GROOT NIEUWS Ammom sak Buitengewone Algemeene Vergadering. Sint Elooiieest te Aalst. Stadsnieuws Bouuignond en Zaailanden w oon-ft Handelshuizen en groote Garage Tuberculine Verslag der Bestuurvergadering Verkoopprijzen Stikstof Fos oorzuur en Potasch Veemarkt van Cent. h\ Zondag TA November La n d hou vvsl n diekring Hopmarkt van Aalst liet magazijn Aalst zal op St Elooi gesloten zijn. Inlandsche Granen. Niettegenstaande alle koopwaren nog opslaan, worden bij J. DE LAFORTRIE Molenstraat. 11, Aalst, al de Winterstoffen met GROOT EN AFSLAG verkocht. Rezie de Uitstallingen. 300 k. Sylviniet van den Elzas I k 17 «/o 5 Burgersbank van Aalst. Gureghem - Anderlecht M EUR EL V EN DIT! E Schoon Huis met verdiep 'Ti'EL2lLR W K ANA DABOOMEN 2 Werkmanswoni 11 ge 11 Schoon WINKELHUIS 9 Werkmanswoningen en eenen Lusthof Uit Ier hand te koop ScllOOïie Kanadahoornen P A R T I A L A N I) E E N l! U I S H U I S EN A N I) wanneer het zwijn onder het stroo kruipt, is zulks veelal een kenteeken van ziekte. Bjj ziekten in het verteringskanaal be merkt men gebrek aan eetlust of ver mindering van honger, voortspruitende uit de pijnen in deze organen. Minder of pijnlijk eten is soms ook bij de dieren waar te nemen en dit tengevolge van tandpijn, men onderzoeke dan den muil om te zien of er ergens niets hapert aan tanden, tong of muil. Het woord wierd voor het eerst uit gesproken voor weinige jaren. Toen ging over heel de wereld de blijde mare Het is gevonden, het zoolang verwachte geneesmiddel voor tuberculosisEen beroemd bactérioloog, Robert Koch van Berlijn, had iets gevonden waarmede hij, zonder aan het door tuberculosis aange tast lichaam eenig kwaad te berokkenen, de teringsbacil kon vernietigen. Heuchelijk scheen het nieuws wel te zijn, want met duizenden stroomden de ongelukkige lijders naar de duitsche hoofstad om redding en gezondheid. En toch bleek het niet ten volle waar te zijn Het geneesmiddel was er nog niet. Wij zeggen nog niet omdat in ons het vertrouwen leeft dat het toch wel eenmaal zal gevonden worden. Want, al bleken de proeven van Koch met zijn tuberculine niet zóó doeltreffend te zijn, toch hadden ze het niet te onderschatten voordeel de opzoekingen in die richting door te drijven. Het ligt niet in onze bedoeling een uitvoerig relaas uitéén te zetten over tuberculine, te omschrijven, er de voor- en de nadeelen van te bespreken. Het komt hier op aan zoo klaar mogelijk aan onze lezers een gedacht te geven van wat onder beoogt. Wie wat links cn rechts heeft rondgeloopen, komt algauw tot de overtuiging dat veel onwetenden moeten onderwezen worden. Om een kwaad te keer te gaan moet men het kennen en doen kennen, en hoe harder het hout, hoe steviger er dient op den nagel gehamerd. Lijk voor alle besmettelijke ziekten zijn tegen de Tuberculosis in het alge meen alle mogelijke handelwijzen aan gewend geworden. Men gebruikte voor eerst alle soorten van artsenijen zonder heilbrengend gevolg. Het kon ook niet anderswant men kende niet eens de oorzakelijke factor van de besmetting. Toen in het jaar 1882 voor het eerst de teringsbacil werd ontdekt en omschreven onder het microscoop, was de tijd aan gebroken om tot een meer wetenschap pelijke strijd over te gaan. Men vond aldra dat een aantal stoffen meestal van scheikundigen aard de zoo ge vaarlijke gast konden dooden... in de proefbuisj.s van het laboratorium. In ge leerde taal heet dat in vitro in vivo echter, d.i. in onze cellen »en weefsels, bleken die stoffen in zulke sterke oplos sing te moeten worden toegediend dat in de meeste gevallen de dosis doodelijk zou geweest zijn en voor de microob en tevens voor 't lijdend organisme. Later, met de uitvindingen van Pasteur en zijn school is men gaan zoe ken langs een heel wat meer interessan ten weg de serums. Hier wachtte een nieuwe ontgoocheling, want waar men bij eenige besmettelijke ziekten, lijk kroep, prachtige uitslagen bekwam, bleek de serothérapie d. i. het genezen door serum, bij tering machteloos in den steek te blijven. Verschillende serums wierden vervaardigd en hebben elkaar opgevolgd en verdrongen. Ze hadden voor doel, 't zij de bacil rechtstreekschte dooden of hem in zijn woekeren te stremmen, 't de giftstoffen door de bacil afgescheiden en in de weeftsels met het bloed meegenomen, te neutraliseeren. Op dit tijdstip van den strijd tegen tuber- culisis komt zich nu plaatsen de belang rijke uitvinding bij den aanvang van onze bijdrage genoteerd n. 1. het tuber culine van Koch. Wat was de tuberculine van Koch Het was een gif genomen uit de terings bacil zelve. Koch had weten een stof af te zonderen door kunstmatige reincul turen te maken van teringsbacillen in glaasjes met passend voedsel. Die stof noemde hij tuberculine en zou nu het eenige redmiddel van de tuberculosis worden. Om den lezer te laten begrijpen hoe de afgescheiden toxine van een bacterie oorzaak kan worden van dezes vernie tiging, dus hoe door tuberculine een probaat middel ter hand zou gesteld zijn om de teringsbacil te dooden, moe ten wij een parenthesis openen. Het bloed van een levend organisme is iets wonderbaars. Het omsluit in zich een reuzenaantal cellen. Die cellen be zitten, buiten andere eigenschappen, een uiterst gevoelige verweerkracht tegen over alle vreemde stof. Komt er in hun midden een microob aangeland, zoo zul len zij op den vreemden gast losgaan, hem omsluiten, opnemen en doen ver dwijnen door een verbeteringsproces Maar niet alle microben kunnen op der gelijke wijze te niet worden gebracht, 't zij dat zij in te grcot aantal aanwezig zijn, 't zij dat zij zich niet in het opera- tieveld wagen van hunnen tegenstrever. Deze geeft zich nochtans niet overwon nen hij zal ze op afstand doodelijk tref fen en onschadelijk maken door een stof te vervaardigen, die het verder woeke ren van de bacterie onmogelijk maakt Die stof nu noemen we antitoxine of tegenvergif. Helaas niet altijd kan dit theoretisch zoo mooi verweermiddel in de practijk weergevonden worden, want dan zou een doodelijke afloop bij besmettelijke ziekte niet meer te betreuren zijn. Het gebeurt maar al te vaak dat het woeke ren der microben, trots hevig verzet en hevigen strijd, de bovenhand krijgt, de bloedcellen vernietigt en de dood na zich sleept. Dit gebeurt het meest, wan neer het organisme te lang hoeft te strij den tegen een vijand, die zijn krachten ondermijnt en zijn verweersvermogen verzwakt. Kon men, wanneer het orga nisme nog beschikte over al zijn verde digingsmiddelen, dit is voor den aan vang of in de eerste dagen der besmet ting. hem de geschikte antitoxine kunst matig helpen produceeren, zoo zou de kans op genezing sterk toenemen. ('t Vervolgt). Samenwerkende Maatschappij Redt U Zeiven Aalst- Er wordt de aandeelhouders ter kennis gebracht dat eene Buitengewone Algemeene Vergadering zal gehouden worden [op Zondag 7 December 1924, om 2 1/2 ure ten lokale Aalst, Groote Markt. DAGORDE Goedkeuring te geven aan den Beheerraad voor het verkoopen van bouwgronden te Herzele en te Aalst Machtiging te geven aan den Beheerraad tot het scheppen door de Samenwerkende Maatschappij Redt U Zeiven van kasbons aan drager en de bepalingen der- zelve. Aalst, 23 November 1924, De Bestuurder. De Voorzitter, O. Caudron. B. Schockaert. Donderdag avond vergaderden eenige afgevaardigden, van de plaatselijke bon den Mijlbeek, St. Job, Schaarbeek en Paepenrode. in ons lokaal. Groote Markt, ten einde eene bespreking te houden over het vieren van St. Elooi. De heer Alfons Beukens zat de ver gadering voor. Naar een uur Besprekin gen werden er volgende schikkingen ge nomen waaraan de leden zich gelieven te gedragen. Er zal op aanvraag van Redt LI Zei ven in de hoofdkerk van St. Martinus eene Solemneele Mis gecelebreerd wor den, op Maandag 1 December, om 9 ure. Alle leden met hunne huisgenooten, zelfs deze die niet meedoen aan tafel, worden dringend verzocht deze H. Mis bij te wonen. Na de H. Mis, vergadering in 't lokaal Groote Markt, waarna gezamenlijke uitstap langs den Brusselschensteenweg naar Mijlbeek, waar we eenige vrienden herbergiers bezoeken. Om 1 ure in 't lokaal feestmaal Onder en na het feestmaal muziek- en zanguitvoeringen. Buiten de bijdrage van den bond, zal er door de leden vijf frank moeten gestort worden de tafel zal ditmaal lekker zijn. De inschrijvingen worden aanvaard, mits betaling van 5 frank bij de volgende heeren Jan Schockaert, Raymond Van Gyseghem, Petrus Hoffelinck. Louis Schouppe, tot DONDERDAG 27 NOV. LAATSTE DAG. Alle leden worden dringend verwacht om onzen boerenfeestdag te vieren. AALST-PAPEN RODE. - Verga dering voor al de leden bij Petrus Vinck op Zondag 23 November om 3 ure. Bespreking en inschrijvingen St. Elooi feest. AALST-MIJLBEEK. Vergade ring voor al de leden bij Jean Schoc kaert, op Zondag 23 November, om 5 ure. Bespreking- en inschrijvingen over het Sint Elooi feest. NINOVE. Vergadering op Zor- dag 23 November om 5 ure. bij V. De Rouck. steenweg. Viering van St Elooi-bespreking voor nieuwe magazijnier. Alleman op post. C. Van Den Haute. MOORSEL. Vandaag, om 4 uur, algemeene vergadering bij Fr. Van Brempt. Inschrijving deelnemers St. Eloi- feest. Na de vergadering wordt de lijst gesloten. MELDERT. Vandaag, om 5 uur, algemeene vergadering bij kr'n Nieulant, op Nievel, Inschrijving deelnemers St. Eloifeest. Na deze vergadering wordt de lijst gesloten. HOFSTADE. De leden die be geeren deel te nemen aan 't St Eloifeest gelieven zich bij den plaatselijken schrij ver in te geven voor 25 dezer. DENDERHAUTEM. - De leden die willen meefeesten op St Eloi, mogen zich laten inschrijven bij Achiel Van den Steen, ten laatste tot 27 November. - om 9 1/2 u. voorm. ten lokale Lacd- bouwershuis, Keizerlijkeplaats, Aalst. Algemeene vergadering voor de leden van den Dagorde 1° Regeling der prijsverdeeling tus- de bekroonde deelnemers aan de ten toonstelling der zaadveredeling. 2° Voordracht door den heer Bricout, Staatsagronoom. Onderderwerp: Inrich ting, doel en nut van eenen middelba ren landb»uwleergang. PLANTGOED. We beschikken nog over enkele duizenden kgr. KRIJ GERS cijfer 9 aan 98 frank de 100 kilos. Van af Dinsdag mag men die afhalen. 16 November 1924 Kalme markt. 3 balen prima, waarvan 1 verkocht aan 750 fr. 22 balen gewone, waarvan 13 ver kocht aan 500 tot 600 fr. van 20 November 1924. Er wordt door het Bestuur van Redt LI Zeiven besloten dat het lidmaatschap veranderdwordt van af 1 Januari 1925. Ieder lid zal, in plaats van eene lid- kaart te betalen, verplicht zijn abonne menthouder te wezen op De Koorn- bloem. De plaatselijke magazijniers ge lieven dit van heden af aan alle leden te zeggen, ten einde hen in orde te stellen tegen einde van 't jaar. Van heden af wordt De Koornbloem gratis gezonden aan de nieuwe abon- nenten. Sam. Mpij. Redt U Zeiven (voor de twet eerste dagen der week) Het magazijn is open alle dagen van 8 uren tot 11 1/2 ure's voormiddags en van 1 tot 2 1/2 uren 's namiddags, 's Zaterdags gesloten om 12 ihir. (Zonder zakken). Maïs Plata (Nieuwen) 100,00 Qnquantino roode 105,00 Cioquantino gele 00,00 Gemalen maïs 99,00 Inlandsche zemelen 75,00 Chilizemelen 78,00 Fransche Zemelen 78,00 lnlandsch kortmeel 76,00 Kriel (witte) 94.00 Kriel (grove) 86,00 Bloemkerns 00,00 Bloem (000) 176,00 Bloem 00 172.00 Bloem Remy 2 129,00 Kleine bloem 112.00 Haver witte 103 00 bruine 104,00 Palmméel 61,00 Lijnzaad 2,20 Lijnkoeken 128,00 Arachidekoek 128,00 Gerst 108,00 Zuiver Gerstemee 112.00 Klaverzaad (Lokersch) 14,00 Kiekenefen 74,00 Plantmaïs 1,05 Met zakken inbegrepen lnlandsch lijn meel 129,00 Amerikaansch 131,00 Arachidemeel 133.00 Plata zemelen 78,00 Gebroken rijst 145,00 Cocoskoek (witte extra) 122,00 Superphosphaat 15/16 phosp. 29.00 Sylviniet uit Elzas 15/18 pot. 17.50 Sylviniet 15/18 (zonder zakken) 16,00 Supra A 00.00 Supra B 00,00 Nitraat 15 1/2 tot 16% 118,00 Ammoniaksulfaat 20/21 133 00 Samengestelde meststof 5X5X3 53 00 IJzerslakken 18/20 phosp.z. 26,00 Noorsche nitraat 101,00 Opgeloste Peru Guano 00,00 Klavervet 23,00 RAAPKOEK 00,00 Raapmeel 00,00 BLAUWEN ALUIN 2,60 Gedroogde en gemelasseerde draf 72.00 Suikerstrco 45,00 Vleeschmeel de kilo 1,70 Knepperkaf (zonder zakken) 22,00 Roggemeel 75,00 Droge pulp 72,00 (Nieuwen Oogst) Wij koopen Tarwe, Rogge, Haver aan de hoogste dagprijzen. Tot de normale ontwikkeling der planten zijn de 3 volgende voedingstoffen volstrekt onont- beerlijk Om een goede oogst te win- n nen, moet men per hectare J minstens gebruiken. J. J. Beauduin Zoo», Borgworm, j Rechtstreeksche agenten der Maatschappij der Potaschzoutes van den Elzas. Interesten te beginnen van 1 Novem ber Op zicht3,00 15 dagen voorbericht 4,1/4 1 maand voorbericht 4,1/2% 3 maanden voorbericht 4,75 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5,00 3 en 5 jaar 5 zuiver SPAARKAS 4 ZUIVER. De Banque Centrale de la Dendre vergoedt 4.50 in halfmaandelijksche re kening en 5,75 op vijf jaar. Dinsdag 18 Nov. Varkensmarkt. Te koop gesteld 2833 levende diereu aan 6,25 tot 7,25 per kilo. 1183 geslachte dieren aan 7.75 tot 9,00 Woensdag 19 Nov. Zwaar vee. Totaal te koop gestelde dieren 1290. Ossen 438 Stieren 90 Koeien 762 Middelbare prijs per kilo Ossen 4,25 a 6,00 Stieren 3,20 a 5,00 Koeien 3,00 a 5/25 Donderdag 20 Nov. Kalvers. Te koop gestelde dieren 1376. Middelbare prijs per kilo, op voet 4.30 a 8,25 fr. Vrijdag 21 Nov. Gesl. varkens. 552 stuks. S.00 a 9,00 fr. per kilo. 19 Nov. 1924. De prijzen Ossen van 6 a 7oo kilo, 4,00 tot 5,00 de kilo. Goede vette kweeken van 4 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkocht 1'kwaliteit 4,50 tot 5,25 de kilo. 2' 4,00 tot 4,25 3e 3,50 tot 4,00 Stieren 1® kwal. 4.00 tot 4,50 de kilo. 2e 3® 3,00 tot 3,50 Koeien 1® 4,00 tot 4,50 2® en 3® 2,00 tot 3,00 Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 6,00 tot 8,00 fr. de kilo. Zwijnen van 6,00 tot 7,00 fr. de kilo volgens kwaliteit. Studie van Notaris CAUDRON, te Erembodegem. De notaris CAUDRON zal open baar verkoopen op Woensdag 26 No vember 1924, om 1 uur namiddag, ten huize van dame wed. Adolf Michiels-De Reu, te Erembodegem, Brusselschen steenweg, al de zich aldaar bevindende huismeubelen, landbouwgerief, 50 hop staken, boonstaken, verken, geiten twee jonge geiten, 900 kilos voederbeetcn, groote en kleine bascule, haveren- en roggestroo, mest, aal enz. Studie van Meester WYNANTS, te Opwyck. Openbare Verkooping van welgelegen Bouwgronden, besle Zaailanden en Weiden te Hofstade en Gysegem De Notaris CAUDRON, te Erembo degem, zal, met tusschenkomst van zij nen ambtgenoot Meester Wynants, no taris te Opwyck, openbaar verkoopen Gemeente Hofstade 1. Weide, Strangersveld, groot 64 a. 92 ca. afgesloten met haag en draad. Gebr. M. Petrus Van Caeckenbergh. Verdeeld in 2 koopen. 2. Woonhuis met verdiep, stal, schuur, pomp, koer en hof, in de Hec- kestraat, groot 14 aren 16 ca. Gebr. M. Jan Muylaert. 3. Welgelegen bouwgronden Hoog straat, rechtover de Heckestraat, groot 29 aren 96 ca. Verdeeld in drij koopen van ongeveer dezelfde grootte. 4. Drie beste perceelen zaailand Wey- veld of Biesterveld, ieder groot 27 aren 90 cent. 5. Beste land nevens voorgaande, groot 22 aren 38 ca. Gezegde bouw gronden en zaailanden vormen samen eenen blok in gebruik bij Fl. Lammens, A. Pensaert, wed. Van Geert, wed. De Schepper, wed. Frans Keymeulen en wed. Louis Daelman. 6 Weide, voo ste Denderland. groot 33 a. 75 ca. Gebr. wed. Louis Daelman. Gemeente jGijsegem. 7. Eenen blok zaai- en weiland met water, Denderland, groot 1 hectaar 97 aren 27 centverdeeld in 5 koopen van ongeveer dezelfde grootte in gebruik bij Theod. Van Hauwermeiren, wed. Verspeet, Remi Schuddinck en Petrus De Gols. De verdeeling der koopen is op de plakbrieven aangewezen en op het grondplan berustende bij de ver- koophoudende notarissen. Enkele Zitdag Maandag 8 December 1924, om 2 1/2 uur zeer stipt, aankomst van den tram uit Aalst te Erembodegem, Brusselschensteenweg. bij M. Florent D'Haen, aan den stilstand van den tram, Groenstraat. Studie van den Notaris TIBBAUT te Aalst. Korte Zoutstraat 49-51. Openbare Verkooping van te Welle, Denderleeuw en Aalst. De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Welle 23 aren 80 ca. zaailand, aan de water- leide, op Nedersteenveld, sectie B, nr 591 b. Gebruikt door de wed. Van den Storme. Ingesteld 4100 fr. Gemeente Denderleeuw -21 aren 50 ca. zaailand, yi den Aal- zak, sectie B, nr 179a. Gebruikt door Jufvrouw Stephanie Heyman. Ingesteld 1500 fr. Stad Aalst 32 aren 50 centiaren meersch dienstig voor bouwgrond, op den Wijngaard, aan de Bergemeerschestiaat, sectie F, nr 923c. Gebruikt door M. Aloïs Van Royen. Verdeeld in 12 loten. Ingesteld 2400 fr. Laatste Zitdag Donderdag 4 December 1924, om 2 uur namiddag, ter afspanning De Meiboom gehouden door den heer Philemon Wsuters, te'Aalst, Gee- raardsbergschestraat. DE BESTE EM DE VOÖRDEEEJGSTE DER SïV.iSTGFHÖIjDEINDE MESTSTC^EN HO WERKT SNELen LANGDUREh VERMEERDERT de OPBRENGSTEN VERBETERT de KWAl.!TE!T DOOR 2IJME ZACHTE en AANHOUDENDE WERA1MG li 1DEN GROND GOEDE MEST VOOR dl BEURS OPPERBEST Openbare Verkooping van schoone te Aalst, Rapestraat De Notaris Tibbaut. te Aalst, zal na mens het Bureel van Weldadigheid der stad Aalst, openbaarlijk verkoopen, op Vrijdag 28 November 1924, om 9 uur voormiddag, 18 schoone kanadaboomen wassende te Aalst, Rapestraat, aan het goed voortijds gebruikt geweest door M. Clemens Van Mol, waaronder van 4 van 2 m. dikte, 4 van lm 75 en 3 van 1 m 80. Gewone voorwaarden mit? ge reed geld. Openbare Verkooping van te Herdersern, Achterste Boschkant De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente.Herdersern Koop 1. Een huis met tuin aan den Pontweg, ter plaats genaamd achterste Boschkant, groot 2 aren 3cent. Gebruikt door den heer Louis De Coninck. Koop 2. Een woonhuis met tuin en los tot aan den Pontweg, achter voerschreven koop, groot 1 aar 87 ca. Onmiddellijk ingebruiktreding. Eenige Zitdag Maandag 8 December 1924, om 2 uren namiddag, ter herberg van den heer Alfons De Wolf, te Herdersern, Bosch kant. Openbare Verkooping van te Aalst De Notaris TIBBAUT zal openbaar lijk verkoopen Stad Aalst 1. Winkelhuis, in de Hoogstraat, nr 46, groot 70 ca. Gebruikt door den heer Louis Vinck. 2. Woonhuis, in de Hoogstraat, nr 48, groot 50 ca. Gebruikt door den heer Jan Verdoodt. 3. Woonhuis, in de Hoogstraat, nr 50 groot 40 cent Gebruikt door de wed Petrus Sonck, 4. Woonhuis in de Hoogstraat, nr 52 groot 38 cent., gebruikt door den heer Odilon Van der Meersch. 5. Woonhuis in de Hoogstraat nr 54, groot 79 cent. gebruikt door de Wed. f. Fr. Backvis. 6. Woonhuis met inrijpoort, bureelen, koer, groote werkplaats en magazijnen, (oude garage Chaumont) in de Hoog straat nr 56, groot 6 aren 79 cent. On middellijke ingebruiktreding. 7. Woonhuis met rijpoort, koer, groote werkplaatsen en magazijnen, in de Klapstraat, nr 14, groot 3 aren 10 ca. gebruikt door M. Valery Wambacq- Heyvaect. 8. Woonhuis, in de Brusselschestraat, nr 37, grcot 70 ca. gebruikt door den heer Désiré De Nil, 9 Woonhuis, in de Brusselschestraat, nr 39, groot 1 aar 30 cent. gebrnikt door de weduwe Leleu. Eenige Zitdag Maandag 15 December 1924 om 2 uur namiddag, ten koffiehuize In het Belgisch Hof bij den heer Felix Van Landuyt-De Nef, te Aalst, Groote Markt. Openbare Verkooping van een TE AALST De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopén Stad Aalst Koop 1. Een schoon winkelhuis, met e-ve, in de Korte Zoutstraat, nr 54, groot 86 centiaren. Bewoond door den heer Joseph Monsart. Koop 2. Negen werkmanswonin gen en eenen lusthof met paviljoen, in de Ajuinstraat, geteekend nis 83, 85, 87, 89, 91, 93, 95, 97 en 99, groot 28 aren 50 centiaren. Bewoond en gebruikt door de heeren Cornelius Vera,LeopoldKi>c- kens, Hector Ceuppens, Valery Bom- beeck, Joseph Gheyst, Albert Van We- zemael, Martinus Franck, Emiel De Schaepdryver en Jan Blancquaert. Verdeeld in loten (ziet plakbrieven). Eenige Zitdag Donderdag 27 November 1924 om 2 uur namiddag, ter herberg A la place Impériale bij den heer Frans Van Mossevelde, Keizerlijke Plaats, 58. 2) Een sterk gebouwd magazijn in 't midden der stad, groot in gronde onge veer 2 aren. Onmid. ingebruiktreding. 3) Een perceel bouwgrond, groot 1 aar 88 ca. te Aalst, in de Steenstraat. 4) Een perceel zaailand, zeer wel ge legen te Aalst-Mijlbeek, op Steenberg, in de nabijheid der SI Gudulaschool, wijk D, nr 831, groot 9 arefl. Gebruikt door den heer Sebastiaan Temmerman. Voor verdere inlichtingen zich te wenden ter bovengemelde studie. Studie van Notaris DE WINDT, te Aalst. Venditie van De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen den Maandag 24 November 1924, te beginnen om 1 uur nanoen, aan de hofstede bewoond door Ad. Malfroy, te Aalst, Sint Apolo- niastraat en aanpalende meersch 56 schoone kanadaboomen metende van 1.10 m tot 2,25 m. Heel gemakkelijk vervoer. Gereed geld en gewone voorwaarden. Openbare Verkooping van te Baardegem, Wolfpennirg De notaris DE WINDT zal open baar verkoopen Een perceel land te Baardegem, Wolf- penning, groot 38 aren 90 ca. Gebruik - ster Wed. J. B. De Meersman, te Baar degem. Enkele Zitdag Vrijdag 28 Nompi- ber 1924. om 3 uren nanoen,ter hernerg van M. Frans Van Eeckhoorn, teMoor- sel aan de Statie. Openbare Verkooping van te Erpe, Wijwater. De Notaris DE WINDT, te Aalst, daartoe benoemd, zal met de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816, open baar verkoopen Een huis met grond te Erpe, Wijwa ter, groot 3 a. 40 ca. Bewoond door de medeverkoopers echtelingen C. DeCoc- ker-Ncël. Ingebruiktreding 2 maand na de verkooping. Enkele Zitdag Zaterdag 29 Novem ber 1924, om 2 uren nanoen, te Aalst, Croote Markt, ter Zittingszaal van het Vredegerecht. Openbare Verkooping van te Nieuwerkerken, Resteit De notaris DE WINDT, daartoe be noemd, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaar verkoopen: Gemeente Nieuwerkerken 1) Een huis met tuin gehucht Restert, groot .3 a. 85 ca. Bewoond door de kin deren Vonck-Eeckhout. 2) Een perceelken land alsvoren,groot 3 aren 60 cent. Gebruikers kinderen Vonck-Eeckhout Enkele Zitdag Zaterdag 29 Novem ber 1924, om 2 uren nanoen te Aalst, Groote Markt, ter Zittingszaal van het Vredegerecht. ,.f r. ujtW--- - - •- *«- i TÉii"TiTirir' *i^j--- - ->--""•-■1 iir— ,i utir-- nimTrm mi k Edii .£c4/QNKEUNX#3«32rCFr

De Koornbloem | 1924 | | pagina 2