Kleine Aankondigingen I HA NDELSBA M Spaarkas I MEUBELS 1 S DE PAEPE - CORTHALS vr,s\ leen f l VELOS BurgersbankvanAelst Volksbank van Leuven h h e n 11: tope t n o e n MOTOR A. C. C. VAN CHARLEROI Eenig depot voor Aalst en omliggende De Eleetfisehe Enecgie De Eigen Haard. Zeer voordeelig voor Landbouwers. P Magazijnen Esplanadeplaats, 4, nevens 5t Jozefsketk Werkhuizen Pieler Coeckestraat. 74. Aan de Heeren Landbouwers AANKONDIGINGEN Zetel: AALST, STATIESTRAAT, 1 i. Voor uwe aankoopen van meubels, wencll U in volle vertrouwen lol het huis HOOGSTRAAT, 07, AALST Koml <le uitstallingen bezichtigen en ge zult IJ overtuigen. Bijhuis Zoutst raat poort, 43, Aalst. zonder verlies op hel kapitaal. De beste electrische motor die Gij lT kunt aanschaffen lol het drijven uwer Dorschmachienen, Pompen, enz. is de S. V. TE 4 4 EST E oorheen ifl. De Sin erf I en D roeders. Telefoon Aalst 468. Reeds verscheidene honderden motoren A.G.E.G. geplaalsl. Meer dan 100 motoren in magazijn. Hollandsche Koeien en Vaarzen Hollandsche Koeien en Vaarzen Raymond De Meyst Land hou vvmachienen OSCAR DE GROOTE Hoogstraat, Herzele. vusimiatiasa*! Alle Donderdagen, aankomst van hol landsche kalfkoeien en kfdfvaarzen, rechtstreeks uit de quarantaine komen de en aan de laagste prijzen, aangezien wjj ze zelf in Holland koopen, in het ge kend huis bij Alois Abbeloos, Holleweg, Erembodegem. Men verwisselt voor slachtvee. Let wel op het adres. Alle donderdagen aankomst van Hol- landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd, in het oud huis van vertrouwen waar men eerlijk en treffelijk gediend wordt, by Alfons Abbeloos, Erembode gem, dorp. Men verwisselt voor alle vee. Pryzen buiten alle concurrentie. Groote keus van koeien en kalfvaar- zen van het echt inlandsch ras, groote en kleine prijzea. bij Charles Hanssens, Statie Burst Alle dagen te bekomen beste kalt- vaarzen en koeien van echt inlandsch ras, bij Victor Jacobs, Steven, Moorsel. Te koop alle soort ;n van kiekens, te beginnen van 1,60 fr. (volgens ras), ook broedeiers bij Jozef Schouppe, Goote- gem, Haeltert. Schoone Tabak- en Tomaatplanten te bekomen bij A. De Backer- De Wever, te Moorsel, Dorp. Uit ter hand te koop partij land te Erpe, Molenkouter, groot 21 a. 35 ca. Te bevragen bij Amand Weymeersch, Erpe, Zevekoot. Te koop nieuwe ressortkar met pa tentas, zes weken gebruikt, bij Emiel Abbeloos, Holleweg, Erembodegem. Te koop twee schoone vaarzen, eene op laatste maand dracht, eene vier maand gekalfd, keus van de twee, bij Bogaert Remel, Kraainest, Erpe. Te bekomen bij Karei Verbeiren, Se- gershof, te Hekelgem, Tabakplanten, groentenplanten en bloemplanten. kosteloos voor de leden lezers van De Koornbloem Te koop eene koe 2de kalf laatste da gen dracht, bij Maurice Moens dorp, Wieze. Te koop een rund wit vos 1 jaar oud, alsook 1000 Kgr. rogge- en tarwe strooi met den vlegel gedorschen, bij Emile Coppens Haeltert Eeckent. Te koop 1500 kgr. beeten lste klas bij Verhoeven Camiel Ledebaan Aalst. Bij verandering te koop motor met naphte 6 paarden kracht in goeden staat gematige prijs, werkende alle dagen zicht baar. alsook topi bij Van De Velde ge broeders kruisstraat, 18, Denderleeuw. Tabakplanten (buiten gegroeid) te be komen Moorselbaan, 221, Aalst, Te koop een paard dienstig voor een handelaar of landbouwer bij Frans Van Wesemael 4, Nerenbroeck Erpe. Te koop eene hoeveelheid tarwe- en rogge strooi bij Van Boxstaai Jozef Ay- gem Te koop goede muilezel dienstig voor alle werk bij de Wed. Coppens Eigen straat Denderhautem. Te koop 1.000 kgr. goed hooi en 1 000 kgr. rogge strooi, gedorschen met vlegel bij Hip. D'haeseleer Slettemberg te Ne- derhasselt. Te koop een vaarzekalf van beste hoedanigheid bij Emil Van Hauwermei- ren magazijnier, Nieuwerkerken, dorp. Te koop een volle zog bij Alfons Go- vaert boschstraat Meire, Te koop een rund 11 maand oud bij Kamiel Verlee Nieuwerkerken Pijpen- beek, Te koop schoone tabakplanten en raapkoolplanten beste soort bij Joseph De Schrijver Kappellen hoek Welle, Naamloos Vennootschap j altijd terugeischbaar, onmiddellijk, gedeeltelijk of voor gansch het bedrag. Men kan de Spaarboekjes ook bekomen op de kan toren te Herzele en Lede en op de agentschappen te Kerkxken, Wieze, Derderhautem, Audegem. If Aldaar zijn te verkrijgen alle soorten van rijke en gewone meubels, wol- en windhaar- matrassen. Olmen bed met res sort, matras en huppeling te beginnen van 325,oo frank. VIGGENS. Aangezien de mark- ten gesloten zijn, z(jn er van heden af beste Vlaandersche viggens te bekomen aan voordeeligge prijzen bij: Prosper Leus, te Welle, Renè Leus, te Haeltert, en Alfons Leus, te Gijsegem. Van bijzonderste Belgische fabrieken met een jaar waarborg. Naaimachienen, Electrieke lampen. Werkhuis van herstel. SONCK PETRUS, Statie, HAELTERT. Aalst, drukkerij. "De Koornbloem ZeébergkaaL Samenwerkend Vennootschap onder de bescherming der Depositos-rekeningen op zicht en op termijn. Tegenwoordige intresten t Op zicht 3 °/o 15 dagen voorbericht 4,25 1 maand 4.50 3 maand 4,75 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5.CO 3 jaar 5,00 5 jaar 5,00 De depositos op 3 en 5 jaar zijn vrij van belasting. Spaarkas 4,00 °/0 vrij van lasten. Bijzondere rekeningen op 5 jaar aan 5°/o zuiver, terugbetaaloaar mits DRIE dagen voorbericht, Rekeningen in vreemde munten. Inkasseeren en diskonto van Wissels in België en den vreemde. Uitbetaling van alle Belgische en vreemde koepons. Alle Beurs- en Bankbewerkingen aan de voordeeligste voorwaarden. Titels in open bewaargeving. Alle inlichtingen worden op eerste aanvraag verstrekt. STIPTE GEHEIMHOUDING. VOLKOMEN ZEKERHEID. Alle dagen te zien en te koop, echte Hollandsche kalfkoeien en kalfvaarzen, bij de Wed. Benoit De Wael en kin deren, Botermelkstraat, 66, Aalst-Mijl- beke. Alle dagen groote keus van Hollandsche koeien en vaar- zen, gekalfde en ongekalfde. In alle grootten en soorten Echt ras. Men verwisselt voor ander vee.^ Varkensmarkt, 23, AALST Verkrijgbaar en in volle vertrouwen alle slach van zooals Pik Pikbind- en Maaimachie- nen. Dorschmachienen met manége, motor of tractor. Enkele en Dubbele Ploegen (met of zonder regelaar van af 95 kgr) Schoepers en Ressorteegden. Sleepkettingen, Wanmolens enz enz. met al hunne noodige VERWISSEL- STUKKEN. Specialiteit van smeerolie en wagen vet bij Aldaar ook te koop een onlangs nieuwe MOTOOR Installatie 3 HP. Een kleine, korte twijfel welde nog op, dan knielde hij voor een koffertje, wierp de boeken en brieven er uit, en vond er een klein beeldeken. Het was Lotte Nu aanschouwden hem dezelfde oogen en hetzelfde wezen lachte hem toe en vooraleer hij tijd had om er zich rekenschap van te geven, had dit beeldeken, dat hij gedurende alle die lange maanden niet eens bezien had, wederom al zijne blijde droomen voor zijn geest gebracht. De toekomst lachte hem weder blijde toe Zijn kamer was te nauw, hij ijlde buiten, buiten de stad, uren verre, en kwam weder naar huis evenzoo ontroerd als wanneer hij was weggegaan. De nacht kwam, hij vond geen rust. Ook de twijfels kwamen weder en de worsteling. Eerlijk wilde hij zijn, eerlijk ook ten opzichte van zichzelf. Hij herin nerde zich wederom haar trouweloos heid, het diep en grievend verdriet, dat zij hem had aangedaan, doch de spijt bleef weg, de toorn en het gevoel van afkeer kwamen niet weder, de hoop vaagde ze weg als dorre bladeren. Hij herinnerde zich alles, wat Mathias en Lene te harer verontschuldiging gezegd hadden, nu voor de eerste maal dacht hij er over na, hoe groot leed het voor haar geweest was, hem te laten varen en heen te gaan. Want zij had hem bemind, waarlijk en waarachtig bemind, zooals slechts een vrouw eenen man kan be- - minnen. O, hij moest ze hebben, moest ze wederom hebben Zou hij naar huis gaan Naar haar Binnen ten hoogste drie uren kon hij ze zien Binnen drie uren Ze zien, ze heb ben, ze niet meer kwijt geraken Hij trilde van vreugde. Hij kleedde zich aan, sprak tot de waardin een paar woorden en stormde weg. De nachttrein moest daar nog zijn. Ja Hij kocht het spoorkaartje. Zijn stem beefde, toen hij den naam van zijn geboortedorp uitsprak. Hij kwam nog te vroeg. De koele nacht lucht streelde zijn voorhoofd. Hij ging rusteloos op het voorland heen en weer en bleef dan potseling staan. Zou hij zich belachelijk maken Hoe zou het zijn, indien hij nu laat in den nacht thuiskwam Daarheen, waar hij nooit meer wilde terugkeeren Wel, zij was ook wederom naar huis gekomen. Maar haar stervenszieke vader had haar teruggeroepen En wat zou zij zeggen Zijn zuster had zij niet willen zien. En hem Indien zij hem wederom afwees, of zelfs voor hem opnieuw wegvluchtte Was dit geen schrikkelijke overhaas ting Moest hij de zaak niet eerst rijper overleggen Zoo zat hij wederom midden in een vreeselijken twijfel. Stap op, Mijnheer Dank u. dank u, ik ga niet mede Een gefluit, de trein ging in beweging en reed door den nacht, naar zijnen thuis toe... zonder hem. Traagzaam slenterde hij door de ver lichte straten naar huis. Óveral lustige, lachende lieden Niet één van allen zag zelfs maar naar hem op. Een diepe ver achting voor zichzelven dreigde in zijn hart op te komen, doch het bleef bij het gevoel van radeloosheid. Op zijn kamer zat hij lang in alle slag van gedachten verzonken. Intusschen was middernacht verstreken, aan rust viel er niet te denken Zoo kwam bij hem de gedachte op naar Lotte te schrij ven. Hij schreef den eenen brief na den anderen. Niet één voldeed hem. Einde lijk omstreeks vier uren meende hij iets behoorlijks gevonden te hebben. Hij deed haar zijn toestand geheel en gansch uiteen. Hij schreef haar van al zijn verdriet en lijden. En hij trachtte haar zwarigheden te weerleggen. Haar broeder was voor zijne daad niet verant woordelijk doch zij, Lotte, was toch heelemaal onschuldig. En indien er iets uit te boeten was, zoo kon zij dit met hem alleenlijk gelukkig te maken. Ook waren de zijnen te haren opzichte hee lemaal veranderd van gevoelens, nadat zij herkend hadden, welk een rechtscha pen ziel Lotte was. En schreef hij op het einde Ik wil niet ongeduldig zijn ik wil U tijd laten en U dan maar zien, wan neer gij het begeert. Doch om dit ééne bid ik U, Lotte Gij hebt nog mijn ring. Doe hem wederom aan, nadat gij dezen brief gelezen hebtwees wederom mijn bruid De sterren flikkerden aan den hemel, de straten waren heelemaal. Hendrik Raschdorp ging andermaal naar het spoorhof. Nog eenmaal las hij het thuis- wijs, dat voor hem den dierbaarsten naam op de wereld bevatte, en stak den brief in de bus. Om 9 uren s voormid dags zou zij hem reeds hebben. Dit was binnen vier uren, Binnen slechts vier uren Een dag vol smarten verliep, en een lange nacht. Met slaperige oogen en toch met gloeiend roode wangen zat Hendrik Raschdorp s morgens vroeg bij 't venster zijner kamer en loerde buiten naar den briefdrager. Eindelijk kwam hij hij kwam naar zijnent, Hendrik Raschdorp ging door de kamer buiten tot in den gang en bleef tegen de deur leunen. Nu Hier Heer Hendrik Raschdorp Op zijn kamer bezag hij den brief. Bevat een gouden ring. Hij tastte naar een stoel. Daar opende hij den brief. Een gouden ring viel er uit, liet een korten klank hooren en rol de over den vloer. Hij las bij brok ken en stukken Zij beoordeelen mij valsch,... zij kunnen in mijn hert niet lezen,... Gij weet niet alles,... ik kan U niet bedriegen,... kom niet naar hier... Een gillende schreeuw. De waardin ijlde zijn kamer binnen, en vond haren thuisligger bewusteloos op den grond liggen. De vermoeinis en ontroering wa ren te groot, de ontgoocheling was te vreeselijk geweest. Het was een jaar later. Wannes zat bij Hendrik op zijn kamer en droeg de burgerkleeding. Hij was vandaag van den krijgsdienst ontslagen geworden. Droefgeestig staarde de boerenjongen voor zich heen. Nu ben ik volstrekt niet meer blij de, niet een beetje, dat ik naar huis ga. Wacht maar, ge zult wel blijde zijn Als ge eens op den spoorweg zijt, en vooral, als ge uw dorp zult zien... Maar Lene, Hendrik, Lene Dit vergeet zij al haar levensdagen niet, dat gij naar onze bruiloft niet komt, en ik... ik ook niet. Hendrik zeide eenige oogenblikken niets. Zie eens, Wannes, het kan niet Indien zij daar niet meer ware, of ten minste niet in het zoo onmiddellijk ge buurte dan ongetwijfeld. Maar alzoo is het onmogelijk. En wilt ge volstaekt nooit meer terugkomen Misschien Wellicht later eens. Doch gij moet mij bezoeken, zoo dik wijls als gij kunt Zij zaten wederom eenige oogenblik ken stil en stom. Dat het mij pijnlijk valt, Wannes, dat moogt ge vrij gelooven. Ik had Lene gaarne eens wedergezien na zoo langen tijd en vooral op haar bruiloftsdag. Zij is mijn eenige zuster Wannes slaakte een zucht uit zijn be nepen hartDan zeide hij De oude Schraeger zal het niet lang meer uithouden. Hij heeft nu ook nog den kanker aan de maag. Mathias heeft het geschreven. Ja, en als hij dood dood is, zal Lotte wel uit het dorp ver trekken. Dan kunt ge wederom naar huis komen. Ja, dan kom ik eens weder naar huis. Bij het afscheid weende Wannes. Hendrik, moge God u alles ver gelden Stellig, indien gij ook nog naar onze bruiloft gekomen waart, dan ware ons geluk volkomen geweest. Ween niet, Wannes 1 Op één bruiloftsgast komt het toch niet aan. Wees maar blijde dat gij trouwen kunt. Mijn beste groeten aan allen en een ge lukkige reis Eenige weken daarna klopte iemand op Hendrik s deur. Een vrouwspersoon trad binnen. Hendrik Lene Gij... dochter,... gij Zij lagen in malkanders armen en zoenden malkander innig. Lene. wat wilt gij, wat wilt gij vandaag Gij houdt toch morgen brui loft. Ja, en ik kom u halen. Gij moet er bij zijn gij moet Zonder u houd ik geen bruilof.t Ik heb geen vader, geen moeder, geen zuster, allpen een eenigen broeder, en hij... hij wil nog met mij naar de kerk niet gaan Lene, Ik kan toch niet, ik kan toch niet... Gij kunt, en gij moet ook In ge sloten rijtuig rijden wij naar huis, in ge sloten rijtuig rijdt gij mede naar de kerk zij ziet u niet, zij ziet geen spoor van u en na de trouw kunt ge seffens weder vertrekken. Maar Lene. vandaag komt ge, vandaag Ja, in den voormiddag zijn wij voor den ambtenaar van den burgerlijl en stand verschenen, en daarna ben ik aan stonds naar Breslau gekomen. inn&w "i* TryiiBg -a wr o 17 O Indien gij vermagertindien gij lijdt in delenden; indien gij pijnen voelt in armen en beeneuindien gij altijd vermoeid zijl, 's morgeus bij liet opstaan; indien gij hoofdpijn hebt, het geheugen verslecht; indien gij krachteloos en moedeloos zijt, zonder wilskracht, zonder levenslustin; dien gij zwarte gedachten hebt; indien gij slecht slaapt; indien gij aan de maag lijdt, krampen hebt. beladen long, vetten smaak in den mond, hartkloppingen, zweeten bij de minste krachtinspanning, warme op ruiingen, schemeringen, oorruisclungen, steken indezijde,verstopping, gegrol inde darmen, moeilijk ophouden van water herhaalde noodzakelijkheid te wateren, brandend water, vlo ifngen, witte vloed of witlooping, onmacht, prostatiet. breuk, indien gij vruchteloos alles hebt beproetd en gij niet genezen zijt, lees het belang wekkend boekje de eknuw- ZWAKTK (NEURASTHENIE), dan zult gij hegrijpen waarom het «B- sticht windklincx, gelegen ÏOO PI.ANTEN8TRAAT, BRUS SEL (noord), in 4860 gesticht, en bestuurd door een geneesheer specia list, altijd deze droeve ziekte geneest. Duizende bewijsschriften van genezing lig gen ter beschikking der klanten. Het boekj» wordt verzonden tegen a PR. in post zegels. Raadplegingen te brussel 100 Plantenstraat, alle Zon- eu Maan; dagen, van 10 tot 3 uur. Behandeling bij 1 briefwisseling.

De Koornbloem | 1924 | | pagina 4