Verkoopprijzen Vero wqen Het Belgisch Trekpaard Plaatselijke fïagazijnen CinemaMadelon Cinema Central Jezus van jVazareth Woningnood BLOEMLEZING uit het Beknopt Verslag der Senaatzitting van 19 Maart 1924 Een geneesmiddel gevonden mond- en klauwzeer Bestelurerb tegen Veemarkt van Cent Zwavelzuur Am/vlo/niak OE VERGIFFENIS De Kleine Sclioent.es, 5 deelen De f^Sarkten. Stikstof, Fosfoorzuur en Potasch Inlandsche Rogge Magazijn gesloten Op Paaschdag zal het magazijn gesloten zijn- VOORDRACHT Roode Star-planters Industrij -planters 'till Wm&T SPIELen langdurig De Qepüloel^ts Stod EEfl WOO Mi IJiS Burgersbank van Aalst. I 300 k. Sylviniet van S den Elzas 14/17 °/0 j LANDEN le Moorsel KEN WOONH1US Welgelegen Woonhuis Vervolg De heer Beauduin. De landbouw- öpbrengst voorziet heden nagenoeg in onze behoeften suiker, groenten, vlas, enz., worden in voldoende hoeveelheid uitgevoerd om het land toe te laten zich het noodige brood aan te schaffen zonder beroep te doen op buitenlandsch crediet. Om meer voort te brengen moet de vruchtbaarheid van den grond verhoogd worden. In de eerste plaats dient hierom het onderwijs uitgebreid. In het middel baar onderwijs hebben vooral de vrije scholen merkelijkenvooruitgang gemaakt De dorpsonderwijzer moet eene andere beroepsopleidind ontvangen dan destads- onderwijzer. Om meer voort te brengen moet de be bouwde oppervlakte uitgebreid worden, het braakland verminderd, het zaaigraan verbeterd en den veestapel vergroot. Er zijn in België 200,000 Ha. die nog kun nen bebouwd worden en verbeterd. Dit zou jaarlijks 40 millioen frank opbren gen. Door de credieten, op de begroo ting voorzien, kunnen slechts eenige honderdtallen van deze hectaren be bouwbaar worden gemaakt. Practische proefnemingen zouden in deze streken moeten gedaan worden om aan de belanghebbenden te laten zien dat de uitgaven tot verbetering van den bo dem door eene verhoogde voortbrengst vergoed worden. Vóór den oorlog verwachte men alles van de nijverheid. Sindsdien heeft men eindelijk de noodzakelijkheid van de landbouwvoortbrengst begrepen doch onze uitrusting is niet toereikend. De landbouwer moet evengoed als de nijveraar zijn gereedschap verbeteren en den strijd voorbereiden die eerstdaags weer kan losbreken. Hij moet zijn grond verbeteren, hem draineeren, zijn stallen beter inrichten, zijn woning eveneens, zijn landerijen aankoopen. Hij moet zich inrichten voor den verkoop van zijn producten. De be sturen zouden leidingen voor water, ver lichting en drijfkracht moeten aanleggen, landbouwwegen tot stand brengen. Er zijn nog zooveel niet bestrate wegen waar de landbouwer zijn tijd verliest en nuttige krachten verspilt Het bestuur moet trachten dergelijke uitslagen te bekomen. Een ander middel om meer voort te brengen is het gebruiken van goed zaai graan. Door bemiddeling van het ge sticht van Gembloers heeft de regeering groote diensten bewezen door te zorgen voor het uitlezen van de graansoorten. Zij dient erom geluk gewenscht Landbouwwedstrijden werden ingericht en hebben prachtige uitslagen gehad. In Brabant waren op een wedstrijd, door 60 gemeenten ingericht, 500 deelnemers aanwezig. Nog kan vooruitgang wor den verwezenlijkt, maar de bekomen uitslagen zijn reeds aanzienlijk. Onze landbouwers vinden melkvee noch mestvee. De invoer is onbelangrijk en in de boerderijen vindt men moeilijk de noodige arbeidskrachten. Men heeft gevraagd dat het slachten van kalveren zou worden verboden. Daardoor zou men echter de kleine land bouwers benadeeligen voor wie het mes ten van kalveren de grootste inkomst uitmaakt. Met meer ervaring, betere inrichting, en onder de leiding van den minister, dien wij met genoegen op de banken van de regeering zien, en die bijge staan wordt door een bestuur van eer ste gehalte en door uitstekende scholen, zullen de landbouwers hun doel berei ken genoeg voort te brengen om in de behoeften van het land te voorzien. De ambtenaren van het ministerie van landbouw en vooral de ingenieurs van den waterkundigen dienst worden niet genoeg bezoldigd. Met ongeduld wachten wij nieuwe maatregelen af. Worden zij bij de volgende begrooting niet voorzien, dan zullen wij gebruik maken van ons recht van initiatief. Wat de landpachten betreft, zullen wij een voorstel indienen, zoo de ver slaggever van de Kamer nog langer talmt met het overleggen van zijn ver slag. (Zeer goed 1) De heer Limage. verslaggever. In sommige financieele en nijverheidskrin gen waardeert men den landbouw nog niet genoeg. Hoewel onze landbouw een der eerste plaatsen bekleedt in de we reld, kan hij, wat sommige takken betreft, nog verbeterd worden. De voortbrengst zou nog kunnen vermeerderd worden. Daartoe zou t volstaan verouderde methoden te wijzi gen en de ziekten te bestrijden. Als onze landbouwers opnieuw het vertrouwen en de waardeering zullen verkregen heb ben waarop zij recht hebben, dan zul len zij er wel voor zorgen dat wij zoo weinig mogelijk buitenlandsche land bouwproducten moeten invoeren. Talrijk zijn degenen die denken dat onze landbouw niet de plaats bekleedt welke hij zou moeten bekleeden omdat hij niet al de tarwe oplevert die wij noo- dig hebben. Zij vergeten dat ons land zeer dicht bevolkt is. Zij wijzen ons op Frankrijk. Volgens den heer Schreiber, echter, worden er van 1,763,088 Ha. be bouwden grond, 18,31 t. h., door wijn bouw ingenomen, 6,94 t. h door nijver heidsgewassen, 74,75 t. h. door voeder gewassen. Volgens het aantal inwoners hebben wij 28 aren bebouwden grond per inwo ner, terwijl dit getal in Frankrijk 86 be- draagt.Doch Frankrijk telt slechts 72 in woners per vierkanten kilometer en Bel gië telt er 259. Frankijk besteedt in verhouding geen grootere uitgestrektheid bouwland aan de graangewassen.Het koren en de tar we beslaan 23.1 t.h., van de bebouwde oppervlakte in Frankrijk en 24 3 t.h. ten onzent. Volgens Schreiber gebruikt ons land aan vleesch, boter, eieren, tarwe en aardappelen voor 5 milliarden frank De kleine teelt, namelijk van kippen en ko nijnen, bereikt alleen reeds meer dan de waarde van de ingevoerde tarwe. De bruto inlandsche voortbrengst aan dieren en gewassen bedr., 4,650.800,000 frank en het overschot van den invoer op den uitvoer bedraagt 1.642,400,000 frank of een totaal verbruik in het land van 6,293,200,000 fr. De inlandsche voortbrengst vertegen woordigt de 3/4 van ons verbruik. Zie daar de belangrijken rol door den land bouwer vervuld in de algemeene econo mie van het land. Uit deze cijfers blijkt dat het even wicht van de handelsbalans, op het stuk landbouwproducten, mogelijk van door middel van eene overproductie van anderhalf millia-d Zoo het heil van het j land het vergde, zouden onze landbou- i wers aan hunne taak niet te kort komen. De fokkerij van trekpaarden is merke lijk toegenomen. De motoren hebben onze trekpaarden nog niet onttroond. Het vervoer met paarden is het goed- koopste op kleine afstanden en men moet niet vreezen dat het zal verdwijnen. On- i ze paarden worden ten zeerste door het buitenland gewaardeerd. In 1914 werden in België slechts 149 pedigrees afgele- verd. In 1923, 585 Het Belgisch ras werd spoedig heropgebeurd en de toe komst is zeer geruststellend. Het vee blijft schaarsch, wat te wijten is aan de sluiting van de grenzen. Het is ook te wijten aan het opkoo- pen van jong vee door de Franschen in 1921 en 1922 ;aan de vermindering van het aantal melkkoeien en aan het buiten- j gewoon verbruik van kalfsvleesch. Men wil dit verhelpen met het slach- ten van kalveren te verbieden. Dit ware ondoelmatig. Het oogenblik is thans slecht gekozen om de veekweekers te ontmoedigen. In economisch opzicht moeten enkel de kweekkalveren worden beschermd Dit moet niet het geval zijn met de kalveren die enkel voor doel hebben de koeien melk te doen geven. Zij moeten integendeel worden afgemaakt en. zoo iets te verbieden, zou de melk- en boter- voortbrengst doen afnemen, Uit de ervaring der vorige jaren blijkt dat het slachtverbod zijn doel mist. Met de heer Frateur ben ik het eens over de beginselen die tot grondslag dienden voor de nieuwe methoden opgelegd aan de kweekmaatschappijen Ik breng hul de aan de schitterende hoedanigheden van dezen uitstekenden professor en aan het streven van het zoötechnisch comi- teir. Maar ik moet vaststellen dat nieuwe 1 weekmethoden moeilijk ingang vinden bij onze veekweekers, vooral bij die van de leemstreek. Deze onverschilligheid moet alleen toegeweten worden aan het gebrek aan zielkundig doorzicht bij degenen die de nieuwe metboden moeten aanprijzen. Men had eerst moeten rekening hou den met de opmerkingen van de vee kweekers en met hen overleg plegen om trent de toepassing van de moderne me thoden. Ik dank de minister voor het be sluit dat hij genomen heeft om de des kundigen en de geleerden te raadplegen ter verbetering van den toestand. Hoe wij onzen veeteelt zullen verbe teren, zou beslist moeten vastgesteld worden De vermeerdering van het ver bruik van bevroren vleesch zal het kwee ken en het mesten van dieren van twee de gehalte onmogelijk maken Onze vee stapel zal even talrijk blijven, doch zijn nuttige voortbrengst zal moeten ver meerderen. Moet onze teelt uitsluitend de voortbrengst van boter en melk be oogen Dit eischt een ernstig onderzoek. Het vetmesten van het vee ligt ten grond slag aan een bedrijf met groote redenee ring. Ik houd mij overtuigd dat de minis ter doelmatig zal optreden. Ik was onder de eersten die het ver bruik van bevroren vleesch aanraden. Doch wij zullen in de toekomst misschien den overdreven invoer van dit vleesch moeten bekropen. Zou men niet, door een maatregel in den aard van dezen betreffende boter en de margarine, kunnen verbieden dat in eenzelfde vleeschhouwerij, tevens versch en bevroren vleesch worde verkocht. Betreffende de verhooging van onze landbouwvoortbrengst ben ik van mee ning dat verbeteringen in het vooruit zicht zijn en dat, dank zij de raadgevin gen van onze landbouwkundigen, onze landbouwers weldra hunne voortbreng- sten aanzienlijk zullen kunnen verhoo- gen. Ik hoop dathet programma opgemaakt door de Nationale Commissie tot ver hooging van de voortbrengst de aan dacht van de Regeering en van de be langhebbenden zal gaande maken. Het optreden van het departement van nijverheid inzake vergunningen, tol rechten enz., is een werkelijke aanmati ging op de bevoegdheid van het depar tement van Landbouw. Bij nadere inlichtingen is ons inder daad gebleken, dat het toedienen van het middel Burnett waarlijk verras sende uitslagen heeft opgeleverd. '1 ot nu toe werden in de omgeving van Ant werpen reeds meer dan honderd stuks hoornvee en een kudde met schapen met de vinding behandeld en steeds met den zelfden goeden uitslag. Het zieke dier wordt een zekere hoe veelheid deze hangt natuurlijk af van den graad der ziekte van het middel ingegeven, hetwelk zoodanig op de maag werkt, dat reeds kort daarna ver lichting intreedt. Den volgenden dag is de koorts verdwenen, het dier staat recht, begint te eten en is acht dagen la ter genezen. Het middel werkt ook voor zoo verre de eerste proeven dit konden be wijzen in zekere mate preservatief. Het is voorgekomen dat in de stallen, waar men de onaangetaste dieren tijdig met het geneesmiddel behandelde, uit breiding der ziekte uitbleef. De waarlijk prachtige uitwerking der eerstproefnemiogen welke in het geheim plaatsvonden hebben de uit vinders versterkt in hun vertrouwen en zij hebben zich dan ook tot het minsterie van Landbouw te Brussel gewend met het verzoek de proeven onder Staatstoe zicht te mogen voortzetten. Minister Ruzette heeft hun alle hulp toegezegd. Laten wij hopen, dat ook deze proefnemingen de beste uitslagen mogen opleveren, opdat dan in de toe komst deze vreeselijke ziekte, zulke on berekenbare schade aan handel en vee teelt berokkent, met een deugdelijk mid del zal kunnen bestreden worden. Te beginnen van deze uzeek zal het magazijn open zijn voor de leden van af 's morgends 7 1/2 ure tot 11 1/2 en van 1 1/2 tot 3 uren. Na drij uren zal er niet meer besteld tuorden. Wij zouden iedereen ook ver zoeken zooveel mogelijk 's voor middags te komen. Wij verkoopen in magazijn beste inlandsche Rogge aan 92 fr. de 100 kilos. Sam. Mpij. Red! U Zeiven (voor de tweteerste dagen der week) (Zonder zakkenl Maïs Plata Maïs Moldavië (kleine) Cinquantino roode Cicquantino gele Gemalen maïs (witte) Inlandsche zemelen Inlandsch kortmeel Chili zemelen Kriel (witte) Kriel (grove) Bloemkerns Bloem (000) Bloem 00 Kleine bloem Haver inl. Palmmeel Lijnzaad Lijnkoeken Arachidekoek Gerst Klaverzaad (Lokersch) Met zakken inbegrepen Inlandsch lijnmeel Amerikaansch Arachidemeel Zuiver Gerstemeel Plata zemelen Gebroken rijst Cocoskoek (witte) 'Superphosphaat 16%phosp. M/15 12/14 Sylviniet uit Elzas 15/18 P°t- Sylviniet 15/18 (zonder zakken) Supra A Supra B Nitraat 15 1/2 tot 16% Ammoniaksulfaat 20/21 Samer gestelde meststof 5X5X3 IJzerslakken 18/20 phosp z. Noorsche nitraat Opgeloste Peru Guano Klavervet RAAPKOEK Raapmeel BLAUWEN ALUIN Tienen. Dinsdag 15 April algemeene vergadering ten lokale Het Hert Groote Markt. Bespreking der standregelen en aanstelling van een uitvoerend komiteit. Putte (omschrijving Mechelen). 2® Paaschdag, om 2 1/2 uur, in de zaal De Wildeman alge meene vergadering en voordracht door M. Akkermans. Assent (omschrijving Diest). 24 April algemeene vergadering en voordracht door M. Akker mans. Wieze. Op zondag 27 April om 3 uur namiddag, algemeene vergadering in het geifoon lokaal bij Frans De Quick, Molenstraat. Dagorde. Inschrijving voor vetten. Betaling sylviniet afge haald op statie Moorsel. De De Antwerpsche redacteur van Maasbode schrijft d. d. 8 April Wij hebben eenige weken reeds ge meld, dat in België, en vooral in de streek tusschen Antwerpen en de grens, in de dorpen Putte, Cappellen, Eecke- ren, enz., veel gevallen van deze ver schrikkelijke ziekte zijn vastgesteld, dat op verscheidene wegen het verkeer der vatbare dieren moest worden verboden. Opvallend was echter, dat in verschil lende stallen, welke aangetast waren, zoo spoedig genezing intrad. Dit wordt toegeschreven aan het gebruik van een middel, dat door twee Capelenaren, den Engelschman Burnett en den belg Ceu- lenaere na lang zoeken zou gevonden zijn. Op Maandag 28 April, om 7 1/2 uur in de Belfortzaal, te Aalst, komt E. P. Callewaert, uit Gent, spreken over De Opvoeding van ons volk 91.00 000.00 99,00 94,00 102,00 64,00 64,00 67,00 72 00 67,00 00,00 119,00 115,00 87.00 93,00 59,00 2,70 107,00 103,00 87,00 12,00 105,00 109,00 106 00 90.00 65,00 142,00 99.00 31.00 29,00 27,00 18,00 15 50 23.00 20,00 114,00 129 00 53 00 22,50 98.00 96,00 28,00 63.00 66,00 2,60 De Koninklijke Maatschappij Het Belgisch Trekpaard richt haren XXXIIn nationalen prijs kamp in op 20, 21 en 22 Juni a.s. Talrijke vreemde Staten zullen er zich officieel laten vertegen woordigen. De schitterende tentoonstelling zal als naar gewoonte nogmaals duizenden bezoekers uitlokken. Een zwaar en spijtig verlies. Eene zware ramp komt nog maals een onzer meest gekende paardenfokkers te treffen. Bourgogne de St Martin een der prachtigste prijshengsten van den Brabantschen kweek- dienst, komt over enkele dagen te sterven. Hij behaalde het kampioenschap in 1922 en was slechts 9 jaar oud. Dit pracht-specimen onzer voorttelers bezat eene tegenwoor dige handelswaarde van ruim een half millioen. Een aanzienlijk en erg verlies, hetwelk wij dan ook eenparig betreuren. Gedroogde en gemelasseerde draf 72.00 Suikerstroo 45,00 Liebig's Vleeschmeel de kilo 1,60 Knepperkaf 28,00 Roggemeel 81,00 VÖEDERAARDAPPELEN, (zonder zakken) 32,00 Stroo per wagon (tarwe of haver) (3000 kil.) 15 tot 17 fr. wagon vertrek Nog een paar duizend kilos ia maga zijn beschikbaar. Begin der week komen ze aan. Aygem, Ch. L. Vercruysen 1,00 Baardegem, Van den Abeele R. 1,50 Baelegem 1.50 Borsbeke, Ch. De Smaele 1,00 Burst, Constant Moreels 1,00 Denderhautem, A, V.cLSteen 1,50 Denderleeuw, Aug. Janssens 1,00 Erondegem, L. D Haeseleer 1,00 Erpe, René De Swaef 1.00 Gijsegem, bij Alf. Maes 1.00 Haeltert, Em. Meganck 1,00 Haeltert, Frans De Gendt 1,25 Hekelgem, B.Schoonjans 1,25 Heldergem. Petrus Callcbaut 1,50 Herdersem, bij B. Boel 0.75 Herzelfe, De Raeve O. 1.00 Hillegem, R Van Dorpe, 1,00 Hofstade, bij F. DeSmet 0,75 Iddergem, Praet Eugeen 1,50 Impe,-Vital De Pauw 1,50 Lede, Gustaaf Parent 1,00 Leebeke, De Pril Ph. 1.75 Maria Lierde, Cam. Van t Strythem-Van Damme 1.25 Meire, Emile Ottoy 1,00 Meldert, Const. Cuper 1,50 Moorsel bij Fr. Van Brempt, 1.00 Nederhasselt, De-Tant 1,75 Nieuwerkerken, V. Hauwermeiren 1,00 Ninove, Victor De Rouck 0.75 Okegem, Fr. Van Bockstael l,5o Oordegem, Joseph Casteels 1,50 Oultre, Van der Stockt 1,25 Schoonaarde, Aug Bogaert 1,00 St Antelinckx, V.Van Damme 2,00 St Lievens-Essche Jos. Roelandt 1,50 Teralphene, V. d. Bossche 1,00 Welle, Clem. De Leenheer 1,00 Wieze, Petrus De Meersman 1,00 Woubrechtegem, J.De Buyst 1,50 16 April 1924. Zakengang. Veel vee te koop ge steld. De zwijnen waren wat minder in prijs. Verders weinig verandering. Werden te koop gesteld s Groote Hoornbeesten totaal 940 alsvolgt verdeeld Ossen (zware) 35 Ossen (jonge) 167 Koeien 255 Vaarzen 165 Stieren 200 Magere beesten 118 Melkkoeien Kalvers 403 Er waren in't geheel 1143 zwijnen en 17 loopers. Schapen 98 Lammeren 36 Geiten 27 De prijzen t Ossen van 6 a 7oo kilo, 4,00 tot 5,50 de kilo. Goede vette kweeken van 4 a 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkocht le kwaliteit 5,00 tot 6.Q0 de kilo. 2* 4,00 tot 4,75 3' 4,00tot Stieren 1' kwal. 4 50 tot 5,00 de kilo. 2e 3,50 tot 4,50 Koeien 1® 4,00 tot 5,00 2® en 3® 3,00 tot 3,50 De magere beesten van 4,00 tot 5,00. Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 4,00 tot 8,00 fr. de kilo. Schapen van 2 tot 4,00 fr. de kilo, volgens kwaliteit. Zwijnen van 5,00 tot 6,00 fr. de kilo volgens kwaliteit. VERMEERDERT de OPBRENGSTEN VERBETERT OE KWALITEIT DGOÏt ZIJNE ZACHTE em AANHOUDENDE WERKING 5 IN OEN GROND GOEDE MEST DE BEURS OPPERBEST van Vrijdag tot Maandag buiten reeks film 5 deelen Superproductie van Fox Film. LUI KOMIEK. Maandag, Tweede Paaschdag van Vrijdag tot Maandag Zijnleven.de Passie, Zijne Dood Met orgel en zang, 6 deelen. KLUCHT IN 2 DEELEN. Vertooning om 5 en 8 uren, Stad Aalst. - Openbare aanbesteding Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis, dat er op Maandag 28 April 1924, om 11 uren voormiddag, ten stadhuize zal o\etge- gaan worden tot de openbare aanbeste ding der metselwerken van twintig ar- beiderswo ingei, verdeeld in 2 loten. Lot A. Zes woningen te bouwen in de Geldhofstraat. Lot B. 14 woningen te bouwen in de Nieuwbeekstraat. Schrijn en timmerwerken zijn voor behouden. Plans, lastencohicr en bestek liggen ter inzage der belanghebbenden, op het Bureel der Openbare Werken, vanaf Woensdag 16 april, alle werkdagen van 9 tot 12 uren. De Burgemeester en Schepenen, F. De Hert. De Gemeentesecretaris, Oscar Reyntens. Prijzen op de Markt Eieren. Van 0,40 tot 0,50 t stuk. Boter. -Roomboter, 15,00 tot 18 fr. Extra 16,00 totl9,00 fr., Boerenboter 14,00 a 16,00. Aardappelen. 58 fr. middenprijs. Stroo 19 fr. middenprijs de 100 kil. Hooi 30 fr. Tarwe 90 95 Rogge 86 89 Haver 88 89 Studie van Notaris DE tc Aalst. VIS, Openbare Verkooping van te Aalst, Scherreveldstraat De Notaris DE VIS te Aalst, zal openbaar verkoopen Een schoon en gerieflijk woonhuis te Aalst, Scherreveldstraat. 12, groot 1 aar 40 cent., begrijpende op gelijkvloers winkel, eetplaats, keuken, werkhuis, stal en kelder, verders drij slaapkamers. Dit huis is voorzien van pomp- en regenwa ter. De gasleiding wordt medeverkocht. De kooper kan onmiddellijk beschikken over eene bovenkamer. Bewoond door Dome Wed. Domini- cus De Cock en Zoon. Enkele Zitdag Maandag 12 Mei 1924 om 3 uren namiddag ter herberg van den heer Camille De Vos, te Aalst, De Ghceststraat. Interesten te beginnen van 1 Novem ber Op zicht3,00 15 dagen voorbericht 4,1/4 1 maand voorbericht 4,1/2% 3 maanden voorbericht 4,75 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5,00 3 en 5 jaar 5 zuiver SPAARKAS 4 ZUIVER. Tot de normale ontwikkeling der planten zijn de 3 volgende G voedingstoffen volstrekt onont beerlijk Om een goede oogst te win- nen, moet men per hectare B minstens gebruiken, J. J. Beauduin Zoon, Borgworm, Rechtstreeksche agenten der Maatschappij der Potaschzouten van den Elzas. Openbare Verkooping van De Notaris DE VIS, te Aalst, zal met tus.cchenkomst van Notaris HECKE- LERS, te Merchtem, openbaar verkoo pen 1. Land te Moorsel, op Waverhagen, groot 29 aren 60 cent. In gebruik bij M. jean Caudron en Alfons Hendrickx. 2. Land te Moorsel, beneden kasteel, groot 17 aren 70 cent. In gebruik bij de Gebroeders Buyle, te Moorsel. Eenige Zitdag Donderdag 24 April 1924 om 2 uren namiddag ter herberg van den Heer Alphonse Timmerman-Buyle, te Moorsel, Dorpplaats. Openbare Verkooping van te Moorsel, Houten Kruis. De Notaris DE VIS te Aalst, zal openbaar verkoopen Een woonhuis met grond gestaan en gelegen te Moorsel, op het Houten Kruis. Bewoon door M, Louis Moens. Enkele Zitdag Maandag 5 Mei 1924, om 2 uren na middag ter herberg van Frans De Smedt-De Rop te Moorsel, Kruis. Openbare Verkooping van een te Herdersem, Broekstraat De Notaris DE VIS, te Aalst, zal openbaar verkoopen Een woonhuis, dienstig voor winkel en herberg, te Herdersem aan deBroek- straat. nr 27, palende Adolf Roelandt, Wed. J. B. Nevens en Wed. De Bom. Bewoond door M. Alfons Coppens. In- gebruiktreding korten tijd na de toe- wijzing. Enkele Zitdag Maandag 28 April 1924 om 2 uren namiddag ter herberg In den Witborstel gehouden door heer Benoit Boel, te Herdersem, Broekstraat. is l. -_ji. inrrntri■hihwhoh mw r DE BESTE Êft DE VOORDEEL? ÖER TiKSTÜf HOUDENDE MESTSTOFFEN ',!i ril 3 Edit £oyüNKELlN/, B 3 U B a a a a a a u a a a S3 bbihbbbbbbhhbhhhbbibbb

De Koornbloem | 1924 | | pagina 2