Kleine Aankondigingen NOTARIEELE ANNONCEN De Vijanden der Hop Plantenziekten Te koop ZAAILANDEN EEN HANDELSHUIS Schoone Bouwgronden Woonhuizen, Bouw gronden ft Hofstedeken HOOI- en NAGRAS EEN WINKELHUIS Goede ZAAILANDEN Een goed perceel Land LANDBOUWALEM Onder de talrijke vijanden die onze hoppen jaarlijks aanvallen is de Roode Spin ongetwijfeld de ze, welke vooral bij droge jaren de meeste schade berokkent. De Roode Spin zuigt de blade ren letterlijk uit, door de opslor ping der sappen, alsook door de verdamping, die zicb> dan ook in sterke mate doet gevoelen en wel vooral bij droog weder. |§Langs de wonden door dit in- sekt aan de bladeren veroorzaakt, bijgen deze een dor uitzicht en krullen de bladranden om naar boven. Tengevolge de uitdroging der bladeren wordt hunne wer king grootendeels belemmerd, bij zooverre dat de hoppeplanten er geweldig onder lijden en hun groei en verdere ontwikkeling volledig zijn stopgezet. De bladeren welke door deze geduchte hop vijanden worden aan getast, vertoonen eerst in de ok sels der bladnerven geelroode vlekken, welke zich uitbreiden en in elkaar vervloeien, zoodat het geheele blad droog en rood-bruin wordt. Aan de onderzijde van het blad vertoont zich een deels onder spinsels verscholen meelach tige massa,waartusschen zich glas heldere, gele of roode, haast on zichtbare, spinachtige diertjes be wegen. De vermenigvuldiging ervan geschiedt bij middel van eieren, welke aan de onderzijde der bla deren worden gelegd en met de afgestroopte huidjes de geelachti ge massa vormen. Gansch den zo mer leven de spinnen aan de on derzijde der bladeren in het na jaar begeven de wijfjes zich naar vastere deelen, als hopstaken, boomen en grond, waarin ze roo de eieren leggen, die er gansch gemakkelijk overwinteren. Ook de larven kunnen in beschutte plaatsen ongedeerd voortwoeke ren. Warm en droog weder is echter zeer voordeelig voor de ontwik keling vandaar dan ook dat de hopplant vooral bij droge zo mers van dit zóó schadelijk ongedierte erg te lijden heeft. Bestrijdingsmiddellen Het zijn vooral de spleten der hopstaken die de gunstige schuil plaats verleenen aan eieren, lar ven en spinnen. De eerste voor zorg weze dus de hopstaken zorg vuldig te ontsmetten,door ze te be strijken met petrolium, ofwel de staken door een vuurtje te trekken of ze te dompelen in een oplos sing carbolineum van 10 tot 15 ten honderd. Hieruit blijkt! ook onmiddellijk het ruime voordeel der draadvel- den, aangezien het ongedierte hierbij de meest gunstige gelegen heid tot woekeren is ontzegd. De afgevallen bladeren zal men zorgvuldig verwijderen en ver branden. In den Zomer de planten bestuiven met solferbloem, het geen bijzonder goede uitslagen oplevert bij zonnig weder. Ook kan men met goed gevolg de sol fer met water vermengen err de planten met deze vloeistof bespui ten. De bladeren der hopplanten langs de onderzijde regelmatig be sproeien, doet de insekten verhui zen. Andere hopplanters bestui ven met droog insektenpoeder of wel het poeder vermengd met een zeepoplossing van 2 t. h. Het doelmatigst bestrijdings middel, op voorwaarde echter dat het tijdig wordt toegepast, is on getwijfeld de Kali for nische pap.,. Men bereidt ze met water, solfer en levende kalk. Tot bereiding be zigt men 'n koperen of ijzeren ke tel, waarin men 3 1 1. water afmeet. De te gebruiken hoeveelheid sol fer, 5 kg. wordt met 3 kg. levende kalk vermengd, welke daarna met warm water wordt gebluscht. Het mengsel van solfer en ge- bluschte kalk wordt in den ketel met water gegoten, om vervolgens de vloeistof gedurende 3/4 uur te laten koken. De pap ten deele ver dampt, wordt met warm water tot 34 1. aangelengd om zevervolgens te laten afkoelen en bezinken. De vloeistof wordt daarna over gegoten in flesschen, voorzien van een dicht stopselhet bezink sel mag weggegoten worden. De vloeistof wordt gebruikt in op lossing van 2 tot 5 t. h., d. w. z. 2 tot 5 liter vocht op 100 liter water. Daar de roode spin doorgaans tezelvertijd als het zwart,, dient bestreden te worden, zijn vele hopplanters voorstander van be spuitingen bij middel van tabak- sap. In dit geval dient de oplos sing echter tamelijk sterk te wezen, wil men 'n afdoende resultaat be reiken. In alle geval, er liggen ver scheidene bestrijdingsmiddelen voor de hand, waarvan de onder vinding het doeltreffend uitwerk sel deed vaststellen. Aan den hopplanter geven we dan enkel den wijzen raad 'n oog in 't zeil te houden, om den ge- duchten vijand zijner hopteelt krachtdadig en ten gepaste tijde te bestrijden, wil hij zijn hopoogst niet reddeloos zien verloren gaan. kosteloos voor de leden-lezers van De Koornbloem Een goede jonge koe, tweede kalf, einde dracht 5 Juni, bij Frans Van den Eede, Moorsel, (Hoekskeu). Twee jonge koeien einde dracht, bij Adolf De Pape, Schildekensstraat, Smetlede. Een goed rund rood-bont 14 maand oud bij Desiré Geers, Stockt, Burst Zeer schoone koe laatste maand dracht bij Jean Vinck, Erembodegem, 44, Leuvestraat. Vaars einde dracht 15 Juni, bij Judo Van Steenwinckel, Hoogebaan, Eppeghem Werk vaars en werkkoe, rood bont, dicht bij 't kalf. bij Raymond De Meyst. Molendries, 23. Aalst. Bij gebrek aan voeder, jonge koe, 3e kalf, bjj Edward Van der Stock, Denderhautem, Eigenstraat Schoon stierekalf, 5 dagen oud, bij Cesar De Corte, Barvoetschehoek.Lede. Beste zware koe, 3de kalf, laatste maand dracht, bij Qmer Coppens, Vrij dagmarkt, Lede. Schoon vaarzekalf, wit-vos, bij Jo zef Allaer, Haeltert, Eede. Twee alleste vaarzekalveren,rood bont, drij en zes weken oud, bij Felix Vy verman, Meire. Oostdorp. Beste hollandsche melkkoe, einde dracht 19 Juni, 3e kalf. bij D. Borms- Van Nieuwenborgh, Tinnenhoekstraat, 16, Moorsel. Koe, einde dracht Juni, bij Charles Vereist, Herdergemsahestraat, Lede, Door uitscheiding, beste werkkoe, einde dracht 27 Juni, bij Jan Van Heck- Guns. Keiberg, Èrpe. Twee vaarzen, een einde dracht 21 Juni en een 3 maand bekalfd, bij Re- né De Pauw. Oordegem. Kluize. Vaars' einde dracht 4 Juni, bij Alf. Priëels, Aspelaere. Vaars, beste ras, einde dracht, bij Jos. Concorde, Kleempoels, Sempst. Vaars, dicht bjj haar kalf, ook ter huur huis met hof en hoeveelheid land, Zich te bevragen bij wed. Constant Van Hauwermeiren, Wichelen, Hulst, ur 5. Allerbeste kamionpaard, bij de wed. De Rouck, Keppestraat, Erembo degem. Twee paarden, bij Van Conings- loo Alfons, St Job, 136, Aalst. Merrieveulen, 1 jaar oud, vos, zwaar brabantsch ras, alsook ecne vaars 11 maand oud, bij Richard Meuleman, Erpe. Wijwater. Schoone merrie, 6 jaar, half zwaar ras, bruin, goede werkster in alle getuig, zonder gebreken, bij Van Heffen, aan de kerk, Houthem, Vilvoorde. Beste zware poney, puike werker, zonder gebreken, bjj Gh. Vaerendonck, Boschstraat, Lede. Beste ruinpaard, zeven jaar oud, in volle vertrouwen, dienstig voor alle werk, bij Remi De Geyter, Erembode gem. Brug. Vier zeugen, 13 weken dracht, bij V. Van der Bracht, Aygem, Landdries. Nest allerfchoonste viggens, bij de wed. De Vulder. Eeckent, Haeltert. Nest puike viggens, bij Clement Ruyssieck, Beek, Meire. Eene zeug, 13 weken dracht, bij Alfred De Winne, magazijnier, Letter- hautem, Windgat. Twee zeugen, 13 weken dracht, by V. Van der Bracht, Aygem. Schaliën hof. Puike zeug, 13 weken dracht, bij Burgemeester Schockaert, Ottergem. Jonge zeug. inlandsch ras, 13 we ken dracht, bij Theodoor Sta'paert, Oostdorp, Meire Zeug, 13 weken dracht, bij de wed. Danckaert, magazijn Redt U Zei ven, Neerweghstraat, Woubrechtegem. Twee zeugen, einde dracht, bjj Petrus De Graeve, Vondelen, Dender hautem. Nest schoone viggens, bij Felix De Ryck, Wildebeek, Welle. Door sterfgeval, goede ezel met kar, draagvermogen 1000 kilo, bij Frans Willems-Verhasselt, Baardegem, Berg. Beste jonge geit, 2de lam gegeven, bij Louis Van Caeckenberg, Hofstade, Blekte. Groote trekhond, bij Frans Die- rickx steenweg, Gijsegem Jong schaap, vrouwelijk geslacht, bij Constant Coppens. Vyfhuizen, Erpe. 3jarige hond, hondenkar met ge span, ressortkar draagvermogen 800kg„ bij Frans Arts, Boterm eikstraat, 12Aalst. 125 tot 150 poelen, 11 weken oud, witte Leghorns, bij Désiré De Groeve, Erondegem, Gentschesteenweg. Van heden af kiekens, bij Theofiel De Haeck, Keppestaaat, Erembodegem. 200 eenjarige witte Leghorns, aan 25 fr., afkomst St Barbaragesticht Wet- teren, bij C De Braekeleer, St Lievens- Essche (Wynhuize). Alle soorten kiekskens. bijzonder Mechelsche Coucous en uitbroeden van eieren, bij Petrus Pias, St Ulrich-Kapel- le. Zeer voordeelige pryzen. Kiekskens, vanaf 15 Juni, beste soort, witte Leghorns, by Achiel De Wolf-Verhoeven, Erpe. Broedeieren van 200 puike witte Leghorns, met de noodige hoeveelheid goede hanen, in 't hoofdmagazijn Redt U Zeiven, Herzele. Vanaf 1 Maart kiekjes, leghorns, coucous enz., by Benoit Verbeken, 278, Bouchoutstraat, Hekelgem.Kiekjes eeni- ge dagen op voorhand bespreken a. u b. Van heden af Leghorns, van 1 Mei speciale Leghorns, bij Kamiel Van Nuf fel, te Haeltert. Van heden af alle soorten kiekens, by Camphin Jozef, Haeltert, Boekent. Vanaf heden alle soorten zaden en planten, bij Alfons Arts, Bergestraat, 3, Aalst (opvolger van de gebroeders Podevyn). Kepers, hop- en boonstaken, po- teaux in alle lengten, eerste kwaliteit staken voor alle soorten fruitladders, enz. bij Jan Bosmans, Statie, Moorsel. Pryzen buiten konkurrentie Alle soorten planten aan matige prijzen, by wed. Van Mol, Groenstraat, 198, Aalst. Alle soorten planten, spruiten, savooien, roode kooien, bloemkoolen, bij Odilon Vinck, Groenstraat, Aalst. Een dagwand hocigras aan de Kapellekensbaan. Zich te bevragen by M. Schuermans, Kapellekensbaan, Aalst. Treemkar, in goeden staat, by Victor Schoonjans, Eerdegem, Baarde gem. -Dorschmolen met motor, bij Phil. Danckaert, gemeenteraadslid, Herzele. Dorschmolen met motor 14 HP., bij F. Fleurinckx, Magerstraat, Meire. - 500 kilo beste hooi, by Felix Pan nenkoek, Statie, Hofstade. Partij goed en gezond hooi, bij de gebroeders Vereist, Achterstraat, Her dersem. Op Maandag 25 Juni i 12 koopen allerbeste hooigras en 3 koopen goed koren, bij P. Van Fracheo, Bellestraat, Hekelgem. Driewielkar, onlangs nieuw, by Livien Van Melckebeke, Kerkxken, Terlicht. Kamion, keus van twee, draagver mogen 1500 of 3000 kgr. by de kinderen Meganck, Statiestraat, Haeltert. Een koppel achterwielen van wagen met as, in goeden staat, by Emiel Wynant. Vijverstraat, Meire. Lichte yzeren ploeg, dienstig voor koe of groote poney. by Jozef Moens, Klaarhaag, 61. Meidert. Driewielkar. zoo goed als nieuw, bij Gerard De Ryck, 's Gravenkerse- lare, Haeltert. Engelsch dorschmachien, breed- dorscher, met motor 3 1/2 HP, by Ca miel Langendries.Maal, Nieuwerkerken. Goede driewiell ar en beirkar met beirstuk, bij Benoit De Rycke, Hekker- gem, Schellebelle. Kaaitjes van varkensvet, voor kiekens en honden, aan 2,50 fr. de kilo, bij Petrus Peynsaert, Hofstade, fieck- hout. GEVRAAGD deftige meid, kunnen de huishouden en melken Zich wenden tot Louis Borms, Lede, Keiberg. 24. GEVRAAGD bekwame smidsgast, onmiddellijk, by Louis Carlé, Electrische smederij. Moorsel, Beugem. GEVRAAGD op een hoeve, goede gast voor alle werk, mag ook paard voe ren Zich te bevragen ten bureele dezer. OVER TE NEMEN uit gezond heidsreden. goed gekalandeerde runds-, kalfs varkens- en schaapbeenhouwerij, in vollen bloei, heel goed gelegen, hoek huis met twee groote vitrienen. Zich te bevragen bij Jozef Claus, Dendermond- schesteenweg, 28, Aalst. Studie van Notaris CAUDRON te Erembodegem. Openbare Verkoping van te Erembodegem en Nieuwerkerken De Notaris CALIDRON, te Erem bodegem, zal, met tusschenkomst van zijn ambtgenoot Notaris NAUDTS, te Kerkhove, openbaar verkoopen i Gemeente Erembodegem-Terjoden 1) 97 aren 70 centiaren land op Lokerenveld, doorsneden van den yze- renweg Brussel Gent, verdeeld in 4 koo pen volgens gebruik. In huur by MM. Van Keer-Ghysels, te Erembodegem en J, B Lauwerys, te Nieuwerkerken. 2) 65 aren 60 centiaren land op Arentsveld verdeeld in 2 koopen. In huur bij MM. Benjamin De Greve en Frans Ottoy. Gemeente Nieuwerkerken 3) 47 aren land op Terrenthout, ver deeld in 3 koopen volgens gebruik. In huur bij M. Remi Tas en dame weduwe Philemon De Vulder. beiden te Nieu werkerken en by M. Gustaaf De Smet, te Erembodegem. Laatste Zitdag Woensdag 20 Juni 1928 om 5 uur namiddag, te Erembodegem, Terjoden, aan de statie van Haeltert, by M. Ernest Baeyens. Openbare Verkooping van te Erembodegem. Dorp. De Notaris CAUDRON, te Erembo- degem, zal openbaar verkoopen op r van Openbaren Onderstand, openbaar Dinsdag 3 Juli 1928, om 4 ure nanoen te j verkoopen: ten hof en uitgemuurden koer, groot 3 a. 10 ca. Bewoond door M.M. Edm. Van Audenhove en Frans De Cock. Samen gesteld alsvolgt: 2 beneden plaatsen, 2 keukens, 2 slaapkamers, kamer boven annexe, zolder, kelder, gasleiding, pomp en regenwater. Ingesteld 56.000 fr. 12) Schoon woonhuis met uitgemuur den koer, grooten hof en groote remisie. Dry Sleutelstraat, nr 54/2, groot 3 a. 70 c a. begrijpende 2 benedenplaatsen, kamer boven de keuken, zolder, kelder, waschhais, gasleiding, pomp- en regen water. Verhuurd aan de My Electricité du Nord de la Belgique. Ingesteld 68.000 fr. 13) Woonhuis met tuin aan de Hout- kaai, nr 7, groot 1 a. 50 c a. begrijpende 2 benedenplaatsen en keuken, 4 slaap kamers en kamer boven de annexe, kel der, zolder, stadswater, gas en electrid- teit. Bewoond door Mr Ernest Speec- kaert. Ingesteld 52.000 fr. Gemeente Erembodegem. 14) Een hofstedeken met land aan dea Brusselschen steenweg, groot 5 a. 80 ca. Bewoond door Frans Verleysen. Ingesteld 14.000 fr. Tweede Zitdag: Dinsdag 26 Juni 1928, te 2 ure nanoen ter herberg Het Klein Gent te Aalst, Nieuwstraat. Voor verdere inlichtingen en plans zie afBchen of wende men zich ten kan- toore van Notaris De Windt. Geld te bekomen aan de beste voorwaarden. Openbare Verkooping van te Aalst, Caudron-, De Visschere- en Wellekensstraten. Notaris DE WINDT te Aalst, zal namens de Stad Aalst en de Commissie Erembodegm, Statie bij M. Jozef Van Haeverbeek. Een welgelegen handelshus met ver diep en hof in de Denderstraat nevens de school, groot 1 aar 80 centa. Vrij ge bruik onmiddellyk. Studie van Notaris DE te Aalst. WINDT, Openbare Verkooping van te Aalst en Erembodegem. De notaris DE WINDT zal open baar verkoopen Stad Aalst. 1) Woonhuis, Meuleschettestraat, 23, groot 80 vierkante meters. Dit huis heeft drij benedenplaatsen, 2 slaapkamers, mansarde, kelder, stal, gas, pomp- em regenwater. Bewoond door Rob. Penne- man. Ingesteld 31.000 fr. 2) Schoon woonhuis met tuin, Meule schettestraat, nr 21, groot 1 a. 90 c a. Bewoond door Mr Van Onsem. Ingesteld 62.000 fr. 3) Schoon woonhuis met tuin, Meule schettestraat. nr 19, groot 1 a. 90 c a. Bewoond door Mr Ph. Raes. Ingesteld 70.000 fr. 4) Schoon woonhuis met tuin, Meule schettestraat, nr 17, groot la. 90 ca. Bewoond door M™ Wed Mortelmans. Koopen 2, 3 en 4 zijn elk samenge steld alsvolgtGang, salon, eetplaats, verandha, keuken. 2 slaapkamers, idem boven de keuken, mansardekamer, zol der kool-, provisie- en waschkelder, stal en grooten hof. Gaz en elektriciteit pomp- en regenwater. Die hulzen zyn in allerbesten staat van bouwing en onder houd. Ingesteld 63 000 fr. 5) Eenen bouwgrond, Meuleschette straat, neven koop 4, hebbende eene breedte van 5 m. en eene diepte van 23 m. groot 1 a. 15 c.a. 70 milliaren. Bemerking: met dezen grond gaat mede de 1/2 der dikte van den gevel en hofmuur van koop 4. Ingesteld 16.000 fr. 6) Prachtigen bouwgrond van 6 m. aan de Meuleschettestraat met schoon beplanten tuin daarachter, paviljoen en serre, groot 4 a. 17 c.a. 30 milliaren. Ingesteld 32.000 fr. 7) Eenen bouwgrond met afdak, stal en pomp, Meuleschettestraat, alw ar het breed is 7 m. 20 cm. groot 2 a. 5 c.a. Ingesteld 17.500 fr. 8) Woonhuis met binnenkoer en tuin, Meuleschettestraat, nr 15, groot 2 a. 52 c.a. begrijpende voorplaats, keuken met trap, verandha, bijkeuken, 2 slaap kamers, mansardekamer, zolder, kelder, gasleiding, pomp- en regenwater. Be woond door Mr Alfred Van der Eist. Ingesteld 38.000 fr. 9) Huis met koer en tuin, Meuleschet testraat, nr 13, groot 2 a. 60ca. Be woond door Mr H. Permentier. Ingesteld 47.000 fr. 10) Huis met koer en tuin Meule schettestraat, nr 11groot 2 a. 86 c.a. Bewoond door Mr Georges De Reu. Koopen 9 en 10 zijn samengesteld als volgt: Voorplaats, keuken met trap, achterkeuken, 2 slaapkamers, mansarde kamer, zolder, gasleiding, pomp- regenwater. Ingesteld 52.000 fr. 11) Zeer schoon woonhuis met groo- 15 schoone bouwgronden te Aalst, Caudron-, De Visschere- en Wellekens straten, groot 84 c.a tot 1 a. Onmiddel lijke ingebruiktreding. Enkele Zitdag Donderdag 21 Juni 1928, te 3 ure nanoen ten Stadhuize te Aalst, ter Zittingzaal van de Gemeenteraad. Voor verdere inlichtingen en bezich tigen van 't plan zie men de plakbrieven of wende men zich ten kantoore van Notaris De Windt. en Openbare Verkooping van allerbeste te Hofstade, op den Bocht Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen den Maandag 18 Juni 1928, om 1 uur nanoen, 22 koopen allerbeste hooi- en nagras, te Hofstade, op den Bocht, aan 't Schuitjen en 2 koo pen achter het Hof ter Beken op de Blekte. Openbare Verkooping van te Aalst. St. Janstraat. Notaris DE WINDT te Aalst zal openbaar verkoopen: Een zeer gerieflyk winkelhuis te Aalst, uitmakende den hoek der St. Janstraat en der Korte St. Janstraat, geteekeed nr 45, groot 85 ca. Bewoond geweest door den verkooper Mr Petrus De Wolf. Onmiddellyke ingebruiktreding. Enkele Zitdag t Donderdag 28 Juni 1928, om 2 ure nanoen ter Zittingzaal van 't Vredegerecht, te Aalst, Kapellestraat. Voor den sleutel wende men zich by den Notaris. Openbare Verkooping van te Moorsel en Herdersem. Notaris DE WINDT te Aalst zal openbaar verkoopen: Gemeente Herdersem. 1) Perceel land op Vagevuur, groot 40 a. 40 c a. Gebruiker Jean Roelandt. 2) Perceel land op de Buken, groot 14 a. 40 c.a. Gebruiker Désiré Scheer- linck. Gemeente Moorsel. 3) Perceel land op 't Hoeksken, groot 28 a. 90 ca. Gebruikers Jean Roelandt en Frans Spinette. Enkele Zitdag Donderdag 28 Juni 1928, te 2 ure nanoen ter Zittingzaal van 't Vredegerecht, te Aalst, Kapellestraat. Openbare Verkooping van te Smetlede. Notaris DE WINDT te Aalst zal openbaar verkoopen: Een perceel land geschikt voor bouw grond te Smetlede aan 't Kapelleken, groot 12 a. 80 ca. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruikt door den verkooper Cam. Roelandt. Onmiddellyke ingebruiktreding. Enkele Zitdag Vrijdag 6 Juli 1928, om 4 ure nanoen ter herberg der Wed. Th. Schollaert, te Smetlede, Dorp. Venditie van Veldvruchten, Koei en Mutten. en andere voorwerpen. Voornoemden notaris DE WINDT

De Koornbloem | 1928 | | pagina 5