Ifanwaarkomtdie prachtige Velo MEUBELS DE PAEPE - CORTIIALS Laiidboitirers, leest (lil! MOTOR A. C. E. C. Landbouwmachienen s Naaimachienen j Goed Uurwerk j VELOS Baas Gansendonck PHOENIX VAN CHARLEROI Eenig depot voor Aalst en omliggende De Eleetnisehe Energie Magazijnen Esplanadeplaats, 4, nevens St Jozefskerk Werkhuizen Pieter Coeckestraat. 74. te Handelaars, Neringdoeners, plaatst uwe annoncen in De Koornbloem, ze zijn goud waard. s M Aan de Heeren Landbouwers HOOGSTRAAT, 07, AALST S Richard De Block Van Meikebeke Ongeloo eli.k en toch Waar - Aug. DE VYLDER-P0UL1ART Merk Eloile Blanclie. ODILON SAEY Leopoldstraat, 10, Aalsl Voor uwe aankoopen van meubels, wend! I in volle vertrouwen lol liet huis i Koml de uitstallingen bezichtigen en ge zult U overtuigen. Bijhuis Zoutstraatpoort, 43, Aalst. De beste electrische motor die Gij l kunt aanschaften tot bel drijven uwer Dorschmachienen, Pompen, enz. is de 3 GUSTAAF VIDTS BRILLEN. Gpnest Qoe9ens NAAIMACHIEN 64, LEOPOLDSTRAAT, 64. AALST Alfons GI1EYS, Mecanicien S. V. TE AALST E oorheen41. Re Smedl en Rroeders. Telefoon Aalst 168. Reeds verscheidene honderden motoren A.C.E.C. geplaalst. Meer dan 100 moloren in magazijn. ■W—H« Hollandsche Koeien en Hollandsclie g I Vaarzen Landbouwmachienen OSCAR DE GROOTE Hoogst raai, Herzele. Raymond De Meyst j Vindt ge 't Hij is Diet alleen prach tig, maar kloek en sterk ineengezet. Bekijkt hem maar en onderzoekt Die prachtige machienen zijn alleen te verkrijgen by Hij gelast zich ook met alle reparatiën ten spoedigste uitgevoerd. Zijn machienen doen U veel moeite en geld sparen. Koopt bij hem in volle vertrouwen. Agent der Rijwielen Tomann, D. S. F., Gaulois enz. Schoolstraat, 28, AALST Aldaar zijn te verkrijgen alle - soorten van rijke en gewone meubels, wol- en windhaar- matrassen. Olmen bed met res sort, matras en huppeling te beginnen van 325,oo frank. Specialiteit van Melkerijkannen k in alle grootten en alle prijzen. 3 Melkerij-en Kaasmakerijartikels Boterkneders voor Melkerij en Boerderij Nieuw model. —Eigen fabrikaat Van heden af worden verkocht 150 stuks Naaimachienen aller merken, mo dellen en systemen, beterkoop dan aan fabriekprijs. Voor reklaam zware kleermakerma- machienen aller merken aan 625 fr. Corset- en hemdenmakers en stukwer kers vitesse-machienen aan 550 fr. Kleermaakstersmachienen 475, 500 en 525 frank. 10 Jaar waarborg op factuur. Komt zien, vrijen ingang. Oude machienen worden overgeno men aan de hoogste prijzen. Occasies vanaf 75 en 100 fr. Let wel op het adres Korte Sint Janstraat, 25, Aalst (nabij het Park). DIEGENE DIE EEN verlangen, wenden zich zonder dralen bij Brusselschestraat, 14, Aalst. Is ook best gekend voor spe- 3 ciale, gekleurde en nieuwe soor- a 3 ten van Men aanvaardt alle repara tiën en levert op voorschriften der HH. Doktoors Oogmeesters. Van bijzonderste Belgische fabrieken met een jaar waarborg. Naaimachienen, Electrieke lampen. Werkhuis van herstel. SONCK PETRUS, Statie, HAELTERT. Aalst, drukkerij, "De Koornbloeni. Zeêbcrflkeai. door HENDRIK CONSCIENCE. Lisa liet een snijdende angstschreeuw en stak de armen biddend tot Karei uit de baron zag hem met fierheid en on dervragend in de oogen de Baas trapte van ongeduld met de voeten en morde hoonend in zich zeiven. Eene korte poos bleef Karei als een zinnelooze met de hand aan eenen stoel staan hij beefde, dat zijne beenen onder het gewicht zijns lichaams dreigden te plooien zijn gelaat was bleek als een linnen doek over zijn voorhoofd en wangen liepen krampachtige zenuwril lingen. Akelig moest zijn gansche wezen zijn want de baron, hoe moedig hij an ders ook ware, verbleekte insgelijks en week eenige stappen achteruit, om zch uit het bereik van den woedenden brou wer te stellen. Baas Gansendonck scheen nog met Karei te spotten, en bezag hem met eenen lach van misprijzen. Eensklaps wierp de jongeling eenen vurigen blik van haat en wraaklust in de oogen des barons. Deze. daardoor gehoond, riep trotschen toon Sa. wat beduidt hier dit kinder spel? Weet gij met wien gij te doen hebt Ik verbied u, mij nog zoo barsch te bezien De brouwer lrgde brieschend de vuist aan den stoel en meende hem on getwijfeld in de hoogte te heffen, om den b$ron er mede op het hoofd te slaan De schoonste en volledigste collectie vindt men bij Erembodegem (tegen de statie Haeltert) Telefoon Aalst 325. Algemeen hoofdagent voor Aalst en omstreken der Beroemde Melkmachienen, Ploegen, Afroomers en Schoepers Melotte. De gansche serie, alsook de verwisselstukken in magazijn. Vraagt prijzen voor de laatste modellen 1924 en komt de nieuwe motor Mélotte in werking ziea, hij drijft Ontroomer, Botervat en Kneder. Nog te bekomen Veereggen (slijpers of op wielen), Beerpompen zonder slot, Waschmachienen met de hand of met motor. De Zaaimachienen, 1 tot 9 rijen, Maai- en Piktoestellen zijn aangekomen. Spoedige Herstellingen en Ernstige Waarborg. Het beste, sierlijkste, goed koopste, het snelwerkendste. EENIG HUIS Knopgatmachienen, Festonneermachienen, Gareelmakersma- chienen, Brodeermachienen. Machienen met electrische drijfkracht voor alle werk. Machienen voor het naaien en stoppen van zakken. Eenige depot der Original Victoria (Mundloss) Reparatie van alle systemen. T/, «r '|gi Alle dagen te zien en te koop, echte Koeien en vaarzen Hollandsche kalfkoeien en kalfvaarzen, bij de Wed. Benoit De Wael en kin deren, Botermelkstraat, 66, Aabt-Myl- beke. Verkrijgbaar en in volle vertrouwen alle slach van zooals Pik Pikbind-en Maaimachie- nen. Dorschmachienen met manége, motor of tractor. Enkele en Dubbele Ploegen (met of zonder regelaar van af 95 kgr) Schoepers en Ressorteegden, Sleepkettingen, Wanmolens enz. enz. met al hunne noodige VERWISSEL- STUKKEN. .Specialiteit van smeerolie en wagenvet bij Aldaar ook te koop een onlangs nieuwe MOTOOR Installatie 3 HP. Alle dagen groote keus van Hollandsche koeien en vaar- HU zen, gekalfde en oogeknlfde. In alle grootten en soorten Q Echt ras. Men verwisselt voor ander vee. m Varkensmarkt, 23, A ALS'! maar vooraleer hij deze beweging kon volvoeren, hing Lisa huilend en bitter weenen hem aan den hals. Zij schouwde hem zoo smeekend, zoo liefderijk in de oogen zij noemde hem met zulke zoete namen, dat hij welhaast zich ontzenuwd op den stoel liet nedervallen, terw(jl hij met eenen langen zucht haar zeide O, dank, dank, Lisa gij hebt mij gered Zonder u was het gedaan Het meisje hield zijne twee handen vast en ging voort met hem door woor den van liefde te stillen en te troosten zij bemerkte wel aan zijne durende ont steltenis, dat de woede nog in zijnen boe zem brandde, en deed geweld om uit hem de oorzaak zijner verdwaaldheid te vernemen. Ondertusschen naderde de baron tot de deur en meende de herberg te verla ten maar Baas Gansendonck riep hem toe Wel, Mijnheer de Baron, zijt gij van eenen dwazen boer vervaard Blijf toch, ik ga hem door mijne boden aan de deur doen zetten. Ik ben van geenen dwazen boer vervaard, antwoordde de baron, de deur openende, maar het betaamt mij niet, met eenen dwazen boer in strijd te ko men. Bij deze hoonende woorden sprong Karei op, rukte zich los uit de armen zij ner vriendin en stapte naar de deur cm den baron op de straat te volgen maar Baas Gansendonck weerhield hem en riep in de uiterste gramschap. Hola, kerel, tusschen ons nu Het duurt al lang genoeg. Wat gij zult de lieden uit mijn huis jagen en hier baas komen spelen M. den baron van Bruin kasteel met stoelen slaan Wat let mij, dat ik u door de gendarmes doe opbren gen Kom aan, ik moet u dingen zeggen, die mijne dochter niet hooren mag zoo zal het in éénen keer gedaan zijn, of ik zal u toonen wie hier meester is. Op het gelaat van Karei glom een bit tere lach. Hij volgde den Baas in eene andere kamer deze sloot de deur langs binnen en stelde zich dan sprakeloos met dreigende oogen voor den brouwer, die zichtbaar geweld deed om zijne ontstel tenis te bedwingen en de kalmte winnen, welke hem in deze gewenschte samen spraak tot zijn doel noodig was. Trek maar leelijke gezichten zoo veel gij wilt, sprak de Baas,ik lach met uwe grillen. Gij gaat mij eens gauw zeg gen, wie u het recht geeft om in mijn huis te komen en baldadig te zijn tegen iedereen Of meent gij, dat gij mijne dochter gekocht hebt Terg mij niet, om Gods wil, smeek te Karei. Laat mij wat bekomen ik zal met rede u spreken en wilt gij mij niet begrijpen, ik zal weggaan en nooit een voet meer over uwen dorpel zetten. Nu, nu, ik ben nieuwsgierigik •weet wat liederen gij gaat zingen, maar het zal toch niet gelukken gij klopt aan eene doovemansdeur De woede schokte Karei bij deze schertshij sprak zeer haastig en met hoekige gebaren Mijn vader heeft u bijgestaan, u van verval gered. Gij hebt hem op zijn doodsbed beloofd, dat Lisa mijne bruid zou worden gij hebt onze liefde aange moedigd... De tijd verandert en de menschen ook. Nu gij wat slijk geërfd hebt, slijk, dat men geld noemt, nu wilt gij niet al leen als een ondankbare uw plechtig woord breken maar gij besmet den goe den naam mijner verloofde. 1 egen de hoop op een onmogelijke verheffing verkoopt gij hare kuischheid, en doet gij hare eer door de modder der straat sleu ren... Oh, oh, wat toon is dit Tot wien meent gij, dat gij spreekt En mij doet gij verkwijnen, sterven van verdriet en wanhoop. Niet omdat gij mij Lisa ontrooven wilt neen, dit kunt gij niet mij bemint zij Maar kan er een grootere martelie gevonden wor den dan zijne vriendinne, zijne bruid on der zijne oogen te zien bederven, te zien bederven, te zien bevlekken door alles, wat de stad lichtzinnigs en zedeloos uit broedt Haar voor het autaar te moeten verwachten met het kleed der zielerein- heid aan stukken gescheurd. Hebt gij dien onverstaanbaren rim ram van buiten geleerd hij is er niets te klaarder om» Ik ben meester, en wat ik doe, is wel gedaan of denkt gij dat gij meer verstand hebt dan Baas Gansen donck O, gij blinde, gij dwingt uwe doch ter tot het aanhooren der venijnige woorden des barons iedere vleierij is eene smet op hare zuivere ziel. Gij stoot haar in het verderf en, valt zijeilaas de vader zelf zal den put gegraven heb ben, waarin de eer van zijn kind ver zinken moest. Wat hoopt gij Dat zij met M. van Bruinkasteel trouwe Ah, ah, het kan nietAl ware zijn vader en zijne maagschap niet dèar om het te beletten, hij zelf zou eene vrouw verstooten, die, door uwe onbewimpelde aaolokkerij en door zijne laffe streelingen, in zijne eigen oogen reeds is onteerd. - Ga maar voort, lachte Baas Gan sendonck, ik wist niet, dat gij zoovele noten op uwen zang hadt. Zij zal met den baron niet trouwen Wij zullen het eens zien Gij moogt nog al op de brui loft komen, als gij u goed gedragen wilt. Stel de liefde uit uw hoofd, Karei, dat is het beste, dat gij doen kuntgij mocht er anders nog in stikken. En blijf liever met vriendschap uit ons huis weg want gij kunt wel begrijpen, dat de baron nu bijna den ganschen dag hier zal zijn, en gij zoudt hem maar in den weg loopen hij is geen man om veel met boeren om te gaan. Alzoo, niets vermag het aanschou wen mijner doodelijke smart op u Hij zal nog komen, haar bedriegen met ijse- lijke woorden, zingen van lusten en drif ten, en het hart mijner Lisa vervullen met venijn, dat alle eerbaarheid verteren moet Venijn Wat is dit te zeggen Omdat gij het niet kunt nadoen. Zoo spreken de boeren altijd van de stads- menschen zij barsten van nijd, als ze iemand zien, die goede manieren kent en beleefd is. Maar haal uw hart op, jongen ga maar voort, het helpt toch niet. De baron zal blijven komen, en Lisa zal mevrouw worden. Al liept ge uwen kop aan tweeën, het zou er nog niet meer aan helpen dan eene vlieg in uwen brouwketel. Ik heb het recht om in mijn huis en mijne dochter te doen wat ik wil, en niemand heeft zijnen neus daar tus schen te steken, gij zoomin als een ander Het rechtriep Karei met bitteren lach, het recht om de eer van uw kind te vermoorden Om haar, onschuldig en zuiver als zij is, over te leveren aan den laster van iedereen Om haar te doen bespotten en haar als de lichtzinnige liefdepop van eenen verwijfden jonker door elkeen te doen verfoeien Neen, neen, dat recht hebt gij niet. Mij hoort Lisa toe. Wil haar vader haar in de modder der schande dompelen, ik zal haar zegepralend er uit verheffen. Mij nen plicht had ik vergeten maar nu is het gedaan Uw baron zal wegblijven Lisa zal gered worden tegen uwen dank. Neen, ik eerbiedig uwe noodlottige eer zucht niet meer Is dit nu alles, wat gij in te brengen hebt vroeg Baas Gansendonck met de grootste onverschilligheid. Dan zal ik u maar in éénen keer zeggen, dat ik u mijn huis verbied en als gij nog hier durft komen, zal ik u door den veldwachter en mijne knechts aan de deur doen zet ten. Eene herberg staat voor iedereen open. Er zijn kamers genoeg aan mijn huis, waar de baron met mijne dochter kan. spreken. De jongeling viel afgemat en moede loos op eenen stoel, liet het hoofd zin ken en bleef sprakeloos met de oogen ten gronde zitten. ('t Vervolgt). ësfaösn*» ASKïaMHSfflw.-. S-E-JOi'1 A.MELOTTÊ «EHBLOUX a SlIIIIIIIIIIIIHIHH"""1 a L_ il ludien gij vermagertindien gij lijdt in de lenden; indien gij pijnen voelt in armen en beeueu; indien gij altijd vermoeid zijt, 's morgeus bij het opstaan; indien gij hoofdpijn hebt, het geheugen verslecht; indien gij krachteloos en moedeloos r.ijt, zonder wilskracht, zonder levenslust; in dien gij zwart? gedachten hebt; indien gij slecht slaaptindien gij aan de maag lijdt, krampen hebt, beladen tong, vetten smaak in den mond, hartkloppingen, zweeten bi) de minste krachtinspanning, warme op ruiingen, schemeringen, oorruiscbingen, steken indezijde,verstopping, gegrol inde darmen, moeilijk ophouden van water »f herhaalde noodzakelijkheid te wateren, brandend water, vlot ilngen, witte vloed of witlooping, «nmacht, prostatiet, breuk. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet genezen zijt, lees het belang wekkend boekje i>k ZiHrw- ZWAKTE (HEIIBA*THK*IBl, dan zult gij begrijpen waarom hat ob- sticht wikdelikcx, gelegen ÏOO PLAXTKS8TBAAT, BBCT- sex (xoobd), in 1860 gesticht, en bestuurd door een geneesheer specia list, altijd deze droeve ziekte geneest. Duizende bewijsschriften vin genezing lig gen ter beschikking der klanten. Het boekje wordt verzouden tegen FR. in post zegels. Raadplegingen te BBCSSM, t 100 Plantenstraat, alle Zon- en Mean- i dagen, van 10 tot I uur. Behandeling bij 1 briefwisseling. v.l

De Koornbloem | 1924 | | pagina 6