Aan ons Kristen Volk jos. Steppe - De Wael Landbouwmachines Uit den Toren De 39ste Wedstrijd van het Belgisch Trekpaard LANDBOUWERS x Moka koffie EDGARD SCHOUPPE-NYS Hoofdagentschap Mélotte Wie Het Vlaamsch Pluimveeblad aan 9 Ir. per jaar I 11 O FSTEDE N fjelangi'ij^ Qepi^ht GROOTE AFSLAG OSCAR DE GROOTE Hoogstraat, HERZELE TH. D'HOKER Gebroeders Vyverman A. DÜMONCEAÜ Veldstraat, 6, te Aalst, oog nie, geprorfd 9.85 den y, kg. üiili ■BH55S9S S3 - worden De Pa'estijnscbe regeering heeft besloten bij Raipha een haven te bouwen en de Doode Zee daarmee te verbinden door een 20 Km. langen elek trischen spoorweg De Engelsche maat schappij echter denkt op de eerste plaats aan de oprichting van enorme kunst mest en andere chemische fabrieken, waarbij ook de fabriek eenigszins mee gemoeid raakt. De stichters hopen namelijk met de reusachtige schatten aan chemische pro dukten, die ze uit de Doode Zee te voorschijn denken te halen, niet alleen veel geld te verdienen, maar ook de Duitsche roonopole in de chemische in dustrie te kunnen breken. Majoor Fullock.dedirekteur generaal, liet zich in een interessant interview, al dus uit.dat speciaal pompinstalla'ies zou den worden aangelegd om het water van den bodem te halen. Het onderzoek had namelijk uitgewezen, dat het boven water door hetjj invloeien der Jordaan die 6 miljoen ton zoetwater in het meet uitstort, zoodanig wordt verdund en veranderd, dat het nog slechts het tiende deel van de chemische bestanddeelen bevat als een evenredige hoeveelheid water uit de diepte. Het water is vet en zwaar, maar kris talhelder en het was interessant, dat het menschelijk lichaam draagt als een plank zoodat ondergaan of verdrinken in de Doode Zee volmeakt onmogelijk is Het meer ligt 400 m. onder den zeespiegel en ook geschiedkundig is bewezen, dat daar eens een vruchtbare vlakte uitstrek te, die eens den naam Dal der Boo- men droeg. Het noodlot kwam over deze gezegen de streek onder de opvolgers van Cham met de bloedige oorlogen tusschen de vijf koningen van het dal hun heerscher Nu zal dus na duizenden jaren de mensch gaan trachten voordeelen te trekken uit het materiaal, dat God ge bruikte om goddelooze et; ontrouwe ste den te straffen. ITALIË Lampen met levende goudvisschen. Uit Italië kennen we het Venetiaan- sche glas en het Florentijnsch damast. Dit jaar komt er uit Italië een nieuwe soort lampen die een artistieke combina tie vormen van glas uit Venetië en aar de werk uit Milaan. Maar dat is niet het merkwaardigste. De nieuwste Italiaausche lampen zijn met water gevuld en voorzien van goudvischjes Zij hebben den vorm van antieke kruiken of ouderwetsche breede wijnglazen Boven het aqarium is ele c trische fitting aangebracht waarin het lampje wordt geschroefd. De goud- en zilvervischjes zijn er op deze wijze des avonds goed verlicht en bij het heen en weer zwemmen vangen zij telkens licht en schaduw, wat een oorspronkelijk en boeiend effekt maakt. Milaan fabrikeert lampen in den vorm van langhalzige flesschen Zij zijn ver vaardigd in donkergrijs of bruin aarde werk en berekt met hieroglyphen. Parelmoeren lampekappen zullen ook zeer in de mode komen De kappen zijn aan den binnenkant beschilderd, zoodat kleuren over dag vaal doch 's avonds bloeiend zijn. VER ST. van AMERIKA De eierhandel in Californië, Vol gens een recent bericht in de Christian Science Monitor is er een begin ge maakt met de direkte verzending v«a eieren in koelschepen over zee van Cali fornië naar Argentinië De eerste verzen ding bestond uit 51.000 kisten, wat gelijk staat met 60 wagonladingen. Deze groote hoeveelheden eieren werd bijeen gebracht door de Poultry Producers Association of Califonia, een vereeniging die 3191 leden telt, welke tezamen 3.720.993 hoenderen bezitten. De eieren zullen in Argentinië in koelhuizen be waard worden voor den komenden win ter. Tot nu toe moesten koelschippro dukten eerst naar New-York worden vervoerd per trein, om van daar uit te worden verscheept naar hun laaste be- bstemming Men hoopt, dat spoedig een geregelde verbinding met koelschepen tusschen de haven op de westkust van Noord Amerika en die van ZuideAme- rika zal worden geopend. (Uit Het Vlaamsch Pluimveeblad. Iets over zijden kousen, sigaren, sigaretten enz. Een professor uit Californië, Ewald T. Grether, heeft be vonden dat geblinddoekte sigaretten- proevers geen onderscheid kunnen ma ken tusschen de veelvoudige merken die in Amerika geadverteerd worden. 't Is de reklaam en niet de kwaliteit die ons in onze dagelijksche aankoopen geleidt. Boter, lekkernijen, chocolade, farecream, zeep, handschoenen, kousen, schoenen, sigaren, sigaretten enz... waar meest reklaam voor gemaakt wordt worden beter verkocht. Professor Gre- ter verhaalt het volgende feit In eenen grooten winkel waren op denzelfden toog twee soorten zijden kousen te koop aangeboden. De eene soort zonder naam en zonder reklaam kostte dollar 1,95 het paar, de soort j waarover reklaam was gemaakt geweest kostte dollar 2.65 het paar. De vrouwen j onderzochten beide soorten maar de ge- adverteerde soort vond uitsluitelijk bij- val en de goedkoopste soort zooder naam werd verwaarloosd en toch deze laat ste waren veruit de beste. Het is een piëteitsvolle daad, welke Vrijdag, Zaterdag en Zon dag a.s. te Aalst zal daargesteld worden: het Eucharistisch Kongres (t.t.z. het Kongres ter verheerlijking van het Allerheiligste Sacrament). Een massa volks, met duizen den en duizenden, stroomt, in machtige groepen, naar de Den derstad, golft in breeden vloed door de volledig versierde straten, tusschen wapperende vaandels en wimpels, in geurend groen en bloemengetooi, wijl allert hart, overeenstemmig met het gejubel der omgeving, gedragen door wijd-galmende klokkentonen, zich verheft tot Hem, wien dezen dag bijzonderlijk de oogen, de ziel zijn gerichtChristus-Koning Het is ook de plicht van ieder Kristen, wie hij ook weze, Zondag, broederlijk aan de Christus-Betoo ging, te Aalst, deel te nemen Die dag moet zijn een triomf der Gods dienstige gedachteGansch het bisdom moet het Allerheiligste Sacrament, door onzen zoogelief den Bisschop, Z.D. Hgw. Mon seigneur Coppieters, rondgedra gen, vergezellen, fier Kristen te wezen. En, bijna onmiddellijk na den Zegen, op de Groote Markt, wordt Zondag a.s. 17 Juni, het heerlijk Oratorio van Dom Augustinus Verhaegen, uitgevoerd. Een 400- tal zangsters en zangers verleenen hun medewerking, alsmede de Kon. Harmonie van Aalst. Zoo zal, na het hart en den geest, de mond spreken en, vol kristenliefde, Gods hulde brengen, verkondend de stevigheid en de heerlijkheid van bet rijk van CHRISTUS KONING Gansch het Kristen Volk dus naar Aalst, Zondag e.k. Ingezonden Deze week is er veel speeksel uit het parlementsgebowv gevallen, gelukkig dat men nog niet tot officieele vechtpar tijen overgaat zooals in Duitschland. Alhoewel ons huidig parlement in troebel water aan het visschen is heeft den koning het raadzaam geacht eens naar Kongo te gaan. Daar zal hij zich dan overtuigen dat de bezittingen die nende om de boeren een gemakkelijk ar beidsveld te overhandigen, feitelijk meer geschikt zijn om onder den grond te werken dan er boven. Gelukkig dat we nog zulke menschen hebben als volksvertegenwoordiger Sap om eens een brokje uit die geschikte boerenstreek van Kongo te vertellen in de Kamer Niemand zal echter betwisten dat de menschen die vroeger die zaken daar gaan regelen zijn, wel wat van de apen afgeleerd hebben om hier appelen voor citroenen te verkoopen Het is deze week dan gelukkigliik aan de ooren gekomen dat het luchtschip uItaliamet levende manschappen aan de Noordpool vastgevroren ligt Het is te hopen dat er nu geen menschen meer worden gevonden om te gaan kijken of er op den Noordpool geen bloemkolen of tomaten te winnen zijn. Maar het schoonste van al is dat wij mogen fier zijn dat de schoonheidsprijs van Galveston aan Amerika zelf is toe gekomen. Wij zouden natuurlijk een vreemde gekozen hebben want eigen waarde schatten wij niethet is daarom ook dat er zooveel Vlaamsche koppen Fransch spreken. De volgende week zal waarschijnlijk wat plezanter zijn daar men dan in Frankrijk met de stabilisatie gaat begin nen welke nogal een schommeHng zal geven aan den prijs van de reukfleschjes 't Is te hopen dat de Franschsprekende Vlamingen daar ook de kluts niet bij kwijt geraken I Mét veel genoegen deelen we onze leden mede dat ze voortaan de helft vermindering genieten voor een abon nement op Het Vlaamsch Pluimvee blad ze betalen dus slechts 9 fr. in plaats van 18 fr. We weten hoe dit degelijk blad naar waarde geschat wordt eu twijfelen er niet aan of velen onzer leden zullen van dit buitenkansje gebruik maken. De eenvoudigste manier van betalen is 9 fr. te storten op postcheckrekening nr 435 36 Leden welke wenschen te aboaneeren kunnen ook hunn naam op geven aan onzen agronoom en aan onze voordrachtgevers. Vrijdag morgen werd in het Jubelpark de jaarlijksche nationale wedstrijd van k weekpaarden geopend. Vóór den oor log werd ons paard uitgevoerd naar de Ver. Staten, naar Kanada en raar vele andere landen buiten die, welke ons om ringen. Thans gaat de uitvoer naar Frankrijk, Duitschland en Nederland. Van de in 1927 voor een gezamenlijk bedraj van 113,017.000 frank uitge voerde 20.483 paarden werden er door Frankrijk 12,587 gekocht, voor de som van 51,304.000 frank; door Duitschland 6,246, door Nederland 812 Dit jaar worden door 284 kweekers, uit alle streken van 't land 719 paarden tentoongesteld Ieder jaar zenden de buiteeJandsche regeeringen gevolmachtigden, om aan koopen te doenwant de faam van het zware Belgisch trekpaard is over geheel de wereld verbreid. Vorig jaar werden 80 hengsten, behoorende tot de schoon ste Belgische rassen, uitgevoerd caar de Vereenigde Staten. Een van die pracht exemplaren verwierf te Chicago het in ternationaal kampioenschap. De Ameri- kaaosche kweekers hebben laten weten, dat zij in 1928 niet minder dan 150 hengsten van het ras der zware Bel gische trekpaarden zullen aankoopen. UITSLAGEN Eerste reeks. - Hengsten van 5 jaar en meer: 1'prijs "Tapageur d'Herse,,, van MM. Bedoret-Foulon Gaston, te Quévy lc-Petit, en Bedoret DeStord°ur Gaston te Givry (Henegouw) 2' prijs. "Monarque de Velsique,, van MM. Van den Broecke, te Eeghem, Wielsbeke en Stalhile 3e prijs, "Jarnac de Bas,, van MM. Roland F., te Seumoy-Nanincs en Montulet E te Jennevaux-Meux, en "Paul d'Oultre,, van M Nerinckx An- dré te Pepinghen-bij Hal Derde reeks. Hengsten van 4 jaar: 1' prijs, "Carlo de la Maladrée,, van M. Fourniér Valère, te Zinnik2® prijs, "Favori de Neusart,, van MM, De Donder, te Merchtem (Brabant), twee 3' prijzen, "Buffalo de Dick,, van MM, Vanlancker en Vander Beken, Edm„ te Dickelvenne en velsique Ruddetshove, ea "Brigand de Bruchom,, van M. Hou tain Jacob, te St-Amands bij Fleurus. Vijfde reeks. Hengsten van 4 jaar en meer1* prijs, "Azur,, van M Van- derschueren Alfred, te Vollezeele (Bra bant) 2' prijs "Albert de Boeregem,, van M. Van der Bracht Oscar, te Ne der Eename twee 3* prijzen, "Prince d'Orange„ van M. Roisi.i Modeste, te Houtain le-Val, en "Domino de la Bos- quée„ van M. Poelaert Emiel, te Quévy- Aulnois Zesde reeks. Hengsten van 3 jaar: l® prijs, "Aveuir de Sa!monsatt„ van MM Dele ener, Hondzocht-Lembeek, en Duchateau, te Grandglise 2' prijs, "Avenir de Coraimont,, van M. Peten Clément, te Velm 3' prijs, "Fève de la Mal-Pensée,, van M FlamentGaston, te Horrues, en "Indou du Festeau,, van MM. Van den Broucke, te Eeghem. Wielsbeke en Stalhille. Negende reeks Hengstveulens van 2 jaatrd l'prijs, "Brillantdu Mouligneau,, van M. Deproote Clovte van Gilbecq 2' prijs "Conquérant d'Hier„ van M. Delepine Antoine van Horrues twee 3® prijzen, "Herseur de Montl,, aan M. De- leener van Hondzocht Lemberk en Van Eeckhoudt, van Erembodegem, en "Ecu d'or de Martinroux,, van M. Tir- tiaux Felix, van Fleurus Vijftiende reeks. Merriën van 5 jaar en meer 1* prijs, "Bella de Cruys,, van baron Janssens Lucien, d'Eraptinne b(j Ciney 2' prijs, "Martha de Ciply van M Peten Clvan Velm twee 3* prijzen "Fauvetie,, en "Diane Simeon,, van MM. Semal Marcel en Roberti Ernest vac Ragnies Zeventiende reeks Merriën van 4 jaar en meer1* prijs, "Mimie de Beene,, van M Dumont de Chassart Jos van Bruyèce-Chassart 2e prijs, "Gcrmaine d'Inkendael„ van M. Walraevens Ed van St. Quintens- Lennick twee 3* prij zen, "Mosanede Goreux,, van MM. Roberti Jos., et fils. de Voroux Goreux, en "Albion de Bierbeek,, van M. Léo- nard Jules, van Bierbeek. Negentiende reeks. Merriën van 4 jaar 1' prijs, "Bella du Haut-Bois,, van M Varlet Henri, van Petit- Rceulx bij Braine 2' prijs, "Fleur de Smeer,, van baron Janssens Lucien, van Emp- tinre bij Ciney twee 3' prijzen "Myr- tille,, van M, Demanct Painvin Pierre, van Wayaux en "Phila de Stalhile,, van MM. Van den Broecke, gebroeders van Eeghem, Wielsbeke en Stalhille. Twee-en twintigste reeks. Merriën van 3 jaar. 1* prijs "Walanne de Quév>y„ van M. Bédoret Gaston, van Quévy le-Petit 2' prijs, "Espérancede l'Ange,, vaD M. Michel Jules, de Chaus- sée-Notre-Dame twee 3' prijzen; "Bouture de Kerque,, van M. Dujac- quier J van Steenkerque en "Blondine de Grand-Rosière„ van M. Vanden- schrick Victor, van Grand Rosière. voordeelig over te nemen beneen Parijs van 13, 15, 18,22,35,50. 80 Heet. Beste grond. Pacht vanaf 110 fr. Quatacker, Letterhautem. Van heden af zal er te bekomen zijn bij alle soorten KINDERKOSTUMEN en FANTASIEBROEKEN. Groote keus van E q m«rko s turnen voor groot en klein. op de beroemde MAAIMACHIENEN met PIKTOESTELLEN "Mac Cor- mich,, en op de HOOIKEERDERS bij Hoofdagentschap van de Oogstma- chienen merk Deering Werktuigkundige M.EUUD, ïïorp, bfj i&alst* -- wendt U voor draineerbutean, betonstalen voor weide en hoven, betonbuizen en muren, cement, kalken, pannen, faïen- en andere bouwmaterialen tot AANNEMERS - ONDERNEMERS DENDERLEEUW (Lichtenhoek) Telefoon nr 80. Zakking-W ater- Aderbreuk Verplaatsing der lichaamsdeelen Zekere radikale genezing gewaarborgd door de gebreveteerde toestellen vm den gediplomeerden Specialist Belgische firma opgericht in 1885. Deze nieuwsoortige toe stellen volkomen zonder veeren en de Breukcorst- letten met vierdubbele regeling, laatste weten schappelijke ontdekking. Brevet 235113; door koninklijk besluit van 15 Maart 1920 den Specia list Dumonceau toegeko men, weerhouden dagea nacht zonder gevaar ol ongemak de zwaarste Breuken; door een nieuw soortige schrandere ver binding versterken de spieren en buikvlies en volbrengen b( de nog mogelijke gevallen de volledige genezing. Speciale buikbanden. Vrouw Vermoesen, 66, Ransfort- straat, Brussel, na twee operaties, aan getast van darmuitstorting, is op een jaar volledig genezen door onze corse let Achiel Brael, Lootenhulle, gene- zen Oostermans. Beekstraat, Thisselt, genezen. Vrouw Geenes, 89, Longting- straat, St Pieters'Jette, na lang lijden, is door ons toestel volledig genezen van maagzakking. G. De Smet, Itterbeek- schesteenweg, 561, zijn dochterke gene zen van 2 breuken Heer Welvaert, langs de vaart Middelburg (Vlaanderen genezen van dubbel breuk. Dagelijks ontvangen wjj nieuwe be wijzen. Specialist Albert Dumonceau geeft raad en uitleg in 't Vlaamsch van 9 tot 2 uur te Gent, 3* Zondag en 2' Vrijdag der maand, Hotel de Termonde (Zuidstatie), Geeraardsbergen, 1* Maandag, Hote de l'Europe (statie) Dendermonde 3® Maandag, Hotel de la Paix (statie). Lokeren, 2® Woensdag, Hotel da Brasseurs, Statie. Aalst. 3' Zaterdag, Hotel du Ccmtt de Flandre (statie) Vraag kosteloos uitlegboekje: Rue dt la Meuse, 65-67, Brussel. heeft nog de prima kwaliteit HUIS van het Altijd versch gebrand Nooit overtroffen WIE bezigt niet de smakelijke arachiden olie "La Lyonnaise voor het maken der fijnste mayonnaise Altfid verkrijgbaar aan 8,75 fr. de flescb. WIE is liefhebber van een goeden druppel graangenever Lion d'or Volle 50 graad die men koopt in de MODELKRUIDENIERDERIJ DE OPGAANDE ZON in de Veldstraat, 6, te Aalst waar hfi wordt verkocht aan 24 fr. den liter juist gelijk hij van de stokerij komt. Ook nog te verkrijgen Beste witte en roode wijnen en alle likeuren, alle soorten van opgelegde groenten en fruit. Huis bijzonder gekend voor alle benoodigheden voor huwelijken en feesten. Nieuwe aankomst van eene groote partij schoone en beste gedroogde pruimen aan 3,10 fr. den '/2 kg. Ernest BAEYENS, Erembodegem, tegen statie Haeltert Telefoon Denderleeuw, 93. Alle modellen ploegen in magazijn, alsook Schoepers, Eggen. Weide- eggen, nieuw model 1928, Braakmachienen (kan dienen als Schoeper, Beetbewerker, Aankuiler), Aardappeluitroeier, enz. De Zelfsmerende Qatroomer Mélotte met lagen bak vraagt de Elektrische I .lotor Mélotte die ontroomer en botervat drijft. Boterkneders, Botervaten, Waschmachienen. Zaaimachienen met de band» 7 en 9 rijen. Nieuw model beerpompen, bijzonder geschikt voor drijfkracht. Maai- en Pikmachieten, Hooikeerders. Raken. Dorschmachienen. Naphte- en Electrische Motoren. Hangaars, Kalftrekkers, enz. Groote voorraad wisselstukken. Prijscourant of bezoek aratis od aanvrann ren. au. Pikbindmachienea Deering.,. Afleggers "Dee ring Maaimachienen met piktoestel 1,05 m., 1,20 ra., 1,35 m. Deze machienen bezitten een groote snelheid in de werking, ze zijn voorzien van een gebreveteerd automatisch toestel om het mes uit te nemen. Hooikeerders Deering met kleine wielen de rieken zijn geplaatst op theijzer, wat de beste uitslagen oplevert. Hooiraken "Dee ring voor één paard. Hooiraken met de hand voor klein bedrijf. Dubbele ploegen, te beginnen van 85 kgr aan lage prijzen, met of zonder rege laar. Ze worden op proef gegeven. Enkele voet- ploegen vanaf 25 kgr. Schoepers op wielen met stijve en slappe tanden. Ressorteggen. In 1918 heb ik mijne eerste eggen gemaakt. Sedert dien datum hebben ze een ongemeenen bijval gehad de kaders zijn immers van dik staal, de buizen uit één stuk de gegoten s'ukken zijn ver vangen door bewerkbaar gegoten staal. De eggen worden ver vaardigd in seriën van 7, 9 of 12 tanden. Gezien het eigen fabrikaat kunnen ze geleverd worden aan de laagste prijzen. Vraag prijzen. Braakma- chieoen voor één paard met één of meer rijen. Braakmachienen met de hand. Landrollen in sta len plaat, 1,20 in., 1,40 m., 1,60 m. enz. met of zonder zitting. Eigen fabrikaat. Kleine zaairoa- chlcnen voor alle zaden, bijzonder geschikt voor 't planten van beeten. Groote zaaimachienen, 7, 9. 12 en meer rijen. De nieuwe beweegbare pin- egge kan gebruikt worden om te eggen, en om te slijpen. Sliipketens, buitengewoon lage prijzen, 1.50, m., 1,75 m., 1.95 m. enz. Vetstrooiers Le Disc en andere merken. Bijzondere bakken om vet te strooien met de hand. Aardappelplanters voor één paard. Aardappel uitroeiers "National,, met voortrein of dissel. Aardappelsorteerders In manden of in zakken. Dorschmachienen met of zonder kulscher, en werkende met manége, elec- trische motor of naphtemotor. Wanmolens: op zakkers eu gewone modellen. Beerpompen op alle lengten. Aardappelpletters. Douchen in alle groot ten Verlostoestellen. Basculs, 100, 200, 300 en 500 kgr. Goedkoop en goed I Koeibasculs. Raap- molens - eigen fabrikatie. Ze worden vervaardigd in groote reeksen. Reeds meer dan 20 jaar onder vinding. Gezien de groote verbetering er aan toe gebracht worden ze hoog geprezen. 10 verschil lende modellen met rechte en schuinsche messen. Groote waarborg 1 Waschmachienen La Vail- lante gansch in koper. Ze wasschen 't linnen zonder eenige beschadiging. Bijzonder goed ge schikt om te werken met electrische motor. Wasch machienen Voldamp buitengewoon praktisch. Komt eerst zien, vooraleer U een machien aan te schaffen. Ontroomers en karnen van allegrootten. Specialiteit voor 't afsluiten van weiden. Beste oliën en vetten. Ieder landbouwer heeft er groot belang bij zijae werktuigen te nemen in een huis dat hem steeds zal ter zijde staan in geval van breuk of bescha diging. Een nieuw machien koopen is niets, maar dit herstellen en onderhouden, dat ls van groot belang. Op aanvraag wordt een kostelooze prijs lijst gestuurd. Wendt U daarom steeds in volle vertrouwen tot ÏÏÏÏIÏÏN?

De Koornbloem | 1928 | | pagina 4