Yan waar komt die prachtige Velo i m Landbouwers Naaimachienen Goed Uurwerk 1 VELOS Handelaars, Neringdoeners, plaatst uwe annoncen in De Koornbloem, ze zijn goud waard. Volksbank van Leuven MOTOR A. C. E. C. VAN CHARLEROI Eenig depot voor Aalst en omliggende De Eieetrisehe Energie Magazijnen Esplanadeplaats, 4, nevens St Jozefskerk Werkhuizen Pieter Coeekestraat. 74. Baas Gansendonck i Si tójj Aan de Heeren Landbouwers I Richard De Block Van Melkebeke 5 Ongeloo elik en toch Waar Vlerk Etoile Blanche. ODILON SAEY Leopoldstraat, 10, Aalst 'i? GUSTAAF VIDTS Aug. DE VYLDER-POUUART It li I L I, E N zonder verlies op hel kapitaal. h li E I) I E TOPE IV I Be beste elcclrische motor die Gij l kunl aanschaffen tol het drijven uwer Oorschmachienen, Pompen, enz. is de S. V. TE AALST i oor heen De Smedt en Broeders. Tele joon Aalst 16H. Reeds verscheidene honderden motoren A.O.E.G. geplaatst. Meer dan 100 motoren in magazijn. Hollandsche Koeien en Vaarzen Raymond Be Mevst H Hollandsche Koeien en Vaarzen Landbouwmachienen OSCAR DE O KOOT E Hoogstraat, Herzele. Vindt ge 't Hij is niet alleen prach tig, maar kloek en sterk ineengezet. Bekijkt hem maar en onderzoekt Die prachtige machienen zijn alleen te verkrijgen bij Hij gelast zich ook met alle reparatiën ten spoedigste uitgevoerd. Zijn machienen doen U veel moeite en geld sparen. Koopt bij hem in volle vertrouwen. Agent der Rijwielen Tomann, D. S. Fr, Gaulois enz. BHBBBBaiHiiHaBnEBtfesaHasafBa Schoolstraat, 28, AALST Specialiteit van Melkerijkannen in alle grootten en alle prijzen. 2 Melkerij-en Kaasmakerijartikels Boterkneders voor Melkerij en Boerderij a Nieuw model.—Eigen fabrikaat a Van heden af worden verkocht 150 stuks.Naaimachienen aller merken, mo dellen en systemen, beterkoop dan aan fabriekprijs. Voor reklaam zware kleermakerma- machienen aller merken aan 625 fr. Corset- en hemdenmakers en stukwer kers vitesse-machienen aan 550 fr. Kleermaakstersmachienen 475, 500 en 525 frank. 10 Jaar waarborg op factuur. Komt zien, vrijen ingang. Oude machienen worden overgeno men aan de hoogste prijzen. Occasies vanaf 75 en 105 fr. Let wel op het adres Korte Sint Janstraat, 25, Aalst (nabij het Park), ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■see DIEGENE DIE EEN verlangen, wenden zich zonder dralen bij Brusselschestraat, 14, Aalst. Is ook best gekend voor spe- 5 ciale, gekleurde en nieuwe soor- ten van Men aanvaardt alle répara- tiën en levert op voorschriften der HH. Doktoors Oogmeesters, a Van bijzondersle Belgische fabrieken met een jaar waarborg. Naaimachienen, Electrieke lampen.Werkhuis van herstel. SONCK PETRUS. Statie, HAELTERT. Aalst, drukkerij, "De Kcornbloenj. Zeêfcergkrai. Op zicht 3 °lo 15 dagen voorbericht 4,25 1 maand 4.50 3 maand 4,75 De depositos op 3 en 5 Spaarkas 4,öQ Samenwerkend Vennootschap onder de bescherming der Depositos-rekeningen op zicht en op termijn. Tegenwoordige intresten i 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5.CO 3 jaar 5,00 5 jaar 5,00 jaar zijn viij van belasting. °/0 -vrij van lasten. Bijzondere rekeningen op 5 jaar aan 5 °/0 zuiver, terugbetaalbaar mits DRIE dagen voorbericht, Rekeningen in vreemde munten. Inkasseeren en diskonto van Wissels in België en den vreemde. Uitbetaling van alle Belgische en vreemde koepons. Alle Beurs- en Bankbewerkingen aan de voordeeligste voorwaarden. Titels in open bewaargeving. Alle inlichtingen worden op eerste aanvraag verstrekt. STIPTE GEHEIMHOUDING. VOLKOMEN ZEKERHEID. Alle dager^groote keus van Hollandsche koeien en vaar- Q zen, gekalfde en ongekalfde. 5:-f In alle grootten en soorten j^| Echt ras. Men verwisselt voor ander vee. Varkensmarkt, 23, AALST Alle dagen te zien en te koop, echte Hollandsche kalfkoeien en kalfvaarzen, bij de Wed. Benoit De Wael en kin deren, Botermelkstraat, 66, Aalst-M(jl- beke. Verkrijgbaar en in volle vertrouwen i alle slach van zooals Pik Pikbind- en Maaimachie- nen. Dorschmachienen met manége, motor of tractor, Enkele en Dubbele Ploegen (met of zonder regelaar van af 95 kgr) Schoepers en Ressorteegden, j Sleepkettingen, Wanmolens enz enz. met al hunne noodige VERWISSEL- STUKKEN. Specialiteit van smeerolie en wagenvet bij Aldaar ook te koop een onlangs nieuwe MOTOOR Installatie 3 HP. door HENDRIK CONSCIENCE. O, in de stad moet men gelukkig zijn Zulk een balAl die rijke toiletten, diamanten, bloemen in het haar, kleede ren, zoo kostelijk, dat men er wel een half dorp mede koopen zou, alles glin sterend van goud en licht En daarbij de beleefdheid, de schoone taal.... O. mocht ik dat eens zien, al ware het maar door een venster 1 Na eene lange mijmering scheen de wegrukkende gedachte van een bal in de stad haar te verlaten. Zij verwijderde zich van de tafel en ging voor eenen spiegel staan, waarin zij haar beeld aan dachtig beschouwde, hier en daar eene plooi verbeterde en met de handen over het hoofd streek om haar schoon zwart haar te doen glimmen. Zij was nochtans zeer eenvoudig ge kleed, en voorzeker, men hadde op haar tooisel niet veel weten af te wijzen, ware het niet geweest, dat de reuk van den koestal, de berookte muren der afspan ning en de tinnen kannen in het rek van alle kanten schreeuwden, dat Juf. Lisa op hare plaats niet was. Anders was haar zwart zijden kleed zeer effek en slechts met een enkelen vo lant haar fichu was roosvervig dit stond zoo schoon op haar zuiver bleek gelaat Het haar droeg zij onbedekt maar het was alleenlijk in blessen plat gestreken en achter op het hoofd in een kroontje saamgebonden. Na eenigen tijd voor den spiegel ge staan te hebben, keerde zij weder bij de tafel en begon onachtzaam aan een kan ten kraag te borduren, terwijl hare dwa lende blikken genoeg getuigden, dat ha re onvaste gedachten van den arbeid weg waren. Welhaast zeide zij over peinzend en met bijna onhoorbare stem me De jacht is open de heeren uit de stad gaan nu weder naar buiten komen. Ik moet hun vriendelijk zijn, zegt vader, Hij zal mij mede naar de stad nemen, om een satijnen hoed voor mij te koopen. Ik mag niet met de oogen neergeslagen zitten ik moet lachen en de heeren in de oogen zien. als zij mij aanspreken Wat wil vader daarmede Ik weet niet waarvoor het goed kan zijn, zegt hij... Maar Karei Hij schijnt ontevreden, als ik mijne kleeding te dikwijls verander hij lijdt, als de vreemdelingen te veel met mij spreken... Wat moet ik doen Vader wil het. Ik mag toch niet onbe leefd tegen de lieden zijn, Maar Karei wil ik ook geen verdriet aandoen... De stem haarg vaders klonk voor de deur zij zag hem buigen en gebaren en beleefdheid maken tegen drie jonge hee ren in jachtgewaad. Een hevig rood klom op haar voorhoofd. Was het van verlangen of van beschaamd Zij streek nog eens over hare zwarte blessen en bleef zitten, alsof zij niets had ge hoord. Baas Gansendonck trad met zijn ge zelschap binnen en riep in volle vreugde Ziet, Mijnheeren, dit is mijne doch ter. Wat zegt gij van zulke bloem Zij is geleerd, zij kent Fransch, Mijnheeren tusschen mijn Liesken en eene boerin is zooveel verschil als tusschen eene koe en eenen kruiwagen De knecht schoot in eenen luiden lach. Onbeleefderik riep Baas Gansen donck in gramschap, wat staat gij daar zoo lomp te lachen Pak u weg -r Ja, Baas. Kobe ging in den hoek van den haard zitten en snoof met wellust den hazereuk op° die uit eene achterkeuken in geurige walmen tot hem kwam. Onderwijl blikte hij in 't vuur, en luisterde met schijnbaar onverschillig gelaat op hetgeen men om trent hem al zeide. Terwijl Lisa opgestaan was en in de Fransche taal eenige komplimenten met de heerkens wisseld, was Baas Gansen donck in den kelder gegaan en keerde even ras terug met glazen en eene flesch, welke hij vóór zijne dochter op de tafel plaatste. Zit neer, zit neer, Mijnheeren, sprak hij, wij gaan eens tikken met Lisa zij zal u bescheid doen. Ah, het is in 't Fransch Het is wonder, dat ik zoo gaarne Fransch hoor, ik zou er eenen ganschen dag op staan luisteren mij dunkt altijd, dat ik liedekens hoor zin- geen Hij vatte Victor bij den arm en dwong hem, nevens Lisa te zitten. Zoovele komplimenten niet, Mijn heer van Bruinkasteel, riep hij, doe, als of gij thuis waart. Het schoon en stil gelaat van Lisa had bij den eersten blik eene soort van eer bied aan twee der jonge jagers ingeboe zemd zij zaten aan de andere zijde der tafel en beschouwden sprakeloos de een voudige maagd, die zichtbaar geweld deed om beleefd te schijaen, doch wier verschrikte kuischheid haar voorhoofd als met rood vuur deed gloeien. Zoo ingetogen was Victor van Bruinkasteel niet hij begon stoutelijk het meisje te vleien over hare schoon heid, over haar borduurwerk, over het Fransch, dat zij sprak, en wist de stree- lende woorden zoo los en zwierig door een te werpen zonder in het minste bui ten de schijnbaar betamelijke vormen te gaan, dat Lisa droomend op zijne taal luisterde, als hadde zij een harmonisch gezang gehoord. Baas Gansendonck, die bij elk woord de hoop in zijnen boezem voelde zinken en eene zekere voorliefde voor M. Vic tor koesterde, wreef zich lachend de han den en zeide bij zich zeiven Niemand weet hoe een dubbelte rollen kan, en alles is mogelijk, behalve naar omhoog vallen. Dat zou eerst een schoon koppeltje zijn Nu, Mijn heeren, drinkt nog eens. Op uwe ge zondheid, Mijnheer van Bruinkasteel 1 Ga maar voort met Fransch spreken op mij moogt gij geene acht geven ik zie in uwe oogen wat gij zeggen wilt. De jonge jagers schenen zich ten uiter ste te vermaken. Lisa sprak wel geen goed Franschmaar uit haren mond viel alles zoo betooverend eenvoudig de bestendige schaamteblos op haar voor hoofd was zoo bekoorlijk, haar gansche beeld zoo frisch en zoo aanminnig, dat de toon harer stem alleen genoeg was om in het hart zoete aandoeningen op te wekken. Victor, als een afgericht saletjonker, gelijk hij was. had welhaast de zwakke zijde van Lisa's maagdelijk gemoed ge vonden. Hij sprak haar over de nieuwe mode, over schoone kleeding, over het stadsleven, beschreef haar in prachtige verven bals en feesten, en wist hare aan dacht zoodanig te boeien, dat het arme meisje van haren toestand schier onbe wust geworden was. Allengskens verstoutte zich Victor tot zooverre, dat bij onder het kouten, al bij onachtzaamheid, Lisa's hand vast- nam. De maagd scheen nu eerst te ontwa ken zij trok sidderend hare hand terug, schoof haren stoel achteruit en wierp eenen droeven, vragenden blik in haars vaders oogen. Maar deze als van blijd schap dwalend, bezag haar verwijtend en knikte met het hoofd, dat zij zou blij ven zitten. De terugstootende beweging van Lisa verraste Victor hij keerde het gezicht af om zijne verlegenheid te verbergen. Daar zag hij hoe de knecht in den koek van den haard rechtstond en hem met eenen dreigenden blik en scherp lachend in de oogen staarde. Met gramschap keerde hij zich tot den Baas en vroeg Wat heeft die lomperik hier te zeg gen, dat hij mij zoo onbeschaamd bekij ken durft en mij uitlacht Hij iets te zeggen schreeuwde de Baas, gij zult het gaan zien Kobe Wat is het, Baas Hebt gij M. van Bruinkasteel on beleefd bezien Durft gij hem uitlachen, aardworm Ik lach gelijk een hond, dien men mosterd aan de tande gewreven heeft ik heb mijne hand gebrand, Baas. Foei, gij zijt nog te bot om voor den duivel te dansen, gij. Het huis uit Ja, Baas. De knecht verliet de kamer met sle pende voeten, en nam zijne muts onhan dig af als een onnoozele. Eene wijl daarna was het uitwerksel van Victors stoutheid reeds vergeten de jongelieden koutten weder minnelijk in de Fransche taal met Lisa, en de Baas moedigde hen aan om zijne dochter dik wijls te komen bezoeken er zou altijd een flesch van den besten wijn voor hen gereed staan. Lisa vond weer genoegen in den lichtzinnigen Franschen praat van Victor, en zeide ook in zich zelve dat zulke hoofsche taal toch duizendmaal schooner was dan de gemeene dagelijk- sche spraak der boeren. Een jongeling opende de achterdeur en trad, door den knecht gevolgd, de ka mer binnen. Een glas bier, Kobe en tap er voor u ook een, sprak hij. Deze jonge, struische man droeg eenen kiel van fijn blauw lijnwaad, eenen zijden halsdoek en een klak van ottervel Zijn schoon en regelmatig aangezicht was door de zon bruingezengd zijne breede handen getuigden insgelijks van den dagelijkschen arbeid, terwijl zijne groote blauwe oogen, vol vuur en leven, deden denken, dat geest en hart bij hem niet minder begaafd waren dan lichaam. ('t Vervolgt). ai m a es a K .v.: l r BESBBBBBBBBBCfBBBBBBBBBBBBBBSB L u Indien gij vermagert; indien gij lijdt iu de lenden; intlied gij pijnen voelt in armen en lieeuen; indien gijaliijd vermoeid zijt, 's morgeus liij het opstaan; indien gij hooidpijn Iteht, het geheugen verslecht; indien gij krachteloos en moedeloos zi.it, zonder wilskracht, zonder levenslostin dien gij zwarte gedachten hebt; iodieu gij slecht slaapt; indien gij aan de maag lijdt, krampen heht, beladen tong, vetten smaak iu den mond, liailkloppingeu.zweeien hij de minste krachtinspanning, warme op ruiingen, schemeringen, oorruisclniigen, steken indezijde, verstoppiug, gegrol in de darmen, moeilijk ophouden van water of herhaalde noodzakelijkheid te wateren, brandend water, vlot iïngen, witte vloed of witlooping, onmacht, prostatiet, breuk. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet genezen zijt, lees het belang wekkend boekje 1>K zgsiltv- ZWAKTK (NEUK ASTIIÉN I E), dan zuil gij begrijpen waarom het OR- sticht whukliscx, gelegen ÏOO PlAÏTBltSTBAAT, BRBS- skl (NOORD), in I86U gesticht, en bestuurd door een geneesheer specia list, altijd deze droeve ziekte geneest. Duizende bewijsschriften van genezing lig gen ter beschikking der klanten. Het boekj# wordt verzonden tegen it fr. in post zegels. Raadplegingen te BRFBBKI, t ■100 Plantenstraat, alle Zon- en Maan dagen, van to tot 3 uur. Behandeling bij briefwisseling.

De Koornbloem | 1924 | | pagina 4