11 JUhl BAASGANSENDONCK Vergaderingen "meid" Verkoopprijzen Zwavelzuur Ammo/niak Veemarkt van Cent. Stiksto1. Fos oorzuur en Potasch Welgelegen PERCEEL ZAAILAND Zaailanden, Meerschen en Bosch. Fruitverzendingen ZEEBMJGGE- HARWICH - LONDEN fnlandsche Granen. 2 300 k. Sylviniet van 5 den Elzas 14/17 ZES WOONHUIZEN W I N K E L II UI S Twee Perceelen LAM) Uit ter hand te koop Een Partij MEERSCH Schoon WINKELI!I IS Uit Ier hand te koop Burgershank van Aalsl. Grooten EIGENDOM een schoonen Eigendom De hooge Riddersporen Inlandsche plant en dat zegt reeds veel voor t ge mak van t kweeken. Men heeft er blau we. rooskleurige en witte. Men zaait in April. De grond moet goed bewerkt en wel bemest zijn. De Gaillardia s zaaien in Maart, uit- pl inten in Mei. Men zaait ook in Sep tember verspeent in potten en over wintert onder raam bloeitijd Juni. Sep tember. Men kan ook vermenigvuldigen door stekken in de Lente of in den Herfst. De Pyrethrums waaronder we de Pyrethrum Roseum zullen verkiezen, deze heeft rooskleurige bloemen, t Zijn de dubbele die vooral gekweekt worden. De Pyrethrums worden vermenigvul digd door zaad en door scheuren. Men zaait in Februari, Maart in kas of in warmen bak. Ze vragen veel zon. Verder kan men nog de Anjelieren ge bruiken de witte Lelie s de Chrysen- themen waarvan ik vroeger reeds den teelt heb gegeven, de Dranthns barba- tus, de Herfstaster enz. Ge ziet er is enkel moeilijkheid in een goede keus Dit zal natuurlijk afhangen van ieders smaak en toestand. Deze ver schillende soorten van bloemen kunnen dan ook door de huismoeders gebruikt worden om er prachtige bloementuilen van te maken en die des middags op ta fel te laten prijken Dit zal niet alleen het leven der kinderen aantrekkelijker ma ken, maar ook in hun jeugdige harten het schoonheidsgevoel ontwikkelen wat later den heilzaamsten invloed zal heb ben op hun levenswijze, karakter en ma nieren. Naar alle waarschijnlijkheid zal het grootste deel der verzenders reeds be nieuwd zijn om den definitieven uitslag te kennen die onze tweede verzending te beurt viel. De prijzen die we verleden week op gaven. waren wegens de groote onkos ten van vracht en lossen, verbonden aan het verzenden naar Engeland, eenig- zins boven de werkelijkheid. Hieronder de netto opli engst zooals ze uitbetaald wordt aan de verzenders van 28 JuniKerzen 2,70 fr zwarte aal beziën 2,50 fr., roode t'osbeziën 1,50 fr. stekelbeziën 0,85 fr. Voor wat betreit de mat kt van ver leden week 5 Juli moeten we reggen dat ze voor het eene goed geve. st is en voor het andere min gtinstij. Naar kerzt n is er goede vraag, zwarte aalbeziën blijft een goede markt met vaste prijzen. Roode trosbeziëa en ste- kelbf iten worden riet meer gezocht we gens hun te ver gevorderden staat van rijpheid. Om geene misrekeningen op te loopen zullen er geene meer verzonden worden.InEngelandschijit er goede vraag te zijn naar marbelanen, appels en peren De prijzen zullen wat kleiner zijn dan verleden jaar, gezien de groote voorraad in binnen- en buitenland. De opbrengst der verzending van 5 Juli zal waarschijnlijk een netto-prijs geven van 2,25 per kilo voor zwarte aalbeziën 0,80 voor roode trosbeziën 2.80 voor kerzen: 0,85 voorstekelbeziën. Dit is een voorloopige prijsopgave en zonder verbinding. Deze week kunnen we de verzenders niet genoeg aanzetten hunne marbela nen naar het magazijn te brengen. Alle dagen zijn goed. Deze die aan de maat schappij gevraagd hebben zich met het plukken te gelasten, mogen eeistdaags de trekkers verwachten. De magazijnen zijn voorloopig nog Aalst, ZeebergkaaiErondegem, Désiré De Groeve Impe, Vital De Pauw. nig den strijd, waat zij waren veriekkeid op den rijken buit. dien zij in Vlaande ren meenden te vinden. Onder de muren van Kortrijk in den Groeninghenkouter ontplooiden zij hunne machten voor een kleine beek. Hier vlak tegenover en onder den Vlaamschen Banier, met klimmende Zwarte Leeuw op gouden veld waren de Vlaamsche Gemeentenaren gelegerd Het terrein was onder krijgskundig oog punt opperbest gekozen zooals het was, rondom ingesloten door de Leie en de stadsgrachten, moest de Vlamingen de I vlucht onmogelijk maken, zij moesten I overwinnen of sterven. Maar zij stelden vertrouwen in hunne leiders hun haat tegen de verdrukkers van hun land en volk was ten toppunt gestegen bij het vernemen der ijselijke moordt?rijen door Fiacschen in Rijsel en Kortrijk gepleegd. Zij hadden medelijden met hunnen ge- kerkerden graafen waren getuige van de diepe smart zijner zonen; zij gisten de onmeedooglooze onderdrukking en de wreedheden, die de overwinnende Fran- schen voor hen en hunne naastbestaan- den bespaarden zij begrepen dat de verdelging van gansch een volk, df> inzet van dit hachelijk spel was dat zij dit volk weren, en daarom, den aanvaller verpletteren moesten. Daaraan dachten zij en stonden kalm en vastberaden den aanval af te wachten. Hunne leider Gewijde van Namen, Wil lem van Gelik, Breidel, De Coninck en andere spreken hun moed in Mannen De zege moet aan ons blijven, want de neerlaag is de verdel ging van onze vrouwen en kinderen, is de verdrukking der weduwen en weezen. is de smaad voor onze rechten en vrij heden, is de vernietiging van Vlaande ren Verleden Vrijdag 11 Juli en heden Zondag herdenken alle Vlamingen den dag der Guldensporen, als een nationale Jdag. Het was den 11 Juli 1302, dat onze voorouders, de Fransche overweldiger, de ontrouwe aan ons volk, te Groenir- ghe bij Kortrijk versloegen. De Fransche koning geprikkeld, door de bloedige Brugsche metten, zond een machtig leger naar Vlaanderen. Hij had gezworen, het gansch te vuur en te zwaard te zetten. De graaf van Artois, opperbevelhebber van het Fransche le ger,mocht fier zijn over zijn strijdmacht zij behelsde inderdaad de bloem van den Franschen adel, zijne ruiters pochten nut de spieak hunner hoogmoedige konin gin Joanna van Navarra, die hun toe riep als zij naar Vlaanderen vertrokken Doorsteek met uwe spiesen die wilde evers en ontweit hunne zeugen, en zijne voetgangers verwachtten ongedul- HERINNERING In een dorp tusschen Hoogstraten en Calmpthout, in de Antwerpsche Kem pen, woonde Peer Gansendonck, de baas uit de afspanning "de Sint - Sebas tiaan ik heb hem gekend na 1830, toen ik soldaat was. Van dien tijd weet ik ech ter niets meer over hem, dan alleenlijk, dat hij geene soldaten en boeren lijden kon en liefst met officieren te doen had. Ook was hij ten uiterste tegen den bur gemeester verstoord, omdat deze den ka pitein der compagnie in zijne eigene wo ning genomen had, de drie officieren bij den baron, den notaris en den dokter had gelegd, en hem, Peer Gansendonck, niemand te herbergen overgelaten had dan den sergeant- majoor, uwen ootmoe- digen dienaar. Ik herinner mij ook. dat ik mijne ledi ge uren veeltijds doorbracht met allerlei aardig speelgoed temaken voor Liesken, het vijfjarig dochterken van Baas Gan sendonck. Het kind was ziek en scheen te verkwijnen maar er was iets zoo lieftalligs in hare engelen oogskens, iets zoo zuivers in haar marmeren aange- zichtje, iets zoo zoetklagends in haar zilveren stemmeken, dat ik er eene soort van geluk in vond, het kranke lam door De krijgers geleund op hunne goeden dags of kruisbogen spreken hunne biecht. Zie, daar betreed een priester een veld- altaar, achter de strijdlinie opgericht. Hij draagt ten aanzien van gansch het Vlaamsche leger het Heilig Misoffer op. en na deNuttiging geeft hij de Hei lige Communie aan de aanvoerders. Daarna zegent hij de schare met het Allerhoogste. De strijders knielen op den grond, terwijl zij eerbiedig het hoofd bukken en nemen alsdan in den mond een vingergreepje van dien door God gezegenden grond des Vaderlands, wel ke zij bereid zijn met hun bloed te dren ken. Zooals de Vlamingen daar verga derd waren telt hun leger amper 25000 strijders allen voetgangers, en staan zij tegen het Fransche leger dat meer dan 50.000 mannen telt. waaronder ruim 6000 ruiters. Daar worden op het naburig klooster de Sexten geklept. De Fransche voet- j gangers dringen vooruit, zij slaan zoo duchtig op de Vlaamsche schutters, dat deze deinzen. De Fransche ridders het voordeel hunner voetgangers bemerken de, zijn er voor bevreesd, dat dezen de overwinning alleen en zonder hunne tus- schenkomst zullen wegdragen. Zij vlie gen met hunne rossen in stormloop recht vooruit, en vertrappelen hunne eigene voetknech en. De Vaamsche strijdlinie wacht, de rangen tegeneengedrongen, als een muur met ijzeren pinnen bezet, doodstil den schok van den vijand af. De stalen der ridderzwaarden flikke ren in de zon, de speren stooten de goedendags bonzen en de zeissens maai- denlDe Vlamingen wijken niet. Heviger wordt den stormloop 1 De mannen van Gewijde, door de overmacht der maar immer aanrennende Franschen zijn op het punt te deinzen, de graaf richt zijne blikken ten hemel en roept de hulp der Moeder Gods in.Daar komt vers erkicg. De Vlamen vechten als leeuwen en krij gen de overhand zij dringen den vij and terug, welke in den modderachtigen grond en onder den kreet van Vlaan deren de Leeuw in de pan gehakt wordt. Het Fransche leger was verslagen en Vlaanderen gered. Op het slagveld vond men meer dan 700 gulden sporen, wel ke men uit dankbaarheid aan het gewelf der O. L. Vr. kerk te Kortrijk omhoog hing In het begin van dit artikel zegde ik Wij herdenken den dag derGuldenSpo- ren... Vieren niet Omdat vóór ons Vla mingen van heden, en ondanks bijna 100 jaar Belgische onafhankelijkheid, ondanks koninklijke beloften, de grond wettelijke gelijkheid een ijdel woord is. Omdat wij, Vlamingen, lijden onder ongelijkheid, onze taal verdrongen en onze vlaamsche rechten met de voe ten getreden, ontstond de vlaamsche beweging, die reeds vele slachtoffers onder hare aanklevers telt. Ja, wij her denken onze houtakkers, onze martela ren, onze gekerkerden, onze gebrood- roofden en vragen voor al deze veron gelijkten, die lijden uit liefde voor hun volk, volle kwijtschelding en eerherstel Wij herdenken en hopen Want groot is de waarde en de opoffering van velen onzer zonen 1 Zijn wij steeds indachtig dat wij V la- roingen zijn. En dat wij de onafhanke lijkheid moeten bewaren, die onze voor vaderen ten koste van hun bloed bij den Guldensporensl'g hebben veroverd. Guido Gezelle zong overGroeninghe: Het Vlaamsche Heir stond immer pal Of 't winnen, of het sterven zal De leeuwen dansen OKEGÉM. - Op Zondag 13 Juli algemeene vergadering voor de leden van den bond om 3 ure ramiddag, bij Alfons van Eeckhoudt. Dagorde Inschrijving voor landvetten, plant- aardappels, veredelde zaaigranen pulp. MEIRE. Op Zondag 20 Juli na de Hoogmis algemeene vergadering bij Wed. van den Eeckhout dorp. Dagorde: Inschrijving voor landvetten plantaardappels, pulp enz. AYGEM Op Zondag 20 Juli om 3 uren namiddag bij Charel Vercruyssen le Voordracht over Fruitverzending door M. Meirsschaart. 2' Inschrijving voor plantaardappelen. 3e Inschrijving voor vetten kolen en pulp 4e Kapitaalsverhoogiog. Al onze leden worden dringend ver wacht. SCHOONAARDE. Op Zondag 13 Juli, algemeene inschrijving voor oogstvetten. Eerstelingen, Roode Star, Krugers en Industrie bij Aug. Bogaert. 9 Juli 1924. De prijzen Ossen van 6 a 7oo kilo, 5.00 tot 6,00 de kilo. Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 5.00 tot 8,00 fr. de kilo. Zwijnen van 5,00 tot 6,00 fr. de kilo volgens kwaliteit. Noord-Engeland en Schotland. Drie overvaarten per week. Vertrek Brussel i 20,15, Zeebrugge 23,13.Aankomst Lon den 8 uren 's mo:g. Snel vervoer van goederen, vooral vruchten. London and North Eastern Railway, Brussel, Adolf Maxlaan, 41 Zeer bijzondere maatschap pij Verzekeringen op het leven en tegen ongevallen (aangeno men voor werkongevallen) vraagt Algemeen Agent voor Aalst en omliggende gemeen ten. Goede commissiën. Vra gen en getuigschriften zenden C. H. Office de Publicité, Brussel. Meid gevraagd om te helpen bij hof- en huiswerk, op kleine hof stede rond Aalst. Loon volgens bekwaamheid, 100-150fr. Aanbiedingen te zei den aan «De Korrnbloem Studie vau Notaris DE WINDT, te Aalst. spel, zang en vertellingen te troosten en te verkwikken. Wat schreide Liesken bitter, hoe big gelden haar de tranen over de wangen, toen de trommels het laatste vaarwel roffelden, en dat haar goede vriend, de sergeant-majoor, met den ransel op den rug daar gereed stond om voor altijd te vertrekken 1 Maar zulke indrukken verdwijnen zoo snel uit het jonge gemoed Sedert heb ik nooit meer aan het kleine Liesken ge dacht, en het kind heeft mij ongetwijfeld even diep vergeten. Nu onlangs brachten mijne dwaalrei zen door de Kempen mij voor de eerste maal weder in het zelfde dorp Ik trad er in zonder voorgevoel, zonder de minste verwachting. Evenwel, niet zoohaast had ik het beeld der kerk, der huizen en der boo- men in mijn binnenste ontvangen, of een glimlach van verrassing klom op mijn gelaat, en de borst zwol mij van blijde aandoening. Bovenal deed het gezicht van het oude uithangbord boven de af spanning mijn hart kloppenIk boog het hoofd met onsteltenis en bleef eene wijl roerloos staan, om den stroom van jeugdige herinneringen te genieten, die als een zoele balsemvloed mij door het hoofd golfde. ('t Vervolgt). Sam. Mpij. Red! U Zeiven (voor detweteerste dagen der week) (Zonder zakkenl Maïs Plata (ouden) 73.UO Maïs Plata (Nieuwen) 82.0C Cinquantino roode 00,CO Cinquantino gele 83.00 Gemalen maïs 00.00 Inlandsche zemelen 63,00 Inlandsch kortmeel 65,00 Kriel (witte) 89.00 Kriel (grove) 85,00 Bloemkerns 00,00 Bloem (000) 147,00 Bloem 00 143,00 Kleine bloem 97.00 Haver witte 91.00 bruine 83,00 Palmmeel 58,00 Lijnzaad 2,10 Lijnkoeken 00,00 Arachidekoek 111.00 Gerst 90,00 Klaverzaad (Lokersch) 12,CO Kiekeneten 73.00 Plantmaïs 1.05 Met zakken inbegrepen Inlandsch lijnmeel 111.00 Amerikaansch 116,00 Arachidemeel 115.00 Zuiver Gerstemeel 98 00 Plata zemelen 00,00 Gebroken rijst 138,00 Cocoskoek (witte extra) 106,00 Superphosphaatl5/16 phosp. 27.00 Sylviniet uit Elzas 15/18 Pot- 00,00 Sylviniet 15/18 (zonder zakken) 00,00 Supra A 00.00 Supra B 00,00 Nitraat 15 1/2 tot 16% 119,00 Ammoniaksulfaat 20/21 127.00 Samengestelde meststof 5X5X3 53,00 IJzerslakken 18/20 phosp.z. 22,50 Noorsche nitraat 108,00 Opgeloste Peru Guano 96,00 Klavervet 23,00 RAAPKOEK 63,00 Raapmeel 66,00 BLAUWEN ALUIN 2.60 Gedroogde en gemelasseerde draf 72.00 Suikerstroo 45,00 Liebig's Vleeschmeel de kilo 1,50 Knepperkaf (zonder zakken) 22,00 Inlandsche rogge (zonder zakken) 89,00 Roggemeel 71,00 HET V OORDEELIGSTE VOEDER is Cocoskoeken. Doet eene proef met onze extra witte cocoskoeken. Onover trefbaar voeder en het goedkoopste. Wij koopen Tarwe, aan 99 fr. en Rogge aan 85,00fr. Transmissietaks voor onze rekening. Goede en droge waar. Tot de normale ontwikkeling der planten zijn de 3 volgende voedingstoffen volstrekt onont- beerlijk Om een goede oogst te win- J nen, moet men per hectare minstens gebruiken. 2 J. J. Beauduin Zoon, Borgworm, Rechtstreeksche agenten der 2 Maatschappij der Potaschzouten van den Elzas. Openbare Verkoopirg van te Aalst, Sint Anncstraat De notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen 1) Huisin de St Ann astraat nr 24, groot 80 ca. Bewoond doer Dominique Wuytens. 2) Huis nevens voorgaande, nr 25, groot 70 ca. Bewoond door Jules Backaert. 3) Huis daarneven. nr 26, groot 60 ca. Bewoond door Remy Huys. 4) Huis daarneven. nr 27, groot 60ca. Bewoond door weduwe.Agneessens. 5) Huis daarneven, nr 28, groot 50ca. Bewoond door René Bonne. 6) Huis daarneven, zijnde eene her berg. nr 29, groot 70 ca. Bewoond door Louis De Schryver. Met deze huizen wordt medeverkocht het deel kelder zich onder elk huis be vindende: deze kelder wordt thans ge bruikt met het magazijn daarneven door de maatschappij La Construction ln- dustrielle" Deze laatste heeft recht van huur tot 15 Juli. 1930, doch dit recht kan den 15 Juli, 1927, opgezegd worden. Enkele Zitdag Dinsdag 29 Juli 1924, om 2 uren ter herberg van M. Henri Delens, hoek der Koophardel- en Cu- montstraten. Openbare Verkooping van Een allerbest gelegen en groot te Aalst, Leopoldstraat, nr 35 De Notaris DE WINDT, te Aal-t, zal openbaar verkoopen Een schoon en gerieflijk woonhuis, dienende voor winkel, gelegen in de Leopoldstraat, nr 35, groot 2 a. 40 ca. Thans gebruikt door de verkoopster Beenhouwerij De Toekomst logebruiktreding 1 Oktober 1924. Dit huis is allerbest geschikt voor 't uitoefenen van allen handel, 't Is on langs gansch vernieuwd. Het heeft groote winkelplaats, verder 3 beneden- plaatsen, werkhuis en tuin. Op de ver diepen 4 groote en 2 kleine kamers. Eenige Zitdag Vrijdag 1 Augustus 1924 om 3 uren nanoen, ter herbe g van het Burgershuis te Aalst, Groote Ma'kt Openbare Verkooping van te Nieuwerkerken De Notaris DE WINDT, te Aslst, zal openbaar verkoopen Gemeente Nieuwerkerken 1Perceel land op de Penne, groot 22 aren 20 centiaren. 2) Perceel lartcl op het Doorenveld, groot 19 aren. Beide perceelen zijn ge bruikt door de verkoopster wed. Camiel Peerlinck. Onmiddel, ingebruiktreding. Enkele Zitdag Zaterdag 2 Augustus 1924 om 2 uren nanoen, ter zittingszaal van 't Vredegorecht, te Aalst, Groote Markt. 1) Schoon nieuwgebouwd huis met tuin te Aalst. Mijlbeek. groot ongeveer twee aren. Beschikbaar binnen de twee maanden. 2) Schoon woonhuis met schuur, stal en tuin te Aalst, schaerbeek, groot on geveer 4 aren. Onmiddellijk ingebruik treding. 3) Een nieuwgebouwd woonhuis in een schoon en luchtig gedeelte der stad, groot 2 a. 28 ca. begrijpende salon, eet plaats. keuken, waschhuis, drie kelders, enz.. Beschikbaar den 1 Augustus aan staande. 4) Verschillige schoone bouwgronden in 't midden der stad. Voor inlichtingen zich te wenden ter studie v.an Notaris DE WINDT. DE BESTE EN DE VOORDEELIG Sï£ DEI» STIKSTOFHÜUDENDÊ MESTSTOFFEN ntl WERKT 5P1EL en LANGDURIG VERAVE ffïDERT de OPBRENGSTEN VCWDETERT ut KWALITEIT DOOR ZIJNE ZACHTE éh AAHHÜÜDËNUE WERKING N DEN GROND GOEDE MEST /00R DE BEURS OPPERBEST zolder. Ingebruiktreding van het huis zes weken na de toewijzing. De hof is in huur bij M. Alexis De Bruyn, 3. Remisie met bouwgrond en ;uin daarnevens, groot 3 a. 38 cent. In huur bij den heer Alexis De Bruyn. 4. Hofstede met tuin daarnevens, groot 25 aren 42 ca., begrijpende salon, groote keuken, schotelhuis. waschhuis met pomp, 5 slaapkamers, grooten zol der, twee groote kelders, waterput, groote koestal, drij paardenstallen, drij varkenskoten, groote schuur, kolenkot, oven, bakhuis en 3 groote aalputten. In huur bij den heer Alexis De Bruyn. 5. Bouwgrondmet tuia daarnevens groot 3 aren 50 ca. met eene breedte van 6 meters aan de Moorselbaan. In huur bij Alexis De Bruyn. 6. -Bouwgrond met tuin daarne vens, groot 3 aren 42 cent., met eene breedte van zes meters aan de Moorsel baan, In huur bij M. Alexis De Biuyn. 7. Bouwgrond met tuia daarne vens. groot 3 aren 40 centiaren, met eene breedte van 7 m 80 aan de Moor selbaan. In huur bij M. Alex. De Bruyn. Enkele Zitdag Dinsdag 29 Juli 1924. om 3 ure namiddig ter herberg, In Sint Antonius gehouden door den heer Adolf De Bruyn, te Aalst, Molenstraat. OpenbareVerkooping van te Gijsegem, Grootenmeersch De Notaris DE VIS, te Aalst, zal openbaar verkoopen Eene partij meersch gelegen te Gijse gem, Grootenmeersch, op den Harten- winkel, gekadastreerd Sektie A. nummer 33. )groot 69 a 30 ca. In regie. Onmid- delijk ingebruiktreding. Enkele Zitdag. Maandag 28 Juli 1924, om 3 uren na middag ter herberg In den Uil te Gij segem, Dorp Om uit onverdeeldheid te treden. Openbare Verkooping van een te Aalst, Nazarethstraat De Notaris DE VIS. te Aalst, zal openbaar verkoopen Een winkelhuis te Aalst, gelegen van voren aan de Nazarethstraat, nabij de Lange Zoutstraat, gemerkt nummer 6. Dit huis begrijpt winkel, eetplaats, keuken, remisie en koer. Op het eerste verdiep twee groote slaapkamers en ver ders kelder en zolder. Het huis is voor zien van gaz en pompwater. Bewoond door M. Camiel Eeckhaut. Gebracht op 28 500 fr. Derde en laatste zitdag Donderdag 17 Juli 1924 om 3 uren namiddag, ter herberg "In de Klok bij Madame weduwe D'Hoir, te Aalst, Groote Markt groot volgens meting 16 aren 40 ca. be grijpende op gelijkvloers salon, eetplaats, keuken, cphrt eerste verdiep drij kamers verders zolder, keldering, op den koer de gebouwen eener gewezen stokerij met met daarboven eene slaapkamer, verdei s pakhuis, hast, mouterij, waaronder kei- deringschuur en remisie. Koop drij. Gebouwen waarvan men twee huizen kan maken met keer en boomgaard komende aan den steenweg met 12 m 7 facade groot volgens meting 18 aren 8 ca. begrijpende aan de straat voituurplaats verschillige stallingen, schuur, magazijn, remisie en wagenhuis Ingebruiktreding van al de koopen met 1 October 1924. Enkele Zitdag Dinsdag 22 Juli 1924 om 3 uur namiddag ter herberg van Marie Van de Wiele, te Herdersem. aan de oude Kerk De welgekende café Het Landbou wershuis te Aalst, Keizerlijke Plaats, ook dienstig voor burgershuis. Vooralle inlichtingen zich wenden ten kantore van notaris De Vis. Studie van den Notaris TIBBAUT tc Aalst. Korte Zoutstraat 40-51 Openbare verkooping van een goed en te Hofstade. De Notaris TIBBAUT. te Aalst, zal opebaarlijk verkoopen Een perceel zaailand, te Hofstade, ter plaats Het Sas in de nabijheid van Lede en Aalst, sectieC. deel van n"624a, groot 44 aren 45 ca Gebruiker heer Si- mo Mertens Van Gijsegem. Eenige Zitdag Dijrsdag 29 Juli om 3 uur namiddag, ter afspanning H t KI in Gent bij dame W' Gijse- li te Aalst, Nieuwstraat. Studie van Notaris DE VIS, te Aalst. Interesten te beginnen van 1 Novem ber Op zicht3,00 15 dagen voorbericht 4.1/4 1 maand voorbericht 4,1/2% 3 maanden voorbericht 4,75 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5,00 3 en 5 jaar 5 zuiver SPAARKAS 4 ZUIVER. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare Verkooping van een te Aalst. Moorselbaan. De Notaris DE VIS, te Aalst, en Notaris EEMAN, te Moorsel, zullen ingevolge een vonnis der Rechtbank van Eersten Aanleg te Dendermonde.in dato 30 November 1923. openbaar verkoo pen, namens de erven van wijlen M. Seraphien De Bruyn-Van Cauter 1Woonhuis te Aalst, Moorsel baan, nr 68, groot 95 cent. In huur bij Frans Wauters. 2. Burgershuis met tuin te Aalst, Moorselbaan, nr 72, groot 3 aren 60 ca. hebbende gelijkvloers 2 plaatsen, ve randah, keuken, op het eerste verdiep twee slaapkamers en verders grooten Openbare Verkooping van te Herdersem, Grooten Steenweg De Notaris DE VIS, te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente Herdersem. Een schoonen en welgelegen eigen dom, gestaan en gelegen te Herdersem, aan den steenweg van Aalst naar Den- dermonde met eene oppervlakte Aran 48 aren 90 centiaren en volgens meting 51 aren 45 centi. Verdeeld in 3 loten. Koop een. Een heerenhuis, met koer en hof, komende aan den steenweg met 7 meters facade, groot volgens me ting 16 aren 97 centiaren, begrijpende gelijkvloers, corridor, salon, eetplaats, keuken op het eerste verdiep 3 ruime kamers, verders groote zolder en kelde ring. Op den koer de gebouwen van een gewezen peënbranderij met alle toestel len en oven. Koop twee. Heerenhuis met inrij poort koer hof en boomgaard komende aan den steenweg met 13 m. 50 fagade Openbare verkooping van goede te Gijsegem. De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Gijsegem. 1)16 aren 10 ca. zaailand, te Gijsegem op den Molenhoek, sectie B, nummer 67. 2) 34 aren 20 ca. zaailand, alsvoren, op Gijsegemhoek of Ausmeir, sectie B, n° 496. 3) 83 aren 40 ca. meersch gelegen als- voren in het Denderland, op den Dijk man, sectie D, nummers 47, 48 bis, 48 en 49verdeeld in drij loten Lot I. 28 aren 2l ca. langs den noord kant. Overname afsluiting 185 frs. Lot II. 28 aren 21 ca. te midden; over name afsluiting 35 frs Lot III. 28 aren 21 ca. langs den zuid kant overname afsluiting 185 frs. 4) 68 aren 40 ca. meersch, alsvoren in het Denderland, in den Camphof, sectie D, n° 81, 82, 83 en 84Verdeeld in twee loten Lot I. 33 aren 85 ca. genomen langs den oostkant, overname afsluiting 140 fr Lot II. 36 aren 52 ca. langs den west kant. overname afsluiting 160 frs. 5) 99 aren 71 ca. meersch alsvoren, ter plaats Drieschwijk", sectie A, nrs 610, 623 en 624; Verdeeld in drij loten: Lot I. 36 aren 8 ca. langs den oost kant, overname afsluiting 260 frs. Boomprijs 20 frs, Lot II. 35aren 31 ca. temidden, over name afsluiting 60 frs. Boomprijs 10 frs. Lot III. 28aren 32ca. langs den west kant, overname afsluiting 130 fr. Al de voorschreven goederen zijn'ge- bruikt door de Kinderen van Royen - Van Eetvelder 6) 28 aren 60 ca. meersch alsvoren in het Denderland, op den Drieschwijk, secties A, n° 633 Bij misgreep gebruikt

De Koornbloem | 1924 | | pagina 2