Verfjaderiiif/eit FRUITVERZF.NDIKG Rechterlijke Herstelling. Zwavelzuur ammg/niak Bf 9 mm, e *rn§k ABDIJSIROOP 5 r.4 4--- I PV, Index-cijfer op 10 Juli 1024. Londen over Zeebrugge-Harwich. „NW.'l Verkoopprijzen Veemarkt van Cent. Stikstof Fos oorzuur en Potascli De Resrcerinff aangetast door de VRDAPPELPLAAG! Litvoer van aardappels Bericht voor Fruit als voedsel Van den mensch Het Werkt sneleh langdurig ff tA vM Gurcghem - AnderleclU GEVRAAG!) Asthma 300 k. Sylviniet van den Elzas 14/17 <(/0 Inlandsche Granen. Burgersbank van Aalst. verliep snel in een aangenaam gesprek over boerenbeweging of syndikalisme. Intusschen liep de herbergzaal vol en kon er met spreken aanvang genomen wor den. Mr Van Boxstael Jozef opende de vergadering in een gloedvolle rede waar in hij de aanwezige leden een hartelijke welkom en dank toestuurde, me voor stelde en de punten opsomde waarover er ging gesproken worden. Aygem bezit een vooruitstrevende boerenbevolking en t is altijd een groot genoegen voor mij met dergelijke menschen in voeling te komen. 'k Sprak hen over de middelen aan te wenden tegen de overproductie, van aardappelen en fruit, en ook over de ka- pitaalsverhooging. De aardappelen zijn dit jaar buitengewoon goed gelukt en de eerstelingen worden nog aan billijke prij zen verkocht. Zal de Minister de gren zen niet sluiten Angstige vraag voor ons boerkens. Hij'zou toch wel mogen inzien dat de boerkens ook recht hebben op de dank baarheid van 't Vaderland, vermits zij de meeste gesneuvelden hebben gehad in den grooten oorlog. 't Is bij de landbouwers dat men de talrijkkte huisgezinnen vindt, bij hen im mers bestaat nog geen kinderbeperking als in de groote steden en zoo er in de rangen der landbouwerszonen zoo kwis tig is gemaaid, dan is het plicht voor eenieder van ons die menschen dankbaar te zijn en het betaamt niet. hoegenaamd niet, zelfs aan geen Minister, de grenzen te sluiten voor den uitvoer van aardap pelen als deze nog maar pas een prijs hebben bereikt die een weinig loonend is voor het werk, de zorgen en de onkos ten welke ze er zich hebben moeten voor getroosten. Protestbrieven moeten re genen van alle kanten bij dergelijke maatregelen, ons Koornbloempje moet er vol van staan en 't boerensyndicaat, buiten en boven alle politiek, zou hier wonderen kunnen verrichten, wanneer het hand in hand zou gaan met het Waalsch syndicaat. De fruitoogst belooft ook prachtig te zijn. Ongelukkiglijk we zijn tegen de overproductie van fruit, niet genoegzaam gewapend. Men vergelijkt een voor drachtgever en onderwijzer nog al dik wijls eens aan wegwijzers die met hun armen openstaan iedereen de baan te wijzen die ze volgen moeten, doch zelf niet van plaats veranderen. We geloo- ven dat, al is de vergelijking wat verre gedreven, er toch een grond van waar heid in zit en hoe meer armen er aan den wegwijzer zijn, hoe nuttiger hij ook is. Ehwel, tegen de overproductie van fruit ben ik sedert lang een wegwijzer geweest, zonder daarom de eerste te zijn. En aan dien wegwijzer zijn drie armen. Op de eene staat te lezen Verzend uw fruit naar Engeland- Op de andere Be waar uw hard fruit zoolang mogplijk in in de fruitkamer of anderzins, en op de derde Verwerk uw fruit in dranken, fruitgelei en confituren. Redt U Zeiven is met de fruitver- Pas enkele stonden geleden vermeld den we in dit zelfde nummer, dat het ge rucht zich verspreidde, waardoor het Ministerie het alweer eens in de boven kamer heeft gekregen, in den loop dezer week de grenzen nogmaals voor zekeren tijd te sluiten, omdat in de huidige pe riode van graanoogst onze boeren veel minder aardappelen naar de markten brengen of zie -7- daar hebben we 't lieve leven alweer Onze profectie van over enkele oogerblikken vindt zich reeds verwe zenlijkt, want vandaag 24sen ontvan gen wc het plechtig bevel dat van heden af de uitvoer der aardappelen nogmaals onderworpen is aan het ver toon eener Vergunning afgeleverd door het Ministerie van Nijverheid en Ar beidnatuurlijk (fl) Wordt het nu waarlijk geen onge hoord komediespel En wie na zulke uitzinnige dwarsdrijverij zou het met ons niet eens zijn, om te getuigen dat het beruchte ministerie in den vollen zin van het woord door eene gevaarlijke en aanstekelijke aardappelplaag is aan getast Beschikten we maar over een afdoend bestrijdingsmiddel, om de Chineesche Plaag te keer te gaan. immers Bor deauxpap zal hier weinig afdoende zijn, en zou er dus moeten onverwijld uitge zien worden naar een Chineesch Heel middel om met den aard der ziekte overeen te stemmen. Maar ja, wij hebben den dwazen ea uitzinnigen maatregel schoon in 't be lachelijke te trekken, toch blijft het niet temin waar, dat wij boeren, weer eens te meer den gefopten en machteloozen zondeblök van 't'spel zijn. Van 4 tot 7 Juli laatstleden speelde men ons dezelfde poets Toen werd door een verordening van drie dagen gansch de binnenlandsche aardappeimarkt ge regeld Doeltreffender maatregel kon waarlijk niet verzonnen worden, om ons boeren in 't belachelijke te doen trek ken en ze prijs te geven aan den spot lust der openbare opinie 1 Wat deed tot dien eersten ongerijm- den maatregel besluiten Alhoewel het uitvoerverbod totaal doof bleef aan gaande de oorzaken, welke tot deze be slissing deden overgaan, meenen wij te veronderstellen, dat 't bevoegd Mi nisterie met een heiligen schrik was be zield en alweer eens de verkeerde mee ning opliep dat de aardappels aan schan delijke en anormaal-hooge prijzen wer den betaald 1 Eene eenvoudige berekening zal des- gevals algauw doen inzien, op welke zendingen naar Engeland begonnen, 'tls 'j raïve redeieering deze dwaze veronder een proefjaar, 't moeilijkste jaar. We moeten zorgen dat het werk van Redt U Zeiven ginder goed aangeschreven staat, dat het niet alleen kan mededin gen met de andere merken, maar ook bekwaam is de markt gedeeltelijk te ver overen. Daarom levert alleen pracht- waar, de bestgekende variëteiten en verzorgt wel het plukken, weest voor zichtig bij inmanding en inkorving Het maken van fruitdranken, geleien en confituren zoo hest ook gedaan wor den door een machtige instelling, be kwaam al het noodige materiaal en de noodige machienen aan te koopen. Ons fruit zelf verwerken in onderproducten is het meest doeltreffendste middel tegen de al te groote opbrengst. t Is niet noodig dat we ons eigen fruit, in Engelsche bokalen, met nette Engel- sche etiketten en een prachtig Engelsch 1 merk peperduur betalen, als we 't anders kunnen gevonden krijgen. De bewaring van fruit is een ander middel tegen de overproductie, dat we zelf kunnen aan- wenden Onze maatschappij om dat alles te be werkstellingen, om zich uit te breiden, heeft geld noodig. 't Is uw plicht op de kapitaalsverhooging in te schrijven in uw eigen belang, omdat uw geld een hoogen interest afwerpt, en in verzekerde be waring is, en ook omdat Redt U Zei ven in de toekomst nog meer bij machte zou zijn om ons te steunen in onze stoffe lijke belangen. M' Van Boxstael Jozef nam hierop het woord om de vorige rede nog meer kracht bij te zetten, en was volledig 'tak koord met mij, dat er naar middelen dien den gezocht om zelfs in jaren van over vloed, een mooie stuiver van 't fruit te ontvangen. Er werd dan overgegaan tot t kiezen van een secretaris en tot 't in schrijven van landvetten voor den oogst. Kortom een goede dag en voor de boerenbeweging in 't algemeen en voor Redt U Zeiven in 't bijzonder. L. HAEMS. Landbouwvoordrachtgever. j De Minister van Nijverheid en Arbeid, Gelet op het koninklijk be. luit dd. 9 Augustus 1923, omtrent den uitvoer van aardappelen, Besluit Artikel IVoor den ui voer van aard appelen wordt een namens den Minister van Nijverheid en Arbeid verleende ver gunning vereischt. Art. 2. Dit besluit treedt in werking den tweeden dag na dien der uitgifte er van in den Moniteur beige. Brussel, den 22" Juli 1924. stelling berust. Immer vóór den oorlog schommelde de handelsprijs der vroege aardappels naarmate 't lukken of mislukken van den aardappeloogst tusschen 0,15 a 0,20 fr. per kilo Welnu de huidige statistieken van 't Laod- bouwministerie noteeren een handels- prijs van 60 fr. de 100 kgr. hetgeen een coëficient daarstelt van 3 a 4 in verhou ding met den vöóroorlogschen handels- AALST-MIJLBEEK Op Zondag 27 Juli, om 5 uren, vergadering in 't ge woon lokaal, hij JanSchockaert. Inschrij ving voor landvetten, plantgoed, pulp en kolen. ao of durft er bevestigej. dat dit coëficient in juiste verhouding met de verhooging der tegenwoordige voort- brengstonkosten Daarbij verliezë men niét uit het oog dat de kuituur der vroege aardappelen onderworpen is aan gansch bijzondere voorwaarden d'-ze vergt immers uitge lezen gronden (warm en rijk),eene over vloedige bemesting, gansch speciale ver zorging van plantgoed, bewaring, kie ming, planting en bovendien eenen over- vloedigen en behendigen handarbeid. Voeg daarbij dat in het begin der Lente, de daartoe noodige overvloedige schei kundige meststoffen moesten aaogekocht worden aan bovenmatige hooge prijzen. Al de factoren te samen leiden ons a'- gauw tot het besluit dat de juiste ver houding der tegenwoordige voort- brengstonkosten minstens een coëficient bereikt van 5 6 in vergelijking met dit van den vóóroorlog 1 Waarop berust dan het wettige van den ongerijmden maatregel Doodeen voudig op niets anders, dan ons de vol strekte overtuiging te geven, dat het on wettig stelsel der vergunningen een schandige uitzonderingsmaatregel ten onzen opzichte daarstelt, waarbij onze landbouwklass;n eeuwig en altijd de noodlottige slachtoffers blijven. Terecht noemen we zulks een stelsel matige uitzonderingspolitck dag aan dag ten onzen opzichte gepleegd, vijl -het diezelfde regeering aan moed en wilskracht ontbreekt het aan te durven ditzelfde Chineesch Regiem toé te passen op de zware nijverheid. Erger nog Waar de onpartijdige (I) regeering zich in schijn zoo beang stigd en bekommerd aansteld, in zake bevoorrading der aardappelen en arglis tige regeling harer marktprijzen, nijpt die zelfde regeering goedsmoeds de oogen toe, om de groote Kolenbazen gerust en ongehinderd hunnen woekerende^ spe- chTatiékoers te laten gaan Meer nog Hier wordt door diezelfde onpartijdige regeering Ban die uitbui tende nijverheidsbazen van harentwege een machtigen steun en onderstand ver leend, om den kolenprijs steeds meer en meer te doen stijgen, aangezien zij den prijs der Duitsche kolen door haar inge voerd, zóó buitenmate hoog stelt, dat door dit feit den prijs der inlandsche ko len niet kan dalen Ziedaar hoe men hier te lande uitbui ters in de hand werkt en andere recht vaardige en eerlijke voortbrengers dwarsboomt en t leven ondraaglijk maakt Boerenrecht maar zijt ge Wie wil fruit verzenden moet 1) Lid zijn van den bond 2) Geabonneerd zijn op De Koorn- bloem 3) Hun fruit (getal kgr. omtrent per soort) aangeven op het bureel G Aalst. Het fruit moet schoon zijn en moet getrokken worden als het begint te rij pen. DUS NIET GROEN. Anders wordt er geen fruit meer aanvaard. Naar het onderzoek van het Ministe rie van Nijverheid en Arbeid wordt het eenvoudig index cijfer van de verhoo ging der klein handelsprijzen in België op den 15" Juli 1924 bepaald op 493 te gen 492 op 15"Juni 1924. Voor de vier groote steden met hu ag glomeraat bereikt het 504 te Antwer pen 521 te Brussel493 te Gent en 488 te Luik. De mensch heeft vele vruchten en vooral de fruitsoorten zoodanig veredeld dat zij niet alleen meer als een voedings middel. maar ook als een genotmiddel te beschouwen zijn. De oude Romeinen hebben reeds veel gedaan om de plan tensoorten. te verbeteren. De veredeling der fruitsoorten en het daarmee gepaard gaande meerder gebruik, is in de verle dene eeuw bijzonder toegéüomen Om het algemeen gebruik van fruit in de laatste jaren zoo zeer te doen stijgen, hebben de gemakkelijke vervoermidde len veel bijgedragen. Deze immers laten ons van de vruchten der warme landen genieten en brengen ons de sinaasappe len van Zuid-Europa in groote hoeveel heid aan. Verder helpen de conserven fabrieken mede om ons het heele jaar door van fruit te voorzien. Dank aan het verbruik van vruchten, is het voedsel der menschen in vele op zichten verbeterd. Alhoewel de vruchten te weinig eiwit bevatten om in het on derhoud der menschen te voorzien leve ren zij een gezond voedsel, rijk aan sui ker dat, met brood en vleesch verbruikt, zeer voordeelig is voor de gezondheid. Er wordt dikwijls beweerd, dat de vruchten te veel water bevatten ea daar om maar weinig waarde hebben. Doch deze bewering houdt hoegenaamd geen .steek, vermits dijfiyen en veel andere vruchten minder waterhoudend zijn dan vele groepfen. "V Men heeft ook wel eens gezegd, dat de Negers in Afrika zich uitsluitelijk met bananen voeden doch die bewering-steunt alleen op de verbeelding. Door proeven is het bewezen, dat het onmogelijk is een persoon langer dan 10 tot 15 dagen enkelijk met ban-nen te voeden, en met andere vruchten was de tijdruimte, in welke men geen nadeeligen invloed kon bespeuren, nog kleiner. Wij Albert, Koning der Belgen. Aan allen tegenwoordigen en toeko menden laten weten De Handelsrechtbank zetelende te Aalst, heeft volgend vonnis geveld In znkc ALFONS GHEYS, handelaar te Aalst, eischer tegen Maatschappij in gezamenlijken naam VIDTS GEBROEDERS" en voor zooveel noodig hare twee solidaire ven- nooten VIDTS BENEDIKT GUS- TAAF en VIDTS CYRIEL, beiden han delaars te Aalst, verweerders. Bij exploot van deurwaarder Alfred Mahieu te Aalst, in dato 1 Mei 1924, ge registreerd, heeft de eischer dagvaarding gegeven aan de verweerders om te ver schijnen ter openbare zitting der Recht bank van 6 Mei 1924, om 9 uren 's voor middags, ten eindeom de redenen ver vat in gezegd exploot, er te hooren zeg gen dat zekere aankondiging wekelijks verschijnende in het plaatselijk blad De Koornbloem", een daad uitmaakt van oneerlijke mededinging en schadelijk is voor den eischerdien tengevolge, de verweerders er zich solidairlijk te hooren veroordeelen tot het betalen aan den ei scher eener som van fr. 2.000,00 ten titel van schadevergoedinger den eischer te hooren toelaten het tusschen te komen vonnis in te lasschen in drie opvolgenlij- ke nummers van het blad De Koorn bloem" onder de rubriek Rechterlijke Herstelling dit vonnis in het Vlaamsch vertaald door een daartoe door de Rechtbank aan te wijzen vertaler alles op de kosten der verweerders er solidair lijk toe gehouden J de kosten van verta ling en inlassching inbaar op eenvoudig kwijtschrift van den vertaler en den drukker, tot een beloop van fr. 500,00 per inlassching dit alles met de rechter lijke intresten en de kosten bij vonnis uitvoerbaar bij voorraad niettegenstaan de verzet of beroep en zonder borg. De zaak regelmatig ingeleid en ter rol gebracht werd ter gepaste orde opge roepen ter zitting van 6 Mei 1924, alwaar zij, evenals op latere zittingen, opvolgen- lijk wordt uitgesteld, tot op diegene van 20 en 27 Mei 1924. Op deze laatste zit ting basloten de verweerders dat het de Rechtbank zou behagen als voldoende te verklaren hun aanbod op hunne kosten eene openhartige en eerlijke verbetering in het blad De Koornbloem te doen inlasschen. De eischer besloot tot het toekennen door de Rechtbank der beslui ten van zijn exploot van rechtsingang. De Rechtbank bevool de nederlegging der stukken en de conclusies op het bu reel en hield de zaak in beraadslaging om er over te beslissen op een volgende zitting, Na ei volgens de wet over beraad slaagd te heblren heeft de Rechtbank volgend vonnis uitgesproken Aangezien de eischer, die zegt alléén depositaris te zijn voor de omgeving Aalst der merken van naaimachienen Original Victoria en Phcenix er zich over beklaagt dat de verweerders, wekelijks, sedert meer dan 3 maanden, in het plaatselijk blad De Koornbloem op de derde bladzijde eene groote aan kondiging laten verschijnen opgesteld als volgtOpgepast 1 doet uw oogen open en bemint uw profijt 1 Indien ge een naaimachien noodig hebt, wendt U rechstreeks naar den hoofddepot der fabriek. Daar zult ge vinden 100 st;uks Phoenix. Kayser, Durkopp, Ori- ginal Victoria, Vesta, Paff, Anker, Grande Vitesse, Singer, enz. aan den fabriekprijs fr. 575,00 met 10 jaar waarborg. Indien ze niet voldoen binst de 10 jaar krijgt U een ander naaima- chien of uw geld terug. Occasies van- af 50 fr. Gebroeders Vidts. Korte St. Janstraat 25 (Nabij het Park) Aalst. Let wel op het adres. Eenige depot- houders, Gebroeders Vidts, Aalst. dat dientengevolge de eischer het tegen woordig proces heeft ingespannen, dat strekt om te doen zeggen dat de ver weerders daardoor oneerlijke mededin ging hebben gepleegd en schade aan den eischer hebben toegebrachtom de ver weerders solidairlijk te doen veroordee len tot de betaling aan den eischer ten titel van schadevergoeding eener som van fr. 2,000,00 om hem toe te laten het tusschen te komen vonnis in drie op- volgenlijke nummers van het blad De Koornbloem in te lasschen, onder de rubriek Rechterlijke Herstelling dit vonnis in het Vlaamsch vertaald door een daartoe door de Rechtbank aange wezen vertaler alles ten koste der ver weerders er solidairlijk toe gehouden tot een beloep vdn fr. 500,00 per inlas sching dit alles met de rechterlijke in tresten en de kosten. Aangezien het bekend is dat de eischer alléén depositaris verkooper is voor de omgeving van Aalst, der merken van naaimachienen Phoenix en Origi nal Victoria dat wat aangaat de ma chienen Phoenix de prijs voor den- welke hij ze van de fabriek krijgt hooger is dan de prijs van fr. 575,00 en de te verleenen waarborg maar van 5 jaar is dat het dus zeker is dat de verweferders door zich bij het publiek te doen door gaan als hoofddepositarissen der bedoel de machienen en door te doen gelooven dat ze voor den prijs van fr. 575,00 een machien Phoenix konden leveren, dit met een waarborg van 10 jaar, geen ander doel hebben gehad dan de klien- teel van den eischer in hunne magazijnen te lokken en aldus gelegenheid te heb ben ze vóór een verzameling naaima chienen te stellen van andere dan de twee in kwestie zijnde merken en er al- zoo den verkoop van te bevoordeeligen, dit ten nadeele van den eischerdat door té trachten dit doel te bereiken met be hulp van leugenachtige aankondigingen zooals deze hierboven aangehaald, zij ontegensprekelijk jegens den eischer on eerlijke mededinging hebben gepleegd, dewelke het noodzakelijk is te doen op houden en waarvoor de eischer moet vergoed worden. Om deze redenen De Rechtbank, alle tegenstrijdige of meer omvattende besluiten van de hand wijzende, zegt voor recht dat de ver weerders zich tegenover den eischer plichtig gemaakt hebben aan oneerlijke mededinging; veroordeelt ze tot de so- lidairlijke betaling der som van fr. 250 ten titel van schadevergoeding met de rechterlijke intresten laat den eischer toe, op de solidairlijke kosten der ver weerders, het tegenwoordig vonnis in twee opvolgenlijk verschijnende num mers van het blad De Koornbloem in te lasschen. onder de rubriek Rech terlijke Herstelling gelast Mr Prospei D'Hoir, Griffier dér Rechtbank, het te genwoordig vonnis in het Vlaamsch te vertalen zegt dat de kosten van inlas sching en vertaling zullen inbaar zijn op eenvoudig kwijtschrift van den drukker en den vertaler, tot beloop der som van fr, 250",00 per inlassching. Veroordeelt de verweerders tot de solidairlijke beta ling der kosten, deze bedragende tot he den de som van fr. 49,85. Aldus gevonnist en uitgesproken ter openbare zitting der Rechtbank van ze ventiende Juni 1900 vier en twintig. Aanwezig:de HeerenAmand D'Hondt Voorzitter, alleenzetelend Rechter en Ed. Scheerlinckx, Referendaris. (get.) A. D'Hondt, E. Scheerlinckx. Lasten en bevelen aan alle deurwaar ders hiertoe aangezocht het huidig von nis ten uitvoer te brengen aan onze Procureurs Generaal 'en onze Procureurs bij de Rechtbanken van Eersten Aanleg er de hand aan te houden aan onze Be velhebbers en Officieren der Openbare Macht er een sterke hand foe te leenen wanneer zij er wettiglijk zullen toe aan- gezockt worden. Ten blijke waarvan het huidig vonnis werd geteekend en bekleed met hetzegel der Rechtbank. Voor eensluidend afschriftDe Re ferendaris (get.) E. Scheerlinckx. Geboekt te Aalst zes rollen, zonder verzending den zevenden Juli 1900 vier en twintig, boek 69, blad 18, vak 1. Ont vangen negen en dertig frank 50 centie men. De Ontvanger dd. (get,) G. D. Voor gelijkvormige vertaling. Prosper D'Hoir. Nieuwe goedkoope sneldienst; reizi gers en goederen (vruchten). Drij maal per week Zondag, Dinsdag en Donder dag. Uitstapbiljetten met prijs verminde ring ter gelegenheid van O. L. V He melvaart, op 12 en 14 Augustus. Recht- streeksche verbindiog te Harwich naar Noord Engeland en Schotland. London and North Eastern Railway, Brussel, 41, Adolf Max Laan, IËSJ11 BESTE EN DE VOOR DEE LIGST DÊR STIKSTOFHOÜDENDE MESTSTOrTLN VERMeepdepjt deOPBRH ffGSTEN VERBETERT de KWALITEIT DOOR ZIJNE ZACHTE en AANMOUDENDE WERKING N DEN GROND GOEDE ME5Ï "\V0QR DE BimS OPPERBEST Dinsdag 22 Juli. Varkensmarkt. Te koop gesteld 1627 levende dieren aan 5,35 tot 6,00 per kilo. 950 geslachte dieren aan 7,25 tot 8,00 Woensdag 23 Juli. Zwaar vee. Totaal te koop gestelde dieren 857. Ossen 165 Stierf n 99 Koeien 593 Middelbare prijs per kilo Ossen 5,00 a 6,25 Stieren 3,75 5,00 Koeien 3,50 a 5,00 Donderdag 24 Juli. Kalvers Te koop gestelde dieren 1640. Middelbare prijs per kilo, op voet 5,50 a 7.80 fr. Vrijdag 25 Juli. Geslachte varkens. 1216 stuks. 7,25 a 8.00 fr. per kilo. Chauffeur-Mekanicien voor Sam. Maat. Redt U Zeiven Aanbieden met ge tuigschriften <Jp bureelen, Brabandstraat 53, Aalst. Sam. Mpij. Redt U Zeiven (voor detweteerste dagen der week) (Zonder zakken). Maïs Plata (ouden) /3.00 Maïs Plata (Nieuwen) 86,00 Cinquantino roode 96,CO Cicquantino gele 90,00 Gemalen maïs 00,00 Inlandsche zemelen 71,0C Chilizemelen 73,00 Inlandsch kortmeel 71,00 Kriel (witte) 93.00 Kriel (grove) 00,00 Bloemkerns 00,00 Bloem (000) 154,00 Bloem 00 150,00 Kleine bloem 104.00 Haver witte 96,00 bruine 89,00 Palmmeel 61,00 Lijnzaad 2,10 Lijnkoeken 117,00 Arachidekoek 115,00 Gerst 00,00 Klaverzaad (Lokersch) 12,00 Kiekeneten 69.00 Plantmaïs 1,05 Met zakken inbegrepen Inlandsch lijnmeel 119,00 Amerikaansch 121,00 Arachidemeel 119.00 Zuiver Gerstemeel 103.00 Plata zemelen 70,00 Gebroken rijst 142.00 Cocoskoek (witte extra) 110,00 Superphosphaatl5/16 phosp. 29.00 Sylviniet uit Elzas 15/18 pot. 00,00 Sylviniet 15/18 (zonder zakken) 03 00 Supra A 00.00 Supra B 00,00 Nitraat 15 1/2 tot 16 120,00 Ammoniaksulfaat 20/21 128 00 Samergestelde meststof 5X5X3 53 00 IJzerslakken 18/20 phosp.z. 24.00 Noorsche nitraat 110,00 Opgeloste Peru Guano 96,00 Klavervet 23,00 RAAPKOEK 00,00 Raapmeel 00,00 BLAUWEN ALUIN 2,60 Gedroogde en gemelasseerde draf 72.00 Suikerstroo 45,00 Liebig's Vleeschmeel de kilo 1,70 Knepperkaf (zonder zakken) 22,00 Inlandsche rogge (zonder zakken) 93,00 Roggemeel 82.00 HET VOORDEELIGSTE VOEDER is Cocoskoeken. Doet eene proef met onze extra witte cocoskoeken. Onover trefbaar voeder en het goedkoopste. iM AKKER's 23 Juli 1924. Zakengang. De prijzen zijn bui tengewoon hoog geklommen. De groo- te oorzaak hiervan was te weinig te koop gestelde dieren. De beste zwijnen werden verkocht tot 6,50 fr. De rund beesten, goede vaarzen, werden aan den on-eloofelijken prijs van 6 tot 7 fr. per kilo vei kocht Op de rundersmarkt zijn de prijzen zoo hoog geweest dat het on mogelijk is een juisten prijs op te geven vo't de verschillige soorten. D nkelijk zullen deze prijzen op de vo nde markten niet behouden wor den Werden te koop gesteld Groote Hoornbeesten totaal 234 alsvol^t verdeeld Ossen (zware) 4 Ossen (jonge) 56 Koeien 52 Vaarzen 58 Stieren 64 Magere beesten Melkkoeien Kalvers 391 Er waren in t geheel 507 zwijnen en loopers. Schapen 13 Lammeren 10 Geiten 1 Tot de normale ontwikkeling der planten zijn de '3 volgende voedingstoffen volstrekt onont beerlijk Om een goede oogst te win nen, moet men per hectare minstens gebruiken. J. J. Beauduin Zoon, Borgworm, Rechtstreeksche agenten der Maatschappij der Potaschzouten van den Elzas. Wij koopen Tarwe, aan 105 fr. en Rogge aan 88,00fr. Transmissietaks voor onze rekening. Goede en droge waar. Interesten te beginnen van 1 Novem ber Op zicht3,00 o 15 dagen voorbericht 4,1/4 1 maand voorbericht 4,1/2% i 3 maanden voorbericht 4,75 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5.00 3 en 5 jaar 5 zuiver SPAARKAS 4 ZUIVER. o D cl 1 k*!# mwM ntl rr* Edit -Guv DNKFVVX 'ïzjrzvr Wanneer Uw leven dag en nacht vergald wordt door benauwdheid op cje borst en bij de ademhaling, maak' dan de taaie slijm los met de beproefde Akker's Abdijsiroop. Gij zult dan spoedig bevrijd zijn van die angstige benauwdheid. Ook beroemd bij bronchiet, kink hoest, slijmhoest, griep, influenza. 'Aüip Apothfken. Per Flesch 230gr. fr 7,50, 550 gr. fr. 12,— 1000 gr. fr. 20.- F.ischt on/e handteekeningL. I. AKKER Monfddepot Belgié: R. de Beul, Antwerpt;..

De Koornbloem | 1924 | | pagina 2