BERICHTEN Gemengde Berichten Volledige Samengestelde Meststoffen =j •j LANDBOUW- KEURINGEN Paardenkweekerij Herdersem Landbouwers A REDT U ZELVEN Plechtige en Eerste Communie De Lafortrie-Daens, Molenstraat, 11, Aalst Een volledig voedsel voor de planten. Belangrijk ran hier en elders* Confectie voor Damen j 4 BELGIË. Wanneer wordt de invoer van eieren en varkensvleesch eindelijk ge- contiagenteerd De huidige eierprijzen, schommelende tusscher 0,40 en 0,45 fr. het stuk, leveren zwaar verlies op voor de voortbren gers. De uitvoerpremiën verleend door de Balti>che landen en bijzonder door Nederlo id waar de premie neerkomt op 17 centirm per stuk, drukken nog meer op de prijzen. Zooa' we in ons vorig nummer aan- toonder .ijn ook de varkensprijzen den laatsten tijd op verliespeil gevallen. Twee bijzondere takken van onzen dierenkv 'eek zijn dus bedreigd. We s ellen dan ook aan de Regeering de vraag waarop ze wacht om de be lofte uil te voeren destijds plechtig af gelegd coor den Eersten Minister Van Zeeland de contingenteering opnieuw in te vc ren, zoodra de toestand der markt h* t vereischt. Hens te meer is hier de opmerking gewettigd dat het Staatsbestuur heel wat vlugger is opgetreden om het ver dedigingsstelsel ten voordeele van den landbou w af te takelen dan om onze voortbrengers de bestaansmogelijkheid te waaroorgen. Naar de pers meedeelt te laatste ure, heeft de Minister van Landbouw ein delijk dr kwestie van herinvoering der contingenteering ter studie gelegd. Veel studie blijkt ons hier echter overbodig. De huidige toestand laat aan duidelijk heid niets te wenschen over en vereischt de dade'i.jke toepassing van doeltreffende contlng iflteeringsmaatregelen. Het ku istroomverbod. De wet tot invoering van het kunst- roomve/bod kwam eindelijk op Don derdag 5 Maart ter bespreking in de Kamer van Volksvertegenwoordigers. Van liberale zijde de partij der nij verheidsbelangen kwam verzet tegen het verbod en worden amendementen verwacht welke het verbod grooten- deels zullen ontzenuwen. Wij zijn echter met deze achterpoort jes aan de wet niet gediend. Het welbe grepen belang onzer melkvoortbren- gers, alsook van de verbruikersmassa, eischt het radikaal verbod van fabricatie en verkoop van kunstroom. Welnu, dit belang moeit den voorkeur hebben op dit van enkele kunstroomfabrikanten, die er slechts op uit zijn zich te verrijken ten nadeele der volksgezondheid en van onze melkveehouders. Ook een nieuwe handelsovereen komst met Lithauen. Na Polen werd door België ook een nieuwe handelsovereenkomst gesloten met Lithauen. Welke de draagkracht is dezer overeenkomst heeft het Ministerie van Buitenlandsche Zaken langs de pers nog niet bekend gemaakt. Daar nu Lithauen evenals Polen grootenueek landbouwproducten voor zijn uitvoer beschikbaar heeft, is deze geheimz' .nigheid nopens den inhoud der nieurve handelsovereenkomst niet van aare om onze landbouwers gerust te stellen 1 kontrakt eerstdaags door een andere regeling vervangen. De aanvoer en uitvoer zullen onge wijzigd blijven, doch in plaats van de toewijzing van een zeker percentage aan alle bedrijven, zal een inschrijving ge houden worden onder de varkensspek- slachterijen waaraan ieder bedrijf, waar mede tot heden gecontracteerd was, kan deelnemen. De inschrijvingsvoorwaar- den zullen eerstdaags bekend gemaakt worden. De nieuwe regeling zou op 30 Maart 1936 ingaan. Uitvoer van Nederlandsche land- bouwproducten naar Palestina. Nederland heeft dit jaar weer een zekere partij Friesch Stamboekvee naar Palestina verzonden. Zoo werden op 1 Februari 1936 350 koeien en een 30 tal stieren ingescheept voor voornoemd land. De handel tusschen Nederland en Palestina is de laatste zes jaren belang rijk toegenomen, zooals blijkt uit volgen de cijfers: De invoer in Nederland bedroeg in 1930: 676.700 fl.. in 1933: 384.700 fl. in 1935: 1.252 000 fl. De uitvoer uit Nederland bedroeg in 1930: 676.700 fl., in 1933: 750.900 fl,; in 1935: 1.737.000 fl. Blijkens de laatst verschenen Pales- tijnsche statistiek waren de voornaamste Nederlandsche landbouwexportartikelen in 1934: Aardappelen: 1.364.170 kg., verdikte melk 270.963 kg., kaas 168.737 kg., melkpoeder 134.441 kg., erwten 75 820 kg„ rijst 165.796 kg., lijnolie 195.548 kg. Het handelsverdrag met Duitschland. De Duitsche en Nederlandsche Re geeringen hebben een verdrag ondertee kend tot regeling der handelsbetrekkin gen tijdens 1936. Nederland zal meer boter en kaas mogen leveren in 1936, in ruil voor ruimere contingenten Duitsche nijverheidsproducten. FRANKRIJK Premiën voor den uitvoer van reuzel. Tijdens de bespreking der begrooting van den landbouw in de Kamer, heeft de Minister van Landbouw verklaard dat de verandering door de Landbouw- commissie gebracht aan een bepaalden tekst de mogelijkheid schept regeering- steun te verleenen aan den afzet van vetwaren, bijzonder van varkensvet door de organisatie van den uitvoer van reuzel ZWITSERLAND Taks op eetbare vetten en oliën. De bondsregeering heeft de verplichte inmenging van boter in margarine af geschaft. Doch zij heeft tezelvertijd een maatregel getroffen welke voor gevolg zal hebben het boterverbruik te verhoo- gen, namelijk de taks op de eetbare vetten en oliën werd van 25 centiem gebracht op 38 centiem (3,60 belgische frank) per kg. De contingenteering dezer beide pro ducten blijft behouden. DUITSCHLAND De toestand van den vee- en var- DENEMARKEN Naar beperking van den veestapel. Zooal," blijkt uit het verslag gepubli ceerd door Commissie aangesteld door de Deensche Landbouwmaatschappij voor de studie der rendabiliteit van de veehouderij laten veeteelt en boterbe- reiding verlies. De Britsche handelspoli- kensstapel. De vee- en varkensstapel was tame lijk vast met een neiging tot dalen tij dens de twee laatste jaren. Ziehier desbetreffende de uitslagen der telling in de maand December van Duizende stuks. 1931 1931 1933 1934 1935 Rundsvee 19.123 19.138 19.739 19.156 18.457 Varkens 23.810 22.810 23.890 23.170 22.100 De cijfers voor 1935 wijzen op schat- tingen gedaan door het Ministerie van tiek en d- uitbreiding der zuivelproduc- Volksvoeding wat betreft het rundsvee, tie in Nieuw-Zeeland en Zweden laten maar weriig vooruitzicht op een naken de verbetering. De Commissie gelooft niet dat, in de huidige omstandigheden, de veehouders zich zelf kunnen uit den slag trekken. Er zou nochtans wel iets te bereik n zijn met den veestapel in te krimpen i-:n meer eiwitrijke voeders, als luzerne er klaver te verbouwen. Een inkrimping van den veestapel met 10 #/o zou het verlies per kop wel en door het conjunctuurinstituut betreft de varkens. BRAZILIË De ruilhandel met Duitschland. wat De Braziliaansche dagbladen melden dat handelsonderhandelingen aan den gang zijn tusschen Brazilië en Duitsch land op grondslag van den ruilhandel. j T~1 ,Zr Brazilië zou koffie. fruit, bevroren doen stijgen, doch het totale bedrijfs- varkensvleesch, wol. katoen, oliehou- verlies doen afnemen volaens het oordeel a a l4 der Commissie. achten, cacao' huiden en caout' De Commissie bedoelt hiermede C °UC everen* waarschijnlijk de verzwaring der alge- meene onkosten per kop. De Commissie is in elk geval gekant tegen een te verre gaande inkrimping. f De Regeering heeft ook een toelage Duitschland zou betalen met levering van kolen. van 5 millioen kronen (32 millioen frank) ter beschikking gesteld voor het oprui men van pokzieke koeien. NEDERLAND Een wijziging aan de offlcieele var ken sspekr egeling. Naar wij lezen in het Boeren en Tuin dersblad zoude Minister van Landbouw het thans in voege zijnde varkensspek- BELGIE. Aalst-Kermis. Maatschappijen, die wenschen fees telijkheden op bet kermisprogramma vermeld te zien, worden verzocht hun aanvraag te zenden aan den heer Felix De Loose, secretaris, Brusselsche straat, 58, ten laatste tot 31 Maart a.s. De IJzertoren te Diksmuide geopend. Met de maand Maart komen de eerste "schoone,, dagen ons begroeten en al hoewel "officieel,, de IJzertoren, met Paschen van elk jaar, dagelijks voor het toeristenbezoek wordt opengesteld, zal vanaf 15 Maart tot Paschen, de IJzer toren des Zondags open zijn van 9 tot 6 uur 's avonds. Duizenden bezoekers worden dan ook verwacht. Reeds zijn verscheidene Engelsche scholen ingeschreven voor een aanstaande torenbezoek. Wij kennen talrijke Vlaamsche toeristen wier eerste uitstap telkenjare met de Lente naar Diksmuide gaat. Dat is een vrome ge woonte, die ruim navolging verdient. De IJzertoren blijft inderdaad voor jong- en oud-Vlaanderen de "wekkende wijzer, die ons toont den weg naar ons eigen bestaan,,. De Jury van den Prijskamp van het Sodanitraat van Chili voor een ont werp van plakkaat, die zooveel bijval heeft genoten, heeft zijn beslissing ge nomen. Wij zullen in het volgend nummer de namen der bekroonde deelnemers publi- ceeren, alsook de namen der landbou wers die de prijzen, toegekend voor het referendum gehouden in de Tentoon stelling van Landbouw machines,te Brus sel, gewonnen hebben. Maakt een eind aan uw lijden I Mannen en vrouwen die gemarteld zijt door Rheumatiek, Heupjicht, Rug pijn, Verrekkingen, Kneuzingen en alle Spierpijnen, leest de aankondiging Sloan 's Liniment die op de 8e pagina van dit blad te vinden is. Deze zal u nadere in lichtingen geven wegens dit geneesmid del hetwelk door de gansche wereld als hoogst krachtdadig wordt herkend. Verbond der Veekweeksyndicaten van Oost-Vlaanderen. voor de inschrijving van vrouwelijke dieren in het Stamboek. Op navermelde plaatsen, dagen en uren zal door het Verbond overgegaan worden tot het inschrijven der vrouwe lijke dieren in het Stamboek. De inschrijvingskosten bedragen 2 fr. per dier, te betalen op de keuring. Maandag 16 Maart te 9.— u. te Herzele, Groenlaan. 10.— u. te Woubrechtegem, Dorpplein. 10.30 u. te St Antelinckx, 11.— u. te Aspelare 11.45 u. te Nederhasselt, 14.— u. te Kerckxken, 14.30 u. te Haaltert, 15.30 u. te Heldergem, 16,— u. te Aygem, 16.30 u. te Ressegem, Dinsdag 17 Maart te 11.u. te Hamme, St Anna. 13.30 u. te Moerzeke, Castel. 14.30 u. te Grembergen, Dorpplein. 15.30 u. te Dendermonde, Statie. 16.u. te Appels, Dorpplein. Donderdag 19 Maart te 8.30 u. te Sottegem, Viggenmarkt. 9.30 u. te Leeuwergem, Dorpplein. 10.u. te Grootenberge, 10.30 u. te Godveerdegem, 11.u. te St Liev. Essche, 13.30 u. te Erwetegem, 14.30 u. te St Maria-Audenhove 15.u. te St Goorix, 15.30 u. te Michelbeke, 16.— u. te Eist, 17.—u. te Strijpen, ('t Vervolgt). De volgende hengsten zullen den dekdienst doen gedurende het seizoen 1936 ter hoeve van Jean Muylaert en Zuster te Herdersem I. Fargeur de la Place au Bois. nr32/4. le prijs 2 jaar le prijs 3 jaar 2' prijs 4 jaar 1' prijs 5 jaar. Vader Cresus d'Herse nr 26/554. Moeder Faruse de la Place au Bois nr 28/3. DEKPRIJS 200 fr. II. Jacobin de Fleurus, nr 35/4366. 1' prijs 3 jaar. Vader Ecu d'Or de Martinroux nr 30/61/34, vader Avenir d'Herse. Moeder: Rosalie de Fleurus 28/16847. DEKPRIJS 200 fr. III. Invincible du Kat, nr 38/924. T prijs 3 jaar. Vader: Dompteur Delcour nr 33/3548 vaderAvenir d'Herse. Moeder Fedora de Dumont de Chassart, nr 24/6329. DEKPRIJS 500 fr. om Op radikale wijze uw vee van de gevreesde runderhorzels te verlossen gebruikt ABDASSOL, te koop in de magazijnen van Redt U Zeiven bereid door de Samenwerkende Maatschappij en onder hare waarborgen verkocht. De verhoudingen van Stikstof, Phosphoorzuur en Potasch berekend volgens de noodwendigheden van iedere vrucht. 1) KLAVERVETTE R.U.Z. 10X10 10 °/o phosphoorzuur 10 °/o potasch. De twee grondstoffen die onontbeerlijk zijn om klavers te doen groeien. Op arme gronden mag een weinig stikstof worden gegeven, Deze vette mag gestrooid worden boven op de jonge klaver. Het is nog beter deze meststof toe te dienen in de lente bij het zaaien der haver waar klavers als navrucht komen. 2) WEIDEVETTE R.U.Z. 5,5 X 7 X 12 5,5 °/o stikstof 7 °/o phosphoorzuur 12 °/0 potasch. Dit is eene rijke en volledige bemesting voor weiden. Men verkrijgt hierdoor niet alleen overvloedig maar tevens goed en voedzaam gras. Alle slechte planten en onkruiden ver dwijnen om plaats te maken voor klaver- en grassoorten. Mag aangewend worden op droge en natte weiden. 3) HAVERVETTE R.U.Z. 6X6X10 6 °/o stikstof 6 "Io phosphoorzuur en 10 °/o potasch. Dit is eene volledige bemesting voor de haver. Ook zullen de klavers als navrucht reeds een deel phosphoorzuur en potasch ontvangen. 4) AARDAPPELVETTE R.U.Z. 6X8X10 6 °/o stikstof 8 °/o phosphoorzuur en 10 °/o potasch. Een prachtige samenstelling voor de vorming der aardappelen en de smaak der knollen. Men hoeft geene andere vetten te gebrui ken, daar alles hier vereenigd is in één mengeling. 5) BEETVETTE R.U.Z. 7X5X10 7 °/o stikstof 5 °/o phosphoorzuur 10 °/0 potasch. Deze meststof bevat veel stikstof en de noodige phosphoorzuur en potasch om de beeten een zekeren en geweldigen wasdom te geven. Het is eene buitengewoon rijke samenstelling. TABAKVETTE R.U.Z. 7X5X14 5 °/o phosphoorzuur 14 °/0 zuivere potasch van 6) 7 nitrische stikstof potaschsulfaat. Deze meststof is onder alle oogpunten aan te prijzen en verzekerde in de laatste jaren een overvloedige en fijne tabak- oogst aan deze die ze gebruikten. 7) WITLOOFVETTE R.U.Z. 3,5 X 10 X 12 3,5 "Io stikstof 10 °/o phosphoorzuur 12 °/0 potasch. We kunnen deze samenstelling ten zeerste aanprijzen aan de witloofkweekers, het geeft hen alle zekerheid om kloek en gezond loof voort te brengen. Men hoeft niets anders te geven. 8) HOPVETTE R.U.Z. 6X5X12 6 ®/o stikstof 5 phosphoorzuur 12 °/o potasch. We hebben eene samenstelling gemaakt, ons steunende op wat de hop zooal noodig heeft voor de vorming van het ge .va» en vooral voor de bellen. We veronderstellen dat ook r.og af zonderlijk mest of beir of allebei wordt gegeven. Per hectare mag men 800 tot 1200 kg. gebruiken. We leveren ook ONVOLLEDIGE WEIDEVETTE R.U.Z. inhoudende 10 phosphoorzuur en 10 0/o potasch. Speciaal bereid voor natte en zure weiden en welke ijzerslak ken en sylviniet vervangt. Stikstof dient hier afzonderlijk gegeven. ONVOLLEDIGE GRAANVETTE R.U.Z. inhoudende 12 phosphoorzuur en 10 °/o potasch. Speciale samenstelling voor de goede scheut der wintergranen. Onontbeerlijk om het legeren der graangewassen te bestrijden. Wordt best gegeven vóór het zaaien. Eischt steeds het lood en etiket R.U.Z. iederen zak Voor bestellingen zich wenden tot de Zaakvoerders, Agenten, Hoofdmagazijniers of tot de bureelen en magazijnen te Aalst, Zeebergkaai. Telefoon Nr 267. De grootste en schoonste keus in stoffen voor jongens en meisjes. De fijnste tinten in de mode-zijden. De voordeeligste prijzen» Huis van vertrouwen bizonder aanbevolen voor zwarte en blauwe stoffen. Zie de uitstallingen en let wel op het adres 11, MOLENSTRAAT, 11

De Koornbloem | 1936 | | pagina 4