Naaimachienen Van waar komt die prachtige Yelo Pachters K weekers Goed Uurwerk I VELOS J v/'.s'. leest lil MOTOR A. C. E. C. VAN CHARLEROI Eenig depot voor Aalst en omliggende De Electrise he Energie -j Handelaars, Neringdoeners, plaatst uwe annoneen in De Koornbloem, ze zijn goud waard. m Baas Gansendonck Magazijnen Esplanadeplaats, 4, nevens St Jozefsket-k Werkhuizen 1 Pietet Coeekestfaat. 74. Aan de Heeren Landbouwers Oageloo eli k en toch Waar II mammam a GUSTAAF VIDTS Merk Etoile Blanche. ODILON SAEY Leopoldstraat, 10, Aalst Apotheek Rennehoog te Aalst, verkoopt ALLEEN de Ifonderha re Pa k k e n voor de bevruchting van paarden en koeien. Aug, DE VYLÜER-POULIART BRILLEN Bo beste electrische motor die Gij II kunt aanschaffen lot het drijven uwer Dorschmachienen. Pompen, enz. is de Reeds verscheidene honderden motoren A.C.E.G. geplaatst. Meer dan 100 motoren in magazijn. 11 ollandsehe Koeien en Vaarzen Hollandsche Koeien en Vaarzen Raymond Be Meysl OSCAR DE GROOTE Hoogstraat, Herzele. Van heden af worden verkocht 150 stuks Naaimachienen aller merken, mo dellen en systemen, beterkoop dan aan fabriekprijs. Voor reklaam zware kleermakerma- kersmachienen aller merken aan 625 fr. Corset- en hemdenmakers en stukwer kers vitesse-machienen aan 550 fr. Kleermaakstersmachienen 475, 500 en 525 frank. 10 Jaar waarborg op factuur. Komt zien. vrijen ingang. Oude machienen worden overgeno men aan de hoogste prijzen. Occasies vanaf 75 en 100 fr. Let wel op het adres KjrleSint Janstraat, 25, Aalst (nabij het Park). Vindt ge 't Hij is niet alleen prach tig, maar kloek en sterk ineengezet. Bekijkt hem maar en onderzoekt Die prachtige machienen zijn alleen te verkrijgen bij Hij gelast zich ook met alle reparatiën ten spoedigste uitgevoerd. Zijn machienen doen U veel moeite en geld sparen. Koopt bij hem in volle vertrouwen. Agent der Rijwielen Tomann, D S. F., Gaulois enz. De (rechtover het nieuw lokaal van den Boerenbond) Nieuwstraat 9, Men zeggehet voort DIEGENE DIE EEN verlangen, wenden zich zonder j dralen bij Brusselschestraat. 14, Aalst. Is ook best gekend voor spe- ciale, gekleurde en nieuwe soor ten van Men aanvaardt alle repara tiën en levert op voorschriften der HH. Doktoors Oogmeesters. Van bijzondersfe Belgische fabrieken met een jaar waarborg. Naaimachienen, Electrieke lampen.Werkhuis van herstel. SONCK PETRUS, Statie, HAELTERT. Aalst, drukkerij, "De Koornbloeai. Zeéberpkaai S. F. TE AALST H oorheen ifl. Be Smedl en Broeders. Telefoon Aalst 168. Alle dagen te zien en te koop, echte Hollandsche kalfkoeien en kalfvaarzen, bij de Wed. Benoit De Wael en kin deren, Botermelkstraat, 66, Aalst-Mijl- beke. Alle dagen groote keus van Hollandsche koeien en vaar zen, gekalfde en ongekalfde. In alle grootten en soorten - Echt ras. Men verwisselt voor ander vee. Varkertsmarkt, 23, AALST Verkrijgbaar en in volle vertrouwen alle slach van Land hou wmach ienen zooals Pik Pikbind- en Maaimachie- nen. Dorschmachienen met manége, motor of tractor, Enkele en Dubbele Ploegen (met of zonder regelaar van af 95 kgr) Schoepers en Ressorteegdeo, Sleepkettingen, Wanmolens enz. enz met al hunne noodige VERWISSEL- STUKKEN. Specialiteit van smeerolie en wagenvet bij Aldaar ook te koop een onlangs nieuwe MOTOOR Installatie 3 HP. door HENDRIK CONSCIENCE. Ja, ja, wij kennen uwe mildheid gij slacht den pastoor die zegent ieder een, maar hij zegent zichzelven eerst. Hij heeft gelijk en ik ook die den autaar dient, mag van den autaar leven. Het is waarriep een ander ar beider. Kobe is een goede jongen, en ik wilde wel, dat mijne voeten in zijne schoenen staken dan zou ik ook mijn brood verdienen met wolkskens rook naar de kraaien te blazen buiksken vol, harteken rust. Ja, dikke buik, slapende voet volle krop, dolle kop Laat ze maar praten, Kobe, elkeen kan geene even schoone star aan den hemel hebben; en ik zeg, dat gij veel verstand hebt Niet meer verstand dan de pad denstoel, die daar aan den kerseboom zit, antwoordde Kobe met gemaakten ootmoed. Allen zagen verwonderd op naar eene groote zwamschijf, die tusschen de zwaarste takken der kersebooms groeide. Even ras keerden zij het gezicht naar Kobe, om uit hem, volgens gewoonte, eene kluchtige verklaring te bekomen. Ah, ah Iriep de koemeid, niet meer verstand dan de paddenstoelDan moet gij al een schrikkelijke lomperik zijn Gij weet het niet. Mieken, Wat zegt het spreekwoord Het werken is voor de botterikken. Ik doe niets. Dus Maar wat heeft de paddenstoel daarmee te stellen Zie, het is een raadselde schoone groote kerseboom is onze Baas... O, gij mouwveger j riep de meid. En ik ben de arme ootmoedige paddenstoel.., En als gij dit kunt raden, zult gij weten, wat de kleire honden moeten doen, om met de groote uit denzelfden schotel te mogen eten zonder gebeten te worden. Kobe meende hen rog langer met zijne dubbelzinnige woorden te plagen maar hij vernam de stem van den Baas binnen in de afspanning, en zeide tot de arbeiders, terwijl hij zijne pijp in haren koker stak Laat de boeren maar dorschen, jongens Daar is onze brave vriendelijke Baas, die komt zien of het werk vooruit gaat. Wij gaan ons morgeneten krijgen het zal weer geen klein geschreeuw zijn riep de koemeid, naar den bornput loo- pende. Zoo hij mij nog toesnauwt van dagdief en lompen boer, gelijk gisteren, dan werp ik hem den vlegel naar den kop, zeide een der arbeiders met gram schap. Wat mij betreft, ik lach met zijne scheldwoorden, en ik laat hem al aanra zen, sprak een tweede. Gij doet best, viel Kobe in, zet uwe twee hooren wijd open, dan vliegt het langs hier in en langs daar uit. De Baas mag ook al wat hebben voor zijn geld. Geef hem geljjk, en doe wat hij zegt. Doen wat hij zegt En als men het niet kan Dan geef hem toch gelijk, en doe het nietof liever, zeg niets en houd U, alsof gij van toeten nog blazen wist, en denk, dat zwijgen niet kan verbeterd worden. Alle menschen zijn menschen Ik spot met zijne barschheid. Dat hij maar beginne, ik zal hem ook de tanden eens laten zien. Hij heeft geen recht om mij voor een beest uit te maken, al ben ik werkman. Het is wel waar wat gij zegt, en toch slaat gij er nevens, Driesken, be merkt Kobe. Ieder moet zijn plaats in de wereld kennen. Wat zegt het spreek woord Zijt gij aanbeeld verdraag als aanbeeld zijt gij hamer, sla als een ha mer. Daarenboven, een klein goed woord breekt groote gramschap. En wilt gij het beter hebben, gedenk, dat het moeilijk is met azijn vliegen of met trom melen hazen te vangen... Kobe Kobe riep eene stem van binnen met hoorbaar ongeduld. Zie, zie hem nu zijn hypokrieten- gezicht aantrekken spotte een andere dorscher. Dat is juist de kunst, die gij nooit zult leeren antwoordde Kobe. En zich tot de inspanning keerende, riep hij op smeekenden toon, als ware hij verschrikt geweest Ik kom, ik kom, Baas liefmaak u niet kwaad ik vlieg, hier ben ik al Hij wint zijn brood met den schoot hond te spelen morde de vergramde arbeider met verachting, dan dorsch ik nog liever mijn geheele leven I Dit heeft men van mannen, die door alle netten ge vlogen zijn, gelijk hij. Hij is tien jaar lang onder dienst geweest. Daar leert men den onnoooze- le in de klucht spelen, om zoo weinig te doen als mogelijk is. Daarna is hij hee renknecht geworden, en van dit stieltje krijgt men ook geen weeren in de han den. Maar wat aardig raadsel gaf hij ons daar op Verstaat gij wat het betee- kent Och, het is gemakkelijk om te ra den, antwoordde de eerste hij wil zeg gen, dat hij den Baas op den nek zit en hem uitzuigt, gelijk de paddenstoel den kerseboom. Kom, kom, laat ons nu maar voortdorschen III. 's Keizers kat is zijue nicht, Groote lantaarn, maar klein licht. Welnu, Kobe, vroeg Baas Gansen- donck aan zijnen knecht, hoe zie ik er uit met mijn nieuwe muts De knecht week twee stappen achter uit en wreef zich de oogen. als iemand, die over eene ongelooflijke zaak verwon derd staat. Och, Baas, riep hijzegt het eens rechtuit zijt gij het wel? Ik meende dat ik mijnheer den baron zag staan staan. Maar, heilige deugd, hoe kan het zijn Heft uwen kop eens wat omhoog, Baas draai u nog eens om. Baas stap nu eens voort, Baas. Zie, gij trek op Mijnheer den baron, gelijk een druppel water... Kobe 1 viel de Baas met gemaakten ernst in, gij wilt mij vleien t dat heb ik niet gaarne. Ik wet het, Baas, antwoordde de knecht. Er zijn weinig menschen, die mia- der hoogmoed hebben dan ik, al zeggen zij uit nijd, dat ik hoovaardig ben, omdat ik geene boeren kan verdragen. Gij hebt gelijk, Baas. Wel, wel, ik twijfel nog of gij de baron niet zijt De vreugde blonk in de oogrn van Baas Gansendonck met het hoofd ach terover en in fiere houdind staande, be zag hij glimlachende den knecht, die voortging met allerlei gebaren van ver wondering te maken. Kobe had zijnen meester niet gansch bedrogen. Op het uiterlijke, en zijn dom gelaat in aanmerking genomen, geleek Baas Gansendonck zeer nauwkeurig op den baron. En geen wonder, hij had se dert maanden de dagelijksche kleederen des barons doen namaken iets, waarop weinig menschen acht gegeven hadden, dewijl de baron op zijn buitengoed in volle vrijheid leefde en slechts zeer ge wone kleederen droeg. Maar nu, vöör eenige weken had de baron ook eene gril gehad. Wie heeft er geene Een allerschoonste waterhond was hem gestorven, en hij had zich van de huid eene muts laten maken. Deze aardige muts had de oogen van Baas Gansendonck uitgestoken, totdat hij zich ook zulk eene in de stad had doen ver vaardigen. Nu prijkte ze met hare dui zende krullen op het hoofd van den Baas uit de Sint Sebastiaan, die zich zeiven niet genoeg in den spiegel bewonderen kon sedert de vleiende uitroeping zijns knechts. Eindelijk maakte hij zich bereid om uit te gaan en zeide Kobe, neem mijne gaffelwij gaan langs het dorp. Ja, Baas, antwoordde de knecht, zijnen meester met gemaakt gelaat op de hielen volgende. Op de groote baan, tusschen de hui zen, ontmoeten zij vele dorpelingen, die beleefdelijk hunnen hoed of klak voor Baas Gansendonck afnamen, doch in een lach schoten, zoohaast zij hem voorbij waren. Vele inwoners kwamen ook met nieuwsgierigheid uit huizen en stallen ge- loopen, om de haren muts van den Baas te bewonderen deze groette niemand eerst en ging met het hoofd omhoog en met tragen, statigen tred voort, gelijk de baron gewoon was te doen. Kobe stapte met een schijnbaar onnoozel gelaat stil zwijgend achter zijn meester, en volgde hem in al zijne wendingen zoo getrouw en zoo lijdzaam na, als hadde hij de plaats van eenen hond vervuld. Alles verging wel tot voor de smidse. Daar stonden eenige lieden te kouten. Zoohaast zij den Baas zagen aan! omen, begonnen zij zoo luidop te lachen, dat het de gansche straat overklonk. Sus, de zoon van den smid, die bekend was voor een schalkachtig spotter, wan delde met het hoofd achterover en op kunstmatigen tred voor de smidse, en bootste Baas Gansendonck zoo juist na, dat deze van spijt meende te barsten. In het voorbijgaan bezag hij den jongen smid met een vurigen blik, en trok zijn oogen bijna tot scheurens toe open; maar de smid bekeek hem met tergenden lach, totdat Baas Gansendonck, van gram schap dol, morrende en dreigende voort ging en eene zijstraat insloeg. Tl 'Mk Indien gij vermagert; indien gij lijdt in de lenden; indien gij rijnen voelt in armen en beenen; indieil gij a 1 ij1 vermoeid zijt, 's morgeus bij liet oj'8ia;in; indien gij liooldpijn heb!, het geheugeu verslecht; indien g j krachteloos en m edeloos zijt, zonder wilskracht, zonder levenslastin dien gij zwarte gedacht- n hebt; iudien gij slecht slaapt; indien gij aan de maag lijdt, krampen hebt. beladen tong. vetten sYiuak in deu mond, hartkloppingen, zweeten bij de minste krachtinspanning, wanne op ruiingen, schemeringen, oorruischingen, steken indezij ip, verstopping, gegrol inde darmen, moeilijk ophouden van water of herhaalde noodzakelijkheid te wateren, brandend water, vlo iïngen, witte vloed ol witloopiug, onmacht, prostatiet, breuk. Iudien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet genezen zijt, lees het belang wekkend boekje re zentw- ZWAKTE (NRLRASTHÉÜilE). dan zult gij begrijpen waarom het ge sticht wivnELiNCX, gelegen lOO PLAKTEN STRAAT, BRUS SEL (noord), in 4860 gesticht, en bestuurd door een geneesheer specia list, altijd deze droeve ziekte geneest. Duizende bewijsschriften van genezing lig gen ter beschikking der klanten. Het boekje wordt verzonden tegen 2 fr. in post zegels. Raadplegingen te brussel t 100 Plantenstraat, alle Zon- en Maan dagen, van 10 tot 3 uur. Behandeling bij 1 briefwisseling.

De Koornbloem | 1924 | | pagina 6