BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE Kleine Aankondigingen Muziekhandel GELD NOTARIEELE ANNONCE! Verzorgt uw Fruitboomen* Voor al nwe ea J. CAMMAERT Zaadhandel Rozenkweekerij Vleeschkuipen 4500 eieren per dag in vollen winter Fruitboomteelt j Voor onze Vlag Te koop Schoone Hofstede te koop in 't Hagelend Gevraagd Landbouwersgezin 9, Molenstraat, 9, Aalst» Hollandsche kalf koeien De Brouwerij Van Roy uit Wieze In Redt U Zei ven KONINGSBIER Een Schoon Woonhuis Uit ter hand te koop: LANDBOUWALEM Een Nieuwgebouwd Winkelhuis EEN WOONHUIS met werkhuis en schuur BOUWGRONDEN Thans is de winterrust in boom gaard en fruittuin ingetreden en bijgevolg de tijd aangebroken om aan de fruitboomen de noodige zorgen toe te brengen om een ge zond gewas en onbeschadigd fruit te verkrijgen. Wat dient er hoofdzakelijk ge daan? Stam en dikke takken, zoover men ze bereiken kan, behooren voorop grondig schoongemaakt, dat is ontdaan van allerlei schade lijke diertjes en plantaardige para sieten die leven ten koste van de levenssappen der plantendeelen waarop zij zich gevestigd hebben. Alle oude en losliggende schors, mos en andere onreinheden wor den met zorg weggenomen of af gekrabd. Zulks geschiedt het doel matigst met een stalen borstel of een boomkrabber. Ook openingen in den stam, als mede de oksels tusschen de tak ken, behoeven met evenveel zorg onder handen genomen, en niet zonder reden. Die dienen immers tot schuilplaats aan vele gevaar lijke insecten, waar zij zoo graag nestelen en zoo ongehinderd over winteren. De gewone rupsennesten en de rupsenringetjes om de jonge tak ken, welke men met de hand niet kan vatten, worden met de rup- senschaar afgeknipt. Het is van groot belang het af- krabsel aan den voet van den boom niet te laten liggen, velen bekommeren er zich echter niet om, en nochtans het bevat insec ten, poppen, larven, en eitjes die daar tusschen het gras of hout niet zullen omkomen, of maar wei nig te lijden hebben. In het volgende voorjaar zullen de meeste insecten en de uit de pop en eitjes komende kevertjes wederom de boomen aantasten en hun vernielingswerk voortzetten. Men verzuime dus niet alle af- krabsel, schors, mos en ander vuil onder den boom op te vangen best op een dekkleed,vervolgens te ver zamelen en verbranen Na deze rei niging mag men niet nalaten de boomen te bespruiten met een op lossing van vruchtboomcarboli- neum, tot het onschadelijk maken van het overblijvend ongedierte en vooral van blad-, bloed- en schildluizen. De bespuiting wordt hoofdza kelijk uitgevoerd bij droog en stil weder. Indien wij spuiten bij hevi- gen wind, vliegt er veel sproeistof verloren en wordt langs de wind- zijde op de takken weggezogen, zoodat zij onregelmatig inwerkt, Hoe kalmer het weder is binst het sproeien, hoe doelmatiger carboli- neum inwerkt op de schadelijke dieren. Regent het dan eén dag of twee na de besproeiing, dan zien we het vuil loskomen en afvallen. We zullen nazien of de lijmban- den in October aangelegd nog hunne kleverigheid hebben be houden, zooniet zullen we goed doen het smeersel nogmaals te hernieuwen, want de wintervlin- ders kruipen nog zoolang het niet vriest de stammen op. Met aldus de boomen grondig te behandelen gaan zij vrij van ongedierte het voorjaar en den Zomer in. fr. 40 5 Bedrag der vorige lijsten fr. 5067,40 Afdeeling Okegem Van Boxstael Frans Ronsyn Remi Van Laeren Petrus Heiremans Désiré Staels Ivo Vander Speeten Modest Vander Speeten Petrus Agneessens Oscar B. evens Jan Vemaillen Benoit Lied gezongen door den heer Oscar Agneessens op ons Sint Elooifeest. fr. 80,60 Afdeeling Hillegem Van Dorpe Remi fr 5 Dierickx Victor 5 Van Boven Henri 2 Castelyn Joannes 3 Verlinden Emiel 2 H. P. 1 Van Langenhove Frans 1 Van Nieuwenhove D. 2 Van der Goten Dom. 2 Smiths Jacob 1 Nog een lid die zfjn hartje toont Van de Velde Louis, Kluis 5 5 5 1 19.60 fr 18.- Afdeeling Schoonaerde Raman Kamiel, Lokeren fr. 10 Onbekend 10 Van Hauwermeiren Kamiel 10 Van Mossevelde Emiel 5 De Mol Jozef 3 Roef Joannes 3 Van Steertegem Omer 3 Onbekend 2 Onbekend 2 De Croock Philemon 2 Adam Joannes 3 Veldeman Gustaaf 2 Baeyens Amandus l' Van Acolryen Remi 1 Willems Urbain 1 Rombaut I/o 2 De Vriendt Lao 1 Bogaert August 4 Van Iwalm August 5 Van Acoleyen Louis 2 De Vriendt Philemon 2 Michiels Petrus 1 Onbekend 2 Govaert V. D. V. Frans 3 Cammerman Alfons 3 De Smet Domien 2 Heirman Gustaaf 5 Van Hauwermeiren Jozef 2 Van den Abbeele Frans 2 Bogaert Kamiel 2 fr. 96, Afdeeling Campenhout-Relst Recht en vrij fr. 5 Ik durf 5 Vele kleintjes maken eén groot 21 fr. 31,- Afdeeling Aygem Van Wassenhove Ph. 5 De Vuyst E. 5 Van der Bracht Victor 5 Mertens Ernes 5 Scheirlinck Camiel 1 De Bruyne 1 Scheerlinck Theodor 3 De Smedt Edgard 3 Boelaert Gustaaf Van Aalbroeck Amand 1 Baeten Jozef 3 Annorel Alfons 5 Coppers Charles 2 Danckaert Leopold 5 Boelaert Remi 5 Mous Raymond 2 Van Boxstael Jozef 5 Schouppe Désirx 5 D'Hondt Robert 5 Vercrnysen Ch.L. 5 De Pril Remi 2 De Ryck Frars 2 Casteels Désiré 2 Van Driessche Alfons 1 Scheerlinck Cyriel 3 Coppens Jozef 3 Sienaert Bdouard 5 Coppens Omer 5 Van Cautcr Polyder 5 fr. 101,— Een rechtskundige is ten dienste onzer leden alle Zondagen van 9 tot 11 uur, in ons lokaal, Groote Markt, te Aalst. wendt U tot de Afdeeling Meire Opbrengst van de lfjst fr. 252,50 Afdeeling Hekelgem Van Geyt Jan-Bapt. 5 De Poorter Theoflel 5 't Kint Romain 5 De Coninck Poliet 2 De Corte R«mi 5 Jacobs Petrus 1 Bruyninck Jozef 2 Nevens Jan-Baptist 2 De Corte Frans 2 De Geyzelaer Louis 2 De Geyzelaer Jan 2 Verleyzen Judo 2 Vermoezen Theodor 2 Callebaut Vital 2 Schoonjans August 1 Schoon jans Benoit 5 Schoonjans Dominique 5 Arys Alfons 2 Arys Basile 2 Weekers Joannes 2 Van Vaerenberg Louis 2 Van Vaerenberg E. 2 Vermeiren Alfons 1 Van Geyt Alfons 2 Onbekend 2 Vergeylen B. 2 Van den Bossche 2 Plas Frans 2 Verleyzen Henri 2 De Corte Jaa 2 fr. 86 Algemeen totaal fr. 5732,50 Koe, 8 maand dracht, 2de kalf, bij René De Pauw, Oordegem, Audenaar- deweg. Schoone vaars b(j Alfons De We ver, Moorsel, Waverstraat. Beste melkkoe, keus van twee. re kening 21 en 26 December, bij Frar.s De Wolf, Minnestraat, 61, Lebbeke. Door uitscheiding, beste melkkoe, laatste maand dracht, bij Ph. D'Herde- Beeckman, Baandries, Oultre. Vaars, rekening 14 Januari, bij Achiel Annaert, Vrijdagmarkt, Lede. Zware vaars.laatste maand dracht, bij Van Heffen, aan de kerk, Houthem- Vil voorde. Zware jonge koe. 2de kalf, einde dracht 23 December, bij David Van Innis, Elewijt, Dorp, Tervuerschen steenweg, 25. Twee schoone vaarzen, laatste maand dracht, alsook schoone spring- stier, een jaar oud, rood-bont, bij Felix Sterck, Haeltert, Brul. Zware vaarzen, einde dracht, bij Vermeulen Stefanus, Prinsdael, Bara- brugge. Beste koe, derde kalf, 8 maanden dracht, bij Frans Van Droogenbroeck, Erpe, Nerenbroek. Vaars, laatste maand dracht, bij Petrus Asscherickx, Leuvestraat, Erem- bodegem. Schoone vaars, zeven maand en half dracht, bij René Van der Malen, Haeltert, Hoogstraat. Schoone vaars, einde dracht 6 Ja nuari, bij Benoit Van den Steen, Boter - melkstraat, 62, Aalst-Mijlbeke. Schoone vaars met schoon vaarze- kalf, gevende 18 liters melk en twee andere vaarzen, 7 maand dracht, bij Petrus De Graeve, Denderhautem, Vondelen. Vaars, gereed om te kalven, bij Gustaaf Uittersprot, te Nieuwerkerken, Maal. Twee vaarzen, laatste maand dracht, bij Frans De Schepper, Eeckent, Haeltert. Vaars, einde dracht, bij Adolf Mertens, Brusselschesteenw. 144 Brem- bodegem. Goede werkhond, schapersras, 3 jaar oud, b(j Frans Moens, Biest, Hof- stade. 2 schapen, alsook 5C0 kgr. ajuin, by Jozef Van den Steen, Oude Dend steenweg, 223, Aalst. Paard, keus van twee, 8jarige ruin en 2jarige merrie, ook een paar nieuwe wielen en een partij droge mutsaard, bi Frans De Coninck, statie, Eppeghem. Schoon schaap, vol lam, eerste ling, bij Manssens, te Oosterzeele. Uit oorzaak van vermindering een steenpresse als nieuw, bij Florent De Meerleer, Steenw. Aalst, Nederhasselt. Eene ha delskar dragende 1200 k. zoo goed als nieuw, bij R. Verhoeven, Statiestr. 4, te Wichelen. 500 wilgen pooten bij Hendrik De Kempeneer, Ravestraat, 48. Buggenhout, Opstal. 1000 kilos stroo en 100 schoone moerbezieplanten, bij gebro -ders Van den Bossche, Terelst, Teralfene. Een pindorschmolen, aan zeer lagen prijs, bij Remi Van den Nest, Kamdries, Hofstade. 30 roeden zwaar loof, bij Alfons Rubrecht. Exsterken. Moorsel. Schoone kanadaplantsoenen. bruine soort. bf| Alfons Van Caeckenbergh, Maal, Nieuwerkerken. Groote driewielkar. draagvermo gen 2500 tot 3000 kgr. bij Jean De Vos, Oordegemschestraat, te Vlierzele. Melkerijkar, zoo goed als nieuw, bij De Smedt Frans, Nieuwerkerken, Kleinderbeek, 56. Koets, in goeden staat en aau voordeelige prijs bij Raymond Bontinck Schellebelle, Hoek. Alle soorten van draad en traliën- werken voor afsluitingen, kiekenkoten, ziften enz., eigen fabrikaat, bij Jos. Van Droogenbroeck, Dorp, Erpe. Kepers, hop- en boonstaken, po- teauxin alle lengten, eerste kwaliteit staken voor alle soorten fruitladders, enz. bij Jan Bosmans, Statie, Moorsel. Pr(Jzen buiten konkurrentie. Alle soorten van fruitboomen, ka nadaplantsoenen. bosch- en haagplan- tec. schoone keus en aan matige prijzen, bijFransDe Wever-D'Haeseleer, boom kweekers. Erembodegem, Terjoden. BETON. Vervaardiging van af sluitingen, buizen, stijlen, vleeschbakken, steenputten, regenwaterputten, enz enz. F. X Van Nuffel en Cl. Saeya, Leu venstraat, Erembodegem. TABAK. De electrische tabak- snijderij te Aalst, Moorselbaan, 221, is in volle werking Bericht aan de be langhebbenden. VERLOREN een autoplak, dra gende het nummer C496. Terug te bren gen tegen belooning op ons bureel Bra bantstraat, 53, Aalst. Verlangt te koopen: Jersey-koe of volle vaars schrijven aan M. D'Herde Philemon, Baandries, Oultre. GEVRAAGD smidgast of leergast, bjj Prosper Roels, smid, Nieuwerkerken, Maal, n° 79. met schoon woonhuis, stallen enz. voor 90,000 fr Groot gemak van betaling. Men kan in huur bekomen omtrent vijf hektaren beste land. Zich bevragen ten bureele van 44 De Koornbloem voor pachthoeve helpen uit te baten. Kunnen schoon huis bewonen, land voor aardappelen en voeder voor een koe kosteloos Bevragen bureel vau De Koornbloem. Alle soorten van Muziekstuk ken, Spraakleeren enz. Groo te keus van Phonographen en Platen.—- Pianos, Violen, Man dolines, Banjos en alle andere Instrumenten. Snaren en alle benoodig heden. MUZIEKHANDEL Het huis Wed. ALFONS DE BAC KER DE WEVER, Dorp, Moorsel, is alom gekend voor zijne Gras-, Beet-, Hof-, Bloem- en Klaverzaden. Specialiteit van mengeling voor blij vende weide. Geen zaad wordt ver kocht zonder beproefde kiemkracht. Alle donderdagen aankomst van Hol landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd, in het oud huis van vertrouwen waar men eerlijk en treffelyk gediend wordt, bij Alfons Abbeloos, Erembode gem, Dorp. Men verwisselt voor alle vee. Prijzen buiten alle concurrentie. Deze worden tegenwoordig vervan gen door bakken in gewapend beton, welke beterkoop zijn en onverslijtbaar, het is zuiver en het vleesch bewaart zich beter. Die bakken zijn te bekomen in de Tegel- en Betonfabriek A. De Kegel- Mertens, Denderstraat, 58, Aalst. Kosteloos kataloog 1928 der Hoenderhoeve C. Van Simaey, Auwegem Abonneert U op ons vak blad De Hoendernijver heid oper voeding, huis vesting en verzorging der hoenders. Prijs 20 fr. voordeelig te bekomen om te bouwen, huis, land of grond te koopen; zfjn zaken uit te breiden, enz. Alle Geldleeningen op Hypotheek. Gemak van afbetaling. Gratis inlich tingen. Landbouwers en werklieden zeer gunstige voorwaarden. Spreekuren: 9-12 en 2-7; 'sZondags9-2. D' G. van Bergen-Verachtert levert fijne bieren aan zeer voordeelige prjjzen. schenkt men (ROYAL ALE). Studie van Notaris HERSSENS te Aalst. Openbare Verkooping van te Aalst, Geldhofstraat, nr 6 De Notaris HERSSENS te Aalst zal namens wien behoort, openbaar verkoo- pen Een schoon woonhuis te Aalst, Geld- hofstraat nummer 6, gekend ten kada- ster sectie D, deel van nummer 708G, groot 2 aren 33 centiaren. Dit huis bevat benevens den gang, sslon, eetplaatskeuken, aftrek, stal, C. groote koer op het verdiep twee ruime kamers, verder mansarde aange- legd voor tweede verdiep en zolder. Het huis is voorzien van electriciteit. Bewoond door den eigenaar Emile Van Nieuwenhove, Onmiddellijk ingebruiktreding. Eenige Zitdag i Maandag 7 Januari 1929. om 2 uu namiddag ter herberg gehou den door den heer Camille Steenhaut, herbergier en kolenhandelaar te Aalst, Ouden Dendermondschensteenweg. Njj verheidsgebouw met twee gewelf- de verdiepen en groote koer, in goeden staat, aan eenige meters van een accor- dement met een der stations, nabjj den Dender. Perceel bouwgrond aan de Kerkhaan te Gijsegem, Molenbeek, groot 12 aren 54 centiaren. Verdeeld in twee loten. Onmiddellijk ingebruiktreding. Handelshuis te koopen ofte huren in 't midden der stad. Bouwgrond te Aalst, Diepestraat en Kerkhofbaan. Een schoon woonhuis, Kleinen Bolle- weg nr 26. groot 64 aren. Bij Notaris HERSSENS, te Aalst, geld te bekomen vanaf 6 Studie vaa Notaris DE VIS, te Aalst. Venditie van De Notaris DE VIS, te Aalst, zal na mens den heer Prosper Van den Spie gel-Van Geert, te Aalst-Mijlbeek, Oude Deadermondschesteenweg, 184,( Hoekt ken) ter zijner hofstede, op Maandag 31 December 1928, em 8 uur voormid- dag. openbaar verkoopen Allerhande schoone landbouwalem, als Schoeper, enkele ploeg, egde, aal stuk, trefter, raapmolen, regenstuk, pik ken, douchen, ijzeren tols, karreladden. balken, keepers, (jzeren stalbanden,groo te aardappelmanden, marmite, wasch- machien, haverkist, karrereepen, teugels vleeschblok, regengoot, vleeschkuip. Groote ressortkar (draagvermogen 1300 kilo). Nieuwe treemkar, voorwiel. Paardengerieven Deksels, gecro cbeerde vliegendeksel en kop, kettingen keiven, menotten. ijzeren bassen, stal banden, breidels, lederen riemen, en' gelsche sleutels en andere en meer an dere voorwerpen te lang om te melden. Gewone voorwaarden, Gereede be taling. Openbare verkooping van De Notaris DE VIS te Aalst, sl openbaar verkoopen t Een schoon nieuwgebouwd winkel huis te Aalst, Hoek Oude Gentschebaan en Kreupelveldstraat, begrijpende: Winkelplaats met twee vitrieneo, keuken, schotelhuis, met pomp- en tv genwater, en koer. Op het eerste verdiep 3 schoont slaapkamers. Verders zolder en kelder. Onmiddellijk beschikbaar. Enkele Zitdag t Donderdag 17 Januari 1929, om 2 ure namiddaa ter herberg In St Apolonia bij Mr Pol. Verdoodt, recht over het te verkoopen huis. Openbare verkooping van te Oordegem, Klinckaert. De Notaris DE VIS, te Aalst, daar- toe b(j vonnis benoemd, openbaar ver koopen Een woonhuis met schuur, te Oorde gem, Klinckaert. groot 3 a. Beschikbaar 6 maand na de toewijzing Eenige Zitdag t Donderdag 10 Januari 1929 om 3 uur namiddag, ter herberg Redt U Zeiven, Groote Markt, Aalst. Openbare Verkooping van te Aalst, Boschveld. De Notaris DE VIS, te Aalst, tal na mens wien het behoort openbaar ver- i 11—M SS—M Graanmarkt, 18 Relegatraat 19 AALST ANTWERPEN. -iiiff—imniiamniii "i,■u__ te Aalst-Mylbeek. te Aalst

De Koornbloem | 1928 | | pagina 4