Groot Boerenfeest ZWAVELZUUR AMMONIAK Tegen de dure meststoffen Bericht aan de Spaarders Verkoopprijzen E VERDEDIGING YRH DIM BELGISCHEN FRANK Kleine Aankondigingen Stadsr.ieuws Groote Tentoonstelling z Regeling voor öntleening in de Spaar- en Leenbank Redt Zeiven Index-ei,; er op 15 December 1924. Veemarkt van Gent. 2aruibouwG^o©ebculkfc, om -uw AAefberi vt>uohJbKxar -te mokert, HET Stikstof, Fos oorzuur en Potasch Prachtige Uitstalling dezer Artikels ZAADGOEI) DE VIJANDEN ONZER GESASSEN. ju: wmrBu. Het magazijn Aalst zal gesloten zijn op 1 en 2 Januari a.s., wegens in ventaris. Afdeeling AYGEM Cureghem - Anderlecht Inlandsche Granen. Aardappel - bakjes AANKONDIGINGEN Burgersbank van Aalst. Komt zien J. DE LAFORTRIE Molenstraat. 11, Aalst; Goede ZAAILANDEN en MEERSCH 300 k. Sylviniet van den Elzas li/17 De landbouwer koope;voor zijn,gron den liefst vette kalk, ook wel eens plek ke r s k a 1 k geaoamd .In- de?-v-ï ite -k alk he e f t uien drie kwaliteiten 1° uitgekozen kalk vrij van onge brande steenen 2° niet-uitgekozen kalk of schepdoor (d. i. de kalk zooals ze uit den oven komt). Aan deze kwaliteit zuilen de land bouwers best den voorkeur geven. 3° kalkasch of afval van uitgekozen kalk. Te gebruiken hoeveelheden. We zegden in onze vorige uiteenzet ting dat er per jaar en per oogst gemid deld 500 kgr. kalk per hectare verbruikt worden en men dus de kalkbemesting op die basis moet regelen. In lichte gronden kan men alzoo om de 4 a 5 jaar 2000 tot 2500 kilos per hectare aanwenden in zware en vooral in vochtige en bijgevolg zure gronden zal men deze hoeveelheden binst het zelfde tijdperk verdubbelen. Sommige landbouwkundigen zijn noch - ta is van meening en ik deel volkomen hunne zienswijze dat het beter en geraadzamer is dikwijler te kalken, doch met kleinere hoeveelheden (d. i. minder ineens) omdat een overvloedig kalkge- bruik den grond te basisch maakt en al dus de bacteriën in den grond zouden kunnen gedood worden. Zij raden aan per hectare nooit meer dan 1000 kgr. kalk ineens te gebruiken. In lichte gronden ve oorzaakt het kalken wel eens het schurft der aardap pelen (gepokte aardappelen). Wanneer de hoeveelheid kalk niet te groot is, zal dit nadeel zich niet voordoen, of min stens in zeer geringe mate. Gebruikswijze. Als het land ledig ligt. voert men de kalk in kleine hoopjes op het veld en bedekt ze met aarde. De kalk begint te blusschen door het aantrekken van de vochtigheid der lucht en vergroot in omvang de hoopjes barsten dan open en moeten opnieuw met aarde bedekt worden. Nadat de kalk alzoo gekraakt is, smijt men ze open en rijdt ze onmid dellijk onder, zooniet wordt ze papachtig en versteent. Ligt het land niet ledig, dan voert men de kalk in één of meer hoopen, welke men kraakt of alzoo laat liggen, maar altijd na ze met grond bedekt te hebben. Moest het lang duren vooraleer men ze kan onderploegen, dan doet men best de kalk in haar eigen zeiven te laten kraken. Een raad tot slot. Dit jaar vooral hadden wij met over vloedige regens af te rekenen maanden lang bleven lage weilanden en velden totaal overstroomd, 't Lijdt dan ook geen twijfel of deze overtollige waters hebben den zuurheidsgraad op menig veld en op zeer vele weilanden in ruime mate verhoogd. Onnoodig er bij te voegen hoe nood lottig deze overvloedige vochtigheid is voor den plantengroei lucht en warm te kunnen niet meer in den bodem de uitdamping der schadelijke gassen is ins gelijks stopt gezet. Wel zal de vorst het water uiteenzet ten en den vast toegeslagen grond in aardbrokjes doen uiteenvallen. Wordt echter nu of in 't vroege voorjaar een goede dosis kalk aangewend, dan kan veel, zeer veel verholpen worden. De kalk bezit immers zooals we hooger zegden de dubbele voorname eigen schap den grond te doen krüimelen en te ontzuren. R AKKERMANS. Op Dinsdag 6 Januari Driekonin gendag wordt in ons Lokaal, Groote Markt, het jaarlijksch "Groot Boeren feest" gegeven om 5 ure 's avonds, uit sluitend voor de leden van R. U. Z. Programma: 1).Kluchtliederen. 2) Bal met prachtig orkest. Het Brstuur. Er wordt aan de belanghebbende ter kennis gebracht dat er zal geld uitge leend worden aan al de leden van Redt U Zeiven die 1° Regelmatig lid zijn. 2° Een spaarboekje bezitten in de Spaar- en Leenbank van klein of groot bedrag of aandeelhouder in de Samenw. Maatschappij Redt U Zeiven. Het bedrag van de leenen som zal door het Bestuur kunnen geregeld wor den in verhouding van het bedrag der gestorte gelden op de gemeente of van het spaarboekje des lids. Bestel van heden af uw zaden voor de Lente. Wij beschikken over KLAVERZAAD ZAAILIJNZAAD HAVER (Ligowo en Zegehaver) BEETZAAD komt binnen eenige weken binnen. Wij zullen er voor zorgen dat we iedereen op tijd kunnen gerieven. De leden itellen niet uit hunce benoodigd- heden in te schrijven of weg te halen. Naar het onderzoek van het Ministe rie vati' Nijverheid, Arbeid en Maat schappelijke Voorzorg wordt het een voudig" fndex-cijfer van de verhooging der kleinhandelsprijzen in België op den 15" December 1924 bepaald op 521 te gen 520 op 15 November 1924. Ze worden op sommige plaatsen ap pelbijen genaamd, op andere fruiteniers, wat er ook van zij, ze hebben veel gelij kenis op de bijen, doch zijn veel slanker van vorm. Men zegt soms als spreek woord De wespen knagen het liefst aan de beste vruchten 't is een troost voor degenen die gedurig door kwade tongen worden bezwadderd en bevuild, soms tegen alle reden iu. Men moet nochtans ook zorgvuldig waken van geen wespennesten te verstoren, want tegen U kwalijkgezinde lieden, kur.t ge hierdoor in beweging brengen en wat nog erger is dat is zich in een wespen nest steken, daar vooral komt men niet ongedeerd uit. Daarom voorzichtig in uw schrijven, voorzichtig in uw spreker, want kleine oorzaken hebben dikwijls groote gevolgen. Nu, 'k heb nu toch eigenlijk nie* op zettelijk als onderwerp van dit artikel De wespen gekozen om hier een ze denspreuk te houden, maar wel om ons dit insekt grondig te leeren kennen, om het daarna met meer vrucht te kunnen bestrijden. Men onderscheidt verscheidene soor ten van wespen waaronder we de ge wone, de graaf de sluip- en de blad wespen zullen opsommen. Ik moet eerst en vooral zeggen dat we de sluipwesp niet als vijandin onzer gewassen mogen beschouwer, maar wel als eene weldoenster vermits ze hare eieren legt in larven en popp- n van andere insecten en deze alzoo die nen laat als eerste voedsel voor haar eigen nageslacht. De gewone wesp n zijn door iedereen genoegzaam gekend, men treft er konin ginnen, mannetjes en werkwespen bij aan en leveu meest in koloniën.Bij t na deren van den Winter sterven manne tjes en werksters en blijven alleen de koninginnen leven deze brengen het gure jaargetijde door in holle boomen, sehuren, serren en andere plaatsen goed tegen de koude beschut. In de Lente, bij de eerste' zonnige dagen, verlaten" ze hunne schuilplaats en gaan op zoek naar een geschikte plaats om er hun nest te bouwen uit hout en bastdeelen. 't Is thans het beste tijdstip om ze te dooden. En vergeet niet dar, een konin gin dooden gelijk staat met het vernielen van honderden wespen in 't volle zo merseizoen. Hit hout- en bastdeelen ver vaardigen zij bun raten, leggen er eieren in en voeden de daaruit komende larven. Om die te voeden zijn ze maar gedurig op jacht in serreu, in onze woningen, ze azen op suiker, op hoDig der reeds in bloeistaande fruitboomen. Later op t jaar hebben ze het wat min lastig, want dan worden ze door de werksters vlijtig bijgestaan. Overal waar men ze in dit jaargetijde aantreft, moet men deze vijandin van onze beste vruchten dooden, 't is het zekerste miJdel om binst den Zomer niet te veel door de wespen geplaagd te worden. De nesten die ze maken in de boomen kunnen we verbranden en deze in de holen kunnen we vernielen door er zwavelkoolstof in te gieten en daarna te stoppen, ze moeten er in verstikken. Voorde ronddwalende wespen hangt men fleschjes met zijdelingsche openin gen en opgevuld met suiker- of honig water. De graafwesp gelijkt niet slecht aan de gewone wesp. Het wijfje dezer wesp graaft een opening in den grond en legt er een eitje in Uit dit eitje komt een larve die zich voeden moet, doch het wijfje zorgt er voor, ze brengt in die opening een of ander onbewegelijk ge maakt insect, hetwelk moet dienen als eerste voedsel voor de larve. De bladwespen, met kort gedrongen lijf, hebben een zaagvormige legboor, waarmede ze in bladeren en andere plan - tendeeltjes putten maken om er eieren in te leggen. Ge begrijpt genoeg dat die bladeren allerbest geschikt zijn om als voedsel te dienen voor de larve die uit dit eitje is gekomen, eens volwassen, verpoppen ze in het blad of dalen daar toe in den grond. Wat wonder mag heeten is dat vele soorten van bladwes pen vermenigvuldigen door maagdelijke voortteling, dit wil zeggen, zonder man nelijke tusschenkomst. Een onzer gevaarlijkste en die ons voorzeker ook het meest schade berok kent is wel de bessenbladrups. In April- Mei legt het wijfje hare eieren in de bla deren, waaruit dan larven of rupsen ko men welke tot einde Mei verpoppen en welke na vier weken tijd, als volmaakte insecten eieren komen leggen. Bij gun stig weder kunnen soms drie generaties zoo elkander opvolgen. Ge ziet van hier wat lastige gasten deze zijn en ge vraagt u voorzeker af hoe gaan we die bestrij den Ze vangen en dooden met ze des morgens op een zak af te schudden is voorzeker een radikaal middel, maar on toereikend want er ontsnappen er toch zooveel- Het Amerikaansch insectenpoeder is nog te verkiezen boven bordeausche pap, Parijsch groen of petrol-emuloie. Een goede bekalking van den grond in 't najaar zal ook vele larven en pop pen dooden in den grond. Er is ook een wespendief of een soort valk die in 't najaar naar warmere stre ken trekt en zich vooral met wespen, bijen en hommels voedt, waaraan hij zijn naam van wespendief heeft ont leend. De wespen knagen 't liefst aan de beste vruchten en menschen die gedurig over den hekel gehaald worden door kwade tongen, verdienen het meest in onze achting te stijgen. L. HAEMS, Landbouwvoordrachtgever. Dikwijls hoort men onze landbouwers morren tegen de duurte der scheikundi ge meststoffen. Zelf zijn er nog velen die gezien de hooge prijzen er tegen op zien zich de haast onontbeerlijke schei kundige meststoffen aan te koopen. Ze zien er soms tegen op honderden franks uit te geven aan nitraat of ammoniak. Superfosfaat of sylviniet koopen ze niet aan, kalk evenmin de uitwerking welke die stoffen teweegbrengen lijken hun niet duidelijk genoeg om er zich eenige uitgave om te getroosten. En toch we ten ze dat elke vrucht door den grond voortgebracht, eene vermindering van voedstoffen in den grond meebrengt. Maar niet op de schadelijke gedach ten, die dergelijke landbouwe. s er op na houden, willen we wijzen in dit artikel, we willen enkele vingerwij ringen geven over het sparen van meststoffen op de hoeve. Het is droevig om nagaan hoeveel meststoffen er jaarlijks verloren gaan. De verliezen welke de stalmest onder gaat, werden voor den oorlog geschat op 66 millioen frank 's jaars. Nemen we dat de stalmest tegenwoordig 4 maal meer waarde heeft, dan mag ook het verlies dat hij ondergaat 4 maal booger geschat worden dus 264 millioen frank. Nemen we daarbij de andere afval stoffen die jaarlijks als 'n nietigheid wor den weggesmeten, zooals bladeren, as- sche, geteerd dekgoed van kuilen en mijten, voederafval enz. Konden we van dat alles den qauwkeurigen kostprijs be rekenen. hoe verbazend hoog zou de som loopen Opmerkenswaardig is het, dat juist bij die landbouwers, die omreden van de duurte t minst handelsmesten aankoo- pen, de meeste zorgeloosheid in zake mestvergaring is waar te nemen. Van den eenen kant schrikken ze er voor terug hunne gronden door toediening van scheikundige stoffen in de mogelijk heid te stellen eene goede productie te geven en anderzijdi verwaarloozen zij de mestvoortbrengselen hunner uitba* ting is het dus te verwonderen dat der gelijke landbouwers 't minst weghalen van hunne akkers. Gezien de hooge prijzen der handels meststoffen, is het voor onze landbou wers van 't grootste belang, alle midde len aan te wenden, om zoo weinig mest stoffen mogelijk te laten verloren gaan. Hooger gaven we aan, hoe groot het verlies is, dat de stalmest jaarlijks onder gaat in Belgie. Laten we eens nagaan waar dit verlies zich zooal voordoet, daarbij de middelen aangevend die kun nen worden aangewend om dit verlies zooveel mogelijk te keer te gaan. Van in den stal begint het verlies zich voor te doen. De ammoniak kan vervlie gen en een éérste verlies van stikstof te weeg brengen langs spleten die in den vloer der stallen voorkomen, kunnen de vloeibare uitwerpselen der dieren groo- tendeels verloren gaan. Om die beide te voorkomen, zal men vooreerst den vloer totaal ondoordringbaar maken en hem tevens een weinig laten ophellen. De vloeigoten zullen ook heel dicht gemaakt worden,en steeds zuiver gehouden wor den, om allen stilstand van uitwerpselen tegen te gaan. Men zorge ook een effen vloer te heb ben, daardoor is het reinigen van den stal steeds gemakkelijk mogelijk en wor den vergaringen van vuil, die gisting te weeg brengen, zcoveel mogelijk ge weerd. Het dikwijls wegnemen van het mest is eene hoofdvereischte om gisting tegen te gaan, men zorge er ook voor de de dieren in tijds van versch strooisel te voorzien. De grootste verliezen die den stalmest ondergaat gebeuren in den mesthoop. Treurig om zien is het dan ook hoe on verzorgd en zorgeloos vele mesthoopen zijn aangelegd. Vele landbouwers schij nen te mc-enen dat de mestput geen aandacht of zorg verdient, zulks zou men toch moeten opmaken uit den staat waar in hun mestput verkeert. Vloer en zij wanden van den mestput moeten vol komen ondoordringbaar zijn. Weet wel dat de stikstof van den stalmest gemak kelijk uitspoelt en als de vloer en de zij wanden niet ondoordringbaar zijn spoelt hij gemakkelijk weg in den ondergrond. Water, voortkomende van dakgoten, pompen of andere, moet steeds uit den mestput geweerd worden, zulks om alle gevaar voor uitlooging te vermijden. Zulks is gemakkelijk om doen, metselt de zijwanden van den put een weinig hoo ger dan de grond, maak of legt rond de put eene goot, om 't water naar een wa terput of buiten de hoeve te leiden. Leg het mest in den put goed vast, zulks om verhitting te vermijden. Stal mest die verhit is, heeft niet de halve waarde van ander schudt dan bij elke uittrekking der stallen het mest goed open en druk het daarbij goed aan, laat daarom 's zomer de dieren op den hoop. Geef aan den hoop de noodige vochtig heid om eene goede gisting mogelijk te maken. Onttrek de hevige zonnestralen aan een mestput door hem te doen overlom meren door gebouwen of houtgewas. De beste mestputten zijn deze die overdekt zijn. De onkosten welke den aaleg van zulke putten vergt brengen een honderdvoudigen intrest op, door de meerderwaarde welke de mest in zulke putten vergadert heeft. Het binnenhof van vele hofsteden wordt nog onsierd en heeft een slordig, haast walgelijk voorkomen, door de groote mestput die er op voorkomt. Met weinige onkosten zou er op vele plaatsen daaraan eene gelukkige veran dering kunnen worden aangebracht en zulks niet alleen in zake zindelijkheid en verfraaiing maar ook, en zulks vooral in zake spaarzaamheid. ('t Vervolgt). Jaarlijksche algemeene vergadering vooral de leden op Zondag 4 Januari om 3 uren, namiddag, in 't lokaal bij Ch. Vercruysen. Dagorde 1° Voorrede 2° Aan spraak over teelt, bemesting en op brengst van eerstelingen"; 3° Vergelij kende tafels tusschen de nijverheids vruchten eerstelingen, vlas, suikerbee- ten 4° Balansrekening io kas 5° In schrijving van het feest6° Verkiezing van een nieuw lid als plaatsvervanger van Gust. De Vuyst. De Voorzitter, De Schrijver, O. Annorel. P. De Bruyn. Fr wordt herinnerd aan alle leden die beschikbaar geld hebben, dit op de Spaar- en Leenbank te zetten. Er komen voor 't oogenblik veel ontleeners. die wij regelmatig helpen, maar de spaarders blijven meer achterwege. Het is een plicht voor alle landbou wers elkander te steunen, met het spaar geld van deze die beschikbaar geld heb ben. Helpen we deze die in nood zijn. Hun spaargeld is goed en zeker geplaatst en brengt interest op van 4 zuiver op zicht en 3 1/2 op een jaar. 24 Dec. 1924. Werden te koop gesteld t Groote Hoornbeesten totaal 510 alsvolgt verdeeld Ossen (zware) 21 Ossen (jonge) 98 Koeien 150 Vaarzen 114 Stieren 127 Kalvers 296 Magere beesten Melkkoeien Er waren in t geheel 921 zwijnen en loopers. Schapen 220 Lammeren Geiten 41 De prijzen t Ossen van 6 a 7oo kilo, 4,00 tot 5,00 de kilo. Goede vette kweeken van 4 a 5oo kil. (ossen en vaarzen) werden verkocht lc kwaliteit 4.50 tot 5,00 de kilo. 23,75 tot 4,25 3' 3,00 tot 3,50 Stieren 1' kwal. 4.00 tot 4,75 de kilo. 2' 3' 3,00 tot 3,50 Koeien le 4,00 tot 4,25 2' en 3e 2.00 tot 3,00 Kalvers prijzen zeer verschillend. De beste van 4,00 tot 7,00 fr. de kilo. Zwijnen van 6,00 tot 7.00 fr. de kilo volgens kwaliteit. Dinsdag 23 Dec. Varkensmarkt. Te koop gesteld 2318 levende dieren aan 6,25 tot 7,00 per kilo. 831 geslachte dieren aan 8,p0 tot 9,00 Woensdag 24 Dec. Zwaar vee. Totaal te koop gestelde dieren 1041. Ossen 325 Stieren 90 Koeien 626 Middelbare prijs per kilo Ossen 4,25 a 6,00 Stieren 3,25 a 4,75 Koeien 3,00 a 5,00 Vrijdag 26 Dec. Kalvers. Te koop gestelde dieren 1172. Middelbare prijs per kilo, op voet 6,00 a 9,25 fr. Vrijdag 26 Dec. Gesl. varkens. 552 stuks. 8,00 a 9.00 fr. per kilo. Sam. Mpij. Redi U Zeiven (voor de twet eerste dagen der week) Per 100 kilos genomen. Het magazijn is open alle dagen van 8 uren tot 111 /2 ure 's voormiddags en van 1 tot 2 1/2 uren 's namiddags, 's Zaterdags gesloten om 12 uur. (Zonder zakken). Maïs Plata (Nieuwen) Cinquantino roode Maïsmeel Inlandsche zemelen Hollandsche zemelen (extra kwal. Fransche Zemelen Inlandsch kortmeel Kriel (witte) Bloem 00 Bloem (000) Kleine bloem Haver witte bruine Palmmeel Lijnzaad Lijnkoeken Arachidekoek Gerst Zuiver Gerstemee Klaverzaad (Lokersch) Met zakken inbegrepen Inlandsch lijnmeel Amerikaansch Arachidemeel Plata zemelen Gebroken rijst Cocoskoek (witte extra) Superphosphaatl5/16 phosp. Sylviniet uit Elzas 15/18 pot. Sylviniet 15/18 (zonder zakken) Supra A Nitraat 15 1/2 tot 16% Ammoniaksulfaat 20/21 Samengestelde meststof 5X5X3 IJzerslakken 18/20 phosp.z. Noorsche nitraat Opgeloste Peru Guano Klavervet RAAPKOEK Raapmeel BLAUWEN ALUIN Gedroogde en gemelasseerde draf 72.00 Suikerstroo 45,00 Vleeschmeel de kilo 0,00 Knepperkaf (zonder zakken) 22,00 Roggemeel 79,00 Droge pulp (beste Hollandsche) 72,00 AANGEKOMEN. Extra Texas katoenmeel inhoudenpe Eiwit en Vet 50 prijs 123,00 fr. per 100 kilos. ZAAILIJNZAAD is in magazijn ver krijgbaar. Extra Blauwbloem en Riga, prijs 3,25 fr. per kilo. Dees jaar gaater veel vlas gezaaid worden en 't zal best zijn zich op tijd te voorzien. Beproef ons Roggemeel. (Nieuwen Oogst) Wij koopen Tarwe, Rogge, Haver aan de hoogste dagprijzen. 100,00 105,00 97,00 75,00 77,00 78,00 73,00 92.00 175,00 179,00 112.00 105,00 106,00 00,00 2,20 124,00 125,00 105,00 109.00 14,00 124,00 126,00 130.00 77,00 145,00 118,00 27.00 19,50 17,50 27.00 115,00 129 00 53.00 24,00 100,00 00,00 23,00 00,00 00,00 2,10 leder volk moet eigen onderhoud/ kunnen voordien VOORTBRENGSEL VAN DE NATIONALE NIJVERHEID Veckct^gbojor jn<xtie&indbcnjwóyacÜmim-en by. -ds bancLe^aacó in Ach&Uuindige meótóto^brv. De aardappel bakjes voor het bewa ren van plantgoed zijn aangekomen in magazijn Aalst, prijs 2,50 fr. Alle Donderdagen aankomst van hol landsche kalfkoeien en ka.lfvaarzen, rechtstreeks uit de quarantaine komen de en aan de laagste prijzen, aangezien wij ze zelf in Holland koopen, in het ge kend huis bij Aiors Abbeloos, Holleweg, Erembodegem. Men verwisselt voor slachtvee. Let wel op het adres. Alle donderdagen aankomst van Hol landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd. in het oud huis van vertrouwen waar men eerlijk rn treffelijk gediend wordt, bij Alfons Abbeloos, Erembode gem, dorp. Men verwisselt voor alle vee. Prijzen buiten alle concurrentie. Alle dagen te bekomen beste kalfvaar- zen, bij Victor Jacobs, Moorsel, Steven. Men verwisselt voor ander vee. Te koop schoone Wilgepooten. Zich te bevragen bij M Van der Schueren, Brabandstraat, 30, Aalst. Hopstaken en kepers larixen te beko men bij Jan Bosmens, Moorsel, Statie. Te koop half :waa" p *a*d goed voor alle werk hijzT-der geschikt voor kleine landbou wer bij Raymond Van Nieu- wenhove Magerstraat Meire Te koop beste kalfvaars 8 maanden dracht bij Th. Van den Brulle Wind molen Aygem Te koop een schoone vaars, rekening 17 Januari, bij Joseph Van Biesbroeck, bakker, Nieuwerkerken, Laar. Te koop een volle vaars, einde dracht 20 Januzri, alsook eene kloeke vierwiel- kar in goeden staat, bij J. Van den Hau te, watermolen, Erembodegem. kosteloos voor de leden lezers van De Koornbloem Te koop schoone koe 8 maand dracht van 2de kalf, bij Re®é De Pauw, Oor- degem, Kluize. Te koop extra wortel- en klaverzaad, bij Michel Van der Jeught, Nieuwstraat, 21, Wieze. Te koop door uitscheiding van bedrijf onlangs nieuwe driewielkar voor steen bakkerij, bij Em. Van Buggenhout, Landlede, Kerkxken. Te koop 1600 allerschoonste, 3 jarige stekelbeziën, soort Winham's Industrie, bij Adolf De Kegel, Spruithoek,Moorsel Te koop een schoon paard ruin, 9 jaar, bij René De Pauw, Oordegem, Kluize. Te koop 2 schoone vaarzen einde dracht den 2 en 18 Januari, bij Charles Baeyens, Meire, Oostdorp. Te koop twee goede stierenkalvers bij De Rick Louis, Neerstraat, Otter- gem. Te koop eene vaars, wit-vos, reke ning 5 Februari, bij Coppens gebroeders Erembodegem, Terjoden. Wordt gevraagd smidsbalie, aanbod doen ten bureele van De Koornbloem. Tot de normale ontwikkeling der planten zijn de 3 volgende voedingstoffen volstrekt onont beerlijk Interesten te beginnen van 1 Novem ber Op zicht3,00 15 dagen voorbericht 4,1/4 1 maand voorbericht 4,1/2% 3 maanden voorbericht 4,75 6 maanden vast termijn 4,75 1 jaar 5,00 3 en 5 jaar 5 zuiver SPAARKAS 4 ZUIVER. De Banque Centrale de la Dendre vergoedt 4,50 in halfmaandelijksche re kening en 5,75 op vijf jaar. van Zijdenicuwigheckn voor Huwelij- ken en Feesten. Crêpe de Soie, Crêpe Satin, Zijden Popelien, Ottoman, Bengalien, Streep- zijde. Jacquard, Damier, enz. Nieuwe mode-stoffen, Charmelaine, Popelien, Bengalien, enz. Zuivere kamwol voor Heeren-kostu- men. Studie van Notaris EEMAN, Moorsel. Openbare Verkooping van te Schellebelle, Chercamp en Wichelen De Notaris EEMAN, te Moorsel, zal openbaarlijk verkoopen I. Allerbeste Zaailand te Schellebelle Pontaert sectie A nr 1024, groot 25 a. 60 ca. Gebruiker Camiel Rogiers. II. Goed perceel land te Schellebelle In den Akker sectie A nrs 202, 203a groot 14 a. 60 ca. Gebruikers Gebroe ders Lowie. III. Goed perceel land te Schellebelle Block sectie B nrs 924, 925abis, groot 33 a. 40 ca. Gebruiker Edmond Uyttendaele. IV. Goed perceel land te Cherscamp, Smisveld sectie E nr 427,groot 34 a. 50 ca. Gebruiker Uyttendaele voorn. V. Meersch te Wichelen, Bergemeer- schen, sectie A nr 1014b, groot 25 a. I 30 ca. Gebruiker Petrus Wauters. Ingebruiktreding der vijf koopen met 25 Dec. 1924. VI. Land te Cherscamp op Hofkauter sectie D nr 98 en 117bis deel, groot 18 a. 5 sa. Gebruiker Hip. Corthals tot Oogst 1925. Enkele Zitdag Dinsdag 6 Januari 1925 om 2 uur stipt, te Wichelen, Brugsken, bij Joannes Galle. Om een goede oogst te win nen, moet men per hectare minstens gebruiken. J. J. Beauduin Zoon, Borgworm, Rechtstreeksche agenten der Maatschappij der Potaschzouten jg van den Elzas. Openbare Verkooping op Donderdag 8 Januari 1925, te Aalst. Vredegerecht, om 1 uur namiddag, door Notarissen EEMAM, te Moorsel, en TIBBAUT, te Aalst, van I. Huizen te Aalst, Nieuwstraat, 55, en Molenstraat, 12 en 14. II Land te Moorsel, Rijgerstraat, sec tie D nr 191, groot 15 a. 38 ca. Land te Moorsel, Beugem, sectie D nr 751b en 751c, groot 15 a. 10 ca. Verdeeld in twee loten. Voor verdere inlichtingen, zie plakbrieven. Openbare Verkooping op Maandag 12 Januari 1925, om 2 uur namiddag, te Aalst, Groote Markt, In 't Paviljoen, bij M. Oosterlinck, van 1. Land te Denderleeuw, nabij den steenweg naar Ninove, sectie B nr 379, groot 16 aren. Gebruike. L. Duffelaer. 2. Bouwgrond te Welle, Welle- tmrsmsuym*'/hlmmm*iixawflim»tMmatmengmmaiam 4c v<«cr-rar wyyf bbiih tw wi ■raam i mi i £yV.Gw«l'! kk f, 'üTaiTjgiütaMaM m-iyy—Tï- t ,ir~

De Koornbloem | 1924 | | pagina 2