Landbouwmachines flaaimachienefl iMEUBELM AG AZIJN! s René De Paepe-Gortbals Insektenvernietiger R. V, Hoenderkweekers SST" "Swin'ss Molenstraat, 21, Aalst Landbouutmaehienen Landbouwers, w LANDBOUWERS w ).B,De Braekeleer 6 Ci( - Raapmolens - B i Nazarehtstraat, 67, (Hoogstraat) I AALST I 8 Zeer verzorgde afwerking Matigeprijzen Spoedige bediening Gewaarborgd werk. s Broeimachines Belgica De Vleeschauwer Gebroeders, I FIRMA APPELTERRE TH. IVHOKER 99999999999999 TABAK GUSTAAF VIDTS, BROEI M ACHIENEN en Kweekmoeilers Remi De Sutter Windhaar-matrassen A. DUMONCEAU Landbouwers ontsmet uwe landen E, G, Eeman R, Verdonck Aalst t Bauwens Gebroed, St Martens-Lierde I Gebroeders Vyverman LlollandseheKairkoeiea ENGELAND. Het eierenverbruik. Daar Enge land voor den Belgischen eierenuitvoer van gewichtig belang is, is het niet van belang ontbloot even na te gaan welke afzetmogelijkheden de Engelsche markt ons aanbiedt. Ziehier betreffende het eierenverbruik in Engeland enkele ge gevens Daar Engeland slechts voor de helft genoeg heeft aan de eieren van eigen pluimvee, moest in 1925 voor 19millioec pond sterling worden ingevoerd en daar enboven nog voor 2 1/4 millioen pond sterling aan pluimvee uit de dominions en uit het buitenland. Engeland verbruikt per jaar ongeveer 7500 millioen eieren. Van iedere duizend eieren, welke het in 1925 verbruikte, waren 433 van eigen pluimvee afkom stig, 95 waren afkomstig uit den ler- schen Vrijstaat, 5 uit Canada; 5 uit Zuid-Afrika en 3 uit Australië; 460 eieren werden uit het buitenland inge voerd; uit China 138, uit Denemarken 121, uit Rusland 47, uit Nederland 35. uit Egypte en uit Polen 22, uit België 21, uit Italië 11, uit Lithauen en Letland samen 11 en uit Argentinië 10. In het verslag wordt nadruk gelegd op het feit dat Rusland voor den oorlog 50 pet. van den invoer verzorgde en De nemarken 20 pet. Op dit oogenblik zen den Rusland, Letland en Lithauen slechts een zeer klein deel van den in voer, terwijl Denemarken, Polen, Ne derland, België en China een veel groo- ter aandeel in den invoer hebben ver kregen. zoodat zij den invoer voor 80pct. in handen hebben. Doch deze vervanging van Rusland door Denemarken, Nederland en België is in meer dan één opzicht van beteeke- nis, aldus de offlcieele Britsche draad- looze dienst. De eieren welke van deze drie landen komen, zijn gewoonlijk beter van kwaliteit, beter gesorteerd en beter verpakt, dan die, welke voor den oorlog uit Rusland ontvangen werden, terwijl prijzen gevraagd worden, welke tenmin ste met die van Engelsche eieren verge leken kunnen worden. DENEMARKEN. Verscherpt wettelijk toezicht op den eierenuitvoer.— In tegenstrijd met andere landen welke meenen het hoofd te bieden aan de krisis in het landbouw bedrijf met de vreemde produkten door hooge toltarieven te weren, regeling welke natuurlijk tegenmaatregelen uit lokt van de benadeeügde landen en dus geen oplossing daarstelt, zoekt Dene marken zijn heil in doelmatiger inrich ting van het landbouwbedrijf en in ver betering der verkoopsvoorwaarden der landbouwproduktenzoo komt de mi nister van landbouw een wetsontwerp in te dienen tot verlenging der wet van April 1925 betreffende het toezicht op het eierenexport uit Denemarken. Het nieuw wetsontwerp voorziet daarbij nog sommige bepalingen tot ver scherping der kontroolmaatregelen, zoo bijv vraagt de minister machtiging te bepalen dat alle uitgevoerde eieren en hunne verpakking nauwkeurig gemerkt zullen worden met een aanduiding van de hoedanigheid en het gewicht der eieren. Alle uitvoerders zullen werken onder toezicht van het ministerie. De eieren moeten versch gelegd zijn, tenzij nauwkeurig wordt opgegeven dat zij het niet zijn. Om de uitvoering van deze nieuwe regeling te verzekeren kan de minister grootere of kleinere hoeveel heden nemen en onderzoeken. ROEMENIË. De Roemeensche Boeren vergade ren te jassy. Te Jassy is Zondag de eerste vergadering van de nationale boerenpartij sinds het verbod gehouden. Volgens de Vossische Zeitung, had de regeering met alle middelen getracht de boeren van de bijeenkomst terug te hou den Men had het bezoek van den koning aangekondigd en ze verzocht thuis te blijven. Zij waren echter reeds Zaterdag vertrokken. Ongeveer 8000 boeren woonden de bijeenkomst bij. De stem ming was geestdriftig. Op de vergade ring deelde een vertegenwoordiger van het Transsysvanische legioen, dat aan de zijde van Roemenië vocht, mede. dat dit legioen nog ter beschikking van Maniu was. De liberale partij had getracht tegen- vergaderingen te organiseeren, die ech ter geen toeloop hadden. ZUID-AFRIKA. De Zwarten willen de Baas zijn in Zoid-Afrika. De naturellen in de Paarl, een klein welvarend stadje in de Kaapprovincie, verkeeren in de grootste opwinding. Enkele weken geleden werd een inboorling op straat door een blan ken agent van politie doodgeschoten. Dit komt in Zuid-Afrika meer voor,doch verschillende omstandigheden hebben er toe geleid, deze zaak toe te spitsen en er als het ware een toetszaak van te maken voor de huidige verhouding tusschen blank en zwart. Wat wil het geval De agent, voor den magistraat geleid, verklaarde, dat de inboorling dronken was en hem aanviel. Zijn verklaring werd gestaafd door ge tuigenissen en de magistraat achtte daarom strafbaren manslag niet aanwe zig Van andere zijde werd echter be weerd dat genoemde getuigenissen en verklaringen bezijden de waarheid wa ren en de agent zelf een glaasje te veel op had. De magistraat achtte echter ge^n aan leiding aanwezig, het vonnis te herzien. Doch de naturellen waren hiermede niet tevreden en klaagden den agent formeel aan wegens moord op een hunner ras gen ooten. Overal houden zij thans vergaderin gen waarin de volgens hen ongelijke be handeling van blanke en zwarte fel wordt aangevallen. Wij zwarten zoo sprak een der leiders, hebben gelukkig een wapen in de hand, om tegen de blanken op te tre den. De blanken hebben hun geweren en mitrailleurs, doch wii hebben als machtig wapen onzen handenarbeid. Staken wij dien arbeid als één man, dan zal de regeering op haar knieën vallen en bij de zwarten komen bidden en smee- ken. Wij hebben het recht van dit wapen te gebruiken en moeten ons organisee ren. om het land te overrompelen. Dan zullea wij eindelijk de baas zijn in Zuid- Afrika. Degene die geen potasch- en fosfaatmesten toegepast hebben op weiden en boomgaarden, mo gen niet langer meer wachten, wil len zij niet te laat komen. Wij herhalen dus dat, voor weiden, eene goede bemesting per hektare bestaat uit 500 kg. Thomasslakken 800 kg. Sylviniet Kaïniet Voor boomgaarden zal men, onder de kroonen der boomen en tot een meter verder, deze hoeveel heden verdubbelen. De Sylviniet-Kaïniet kan ver vangen worden door 300 kg. Chloorpotasch 40 °/0. Wie een lekker pijpje wil rooken, wende zich tot de gekende 2 Nederhasselt bij Appelterre Extra fijne tabak te bekomen aan zeer voordeelige prijzen 16 fr. -18 fr. - 20 fr. de kilogr. t volgens kwaliteit t t Landbouwers, wilt ge een ste- a Uj vigen en goeden raapmolen, 9 komt eerst zien naar mijneTIEN 9 verschillende modellen, gansch 9 9 va° eigen fabrikaat dan zult ge doen als de ontelbare land- H bouwers die overgelukkig zijn I een goeden raapmolen TH.D'H te bezitten. Verder heb ik steeds 9 I ter beschikking zaaimachines, 1 dubbele en enkele ploegen, res- 9 sorteggen van eigen maaksel, slijpkettingen. rollen enz. Ook S uitstekende dorschmachines, i I basculs, douchen, verschillende I modellen waschmachines, wer- kende met de hand of met motor. Alle geleverde machines wor- I den altijd onderhouden door het huis Komt zien en vraagt S kostelooze inlichtingen. Werktuigkundige MEXRE-bU-ÜLAUt. Van de Putte Edward, Hofstade, Kamdries, 4, snijdt alle dagen tabak na 4 uur. Vooraleer U een naaimachien tekoo- pen is het in uw belang U goed in te lichten en uw profijt na te zien. Daarom wendt U naar het groot magazijn. Men bekomt alles op aanvraag Vesta, Nau- mann, Durkkopp, Phoenix, Victoria, Mundlos, Anker, Kayser, Bury, vanaf 900,1050,1100 en 1150 fr. Zware kleermakersmachienen 1300 fr. 10 jaar waarborg op faktuur. Ver koop met gemak van betaling. Reparatie en wisselstukken van alle bestaande machienen. Men verwisselt voor oude machieoen. Goede okkasies in magazijn. Naalden aller systemen 4fr. 't dozijn Olie 1' kwaliteit 5 fr. de liter. Lef wel op het nummer. In het duitsch magazijn Kattestraat, 22, AALST merk Belgica alsook alle be X noodigheden, drink- en eetbak- 9 ken. Onderrichting en inlichting op aanvraag. Levert de beste uitslagen, 's Nachts niet voor J opstaan. Wendt U in volle ver- trouwen tot den agent der streek ST LIEVENS-HAUTEM met besten tijk, matras, huppeling en 2 kussens, wegende 40 kgr., aan 295 fr„ bij Frans De Bolster, Erembodegem, aan de Beek, 98. Te koop bij Frans Govaert, Boom- kweeker, teCherscamp bosch- en haag- planten, herzelaar en doorns van 1 m, tot 2 m. Beste soorten van appelboomen 9 tot 11 cm dikte Double fleur, van Bergiander, Reinettte, Goud Reinette. Transparent, Corneille, Reine de Reinet te, Jach Belle. Zakking-Water-Aderbreuk Verplaatsing der lichaamsdeelen Zekere radikale genezing gewaarborgd door de gebreveteerde toestellen van den gediplomeerden Specialist Belgische firma opgericht in 1885. Deze nieuwsoortige toe stellen volkomen zonder veeren en de Breukcorse letten met vierdubbele regeling, laatste weten schappelijke ontdekking. Brevet 235113; door koninklijk besluit van 15 Maart 1920 den Specia list Dumonceau toegeko men, weerhouden dag en nacht zonder gevaar of ongemak de zwaarste Breuken; door een nieuw soortige schrandere ver binding versterken de spieren en buikvlies en volbrengen bij de nog mogelijke gevallen de volledige genezing. Speciale buikbanden. Vrouw Vermoesen, 66, Ransfort- straat, Brussel, na twee operaties, aan getast van darmuitstorting, is op een jaar volledig genezen door onze corse let Achiel Brael, Lootenhulle, gene zen Oostermans, Beekstraat, Thisselt, genezen. Vrouw Geenes, 89, Longting- straat, St Pieters'Jette. na lang lijden, is door ons toestel volledig genezen van maagzakking. G. De Smet, Itterbeek- schesteenweg, 561, zijn dochterke gene zen van 2 breuken. Heer Welvaert, langs de vaart Middelburg (Vlaanderen) genezen van dubbel breuk. Dagelijks ontvangen wij nieuwe be wezen. Specialist Albert Dumonceau geeft raad en uitleg in 't Vlaamsch van 9 tot 2 uur te t Gent. 3® Zondag en 2* Vrijdag der maand. Hotel de Termonde (Zuidstatie). Geeraardsbergen, 1* Maandag, Hotel de 1' Europe (statie) Dendermonde 3' Maandag, Hotel de la Paix (statie). Aalst, 3' Zaterdag, Hotel du Comte de Flandre (statie) Vraag kosteloos uitlegboekje: Rue de la Meuse. 65-67, Brussel. innn MEESTE KEUS VAN Prachtige salons, Smaakvolle 8 eetplaatsen, Fijnafgewerkte S slaapkamers, Porte - man- teaux, Buffetten, Fau- S. teuils - club, Tafels, Bedden, Stoelen, Ma trassen enz. enz. ■■■uw ■■■«■■■ManauBMUB R. V, doodt de Protozoariën vijan den der nitrificeerende bakteriën. R. V. vernielt de larven en eieren der schadelijke insekten. R. V. bekampt de ziekten veroorzaakt door microscopiesche kamper- noeliën. R. V. Zuiver insektenvernietiger. R, V. 3-5-3 Insektenvernietigend meststof. R. V. Ontastbaar poeier. Ook te verkrijgen in REDT U ZELVEN, Aalst ^VErftP - Koopt de materialen bijzonder geschikt voor het bouwen uwer Hoenderhokken bij de Chantiers d'Agglomères de Gand Gent Telefoon 49. Scheepswerfstraat. De groote hoenderhoeven Van Simaey. Auwegem, zijn volkomen opgebouwd met onze materialen. Vraagt het omstandig en volledig plan D van het hoenderhok. Prijs 50 franken. is het beroemd merk, welk u volle tevredenheid zal geven in alle opzichten. 94 tot 98 uitkipping. Eischt juist 1/4 uur daags zorg, alles regelt zich zelf. 10 jaar waarborg. Telefoon 665. Telefoon 665. Van Februari staan daar 4 verschillende models in werking. De Pluimveeconsulent van Swin'ss stelt kosteloos de broeimachi nes ingang en de kliënt wordt door hem geheel op de hoogte gebracht. WENDT U TOT VAKMANNEN Fabriek van Specialiteit van enkele en dubbele ploegen, schoepers, landrollen, braakmachienen, enz. Vraagt in ieder gemeente goede agenten. Begeert g(j een beetensnijder, die U de hoog ste voldoening schenkt Doet zooals 55000 landbouwers reeds deden, koopt een RAPIDE en U zult erover verrukt zijn 111 De RAPIDE snijdt rapen, beeten, rutabaga enz. met of zonder bladeren, zulks met een ver bazende snelheid, draait uitert gemakkelijk en versluist nooit. Zeven verschillige grootten met hand en drjjf kracht, voor kleine, mid delmate en groote bedrijven, alle zjjn voorzien van ons laatst gebreveteerd stelsel met schuinsche messen. Talrijke namakers kopieeren op gebrekkige wijze de RAPIDE, zij bevestigen aldus zijn superioriteit, want een namaaksel is nooit het oor spronkelijke waard. Eischt dus beslist het echte merk RAPIDE DE VLEESCHAUWER en weigert volstrekt alle namaaksels. De RAPIDE is in gebruik in de staats- en provintiale landbouwscholen en heeft de hoogste onderscheidingen bekomen op de landbouwtentoon stellingen. De jongste aanzienlijke vergrootingen onzer werkhuizen en gieterijen alsmede de moderniseering onzer werktuigen zullen ons voortaan toelaten 100 molens per dag voort te brengen. Eenige inrichting in gansch België waar uitsluiteljjk, het gansche jaar, raapmolens worden vervaardigd. Voor verdere inlichtingen zich wenden tot Opfias&elt bij Gecrftardabergett, Tel. Geeraardsb. 146, of tot de lokale agenten. wendt U voor draineerbulzen, betonstijlen voor weide en hoven, betonbuizen en muren, cement, kalken, pannen, faïen- en andere bouwmaterialen tot AANNEMERS - ONDERNEMERS DENDERLEEUW (Lichtenhock) Telefoon nr 80 Hollaadsche kalfkoeien en kalfvaar- zen zijn te verkrjjgen in volle vertrou wen bij Aloïs Abbeloos, Holleweg, Erembodegem. 9 9

De Koornbloem | 1928 | | pagina 4