Notariëele Annoncen Kleine Aankondigingen i j Herberg, Winkelhuis, Werkmanswo ningen en Bouwgronden Weg met de Landbouwcrisis mmmmm 25 millioen frank Kapitaal 15 millioen frank Reserven K ADUIN WERKM WSIIUIS E I G E X.D O M EEN BIJRGERSHUIS Te koop Hollandsche kalikoeien II m 6 Studie van Notaris TIBBAUT, te Aalst, Keizerlijke Plaats, 31, Door Woonst verandering Openbare Verkooping van Een welgelegen te Aalst, Doktoor De Moorstraat, 135. De notaris Oscar TIBBAUT te Aalst zal openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. Een welgelegen werkmanshuis aan den Ouden Denderm. steenweg alsnu Doktoor De Moorstraat 135, sectie D, num. 798/p groot 60 ca. Bewoond door Mr. en Mad. E. Franck-Van Vaerenbergh. Onmiddellijke ingebruiktreding. Zie verder beschrijf bijzondere plak brieven. Gebracht op 32,100 fr. Laatste Zitdag Dinsdag 3 Februari 1931, om 4 ure namiddag ter herberg gehou den door dame wed. Uyttersprot-Coen, hoek van den Ouden Denderm. stweg. Bij Licitatie Openbare Verkooping van te"*Aalst Hoek der Hovenierstraat en Doktoor De Moorstraat, Breedestr. en een perceeltje HOOILAND te Erembodegem. De notaris Oscar TIBBAUT te Aalst zal met tusschenkomst van notaritsen Paul EEMAN te Moorsel en Albert DE VIS te Aalst en ten overstaan van de heer Vrederechter des kantons Aalst, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaar verkoopen Stad Aalst. I. Eene herberg aan de Doktoor De Moorstraat n° 5, sectie D, ex. nr. 897 n. 1, groot 54 ca. 67. Bewoond door dame wed. Schellinck. Ingesteld 18,500 fr. II. Een werkmanswoning n° 3 neven voorgaande, sectie D, nr. 897/uen ex 897 n. 1groot 46 ca. 66. Bewoond door d'heer Fr. Pauwels. Ingesteld 10,000 fr. III. Een werkmanswoning n° 1 neven voorgaande, sectie D, nr. 897/v en ex n. 897 n. 1groot 40 ca. 04. Bewoond door Mr. Ed. Verbeeck. Ingesteld 8000 fr. IV. Een werkmanswoning aan de Hovenierstraat n° 101, sectie D, nr. 897 w en ex n. 897 n. 1 groot 39 ca. 06. Bewoond door Mr. Oscar Roelandt. Ingesteld 9500 fr. V. Een winkelhuis n° 99, nevens voorgaande, sectie D, nr. 897/x en ex n. 897 n. 1groot 39 ca. 90. Bewoond door Mr. Petrus Hulsbosch". Ingesteld 10,000 fr. VI. Twee aaneenhangende werk manswoningen en huis aan de Breede- straat sectie D, nr. 238/a, 238/c, 239/a, en 239/b, groot 4 a. 65 ca. 45. Verdeeld in 4 loten. (Zie beschijf plakbrieven). Ingesteld lot 1 8000 fr.lot 2 3000 fr.'; lot 3 1000 fr.lot 4 3000 fr. Gemeente Erembodegem. VII. Een perceeltje hooiland, in de Kapellemeerschen, sectie A, nr. 1829, groot 6 a. 12 ca. In regie. Ingesteld 300 fr. Laatste Zitdag Donderdag 12 Februari 1931, om 2 uren namiddag ter zittingszaal van 't Vredegerecht te Aalst, Kapellestraat. Door Woonstverandering Openbare Verkooping van Eenen schoonen en wegelegen bestaande uit Heerenhuis met Garage, klein Burgershuis, en groote Magazijnen en Stapelplaatsen. te Aalst, Hoek der Esplanadeplaats en van denDendermondschensteenweg. De notaris Oscar TIBBAUT te Aalst, Keizerlijke plaats 31, zal openbaar ver koopen Stad Aalst. Eenen schoonen eigendom gelegen aan den hoek der Esplanadeplaats dra gende aldaar n° 7 en 8 en van den Den dermondschensteenweg, (center der Stad) dienstig vooralle bedrijven, met heeren huis, klein Burgershuis, garage, ruime magazijnen en stapelplaatsen sectie C, n° 999/k/2, 999/z/2, 999/a/3, groot vol gens meting 10 a. 82 ca., palende van voren aan de Esplanadeplaats, met eene breedte van 15 meters 80 centimeters, van den anderen kant aan den Dender mondschensteenweg op eene lengte van 70 meters 20 centimers, van den anderen kant aan de Taverne de la Liberté en van achteren aan de Banque d'Alost met eene breedte van 13 meter 10 centi. Laatst bewoond en gebruikt geweest door den eigenaar Mr. Gustave de Co- ninck van Noyen. Onmiddellijk ingebruiktreding. Verdeeld in 5 loten Zie plakbrieven. Tweede Zitdag Dinsdag 10 Februari 1931, om 2 uren namiddag ten koffiehuize "Taverne de la Libertè,, te Aalst, Es planadeplaats. N.B. Zichtbaar alle Maandagen en Donderdagen van 9 tot 12 u. en van 14 tot 16 uren. Voor den sleutel en verdere inlichtin gen zich te wenden ten kantoore van bovengenoemden notaris Tibbaut. Uit oorzaak van Failliet. Openbare Verkooping van met Inrijpoort en Magazijn te Aalst, Sint Gudulastraat, 45. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter en op verzoek van den heer advokaat Celestin Ghysselinckx, currator der failliet Frans Callebaut, te Aalst, ingevolge art. 564 en 565 der wet van 18 April 1851 en 2 Juni 1816, welke zich voorbehouden het recht van opbod voorzien bij artikel 565 der wet van 18 April 1851. Stad Aalst. Een burgershuis, dienstig voor alle bedrijven ook geschikt voor herberg, gestaan in de Sint Gudulastraat nr 45, sectie D nr 863n, groot 2 aren 70 ca. Laatst bewoond door Frans Callebaut. Onmiddellijke ingebruiktreding. Zie verder beschrijf bijzondere plakbrieven, Eenige Zitdag Donderdag 12 Februari 1931 te 2 uur namiddag, ter zittingszaal van het Vredegerecht, Aalst, Kapellestraat. Eene schoone vaars, wit-vos, 7 maand dracht, bij de Kinder. Versnicke, Nieuwerkerken, Restert. Door vermindering van bedrijf, eene goede melkkoe, einde dracht, bij de We Emiel Doorns, Magerstraat, Meire. Twee zware vos-bonte vaarzen, bij Frans Schellemans, Fosseel, Op- wyck, Nijverseel. Beste kalfvaars, rood-bont, einde dracht 10 Februari, bij Arthur Van Melkebeke, Kerkxken, wijk Boekent. Beste vaars, wit vos, eïnde dracht, bij Felix De Leeuw, Kloosterstraat, 19, Moorsel. Beste vaars, einde dracht, afstam meling van beste koe, bij wed. Frans De Jaeger, Meire, Gootegem. -Bijzonder schoon rund, vol kalf, keus van vijf, bij De Meersman M., Baardegem, Hoogstraat.. Beste koe, einde dracht 20 Feb. bij Alfons Siau, Erondegem, Dorp, 3. Zeer schoone vaars, wit-vos, re kening 18 Feb., bij Petrus Taes, Slet- tem, Nederhasselt. Beste vaars, einde dracht, bij Ber nard Beukens, Geeraardsbergschesteen- weg, Erembodegem. Schoone beste kalfvaars, einde dracht, bij wed. Baeten, Haeltert, Boe- kent. Goede werkkoe, 4 maand dracht, gevende 15 liters melk, bij wed. De Vadder, Houtmarkt, Haeltert. Schoone vaars, einde dracht bij Van Vaerenbergh Edmond, Meire, Teerlinkstraat. Bij vermindering van bedrijf, twee beste zware kalfkoeien, 4e en 6e kalf, einde dracht, bij Kamiel Van Sande, mulder, Bambrugge. 2 prachtige vaarzen, rood-bont, einde dracht en wegende 570 kilos, nog 2 munten met 4 tanden voor het gras, bij Vict. Beeckman, Houtmarkt, Haeltert. 2 schoone vaarzen, rekening 14 Februari, bij René Perreman, Haeltert, Eeckent. 1 allerbeste vaars, laatste maand dracht, bij Leon Braem, Laer, Nieuwer kerken. Volle vaars, rekening 5 Maart, bij Joz. Langendries, Mael, Nieuwerkerken. Schoone vaars, rood-bont, rekening 15 Februari, en 30 kanadaplantsoenen bij Cam. Vijverman, Haeltert, Keiberg. 4 beste kalfvaarzen, einde dracht, bij Oscar Van der Straeten, Veldstraat, 28, Denderleeuw. Beste vaars, rekening 23 Februari bij Theodoor Dullaers, Gentschen steen weg (bij den bareel) Erondegem. Eene schoone kalfvaars, einde dracht, bij Jozef Van Humbeeck, bij de statie, Erpe. Eene schoone vaars, wit-vos, laat ste maand dracht, ook 1500 kilos goed hooi en een klein ijzeren ploeg en een schoeper, bij Alfons Govaert, te Meire, Boschstraat, nr 15. Beste kalfkoe en vaars, laatste maand dracht, bij Jean Peynsaert, Kam- dries, Hofstade. Zware Holl. koe, 7de kalf den 25 Februari, bij De Paepe J. B., Bruinbeek- straat, Schellebelle, 36. Bij vermindering van bedrijf, een koe, Hollandsch ras, einde dracht 10 Fe bruari, bij René Vermoesen, St Job, 2, Aalst. Eene puike vaars, wit vos, dicht bij 't kalf, bij Joseph Van Den Bruelle, Hoogstraat, Haeltert. Een schoone melkvaars, einde dracht 15 Februari, rood bont en voort komende van beste melkgeefster, bij de gebroeders Van Wezepoel, Opstaldries, Schoonaerde. Schoone vaars, einde dracht, bij Ph. De Schryver, boomkweeker, Ka- pelenhoek, Welle. Beste werkkóe, einde dracht 20 Fe bruari, bij Ph. Van Den Steen, Haeltert, Brul. Beste kalfvaars, laatste maand dracht, bij de Kinderen De Meyer, Oor- degemschestraat, Vlierzele. Beste kalfvaars, einde dracht, bij Alf. Vermeiren, Lede, Overimpe. Jonge zeug, 13 weken dracht, keus van twee, bij wed. De Boeck en kinde ren, Laputstraat, Ottergem. Zeug, 13 weken dracht, bh Alfons De Clippeleer, Herzelestraat, Ressegem. Nest schoone viggens, bij de wed. Cautaert, Haeltert, Brul. Nest schoone viggens, bij J. B. De Boeck, Hoogstraat, Erondegem. Zwaar ruinpaard, zeer goede wer ker, 6 jaar oud, zonder fouten of gebre ken, alsook een ruin van 4 jaar, en loOO kilos roggestroo gedorschen met vlegel, bij Arthur Assys, Tenbosch, Hekelgem. Goed trekpaard, gewaarborgd, dubbele poney zonder fouten, bij Frans V. Londersele-Torrekens, Nederhasselt. Merriepaard, 6 jaar oud, braaf en eerlijk, 7 maand dracht, Brabantsch ras, bij Leonard Cannoot, Restert, Nieuwer kerken. Merriepaard, 8 jaar oud, ruinpaard 18 maand, bij Van de Wiele, Nieuwer kerken, Maal. KUIKENS. Bestel van nu af uw kui kens tegen 325 fr. het 100. Witte Leg horn, herkomstig van hanen van Franc Snowden. Er wordt gebroed voor reke ning van anderen tegen 1 fr. per ei. Machienen van 400 eieren. Kachel- kunsimoeders tegen 150 en 215 fr. bij A. De Vos, Moorselbaan. 265, Aalst. Koopt kiekentjes van witte leg horns, gezond en van goede afstamming, gestadige kruising met kweekhanen der beste stammen ter Broeierij en Kweeke- rij Joseph Van Heghe, Nederhasselt, bij Ninove. 20,000 kilo beeten, bij Joannes De Boeck, Sint Apoloniastraat, 25, Aalst- Schaarbeek. 7a 8000 kilos zuivere voederbee- ten, bij Isidoor Goubert, Denderhau- tem, Dael. Schaafbank, zoo goed als nieuw, bij Louis Haems, Ouden Dendermond- schesteenweg, Aalst. Paard en katnion in zeer goeden staat, draagvermogen 2000 a 2500 kilos met nieuwe bache, 2 volledige harnas- suren, alsook voituur op caoutchouc, bij Camiel De Graeve, Dorp, Wieze. Ressortkar in goeden staat, draag vermogen 600 kilo, aan kleinen prijs, bij wed. Van der Haegen, Oostdorp, Meire. Goede steenpres Madeion kortewagens, koolmanden en zift en hoeveelheid vlagen enz., bij Alfons D'Haeseleer-Matthys, Slettem, Neder hasselt. Goed geteerd paardenmest bij Victor De Backer, 179, Binnenstraat, Aalst. Een schoone kerselaar 1,65 m. dik bij Wed. Ern. Coppens, te Haeltert. Twee beste ressortkarren, draag, vermogen eene van 1000 kilos en eene van 600 kilos, alsook een schoon harnas- suur voor poney, bij Edward Sienaert, Meire, (Beek). 3000 dikke poreistruiken, bij Van HeckeRichard, Kouterstraat, Oordegem. SCHOONE JONGE BEER doet dienst bij de kinderen Bauwens, Lange- straat, Schoonaarde. MEN VRAAGT MEID voor alle werk, katholiek, goed gedrag, goede ge- tuigschriften vereischt. Zich bevragen Esplanadestraat, 24, Aalst. GEVRAAGD Ernstige paarden- knecht en meid. Zich wenden Hof te Paepegem, Vlierzele. Alle donderdagen aankomst van Hol- landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd, in het oud huis van vertrouwen waar men eerlijk en treffelijk gediend wordt, bij Alfons Abbeloos, Erembode gem, Dorp. Men verwisselt voor alle vee. Prijzen buiten alle concurrentie. Telefoon Aalst 723. indien gij uw inkomprijzen vermindert door het doelmatig gebruik der beste meststoffen, zaaizaden en verbeterde LANDBOUWMACHINES s Deze zullen veel kostelijke dagloonen besparen 18de Tentoonstelling van Landbouwmachines en Landbouwproducten. w li Naaniloozc Vennootschap DE EERSTE VLAAMSCHE BANK, boekt NA OPSLORPING VAN ANDERE BANKEN HOOFDZETEL: GENT, Kalanderberg, .1. BIJHUIZEN Antwerpen, Lange Nieuwstraat, 17. Brussel, Wetstraat, 84, enz. 253 Agentschappen en Kastoren in Oost- en West-Vlaanderen en Brabant. Typen uit het simpel Leven. NOVELLEN DOOR JEF SCHEIRS. Hij zag in de donkerte den witten dijkweg als 'n onduidelijkheid voortloo- pen, het water beneên hoorde hij varen spoelen, heel reizekens in 't ruttelende riet, de boomen beende hij voorbij met een snel beweeg van plots opduiken en even plots vergaan in de stomme don kerte achter hem, de singelsteentjes en keitjes hoorde hij kriepen onder zijn rap pen tertde wieg voelde hij in zijn nek liggen vast en rustig als 'n vracht; den avond zag hij wijd en donker... de we reld voelde hij eenzaam en stil... toen luisterde hij vanher naar het eigen vroom geluid dat roerde in hem en floot het uit... hel, luid, schetterend, wijddragend langs het donkere water. De weg kortte in en een klein wagge lend lichtjen dook op, nog heel verre een donkere brok zag hij over 't water opduiken en hoorde iets schuivenin den donkeren hemel zag hij het donkere gevaarte verroeren en ging het voorbij 'n schip peinsde h(j, en dat lanteernken ginder, de ketser. Ineengetrokken en dobbelthoope, met zjjn rug naar den windtrok, zag Kaduin den ketser op den schamelen peerdenrug hangen'n verloren straal-geglim uit de bijzende lanteern deed zijn lijf met hoe ken en kanten uitkomenals een groote brok donkerheid, zag hij hem zitten, met boven op zijn hoed die uitscherpte op dat schaduwlevenhij zag de gespannen reep blinken een endeken achter 't beu lende peerd en wegdonkeren over 't wa ter de peerdenpooten die krom gebo gen van lastigen pezenwrong, onder den verlichten balg zaten en met een moei lijken stamp achter vasten greep zochten op den keitjesdijken de vuile lanteern die achter 't peerd aan de zwing hing met een luttel vlammeken erin van vuil donkerrood olielicht... en de deemoedige ruinekop en 't snuivend gezoef van zijn neusgaten, en toen was het weer donker daar 'n beetje voorbij. 'n Avond, zei Kaduin, in 't voor bijgaan. 't Bleef lang uithij was al voorbij een stap drie of vier en dan vloekte het achter hem'n heesche stemme van 'n doodgedronken ketser: is 't voor 'n tweeling, hei! en een zotte lach daar achter. Kaduin voelde de temteering, hij schoot hem snakkelings omme nijdig, veerdig en gereed om nog meer als"t moest en zoo luid als 't klinken wou:... neen't,'t is voor uw koersepeerd in te lichteren als 't doodvalt van te veel ha ver te eten. Maar de ketser antwoordde niet meer, Kaduin hoorde den ruin snuiven en stampen tegen de keitjes, en de donker te hield alles toe en gesloten. Dan voelde hij dat er ruwe menschen waren die met alles lachten en om alles vloektenruwe menschen die niet wisten noch begrepen dat er zoetheid was in 't levén noch stille blijde dagenmenschen die door 't leven heendoolen gelijk een oude ruin; onverschillig, lastig moeilijk, tastende en stampende in 't donker op den keisjesweg van den levensdijk. Kaduin voelde zich daarboven staan, en was blij omwille van zijn gelukkige vizie op alles wat roerde rond hem, en binnen in hem blijmoedig groeide en openblomde; hij bevroede nude wijsheid van zijn leven en besefte het innige ge noegen van zijn dagen, omdat hij ook plots voelde dat hij in zijn element juist datgene was hetgeen hij moest zijnde gezonde naïeve uiting van een levens wijzen wroeter. Het groote brok menschenbedrijf ver stond hij als een symbool van wijdom- vattende liefde in wier gebenedijde zege ning het zoete gebaar zat van vertrou wen en van hoophij voelde het leven schoonde wereld endeloos en sterk in zijne diepste uitingen de menschen ge lukkig hij voelde GodGod alleen, zijn de oneindigheid der dingen, onverroer- baar... ontzaglijk 1 Hij voelde het zege nende wereldgebaar in zijn blijde gemoed opentrillen en bedeelde kwistig hij be greep veel en diep in een keer en voelde dat het leven goed was, dat de menschen goed waren, dat de paster goed was, de zusterkes; zijn vrouwke... de wereld. Hij voelde zich zijnde reine blijde expressie van het schoone passieleven uit het lange stoere dramaspel van het Werkmansschap Als hij vanher tusschen bekende hui zen en begane wegen tord^ hield hij zich geneirig in den donkerehij had niet geerne dat ze hem zagen zóó met zijn wieg... hier zou de lach gedijen onaf weerbaar zonder kwaadheid noch schimp maar alegelijk des te moeilijker om ontwijkenhet zou luid gaan, te luid en morgen nog... als een kwaadbedrij- vende schavuit schoof hij snel voort en voorbij en er kwam een blijde ontlasting over hem als hij aan zijn huizeken stond. Tieleken had zijn stap gehoord en verkend en met een snok ontgrendelde zij; toen ze Kaduin zag en begreep moest ze hertelijk lachen en ze bloosde. Kaduin zette de wieg af op den vloer en dan moest hij klappen en uiteen doen en tootelen en zeggen tot alles uitverteld was, en als Tieleken wist dat hij met dat vooruitzicht zijn pree zoolange had ge spaard, en dat hij dat zoo stillekens al leen uitgepeinsd had, en dat hij haar van avond leugens had verteld om best- wille en om toch te kunnen naar de stad gaan, toen,., toen voelde zij ook plots een sprong van haar liefde... O, ge zijt goed, zei ze. En Kaduin greep haar tegen zijn hert en kuste haar innigeen wonderbare weekheid beroerde hem, waaruit de fier heid groeideedele fierheid en zelfver trouwen in de verantwoording over 't roerende leven rond hem en ze voelden alletwee dat hun liefde en hun hoop schoon waren. En in zacht vertellen klapten zij zoet jes hun getweeën, lang en blij over de wieg van elf frank en over 't klein Ka- duintje dat komende was uit 't stil ver gaan der groote zonnedagen Driekoningenavond van 't vuur jaar 1918, EINDE BBHBHBBMlBlli! aC£Bifca3BSil»MBBBBa LEDEN 1 Houdt de nummers van ons blad samen, want heel dikwijls kunt U er raad vinden voor vele gevallen, T TndbfMUTrorc 1 Bezoekt vaia 21 Februari tot 1 Maart 1931 LidUUUUUWer!) in het Halfeeuwfeestpaleis, te Brussel, de Het proqramma der voordrachten der GROOTE BELGISCHE LANDBOUW- WEEK wordt kosteloos cn vrachtvrij gezonden, op aanvraag, geadresseerd 29, SPASTRAAT, BRUSSEL. r V- Handelsbank ma

De Koornbloem | 1931 | | pagina 6