NU HET TIJD! Notarieele Annoncen Belangrijk Bericht Kleine Aankondigingen Bouwgronden, Zaailand en Meersch HER BERG Winkelhuismetwerkhuis Uit ter hand te koop Handelshuis ft Zaailand Woonhuis en Grond Schoone Larixen Schoon Schaarhout j Woonhuis met Grond HUIS met MAGAZIJN EEN WOONHUIS Schoon Burgershuis Woonhuis met Tuin WOONHUIS 5 De open brief aan de grondeigenaars en aan de mandatarissen der openbare besturen, verschenen in "De Koorn- bloem,, van verleden Zondag, heeft nogal ophef gemaakt talrijk zijn de blijken van instemming, die wij daar over ontvangen hebben. Is dat niet een duidelijk bewijs dat wij, in onzen strijd voor de landbouwersbelangen, den rechten weg volgen Jammer genoeg is het, in een bewe ging als de onze, op verre na niet vol doende dat het bestuur en de mede werkers aan ons blad zoo trouw moge lijk hun plicht vervullen om tot werke lijke resultaten te geraken, moeten we eerst en vooral kunnen steunen op de massa daardoor alleen kunnen we indruk maken op de openbare besturen en op de wetgeving. Door de rede en den steun op ons goed recht kunnen we enkel smeeken door de macht kunnen we eischen en dwingen. En hoe staat het met onze macht In elke gemeente waar we ingericht zijn, beschikken we over een kern van trouwe strijders, die bereid zijn in elk geval met ons mede te werken tot ontvoogding van den boerenstand daarbuiten echter is men veel te veel gerust en stelt men belang in alles, behalve in datgene wat rechtstreeks in verband staat met ons bedrijf en onze broodwinning. De jonge boeren, op enkele gelukkige uitzonderingen na, vinden tijd en gele genheid om allerhande sportbladen te lezen, en met kennis van zaken bespre ken en kritizeeren ze de laatste sport prestaties en ook wel de nieuwste film sterren bij de jeugd in 't algemeen wordt dat een echte manie, een soort razernij. Waar ligt de opvoedende waarde, het ideale of het praktisch nut van zulke mentaliteit Of is dat vol doende als geestesvoedsel voor jonge krachtige menschen Het is dan ook niet te verwonderen dat de psycologen putten in den grond klagen over de moreele en verstandelijke inzinking onzer jeugd. Zouden onze jongelingen niet onein dig meer baat en ook genot vinden in den harden, maar tevens aangenamen kamp voor eigen organisatie en eigen bestaandaarin opgaan en elkander steunen en aanmoedigen, ware dat geen edeler en waardiger levensdoel dan wat alledaagsch gedoe zonder zin of betee- kenis Zouden de gewone gesprekken onzer jeugd aan belangstelling verliezen indien zij feiten en verschijnselen uit het land- bouwleven als richtsnoer namende landbouwpolitiek door onze Regeering gevoerd, de vooruitgang van weten schap en techniek, het gebrek aan sociale wetgeving voor de boeren en vooral de noodzakelijkheid van syndikale actie en van solidariteitsgevoel, is dat alles geen discussie waard In de fascistische landen hebben de jongeren zich reeds in ruime mate aan gepast aan deze nieuwe richting van den geestmoge zij ook als richtsnoer dienen voor onze demokratisch aange- j legde jeugd En de ouderen Zijn zij door gemak zucht en onverschilligheid niet mede verantwoordelijk aan de maatschappe lijke ontwrichting van het opkomende geslacht Zeggen zij niet als Lodewijk XV t zal toch mijn tijd nog duren,,, zonder te beseffen dat hun nakomelingen, de ge volgen zullen dragen van die ergerlijke lamlendigheid Is het niet droef vast te stellen dat sommige ouders hun kinderen van elk streven tot lotsverbetering weghouden, omdat "het voorzichtigst is, zich met niets te bemoeien,,. Een gekende figuur uit de Belgische geschiedenis verklaarde eens, dat het Vlaamsche volk geboren is om te dienen en om een slavenrol te spe len. Zijn er niet duizenden Vlaamsche boeren, die al het mogelijke doen om dat schandelijk oordeel schijn van waarheid te geven Maar de zelfbewuste landbouwers werpen met verachting dien smadelijken hoon van zich af, en juist omdat ze een beter gedacht over ons volk hebben en er een betere toekomst voor willen, daarom staan zij met en naast ons in den strijd. Hoe noodig die strijd geworden is, j hoeven we hier niet meer uiteen te zet- ten; dat kunnen we dagelijks aan de werkelijkheid toetsen. Toch willen we tot stichting onzer lezers nog een paar feiten aanhalen. De prijsverhooging van de veevoe ders in de laatste weken werd onmidde- lijk gevolgd door een prijsdaling van de boter. Is zulk verschijnsel natuurlijk uit te leggen? Voorzeker niet! Het is de slecht bestudeerde en daarom ondoelma tig ingerichte kontigenteering die er de oorzaak van is; in het doode seizoen mogen er ettelijke honderdduizenden kgr. boter meer ingevoerd worden dan in den Zomer het is toch klaar dat, zelfs als men eenig verschil redelijk acht, de invoer thans overdreven is. Tenminste eens in de maand hoort men in de Kamer verklaren dat het leven in België goedkoop moet zijn, maar die verdedigers van het algemeen welzijn voegen er nooit bij dat de prijzen der landbouwprodukten in verhouding moe ten zijn met deze van de nijverheid; dat de boer stilaan kreveert, dat kan hen weinig schelen. De landbouwer is altijd het kind van de rekening en dat betert nooit, zoolang de gemoedstoestand der massa niet verandert. WIJ HEBBEN NOCHTANS ONS EIGEN LOT IN ONZE HANDEN en daarom roepen wij u, voor het begin van het nieuwe jaar, toe nu is het tijd Tijd om af te breken met de oude onverschilligheid Tijd om niet meer volgzaam mee te loopen, achter dezen die uw belangen verraden om u langer te kunnen ver drukken Tijd om het menschelijk opzicht af te schudden en onvoorwaardelijk mee te stappen in de rangen van R.U Z. Het is tijd om nieuwe leden aan te winnen Wij lezen in het Augustusnummer van het "Landbouwkundig Tijdschrift,,, het groote maandblad van het Neder- landsch Genootschap voor landbouw wetenschap, het volgende "Wil het genootschap blijven doorgaan op den isgeslagen weg, dan is het noodzake lijk dat er voortdurend nieuwe leden bijkomen. Ieder lid kan het Bestuur in zijn streven behulpzaam zijn, door IEDER JAAR MINSTENS EEN NIEUW LID AAN TE BRENGEN,,. Wanneer zulke oproep noodig is in het verlichte Holland, waar de vereeni- gingsgeest bij^de boeren reeds werkelijk bestaat en waar reeds zooveel voor den landbouw verwezenlijkt werd, hoeveel meer is de wekroep van R.U.Z. bij ons dan niet gewettigd, bij ons in Vlaande ren, waar nog alles te doen is, waar de boer nog steeds de paria in de samen leving blijft, en waar eindelijk zooveel te winnen is, op voorwaarde dat wij groeien tot een macht Stelt daarom ook eens een daad Denkt niet eeuwig dat alles door een ander moet of kan gedaan worden Werft nieuwe leden aanNu is het tijd Provinciale Landbouwkamer Oost-Vlaanderen. Bij toepassing van artilkel 3 (gewijzigd in algemeene vergadering van 15 dezer maand) kunnen er, in 1934, toelagen ver leend worden voor Landbouw^rijskam- pen en tentoonstellingen, ingericht in de volgende Comice-omschrij vingen St. Maria-Hoorebeke, Nederbrakel, Sottegem, Saffelaere, Audenaarde, St. Gillis- Waes en Ronse. De vragen om toelagen moeten de juiste dagteekening vermelden en het lo kaal der Tentoonstelling, alsook de wij ze waarop de inrichters zullen trachten deze zoo nuttig en leerrijk mogelijk te maken. Volgende stuks moeten eraan toege voegd worden 1) De samenstelling van het Inrichtend Comiteit. 2) Een omstandige begrooting der ontvangsten en uitgaven in dubbel af- schift: de noodige formulieren worden op aanvraag aan den Heer Voorzitter der Landbouwkamer, Provinciaal Be stuur, te Gent, overgemaakt 3) Een uitgebreid programma. Gelet op den geldelijken toestand der Kamer, dringt het Bureel ten zeerste aan bij de Landbouwvereenigingen opdat zij, in hun eigen belang, niet al te veel prijskampen en Tentoonstellingen in 1934 zouden inrichten, maar dat zij zich eerder, zooveel mogelijk met elkander zouden verstaan om samen degelijke prijskampen in te richten. De vragen moeten tegen 15 Januari 1934 overgemaakt worden, met al de vereischte stuks en inlichtingen hierbo ven vermeld, aan het Bureel van de Landbouwkamer, Provinciaal Bestuur, te Gent. Namens het Bureel De Secretaris De Voorzitter J. Menschaert. A. Van der Linden. Studie van notaris MOYERSOEN te Aalst, Statiestraat, n° 23. TE KOOP Vier zware kalf vaarzen van rond de 550 kilo, drie binnen de 14 dagen kalven en een gekalfd, gevende 20 liter melk alsook een rund 4 maand oud, bij Petrus De Graeve, Denderhautem.Von- delen, nr 112. Drie beste vaarzen, waarvan twee 8 maand dracht en een gekalfd, gevende 20 liters melk, alsook 4 drijvers, bij Flo- rent Uittersprot, Nieuwerkerken, Maal. Een schoone vaars, einde dracht, bij Desiré Lievens-Renneboogh, Hael- tert, Eeckent. Nest viggens, bij Bern. Buekens, steenweg op Geeraardsbergen, nr 20, Erembodegem. HUIS TE HUREN te Nieu werker ken, Kwalestraat, 99. 110 fr. per maand. Zich te bevragen Eugeen Bosteels- straat, 31, Aalst. voor Openbare Verkooping van te Hofstade. De notaris MOYERSOEN, te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente Hofstade. Koop I. Een perceel grond aan de Weiveldstraat, groot 21 a. Verdeeld in 6 loten van oost naar west, te weten Lot 1 breed aan de straat 7 m., groot 3 a. 32 ca. Lot 2 breed aan de straat 7 m,, groot 3 a. 32 ca. Lot 3 breed aan de straat 7 m., groot 3 a. 32 ca. Lot 4 breed aan de straat 7 m., groot 3 a. 32 ca. Lot 5 breed aan de straat 7 m„ groot 3 a. 32 ca. Lot 6 breed aan de straat 9,30 m„ groot 4 a. 40 ca. Koop II. Een perceel grond op het Weiveld, groot 6 a. 85 ca. Verdeeld in noord en zuidhelft, te weten Lot 1 breed aan de ontworpen straat 8,40 m., groot 3 a. 42 ca. Lot 2 breed aan de ontworpen straat 8,40 m., groot 3 a. 43 ca. Koop III. Een perceel grond op het Weiland, groot 6 a. 85 ca. Verdeeld in noord en zuidhelft, te weten Lot 1 breed aan de ontworpen straat 7,80 m., groot 3 a. 42 ca. Lot 2 breed aan de ontworpen straat 7,80 m groot 3 a. 43 ca. Koop IV. Een perce»l grond op het Weiveld, groot 6 a. 85 ca. hebben de aan de ontworpen straat eene breedte van 20 m. Koop V. Een perceel grond aan de Cammenstraat, groot 8 a. 58 ca. Ver deeld in oost en westhelft, te weten Lot 1 breed aan de straat 8,23 m„ groot 4 a. 29 ca. Lot 2 breed aan de straat 8,23 m., groot 4 a. 29 ca. Koop VI. Een perceel grond aan de Cammenstraat, groot 8 a. 58 ca. Verdeeld in oost en westhelft, te weten Lot 1 breed aan de straat 8,23 m„ groot 4 a. 29 ca. Lot 2 breed aan de straat 8,23 m., 4 a. 29 ca. Koop VII. Een perceel land op Babbelaar groot 12 a. 10 ca. palende noord-oost Mr Theodoor Veldeman en zuid-west Mr Camiel Van Sinay. Gebruikt door Mr Albert Bessems te Hofstade. Koop VIII. Een perceel meersch "Kerrebroeck,, groot 24 a. 30 ca palen de noord Mr. Charles Louis De Winne, oost de ijzerenweg, zuid Mr. Othon Geeraerdts en west de Commissie van Openbaren Onderstand te Gent. Vroeger gebruikt door Mr. Clement Moerenhout. Voor de koopen 1, 2, 3, 4, 5, 6 en 8 onmiddellijke ingebruiktreding. Zie afbeelding der koopen 1, 2, 3, 4, 5 en 6 op de plakbrieven. Eenige Zitdag Vrijdag 5 Januari 1934, om 1 u. nam. ter herberg In het Ge meentehuis,, gehouden door Mr. Leo Schampheleer te Hofstade, Hoogstraat, n° 105. herberg) te Aalst, aan de Felix De Hert straat, nr 60, sectie B nr 499L2, groot 60 ca. Zie verder beschrijf bijzondere plakbrieven. Laatst bewoond en ge bruikt door dame wed. Trogh-Van Mol. Onmiddellijke ingebruiktreding. Ingesteld 10.000 fr. Laatste Zitdag Donderdag 28 December 1933 Om 2 uur namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, te Aalst, Kapel- lestraat. Openbare Verkooping van een welgelegen te Aalst, St Annalaan, 490, (nabij de Gentschesteenweg). De notaris OSCAR TIBBAUT te Aalst, zal openbaar verkoopen Stad Aalst. Een nieuwgebouwde herberg "Café Robert,, met afhankelijkheden en grond (ook geschikt voor Burgershuis) Sint Annalaan nr 49, sectie C, deel van nr 584, groot 1 a. 05 ca. Verder beschrijf zie bijzondere plak brieven. Bewoond door Mr Robert-Gustaaf Huylebroeck-Van Geit. Ingebruiktreding 3 maand na de defi nitieve toewijzing. Voorzien van pomp- en regenwater en electrische leiding. Tweede Zitdag Woensdag 27 December 1933 om 3 uur namiddag ter te verkoopen herberg te Aalst, St Annalaan nr 49. Openbare Verkooping van een onlangs nieuwgebouwd te Aalst, Twee Hagenstraat, (voortijds Rozenweg) n°3. De notaris Oscar TIBBAUT te Aalst, zal openbaar verkoopen Stad Aalst. Een onlangs nieuwgebouwd winkel huis, met werkhuis (dienstig voor alle bedrijven) ten voorhoofde aan de Twee Hagenstraat n° 3, sectie E, nr 509L2, groot 1 aar 50 ca. Zie verder beschrijf bijzondere plak brieven. Bewoond en gebruikt door den eigenaar heer Georges Cleyman-Schut- yzer. Ingebruiktreding 6 maanden na de toewijzing. Tweede Zitdag Donderdag 28 December 1933, om 3 uren namiddag, ten koffiehuize "Het Paviljoen,, bij d'heer Achiel Oos- terlinck, te Aalst, Groote Markt. Bouwgronden te Aalst, Keizerlijke Plaats en Botermarkt; H. Hartlaan ne vens de Pastorij, Ledebaan, De Schrij ver- en Wellekensstraat, Meirestraat, en te Hofstade, Blektestraat. GELD Ten kantoore van boven- genoemden notaris Tibbaut zijn te beko men groote en kleine kapitalen aan ge matigden intrest en mits bezet, ook om huizen te bouwen aan 4,25 °/o. Studie van Notaris BRECKPOT te Aalst. Studie van Notaris TIBBAUT, Aalst, Keizerlijke Plaats, 31. te Bij Licitatie Openbare Verkooping van een welgelegen te Schoonaerde, nabij het Dorp. De notarissen TIBBAUT en DE VIS beiden te Aalst, zullen met de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816 ten over staan van den heer Vrederechter des kantons Aalst, openbaar verkoopen Gemeente Schoonaarde. 1) Een handelshuis met inrijpoort en tuin en verdere afhankelijkheden, zijnde een vleeschhouwerij, aan de Molen straat nabij het Dorp, eenige sectie nrs 181 q en 18 lr, groot 8 a. 12 ca. 53. Bewoond door de Kinderen Kamiel Marckx-Pieters. Ingebruiktreding een maand na de definitieve toewijzing. 2) Een perceel zaailand op Schoon- aardekouter nabij het Dorp. eenige sectie n° 2204 en 2206, groot 38 a. Gebruikt door den heer Frans Vlae- minck, Zie verder beschrijf bijzondere plak brieven. Enkele Zitdag Donderdag 11 Januari 1934 om 2 uur namiddag ter Zittingszaal van 't Vredegerecht te Aalst, Kapellestraat. Bij Licitatie. Openbare Verkooping van een welgelegen te Aalst, Felix De Hertstraat, 60. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaar verkoopen: Stad Aalst. Een welgelegen woonhuis (voortijds Openbare Verkooping van en van te Meldert, Cravael en Hof te Put. De notaris BRECKPOT, te Aalst zal op Maandag 15 Januari 1934, om 8 u. voormiddag openbaarlijk ver koopen I) Ten verzoeke der erven van Mr. Paul Herelle, te Parijsa) 50 koopen schoone larixen wassende op stam te Meldert, Cravael, nabij den Beuken bosch. b) 55 koopen schoon schaarhout dienstig voor pinnestaken en erwtrijs, staande te Meldert, Cravael, aan den Graadbosch. II) Ten verzoeke van Mevrouw Charles de Lantsheere-Schellekens, te Brussel 25 koopen schoon en zwaar schaarhout, wassende te Meldert, achter het Hof te Put. Den boschwachter Alois Verloes te Assche Ter Heyde is gelast met den aanwijs. Komptante betaling en gewone voor waarden. Studie van Notaris BUYS, te Lede. Openbare Verkooping van Een gerieflijk te Bambrugge, De Landtsheerstraat 19» De notaris VAN DEN BOSSCHE te Herzele, daartoe in rechte benoemd, zal met tusschenkomst van zijnen ambt genoot notaris BUYS te Lede, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer Vrede rechter van het kanton Herzele, namens wien het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Bambrugge. Een gerieflijk woonhuis, dienstig tot herberg, met grond, gestaan en gelegen te Bambrugge, aan de De Landtsheer straat, n° 19, gekadastreerd sectie A deel van nummer 618b, met eene oppervlak te van 6 a. 80 ca. Begrijpende5 plaatsen en zolder, kelder, schuur, koeistal, varkenskot en kiekenkot. Voorzien van elektriekleiding en pompwater. Ingebruiktreding Drie maanden na de toewijzing. Eenige Zitdag Woensdag 3 Januari 1934, om 2 ure namiddag, zeer stipt, ter zittin- zaal van het Vredegerecht te Herzele. Studie van Notaris DE WINDT, te Aalst. Bij Woonstverandering Openbare Verkooping van Stal en groote Koer te Nieuwerkerken, Bremt. Notaris DE WINDT te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente Nieuwerkerken. Een gerieflijken, welgelegen en on langs gansch vernieuwden eigendom, begrijpende woonhuis, groot magazijn, breede inrijpoort, groote stal en ruime koer, gehucht Bremt, breed aan de straat 14 m., groot 2 a. 56 ca. Het huis begrijpt 2 voorplaatsen en keuken, 2 slaapkamers en dichtgemaakte kelder. Bewoond door den verkooper Arthur De Groot. Vrij een maand na de verkooping. Tweedeen laatste Zitdag Zaterdag 30 December 1933 om 3 uur nanoen ter herberg van Dame Wed. Van Sande, te Nieuwerkerken, Dorp. Openbare Verkooping van te Lede, Elektriekstraat. Notaris DE WINDT te Aalst, zal ter tusschenkomst van Mster VERBRUG- GHEN te St Lievens Houtem openbaar verkoopen Een woonhuis met stal, koer en loch- ting te Lede, Elektriekstraat, 13, groot 1 a. 17 ca. Bewoond door de medever koopster Juffer Delphine Coppens. Dit huis heeft winkelplaats, achterkamer en keuken, 2 slaapkamers en zolder. Onmiddellijke ingebruiktreding. Enkele Zitdag Woensdag 27 December 1933, te 2 ure nanoen, ter herberg van Mr. L. Timmermans te Lede, Dreef. Openbare Verkooping van een met Tuin. te Aalst, Dirk Martensstraat. Notaris DE WINDT te Aalst, zal openbaar verkoopen Een zeer schoon en praktisch aange legd burgershuis te Aalst, Dirk Mar tensstraat, N° 49, groot 2 a., bevatten de op Gelijkvloers salon, eetplaats, veran- dha, keuken en achterkeuken, groote koer en tuin. Eerste verdiep twee groote slaap kamers en kamer boven annexe. Tweede verdiep twee kamers en zol der. Kool- en provisiekelder. Verder pomp- en regenwater. Waterleiding, gas en electriciteit. Bewoond door Dame Val. D'Hondt. Vrij gebruik kortelings na de verkoo ping. Zichtbaar den Maandag- Woens dag- en Donderdagnamiddag tusschen 2 en 4 uur. Enkele Zitdag Vrijdag 29 December 1933 om 2 uur nanoen ter herberg "Au Dra- peau Beige,, bij Dame Wed. Kam. Van Impe te Aalst, Denderstraat. Openbare Verkooping van een te Aalst, Botermelkstraat (Baesrode-Pontweg). Notaris DE WINDT zal ter tus schenkomst van notaris EVENEPOEL te Ninove, openbaar verkoopen Een woonhuis met uitgemuurden koer en tuin, thans ontgonnen als de herberg "In 't Bloksken,, te Aalst, ge hucht Mijlbeek, aan de Botermelkstraat nr 15 (nu genaamd Baesrode-Pontweg), groot 5 a. 90 ca., bevattende voorplaats, keuken, 2 groote slaapkamers, zolder en ruime drooge kelder. Dit huis is verhuurd aan de Brouwerij De Gheest tot 18 Mei 1936 mits 350 fr. per maand, boven de lasten, tenzij de grondlasten die 's eigenaars last zijn. Enkele Zitdag Donderdag 28 December 1933 om 3 uur nanoen ter herberg van Mr Verstraeten, in 't Duivenlokaal te Aalst, Binnenstraat (rechtover de School). Openbare Verkooping van een met achtergebouwen en tuin te Nieuwerkerken, Kwalestraat. Notaris DE WINDT te Aalst, daar toe benoemd, zal openbaar verkoopen Een huis met twee benedenplaatsen, schotelhuis, twee slaapkamers, zolder, remisie, stal, groote schuur en tuin te Nieuwerkerken, Kwalestraat nr 9, groot Zie vervolg Notariëele Annoncen 7'blz SHSA&St USBR« SMCitMfr VKlAs «SHMHSB in

De Koornbloem | 1933 | | pagina 5