BERICHTEN Onze Zwijnenvoeders Gemengde Berichten Aan de Kiekenkweekers Gefabriceerd door de "Glucoseries Reünies» SA LANDBOUW- Unica 28 °|0 eiwit en 2 °|0 vet. Albumex 41 °|0 eiwit en 4 vet. Schillers G.R.A. 23 °|0 eiwit en 7 °|0 vet van hicr en elders* BELGIË. De landbouwers bij den Eersten Minister. Verleden Zaterdag begaf zich een afvaardiging van landbouwers bij den Heer Van Zeeland, om hunne eischen te doen kennen. Het is bijzonder de afschaffing der graanpremie's voor den oogst 1935, dat de landbouwmiddens ertoe bewogen heeft een stap te richten bij den Heer Voorzitter der Regeering. Heer Van Zeeland heeft laten ver staan, hetgeen reeds gezegd was op de kabinetsraad van Dinsdag te voren, dat het vraagstuk der graanpremie's zou kunnen opnieuw onderzocht worden, indien de graanprijzen een vermindering moesten ondergaan. Boter en melk. Het Ministerie van Landbouw heeft een commissie ingesteld bestaande uit ambtenaren van de ministeries van Landbouw, Volksgezondheid en Econo mische Z :,ken, om het vraagstuk van de melk en boter te onderzoeken. De eerste te nemen maatregel ware wellicht een einde te stellen aan het schandaal van de kunstroom en derge lijke. De eerlijke voortbrengers hebben het recht beloond te worden voor de kracht inspanning die ze doen om de hoedanig heid der voortgebrachte waar te ver beteren. Verminderd tarief voor landbouw- colli's. Ten einde de rechtstreeksche bevoor rading te bevoordeeligen vau de lande lijke voortbrengers aan de verbruikers der steden, heeft de Nationale Maat schappij van Belgische Spoorwegen on langs een lijst uitgegeven bevattende de voortbrengers die gewoonlijk gebruik maken van den dienst der landbouw- colli's. De Nationale Maatschappij van Bel gische Spoorwegen zal kortelings een nieuwe uitgave laten versehij .en, bevat tende niet alleenlijk de lijst der voort brengers bekend gemaakt in de eerste uitgave, maar ook het adres van al deze die de volgende inlichtingen vóór den 31 Januari 1936 zullen verschaffen aan 't Bestuur der Uitbating (bureel 13-4bis) 21, Leuvensche straat, Brussel 1) Naam van den verzender (voort brenger). 2) Juist adres. 3) Aangeboden produkten aan de ver bruikers die kunnen verzonden worden als landbouwcolli's. Volgende produkten kunnen in aan merking genomen worden om te genie ten van het verminderd tarief voor land bouwcolli's: Boter, kaas, hesp, geslachte konijnen, spek, versch fruit, versche groenten, honing, saucissen, versch vleesch, dood gevogelte en aardappelen. FRANKRIJK De bescherming van de inlandsche graanmarkt. De jongste dekreten tot organisatie en bescherming der inlandsche graan markt waarover wij reeds in dit blad enkele gegevens hebben verstrekt heb ben als bijzonderste doel de samenwer- J king te regelen van den Staat en de voortbrengers inzake de opname en het verbruik van de tarweoverschotten. Te dien einde zullen de vertegen woordigers der Regeering en der land bouwers telkenjare statistieken opmaken tot schatting van de opbrengst van den oogst. Deze statistieken zullen aan de Regeering toelaten vóór den lsten Oc tober een dekreet uit te vaardigen het procent tarwe bepalende dat uit de markt dient getrokken, hetzij door den uitvoer, hetzij door denaturatie, hetzij tot vorming van een reserve voorraad. Deze voorafname of verwijdering van de markt zal uitgevoerd worden bij de maalders. Het interprofessioneel komiteit van de maalderij, omvattende in gelijk aantal de vertegenwoordigers der voortbren gers, der graanhandelaars en der maal ders kan vervolgens gelast worden met de uitvoering der bedoelde maatregelen van opslorping en saneering der graan markt. NEDERLAND De regeeringshulp aan de chicorei- teelt. Het landbouwcrisisfonds zal zijne hulp uitbreiden tot de chicoreiplanters der provinciën Zeeland, Zuid-Nederland en Groningen en wel als volgt De ontworpen steunregeling betreft eene totale oppervlakte van 360 hecta- ren en zal beperkt worden tot eene op- We trekken andermaal de aandacht der leden kweekers op de gtoote voordeelen der nieuwe voedermethode met onze speciaal samengestelde voeders. Deze rantsoenen bevatten de gepaste hoeveelheden eiwit, vet en zetmeel, welke een zwijn op de verschillende leeftijden noodig heeft. Jarenlange studies en proeven worden kosteloos ter beschik king gesteld der kweekers. Dat ze de gelegenheid te baat nemen deze ondervindingen ten hunne profijte te maken. Zwijnenkweelcers We bieden U de manier om uwe zwijnen aan halven kostprijs te kweeken en te vetten en U hebt daarbij meer zekerheid beste zwijnen op de markt te brengen. Een zaak van groot belang op onze dagen is het voortbrengen van mager vleesch en zoo weinig mogelijk vet en spek. De soort der zwijnen maar vooral de voeding spelen hier een groote rol. De Varkensmeien R. U. Z. Zijn speciaal bereid om dit doel te bereiken. Samenstellingen VARKENSMEELI voor viggens tot 25 kilos, inhou dend minimum 15 */0 verteerbaar eiwit en hoog zetmeelgehalte, met voldoende levensstoffen, visch- en vleeschmeel, fosfaten, enz. enz. VARKENSMEEL II voor loopers tot 60 kilos, eveneens in verhouding volledig samengesteld voor den rappen groei der zwijnen, met een verteerbaar eiwitgehalte van ruim 14 °/o en de noodige grondstoffen om een sterke beendervorming te verze keren. VARKENSMEEL III voor zwijnen boven de 60 kilos. Dit meel bevat alles om een zwijn veel vleesch en geen overvloedig vet te geven. De vleeschhouwer zal U een premie van minstens 0,25 fr. per kilo betalen indien uwe zwijnen met ons meel worden gekweekt. Verteerbaar eiwit 13,5 ZEUGENMEEL, ook een passend voeder, met hoog zetmeelgehalte, verteerbaar eiwit 12,5 Onze Samenstellingen met Oskavri zijn ten zeerste geprezen. Het is het voeder dat door onze holland- sche vrienden wordt gebruikt. Gebruikswijze onzer Varkensmeien. Men geve tweemaal daags een pap in de gewone eetbak, uitsluitend sa mengesteld uit ons varkensmeel en koud of lauw water. Men geeft de gepaste hoeveelheid om de zwijnen toe te laten tweemaal daags hunne goesting te eten. OPGELET 1 a) Men mag bij onze volledige varkensmeien nooit andere melen zoo als roggemeel, tarwemeel enz. voegen. b) Bij verandering van voedermethode moet dit langzaam gebeuren en mag men niet plotseling veranderen. brengst van 34.000 kg. wortelen per Ha. De steun zal niet worden verleend indien de prijs der chicoreiboonen 6,50 gulden (130 fr.) per 100 kg. bereikt. Hij bestaat uit een teeltpremie van 5 gulden (100 fr per 1000 kg. chicoreiwortelen, indien de prijs der chicoreiboonen 4,50 gulden of minder per 100 kg. bedraagt. Indiende prijs schommelt tusschen 4,50 gulden en 6,50 gulden, zal de premie op een even redig bedrag worden vastgesteld. HONGARIJE Maatregelen tot bescherming der boter. De Hongaarsche regeering heeft vol gende verbruiksrechten ingevoerd op botersurrogaten op margarine en eet bare vetten 0,40 pengo-goud (3,50 fr.) per kg. op de eetbare artiflcieele oliëa 0,25 goud-pengo (2,18 fr.) per kg. Levering van varkens aan Duitsch- land. In gevolge eene onlangs afgesloten overeenkomst zal Hongarije vóór het einde van het loopende jaar 80.000 var kens aan Duitschland leveren. Duitsch- land zal deze levering betalen met nijver heidsproducten inzonderlijk scheikundige producten. OOSTENRIJK Geen verhooging van het invoerrecht op eieren. De Oostenrijksche pluimveehouders, hierbij ondersteund door een der Minis ters hebben aangedrongen op een ver hooging der invoerrechten, teneinde be tere prijzen van hunne producten te kunnen maken. Verder vroegen zij dat geen bijzondere contingenten voor eieren zouden worden gegeven doch alleen in voer zou worden toegestaan, wanneer hun voldoende compensaties zouden worden gegeven. De Regeering heeft op deze wenschen geantwoord dat de be staande handelsverdragen geen verhoo ging van het invoerrecht toelaten. DUITSCHLAND Beperking der deviezen voor eieren- invoer. Het contingent toegestaan voor den invoer van eieren in November is met 25 p.h. verminderd ten opzichte van de deviezen beschikbaar gesteld voor den invoer tijdens de maand October 1.1. ESTLAND De stijging van den eieruitvoer. De eieruitvoer van Estland stijgt re gelmatig. Zoo bedroeg de uitvoer tijdens de eerste 8 maanden van 1935 33 mil- lioen 247.000 stuks tegen 23.225.000 in de eerste 8 maanden van 1934, of eene toename van 43,2 p.h. ten opzichte van verleden jaar DENEMARKEN De toestand van den vee- en varkens- stapel. Blijkens de telling gedaan op 13 Juli 1935 is de veestapel ten opzichte van hetzelfde tijdstip van 1934 ietwat ver meerderd, de varkensstapel is integen deel een weinig verminderd. Sedert 13 Juli 1935 is de varkens stapel echter weer aan 't stijgen, terwijl hij verleden jaar over hetzelfde seizoen aan 't inkrimpen was. j Belasting op den grondeigendom. f Reeds verscheidene malen, hebben we de aandacht getrokken op de onregel matigheid en de onrechtvaardigheid van het huidige stelsel, volgens hetwelke het J beheer niet meer een vijfde van de huur afrekent voor onderhoud- en herstellings kosten, wanneer een schatplichtige de herziening aanvraagt van de grondbe lasting waarvan het werkelijk inkomen minder is dan het kadastraal inkomen. De veelvuldige bezwaren en het ver- zet zijn er nog niet in gelukt de wet te doen wijzigen, alhoewel de Regeering de noodige macht daartoe heeft. In deze voorwaarde, raadt het Syndikaat der Schatplichtigen, nr 124, Stassartstraat, Brussel, de schatplichtigen aan beroep aan te teekenen tegen de beslissingen die hen zouden bereiken. Het Syndikaat heeft de noodige schikkingen genomen opdat dit in zeer voordeelige voorwaar den zou gebeuren. Men mag in beroep komen uiterlijk tot 40 dagen na het bestuurlijk besluit. Meer en meer hebben de talrijke proeven bij vele vooraan staande kweekers bewezen dat de samenstellingen R. U. Z. verre weg de beste kiekenvoeders zijn, welke heden aan de markt komen. Zelfs de kweekers die zeer ervaren zijn en vroeger hunne voeders zelf hebben bereid, moeten bekennen dat de onze betere uitslagen geven. We mogen verklaren dat we, dank aan studies en proeven, de volmaakste voeders kunnen aanbieden, welke zoowel in hoe danigheid als in prijs buiten concurrentie zijn. ONZE KORRELVOEDERS voor kiekens van af de eerste dagen tot de volle wasdom en voor eierleg, alles van eerste klasse granen en zaden. ONZE MEELVOEDERS voor kuikens, poeljen en leghen nen mengelingen die alle proeven hebben doorstaan en met geen ander produkt te vergelijken zijn. Zij bevatten de noodige vleesch- en vischmelen, fosfaten en vitamienhoudende produkten, zooals Dohyfral, gist enz., zoodat ze een volledig en in alle opzichten prima voeder uitmaken. Voor eierleg, groei en gezondheid der kie kens zijn alle mogelijke voorzorgen genomen. De eierleg zal verdubbelen dank zij het gebruik onzer legmelen. Honderde proeven bewijzen de waarheid van dit gezegde. KIEKENKWEEKERS, doet eene proef met onze voeders en U zult overtuigd zijn van de groote waarde derzeive. uitoefent op de flnancieele bedrijvigheid van het land zetelt een Vlaming op de zeven leden. In de bestuurscommissie van het Her- disconteeringsinstituut, zeer belangrijk organisme doordat het beschikt over de kredieten welke de likwiditeiten der Banken moeten verzekeren zetelt 1 Vla ming op 6 leden. In het dagelijksch Bestuur en het Be- stuurscomité van den Dienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid welke te waken heeft over de sociale belangen van duizende Vlaamsche ar beiders en bedienden zetelen, op een paar uitzonderingen na, uitsluitend Wa len en Vlaamschonkundigen Dit zijn sprekende bewijzen hoe de Bel gische regeering de gelijkheid in rechte en feite opvat voor Vlaanderen en hoe de Vlaamsche Ministers de door hen aangeprezen meerderheidsmentaliteit be oefenen En zeggen dat de Vlamingen de 5/8 uitmaken der Belgische bevolking. Voorwaar een aardig democratisch regiem waar de meerderheid niets in de pap te brokken heeft I Aan dezen wan toestand komt slechts verandering wan neer de Vlaming baas is in zijn eigen huis 1 Walen met karakter. Aan het Ministerie van Posterijen, Telegraaf en Telefonie werkt sedert jaren een paritaire taalcommissie be staande uit vertegenwoordigers van het Vlaamsch en het Waalsch personeel en uit afgevaardigden van den Minister, welke als opdracht heeft den Minister advies te verstrekken over alle aange legenheden verband houdende met de toepassing der bestuurlijke taalwet in de diensten van bedoeld Ministerie. Ontevreden over een paar beslissin gen die in Mei 1.1. met de vereischte meerderheid werden getroffen door voornoemde paritaire commissie, heeft de "Association Walonne du Personel de l'Etat,, niet beter gevonden dan haar leden verbod te geven de vergaderingen der taalcommissie nog bij te wonen en de afschaffing ervan te eischen. Opdat de paritaire taaikommissie rechtsgeldig kunne blijven zetelen, vol staat het dat Minister Spaak zfjn afge vaardigden verplichte de vergaderingen bij te wonen. Tot heden deed hij het echter niet, zoodat de Waalsche Maffia baas speelt over den Minister en eigenmachtig be slist over het lot van een officieel wettig ingericht organisme. Het betreft hier dus een revolution- naire daad welke niet geduld zou wor den door een gezag dat zich zelf eerbie digt I En nochtans laat de Minister Spaak begaan 1 Moesten de Vlaamsche leden hebben gehandeld als hunne Waalsche collega's dan zou de Minister reeds lang tegen zijne afgevaardigden doortastend zijn opgetreden. Nederland's bevolking overtreft deze van ons land. Sedert 1932 overtreft Nederland's be volking deze van ons land. Voor den oorlog telde Nederland slechts 6 millioen inwoners terwijl België er 7 1/2 millioen telde. In 1920 bevond ons land zich altijd nog op hetzelfde peil, terwijl de bevol king van Nederland reeds gestegen was tot 6.850.000. Van op dit oogenblik, heeft het geboorteoverschot bij onze Noorderburen steeds toegenomen. Ter wijl dit overschot ten onzent 35.000 be draagt, beloopt het in Nederland boven de 100.000. Einde 1934 telde Nederland 8.400.000 inwoners tegen België 8 mil lioen 275.000. Niettemin is het aantal geboorten bij onze Noorderburen van 28 op 1000 inwoners vóór den oorlog geslonken tot 20,7 in 1934. Een bittere bespotting. Zooals de pers meedeelt werd van sommige zijde een actie ingezet om aan Litvinoff den afgevaardigde van Sowjet- Rusland den Nobelprijs voor den Vrede toe te kennen. Dit feit bewijst de geestelijke anarchie die zich van het menschdom heeft mees ter gemaakt. Immers, onderstaande gegevens over het getal slachtoffers van de Tsjeka tot 1932, ontleend aan een officleele Sovjet- publikatie, geven een beeld van de vredesgezindheid van het Sovjet-regiem vertegenwoordigd door Litvinoff De Keizerlijke familie, 31 bisschop pen, 1560 priesters, 34.585 onderwijzers, magistraten en geneesheeren, 79.900 ambtenaren, 65.890 edellieden, 5634 officieren, 196.000 arbeiders, 268.000 soldaten en matrozen, 890.000 boeren, in het geheel 1.600.000 terechtgeste'den waarvan meer dan een millioen uit de lagere standen. e Eindelijk een verslag over toepassing der bestuurlijke taalwet. Ingevolge de wet van 1932 betreffen de het talengebruik in bestuurszaken, moest de Regeering telkenjare aan het Parlement verslag uitbrengen over de toepassing dezer wet. Tot heden zag geen enkel verslag het licht wat wel den ernst kenschetst welke de Regeering heeft bezield bij het naleven dezer wet. Thans is er een ministerieele com missie ingesteld omvattende de heeren De Schrijver, du Bus de Warnaffe, De (Zie vervolg 5de bladzijde.) nisiiiBiiiatMsiiugHiuii De Kosteloosheid der deelname in de bedrijfswinst is enkel bij de UTRECHT werkelijk. Aldus heeft deze schoone instelling van 1925 tot 1934 kosteloos 87 millioen 298.412 frank onder hare verzekerden verdeeld. De gelijkheid in rechte en feite 1 Niettegenstaande de taalwetten, niet tegenstaande de aanwezigheid in de re geering van de zoo genaamde Vlaam sche Ministers, blijft het een feit dat de Walen en Vlaamschvijandige Brusse laars heer en meester blijven in de orga nismen die beslissen over de economische en sociale belangen van het land. In de bankcommissie die het toezicht De beste en meest gebruikte Maïskracht- voeders in de voeding van Paarden, Melk vee, Mestvee, Varkens, Schapen, Geiten, Konijnen en Kiekens. AALST. Men bestelt bij al de Magazijniers R. U. Z. 1 1

De Koornbloem | 1935 | | pagina 4