Landbouwmachines Aan de Landbouwers Keuringen enPrijskarapen Hoenderkweekers Hoofdagentschap Mélotte Steenbakkers Th* Van der Haegen 5 TH. D'HOKER mmzmm, norp, by Stanislas COPPENS I De Erpe - Dorp A. DUMONCEAU Algemeen Agentschap LOUIS CUVELIER gebouwd worden die met de reeds be- sraatide concurrentie doen kou. Maar de tijden bewezen wat al voordeel die spoorljjn teweeg bracht. Mandchoerie bleek een rjjke provintie te wezen. Men rekende uit dat er genoeg graaa kon ge oogst worden om miljoenen menscben te voeden. Dit van het grootste belang weiend daar Azië in het Oosten dicht bevolkt is en meermalen lijdt aan hon gersnood. Mandchoerie is eigenlijk het noord oostelijk gedeelte van de republiek van China. Het ligt oost van Mongolë zuid van dtn stroom Armour is in drie ver schillende regeeringcentra verdeeld, telt nu 27 000 000 inwoners en is 33 reaal grooter dan België Mandchoerie ont wikkelde zich buitengewoon in de laat ste jaren. Ten zuiden in China was men altijd aan het vechten. Noord en zuid kwam in opstand, civielen oorlog ont stond. Men hield zooveel men kon aan den vrede in Mandchoerie, wat mil joenen landverhuizers derwaarts bracht. De gewone mensch wordt spoedig al dat vechten moe, snakt naar den vrede. De Chinees vond die in Mandchoerie Men zegt dat in 1927 alleen meer dan een miljoen Chineezen in Mandchoerie toe kwamen. De spoorlijn Dairljjn-Harbin wierp veel winsten af. Niet alleen vervoerde men goederen, koopwaar en passagiers, maar het zeer bekwame bestuur liet af hankelijke spoorlijnen bouwen die het gebuurte moesten helpen, de groote stamljjn moesten bevoorradigen en win sten aanvullen. De Japaneezen lieten ook fabrieken bouwen langs die spoorlijnen. Te Dairen, het zuiden- terminus hadden zij eene haven gemaakt die dagelijks in belang en werkzaamheid toeneemt. Te Fushan 20 mijlen van Mukden hebben zij ook koolmijnen die men schat de rijkste der wereld te wezen en die ten minste een biljoen ton kool bevatten. Dit alles zagen de Chineezen met leed gebeuren in eigen land. Waarom hadden zij die zoo voordeelige lijn afge staan aan hunne buren Ze wilden ook hunne kans wagen. Ze legden een haven aan te Huiutao zooals Dairen op den golf Liaotung gelegen. Huiutao ligt-ook langs de spoorlijn Peking-Mukden. Competitie tusschec die twee lijnen is scherp geworden. De Russische belangen liggen eer in de lijn die van de Traussiberische spoor lijn afdwaalt en van Rusland recht hit zuiden in naar Peking rijdt zonder te moeten rond reizen langs Vladivostok. De drie landen hebben dus elk hun deel van het vervoer en verkeer in Mandchoerie Elk wil zijn deel in de rijk dommen der provintie. Elke spoorlijn heeft hare concessies, hare subsidies en hare voorrechten De Chineezen hebben wel eerst het recht van meester te zjjn in eigen land. Maar Rusland en Japan hebben er vaste wortelen geschoten. Een compromis schijnt voor het oogenblik het beste te zijn voor Mand choerie en den vrede in het Oosten. ZU1D-AFRIKA Eenzaamheid. Eenzaamheid, zelfs vrijwillig gekozene, schijnt tegenwoordig niet voor een mensch uit te houden te zijn. Daarvan weten de "eenzaamsten ter wereld„ mee te spreken, de bewoners van de eilandengroep Tristan da Cun- ha, 3000 km. ten W van Kaap de Goe de Hoop wonen deze 150 mecschenkin deren meer dan anderhalf jaar van de buitenwereld afgesloten, zonder dat een levende ziel nabij komt. Met spanning wachten zij na maanden het eerste schip dat de verbinding met de wereld voor een oogenblik herstelt. Vreemd doet dan ook aan, dat een brief, door de bewoners met S O S. oo- derteekend, en gericht aan "De een of andere krant te Sydney,,, e'f uur na de verzending per flesschenpost in de Aus tralische stad gewerd. Het werd bezorgd bij de "Morning Herald,,. Op de plaats van den postzegel stond "Wij hebben geen postzegels,,. En de brief luidde: "Helpt ons in onze afzondering. Vraagt de schippers cp weg naar Amerika langs ons te komen. In den winter van '26 is de aardappeloogst mislukt, waardoor wij haast verhongerden. Is het billijk, dat men zich anderhalf jaar niet om ons be kommert De slotzin geeft een begrip van een zaamheid "Wij hebben in 1923 brie ven meegegeven, die pas in Maart 1927 aankwamen...» Goed Nieuws voor de Aalstersche Zwemliefhebbers. Wij ontvangen zooeven het belangrijk programma van het Zwemfeest, dat op Zondag. 1' Juli, om 3 uur namiddag op den Dender, (rechtover de Zwemkom) door het Komiteit der Waterfeestelijk heden ingericht wordt. Op dit programma komen hoogst- spannende wedstrijden in snel streek en rugzwemmen voor, evenals eenige boeiende waterspelen, zooals eier- en surprisenkoers, roastklimmingen ganzen- jacht, het geheel opgeluisterd door aan genaam muziek. Na de prijskampen, ter plaatse, uit reiking der prijzen en gedenkpenningen. Omstandige programma's zullen ten voordeele der Weezen verkocht wor den. Kermis-Jaarmarkt te Aalst Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van de be langhebbenden dat de gewone Hoorn vee-Jaarmarkt dezer tad zal gehouden worden, op Dinsdag 3 Juli, aanstaande, en dat er te dezer gelegenheid de vol gende premiën zullen uitgereikt worden 1' Voor het grootste getal magere beesten, minste 6 beesten: l°30fr, 2" 20 fr.3' 10 fr. 2' Aan den verkooper die het groot ste getal volle vaarzen en Melkkoeien zal hebben ter markt gebracht, ten min ste 6 beesten 1° 30 fr.2° 2C fr. 3' Aan den verkooper die de schoon ste bekalfde vaars met 2 tanden zal heb ben ter markt gebracht 1° 30 fr. en gouden eeremetasi2° 20 fr. en zilveren ceremetaal 3° 10 fr. en bronzen eere- inetaal. 4' Aan den verkooper die de schoonste bekalfde vaars met 4 tot 6 tanden zal hebben ter markt gebracht 1° 40 fr. en gouden eeremetcal2° 30 fr en zilveren eereraetaal 3° 20 fr. en bronzen eere- rnetaal4° 10 fr. en bronzen «-eremetaal. 5' Aan den verkooper die de schoor ste melkkoe bekalfd en anbekalfd zal heb ben ter markt gebracht1° 30 fr. 2" 20 fr 3' 10 fr. N B. De prjjskamp is uitsluitelijk uitgeschreven voor veeverkoopers. De veemarkt zal gehouden worden aan de Brusselschc-poort, op de Hout markt. Het vee ter markt gebracht is vrij van plaatsgeld. Groote Landbouwprijskamp en T entoonsteliing op 1-2-3 September 1928, ingericht door de verschillende Landbouworga- nismen der streek, in de lokalen der Pupillenschool, Graanmarkt. Aalst. 10.000 fr. prijzen. Afdeelingen Land bouwonderwijs, pluimvee en konijnen, biënteelt, fruiten, bloemen, groenten, hop, tabak, zaden, graangewassen, Vee voeders, meststoffen, landbouwwerk tuigen. Voor inlichtingen zich wenden te Aalst, Moorselbaan. Deze uiting van het landbouwleven onzer streek moet tot iets grootsch groeien. Alle landbouwers hoeven er aan mede te werken in hun eigen belang en in het belang van hun bedrijf. Van nu af de noodige voorzorgen nemen, weze het wachtwoord. Gemeente Melle. Groote jaarlijk» sche paarden wedstrijden, ingericht door de Maatschappij tot verbetering van het Inlandsch Paardenras met de welwillen de medewerking der gemeente Melle en der Provinciale Landbouwkamer van Oost-Vlaanderen, op Dinsdag 3 Juli 1928. 5000 fr. prijzen. 39* Wedstrijd van het Belgisch Trekpaard Een drukfeil was oorzaak dat er in de 5* Reeks een missing sloop. In genoemde reeks bekwam de vier jarige hengt "Coq Wallon d'Hognoul,, toebeboorende aan dea heer C. Cobbaut te Oultre den 6' prijs. We houden er aan deze vergissing te herstellen daar den heer C Cobbaut een der beste hengstenhouders is en tevens een flinke Reduzelver. Brussel. 30 Juni, 1 en 2 Juli, Internationale tentoonstelling van Reuk erwten. Gent. 2 en 3 September, Kortrijk. 10 Juli. Prijskamp voor paarden en veulens van het zwaar in landsch trekras voor gansch het land. Den Haag. 24, 25 en 26 Juli. Groo te nationale tentoonstelling van vee, paarden, geiten, varkens en schapen. Uitslagen Merriewedstrijden Omschrijving Ninove. Wedstrijd van Merrieveulens van 2 jaar De Clippel Leo, Woubrechtegem, Vic- torin, vos, l'prjjs. Remue, Santbergen, Corra, bruin, 2* pr. De Neyer L. Fanny, rouwaan, 3'pr. W* Van Sinay, Oultre, Clara, baai 4«pr. Maesfrartcx Pet.. Nieuwenhove, Jeanne, vos. 5' prijs. Meirsschaut, Kind. Vlierzele, Trinette, vos, 6* prjjs. De Wael Leon, Aalst, Minette, zwart. Remue C Appelterre Eychem, Martha, bruin. Haelterman René, Ninove, Julia, bruin. -, Lena Vanden Haute Cam. Alice, blond. Coquette, bruin Van Cotthem Fr Okegem. Elza. bruin Heereman Edmond, Oultre, Charmante blond. Wwe Van Sinay, Oultre, Calinne, baai. Flora, Cosyns-Steppe J. Pollaere, Mirette, blond. Van der Schueren E. Voorde, Cora, blond. Wedstrijd van Merrieveulens van 3 jaar Van A dorp Hector, Eychem, Blondine, blond, le prijs. Maesfrancx Petrus, Nieuwenhove, Diane bruin, 2' prijs Cosyns-Steppe J., Pollaere, Judith, bruin, 3' prijs. Mertecs Oscar, Appelterre-Eychem. Flore, bruin. Van Adorp Hector, Appelterre-Eychem Coquette, zwart. Van der Schueren C Aspelaere, Bertha bruin. De la Croix P Burst, Bourguignonne, baai. Van Cauter PI, Heldergem, Margot, bruin. Van Israël Aloïs, Santbergen, Mirra, bi uin. Wedstrijd van Merriën van 4 jaar en meer Van Melkebeek gebr., Ninove, Poulette bruin, 1' prijs. Haelterman Reeë, Ninove, Marie, bruin, 2* prijs. Van den Berge Gust., Meerbeke, Mi na, 3' prfls Van der Stockt Wed Oultre, Era. bruin, 4e prijs Van den Haute Cam Ninove, Char lotte, blond, 5' prijs. De Wael Leon, Aalst, Alice, vos. Mizette, bruin. Van Adorp Hector, Appelterre, Rosine, bruin. Berlengée Alf.. Aspelaere, Bella, bruin D'Haese Hon., Herzele, Victorine, vos. Van den Haute Cam., Ninove, Paula, blond. Heermaan Edmoad, Oultre, Julie.blond. Van Sinay wed Ouhre, O/ga, baai. Mig nonne. baai, Wynant Frans, Oultre, Belle Fleur, bruin. Cosyns-Steppe Joz., Pollaere, Princesse, bruin. Van der Schueren E Voorde, Lizette, blond. 2 Wilt aU GEEN MOEITE meer, J en vooral VEEL GELD ver- dienen, dan schaft gij U onmid- delljjk onze nieuwe gebreveteer- 16,000 mooie, goedgepreste de motorsteenpres aan. Lijst der eigenaars van stieren goed gekeurd voor de Openbaren Spring- dienst (met de letter A gebrand op den rechter hoorn). Keuring te Santbergen Persoons wed Jos. Appelterre, Max 76 Van Ongeval Em Deftinge, Amar 75 Bouvaert Gab. Desderwindeke. César 72 Maesfracckx gebr. Nieuwenhove, Jules 73 Steppe Henri, Niewenhove, Louis 73 De Kegel Charles, Ninove, Due 74 De Mulder Jan, Ophasselt, Jules 74 Dau w Albert Santbergen, Major 73 De Vuyst wed R. Max 73 Remue Adolf, Jan 72 V d.Sckuereo Fr. Max 73 Hendrickx Petrus, Appelterre, Jef. 63 Hemeryckx Victor, Denderwindeke, Louis 65 Merckx Oscar, Denderwindeke, Jan 63 Salomé Arthur, Hemelveerdeg em, Lucas 65 Steppe Henri, Nieuwenhove, Max 68 Napoléon 65 Herpelicckx Petrus, Ophasselt, Jan 63 V.d Meereu Rayoi. Max 64 De Roo Adolf. Overboulaere, Jan 63 De Vuyst Arsèae, Santbergen. Max 65 Van Eesbeek Benoit. Major 66 Van Hoerde wed. Wannes 65 De Roo Frans, Viaae, Jan 64 Rygaert August, Waerbeke, Louis 64 Keuring te St, Lievens-Essche Schouppc Gust. Aygem, Fliep 75 De Vuyst Const. Borsbek*. César 73 Meuleman K™, Erpe, Marcel 73 De Bisschop wed. R. Erwetegem Brin d'or 75 V.d.Berghe K"*\ Grootenberge, Batiste 74 Cooreman Theodor, Nederhasselt, Bosco II 73 De Clercq K,,n, St LM-Essche. Jules B De Heoau Petrus, Robert 73 Diependaele wed. E. Fritz 74 n Leon C Lievens August Louis 76 V.d.Berghe Gust. Baron 78 De Pilecyn Hilaire, Aygem, Remi 63 Petrus Leo, Erwetegem, Gaston 65 V.d.Berghe K***, Grootenberge, Jan 64 De Vos Cyriel. Steenhuyse, Robert 67 De Ruyver Albert, St. L"-E«sche Tambour 64 V.Oudenhove Henri, Jan 66 Keuring te Iddergem Asscherickx Ed. Denderleeuw, Prins A Meuleman Frans, Due B V.Vaerenbergh René, Erembodegem, Samson 73 De Kegel Charles, Ninove, Tambour 73 V.d. Haute Camiel, César C V.d.Stockt wed P. Oultre Gaston 74 Van Bevere Pol Aygem, Baptiste 65 n tt Leon 67 De Smet wed. Ch. Aalst, Due 66 Sonck Albert, Denderleeuw, Jan 64 Baeyens Alfons, Iddergem, Jérome 65 tt Jules 66 Neckcbroeck Remi, Nieuwerkerken Jules 63 De Kegel Charles, Ninove. Martin 65 Haelterman René, Charleston 62 Van Holder wed, Jud,. Okegem, Grosjean 63 De Kegel wed. P, Oultre, César 64 Due 64 Vereecken Louis, Welle: Jan 64 steenen in 10 uren. a Werkend alle dagen zichtbaar. 5 Voor aankoopen en inlichtingen te bevragen bjj Werktuigkundige-Vervaardiger MEIRE (Oostdorp), bij Aalst Leesten verspreidt HET VLAAMSCH PLUIMVEEBLAD (Speciale voorwaarden aan deleden van R. U. Z.) 1HIIIIII1B Hoofdagentschap van de Oogstma- chienen merk Deer ing Werktuigkundige Fabrikatie van kunstmoeders. buizen, ellebogen, chapeaux, Algemeen agent der broeimachienen. The Détroit,. Alle inlichtingen over 't plaatsen dtt Mammouthmachienen. Overname dei oude machienen aan de voordeeligste prijzen. Alle benoodigheden voor kit- kenkweek. Eet- en drinkbakjes, drink- emmers, ontsmettingstuigen, regulateurs enz. Alom gekend magazijn van Echtt Sottegemsche Stoven, jachten en salon vuren, melkerjjkannen, waschstoven. enz. Matige prijzen Trouwe bedie ning. Zakking-W ater-Aderbreuk Verplaatsing der lichaamsdeelen Zekere radikale genezing gewaarborgd door de gebreveteerde toestellen van den gediplomeerden Specialist Belgische firma opgericht in 1885. Deze nieuwsoortige toe stellen volkomen zonder veeren en de BreukcotBe letten met vierdubbele regeling, laatste weten schappelijke ontdekking. Brevet 235113; door koninklijk besluit van 15 Maart 1920 den Specia list Dumonceau toegeko men, weerhouden dagen nacht zonder gevaar of ongemak de zwaarste Breuken: door een nieuw soortige schrandere ver binding versterken de spieren en buikvlies en volbrengen bij de nog mogelijke gevallen de volledige genezing. Speciale buikbanden. Vrouw Vermoesen, 66, Ransfort- straat, Brussel, na twee operaties, aan getast van darmuitstorting, is op een jaar volledig genezen door onze corse let Achie! Brael, Lootenhulle, gene zen Oo3termans, Beekstraat, Thisselt, genezen. Vrouw Geenes, 89, Longting- straat, St Pieters-Jette, na lang lijden, Is door ons toestel volledig genezen van maagzakking. G. De Smet, Itterberk- schesteenweg, 561, zjjn dochterke gene zen van 2 breuken Heer Welvaert, langs de vaart Middelburg (Vlaanderen) genezen van dubbel breuk. Dagelijks ontvangen w(J nieuwe be wjjzen. Specialist Albert Dumonceau geeft raad en uitleg in 't Vlaamsch van 9 tot 2 uur te Gent, 3' Zondag en 2' Vrjjday der maand, Hotel de Termonde (Zuidstatie). Geeraardsbergen, le Maandag, Hotel de l'Europe (statie) Dendermonde 3' Maandag, Hotel de la Paix (statie). Lokeren. 2Woensdag, Hotel des Brasseurs, Statie. Aalst, 3' Zaterdag, Hotel du Comte de Flandre (statie). Vraag kosteloos uitlegboekje: Rue dt la Meuse. 65-67. Brussel. De tijd nadert dat gjj uwe landbouwmachienen zult aanschaffen. Alvo rens uwe aankoopen te doen. raadpleept mjjn talrijk kliënteel over de merken der machienen welke ik sedert jaren in gansch de omgeving gele verd heb en gij zuit de beste uitslagen vernemen van deZweedsche maai» machines Viking wereldberoemd om hunne goede werking en sterkte, met gesmede stalen wielen, best geschikt om in een degelijk pikmachien te veranderen. Nieuw model Zaaimacbientjes voor alle zaden. Braak- en Kuilmachienen met de hand en gespan. Dorschmachienen met motor of manegie. Wanmolens, schoepers, hooiraken laatste model. Zaaibakken, Beerpompen in alle lengten. Aardappeluitroeiers voor een paard merk Sama ook groote modellen. Al de werktuigen van het gekende huis Mélotte Waschmachienen merk Unie met de hand en motor. Alle herstellingen worden met zorg afgewerkt aan voordeelige prijzen en al de verwisselstukken z(jn in magazijn of kunnen onmiddellijk besteld worden. Breedestraat, 27, (nabij de stokerij Le Lion (fOr AALST. Ernest BAEYENS, Erembodegem, tegen statie Haeltert. Telefoon Denderleeuw, 93. Alle modellen ploegen in magazjjn, alsook Schoepers, Eggen, Weide- eggen, nieuw model 1928, Braakmachienen (kan dienen als Schoeper, üeetbew^rker, Aankuiler), Aardappeluitrocier, enz. De Zelfsmerende Ontroomer Mélotte met lagen bak vraagt de Elektrische Motor Mélotte die ontroomer en botervat drijft Boterkneders, Botervaten. Waschmachienen, Zanimachienen met de hand, 7 en 9 rijen. Nieuw model beerpompen, bflzonder geschikt voor drijfkracht. Maai- en Pikmachienen, Hooikeerders. Raken. Dorschmachienen, Naphte- en Elect:ische Motoren, Hangaars, Kalftrekkers. enz. Groote voorraad wisselstukken. Prijscourant of bezoek gratis op aanvraag s Pikbiodmachienen Deering.,. Afleggers "Dee- ring Maaimachienen met piktoestel 1,05 m., 1,20 m., ƒ,35 m. Deze machienen bezitten een groote snelheid in de werking, ze zijn voorzien van een gebreveteerd automatisch toestel om het mes uit te nemen. Hooikeerders Deering met kleine wielen de rieken zijn geplaatst op theijzer, wat de beste uitslagen oplevert. Hoolraken "Dee ring voor één paard. Hooiraken met de hand voor klein bedrijf. Dubbele ploegen, te beginnen van 85 kgr aan lage prijzen, met of zonder rege laar. Ze worden op proef gegeven. Enkele voet- ploegen vanaf 25 kgr. Scboepers op wielen met stijve en slappe tanden. Ressorteggen. In 7918 heb ik mijne eerste eggen gemaakt. Sedert dien datum hebben ze een ongemeenen bijval gehad de kaders zijn immers van dik staal, de bulzen uit één stuk de gegoten stukken zijn vervangen door bewerkbaar gegoten staal. De eggen worden ver vaardigd in seriën van 7, 9 of 12 tanden. Gezien het eigen fabrikaat kunnen ze geleverd worden aan de laagste prijzen. Vraag prijzen. Braakma- chienen voor één paard met één of meer rijen. Braakmachienen met de hand. Landrollen in sta len plaat, ƒ,20 m., ƒ,40 m., 1,60 m. enz. met of zonder zitting. Eigen fabrikaat. Kleine zaaima- chienen voor alle zaden, bijzonder geschikt voor 't planten van beeten. Groote zaairaachienen, 7, 9, 12 en meer rijen. De nieuwe beweegbare pin- egge kan gebruikt worden om te eggen, en om te slilpen. Slijpkctens, buitengewoon lage prijzen, ƒ,50, m„ ƒ,75 m„ ƒ,95 m. enz. Vetstrooiers Le Diss en andere merken. Bijzondere bakken om vet te strooien met de band. Aardappelplanters voor één paard. Aardappeluitroeiers National met voortrein of dissel. Aardappelsorteerders in manden of in zakken. Dorschmachienen met of zODder kuischer, en werkende met manége, elec- triscbe motor of naphtemotor. Wanmolens op zakkers en gewone modellen. Beerpompen op alle lengten. Aardappelpletters. Douchen in alle groot ten Verlostoestellen. Basculs, 100, 200, 300 en 500 kgr. Goedkoop en goed Koeibasculs. Raap- molens - eigen fabrikatle. Ze worden vervaardigd in groote reeksen. Reeds meer dan 20 jaar onder vinding. Gezien de groote verbetering er aan toe gebracht worden ze hoog geprezen. 10 verschil lende modellen met rechte en schuinsche messen. Groote waarborg I Waschmachienen La Vatl- lante gansch in koper. Ze wasschen 't linnen zonder eenige beschadiging. Bijzonder goed ge- schikt om te werken met electrische motor. Wasch machienen Voldamp buitengewoon praktisch. Komt eerst zien, vooraleer U een machlen aan ie schaffen. Ontroomers en karnen van alle grootten. Specialiteit voor 't afsluiten van weiden. Beste olién en vetten. leder landbouwer heeft er groot belang bij zijne I werktuigen te nemen in een huis dat bem steeds j zal ter zijde staan in geval van breuk of bescha diging. Een nieuw machlen koopen is niets, maar i dit herstellen en onderhouden, dat is van groot belang. Op aanvraag wordt een kostelooze prijs lijst gestuurd. Wendt U daarom steeds in volle vertrouwen tot téééMééHti tt

De Koornbloem | 1928 | | pagina 4