormt, belet lucht en warmte tot aan de wortels door te dring n Dat dergelijke hinderpaal een ernstig beletsel is voor den groei van den boom hoeft wel niet gezegd te worden. Immers lucht en warmte zijn zoo onont beerlijk aan den boom als voedsel en dit laatsie wordt ook gedeeltelijk door het gras weggenomen. Hoe wilt ge dan dat uw boomen weelderig zouden tieren, wanneer ge ze onmeedoogend berooft van de drie grootste factoren voedsel, lucht en warmte noodig tot hun groei en bloei. Maar er is meer. Buiten dat het gras eene kraag vormt aan den voet van den boom, welke jaarlijks van langs om meer prangt en de sapbeweging belemmert, biedt het nog een schuilplaats voor al lerlei insecten. Wat op stam of takken onvermijdelijk moet te niet gaan door strenge vorst of door de vraatzucht der vogels, ontsnapt in het gras aan een ge- wissen dood. Het verpoppen, het ver wisselen van gedaante, het eierleggen geschiedt allemaal onopgemerkt in de kraag rond den voet van den boom." Bovendien volgens proefnemingen ge daan, zou het gras langs zijn wortels zure stoffen afscheiden welke nadeelig zijn voor de wortels van den boom een reden te meer om 't weg te doen. Biedt het gras aan den voet van den boom een schuilplaats voor allerlei insecten, de reten tusschen de oude boomschors bieden ze niet min. Deze eens afkrab ben en daarna de gezuiverde boomstam men eens overstrijken met een mengsel van kalk, klei en koedrek is allervoor- deeligst. Ten laatste trek ik ook nog uw aandacht op de bemesting, is uw metaal schuim en sylviniet reeds lang toege diend, ge hoeft dan ook nog voor een stikstofbemesting te zorgen, 't zij stal mest, ale, beer, sodanitraat, zwavelzuur ammoniak, hoendermest, bloed of guano. L. HAEMS Landbouwvoordrachtgever. LEEST en VERSPREIDT UW BLAD - Dinsdag der laatstleden week, was de stad Thienen het hart der suikerstreek getuige van een zoo belangrijke als welgelukte landbouw vergadering. Rond half elf einduur der voor- naamste markten schaarden dichte drommen boeren zich te saam in het prachtig onzijdig lokaal Het Hert op de Groote Markt, Voegen wij hier terloops bij dat de keuze en ligging der vergaderplaats uiterst gelukkig waren. In een oogwenk was de ruime zaal op gepropt van toeschouwers, immers of schoon ruim was ze ongelukkiglijk nog veel te klein, daar meer dan de helft der aanwezigen geen zitplaats vonden, en spijtiger nog verschcidenen onder hen konden zelfs niet meer binnen. De uitnoodigingskaarten meldden als optredende sprekers HH. De Marneffe uit St Truiden Deriva, agronoom uit Tongeren; Jumpers, uit Charleroi Akkermans, uit Aalst. Twee eerste sprekers waren spijtig- lijk op het laatste oogenblik belet ge worden het woord te komen voeren. De Hr Cés. Philips uit Haekendover zat de vergadering voor en opende de zitting door een volledig verslag uit te brengen over de werkzaamheden van het Beetensyndicaat. Gezien er op dit oogenblik slechts één der vier sprekers tegenwoordig was, namelijk de Hr Akkermans, werd hem, na voorstelling door den Hr Voorzitter onmiddellijk het woord vergund. De Hr Akkermans, landbouwleeraar en afgevaardigde der zóó bloeiende landbouwvereeniging Redt U Zei- ven uit Aalst, beklom de tribuun en met een vurig talent en in boeiende taal verwees hij achtereenvolgens op de be treurenswaardige toestanden, waarvan wij, boeren, nog steeds het slachtoffer zijn. In de meeste overtuiging en met de klaarste juistheid toonde hij aan, hoe de nog te groote afzondering en de nog te zeer verdeelde werkkracht onzer boeren, het doordrijven onzer ideale pogingen, nog te veel verlammen en belemmeren, Met een zichtbaar gevoelen van me delijden en verontwaardiging verwijst spreker naar die lange reeks van schreeuwende orsrechten, onrrchten waarmede onze boerenstand bejegend wordt, zoowel vanwege het soms schul dig plichtverzuim der Regeering, als als vanwege de knoeierijen der huidige politieke strijdkampen. Te recht hekelt hij de lage kuiperijen der zoogezegde kleurpolitiek, welke bij kiesperiode onze boeren met vleiënde en ijdele beloften komt paaien en mouw- streelen, om derwijze aan den goedzak- kigen boer zijne stem te ontfutselen, om dan een ijdje nadien, hem zooals vroe ger kleedsel en vel van 'tlijf te stroopen. Spreker legde dan verder in klaar ziende trekken den te volgen weg bloot en overtuigde ons van de dringende noodzakelijkheid, om naar het voorbeeld der reeds talrijke bestaande afdeelingen, hand in hand en zonder onder scheid van politieke gezindheid, ons broederlijk als één man te scharen on der het reddingsvaandel der Vrije Land bouwvereeniging, het ideale middel van vrijwording, ontvoogding en zelfverde diging onzer belangen. Hr Akkermans eindigde zijne prach tige rede met den vurigen wensch te uiten, in een dagend verschiet eene Federatie van Vlaamsche Landbouw- vereenigingen zien tot stand te komen, waarbij zich alle afdeelingen, uit Vlaan deren, Antwerpen, Limburg en Brabant zouden aansluiten, ten einde door nade re groepeering meer stevigheid en één vormigheid aan onze werkkracht te ge ven en door die nauwere samensmelting, eene macht te vormen, welke ontzag en eerbied zal afdwingen en ons eindelijk ook het al te lang uitgebleven recht zal vergunnen ons stem bij tijd en stond te doen aanhooren. Recht tot medezeg- gingsschap Recht van raadpleging in de oplossing der landbouwvraagstuk ken Ziedaar wat we willen en moeten eischen. Ten slotte drong de onvermoeibare spreker er nog eens krachtdadig op aan, dat onze geliefde KOORNBLOEM den nauwsten broederband zal blijven smeden, tusschen al onze afdeelingen. Aan ons dus den plicht ons eigen blad te ondersteunende verdedigen en vooral aanhoudend te verspreiden. Een daverend en welverdiend ap plaus was het oprecht dankbetoog, dat den knappen en kranigen spreker na zijn gloedvolle rede te beurt viel. Ook in naam van al de vrienden, zeg gen wij dzn Heer Akkermans nogmaals van harte DANK Enkele oogenblikken voor de slotrede van den Heer Akkermans drong een tweede redenaar doorheen de dichte menigte en geraakte met veel moeite tot aan de spreektribuun. Het was de sym- patieke Heer Jumpers, een van ouds ge kende Brusselsche figuur, thans aan 't hoofd eener groote en moderne hoeve te Jerpinnes. Als onvermoeibare werker en steeds gereed om voor de landbouwverdedi ging in de bres te springen, had onze trouwe vriend niet afgeschrikt voor de lange en vermoeiende reis van het diepe Walenland naar het Haspengouw. Vlug als een bietje schoot hij de frak uit en meteen stond hij daar te donderen en te bulderen dat de stukken er ^an af vlogen. Wat de Heer Akkermans ons daar zooeven op ernstigen toon en met ste vige argumenten ontwikkelde, kwam zijn opvolger, Heer Jumpers ditmaal steunen en bevestigen met een onuitput bare reeks van voorbeelden en vergelij kingen doch ditmaal op een gansch geestige, luimige, ja zelfs komische wijze. Het was waarlijk een lust voor ons allen zijn mengelmoes van Waalsch- en plat-Brusselsch dialect te aanhooren. Immers doorheen zijne soms harde waarheden wist zijn grappig woord en zijn zenuwvol gebaar de lachspieren der toehoorders menigmaal in beweging te zetten. Zijne eindelooze reeksen van ty pische voorbeelden, schijnt hij zoo maar onverwachts uit de lucht te grijpen, dan met den nek te pakken en ermeê te spelen net als een kat met een muis. Kortom de Heer Jumpers, ofschoon een ongekunstelde redenaar, bezit het niet minder waardeerbaar talent, zijn spring levende manier van voordragen zooda nig in te kieeden, dat bij door zijn gees tig, lieflachend woord den meest wan- trouwigen boer zou overtuigen en he keeren en den diepst-verdwaalden onzer kudde schapen alras tot den goeden stal zou terugbrengen. Wist hij dan op zulke bevallige wijze het vrooiijke bij het nuttige te paren, toch liggen in zijne geestige woorden diepe en leerzame lessen voor ons allen opgesloten Bovendien getuigde zijne aanwezig heid in ons midden van een grenzeloos verlangen, om met hart cn ziel de belan gen onzer Vlaamsche boeren, niet alleen te behartigen, maar ook krachtdadig te steunen en te verdedigen. Ook tot hem richten we een welgemeend woord van oprechten dank, om het onvergetelijk uurtje van waar genot dat hij ons heeft geschonken en om zijne lieve welwil lendheid van uit het verre Walenland hier in ons midden het goede zaad der Vrije Landbouwvereeniging zoo mild te hebben uitgestrooid. Wij van onzen kant beloven aan beide achtbare sprekers dat hun overtui- gend woord op geenen onvruchtbaren akker zal gevallen zijn. Aan beide vrienden zeggen we dan nogmaals van harte Dank en tot we- derziens HAGELANDIA. Vier onzer schoonste kunstperels, welke als voortbrengers eene gansch bijzondere rasfaam hadden verworven, zijn onlangs door Hollandsche paarden fokkers aangeworven. Ik meen stellig niet te overdrijven, wanneer ik ze bestempel met den eere- titel van kunstperels onzer wereld beroemde rastypen van 't Belgisch Trekpaard Immers wie van ons kent niet de zoo vermaarde Piot de Corroy bruinharigen hengst van 11 jaar, toebehoorend aan den heer Vandenhende van St Baafs- Vijve, welke in 1920 het kampioenschap behaalde. Deze kampioen is aangekocht door het syndicaat van Zevenbergen, (ten Westen van Noord Brabant, Hol land); Lion de Flandre prachtigen tien jarigen hengst, toebehoorend aati den heer Thieleman van Quatrecht, Is" prijs in 1923, thans eigendom geworden van den heer Verbeek, hof De Blauwe- Sluis te Steenbergen (Holland): Successeur 15 jaar, voskleurigen hengst, 2de prijs in 1923, toebehoorend aan den heer de Craene te Melden, thans verkocht aan een paardenfokker van Biezeloige, in het eiland Zuid-Beveland, (Holland); Escapé d Annecroix prachtigen, vierjarigen voshengst toebehoorend aan den heer Clément van Bierghes, wierd gekocht door M. Romanowski van Mehlsack (Oost-Pruisen) welke reeds vóór den oorlog bij onze fokkers tal van hengsten opkocht ter bestemming van Oost-Duitschland, Polen en Rusland. 't Zal u dan ook niet verwonderen te vernemen, dat ze met hun viertal niet minder dan een ruim half millioen franken in globo aan hunne eigenaars hebben opgebracht. Waarlijk een mooi sommetje zult ge zeggen voor slechts vier paardenkoppen Doch meen ik te mogen bevestigen dat in de kringen on zer vooraanstaande paardenfokkers de- I ze hoogst belangrijke afzet van vier onzer voornaamste voortbrengers een min gunstig onthaal heeft genoten. RÏÏBL

De Koornbloem | 1924 | | pagina 1