Gemengde Berichten WEIDEBEMESTING THOMAS M0RUS BOUWGRONDEN Duivenkroniek Volledige Weidevette 5,5 X 7 X12 TE KOOP Prachtige gronden in het nieuw kwartier van den MOLËNtCOUT hiï HO H( 4 schen verbruik, melk dat zelfs gedeelte lijk werd ontroomd. Strem straffen worden voorzien tegen de overtreders. In België is men er nog det toegekomen het verbod van kunstroem uit te vaardigen. Brussel dat zoo gaarne Parijs nsaapt, zou goed doen hier ten minste een voor beeld te nemen 1 slachting aangetast van dieren door tuberculose DENEMARKEN De schuldenlast der landbouwers. De verdedigers der specialisatie, die zoo gaarne onzen landbouw als minder waardig veroordeelen, zouden goed doen kennis te nemen van dz maatrege len onlangs voorgesteld door den mi nister van Landbouw aan het parlement tot verlichting van den schuldenlast der Deensche boeren. De minister zal namenlijk voorstellen eene verplichte leening af te sluiten van ICO millioen kronen (640 millioen frank). Deze leening zou verplicht onderschre ven worden door de belastingsplichtigen die aangeslagen zijn voor een inkomen van meer dan 15.000 kronen. De leening zou een intrest opbrengen van 3,5 °/o. De sommen tot betaling van dezen intrest zouden voortkomen van een ver hooging der belastingen te betalen door dezen die verplicht zijn de leening te onderschrijven. De minister verklaarde dat de schuld wegende op de landbouwers zoo wat 700 millioen kronen of 4 milliard 450 millioen frank bedraagt. De opbrengst der leening is bestemd om de boeren voorschotten te doen tot vereffening der intresten op deze schuld. Wat eens te meer uitwijst dat specia lisatie, standardisatie en zoo meer niet volstaan om de landbouwcrisis op te lossen 1 Er zijn hiervoor nog andere factoren vereischt waarvan hier te lande de bij zonderste ishet evenwicht in de pro ductie. TSJECO-SLOWAKIJE De ruilhandel met Nederland. In ruil van 12 000 ton tarwe, zal Tsjeco-Slowakije van Nederland 12.000 ton ontaarde erwten afnemen. De graanpolitiek der Regeering. Het staatsmonopolium voorden graan handel heeft dergelijke prijzen aan de landbouwers toegekend, dat er thans gevaar bestaat voor een overdreven uit breiding der graancultuur. De officieele richtingsprijzen zullen voortaan nog slechts uitbetaald worden voor bepaalde hoeveelheden. ENGELAND Naar uitbreiding der botervoort- brengst. Het Milk Marketing Board, officieel organisme, gelast met de regeling van het zuivelbedrijf, streeft naar de uitbrei ding der botervoortbrengst. Reeds.wer- I den met dit doel meerdere groote zuivel fabrieken opgericht. LETLAND De officieele prijs voor haver. De Lettische Regeering koopt de ha ver aan de landbouwers tegen 130 tot 140 lats de ton of 125,10 tot 134,75 fr. de 100 kg., volgens hoedanigheid en specifiek gewicht van 48 en 50 kg. per hectoliter. BELGIE. De vermaarde Aalstersche Karna- valfeesten. Op Zondag 23 Februari te 14 u. doet de vermaarde liefdadigheidskavalkade haar 14e omgang. Ongeveer 4000 gekostumeerde deel nemers, van de voornaamste vasten- avondvereenigingen, nemen aan den optocht deel. Een groote winterfoor en talrijke dansfeesten omlijsten de prachtige ka- valkade. Bijzondere treinen, trams en toer- autodiensten zijn ingelegd. Tot beperking van den veestapel. De D.:ensche Landbouwmaatschappij heeft onlangs het verslag gepubliceerd van hase commissie voor economische studiën betrekkelijk de rentabiliteit van den veekweek Dit verslag toont aan dat de Deensche veekweek en de boterproductie verlies lijden ingevolge de lage prijzen thans in toepassl g op de wereldmarkt. Ingevolge de Britf he economische politiek en de uitbreiding der voortbrengst in Nieuw- Zeeland en Australië verwachten de Denen geen verbetering in de eerste dagen. De commissie gelooft niet, dat in de huidige omstandigheden, de landbouw op zijn eigen krachten de boterproductie loonend kan maken, doch eenige stappen kunnen ingoede richting gedaan worden namenlijk door inkrimping van den vee- °p. vv °|n=aay L stapel en uitbreiding der productie van Palacc' Schoolstraat, groenvewders rijk aan proteïne zooals luzernekiaver en violetklaver. Indien men aldus den veestapel met 10 vermindert (hierbij zou men zich vooreerst moeten ontmaken van de melkkoeien met mindere melkgifte) is het mogelijk dat het defleiet per koe hooger weze dan thansdoch het totaal tekort zou afnemen ingevolge de vermindering van het aantal koeien. Dc commissie heeft insgelijks den terugslag bestudeerd eener vermindering met 20 doch zij heeft den voorkeur gegeven aan eene in krimping van 10 p.h., hetzij 200.000 melkkoeien ongeveer. De Regeering heeft insgelijks een toe lage van 5 millioen kronen (37 millioen frank) ter beschikking gesteld voor af- vlaamsching van het Gere cht, er nog voortgegaan wordt met Fransche plei dooien bij Handelsrechtbanken van het Vlaamsche land. Bij nader onderzoek ia ons gebleken, dat wij hier te doen hebben met het willekeurig optreden der advokaten, die met de verdediging der zaak belast wa ren. Wij zouden derhalve de leden van het V.E.V. willen aanzetten, er over te waken, dat bij de Rechtbanken van het Vlaamsche land, voortaan het Neder- landsch gebruikt worde, als taal van het geding. Het volstaat dat zij aan hun ad vokaten hiertoe de opdracht geven. V.O.S. betoogt te Brussel op 22 Maart e.k. Naar we vernemen zal door V.O.S. een groote betooging op touw worden gezet tegen de militaire lasten en onder de leus "Los van Frankrijk Men kan op twee manieren de weilanden bemesten. 1) Eenzijdige Bemesting met potasch en phosphoorzuur. Deze bemesting kan best en voordeeligst worden gegeven door het gebruik van onze WEIDEVETTE 10X10 welke inhoudt 10 watervrije potasch oplosbaar in water 10 phosphoorzuur oplosbaar in alcalis. citroenz. ammoniak. Deze samenstelling past evengoed voor zure als voor drooge weiden, omdat er van verzuring geen spraak kan zijn. Men gebruike de 10 X 10 in December-Januari. Gezien deze samenstelling geen stikstof Inhoudt, moet in de Lente onder een of anderen vorm stikstof worden gegeven. Studi i Aalst. Bond van de Groote Ge zinnen. Een Winterfeest je wordt gehouden op Woensdag 5 Februari in Cinema Aangemoedigd door den overgrooten bijval en de algemeene instemming met de vorige vertooning, en daarbij om oud en jong van dit buitenkansje te laten genieten, geven we nu 2 Filmvertoonin- gen en dit te 5 uur en te 8 uur. De K.F.C. heeft ons een zeer uitgezocht en hoogstaand programma samengesteld. Zullen afgerold worden "De Ridders der Bergen», spannend avontuur in de bergen "Seigneurs de la Jungle (Heerschers der Wildernis). Het V. E. V. en de Vervlaamsching der Handelsrechtbanken. Onze aandacht wordt er op gevestigd dat, niettegenstaande de wet op de ver- MENGELWERK 31 Een episode uit het leven ran Hendrik VIII door de Prinses van Craon. O koning Hendrik, verberg u niet langer voor mijne oogen ik ken u, ik weet welke macht u omringten toch verlangt gij, dat ik herhaal hetgeen ik gezegd heb. Welnu, ja koning... maar sterflijk gelijk ik... sidder, deins terug van schrik en afgrijzen voor de snoode huichelarij, waarin uw hert gedompeld is zie wel, vestig uwe blikken op deze schandelijke ondeugden, die alle goede hoedanigheden, waarmede God u be gaafd had, vernield hebben. Door deze ondeugden zullen uwe misdaden zich vermenigvuldigen gij zult de treden van uw troon met het edelste en reinste bloed ovvrstroomen. De ketterij die gij in dit land uitstrooit, zal zich onder dui zend geckanten uitbreiden overal zal zij de waarheid en de ware kristelijke liefde verbannen. De jaren uwer regee ring zullen meer ongelukkigen zien, dan de regen des hemels bloemen doet was sen. De :ouw naar welke gij haakt, zal uw bed zoedelen en op bet schavot omkomt; en uwe dochter die gij heden verstoof zal heerschen, al uw pogingen ten spijt. Dan zullen uw beenderen, door het gewormte gekc igd, onder den graf een liggen maar uw verfoei lijke ge'_. chtenis zal onder de menschen blijven en uw naam, deze naam van Hendrik VIII, met bloed gebrandmerkt, zal tot de laatste eeuwen de herinnering van een onmensch bewaren... Ik heb gezegd I Mijn waarde zuster, sprak Crom well zalvend, wie heeft u toch geleerd deze dingen te zeggen Niemand. Hebt ge hetzelfde niet aan ver schillende personen gezegd of geschre ven Onder andere aan den kardinaal van Wolsey Zeker, want het was mijn plicht. Heer Thomas Morus, de lord kanselier kan het getuigen, dat ik de waarheid zeg. Ha, Thomas Morus ook 1 hernam de hatelijke Cromwell met nadruk. Tho mas Morus 1 Heel wel, mijn lieve zuster. Het is goed, zegde de koning, ik ben voldaan. Hij stond dadelijk op. Allen volgden hem, de wachten open den de deuren, de lichten werden uitge- bluscht, men bracht het heilige meisje van Kent weg, en de monnikken gingen langzaam weder in de abdij. IX. De nacht liep ten einde en een onge wone drukte heerschte in het paleis van Whitehall. In een der kamers was Anna Boleyn met haar opschik bezig. Terwijl een dienstmeisje haar kapsel voltooide, zocht zij in haar juweelkistje maar vond niets naar haar gading. Dan begon zij onder de verschillende kleederen te kiezen waarmede alle stoe len der zaal bedekt waren. Dit blauwe, ofwel dit rooskleurige. Neen, dit stiksel is grof en leelijk ik zal Een en ander over de inrichting van een praktisch en eenvoudig Duivenhok. Van de ligging van een duivenhok kunnen we natuurlijk geen vaste voor schriften geven, daar ze totaal afhanke lijk is van de ruimte, die een liefhebber daarvoor beschikt of liever beschikbaar heeft. Zoo beschikt de een over een passend zolderkamertje, een ander over een ruimte boven een schuur of stalliag, nog een ander moet het aanbrengen onder de dakpannen, enz. Waar men nu ook zijn duivenhok maakt, het hoeft al weinig belang, maar 1 hoofdzaad is en blijft dat de ruimte in verhouding is met het aantal te houden of te huisvesten duiven. Lengte en breedte laten we aan de zorgen van den liefhebber over. Wat echter de hoogte betreft houden we aan een afmeting gaande tot 2 meter. Wie zijn hok hooger maakt, die zal het soms lastig hebben bij het pakken van zijn duiven, voornamelijk toch wanneer deze laatsten schuw zijn. De liefhebber moet oek zorgen voor eigen gemak, want niets is moeilijker en onbehaaglijker dan gebogen te moeten blijven staan op een duivenhok. Daarom juist is een hoogte van 2 meter te ver kiezen. De meeste liefhebbers zullen het eens zijn wanneer we schrijven dat een hok van 3 m. lang, 2 m. hoog en 2 m. breed volstaat, voorwat de ruimte betreft, voor het houden van een dertigtal duiven. Wie natuurlijk over meer plaats be schikt en er aan houdt dubbele nesthok- ken te plaatsen, enz. die kan zijn hok na tuurlijk grootere afmetingen geven. De wanden van het hok zullen zoo dicht zijn dat ongedierte als ratten, mui zen, enz. er geen toegang krijgen. Muizen alhoewel niet schadelijk voor de duiven, ziet men liefst tcch niet op het hokOok katten, de aartsvijanden van onze duiven dienen met zorg gebeurd. Hooggelegen hokken of gewone "volièren,, tegen den grond komen niet in aanmerking voorwat het tam houden en dresseeren van de duiven betreft. In derdaad de duiven, die gewoon zijn aan een "volière,, vliegen even goed en ko- men even goed binnen als duiven die op den zolder vaa een hoog huis hunne woning hebben. Het duivenslag of pier, dus de ingang dit witte aandoen... Neen, daar is niets dat mij behaagt. En nog voor een dag gelijk heden In waarheid, vervolgde zij met spijt, alles is goed om op een zolder getrouwd te worden 1 Op een zolder 1 hernam de kamer juffer. Hoe, gaat Mevrouw niet naar de kapel Neen, hernam Anna Boleyn blo zend de koning heeft alles veranderd sedert gisteren avond. Hij heeft een al taar op een der zolders van dit paleis doen oprichten. Gij alleen draagt mijn sleep, en Norris en Heneage dienen tot getuigen. Dat is de eer welke hij der ko ningin van Engeland vergunt. Op een zolder 1 Ach, mevrouw, hoe hebt ge het kunnen inwilligen Welnu, denkt gij niet dat ik gelijk had u te raden dezen koning niet te trouwen en dat gij ongelijk had lord Percy, graaf van Northumberland, zoo onmensche- lijk te verlaten Hij zou niet genood zaakt geweest zijn u op een zolder van het kasteel van Northumberland te trouwen 1 Hij beminde u zoo zeer en was zoo trotsch op u. Anna kon haar tranen niet meer te rughouden en ze dacht met onrust aan de mogelijkheid dat Hendrik haar even wreed zou kunnen behandelen als nu de koningin, wanneer zij eenmaal op hield hem te bevallen. Ondanks haar droefheid vergat ze echter haar optooi niet. Eindelijk beval t ze haar kamermeisje de deur te openen en de vrouwen te laten binnentreden. Nauwelijks was zij geopend- Maar laten wij de lichtveerdige en pronkzieke Boleyn zoo zorgvuldig dat 1 2) Volledige Bemesting door het toedienen onzer VOLLEDIGE WEIDEVETTE. Van af Februari zal men voor alle weiden gebruik maken van onze inhoudende: 5,5 stikstof, l/3nitrische en 2/3 ammoniakale 7 °/o phosphoorzuur 12 potasch de IDEALE MESTSTOF voor alle weilanden grazingen en hooilanden, welke sinds jaren de beste en overwachte uitslagen gaf. Deze bemesting is volledig, doch men kan voor sommige niet begraasde weiden nog wat stikstof bijgeven. Door het gebruik van onze weldevetten is men verze kerd van goed en voedzaam gras en van het verdwijnen van alle zuurplanten en onkruid. Door hare volmaakte samenstelling is de volledige Weide vette R. U. Z. de GOEDKOOPSTE manier van bemesten. tusschen de Capucienenlaan en het prachtig landgoed van Regelsbrugge (Sint Job). Het hoogste en gezondste kwartier van de stad, gelegen op 10 minuten van de Groote Markt en 1 5 minuten van de statie. Nieuwe banen worden er aangelegd, de grond is er neg zeer goedkoop voor de eerste koopers, mits voorwaarde te bouwen binnen bepaalden tijd. BOUWT EENE VILLA OF WONING OP DEN MOLENKAUTER. De mens koope Eei afban te Mc 30 ca Bes trap, stal, 1 2 slas Vo Be1 Joanc om 3 Damt straat De verzo baar Ko te He 650K 7 are Be kame kame Ve mers Vc Oi Kc derse Acht prooi Felix Nuff. noor Ge Hyp Vi vruel voor de duiven zal bij voorkeur ge plaatst worden in Oostelijke of Zuid- Oostelijke ringen. Het Westen en Zuid-Westen brengt te veel vochtigheid op het hok, het Noorden en Noord-Oosten te zeer kou den luchttocht. Is men nu toch verplicht een vaa de laatste richtingen te nemen, dan sluite men des nachts den kijker dicht om de duiven zooveel mogelijk te beschutten. lichaam opschikken, dat het graf nu lang verslonden heeft, en volgen wij liever deren rooden en haastigen man, die buiten adem naar 's konings kabinet loopt. Hendrik stond aan het venster en had met de grootste aandacht al de toebereidsels van Catharina's vertrek aangezien maar als hij de deur hoorde openen, keerde hij zich om, verliet ras het venster en ging op een stoel zitten. Welnu, mijn arme Norris, zegde hij, hem aanziende, hoe bedroefd ziet gij er uit. Het was dus heel moeilijk Catha- rina in te pakken Ik had toch alles voorzien. Uwe Majesteit had alles voorzien, ik geloof nochtans dat gij er niet zoudt hebben willen zijn. En wat is er dan gebeurd Niets ongewoons. Maar ik beken dat mijn hert scheurde toen ik de droef heid der koningen zag. Toen zij zag dat de prinses Maria haar niet mocht ver gezellen, weende ze hartstochtelijk. Ze gaf me ook een briefje voor Uwe Ma jesteit. Dan hebben wij haar in de koets moeten brengen want zij was in flauw te gevallen toen zij haar dochter voor den laatsten keer omhelsde. Altijd hare bezwijmingen I hernam de koning verdrietig dan zal zij zeggen dat ik het ben die haar ombreng. Kom, geef mij het briefje. Norris gaf het hem. De koning opende het en las de woor den welke de koningin met sidderende hand geschreven had. Sire. Wat heb ik u gedaan dat gij mij Waar de ingang ook aangebrr.cat moge zijn, hij moet in alle ge«a'. cle breedte hebben, dat een paar duiven ge makkelijk langs elkander in of uit kun nen gaan, ook hoog genoeg dat een duif niet in gebukte houding behoeft binat a te loopen, want dit maakt ze angstig of schuw bij het binnenkomen van een reis, op welk tijdstip ze toch al reeds vaa zelf in onrustigen en gejaagden toestand ver keert. zoo wreedelijk behandelt Gij bant mij uit uw paleis en gij beveelt mij in bal lingschap te gaan. Ge weet het, nooit heb ik mij tegen uwen wil verzetmaar staat het in mijn macht uw echtgenco'e niet te zijn Heb dus deernis met mij, ik bid er u om I Geef me mijn dochter weder, en ik zal niet meer over het noodlot klagen dat gij mij bestemt. Een vreemdelinge in het koninkrijk gewor den zijnde, laat er een ongelukkige in vrede sterven, welke gij van haren rang, haar vaderland en van hare vrienden beroofd hebt. Vergun dat mijn dochter de laatste oogenblikken van mijn leven verzachte. Wat kunt gij van haar vree zen of hopen Daar gij ze uit uw armen verstoot, vergun mij het geluk haar in de mijne te drukken. Ik ben hare moe der, ik heb ze in smerten gebaard en aan mijn borst opgekweekt, zij behoort mij toe en vermits gij ze van haar vader wilt berooven, laat haar tenminste haar ongelukkige moeder. Deze brief nog doornat van tranen, griefde zeer het hart van den koning. Deze knecht, dacht hij bij zichzelf, vindt mij zeker zeer hard... Het is wel, vervolgde hij luid het is een aanbeve ling, wij zullen dat later zien. Is alles gereed, Norris Ja, Sire, uwe bevelen zijn stipt uitgevoerd. Heneage en lady Berckeley zijn reeds beneden en wachten op Uwe Majesteit. Is Roland ook daar Ja, Sire, het is al meer dan een uur, volgens hetgeen Heneage zoo even ge zegd heeft. ('t Vervolgt). Vijf Baar heer D verzi baar Ki stadt secti Bi café, en s< bake der. licht Bi segh om den d< I I om ■■■■■■♦♦■■■HM Vraagt prijzen en inlichtingen aan Mr VAN DRIESSCHE, Dirk Martensstraat, 31, Aalst. Tel. 880. te 4 i O in 3 K stad groc 20 a Dae steei V Ir K stad pale Gee Vat G staa

De Koornbloem | 1936 | | pagina 4