S Kleine Aankondigingen Phonographen - Magnesiakalk - minste nadeel 2500 tot 3000 kilos VERGEET NIET Insektenvernietiger 500 tot 600 kilos overvloedige oogst en tevens goede oogst. HOENDERKWEEKERS I Kongo in verband Ekonomische Herleving J. CAMMAERT Het Vlaamsch Pluimveeblad Dit kan alleen Swin'ss chikfood waarborgen. Koloniale Rubriek Te koop 9, Molenstraat, 9, Aalst mag op alle tijdstippen van het jaar gebruikt worden en met des te meer reden daar magne siakalk niet het aan de planten toebrengt. Magnesiakalk mag gestrooid of in den grond omgewerkt worden, samen met de an dere meslstofïen en wel per hektaar het eerste jaar, om de volgende jaren 'n duizend kilo te gebruiken. dat Magnesiakalk een bijzonder geschikte is. Probeer het eens en U zult er van overtuigd zijn I Heel vroeg in den morgen zal men magnesiakalk strooien, om een kwartier later éénzelfde hoeveelheid bij te voegen. Door het gebruik van magnesiakalk ver zekert ge U een Magnesiakalk geeft planten rijk aan BLAD GROEN. Zulke planten genieten altijd de voorkeur, worden duurder verkocht. B. V. der Producten SWIN'SS Molenstraat, 21, Aalst. MET ONZE Dat onze uitgestrekte kolonie geroepen is om in een nabije toe komst eene bron van rijke inkom sten daar te stellen, wordt door niemand meer in twijfel getrokken. Zij die vóór ettelijke jaren nog heel sceptisch stonden tegenover de toekomstige uitbatingen van zijne onschatbare voortbrengst- bronnen, staan thans in diepe be wondering op te kijken naar de eerste, alhoewel nog zwakke uit slagen dezer grootsche onderne ming. I Wat al weg heeft het bescha vingswerk in Kongo sinds de laat ste eeuw al niet afgelegd In de plaats van de anarchie, waarin de Kongoleesche volks stammen gedompeld lagen, steeds ten prooi aan burgertwist, ziekten en slavenhandel, heerschen er thans vrede, orde, stelselmatige bestrijding der plaatselijke ziekten en welvaart. De noeste arbeid vanwege de pionniers van het jongste uur heb ben de versterking en de leefbaar heid van ons koloniaal gebouw leef baar gemaakt. De wetten en verordeningen welke aan dit ge bouw tot grondvest dienen, mo gen in hun geheel met eer verge leken worden met de wetgeving, welke in de andere koloniën van Evenaars Afrika in voege is. Slechts langzamerhand is het dat het koloniaal gevoel in de ge moederen ontwaakt en vastgroeit; doch het begint, geheel het land door, diepe wortels te schieten. Vooral onder de jongelingen on zer middelbare onderwijsinstellin gen ontstaat er een meer en meer blijkbaren drang naar kolonisatie. Dit gevoelen dient aangewak kerd, gesteund en geleid. Immers bij hen bijzonder, wil de vrijheid, het bedrijvig en vruchtbaar leven der nieuwe landen een heilzame begeerte verwekken, om zich los te maken van het leven in het overbevolkte moederland en zich tot de menigvuldige en verschei dene koloniale loopbanen te wen den. Deze jongelingen zijn dus na tuurlijkerwijze geroepen om de kweekschool der toekomstige be drijvige en waardevolle kolonisten te vormen. Zoo zal er overal een gunstige atmosfeer ontstaan voor het kolo niaal denkbeeld en de uitbreiding der zaken en ondernemingen gevolg der koloniale propaganda zal steeds toenemen. Zulks is dan ook het klaarste bewijs dat elkeen tot de overtui ging is gekomen dat de tewaar- debrenging van Kongo eene hoofdzakelijke voorwaarde is ge worden onzer ekonomische her leving. Op dit oogenblik nu al de landen der wereld hoe langer hoe meer hunne grenzen sluiten uit hoofde eener verscherpte en hard nekkige mededinging dient het moederland, voor zoover zulks mogelijk is, al de onontbeerlijke grondstoffen noodig voor zijne nijverheid uit zijne kolonie te kun nen trekken en op zijne beurt aan de kolonie de bewerkte voort brengselen te kunnen leveren, wel ke noodig zijn tot hare ontwikke ling. Het toenemen dezer verwis selingen zal zonder twijfel de op beuring van ons krediet verhaas ten en tevens ons gezag ten aan zien van den vreemde doen stijgen. Doch deze doeleinden kunnen alleen op snelle wijze worden be reikt, wanneer wij naar de kolonie een uitgelezen jeugd afzenden, met ondernemingsgeest bezield en zorgzaam voorbereid tot de ver heven taak, welke zij vervullen moet. Dank zij een welopgevat en de gelijk theoretisch onderwijs, zal de toekomstige kolonist gemak kelijk de moeilijkheden overwin nen welke trouwens eiken begin neling om het even welke loop baan hij kieze te wachten staan en vooral aan onervarenheid dienen toegeschreven. De uitslagen zullen echter in verhouding staan met de door hem betoonde schranderheid en doorgedreven wilskracht. Immers de ondervinding heeft voorgoed doen blijken dat eene kolonie, hoe rijk zij ook weze, slechts aan de zedelijke en stoffe lijke waarde der kolonisten haren bloei en haren vooruitgang te danken heeft. Het is in het uitbreiden der toe nemende ontwikkeling van den landbouw, de nijverheid en den algemeenen handel, dat hare leef baarheid huist, die besloten ligt in het sterk brein van den Blan ke en in het krachtig handwerk van den Neger wiens oor spronkelijke zorgeloosheid met geduld doch aanhoudend door waakzame en bedrijvige werking dient bestreden. kosteloos voor de leden-lezers vao De Koornbloem Jonge koe. 3' kalf, einde dracht 14 April, kunnende werken, bij Phile mon Meert. De^ derhautem, Anderen- Koe en rund. bij Désiré Cort- vriendt. Welle. Dries, 51. Twee koeien, een gekalfd en een 7 maand drachtig, bij Emiel Matthys, Lede, Overimpe. Beste vaarzekalf, rood-bont, 8 da gen oud, bij Constant Raes, Denderhau- tem, Leebeke. Twee schoone werkvaarzen, laat ste maand dracht, bij Benoit De Grae- ve, Nievwerkerken, Maal. Puike vaars, einde dracht 20 April bij Achiel Minnoodt, Meire, Maeger- straat Drie werkkoeien, bij Vermeulen Stefaan. Prinsdael. Bambrugge, Schoone vaars, kunnende werken, einde dracht 5 April, bij Emiel Van Op stal, Nederockerzeel, op de Laer. Vaars, laatste maand dracht, kun nende werken, bij Gus'aaf Van Box stael, Veldstraat, Denderleeuw. Vet rund, bij Theofiel Verlée, Dries. Nieuwerkerken. Vaars, zwart-bont. keus van twee, bij Clement Ruyssinck, Beek. Meire. Puike vaars, einde dracht, bij Louis Saeys. Moorsel. Dries. Drie geprimeerde stieren, bij wed. Pieter Van der Stockt, Oultre, Plaats Bij vermindering van bedrijf, beste werkkoe keus van twee, einde dracht, bij Alfons Govaerr, Cberscamp. Goede kalfvaars, einde dracht, en eene partij voederbeeten. bij Jos. Van Boxstael. Eetsvelde, Aygem. Beste vaars, einde dracht 11 April, bij Van den Bruele gebroeders. Nieu- werkerken, Kleiodries Twee bonte runders, 1 jaar oud, bij de wed. Van den Hende, Nieuwer- kerken. Brempt. Bij uitscheiding van bedrijf, beste hollandsche melkkoe, einde dracht 18 April, bij Frans Van Mol, Heuvel, Erembodegem. Schoon vaarzekalf. 8 dagen oud, bij Frans Van den Berghe, Haeltert, Brul. Schoone vaars, einde dracht, kun nende werken, bij Gustaaf Cortvriendt, Haeltert, Musschenzele. Door vermindering van bedrijf, beste kalfkoe, bij Philemon Smet.Meire- straat. 28, Aalst. Puike rood-bonte jaarlingsstier, 75 punten, b(j Joz. De Backer, Appelterre, Muylem. Schoone vaars, einde dracht 21 April, bij J. Van den Haute, Water molen, Erembodegem. 2 schoone kalf vaarzen, vos-bont, einde dracht, bij Camiel Verbeiren, Denderhautem. Dael. Schoone vaars, grijs bont, echt inlandsch ras, einde dracht 1 Mei, bij August Goossens, Letterhautem, Has selt ten Broeck. Schoone jonge zeug, 12 weken dracht, bij de kinderen Meganck, Hael tert, Statiestraat. Zeug. 13 weken dracht, bij Gu staaf Coppens, magazijnier, St Lievens- Hau^em. Nest schoone viggens, by Frans De Schepper, Eeckent, Haeltert. Goede trekhond, kunnende lamoer, bij Jozef Seghers, Tinnenhoek, Moorsel, Geprimeerde stier, rood-bont, een jaar oud, bij Clem. Pieters, Bontegem, Wieze. Eenige honderden kiekens. Leg horns, vier weken oud. matige prijs, bij Petrus De Pauw, te Erpe. Leghorns en andere rassen kiekjes aan 3 50 frbij Frans De Koninck, Ay gem, Landries. Kiekens, leghorns en andere rassen, bij Richard Van Boxstael, Neer weg slaat. Woubrechtegem. Broedrieren van zuiver ras leg horns. hebbende niet opgesloten ge weest, ter brouwerij Torrekens. Aygem Oolnrgs nieuw broeimachien, be vattende 800 eiers, bij Louis Van Aco- leyen, Eegenen, Audegem. Kiekens te bekomen tegen 15Maart beste ras. Leghorns, bjj René DeSmedt, Kerk, Mijlbeek. Aalst. Broedeieren van 200 puike witte Leghorns, met de noodige hoeveelheid goede hanen, in 't hoofdmagazijn Redt U Zeiven, Herzele. Van heden af alle soorten kiekens, bij Camphin Jozef, Haeltert. Boekent. Dagelijks versche eieren, alsook broedeieren van witte Leghorns en zwarte Minorken, op Immerzeelhof, bij L. Van Branteghem, Brusselsteenweg. Kiekens en eenden, bij Schouppe Jozef, Gootegem, Haeltert. Alle soorten kiekens bij wed. De Coninck, Landries, Aygem. Vanaf 15 Maart kiekjes, bij J. B. Perdaens, Aygem, Landries. Vanaf 1 Maart kiekjes, leghorns, coucous enz., bij Benoit Verbeken, 278, Bouchoutstraat, Hekelgem.Kiekjes eeni ge dagen op voorhand bespreken a. u b. Van heden af kiekens, Leghorns, beste ras, bij August Michiels.Kerkxken. Kiekjes, Mechelsche en Leghorns, gansch het jaar. bij Valery Luycx- Schelf hout. Schoonaarde. Dagelijks jonge kiekens, aan 2.50 fr bij Cornells Van Hoef. Erembode gem, Tereschebeek. Van heden af alle dagen kiekens, bij Fl. Casteels, Aygem, Langemunt. Kiekens, tegens 1 April, beste ras, leghorns, bij Achiel De Wolf-Verhoe- ven, Erpe, Dorp. Van heden af alle soorten kiekens, bij Gustaaf Quintyn, Heldergen, Mot ten hoek. 60 witte leghorns, 14 dagen oud, bij Victor Maesschalck, briefdrager, Euverenbosch. Hofstade. Van af April tot einde Oogst, kie kens Leghorn, zuiver ras, bij C. De Corte. Dorp, Lede. Een schoon woonhuis met stal en schuur, bij Gustaaf Segers, Bouchout- berg, Brusselschesteenweg, Erembode gem. Nieuwe driewielkar, dresseerkar en tilbury, bij Jos. De Pelsmaeker, Sta tie, Haeltert. Beste ressortkar, zoo goed als nieuw, draagvermogen 1000 kilo. bij August Baeyens, Ottergem, Laput- straat, 53. 2000 kilo beste hooi. bij AloïsRas scbaert. Lede. Barrevoetschenhoek. 2500 kilos beste grashooi, bij Os car Van Herzele. Schonshuffel, St Lie- vens-Hautem Kareelsteen van beste hoedanig heid, aan den oven of op het werk ge leverd, volgers beliefte, bij wed. Van der Heyden, St Job, 167. Aalst. Afroomer, botermachieo en boter- kneder, bij Petrus Corpens, Leebeke. Vanaf heden alle soorten zaden en planten, bij Alfons Arts. Bergestraat, 3. Aalst (opvolger van de gebroeders Podevyn). Kepers, hop- en boonstaken, po- teaux in alle lengten, eerste kwaliteit staken voor alle soorten fruitladders, enz. bij Jan Bosmans, Statie, Moorsel. Prijzen buiten konkurrentie. Beste mest, bij René De Smedt, Aalst Mijlbeke, aan de kerk. 2000 kilo voederbeeten en 1500 kilos hooi, bij Gustaaf Van Lierde, Meiresrraat, 30, Aalst. Bij uitscheiding van bedrijf.3 steen karren. 3 pressen Madeionmatten, vla gen en ander gerief, bij Henri Sonck, Denderleeuw. 2 steenpressen Madeion, steen kruiwagens en volledig materiaal voor steenbakkerij, bij Frans Leeman, Kloos terstraat. 31, Moorsel. SCHOONE STIER doet dienst b(j Jos. D'Herde, Rommelstraat, Erpe. GEVONDEN het eigendomsbewijs van den duivenring nr 4634233. Terug te bekomen ten bureele van M De Koornbloem VERLOREN GELOOPEN trek hond. bleek haar. weinig zwart in den hals. Terug te brengen, mits goede be looning, bij Alfons De Maeseneer, Hoogstraat, Aspelare. TE HUREN Schoon winkelhuis, met 4 beneden plaatsen en groote kelder, 2 bovenkamers met zolder en kleine hof, nabij de statie van Haeltert, bij Adolf Temmerman, Haeltert, 691, Zwarthaar, Waar vindt men de beste phonographen en schoonste alsook alle instrumenten en muziek In de Muziekhandel Wilt gij welgelukken in den Hoenderkweek Veel, groote wintereieren rapen Gezonde, prachtige dieren heb- ben Dan moet gij Uw kennis vermeerderen Dan moet gij leeren aan de ervaring van anderen Lees daarom WOLUWE-BRUSSEL. tt Daarin schrijven de meest succesvolle kweekers, man nen van lange praktijk en gezonde wetenschap. Verschijnt alle 14 dagen; abonnement 18 fr. per jaar. Maar volgens overeenkomst genieten de leden van Redt U Zeiven de helft vermindering Maakt seffens gebruik van dit buitenge woon aanbod en bestelt onmiddellijk of vraagt proefnummer! In uw eigen belang Het SWIN'SS chikfood (kuiken- tjesmeel) is het ideaal voeder om vlugge en gezonde kuikentjes op te kweeken en dit met, een minimum sterfte van hoogstens 5 per cent. )L. Het Swin'ss chikfood heeft als V s"!*m ai r 5S basis levertraan en gedroogde gist Pu het is licht verteerbaar en is tevens 1 levenskrachtig door zijn rijkheid aan POULTRY vitamienen, vandaar de verbazende uitslagen die men er mede bekomt Het „is niet geëvenaard 1 het is onontbeerlijk X Reeds honderden kweekers zullen U zeggen de uitslagen die ze bekomen hebben, met het Swin'ss droog kuikentjesmeel. SWIN'SS levert U puike en gezonde waar aan de minste prjjzen. Eischt steeds geloode zakken. - BIJZONDERE PRIJZEN VOOR VOORTVERKOOPERS - Telefoon 665. Postcheck 1875.20. mmimm ;v:v;->:v:\v7\ I broeck. I **f nr* r*

De Koornbloem | 1928 | | pagina 5