Kleine Aankondigingen Portland Ciment HA NDELSBA NK Spaarkas Volksbank van Leuven 1 MEUBELS l)E PAEPE - COKTHALS BuraersbankvanAelst L Wit, t MOTOR A. C. E. C. VAN CHARLEROI Eenig depot voor Aalst en omliggende De Eleelrisehe Energie BLMSMEREH De Eigen Haard. Zeer voordeelig voor Landbouwers. Magazijnen Esplanadeplaats, 4, nevens St Jozefskerk Werkhuizen Pletef Coeckestraat. 74. AANKONDIGINGEN Zelel AALST, STATIESTRAAT, II. zonder verlies op hel kapitaal. A n E IP E T O P E A l V G E I\ Voor uwe aankoopen van meuhels, wendt II in volle vertrouwen tot het huis 1 HOOGSTRAAT, 07. AALST Komt de uitstallingen bezichtigen en Éf ge zult U overtuigen. Hijhuis Zoutstraatpoort, 43, Aalst. De beste electrische motor die Gij IT kunt aanschaffen lot hel drijven uwer Dorschmachienen, Pompen, enz. is de Telefoon AalstIliS. Ileeds verscheidene honderden motoren A.C.E.G. geplaatst. Meer dan 100 motoren in magazijn. Hollandsche Koeien en Vaarzen Hollandsche Koeien en Vaarzen Raymond De Meyst Alle Donderdagen aankomst van hol landsche kalfkoeien en kr.lfvaarzen, rechtstreeks uit de quarantaine komen de en aan de laagste prijzen, aangezien wij ze zelf in Holland koopen, in het ge kend huis bij Alois Abbeloos, Holleweg, Erembodegem. Men verwisselt voor slachtvee. Let wel op het adres. Alle donderdagen aankomst van Hol- landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd, in het oud huis van vertrouwen waar men eerljjk en treffelijk gediend wordt, bij Alfons Abbeloos, Erembode gem, dorp. Men verwisselt voor alle vee. Prijzen buiten alle concurrentie. Groote keus van koeien en kalfvaar- zen van het echt inlandsch ras, groote en kleine prijzen, bij Charles Hanssens, Statie Burst, Alle dagen te bekomen be3te kalf- vaarzen en koeien van echt inlandsch ras, bij Victor Jacobs, Steven, Moorsel. Te koop alle soort;n van kiekens, te beginnen van 1,60 fr. (volgens ras), ook broedeiers bij Jozef Schouppe, Goote- gem, Haeltert. Schoone Tabak- en Tomaatplanten te bekomen bij A. De Backer- De Wever, te Moorsel, Dorp. Te koop eene beste melkkoe, laatste maand dracht, bij Frans Cassiman, Triest, Moorsel, Te koop een schoone zog, 14 weken ver, bij Van Impe Victor, Aspelaere, Room. Te bekomen bij Karei Verbeiren, Se- gershof, te Hekelgem, Tabakplanten, groentenplanten en bloemplanten. Men vraagt eene meid Hotel du Com- te de Flandre, Statieplein. Aalst, goed loon. kosteloos voor de leden lezers van De Koornbloem Te koop eene koe laatste maand dracht bij Ed. Meuleman, Nieuwerker- ken. Maal, keus van twee. Te verkrijgen tabak- en tomaatplan ten, alsook alle groenselplanten, goede soorten verzekerd, bij Everaert Benoit, Moorsel, Waver. Te koop bij vermindering van bedrijf, beste kalfkoe, einde dracht 24 Mei, en een paar nieuwe wielen smal geloop, bij Ümer Coppens-Temmerman, Lange- munt, Aygem. Te koop een zog 14 weken dracht bij Nys Jozef, Rommelstraat, Erpe. Te koop schoone vroege bloemkool- planten bij de wed. Van den Borre, Schoolstraat, 30, Aalst. Fe koop eene volle zeug 13 weken dracht bij M. Ph. Coppens mat, Hel- dergem. Te - koop esschen boonstaken aan 0,40 fr. 't stuk bij Placide Van den Eeckhout, Erondegem, Dorp. Te koop een goede trekkoe, rekening half Juni. derde kalf, bij FransDe Schry- ver, Haeltert, Eede. Een jonge beer doet dienst bij Alfons Michiels, te Erondegem, ook te koop 1000 kilos stroo met vlegel gedorschen. Te koop een goede stier, 12 maand oud, bij Camiel Callebaut, Nieuwerkcr- ken, Pijpenbeek.' Te koop een poney, dienstig voor al le werk en braaf, bij Remi Baeyens, te Letterhautem. Te koop beste hollandsche koe, drie maand gekalfd, nog 25 tot 28 kilo melk, bij Jozef Moens, Meldert, Klaarhaag.61 Te koop een vierwielkar als nieuw en 130 matten van 2 op 3 meters bij Rom, Pauwels, Nieuwerkerken, dorp. Te koop een schaap gereed met lam, bij de wed. Michiels, Nieuwerkerken, Maal. Te koop een nest viggens, bij René Vermoesen, St Job, 2, Aalst. ARTIFICIEL Gewaarborgd voor gewapend beton Usines Louis Delwart et Fiis te Doornik. Aalst, drukkerjj, "De Koornbloem. Zeêhergkae>. Naamloos Vennootschap altijd terugeischbaar, onmiddellijk, gedeeltelijk of voor gansch het bedrag. Men kan de Spaarboekjes ook bekomen op de kan toren te Herzele en Lede en op de agentschappen te Kerkxken, Wieze, Derderhautem, Audegem. Samenwerkend Vennootschap onder de bescherming der Depositos-rekeningen op zicht en op termijn. Tegenwoordige intresten 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5.CO 3 jaar 5,00 5 jaar 5,00 Op zicht 3 15 dagen voorbericht 4,25 1 maand 4.50 3 maand 4,75 De depositos op 3 en 5 jaar zijn vrij van belasting. Spaarkas 4,öc> °l0 vrij van laaien. Bijzondere rekeningen op 5 jaar aan 5 °/o zuiver, terugbetaalbaar mits DRIE dagen voorbericht, Rekeningen in vreemde munten. Inkasseeren en diskonto van Wissels in België en den vreemde. Uitbetaling van alle Belgische en vreemde koepons. Alle Beurs- en Bankbewerkingen aan de voordeeligste voorwaarden. Titels in open bewaargeving. Alle inlichtingen worden op eerste aanvraag verstrekt. STIPTE GEHEIMHOUDING. - VOLKOMEN ZEKERHEID. Aldaar zijn te verkrijgen alle 2 soorten van rijke en gewone |Jj! meubels, wol- en windhaar- matrassen. Olmen bed met res- sort, matras en huppeling te L; beginnen van 325,oo frank, S. V. TE AALST Voorheen: Ai. SPe Smedt en Broeders Alle dagen te zien en te koop, echte Hollandsche kalfkoeien en kalfvaarzen, bij de Wed. Benoit De Wael en kin deren, Botermelkstraat, 66, Aalst-Mfjl- beke. Alle dagen groote keus van Hollandsche koeien en vaar zen, gekalfde en ongekalfde. In alle grootten en soorten Echt ras. Men verwisselt voor ander vee. Varkcnsmarkt, 23, AALST DE WITTE CAPSULLEN van Dr.Davldson genezen radlkaal,zon der werk verlet,alle ziekten en tnfla- matlën der toaterorganen, blaas en nieren, lendepijnen, steen, troebele, pijnlijke of brandende waters, speen, enz. 5 fr. per doos van 50 cap- sullen9 fr. per doos van 100 cap- sullen. Brussel Pharmaele des Crolsades, 15, rue des Croisades, 15 en in alle apotheken. Nu was niets meer te zien van Boeken- hove, niets meer van het dorp. Alles lag achter hem begraven daar beneden in het oversneeuwde dal. Alleen de plaats zag hij, waar hij, waar hij eens meibloe men had geplukt. Daar lag nu een sneeuwhoop. En het beekje dat toen maals zoo lief zong in de middagstilte, was nu dood en stil Eenige oogenblikken later daagde een toren op. In zijn nabijheid lag het spoor- hof. Daar vandaan liepen in de witte, mistige verte de ijzeren schenen de wij de wereld in. Gisteren zij... heden hij Alles gaat zijn eigen weg I Vele spoorwegen loo- pen van dezelfde plaats heen, om in géén spoorhof van de wereld meer te kruisen. 19. Aan het Freiburgsche spoorhof te Bresiau stond een jonge soldaat. Aan twee bedienden van den spoorweg en aan drie vrouwen had hij reeds gevraagd, of de trein uit waldenburg nog altijd niet aankwam en had ieder maal vernomen, dat hij nog wat geduld moest hebben. Het wachten verdroot hem en hij ging neerzitten op een bank in de aanpalende wachtzaal, trok een telegram uit zijn zak en las Hendrik komt vier uren naar Bresiau, Afhalen Gewichtigs voorge vallen. Mathias. Wannes betastte zijn soldatenbeenen. Een vreeselijke schrik hing er nu in, want hij had altijd gemeend, dat een telegram maar kon komen, als er iemand gestorven was Hij was aanstonds be gonnen te schreeuwen en te huilen, toen de draadmare hem besteld werd, en daarvoor had hij van de hoofdman, die bij geval nu juist tegenwoordig was, een roffel gekregen en aanstonds daarna nachtverlof bekomen, toen deze de draadmare gelezen had. Zoo was die oude eerst toesnauwen en dan vanzelf verlof geven Zijn beenen Zijn beenen Wannes is vast overtuigd, dat hij kruipelt, ter wijl hij alzoo in pijnlijke gedachten ver zonken, wederom door de wachtzaal stapt. Gewichtigs voorgevallen Hij vermoedde, dat het niets goeds kon zijn en hij hield hoegenaamd niet van ge wichtige dingen. Daar stoomde de trein donderend het spoorhof binnen De jonge verdediger van 't vaderland leunde tegen eene ijzeren zuil en liet het volk voorbij gaan. Het duurde niet lang, of hij zag hem dien hij zocht. Hendrik Hendrik Hendrik, wat is er dan gebeurt Wat is er dan ge wichtigs gebeurd Hoe Wannes Vanwaar komt gij Hoe weet gij dan, dat ik... Past op plaats Past op Zij gingen buiten op de open plaats voor het spoorhof. Hendrik, zeg mij, is er iemand ge storven Deze zag hem ernstig en spraakloos aan. Hendrik, zeg het mij toch Is... is mijn vader misschien gestorven De oogen van den jongen soldaat schoten vol heete tranen. Neen, Wannes Zij zijn allen ge zond. Ik alleen... ik alleen was bijna dood. Gij wat scheelt er Nu niets meer Nu scheelt er mij volstrekt niets meer In een herberg vonden zij een stillen hoek. Daar vertelde Hendrik kortbon- dig, heftig, dikwijls door zijn eigen lachen onderbroken, wat hem naar hier gebracht had. Wat hij hier zou doen, wist hij niet. Enkel wilde hij uit zijn huis weg zijn. Het was toch zoo aantrekke lijk te Bresiau. Dan gingen zij op Hendrik's verlangen naar een kleinen schouwburg. En alhoewel Wannes in de herberg nog doodongelukkig was geweest, was hij hier verrukt over de oogverblindende voorstellingen, die op het tooneel kwamen, en van loutere ver bazing vergat hij al zijn kommernissen. Hendrik zat stil nevens hem. Hij ge voelde, hoezeer hij zich bespottelijk maakte met daar te zitten. Een week te voren, zelfs gisteren vroeg had hij dat niet gedacht. Een schaar Tyroolsche zangers kwam op. Zij zong een heimweelied. Dan ging Hendrik naar de toonbank en dronk een glas bier, terwijl Wannes met gespan nen aandacht sprakeloos zat te luisteren en wederom natte oogen kreeg. Den ganschen nacht zaten zij hier en daar in de herbergen, en ze voelden alle twee dat hun hoofd gloeide. Hendrik ging met zijn vriend mede tot aan de kazerne. Goeden nacht, Wannes 1 Gij waart de eenige, die mij trouw gebleven zijt, gij en uw vader. Nu zullen wij malkan der hier nog dikwijls wederzien Daarna terwijl hij in den nacht door de straten ronddwaalde, verstond hij dat er geen plaats is, waar men zoo moederziel alleen kan zijn, als in de groote stad. De bestierder van het leergesticht was reeds lang dcor Hendrik Raschdorp hoog gewaardeerd. Hij had hem steeds nog levendig in het geheugen, want Hendrik was vroeger een vriend van zijn neef en zoo was hij somtijds in het huis van den bestierder geweest. Toen deze de levens- en lijdensge schiedenis van zijn voormaligen leerling vernam, werd zijn belangstelling in hooge maat opgewekt Het bleek, dat de studie, die Hendrik jarenlang naarstig had voortgezet, den besten uitslag op geleverd had, en de bestierder verzeker de dat Hendrik, wilde hij afzonderlijke lessen nemen en vlijtig studeeren, alle kans zou hebben, in de naaste zitting als vrije leerling, zijn examen te kunnen af leggen. Daarop huurde Hendrik een kamer en legde zich ijverig op de studie toe. Hij was verwonderd, dat er plotselings een heimelijke, zoete vreugde in zijn hart opborrelen, toen de bestierder hem na een onderzoek een heerlijk vergezicht had laten zien. En nadat hij zichzelf een dag- en werkorde gemaakt had en zijn gerangschikt en in hun plaats had ge steld, lachte hem deze nieuwe vreemde kamer toch eenigszins toe, als geleek ze ietwat op eenen thuis, Zoo kwam het dat Hendrik Rasch dorp een stil man werd, die nooit lachte, maar ook niet meer kloeg of tegen zijn lot morde. 's Zondags bezocht hem Wannes. Deze bracht altijd een goede brok lui migheid mede. Hendrik liet hem praten en lachen. Van ééne zaak alleen van den thuis, mocht hij niet spreken. En Hen drik Raschdorp dacht geenszins, dat hij in dezen eenvoudigen, goedhertigen Wannes altijd nog een deelte van zijnen thuis beminde en voor zijn zondagver- maak begeerde, want zonder Wannes ware het geen Zondag geweest. Kleine voorvallen grepen plaats, die zijn strijd om alles te vergeten vermoei- lijkten. Eens klommen de jonge vrien den op den Liebighenvel. Daar staat een hooge vergezichtstoren, vanwaar men de stad Bresiau met hare zee van huizen best kan in oogenschouw nemen en ter- zelfdertijd een schoon vergezicht geniet. Wannes viel wederom in bewondering, doch Hendrik schouwde verre heen over de stad. Diep in de nevelachtige verte, in het Zuidwesten waren de Waldenburgsche bergen zichtbaar, de bergen van zijnen thuis. Dat wist hij reeds van 't begin zij ner studiejaren afdaarboven had hij dikwijls staan droomen en heimwee ge voeld. En nu ook kon zijn verbitterd gemoed toch niet heelemaal gesloten blijven voor de hooge dichterlijkheid, die hem van de bergen van zijnen thuis tegen- straalde. Ja, zoo is het Wanneer wij, men- schen, door een vurig verlangen aange grepen worden, dan staan wij altijd op een hoogen toren, vanwaar wij naar eenen thuis schouwen. EiHendrik, waar tuurt gij heen Daar, naar dat groot huis met zijn rond dak en die ster bovenop Het is de Synagoog, het is te zeggen de Joden kerk. Hendrik antwoordde niet, hij stond daar spraakloos den gezichtseinder te aanschouwen. Dan hield Wannes ook zijn hand bo ven zijn oogen en tuurde ia de verte. En hij voelde een hevige ontroering in zich opkomen. Ei Hendrik, wat... voor bergen zijn dat dan daar heel verre Daar Ginder in de verte Raad eens, Wannes, raad eens Ik weet niet... het zijn toch nooit, het zijn toch nooit misschien... Ja de Waldenburgsche bergen zijn het Hendrik 1 Deze daalde vlug de trappen af, ter wijl de jonge soldaat als vastgebonden daarboven stond en geen enkelen blik meer over had voor de groote stad, maar met begeerige oogen naar den ge- gezichteinder schouwde, waar toch niets te zien, was, tenzij een paar onduidelijk afgeteekende, grauw-blauwe lijnen. Een andermaal kwam Wannes bij Hendrik, legde een pakje op de tafel en zeide Daar Het is worstEr is een ge schenk van huis gekomen, en daar hebt ge de helft Hendrik zag hem verontwaardigd aan. Wie gebiedt u dat, Wannes ('t Vervolgt). BMWMMMBl»WWMBBpWI»IIÉIILk- UMLÜi ll*W i«1.HtfAJi.uilHBh>I' 1—jhlMU'Iff .v. 1 Indien gij vermagert; indien gij lijdt in de lenden; indien gij pij nen voelt in armen en beeneu; imjieu gij aliijd vermoeid zijt, 's morgeus bij bet opstaan; indien gij hootdpijn hebt, het geheugen verslecht; indien gij krachteloos en m-.edeloos zijt, zonder wilskiacht, zonder leven-lustin dien gij zwarte gedacht n hebt; indien gij slecht slaapt; indien gij aan de maag lijnt, krampen hebt, beladen tong, vetten smaak in den mond, ha*(kloppingen, zweeien bij de minste krachtinspanning, warme op ruiingen, schemeringen, ooi rui-chingen» steken indez-j te,verpopping, gpgrol inde darmen, moeilijk ophouden van water of herhaalde noodz Lelijkheid te wateren, brandend water, vlo iïngen. witie vloed of witlooping, onmacht, prostatiet, breuk. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet genezeu zijt, lees het belang wekkend boekje DB ZKSI W- W A K T F. (WEUBASTIIKNIE), dan zult gij begrijpen waarom het ge sticht wivnKMJfcx, gelegen too PLAN TEN STRAAT, BBl'8- nel (noord), in 186'J geslicht, en bestuurd door een geneesheer specia list, altijd deze droeve ziekte geueest. Duizeude bewijsschriften van eenezinglig gen ter beschikking der klanteu. Het boekje wordt verzonden tegen 2 fr. in post zegels. Raadplegingen te BRUSSEL t 100 Planteustraat, alle Zon- en Maan dagen, van 10 tot 3 uur. Behandeling bij briefwisseling.

De Koornbloem | 1924 | | pagina 4