De Erfgenaam Notarieele Annoacen i «MUMS W n In het Onderwijs Overvloedige Klavers Hallen van Brussel BURGERSHUIS EENE HOFSTEDE met Schuur en Stalling WOONHUIS 5 rtlku den Hoever isde crisis reeds gezet? (Vervolg van de le bladzijde). Ook Chili, Peru, Uruguay. Paraguay hebben hun toestand, in den loop van 1934, merkelijk zien verbeteren. Mexico zag in 1934 zijn uitvoer met 116 t h. vermeerderen, terwijl zijn invoer slechts met 34 t.h. toenam. Totnogtoe gold het als een wet dat bij een gebeur lijke economische hervatting het cijfer van den buitenlandschen handel, zoowe' voor den uitvoer als voor den invoer, automatisch de hoogte inging. Dit schijnt nog maar gedeeltelijk waar te zijn. De verbetering van den invoer houdt geen gelijken tred meer met die van den uit voer. Dit is te wijten aan het feit dat omzeggens al de ianden bezig zijn een eigen industrie op te bouwen en dat deze van de economische herneming in de eerste plaats geniet. In Canada nam de industrieele pro ductie eveneens sterk toe. Tegenover het vorige jaar is de toestand er erg verbeterd al is het er nog verre van goed. Uit de accoorden van Ottawa heeft Canada, zonder twijfel, veel nut getrokken. En de Vereenigde Staten zult U vragen. Het is niet te ontkennen dat de toe stand er minder gunstig is dan in de eer ste helft van 1934. De winst tegenover 1932 is, echter, nog beduidend. Roose velt heeft nog met groote moeilijkheden te kampen, waarvan het werkloozen- probleem zonder twijfel de grootste is. In den loop van dit jaar zoekt hij er ge daan mee te maken. Door het Congres werden hem niet minder dan 4 milliard dollar voor dit doel ter beschikking ge steld. Daarmede is voorzeker heel wat uit te richten al gelooven we, voor ons paart, dat het met het uitschrijven van openbare werken alleen niet zal te halen zijn. fvart 46.IOC ulieren luimen iran saf liker er :n on gst. >or hei Apri oordeel belang- timum* ranken lgraad, id niei an dei bij d» ius. n vóói rerhan- n ont cijnzei lifte dii waarit rnaam trvaar- bruiktr •s uit- rden is Indien :n zij. staat voor al werk- nag hij Dc verbetering in de positie en de in een vooruitzichten van de wolnijverheid en literlijk dc 0cstc8en goudprijs, hebben er veel |in van toe bijgedragen om den toestand in ïger of Australië weer dragelijk te maken. Voor een dun bevolkt landbouwland is een aan. gunstig verloop van den buitenlandschen be. afzet zijner grondstoffen doorslaggevend, rlijk de en de verhoogde woluitvoer, gepaard ken. gaande met een verbetering van de vegens Pri)zen> is dan ook heel het land ten n hier- 9oede gekomen. Voeg daarbij het feit p neer dat de nominale waarde van het goud, de van uit °°rzaak van het verlaten van den jgiften gouden standaard, van 4,4 tot 8 pond wan. per once fijn gestegen is. Mede met den voor- technischen vooruitgang,die het mogelijk ennis- maakt erts met laag goudgehalte te be- igiften wer^en. heeft net voor gevolg dat vele i meer 9esloten goudmijnen heropend worden en dat er nieuwe maatschappijen wor- :en bij dcn gesticht. elsius. verhoogde belangstelling voor de t ver- goudontginningen heeft in Zuid-Afrika telijke 2cer 9oede uitslagen afgeworpen. Te- beta- geuover het vorige jaar bezigen de ehalte Zuid-Afrikaansche goudmijnen 34.000 werklieden meer. a den in wil Het is niet te ontkennen voor Bel- ange- gië evenals voor enkele andere landen, nende waaronder we Frankrijk, Holland, Zwit- wijze. seriand in de eerste plaats moeten ver- an de noemen, is de economische hervatting e ont- totaal uitgebleven. Sedert twee jaar staan be- we op dezelfde plaats te trappelen zon- re- der vooruit te komen. Gelijk het Leu- vensch Instituut voor economische we- iverk- tenschappen het zonder omwegen be- raleer kent, zijn de winsten, de inkomsten, de Zoo- loonen en de spaarpenningen van het iet hij overgroote deel der Belgische bevolking ver ver- iet ecto- Iran- c van ar bij ar- aan- het isge- Wie ig de door ning tr. t een Itge- intie- l zij- iter. erkt ilen, ram jere zijn, :axe bet- r en MENGELWERK 24 Spannend Verhaal door Ben Bolt. Margaret vertrok en de twee heeren schonken zich een glas wijn in. Plotse ling stond Arlough op en zeide Ik had haar moeten vragen haar te vergezellen het is al zoo donker, maar 't kan nóg. Excuseert u mij O zeker, ga gerust, zei Wilmot zuchtend. Binnen twee minuten had Raymond Arlough zijn overjas aan en was hij het huis uit. Op het terras bleef hij even staan om te luisteren naar de voetstap pen van het meisje. Het was een stille avond, maar geen geluid van voetstap pen was waar te nemen... Hij vermoedde dat zij naar Honeyman's huisje was en liep in die richting het park in. Toen hij bij de open plek in het bosch kwam, zag hij nog juist haar gestalte afgeteekend staan in hellicht]van de geopende deur. Net zooals ik dachtmompelde hij, wat heeft dat te beteekenen Wat trekt daar zoo haar belangstelling Is het ziekenbezoek, zooals ze zeide Dit is nu al de tweede keer, dat zij daar "vandaag heengaat. ZEVENTIENDE HOOFDSTUK Terwijl Margaret Wilmot er zich totaal niet van bewust was dat zij door iemand gevolgd werd, trad zij het huisje van den jachtopziener binnen. In de woonkamer zat Zilleh in gedachten ver diept in de vlammen van het houtvuur door vijf jaar crisis als het ware weg gevaagd. En er is nog geen beterschap te be speuren. Deregeering neemt hare taak ver keerd op. Ze wil een daling in den kost prijs bereiken bij zoover dat we weer in het buitenland kunnen concurreeren. In de veronderstelling dat we opkonden tegen de landen die hunne munt met 50 t. h. en meer hebben verlaagd, dan nog zou dit geen redding brengen. En daarvoor zijn verschillende redenen. Ten eerste, indien we er zouden in ge lukken de Engelsche markt bijv. met een bepaald product te veroveren, dan zou een verhooging van de tolrechten daar aan spoedig paal en perk stellen. Ten tweede, de halfafgewerkte producten welke we fabrikeeren, kan ieder land fabrikeeren... of toch bijna. Resultaat mededinging en tolmuren. Maar het ergste is dat we, met alzoo te handelen, de koopkracht der bevol king onder nul brengen. Om enkele uit- voernijverheden in het leven te houden, moet heel de binnenmarktindustrie, de landbouw en de gansche bevolking het bezuren. We doen al het mogelijke om een order uit China of Brazilië te be machtigen en dat is maar juist ook en we gaan de vele mogelijkheden die de binnenlandsche markt ons biedt voorbij. Het is onze overtuigde meening dat men de binnenlandsche markt kan uit breiden zonder de uitvoernijverheid schade te berokkenen. Vele landen, trou wens, zijn daarin gelukt. Voorgedaan is nageleerd. VRIJE TRIBUUN ■«■Basta Er wordt weieens over de onderwij zers gezegdWat een aangenaam leven tje; ze doen, gedragen zich alsof hun hals van goud ware alle dagen pikfijn uitgedost, met een ministersportefeuille onder den arm trekken ze te 8 uur naar de klasse, vertoeven er eenige uurtjes en ceeren reeds te 4 uur terug weeral met dezelfde portefeuille naar huis; daar gaan ze wat tuinieren, lezen de kranten, uisteren naar de radio of doen een wan delingsken in open lucht voor een spijs- teringskedamp van aangenamen, wel- riekenden tabak omhult hun bolhoedje, ze knikken op de mooie juffers en lachen en schertsen met de wroeters op 't veld. Dat zijn nu toch de gelukkigste men- schen van de wereld die onderwijzers 1 En geld dat ze winnen Dit is de taal van den nijd. Wilt U nu een andere klok hooren "Iemand die vader en moeder vermoord heeft is nog te goed om onderwijzer te spelen thuis heb ik er maar vijf en de miserie die ze me aandoen is waarlijk onbeschrijfelijk, wat moet dat zijn voor den meester die er soms zoo'n veertigtal moet in be dwang houden; men ziet er niet vele oud worden en grijze of geen haren hebben ze allemaal voor hun tijd Dit laatste is de taal van het hart en van de werkelijkheid, enkel wat over dreven. Laat me zelf spreken. Dat een onderwijzer niet naar de klasse gaat gekleed als een arbeider die zich naar de fabriek of naar het werkhuis begeeft, noch als een landbouwer die met paard en ploeg naar 't veld trekt, ligt heelemaal in de lijn van zijn ambt. Om de kleuters te bedwingen moet hij door zijn kleedij, zijn statigen tred, zijn beleefde manieren gezag weten af te dwingen. Die portefeuille die hij draagt is misschien wel wat kostelijker dan de te staren. Toen het meisje binnenkwam keek zij op. Dag Juffrouw Margaret. Alweer terug Ja. Hoe is het met onzen patient Het gaat zoo op en neer. Op het oogenblik is hij wakker en heel rustig. Mag ik even naar hem gaan kijken? Ja natuurlijk, beste kind. Als je hart je trekt... Zillah, ik begrijp je niet. De oude vrouw lachte. Begrijp je me niet, kind Denk er dan nog maar eens goed overna. Ik be grijp het best... ik ben óók jong geweest. Ik wachtte op den man die mij gelukkig zou maken. En hij is gekomen 1... Dat is nu drie-en-vijftig jaar geleden, maar wat er toen in mij omging, dat herinner ik mij nog. alsof het gisteren was. Ik ken dus de roerselen van een jeugdig hart en weet opperbest wat jij op het oogen blik denkt en wilt. Ga naar den man die je liefhebt, maar laat hij het niet in je oogen lezen, want het is niet goed voor een man dat hij te spoedig weet hoeveel een meisje van hem houdt. De zieke lag rustig met gesloten oogen. Een oogenblik dacht Margaret dat hij sliep en zij nam de gelegenheid te baat om zijn mager, uitgeteerd gelaat nog eens goed op te nemen. Opnieuw drong zich de gedachte aan haar op dat zij dat gezicht al eens meer gezien had. Zij trachtte zich te herinneren waar dat kon geweest zijn en onder welke om standigheden, maar dit gelukte haar niet. Opeens sloeg de patiënt de oogen op. Hij erkende haar direct. U is mij dus nog niet vergeten boekentasch van uw zoon, doch weeral om eerbied te bekomen die hij niet ont beren kan. Wat denkt U nu dat daar zooal inzit. Schrijfboeken van zijn leer lingen, losse bladen van hun prijskam pen, een klasdagboek of een aanwezig heidsregister, boeken om zijn lessen voor te bereiden, want nu begint zijn werk als U meent dat hij gedaan heeft. De kran ten lezen en naar de radio luisteren dat doet toch iedereen en wat zoudt ge zeg gen van een onderwijzer die zich niet op de hoogte houdt van al wat er zooal op de wereld omgaat. Tuinieren na de klasse of een wandelingsken doen dat heeft een onderwijzer noodig. Steekt eens uw kop in de klasse als hij daar zoo een uurtje met de leerlingen in vertoeft heeft en U zult ondervinden hoe bedor ven er de lucht is en als U dan weet dat hij, jaar in, jaar uit in zoo'n bedorven lucht spreken moet, dan zult U gemak kelijk begrijpen dat hij naar versche lucht verlangt, als een opgesloten vogel naar de vrijheid. Weet ge nu waarom ze doorgaans niet oud worden. En denkt ge dat zoo'n bende jongens in bedwang houden en leeren zoo'n ge makkelijk werk is Hoe dikwijls moet een onderwijzer zich niet kwaad maken en hoe nadeelig werkt dit niet op zijn zenuwgestel 1 En indien een fijn sigaartje die ge spannen zenuwen nu eens stillen komt, heeft hij dan geen gelijk dat hij de be kommernissen van den dag als rook in de lucht jaagt Dat ze eens knikken op de mooie juffers die zich bij zijn aankomste op de straat vertoonen, daarom is hij jong en heeft hij een hart dat voor liefde vat baar is. Liefde is wel de heiligste deugd die een onderwijzer in ruime mate be zielen moetliefde voor zijn leerlingen, liefde voor zijn opvoedingswerk, liefde ook, ja en waarom niet, voor zijn even- menschen is dit nu eenmaal een meisje och kom, we zijn toch ook jong geweest. Lachen en schertsen met de wroeters op het veld 1 Daar geloof ik niets van. Een onderwijzer is doorgaans niet slecht geluimd en haalt gaarne eens een fratsje uit om eens te lachen en zijn zinnen te verstrooien maar in den grond bemint hij den landman die werkt en zwoegt van in den vroegen morgen tot den la ten avond om er te komen. Zij ook lebben het niet gemakkelijk. Geld dat ze winnen Eerst en vooral moet ik U doen opmerken dat ze een onderwijzer, die zich behoorlijk van zijn taak kwijt, niet betalen kunnen voor t goed dat hij in de samenleving ver richt. De onverstandigen leeren, de miskweekten hertemperen, de lichtzin- nigen bewaken, de plichtigen straffen, met onverstandige ouders afrekenen, iedereen in staat stellen zijn studies voort te zetten enz., dat is zijn taak. Gij. die hem soms beknibbelt of in lasterlijke artikels aanvalt, gijzelf moet bekennen dat, had ge geen goede onderwijzer ge had, ge hem niet zoudt hebben kunnen bespotten in de dagbladen. Ondank baren die ge zijt Laat ons nu eens onderzoeken of ze werkelijk wel zooveel geld winnen. De begrooting voor 1935 sluit met een te kort van 60 millioen. Onder 't ministerie de Broqueville werd er herhaaldelijk en met nadruk aangekondigd dat diezelfde begrooting met een batig saldo sloot. Weet ge waarom Omdat ze de 360 millioen uit de kas van Weduwen en Weezen der onderwijzers wilden ver smelten met de andere pensioenkassen die in deficiet waren. Theunis heeft allerhande bezuinigin gen gemaakt en onder meer op de wed den van de onderwijzers en andere vroeg hij zachtjes. Vergeten O, neen Maar is het niet onvoorzichtig van u om hier te komen Waarom -Als die menschen uit Princetown mij vinden, dan zult u ook in moeilijk heden komen... Honeyman evengoed, maar ik neem de algeheele verantwoordelijkheid op mij... Neen, dat moet u niet doen. Ik heb u niet het leven gered om u in moei lijkheden te brengen. Eerder zou ik mijzelf willen aangeven... Neen, neen, word maar gauw beter, dan kunt u uw vlucht voortzetten. Ik kan u niet zeggen hoe het mij bezwaart, dat u om mijnentwille in ge vaar verkeert, terwijl ik alles heb wat ik maar verlangen kan. Ik word uitstekend verzorgd door Honeyman, door de oude Zigeunerin en door haar kleindochter, Isobel. Vindt u Isobel een lief meisje O ja, zij is als een fee en ze ver troetelt mij En als zij nu eens gearresteerd werd Zij moet ook niet te veel wagen. Ik zou nog liever naar de gevangenis terug gaan dan dat iemand, wie ook, door mijn toedoen met de politie in aan raking kwam. Het spreken had den patiënt blijk baar wel vermoeid. Er gloeide een blos op zijn kaken en zijn ademhaling ging snel. Margaret gaf hem iets te drinken. Het speet haar dat zij hem zoo lang had jaten praten en toen hij wat op verhaal staatsagentenhij heeft de supertaxe terug ingevoerd en hij heeft te kort. Dat is nu reeds de 6e maal dat ze aan de loo nen van de staatsagenten peuteren en niets baat. De onderwijzers moeten het land gedurig uit den financieelen nood helpen en 't is een druppel water in de wijde zee. 't Is een bodemloos vat, hoe meer men er in smijt, hoe meer er uit gaat. De onderwijzers verliezen al meer dan 1/4 van hun wedde van 1926. Er valt geen steen of 't is op hun hoofd. Wor den ze ziek of breken ze zich arm of been ze verliezen 1/10 van hun loon en duurt het meer dan 16 dagen 1/20. Dit geldt alleen voor de onderwijzers en dat van wege ministers, die nooit tot op dien sport zouden geklommen zijn, hadden ze geen onderwijzer gehad om hen de eer ste begrippen van rekenen te leeren, waarmede ze bankiers en rijk geworden zijn. Ondankbaren. Wat dunkt U Zult ge nu nog durven beweren dat ze te veel winnen. Zoudt ge dan voortgaan met hen te benijden, hen te belasteren en te beschimpen. Neen, niet waar Eerbied voor den opvoeder van uw kind Ver dedigt hem overal waar ge kunt omdat hij het verdient. Studie van Notaris te Aalst. DE VIS, worden verkregen door het gebruik van onze Klavervette 10 X 10. Een speciaal voedsel voor de klavers 1 Feb. 1935. GROENTEN Aardappelen Ajuin de kilo Echalotten de kilo Porei de bundel 15 stuks Selderie de bundel 15 Kropsalaad 't stuk Bloemkoolen Groenkoolen Roode kooien Wortelen de kilo Tomaten kilo Andijvie Frisé Boontjes Witloof Spinazie Spruitkool Schorseneeren FRUIT Goude Reinette Court pendu Dubbele Belle fleur Enkele Belle fleur Stoofappel Durondeau (frigor) Pas Crassan Beurré d'Ardenpont Doyené de Cornice Josephine de Malines Bakperen Allerhande Wilde konijnen 6 stuks 35,00 tot 50,00 Tamme konijnen levend 'tstuk 15.00 tot 20,00 geslacht de kilo Kiekens Brusselsche ext. Jonge braadkiekens de 2 Soepkiekens de 2 Graankiekens (4) Eenden 2 stuks Jonge Eenden Jonge duiven geslacht en geplukt de 6 stuks Fezanten 4 Sneppen Eieren 't stuk 0,35 tot 0,40 0.60 tot 0,70 1.00 tot 1,20 1,50 tot 1,90 2,50 tot 5,C0 1,80 tot 2,20 1,70 tot 2,20 0,90 tot 1,00 1,00 tot 1,20 0,40 tot 0,50 5,00 tot 6,00 1,20 tot 1,50 1,50 tot 1,90 4,00 tot 7,00 0,50 tot 0,70 2,00 tot 3,00 1,20 tot 2,50 1,00 tot 1,50 3,50 tot 5,00 3,00 tot 5,00 1,50 tot 2,20 1,20 tot 1,70 1,20 tot 1,60 4,00 tot 6,00 3,00 tot 5,00 3,60 tot 5,50 4,00 tot 6,00 2,00 tot 2,70 1,20 tot 1,50 10,00 tot 11.00 25.00 tot 38,00 25,00 tot 40,00 16.00 tot 35,00 00,00 tot 00,00 18,00 tot 24.00 30.00 tot 40.00 Boter de kilo 30,00 tot 40.00 70,00 tot 95,00 15.00 tot 20,00 0.40 tot 0,55 fr. 18.00 tot 19,00 fr. gekomen was en weer iets wilde zeggen belette zij het hem. Neen, neen, stil zijn, zei ze. U hebt al veel te veel gesproken... dat is niet goed voor u. U moet nu niet meer pra ten, anders zou ik weg moeten gaan.Als Zillah het merkt wil zij vast niet hebben dat ik nog ooit bij u kom, en dat zou mij zeer spijten. Denk nu niet meer over mij. Als Isobel het durft wagen hier geregeld te komen, dan kan ik het ook doen. Maar als u gevaar loopt vind ik dat erger als van haar... Isobel is ook wel heel goed voor mij,maar zij is toch... toch... anders dan u... heel anders 1 Het waren maar eenvoudige woor den, doch er lag iets in zijn toon als in zijn blik, dat Margaret een blos naar de wangen joeg en haar hart sneller deed kloppen. Luister naar wat ik ga zeggen en praat niet meer, beval zij, anders stop ik mijn ooren dicht 1 Zoolang Zillah, Ho neyman en Isobel op dezelfde wijze als tot dusver voor je durven blijven zor gen, durf ik 't ook. Ik kan hier niet zoo dikwijls komen en zoo lang blijven als Zillah en Isobel, maar ik zal komen zoo vaak ik kan. Ik waag het er op en... Margaret zweeg plotseling en keek met verschrikten blik naar het raam. De zieke volgde haar blik en met moeite keerde hij zich een weinig naar het venster. Wat is er vroeg hij fluisterend. Ik dacht dat ik buiten iemand hoorde, antwoordde zij met bevende stem. Trek het gordijn even op zij. Neen, dat is beter van niet. Als er Openbare Verkooping van een schoon te Aalst. Lokerenveldstraat nr 7. De notaris DE VIS te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort openbaar verkoopen Stad Aalst. Een schoon burgershuis, gestaan en gelegen te Aalst, Lokerenveldstraat nr 7 met eene grootte van ongeveer 1 aar. Begrijpende op gelijkvloersgang, voorplaats, salon, verandah, koer en stal. Op het eerste verdiep 2 slaapkamers Verders zoldering zeer geschikt voor mansardekamers. Voorzien van stadswater en verlicht met gaz. Bewoond door de heerenPetrus Huy- lebroeck en Louis Van Holen. Enkele Zitdag Maandag 11 Februari 1935 om 4 uur namiddag ter herberg gehou den door den heer Emiel Mertens, hoek van de Parklaan en Geeraardsbergsche steenweg, Aalst Openbare Verkooping van te Aalst, Moorselbaan nr 274. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaar verkoopen Stad Aalst. Eene hofstede met schuur, stalling en afhankelijkheden en grond, gestaan en gelegen te Aalst, Moorselbaan nr 274, met eene grootte van ongeveer 22 aren. Begrijpende op gelijkvloers keuken, 3 kamers en gang. Koestal voor 4 beesten, varkenskot, hopast, bakoven, schuur, kiekenhangaar en groote inrijpoort. Groote koer en hof. Verders zoldering. Voorzien van pompwater en verlicht met electriciteit. Bewoond door den verkooper heer Frans Van Geyt. Enkele Zitdag Woensdag 20 Februari 1935 om 4 uur namiddag, ter herberg gehou den door den heer Theofiel De Wolf, te Aalst, Moorselbaan. Openbare Verkooping van een nieuwgebouwd te Aalst, Petrus Van Nuffelstraat, 36. De notaris DE VIS te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, open baar verkoopen Stad Aalst. Een onlangs nieuwgebouwd woonhuis gestaan en gelegen te Aalst, Petrus Van Nuffelstraat, 36, met eene grootte van 1 aar 66 ca. Begrijpende op gelijkvloersvoor plaats, keuken, schotelhuis, stal, koer en hof. Op het eerste verdiep 2 slaapkamers Verders groote zolder. Verlicht met electriciteit en voorzien van regen- en putwater. Bewoond geweest door den verkoo per heer Raymond Van Goethem. Onmiddellijke ingebruiktreding. Enkele Zitdag Dinsdag 12 Februari 1935, om 4 ure namiddag ter herberg, hoek Rozendreef en Petrus Van Nuffelstraat te Aalst. (Zie verv. Notarieele Annoncen 7eblz.) iemand staat, dan zou hij in de kamer kunnen kijken en u zien. Wacht even, ik weet iets beters. Op haar teenen sloop zij naar de deur en ging de huiskamer binnen. De oude Zillah zat bij het vuur te dutten, maar was dadelijk wakker toen Marga ret haar hand op den schouder van de zigeunerin legde. Wat is er vroeg ze toen ze Mar garets ontsteld gezicht zag. Zillah, ik geloof dat er iemand buiten is die zijn best doet om door het raam van de slaapkamer naar binnen te kijken. Zillah schrok van die mededeeling en ze mompelde met heesche stem Ik hoop dat het niet waar is, want dan zijn wij verloren... dan heeft iemand achterdocht opgevat. Zij bleef stil zitten luisteren, maar zij hoorde niets. De uitdrukking van wan hoop op Margaret's gelaat ziende, trachtte zij iets te bedenken om haar te troosten. Als u niet aan het gordijn geweest bent... Neen Prachtig I Nu, dan kan niemand in de kamer kijken. Dus die spion als er een is kan wel ver moedens hebben, maar dat hij iets met zekerheid zou weten, is uitgesloten. Houd dus moed. kindlief. Ik zal nu eens gaan kijken of er werkelijk iemand is. Zij stond op, greep haar stok en ging naar de deur. Met haar hand aan de kruk keerde zij zich nog om en zei ('t Vervolgt.) door atcr,

De Koornbloem | 1935 | | pagina 5