0 Reehteclijke Heistelling. I Beursnieuws. Verkoopprijzen Zwavelzuur AMMONIAK Leening der Verwoeste Gewesten. Veemarkt wan Cent i Stiksto", Fos oorzuur en Potasch Het Werkt smelen langdurig m Maailanden, Meerschen en Bosch, Bond" HOFSTADE Inlandsche Granen. 300 k. Sylviniet van j den Elzas 14/17 °/0 Burgersbank van Aalsl. LANDEN en BOSCH WINK ELHUIS ZES WOONHUIZEN Twee Perceelen LAND Uil ter hand le koop Grooien EIGENDOM Een Partij MEERSCIl een schoonen Eigendom Uit ter hand te koop uitbreiding van dit eenvoudig iets thans tot een reusachtige inrichting op- bloeid, waarvan de bebouwde opper vlakte ruim 5000 m2 beslaat, met eene bevolking van 500 leerlingen en 40 lee raars. De inrichting heeft vooral voor doel het heel kader van het vak te vormen, vanaf den geschoolden arbeider tot den meestergast, hulp-ingenieur en technieke leider. Om daartoe te komen beschikt de school over eene Middelbare afdeeling met vier studiejaren en over eene Hoo- gere afdeeling met vijf leerjaren, alsook over eene Normaalschool. Deze laatste voor het vormen van toekomstige vak- leeraars Tot nu toe is het onderwijs uitsluite- lijk gewijd aan de hout- en metaalnij verheid en aan de electriciteit. Doch zoodra de omstandigheden zulks toela ten en dank de steeds kranige initiatief van den doorieverigen heer Bestuurder zullen nieuwe afdeelingen voor het aan- leeren van andere bedrijven tot stand komen. Zoo drukte de Heer Vlaeminckx, Algemeene Opziener der Vakscholen, den vurigen wensch uit aan de school kortelings nog een breederen wiekslag te doen nemen, door het inrichten eener textielschool, om alzoo te beantwoor den aan de eischen van een onzer voor naamste nijverheidstakken. Genoegvol bestatigen wij dat het vak onderwijs er onophoudend raar streeft, niet alleen uitsluitelijk alledaagschen ar beid te verrichten, maar eveneens ijvert om lijn werk te leveren en een behoor- personeel kunnen ten dienste te stellen der nijverheid. In plaats van enkel ruwe en onafgewerkte producten naar den vreemde uit te voeren, zullen we dan ook allerhande gansch afgewerkte pro ducten kunnen uitvoeren en zoo bijdra gen tot den groei en uitbreiding van on zen uitvoerhandel. Wat bij 't ruim deel onzer vroegere stieldoeners gaandeweg ontbrak, was die zoo noodzakelijke degelijke oplei ding en vornrng, welke hen naast on misbare juistheid en stiptheid bij de uitvoering tevens die zwie i je behendig heid moest bezorgen bij c oefenen van hun stiel of bedrijf. Aan deze spijtige leemte brengt de Vakschool een gelukkig einde, met stiel mannen te vormen, niet des a peu prés zooals men er ten lande met de vleet telt, maar wel flink geoefende vakmannen, welke technisch onderlegd ook in staat zijn millimeterjuist te wer ken, kortom redeneereode vakmannen te worden. Zoo ver moest het komen en 't mag waarlijk een verheugend feit genoemd, dat de Vakschool de geluk kige baanbreekster is geweest om dien weg naar volmaking op te gaan. Overigens ons bezoek van Zondag aan de zoo prachtige instellingen der Vakschool onzer stad gaf daarvan het meest treffend bewijs. Bij ons binnentreden getuigt er alles van sierlijken smaak, overheerschende ruimte en oogspringende netheid. De smis, de gieterij, de schrijnwerkerij, de verschillende werkhuizen voor mekaniek en electriciteit zijn voorzien van de laat ste nieuwigheden en beantwoorden aan al de vereischten van den vooruitgang. Niets or tbreekt Modern ingerichte klassen, ruime wascherij, gehoorzaal met draadlooze telegrafie, teekenzalen, alles is flink uitgerust en praktisch gegrepen. De tentoongestelde afgewerkte stuk ken uit hout of staal vervaardigd, zijn echte meesterstukken van nauwkeurig heid en smaakvolle afwerking en bewij zen ons hoe ernstig en doeltreffend het onderwijs er gegeven wordt. Ook achten we het ons een aangena- men plicht de aandacht van tal onzer landbouwers te trekken op de overgroo- te voordeelen welke deze prachtig inge richte Vakschool voor de toekomst hun ner kinderen biedt. Zoo uw zoon voor den landbouw niet bestemd is, maak dan van hem geen misbakken en half-onder- richt bureelschrijver of een kan toorklerk toon hem liever den weg naar de Vakschool zoo hij daar eenigs- zins voor geschikt is. Daar is voor velen een schooner en edeler toekomst weg gelegd. Aan de kloeke inrichters, die het aan gedurfd hebben dit grootsche werk tot stand te brengen, aan den doorieverigen heer Bestuurder en het knappe leeraars- korps bieden we dan ook onze welge meende gelukwenschen en gulhartig roe pen we hen toe Moge uw prachtig werk gedijen Leening met loten van 1 milliard fr, 5 t. h. van 1922. Definitieve titels af te lossen 3 reeksen, 't zij 60 titels, uit te betalen van 1 Juni 1925 af. Nummers der uitgekomen reeksen Behalve de per lot uitgekomen num mers en hieronder aangeduid, zullen al de obligatiën toehoorende aan de drie volgende reeksen uitbetaalbaar zijn te gen 300 fr„ in al de agentschappen der Nationale Bank van België, te weten Reeksen 130908, 150318, 191220. Nummers per lot uitgekomen Reeks 191220 nr 12, uitbetaalbaar te gen 250.000 fr. Reeksen 130908 nr 11, 140318 nr 19 uitbetaalbaar tegen 100 000 fr. Leening van 1921, aan 4 t. h. De obligatie reeks 25801 nr 14 is uit betaalbaar met 1 millioen frank. De 19 andere obligatie der reeks 25801 zijn uitbetaalbaar tegen 250 fr. De definitieve obligatiën per lot uit gekomen en hierboven aangeduid zullen uitbetaalbaar zijn bij de Staatskas (Na tionale Bank van België), te Brussel. Voor de terugbetaling zal zij moeten vertoond worden aan het Ministerie van Financiën, 18, Wetstraat, te Brus sel, om er met eene bijzondere toelating tot betaling te worden bekleed. te te Wij Albert, Koning der Belgen, Aan allen tegenwoordigen en toeko menden laten weten De Handelsrechtbank zetelende Aalst, heeft volgend vonnis geveld In zake ALFONS .GHÈYS, handelaar Aalst, eischer tegen Maatschappij in gezamenlijken naam VIDTS GEBROEDERS' en voor zooveel noodig hare twee solidaire ven- nooten VIDTS BENEDIKT GUS- TAAF en VIDTS CYRIEL, beiden han delaars te Aalst, verweerders. Bij exploot van deurwaarder Alfred Mahieu te Aalst, in dato 1 Mei 1924, ge registreerd, heeft de eischer dagvaarding gegeven aan de verweerders om te ver- schijnen ter openbare zitting der Recht bank van 6 Mei 1924, om 9 uren 's voor middags, ten eindeom de redenen ver- vat in gezegd exploot, er te hooren zeg- gen dat zekere aankondiging wekelijks verschijnende in het plaatselijk blad De Koornbloem een daad uitmaakt van oneerlijke mededinging en schadelijk is voorden eischer; dien tengevolge, de verweerders er zich solidairlijk te hooren veroordeelen tot het betalen aan den ei scher eener som van fr. 2.000,00 ten titel van schadevergoeding er den eischer te hooren toelaten het tusschen te komen vonnis in te lasschen in drie opvolgenlij- ke nummers van het blad De Koorn bloem onder de rubriek Rechterlijke Herstelling dit vonnis in het Vlaamsch vertaald door een daartoe door de Rechtbank aan te wijzen vertaler alles op de kosten der verweerders er solidair lijk toe gehouden de kosten van verta- ling en inlassching inbaar op eenvoudig kwijtschrift van den vertaler en den drukker, tot een beloop van fr. 500,00 per inlassching dit alles met de rechter lijke intresten en de kostenbij vonnis uitvoerbaar bij voorraad niettegenstaan de verzet of beroep en zonder borg. De zaak regelmatig ingeleid en ter rol gebracht werd ter gepaste orde opge roepen ter zitting van 6 Mei 1924, alwaar zij, evenals op latere zittingen, opvolgen- lijk wordt uitgesteld tot op diegene van 20 en 27 Mei 1924. Op deze laatste zit ting besloten de verweerders dat het de Rechtbank zou behagen als voldoende te verklaren hun aanbod op hunne kosten eene openhartige en eerlijke verbetering in het blad De Koornbloem te doen inlasschen. De eischer besloot tot het toekennen door de Rechtbank der beslui ten van zijn exploot van rechtsingang. De Rechtbank bevool de nederlegging der stukken en de conclusies op het bu reel en hield de zaak in beraadslaging om er over te beslissen op een volgende zitting. Na er volgens de wet over beraad slaagd te hebben heeft de Rechtbank volgend vonnis uitgesproken Aangezien de eischer, die zegt alléén depositaris te zijn voor de omgeving Aalst der merken van naaimachienen Original Victoria en Phoenix er zich over beklaagt dat de verweerders, wekelijks, sedert meer dan 3 maanden, in het plaatselijk blad De Koornbloem op de derde bladzijde eene groote aan kondiging laten verschijnen opgesteld als volgtOpgepastdoet uw oogen open en bemint uw profijt Indien ge een naaimachien noodig hebt, wendt U rechstreeks naar den hoofddepot der fabriek. Daar zult ge vinden 100 stuks Phoenix, Kayser, Durkopp, Ori- ginal Victoria, Vesta, Paff, Anker, Grande Vitesse, Singer, enz. aan den fabriekprijs fr. 575,00 met 10 jaar waarborg. Indien ze niet voldoen binst „de 10 jaar krijgt U een ander naaima- chien of uw geld terug. Occasies van- af 50 fr. Gebroeders Vidts. Korte St, Janstraat 25 (Nabij het Park) Aalst. Let wel op het adres. Eenige depot- houders. Gebroeders Vidts, Aalst. dat dientengevolge de eischer het tegen woordig proces heeft ingespannen, dat strekt om te doen zeggen dat de ver weerders daardoor oneerlijke mededin ging hebben gepleegd en schade aan den eischer hebben toegebrachtom de ver weerders solidairlijk te doen veroordee len tot de betaling aan den eischer ten titel van schadevergoeding eener som van fr. 2,000,00 om hem toe te laten het tusschen te komen vonnis in drie op- volgenlijke nummers van het blad De Koornbloem in te lasschen, onder de rubriek Rechterlijke Herstelling dit vonnis in het Vlaamsch vertaald door een daartoe door de Rechtbank aange wezen vertaler alles ten koste der ver weerders er solidairlijk toe gehouden tot een beloep van fr. 500,00 per inlas sching i'dit alles met de rechterlijke in tresten en de kosten. Aangezien het bekend is dat de eischer alléén depositaris verkooper is voor de omgeving van Aalst, der merken van naaimachienen Phoenix en Origi nal Victoria dat wat aangaat de ma- chienen Phoenix de prijs voor den- welke hij ze van de fabriek krijgt hooger is dan de prijs van fr. 575,00 en de te verleenen waarborg maar van 5 jaar is dat het dus zeker is dat de verweerders door zich bij het publiek te doen door gaan als hoofddepositarissen der bedoel de machienen en door te doen gelooven dat ze voor den prijs van fr. 575,00 een machien Phoenix konden leveren, dit met een waarborg van 10 jaar, geen ander doel hebben gehad dan de klien- teel van den eischer in hunne magazijnen te lokken en aldus gelegenheid te heb ben ze vóór een verzameling naaima chienen te stellen van andere dan de twéé in kwestie zijnde merken en er al- zoó den verkoop van te bevoordeeligen, dit ten nadeele van den eischerdat door te trachten dit doel te bereiken met be hulp van leugenachtige aankondigingen zooals deze hierboven aangehaald, zij ontegensprekelijk jegens den eischer on eerlijke mededinging hebben gepleegd, dewelke het noodzakelijk is te doen op houden en waarvoor de eischer moet vergoed worden. Om deze redenen De Rechtbank, alle tegenstrijdige of meer omvattende besluiten van de hand wijzende, zegt voor recht dat de ver weerders zich tegenover den eischer plichtig gemaakt hebben aan oneerlijke mededinging veroordeelt ze tot de so- lidairlijke betaling der som van fr. 250 ten titel van schadevergoeding met de rechterlijke intresten laat den eischer toe, op de solidairlijke kosten der ver weerders, het tegenwoordig vonnis in twee opvolgenlijk verschijnende num mers van het blad De Koornbloem in te lasschen, onder de rubriek Rech terlijke Herstelling gelast Mr Prosper D'Hoir, Griffier der Rechtbank, het te genwoordig vonnis in het Vlaamsch te vertalen zegt dat de kosten van inlas sching en vertaling zullen inbaar zijn op eenvoudig kwijtschrift van den drukker en den vertaler, tot beloop der som van fr. 250,00 per inlassching. Veroordeelt de verweerders tot de solidairlijke beta ling der kosten, deze bedragende tot he den de som van fr. 49,85. Aldus gevonnist en uitgesproken ter openbare zitting der Rechtbank van ze ventiende Juni 1900 vieren twintig. Aanwezig:deHeerenAmand D'Hondt Voorzitter, alleenzetelend Rechter en Ed. Scheerlinckx, Referendaris. (get.) A. D'Hondt, E. Scheerlinckx. Lasten en bevelen aan alle deurwaar ders hiertoe aangezocht het huidig von nis ten uitvoer te brengen aan onze Procureurs Generaal en onze Procureurs bij de Rechtbanken van Eersten Aanleg er de hand aan te houden aan onze Be velhebbers en Officieren der Openbare Macht er een sterke hand toe te leenen wanneer zij er wettiglijk zullen toe aan gezocht worden, Ten blijke waarvan het huidig vonnis vfèrd geteekend en bekleed met het zegel der Rechtbank. Voor eensluidend afschriftDe Re ferendaris (get.) E. Scheerlinckx. Geboekt te Aalst zes rollen, zonder verzending den zevenden Juli 1900 vier en twintig, boek 69, blad 18, vakl. Ont vangen negen en dertig frank 50 centie men. De Ontvanger dd. (get.) G. D. Brouwer. Voor gelijkvormige vertaling. Prosper D'Hoir. Op Zondag 27 Juli algemeene Verga dering na de Mis van 8 uur, in het ge woon lokaal bij Frans De Smet. Dagorde 1Kiezing van een nieuwe magazij nier. Kandidaten Bruylandt Judocus, Daelman Wed. Louis, Schampheleer Leo, Van den Keer Constant. 2. Kiezing van een nieuw lokaal. 3. Inschrijving voor plantgoed, pulp, vetten enz. De inschrijvingen worden nog aange nomen bij Frans De Smet, Dorp en Jos. Baeyens, Babbelaar. De Voorzitter, A. Possemiers. - 16 Juli 1924. Zakengang. Weinig verandering. Alles had goeden aftrok. Werden te koop gesteld t Groote Hoornbeesten totaal 492 alsvolgt verdeeld Ossen (zware) 16 Ossen (jonge) 88 Koeien 136 Vaarzen 91 Stieren 161 Magere beesten Melkkoeien Kalvers 410 Er waren in't geheel 891 zwijnen en De prijzen t Ossen van 6 a 7oo kilo, 4,50 tot 5,50 de kilo. Goede vette kweeken van 4 a 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkoeht lc kwaliteit 5,00 tot 6,00 de kilo. 2e 4,50 tot 5,00 3' 4,00tot 4,75. Stieren le kwal. 4.50 tot 5,00 de kilo. 2' 3C 3,50 tot 4,00 j Koeien le 4,00 tot 4,75 2' en 3e 3,00 tot 3,50 i Kalvers prijzen zeer verschillend. De I beste van 4,00 tot 8,00 fr. de kilo. j Zwijnen van 5,00 tot 5,50 fr. de kilo volgens kwaliteit. BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE Sam. Mpij. Redt II Zeiven (voor detweteerste dagen der week) (Zonder zakkenl. Maïs Plata (ouden) 73.00 Maïs Plata (Nieuwen) 87.0C Cinquantino roode 96,CO Cinquantino gele 90,00 Gemalen maïs 00 00 Inlandsche zemelen 68,00 Chilizemelen 70,00 Inlandsch kortmeel 69,00 Kriel (witte) 92.00 Kriel (grove) 88,00 Bloemkerns 00,00 Bloera (000) 152,00 Bloem 00 148,00 Kleine bloem 99.00 Haver witte 93.00 bruine 86,00 Palm meel 58,00 Lijnzaad 2,10 Lijnkoeken 117,00 Arachidekoek 113,00 Gerst 95,00 Klaverzaad (Lokersch) 12,00 Kiekeneten 69,00 Plantmaïs 1.05 Met zakken inbegrepen Inlandsch lijnmeel 119,00 Amerikaansch 120,00 Arac h idemee 1 11700 Zuiver Gerstemeel 100.00 Plata zemelen 68,00 Gebroken rijst 142,00 Cocoskoek (witte extra) 106,00 Superphosphaatl5/16 phosp. 28.00 Sylviniet uit Elzas 15/18 Pot- 00,00 Sylviniet 15/18 (zonder zakken) 0000 Supra A 00.00 Supra B 00,00 Nitraat 15 1/2 tot 16% H9.00 Ammoniaksulfaat 20/21 127 00 Samengestelde meststof 5X5X3 53.00 IJzerslakken 18/20 phosp.z. 22.50 Noorsche nitraat 110,00 Opgeloste Peru Guano 96.00 Klavervet 23,00 RAAPKOEK 00.00 Raapmeel 00,00 BLAUWEN ALUIN 2,60 Gedroogde en gemelasseerde draf 72 00 Suikerstroo 45,00 Liebig's Vleeschmeel de kilo 1.70 Knepperkaf (zonder zakken) 22,00 Inlandsche rogge (zonder zakken) 90,00 Roggemeel 73,00 HET OORDEELIGSTE VOEDER is Cocoskoeken. Doet eene proef met onze extra witte cocoskoeken. Onover trefbaar voeder en het goedkoopste. Tot de normale ontwikkeling der planten zijn de 3 volgende a voedingstoffen volstrekt onont- beerlijk Om een goede oogst te win- 1 nen, moet men per hectare a minstens gebruiken, g J. J. Beauduin Zoon, Borgworm, Rechtstreeksche agenten der p Maatschappij der Potaschzouten van den Elzas. Interesten te beginnen van 1 Novem ber Op zicht3,00 15 dagen voorbericht 4,1/4 1 maand voorbericht 4,1/2% 3 maanden voorbericht 4,75 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5,00 3 en 5 jaar 5 zuiver en Wij koopen Tarwe, aan 102 fr. Rogge aan 86,00fr. Trarsmissietaks voor onze rekening. Goede en droge waar. SPAARKAS 4 ZUIVER. Studie van den Notaris MEERT te Erpe. Openbare Verkooping van te Lede en Impe De Notarissen MEERT, te Erpe, en EEMAN, te Moorsel, zullen in het openbaar verkoopen Gemeente Lede Koop een. 14 aren 40 centi. land op Ledezijde, sectie D, nr 156. Gebruikt door de kinderen Coeyman. Koop twee. 27 aren 20 cent. land op Ledezijde, sectie D nr 174. Gebruikt door de heeren Charles Jacssens en Auguste Van Caelenbergh. Gemeente Impe. Koop drij. 23 aren 95 cent. land op Papegem kauter, sectie B. westdeel van nr 530. Gebruikt door de heeren Amand De Vuyst en Jan Baptist Van den Broeck. Koop vier. 20 aren 10 cent. bosch op d'Ettingen, aan den Impschen Dam, sectie D, nr 3a. Onmiddellijke inge- bruiktreding. Opleg voor gavige en zui vere hoogstammige kanadaboom?.n vijf duizend franks. Dijnsdag 22 Juli 1924 om 3 uren namiddag, ter heiberg "Ia den Mol gehouden door den heer Eugeen De Landtsheer. Voor verdere inlichtingen, zich te wenden ten kantore van de notarissen voornoemd, alsook ten kantore van no taris Delzaert, Louis Bertrandlaan, nr 3, te Brussel. Studie van Notaris DE WINDT, te Aalst. i Openbare Verkooping van Een allerbest gelegen en groot te Aalst. Leopoldstraat, nr 35 De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Een schoon en gerieflijk woonhuis, dienende voor winkel, gelegen in de Leopoldstraat, nr 35, groot 2 a. 40 ca. Thans gebruikt door de verkoopster Beenhouwerij De Toekomst Ingebruiktreding 1 Oktober 1924. Dit huis is allerbest geschikt voor 't uitoefenen van allen handel, 't Is on langs gansch vernieuwd. Het heeft groote winkelplaats, verder 3 beneden- plaatsen, werkhuis en tuin. Op de ver diepen 4 groote en 2 kleine kamers. Vrijdag 1 Augustus 1924 om 3 uren nanoen, ter herbe-g van het Burgershuis te Aalst, Groote Markt. Openbare Verkooping van te Aalst, Sint Annastraat De notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen 1) Huisin de St Annastraat nr 24, groot 80 ca. Bewoond door Dominique Wuytens. 2) Huis nevens voorgaande, nr 25, groot 70 ca. Bewoond door Jules Backaert. 3) Huis daarneven, nr 26, groot^O ca. Bewoond door Remy Huys. 4) Huis daarneven, nr 27, groot 60ca. Bewoond door weduwe Agneessens. Dfc BESTE EN DE VOORDEELIGSTE DEW STIKSTOFHOUD£NDE MESTSTOFFEN «DIEZDfflM; VERMEERDERT de OPBRENGSTEN VERBETERT DE KWALITEIT DOOR ZIJNE 2ACHTE en AANHOUDENDE WERKING DEN GROND GOEDÉ MEST \V0QR DE BEURS OPPERBEST i' 5) Huis daarneven, nr 28, groot 50ca. Bewoond door René Bonne. 6) Huis daarneven, zijnde eene her berg, nr 29, groot 70 ca. Bewoond door Louis De Schryver. Met deze huizen wordt medeverkocht het deel kelder zich onder elk huis be vindende; deze kelder wordt thars ge bruikt met het magazijn daarneven door de maatschappij La Construction In- dustrielle" Deze laatste heeft recht van huur tot 15 Juli. 1930, doch dit recht kan den 15 Juli, 1927, opgezegd worden. Eqkele Zitdag Dinsdag 29 Juli 1924, om 2 uren ter herberg van M. Henri Delens, hoek der Koophandel- en Cu- montstraten. Openbaré Verkooping van te Nieuwerkerken De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente Nieuwerkerken 1) Perceel land op de Penne, groot 22 aren 20 centiaren. 2) Perceel land op het Doorenveld, groot 19 aren. B.eide perceelen zijn ge bruikt door de verkoopster wed. Camiel Peerlinck. Onmiddel, ingebruiktreding. Enkele Zitdag Zaterdag 2 Augustus 1924 om 2 uren nanoen, ter zittingszaal van 't Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. 1) Schoon nieuwgebouwd huis met tuin te Aalst. Mijlbeek. groot ongeveer twee aren. Beschikbaar binnen de twee maanden. 2) Schoon woonhuis met schuur, stal en tuin te Aalst, schaerbeek, groot on geveer 4 aren. Onmiddellijk ingebruik treding. 3) Een nieuwgebouwd woonhuis in een schoon en luchtig gedeelte der stad, groot 2 a. 28 ca. begrijpende salon, eet plaats, keuken, waschhuis, drie kelders, enz.. Beschikbaar den 1 Augustus aan staande. 4) Verschillige schoone bouwgronden in 't midden der stad. Voor inlichtingen zich te wenden ter studie van Notaris DE WINDT. Studie van Notaris DE VIS, te Aalst. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare Verkooping van een te Aalst, Moorselhaan. De Notaris DE VIS, te Aalst, en Notaris EEMAN, te Moorsel, zullen ingevolge een vonnis der Rechtbank van Eersten Aanleg te Dendermonde.in dato 30 November 1923, openbaar verkoo pen, namens de erven van wijlen M. Seraphien De Bruyn-Van Cauter 1. Woonhuis te Aalst, Moorsel- baan, nr 68, groot 95 cent. In huur bij Frans Wauters. 2. Burgershuis met tuin te Aalst, Moorselbaan, nr 72, groot 3 aren 60 ca. hebbende gelijkvloers 2 plaatsen, ve randah, keuken, op het eerste verdiep twee slaapkamers en verders grooten zolder. Ingebruiktreding van het huis zes weken na de toewijzing. De hof is in huur bij M. Alexis De Bruyn, 3. - Remisie met bouwgrond en tuin daarnevens, groot 3 a. 38 cent. In huur bij den heer Alexis De Bruyn. 4. Hofstede met tuin daarnevens, groot 25 aren 42 ca., begrijpende salon, groote keuken, schotelhuis, waschhuis met pomp, 5 slaapkamers, grooten zol der, twee groote kelders, waterput, groote koestal, drij paardenstallen, drij varkenskoten, groote schuur, kolenkot, oven, bakhuis en 3 groote aalputten. In huur bij den heer Alexis De Bruyn. 5. Bouwgrondmet tuin daarnevens groot 3 aren 50 ca. met eene breedte van 6 meters aan de Moorselbaan. In huur bij Alexis De Bruyn. 6. Bouwgrond met tuin daarne vens, groot 3 aren 42 cent., met een' breedte van zes meters aan de Moorsel baan, In huur bij M. Alexis De Bruya. 7. Bouwgrond met tuin daarre- vens groot 3 aren 40 centiaren, met eene breedte van 7 m 80 aan de Moor selbaan. In huur bij M. Alex. De Bruyn. Enkele Zitdag Dinsdag 29 Juli 1924. om 3 ure namiddig ter herberg. In Sint Antonius gehouden door den hr er Adolf De Bruyn, te Aalst, Molenstraat. OpenbareVerkooping van te Gijsegem, Grootenmeersch. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal openbaar verkoopen Eene partij meersch gelegen te Gijs'- gem, Grootenmeersch. op den Harten winkel, gekadastreerd Sektie A, nummer 33, jgroot 69 a. 30 ca. In regie, Onmid- delijk ingebruiktreding. Enkele Zitdag. Maandag 28 Juli 1924, om 3 uren na middag ter herberg In den Uil te Gij segem, Dorp. Openbare Verkooping van te Herdersem, Grooten Steenweg De Notaris DE VIS, te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente Herdersem. Een ?choonen en welgelegen eigen dom, gestaan en gelegen te Herdersera, aan den steenweg van Aalst naar Den- dermonde met eene oppervlakte van 48 aren 90 centiaren en volgens meting 51 aren 45 centi. Verdeeld in 3 loten. Koop een. Een heerenhuis, met koer en hof, komende aan den steenweg mer 7 meters facade, groot volgens me- tinvi 16 aren 97 centiaren, begrijpende gelijkvloers, corridor, salon, eetplaats, keu'en op het eerste verdiep 3 ruime Hmers, verders groote rolder en kelde ring Op den koer de gebouwen van een gewezen p ëabranderij met alle toestel len en oven. Koop twee, Heerenhuis met inrij poort koer hof en boomgaard komende aan den steenweg met 13 m. 50 facade groot volgens meting 16 aren 40 ca, be grijpende op gelijkvloers salon, eetplaats, keuken, oph^t eerste verdiep drij kamers verders zolder, keldering, op den koer de gebouwen eener gewezen stokerij met met daarboven eene slaapkamer, verdei s pakhuis, hast, mouterij, waaronder kel dering schuur en remisie. Koop drij. Gebouwen waarvan men twee huizen kan maken met koer en boomgaard komende aan den steenweg met 12 m 7 fagade groot volgens meting 18 aren 8 ca. begrijpende aan de straat voituurplaats verschillige stallingen, schuur, magazijn, remisie en wagenhuis. Ingebruiktreding van al de koopen met 1 October 1924. Enkele Zitdag Dinsdag 22 Juli 1924 om 3 uur namiddag ter herberg van Marie Van de Wiele, te Herdersem, aan de oude Kerk. De welgekende café Het Landbou wershuis te Aalst, Keizerlijke Plaats, ook dienstig voor burgershuis. Vooralle inlichtingen zich wenden ten kantore van notaris De Vis. Studie van den Notaris TIBBAUT te Aalst. Korte Zoutstraat 49-51. Openbare verkooping van goede te Gijsegem. De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Gijsegem. 1) 16 aren 10 ca. zaailand, te Gijsegem Medpfledeeld door de Wisselkoers Frankrijk Engeland Duitschland Holland Ver. St. (Amerika) Italië Zwitserland 14 Juli 113,45 95,87 000 827,25 21,90 3/4 94, 1/2 403, 00,0 Enkele Zitdag Eenige Zitdag tdit QNKDJNX'SSSfcwuc. o

De Koornbloem | 1924 | | pagina 2