Officieele Vertegenwoordiging van den Landbouw Fruitverzending. GROOT NIEUWS School voor Verpleegsters Tuinbouwschool te Aalst. Zwavelzuur Verslag aan den Koning Oud Moedertje Bereiding der Fruitdranken Leening der Verwoeste Gewesten. AMMO/NIAK Verkoopprijzen Veemarkt van Gent Stikstof, Fos oorzuur en Potasch 1 BENOEMING Late EERSTELINGEN 3( Insehrijvingslijst Overzichl der Markten Zaai tarwe Zaai rogge IlLT WERüT SHELen lANGDUllik »a*snw VOETBAL. Cureghem - Anderlecht Hopmarkt van Aalst Inlandsche Granen. Niettegenstaande alle koopwaren nog opslaan, worden bij J. DE LAFORTRIE Molenstraat. 11, Aalst, al de Winterstoffen met GROOTEN AFSLAG verkocht. Bezie de Uitstallingen. Burger shank van Aalst. I 300 k. Sylviniet van j den Elzas 14/17 Uil Ier* hand te koop burgers of rijkelieden woning. Hij heeft er recht op Herinneren wij hier nog eens dat het gouvernement en de Pro vincie groote toelagen geven voor het bouwen van werkmanswoningen, en dat het hoog tijd is aanvraag te doen voor deze die er willen van genieten. Alle in lichtingen hierover worden kosteloos gegeven ten bureele van Redt U Zei ven Brabantstraat 53, Aalst. Wij vernemen met genoegen dat de Eerw. H. Jos. Schockaert, zoon van den Heer Voorzitter on zer Samenwerkende Maatschappij Redt U Zeiven, benoemd werd als Onderpastoor te Oordegem. Wij wenschen den jongen Priester veel heil in zijne hoog staande loopbaan en deelen van harte in de eer en het geluk van onzen achtbaren Voorzitter en zijne geachte Familie, ••••••••••••••«••••at******* Vele lieden hebben ons artikel in De Koornbloem van 21 September slecht verstaan waarin we over de late Eerste lingen schreven. Wij zegden er namelijk dat de eerstelingen voor 't oogenblik nog 50 a 55 frank werden verkocht in de streek (bij de boeren). Velen verstonden daaruit dat het plantgoed van late Eerstelingen 50 a 55 frank gingen kosten. Die menschen heb ben slecht begrepen en moeten aandach tig het artikel lezen. De prijs voor de late Eerstelingen was toen nog niet bepaald, en werd later op 95 fr gezet, hetgeen zeer voordeelig was. Dit als uitleg voor sommige lieden die het misverstonden. Drie maand later heerscht er een jonge, lieve vrouw in moedertje s huisje. Alles is veranderd. Het was er te ouder wets en te alledaagsch. Lina heeft zelve schoone, moderne meubeltjes meege bracht. De oude prullen mogen naar den zolder verhuizen. Moedertje zegt niets. Ze lacht enkel, maar het is zoo'n bittere droeve lach, on gemerkt sluipt ze soms naar boven dan strijkt ze liefkozend over al die verwor pen dingen. De tafels en de stoelen had ze samen met Jan voor haar trouwen ge kocht. Die oude hangklok stond eertijds in het ouderlijke huis. Hoe klinkt de tik tak bier droevig op den zolder, ze zou wel kunnen schreien om de weemoedige stem van die oude klok maar ze mag niet kinderachtig zijn. Lina weet niet dat ze haar zoo n leed heeft aangedaan. Willem is tevreden om de verandering. Hij vindt, dat het heele huis een verjon gingskuur heeft ondergaan, zelf poes he?ft zich aan het nieuwe aangepast, ze slaapt even rustig in het mooie witte mandje, als op het kussen dat moedertje haar zelf had gemaakt. Ze voelen het niet dat er aan de oude meubeltjes een gansch verleden verbonden is. V oor moedertje toch hebben ze een ziel en in haar hart bewaren ze immer de oude plaats (Getrokken uit het mooie boekje Het huisje onder de Linden van Bertha De Deken), verkrijgbaar in den boekwinkel Mr Crick, Vrijheidstraat en We Van Opdenbosch, Kapellestraat, Aalst Brussel, den 12n September 1924. Sire, Het Bestuur van Godshuizen en Bij stand van Brussel deelt mede dat den 20n October aanstaande de lessen zullen her vat worden in zijne school voor ver pleegsters die haar. 13* jaar van bestaan binnen treedt. In ruime plaatsen van het Brugmann gasthuis gevestigd verstrekt deze school, dank aan hare moderne inrichting, theo retisch en praktisch onderwijs in de gun stigste voorwaarden. Het programma der lessen, dat als mi nimum de kennissen omvat welke ver- eischt zijn tot het bekomen van het staatsdiploma, is over drie studiejaren verdeeld, aan het einde derwelke de leerlingen, voorzien van hun diploma en verpleegsters geworden zijnde, zich eene winstgevende, onafhankelijke en geëerde betrekking kunnen uitkiezen, 't zij in de verplegingsgestichten, 't zij in de private klandizie. Buiten de zedelijke voldoening welke het verschaft aan de vrouw,wier natuur lijke rol het is zich toe te wijden aan het lenigen der pijoen, verzekert het beroep van verpleegster in de Brusselsche gast huizen van den beginne af en zelfs gedu rende den loop der studiën, merkelijke inkomsten, daar de volstrekte onder houd wordt toegestaan bij het iafrelen de school en er eene vergoeding wordt betaald te rekenen van het tweede jaar. Voegen wij daarbij voor de personen die er belang in stellen, dat alle inlich tingen nopers de aannemeng in deze school kunnen gevraagd worden aan den heer Bestuurder, A. Van Gehuchten plaats (Brugmaongasthuis) te Jet'e-Brus- sel. De opening der school zal plaats heb ben op Zondag 19 October aanstaande, om 9 uren voormiddag, ten stadhuize militiezaal. De let sen worden gegeven alle Zondagen van 9 tot 11 uren voor middag en ook alle Woensdagen van 5 1/2 tot 7 1/2 uren 's avonds. Het Bestuur. Llwe Majesteit heeft immer aan den Belgischen landbouw bewijzen van hare aanhoudende en vooruitziende bezorgd heid gegeven. Beter dan wie ook waar deert Zij den invloed, welke het dien tak der nationale bedrijvigheid voorbehou den is uit te oefenen op s lands econo mische heropbouwing. Mijn Departe ment streeft er naar om, zooveel bet in zijn macht is, onze landbouwers te steu nen in hun pogingen tot verbeteren en vermeerderen der inlandsche productie. Ten einde aller arbeid nog vruchtbaar der te maken, dienen er nauwere betrek kingen tusschen de landbouwers en het beheer aangeknoopt. Het vormen van een bestendig verband tusschen die twee hoofdfactoren der landbouw welvaart van het land werd, gedurende vele j iren. toevertrouwd aan officieele instellingen, j waaraan het uitsluitend voorrecht was verleend aan den nationalen landbouw j te vertegenwoordigen bij de openbare machten. Die instellingen waren boven dien belast met een propagandazending voor het vulgariseeren van den vooruit gang op technisch en wetenschappelijk gebied. i Het steeds stijgend belang van den economischen en social?n factor, ook in landbouw, had het ontstaan van zelf standige groepeeringen ten gevolge, waarvan de werking zich in gelijke rich ting ontwikkelde met die van de hooger - bedoelde officieele organismen. Reeds in 1898 stelde men vast, dat het noodzake lijk was aan vrije landbouwvereenigin- gen een zeker getal zetels in den hooge- ren landbouwraad voor te behouden. Sindsdien heeft het belang van die vereenigingen immer in uitgestrektheid en diepte toegenomen. Vóór den oorlog reeds werd er van vele zijden, zoowel in de private vergaderingen als binnen de omheining der wetgavende Kamers, ge vraagd naar een aanpassing, doelmatiger dan de thans in zwang zijnde, van de inrichting der landbouwvertegenvvoor- diging volgens de nieuwe voorwaarden der landhuishoudkunde van ons land. De vrije vereenigingen, bewust van hun ne macht, vergden, niet zonder reden, dat hun in die vertegenwoordiging een plaats werde voorbehouden die meer in overeenstemming was met hunne be langrijkheid. Het schijnt trouwens duidelijk, dat de slagboom, die de zuiver technische in stellingen scheidde van de economische en sociale instellingen niet langer mag gehandhaafd. i Het ontwerp, dat ik de eer heb Uwe Majesteit voor te leggen, strekt tot het schenken van voldoening aan die tal rijke wenschen. Opgemaakt door een commissie, samengesteld uit vertegen woordigers van de voornaamste, zoo officieele als vrije, landbouworganismen des lands, komt het neer op een verge lijk tusschen de verschillende vooruitge zette stelsels. Het behoudt in zoo ruim mogelijke mate de bestaande instellingen en bepaalt zich bij het er aan toevoegen der wijzigingen, welke door de nieuwe toestanden gevergd worden. Ik hoop dat de voorgestelde hervorming, zonder te hinderen aan de werking van een en kel der bestaande organismen, dezer be drijvigheid nog zal doen ontwikkelen, door haar een nieuw element tot samen werking van aller streven te bedeelen. Beter nog dan voorheen ingelicht over de behoeften van den landbouw, zal mijn beheer met verhoogden ijver zich inspannen om hun voldoening te schen ken, en om derwijze ook een nieuwen steen bij. te brengen voor het gebouw van ons nationaal herstel. Ik heb de eer, Sire, te zijn, van Uwe Majesteit, de zeer getrouwe en zeer ge hoorzame dienaar, De Minister van Landbouw en Open bare Werken, cie, landbouw«omicen ingericht waar van de omschrijving vastgesteld wordt door den Minister van Landbouw en Openbare Werken, de provinciale land- bouwcommissie gehoord. Elke cornice draagt den titel v n de gemeente die zij als zetel voor hare ver gaderingen gekozen heeft. Art. 3. De comice bestaat uit wer kende en eereleded. Om werkend lid te zijn, moet men 1. In de omschrijving der comice wonen 2. Voldoen aan ten minste één der volgende voorwaarden a) Onderworpen zijn aan de beroeps- taxe als landbouwontginner of landar beider b) Vijftig jaar oud zijn en gedurende tien jaar een landbouwbedrijf bestuurd hebben c) Deel uitmaken van het personeel van het landbouw- of landbouwhuis- houdonderwijs van middelbaren of hoo- geren graad d) Gedurende vijf jaar een bestuurs post beklerd hebben in economische of sociale landbouwinrichtingen e) Houder zijn van het diploma van veearts, van landbouwingenieur of van lardbouwkundige Eigenaar zijn van ten mirste vijf hektaren be uwgrond of weiden, gelegen in de omschiijving der comice. De voor waarde van wonen, vermeld in 1° van onderhavig artikel, wordt niet vereischt voor laatstgenoemde soort van leden deze mogen nochtans slechts van één comice per provincie deel uitmaken. De algemeene vergadering beslist over het aannemen van de eerëieden. Art. 4. Wanneer een vereenigiog van meer dan vijftig werkende leden verlangt een eigen comice te vormen, kan de Minister van Landbouw en Openbare werken die vraag inwilligen, de Provinciale landbouwcommissie ge hoord. In dit geval, mag deze laatste een af gevaardigde aanduiden, belast met het bijeenroepen der belanghebbende leden en met het nemen in overaenstemming met hen, van de noodige maatregelen tot het inrichten van de nieuwe comice. Indien het getal werkende leden van een comice beneden vijftig daalt, kan de Minister van Landbouw en Openbare Werken die comice voegen bij een der naburige comicen, na het advies van de provinciale landbouwcommissie te heb- ingewonnen meel amerikaansch 129 - maïs plata 102 zemelen 74 bloem 00 180 sulfaat 127 Nitraat 110. In inlandsche producten Tarwe 110 tot 125 rogge 114 tot 115 haver 97 Aardappelen 45 tot 55. Alles doet voorzien dat we eenen du ren winter te gemoet gaan, en zoo onzen frank nog moest zakken zullen we dees seizoen de hoogste prijzen krijgen die we tot hiertoe zagen. Voorziet u van kleine bloem, rogge meel, zemelen, kriel, kortmeel, lijnmeel, aan zeer lage prijzen er is nog een voor raad in magazijn. Bloem 2 Remy goed voor mengeling met fijne bloem voor broodbakken. voor het boek van den heer J. Seghers Vorige lijsten HH Coryn Alph. Denderwindeke Bruyndonckx. Gebr., Aalst Van Snick R., Meerbeke Wambacq V., Aalst Geeroms O., Meerbeke Francois H Capellen (Glabb.) 1 Totaal 69 ALBERT, Koning der Belgen, Aan allen, tegenwoordigen en toeko menden, heil. Herzien het Koninklijk besluit van 18 October 1889, houdende herinrichting van de officieele vertegenwoordiging van den landbouw Herzien het koninklijk besluit van 21 Februari 1898, waarbij aan de viije ver eenigingen met lacdbouwdoel een zeker getal zetels in den hoogeren landbouw raad toegekend Gezien het geleidelijk toemen van het getal dezer vereenigingen, alsook het aanhoudend verbeteren hunner inrich- tinfl Overwegende dat er bij de inrichting van de landbouwvertegenwoordiging rekening dient gehouden met den voor uitgang, op dit gebied verwezenlijkt se dert een kwaart eeuws Gezien de wenschen geuit voor een betere aanpassing van de landbouwver tegenwoordiging aan de huidige voor waarden der landhuishoudkunde Overwegende dat de diensten tot he den bewezen door de bestaande instel lingen, dezer handhaven rechtvaardigen maar dat het mag aangenomen, dat het bijbrengen van nieuwe elementen in hunne rangen, van aard zal zijn om hun ne bedrijvigheid aan te wakkeren en het doeltreffende hunner werking te bevor deren, tot grooter bate van den nationa len landbouw Op voorstel van Onzen Minister van Landbouw en Openbare Werken, Wij hebben besloten en Wij beslui ten Art. 1. De officieele vertegenwoor diging van den Landbouw wordt inge richt overeenkomstig de volgende be schikkingen Hoofdstuk I. De Landbouwcomicen. Art. 2 Er worden, in elke provin- Al menige keer schreven we dat we betere prijzen in 't vooruitzicht hadden maar telkens was de verbetering maar zwak of enkelijk van zoo'n korten duur dat ze op de totale te betalen som maar weinig in aanmerking kwam. Nu toch is er verbetering bijzonder lijk voor peren worden algemeen goed gevraagd, zelfs pistoolperen die anders als waardeloos aanzien worden zijn nu nog aan een prijs betaald die boven elks verwachting is (zie onderstaande lijst). We besluiten er dan uit dat de markt vaster is dan ooit en meenen dat j iedereen wenscht dat het dit maal wat van langeren duur zou wezen dan de vorig» keeren. Appelen worden in Engeland steeds aan weinig loonende prijzen verkocht en hrt ware heel zeker voorzichtigst niet te haastig te zijn met de soorten die zich nog een tijd kunnen bewaren. Voor het binnenland hebben we noch tans eene goede vraag voor alle soorten appelen van prima qualiteit, met op voorhand te bepalen overeenkomst. Die prijzen die we als loonend aan zien, laten we niet in De Koornbloem verschijnen omdat ze enkelijk gelden voor sommige variëteiten. Aan de bezit ters van groote appelen zullen nochtans na kennisgeving alle inlichtingen gege ven worden. Rapelingen worden niet meer aanvaard. Gezien het seizoen op zijneinde loopt zul len de magazijnen enkelijk nog twee da gen per week geopend zijn, Woensdag en Vrijdag. Betalingsprijzen voor fruit geleverd van 1 October tot 5 October 1' klas 2' klas PEREN Ganzenbollen 0.50 0,45 Pistoolperen 0,35 0,30 Dubbele Filippen 0,40 0,35 Grauwvellen 0,45 0,40 Beurré Clairgeaux 0,55 Winterkeizerinnen 0,35 0,30 StRemi 0,45 - 0,40 Fondante des bois 1,35 -1,05 Jules d'Airolies 0,35 0,30 Louise Bonne d'Avran. 0,35 Fondante d'Alengon 0,60 APPELS Grijze Reinetten 0,50 -0,20 Andere appels 0,25 Rapelingen 0,15 Zooals iedereen in onze prijzenlijst za bemerken zijn de prijzen zeer hoog voor de meeste waren. De buitenlandsche markten waren hooger en de wisselkoers werd nadeeliger vandaar deze groote prijzen Evenwel is het nog maar een be gin want er is nog een stock in magazijn bijzonder zemelen, lijnmee', bloem, maïs enz. Bijzonder voor zemelen zijn de prij zen betrekkelijk laag, en we zouden alle leden aanzetten de eerste dagen van dees week een voorraad te komen opdoen, ook van kriel, kortmeel. Lijnmeel dreigt ook nog hooger te loopen. De markt van Antwerpen kwoteert heden per wagon genomen en vertrek Antwerpen lijn- Wij krijgen dees week bericht dat on ze bestelde Dattelniet kan geleverd wor den. De invoerder van dit graan heeft de partijen in Engeland moeten weige ren, omdat ze te veel hadden geleden van het natte zomerseizoen. We berichten dus onze aanvragers dat we deze zaaitarwe niet kunnen le veren. Wilhelmina en Dubbele Standupp zijn aangekomen. De inschrijvers mogen hunne gevraagde hoeveelheid van die soorten afhalen in magazijn Aalst. We beschikken in mngazijn Aalst nog over eene kleine partij zaairogge, soort Petkus en Verbeterde Vlaandersche. Wie er van begeert kome hem onmid dellijk afhalen, daar de voorraad be perkt is. Leening met loten van 1 milliard fr, 5 t. h. van 1922. Definitieve obligatiën af te lossen 3 reeksen, 't zij 60 titels, uit te betalen van 1 Juni 1925 af. Nummers der uitgekomen reeksen i Behalve de per lot uitgekomen num mers en hieronder aangeduid, zullen al de obligatiën toehoorende aan de drie volgende reeksen uitbetaalbaar zijn te gen 300 fr., in al de agentschappen der Nationale Bank van België, te weten: Reeksen 4409 22478 64599 Nummers per lot uitgekomen Reeks 22478 nr 13, uitkeerbaar met 250,000 fr. Reeksen 64599 nr 4 22478 nr 17 uit keerbaar met 100,000 fr. DE BESTE EN DE VOÖRDEELIGSTE DER STIKSTOF HOUDENDE MESTSTQ^tfi VERMEERDERT de OPBRENGSTEN VERBETERT de KWALITEIT DOOR ZIJNE ZACHTE eh AANHOUDENDE WERKING IN DEN GROND GOEDE MEST VOOR DE BEURS OPPERBEST Zooals reeds geweten, bekwam Een dracht I. Zondag 11 gelijk spel te Eekloo. Een zeer schoonen uitslag gezien de ver re verplaatsing en de wijze waarop Onze mannea die de bovenhand hadden, door hunne tegenstrevers op onsportieve wijze getakkeld wierden. Nu Zondag 12 October hebben we te Aalst om 3 uur (niet 2 1/2 zooa's bij mis sing op de plakbrieven staat) een buiten gewone match. Or ze van ouds af spor tieve tegenstrevers van A A. Dendermor - de komen spelen tegen ons eerste elftal. Over de sportieve wedijvering die van 't begin bestaat tusschen onze Denderbu- ren en ons Aalstersch elftal hoeven we niet aan te dringen. Dit jaar zal de ontmoeting een bijzon der karakter dragen. DENDERMON- DE speelde verleden jaar in bevorde- ringsafdeeling (Pfömotie) iets dat onver mijdelijk de kennis en de taktiek eener ploeg veel verbeterd. Anderzijds heeft hunne ploeg zoowel ongeveer het dub bel gewicht van die der Wit en Zwar te. Dat alles zal voor onze Aalstenaars die reeds eene reeks achtereen volgende overwinningen tellen, eene harde noot te kraken maken, doch is het geenzins uitgesloten dat onze Eendrachters, die goed op dreef zijn en hun passenspel steeds verbeteren, gelijk spel maken, of zelfs de overwinning behalen. Ze zijn bereid om daarvoor hunne uiterste krach ten in te spannen. Dit weet Dendermon- de, die dan ook met muziek en een 300 tal supporters naar Aalst komt om zijne spelers aan te moedigen. Dinsdag 7 Oct. Varkensmarkt. Te koop gesteld 2359 levende dieren aan 6,50 tot 7,25 per kilo. 1004 geslachte dieren aan 8,25 tot 9,25 Woensdag 8 Oct. Zwaar vee. Totaal te koop gestelde dieren 1126. Ossen 332 Stieren 61 Koeien 733 Middelbare prijs per kilo Ossen 4,50 a 6,00 Stieren 3,50 a 5,00 Koeien 3,30 a 5,00 Donderdag 9 Oct. Kalvers. Te koop gestelde dieren 1533. Middelbare prijs per kilo, op voet 3,50 a 7,50 fr. Donderdag 10 Oct. Gesl. varkens. 945 stuks. 8,25 a 9,25 fr. per kilo. 4 October 1924 Er waren 10 balen prima aan 800 tot 1000 fr. 23 balen gewone aan 750 tot 850 fr. Uit oorzaak van eenige vreemde kooplieden werd de hop goed verkocht. Sam. Mpij. Redt U Zeiven (voor de tweteerste dagen der week) Het magazijn is open alle dagen van 8 uren lot 11 1/2 ure 's voormiddags en van 1 tot 2 1/2 uren 's namiddags. 's Zaterdags gesloten om 12 uur. (Zonder zakken). Maïs Plata (Nieuwen) 99,0C Cinquantino roode 104,CO Cinquantino gele 00,00 Gemalen maïs 92.00 Inlandsche zemelen 3.0C Chilizemelen 7 5,00 Inlandsch kortmeel 77.00 Kriel (witte) 96.00 Kriel (grove) 86,00 Bloemkerns 00,00 Bloem (000) 175,00 Bloem 00 171,00 j Bloem Remy 2 129.00 Kleine blo«m 117.00 Haver witte 104,00 bruine 106,00 Palmraeel Lijnzaad 2,20 Lijnkoeken 122,00 Arachidekoek 125,00 Gerst 00,00 Klaverzaad (Lokersch) 12,C0 Kiekeneten 68.00 Plantmaïs L05 Met zakken inbegrepen Inlandsch lijnmeel 125,00 Amerikaansch 127.00 Arachidemeel 179.00 Zuiver Gerstemee 105.00 Plata zemelen 76,00 Gebroken rijst 145,00 Cocoskoek (witte extra) 119,00 Superphosphaatl5/16 phosp. 29.00 Sylviniet uit Elzas 15/18 pot. 16,00 Sylviniet 15/18 (zonder zakken) 17,50 Supra A 00.00 Supra B 00,00 Nitraat 15 1/2 tot 16 i 14.00 Ammoniaksulfaat 20/21 129.00 Samengestelde meststof 5X5X3 53,00 IJzerslakken 18/20 phosp.z. 26,00 Noorsche nitraat 100,00 Opgeloste Peru Guano 00,00 Klavervet 23,00 RAAPKOEK 00,00 Raapmeel 00,00 BLAUWEN ALUIN 2,60 Gedroogde en gemelasseerde draf 72.00 Suikerstroo 45,00 Liebig's Vleeschmeel de kilo 1.70 Knepperkaf (zonder zakken) 22,00 Roggemeel 79,00 KIEKENKWEEKERS, DUIVEN- LIEFHEBBERS. Gezien de duurte van de maïs, doet eene proef met ons KIE KENETEN, bestaande uit gebroken tarwe en zaden. Kost enkel65fr.de 100 k. (Nieuwen Oogst) Wij koopen Tarwe aan 115 a 123 fr. (niet geschoten), Rogge aan 112 a 114 fr. Haver 99 a 101 fr. Transmissietaks voor onze rekening. Goede en droge waar. 8 Oct. 1924. Zakengang Goede prijzen. Runders, weinig aftrok gezien de overzette markt. Kalvers, goede prijzen. Werden te koop gesteld Groote Hoornbeesten totaal alsvolgt verdeeld Ossen (zware) 11 Ossen (jonge) 130 Koeien 120 Vaarzen 137 Stieren 82 Kalvers 266 Magere beesten Melkkoeien Er waren in't geheel 977 zwijnen en loopers. Schapen 270 Lammeren 22 Geiten 38 De prijzen t Ossen van 6 a 7oo kilo, 4,00 tot 5,00 de kilo. Goede vette kweeken van 4 a 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkocht le kwajiteit 5.00 tot 5,75 de kilo. 24,00 tot 4,50 3' 3, tot 4,00 Stieren le kwal. 4.00 tot 5,00 de kilo. 2' 6 3e 3,00 tot 3,50 Koeien lc 4,00 tot 4,50 2e en 3' 2,00 tot 3,50 Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 6,00 tot 8,00 fr. de kilo. Zwijnen van 6,00 tot 7,30 fr. de kilo volqens kwaliteit. I teresten te beginnen van 1 Novem ber Op zicht3.00 14 dagen voorbericht 4,1/4% 1 maa-d voorbericht 4.1/2% 3 maanden voorbericht 4,75 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5,00 3 en 5 jaar 5 °/o zuiver SPAARKAS 4 ZUIVER. Tot de normale ontwikkeling der planten zijn de 3 volgende g B voedingstoffen volstrekt onont- i beerlijk Om een goede oogst te win- nen, moet men per hectare J minstens gebruiken. J. J. Beauduin Zoon, Borgworm, h Rechtstreeksche agenten der 1 Maatschappij der Potaschzouten van den Elzas. i Studie van den Notaris TIBBAUT te Aalst. Korte Zoutstraat 49-51. Een perceel bouwgrond, groot 1 aar 88 ca, te Aalst, Steenstraat, breedte ter straat van 5 meters 25 centim. 18 aren 3 centiaren bouwgrond, gele gen te Hofstade, aan de Blektestraat (nabij den Dendermondschensteenweg), palende Noord-Oost M. Camille Tillon- DeTroyer, zuid-oosten zuid-west de heer Gérard Waelkens-Montangie, en noord-west de Blektestraat met eene breedte van 44 meters. Vrij gebruik met Kerstdag aanstaande. Verdeeld in 8 lo ten, hebbende ieder eene breedte van 5 meters 50 centimeters. Voor verdere inlichtingen zich te wenden ter bovengemelde studie. Cdit buy QNKELINX "&Z7ZTV

De Koornbloem | 1924 | | pagina 2