1 Te bekomen E JJOGGEIVIAfl, Brasselsehestrat, 51, AALST Pachters Kweekers O. C. O. ONS OUDE HUISJE PROOTS WITTE HAVER EMIEL TA VERNIER Te koop door sterfgeval Koopt uwe Eerste Komm unie-K os lumen Apotheek Renneboog te Aalst, verkoopt ALLEEN de Wonderbare Pakken voor de bevruchting van paarden en koeien. Kalfkoeien en Kalfvaarzen Velos en Naaimachines Hopstaken en Kepers TENTOONSTELLING Ingang Vrij Met den klank der ontroering in de stem dankte de heer voorzitter, waarin het spoedig wederkeeren werd ver beden. Kon ik als eenvoudige Dendermeid de bezieling van z'n edel woord in eenig- zins gelijkende mate mededeelen! Kon ik het fijngevoelde, het diep-ernstige soms afgeleid door geestige kwinkslagen weergeven, 'k ware gelukkig als ik met zoo n talent bedeeld was. Alleen kan ik zeggen Volk, jeugd vooral van Vlaanderen, laaft en sterkt U met het stalend voedsel dat voortrolt uit één diepe-schoone priesterziel. Ons terugkeeren was zoet. De maan lachtte helder in den heer lijken nacht. Wat waren de kruisjes thans licht om dragen Vondels gedicht dat de rede sloot suisde mij door het hoofd, 't Was al van mooiste roode rozen die op den kruisberg tusschen steen en groeven bloeien,... (oh had ik het kunnen onthouden Duizenden sterren pinkten als zooveel stukjes hemel uit Callewaerts' woorden schat. Neen, als door den nacht zoo'n ster ren glimmen dan is het geen nacht meer in Vlaanderen. PAULA. Kleine huisje bij den wegel Met uw kappeke van stroo Met uw lage, leemen muren, Huisje ik bemin u zoo I Jaren is het reeds geleden Dat ik uwe rust verliet, Doch, waarheen ook 't lot mij leidde, U vergeten deed ik niet k Zag mijn jeugd hier henenvlieden, Armoe was mbn speelgenoot, Maar de liefde voor elkander Maakte licht de zwaarste nood. O, wat zaten wij gezellig Als het winteravond was, En ons moederke vertelde, Of als vader vorenlas 'k Heb er vader weg zien dragen, Onze moeder kort nadien God, wat heb ik in zijn muren Rouw en droefnis toen gezien t Zonneken der vreugd was onder Die het koesterde en bescheen Ieder onzer ging zijn wegen, En het stond weldra alleen t Staat nog needrig bij den wegel, Muur en dak vertoonen scheur 't Staat daar met de trouwe wachter, D'oude knotwilg naast de deur, Groeien doet het in mijn liefde, 't Bleef als eigendom aan mij. En wie het met goud wil koopen Stuur ik met zijn goud voorbij Fons Van de Maele. De echte Mélotte ploegen, goed ge steld en gescherpt. Alle soorten in depot te beginnen van 90 tot 170 kilogr. En kele ploegen eigen maaksel. Alle soor ten schoepers met en zonder wielen, handschoepers. Nieuwe soort van beer- pompen zonder slot, Raapmolens van alle grootten in magazijn, geheel uit ijzer en staal merk TH. DH. Alsook landbouwmachienen en gereedschappen. Landbouwers, koopt uwe werktuigen waar gij de vervangingsstukken vindt en waar de herstellingen ter plaats ge daan worden, en U zijt zeker van goed werk, spoedige bediening en matige prijzen. Daarvoor weudt men zich tot gebreveteerde smid en werktuigkundige 34, Binnenstraat, 34, AALST. Eene onlangs, nieuwe breimachine met groote prijsvermindering bij Aug. Aelbrecht, Letterhautem. IN HET HUIS Daar vindt Gij 't best daar vindt ge de schoonste en grootste keus en naar ieders beurs, aan de laagst mogelijke prijzen. De (rechtover het nieuw lokaal van den Boerenbond) Nieuwstraat 9, Men zegge het voort. Den 12 en 27 van iedere maand, aan komst van een grooten transport hol- landsche kalfkoeien en kalfvaarzen, rechtstreeks uit de quarantaine, bij de gebroeders De Wael, Aalst-Mijlbeek, Botermelkstraat, 66. met waarborg. Elektrieke lampen voor zak en stroom. Occasievelos. Werkhuis van herstel, Petrus Sonck, Statie, Haeltert. Wekelijksche aankomst van 5000 la- rixen hopstaken en kepers uit de schoon ste bosschen der Ardennen, bij Jean Bosmans, Bouwmaterialen, Moorsel. Komt zien en overtuigt u. Vrije Uitlezingsstatie Zulk Zaad, Zulke Oogst Couckelaere. leverde op 38 proefvelden de hoogste opbrengsten in graan en stroo (zie ver slag van het Ministerie van Landbouw, 2e Alg. Best. 1924). Behaalde, benevens een groot aantal eerste prijzen, vijfeere prijzen in de provinciale veldprijskam - pen. Is de beste der heden gekende ha- versoorten, groot, wit, zwaar graan, straf, onvalbaar stroo. Prijs 155 fr. de baal van 70 kg. Vrachtvrij per 15 balen. Enkel geleverd door de Uitlezings statie van Couckelaere, in zakken met 't merk der uitlezingsstatie, haar etiket en lood. In elke baal steekt een bewijs van oorsprong met datum der inbaling. De bestelling kan gedaan worden in de Sam. Maatsch. Redt U Zeiven. van Landbouwmachienen en -produkten De produkten worden zooals verleden jaar, tentoonge steld in stand nr 53. i° erspi \2° e F 3° 1 elc.i On Enl 925, en J( Haismoeders, opgelet I

De Koornbloem | 1925 | | pagina 4