Kleine Aankondigingen Bfouaiefij Van Pvoy. W! -OKEH- Koffiebranderij Gebroeders B0CQUÉ Handelsbank B A N K - U N I E 1 100,000,000 frank* J Waarom "Melassevoeders,, gebruiken GELD Uiterst voordeelige prijzen* Kalanderberg, 1, GENT Naaimachienen Jef Scheirs -Veldeman KADUIN Te koop r ROYAL-ALE ROYAL-STOUT152 Reuzen broeimachienen A. DUMONCEAU Vaart, 1, Aalst* Telefoon 336* m Lj Schoone kalfvaars einde dracht bij AchielTrog, Post, Erondegem. Beste kalfvaars, einde dracht, bij Désiré Van Boven, Berg, Aygem. Zware vaars van beste melkgeef- ster, bij Alfons Goetvinck, Klapstraat, Teralphene. Twee volle vaarzen en twee ledige koeien bij Benoit De Graeve, Maal, Nieuwerkerken. Een schoon kalfvaars, einde dracht binnen drij weken, bij Remi HofFman, Vlierzele, Strijmeersch. Een schoone kalfvaars, rekening binnen drij weken bij Wed. De Pauw, Ossenbroek, Oordegem. Beste vaars, einde dracht, bij de Kind. De Rouck, Molenstraat, Haeltert. Twee schoone vaarzen, einde dracht, bij René De Gols, 12, Beekstraat, Aalst-Mijlbeke. 2 kalfvaarzen, dicht bij 't kalf, bij R. Perreman, Haeltert, Eeckent. Twee schoone vaarzen of koe, acht maand dracht, wegende van 550 tot 600 kilo, bij René Van der Maelen, Haeltert, Hoogstraat. 2 puike vaarzen, rekening 17" Jan. wegende 550 kilos, ook een schoon rund rood-bont gereed om naar den stier te gaan. bij Vict. Beeckman, Houtmarkt, Haeltert. Vaars, einde dracht, bij Gustaaf Van Kerkhove, Gentschesteenweg, nr 8, Erondegem, (Bareel). Door vermindering van bedrijf, eene goede melkkoe en eene schoone vaars, beide laatste maand dracht, bij Jozef Keulenbroeck, Haeltert, Eede. Zware vos-bonte vaars, 8 maand dracht, en schoone zeug, eersteling, 15 weken dracht, bij Petrus De Graeve, Denderhautem, Vondelen. Twee puike vaarzen, rekening bin nen drie weken, bij Philemon Coppens, Dorp, Heldergem. Een vaars, laatste maand dracht en een bascile wegende tot 200 kilos, zoo goed als nieuw, bij Emiel Van Der Hae- gen, Welle, Willebeek. Eene schoone vaars, wit-vos, 7 maand dracht, bij de Kinder. Versnicke, Nieuwerkerken, Restert. Een goede melkkoe, rekening den 5 Januari, bij Theophiel Meert, Erembo- degem, Kleistraat, nr 29. Door vermindering van bedrijf, eene goede melkkoe, einde dracht, bij de We Emiel Doorns, Magerstraat, Meire. 2 kalfvaarzen, einde dracht 4 en 23 Februari, bij Ch. Van de Sype, slach ter, Hoonegem, Erpe. Beste vaars, einde dracht 3 Fe bruari, twee volle zeugen einde dracht en zeer welgelegen bouwgrond, bij Jan Van der Hulst,Geeraardsbergschesteen- weg, 220, Aalst. Drie beste kalfvaarzen, einde dracht, bij Felix Sterck, Brul, Haeltert. Allerbeste vaars, rood-bont, einde dracht 25 Februari a.s. bij Const. Raes, Denderhautem, Leebekestraat. Vaars, vos-bont, 8 maand dracht, bij Van Vaerenbergh-De Jonge, te Bambrugge. Bij uitscheiding van bedrijf, twee schoone groote melkkoeien, dicht bij het kalf, alsook twee melkerijkannen, bij Polydoor De Bolle, Haeltert, Eeckent. Beste merriepaard, 5 jaar oud, 2 jonge koeien, waarvan eene onlangs ge kalfd, gevende 24 liters melk en twee nesten schoone viggens, bij de kinderen Meganck, Statiestraat, Haeltert. Nest schoone viggens, bij Frans Van Wesemael, Nerenbroeck, Erpe. Zware kalfvaars, laatste maand dracht, bij De Vuyst Remi, Nessche- straat, Impe. Twee zeugen, 14 w^ken dracht, bij August Rasschaert, Impe, Hofsmeer, 11, Nest schoone viggens, bij Theo- door De Rouck, Haeltert, Eiland. 10 schoone viggens, bij Franciscus Brackman, te Meire, Broek. Nest schoone viggens, bij Kamiel Bayens, Eigenstraat, Denderhautem. Nest schoone viggens, bij Petrus Coppens, Haeltert, Brul. Een schoone nest viggens, bij Fr. Van den Steen, Groote Baan, nr 1, Her- dersem. Koopt kiekentjes van witte leg horns, gezond en van goede afstamming, gestadige kruising met kweekhanen der beste stammen ter Broeierij en Kweeke- rij Joseph Van Heghe, Nederhasselt, bij Ninove. Beste wagen, goed geschikt voor landbouwers of steenvoeders, bij Achiel Annaert, Theofiel de Baisieusestraat,154 Laeken, Brussel. 4000 kilos allerbeste weidehooi grazing voor beesten op eene allerbeste droge weide, met zuiver drinkwater. In schrijving tot 1 April. Prijs volgens overeenkomst. Aimé Lievens, Wiche len, Heide, nr 3. Twee schoone banken in spice-pine met leuning, een van 3,50 m. en een van 3,10 m., bij Louis De Schutter, Meire, Cauwenberg, 216. 200 wilgenpoten, bij Frans Ver- dickt, Schoverstraat, 16, Wieze. SLACHTEN. René Smet, Kwa lestraat, Nieuwerkerken, gelast zich met het slachten van zwijnen, bij boer en burger SCHOONE JONGE BEER doet dienst, bij De Smet René, te Nieuwer kerken, Edixveldé? GEVRAAGD 'Goede dienstmeid, kennende alle werk. Zich aanbieden Kerkstraat, 26, Erembodegem. MH3ni9««aaH!!SH U» WM BXSKiiSffl Wij trekken de aandacht van Meu belmakers, Rijtuigmakers en Ijzerwin kels voor de volgende artikelen Paar denhaar, Crin Végétal, Wol, Pluimen, Gemaakte Matrassen en Oorkussens, Bed- en Zitressorts, wendt U tot de firma Gebrs. Mingers, 46, Manchester straat, Brussel. Telef. 614.06. De oudste gekende Firma van 't land. Voordeelige prijzen en voorwaarden voor beste levering. De leeuw is Koning bij de dieren, ROYAL-ALE blijft het bij de bieren. Tel.: Aalst 841. Dendermonde 152 Gansch automatisch Met petrol Met kolen. Tijdelijke buitengewone prijsverminde ring. Vraag kataloog en inlichtingen aan DE MEYST ALBERT, Doodstraat, 15, Opwijck. ZAKKING DER MAAG EN BAAR MOEDER; LOSSE NIEREN; WA TER- EN ADERBREUK GENEZING ZONDER OPERATIE door toepassing dag en nacht zonder ge vaar of ongemak, der nieuwe speciale regelbare toestellen of breukcorseletten met vier dubbele plooibare regeling voorzien van handvormige wederheffen- de kunstmatige proppen deze toestel len zijn de eenigste volledige zonder rug- of zijveeren en Zonder ijzerbanden op den onderbuik drukkendede toestellen DUMONCEAU door alle geneeskun digen aanbevolen; laatste wetenschap pelijke ontdekking van groote heelkun dige waarde, zijn volledig gewaarborgd. BEWIJZEN VAN GENEZING Fastré, C., 52, Arendoren, Thienen, maag was volledig gezakt, door ons toe stel gansch op de plaats gebracht, eet en drinkt zonder stoornis en heeft zijn werk van machinist op den spoorweg hernomen. Mad. Snauwaert, te ZedelghemHr. Mestdaghs, te Bee'rnem; J. B. Vanden- Houte, Asbeek-AsscheBonte Frans, Stuivenberg, Oostkamp; Wwe Ver- cruysse, Vaandelstraat, 26, Anderlecht, Desmet, 19, Sergeant Debruynestraat, Cureghem, genezen op 6 tot 12 maand. Specialist Breukmeester Belgische firma, opgericht in 1885, Vijf brevetten, zes diplomas met gou den medalies Brussel 1910; Gent 1913 en 1923; Lyon 1914; Antwer pen en Luik 1930. Kostelooze bezoeken. Raadpleging van 9 tot 1 uur te GEERAERDSBERGEN den 1» Maandag, Hotel de l'Europe, statie. GENT den 2" Vrijdag en 3" Zondag Hotel de Termonde, Zuidstatie. AALST, den l"en 3° Zaterdag, Ho tel du Comte de Flandre, statie. Vraagt uitlegboekje gratis Rue de la Meuse, 65, Brussel. is noodzakelijk voor iederen ernstigen winkelier. Het vermeerdert den verkoop. GRQSSISTEN Vraagt prijzen en stalen ter Geeft vaste kliënteel. WINKELIERS Naamlooze Vennootschap betrokken bij de Het kapitaal en de reserven der bij deze UNIE aangesloten Banken overtreffen de De Samengestelde Opgeloste Meststoffen Hoedanigheid, zuiverheid en hooge verteerbaarheid, waarborgen: Een goede gezondheid van uw vee, Een hooge opbrengst aan melk en botervet. Een gunstige nawerking gedurende den weidegang. Doet een proef met de MELASSEVOEDERS vervaardigd door L'Industrie Agricole, Borgworm. Verkrijgbaar in de Sam. Maats. Redt U Zeiven UNAC, NI. Mij. Geldenaeken zijn de eenige, die de natuurlijke samengestelde meststoffen over treffen, daar zij de drie bestand- deelen in gekende wijze bevat ten, zoodat geen blindelings ge bruik en beterkoop zijn. Verscheidene samenstellingen volgens behoeften. Voor bestellingen en proeven wende men zich totRedt U Zeiven Aalst. De 2-10-10 wordt voor graangewassen aangeraden (Toezicht der Staatslaboratoriums) Landbouwers bouwt, vergroot of herstelt uw hofstedekoopt zekoopt uw weiden, land, aJam, vee, enz. neet geld dat U verschaft wordt tegen lagen intrest en met groot gemak van terugbe taling. Alle geldleeningen op hypotheek aan Particulieren, Handelaars. Ambachts lieden, werklieden, tegen de gunstigste voorwaarden. Adh. VERACHTERT AALST, Graanmarkt, 18 Spreekuren van 9-12 en van 2-7 Telefoon 842. GENT, Frans Spaestraat, 2. Spreek uren eiken namiddag van 2-7 's Vrijdags ook van 9 tot 12 uur. Alle merken. Nieuwe en occasies. Comptant en op krediet. GUSTAAF VIDTS, 22, Kattestraat, 22, AALST. H u w e i i jkskorf jes im Feestpalmen SM Bloemen - Rouw- Groote keus van Zilveren en Gouden Jubeleumartikelen. EM ZESHOEKAALST Scheerlemmers moeten ter trouw kun nen gebruikt worden. Ik beveel mijne scheerlemmers "UNI VERSAL,, aan. Zij werden nog niet geëvenaard in zachtheid en in snede. Zij schikken voor de grofste baarden en en voor de teerderste huid. De prijs is 50 fr. of 10 belgas voor 100 mesjes; vrachtvrij thuis, met waarborg voor elk lemmer. F. W. H. Hegewald VENLO 52 (Holland). Typen uit het simpel Leven. NOVELLEN DOOR JEF SCHEIRS. Maar inzoet vol moederlijke bezorgd heid, genegen als nog nimmer te voren, aanschouwde ze Kaduinze voelde lijk medelijden met den grooten gespierden lummel die ze door en dweers kende en in wiens herte ze ieder bladzij lezen kon die er in geschreven zat aan goed of kwaad. Kaduin, zij ze. ge doet niet wel met mij iets te willen duiken dat ik al lange gezien heb.., ge hebt zeker een naaikus- sen gekocht voor Tieleken? Haar stemme was lijk van een moe der en Kaduin voelde plots dat ze hem beschermde en beschermen gingzijn hert werd week en beroerd 't onderste boven nu, in angstige spanning had hij aanhoord en dan had hij plots zijn on- noozelheid gevoeld en de goedhertlgheid van't zusterkenzijn zucht, zijn droom, zijn verlangen, zijn Tieleken, al 't geluk van de wereld ging hij in zusterkens handen leggen, omdat hij inzag plots dat ze het goed meende met hem. Toen deed hij de gazet van rond zijn koop, gaf het in haar handen ten keur en klapten. Hij klapte van Tieleken, van zijn lief de dat hij zoo geerne zou getrouwd hebben met haardat hij op travaux zou gaan werken als 't moest of naar Frank rijk dat hij toch alleen was in de wereld en dat hij daar nooit niet zou van gespro ken hebben, maar dat het er nu allemaal uit moesten dat zij, zuster Justiene, haar gedacht daar nu ook nen keer moest over uiten. Ze liet hem klappen en truntelde met hem naar haar naaischoolgedwee volg de hij haar als verwachtte hij dat daar in het zomerduister van haar school, het groote woord zou gesproken worden, dat alles ging doen blommen en leven of alles ging omverre zweepen. En zoudt ge dat hier komen zetten hebben, vroeg ze toen hij uitgeklapt was? En 't gulpte eruit in volle openhertig- heid zonder bedrog nu of gedokenheid erin Ja 'k, en 'k zou er een briefken in- gesteken hebben en als ze morgen kwam, zou ze dat gevonden hebben. En wat zoudt ge geschreven heb ben? vroeg ze. "Dat is van Kaduin,, zei hij stille- keDS, en 't kropte vol weekheid in zijn keel. Nu lachte ze hertelijk om zijn simpele openhertigheid zoo vol reine schulde- looze liefde't zusterken had een gezond gedacht over wereld en leven, over din gen en menschen, ze begreep de nood wendigheden van hun knechten ze zag dat de dag gekomen was dat hij ging ontglippen en zich loswringen uit de gedachten en uit het vreedzame klooster- dingen, en dat hij stond, onvermijdbaar, om weer te keeren tot het wijde wereld- bestaan ze bevroede dat het uur geko men was waarop ze hem vol reinheid en vol gezonde gedachten, moest binnen brengen in zijn leven en in zijne roeping: de wijde wereld en 't groote passieleven. Hoor, Kaduin, zei ze, we zullen wij dat allemaal in orde steken, Tiele ken zal haar naaikussen krijgen, en wij zullen alles om ter best trachten te doen zulle. Hij beefde; het schoot in zijn kop, zoo veel en zoo schoon allemaal in een keer, en zoo onverwacht als uit de lucht gevallenhij wou klappen en kon niet, en voelde zijn oogen vochtig worden, hij zou willen uitweenen hebben en lachen maar toen schoot het boven Zuster, zoo lang als ik leef zal ik u niet vergeten... van 'n straatjongen dat ik was, hebt ge van mij nen mensch gemaakt en nu dees nog.'tdees... en hij stak zijn ruwe grove hand uit en schudde forsig het teerfijne zusterhand je. En bid nen goeie vaderons van avond, zei ze, beroerd, en toen greep ze het naaikussen op en ging met hem uit. Van 's anderendaags heel vroeg hing de benieuwdheid in zijn kop, de lastige tempteerende vraagwat zal er vandaag nog gebeuren? Hij voelde zich te hulpeloos nu om zelf nog verder iets te doen of te bepein zen de blijde verzekering van gisteren avond tuitte in zijn ooren, maar van morgen was hij wakker geworden met het onrustig verlangen van dat te zien gebeuren in al zijn duidelijkheidhij be keek alle zusterkes die hij zag, maar kon niemendalle bespeuren op hun wezen zuster Justiene bleef weg en gedoken, en de afwachting om meer te weten wierd hem, in 't langer geworden van den dag, een last en een verdriet. Met een lusteloosheid was hij aan den arbeid getrokken, en hield met een ge jaagd oog de naaischool in 't zichthij verlangde maar ééa dingenzuster Ju stiene te zien en er tegen te klappen. 't Moest toch een fijne zijn van dat zoo allemaal te weten zonder iets te vra gen nu voelde hij ook dat ze veel ver stand moest hebben, zoo'n klein luttel zusterken dat hij, struische Kaduinkerel, gemakkelijk over den muur kon smijten als 't moesten zoo'n slim ding toch 1 En dat voelde hij zijn blijheid omdat het gisteren allemaal alzoo verloopen wasdat hij niemendalle zelf meer te doen en te zeggen had als afwachten alleen nog, naar den enduitval. Intusschen was de paster naar 't klooster gekomen, geroepen als hij was om de groote mare te vernemenhij zat gezeten in 't spreekzaaltje op zijn doö ge makken in een zetel met de moeder overste bij en zuster Justienemidden op 't pronktafelken stond als 'n verdoolde wonderheid het nieuwe naaikussen dat daar te getuigen stond van zijn uitge sproken liefde. Zuster Justiene had het allemaal ver teld met nog veel bij dat ze lang be speurd had; ze hadden allemaal gelachen en gegiecheld binstdien, de paster nog meest, maar daarachter waren ze alle maal ernstig geworden en nu klapten ze met gewichtige, goed belegde woorden en gebaren over het waarom en 't waar over, het voor en het tegen van de groote gebeurtenis die moest volgen. Mijn dunkens, zei de paster, kan dat niet te gauw gebeurenjong trouwen is goed en zedelijk, en wierd er meer en jonger getrouwd, de wereld en zou zoo slecht niet zijnhier in dees geval is 't noodig en dat is de bekroning van uw jarenlange opvoedingswerk, zuster Ju stiene we kunnen nen keer hooren hoe Tieleken en haar moeder daar over peinzenis daar alles in orde, dan kan het maar gebeuren zoo rap mogelijk en zoo alles maar in één klop afdoende, taterde de paster voort. En hij kan hier blijven werken ge lijk nu, zei moeder-overste, en we kun nen zijn daghuur opslaan, Natuurlijk, zei de paster, ge moet zorgen dat die jongen gemakkelijk den kost kan knabbeleneerlijk werk vergt eerlijke daghuur, en hij moet toch een beetje kunnen achteruit leggen tegen dat de last komt... En buiten de weet van Kaduin en Tieleken wierd hun groote lot daar be sproken en beslist en ten goede gebracht; en toen alles uitgeklapt was, stond de paster op en wandelde van uit 't klooster recht naar Tieleke's toe In angstig beloersm had Kaduin heel dien zonnigen dag uitgekeken naar zus ter Justiene hoe hooger en leutiger de zonne gekropen was, hoe zwaarder en hoe donkerder het in zijn gedachten wierd; aldoor de ruiten van de naai school had hij het sappig beweeg gezien van haar klein geneirig zusterlijvetje dat ging en wees en leerde en vertelde van naaister tot naaisterkenhonderden keeren had hij van bij, van verre en in 't nuttelooze voorbijgegaan naar de eer ste root stoelen gekeken binnen in, maar nooit geen Tieleken bespeurd, en toen hij die volle zekerheid had dat zij daar niet en was, toen wierd hij ongerust, bang en kreeg verdriet; een aardig voorgevoel dat zijn droom kwam den kop inslaan en vcrmooschen. QBSma «WF KOFFIE C L

De Koornbloem | 1931 | | pagina 6