Algemeen Reglement KALKCYANAMIED is zeer geschikt voor alle zomerteelteo, ontzuurt den grond en is zeer goedkoop* 17 °|0 stikstof 60 °|o kalk* Verlangt U een Aalpomp Koop geen Landbouwmachines tot Verbetering der Paardenrassen i Keuring der Hengsten. Premies voor de hengsten van het Belgisch trekras tot den openbaren springdienst toe gelaten en opgenomen in het Stud-Book van het Belgisch trekpaard. Premies voor merrieveulens en kweekmerriën van het Belgisch trekras, opgenomen in het stamboek van het Belgisch trekpaard. Straffen. Overgangsbepalingen. Pompes a purin Hand- en Motorpompen. S.A. Ateliers des Pompes "DIA,, Bd. de la Constitution, 125 Tel. 170 09 LUIK 194 H. HARTLAAN, 54, (nabij de kerk van 't H. Hart) AALST. - Tel. 1119. In magazijn de beroemde Maaimachines VIKING met of zonder oliebad. HOOIKEERDERS, HOOIRAKEN en alle andere machines en benoodigdheden voor de landbouwers. Hoofdstuk I. Artikel 1. Mogen alleen tot de dekking van een anders merriën gebruikt worden, de hengsten die minstens bij de drie jaar oud zijn en bij dewelke een commissie voor keuring de hoedanig heden erkend heeft, van aard om het ras tot hetwelk zij behooren te ver beteren. Art. 2. De kf uring geschiedt in het openbaar en is verplichtend, zelfs voor de hengsten die. zonder bestand te zijn voor den openbaren springdienst. toe- behooren, hetzij aan twee of meer per sonen. hetzij aan een vereeniging die de burgerlijke rechtspersoonlijkheid bezit. Art. 3. Oaze Minister van Land bouw bepaalt de voormaarden aan de welke de hengsten moeten beantwoor den om goedgekeurd te worden. Hij duidt de plaatsen, dagen en uren der keuringen en vergaderingen aan op de welke de premiën voorzien in onder havig reglement mogen toegekend wor den. Art. 4. De keuring geldt slechts voor een termijn die aanvang neemt den dag waarop zij heeft plaats gehad en eindigt op den dag der keuring van het volgende jaar in de omschrijving waar de hengst verblijft. Een zelfde paard mag het zelfde jaar niet op twee of meer vergaderingen in dezelfde streek ter keuring aangeboden worden, tenzij de jury, verslag uitbren gende over een wel bepaald geval, er anders over beslisse. Art. 5. Onze Minister van Land bouw mag het land in verschillende stre ken vcrdeelen volgens de natuur van den grond en het formaat der fokdieren. De hengsten in een streek goedgekeurd mogen voor de openbare dekking in een andere streek, niet gebruikt worden, dan nadat zij, door de in deze streek be voegde commissie voor keuring, goed gekeurd zijn. Art. 6. Bij de voorstelling aan de commissie voor keuring wordt de hengst gebrand of geteekend met een scheer- toestel onder de manen vaD den linker kant. Indien het paard voor den open baren dienst aangenomen is, wordt het, daarenboven, gebrand met de letter A. Een dekkingsboekje wordt kosteloos afgeleverd aan den eigenaar van een geprimeerden hengst. Voor de hengsten die slechts goedgekeurd zijn, wordt dit boekje door een dekkingskaart vervan gen. Deze documenten vermelden het signalement van het paard en zijn geldig voor één jaar Art. 7. De volbloed- en halfbloed- hengsten mogen, op aanvraag van de eigenaars of houders, ontslagen worden van de merken waarvan sprake in voor gaand artikel. Art. 8. De eigenaar of houder vaD een goedgekeurden of geprimeerden hengst moet de springkaart of het dek kingsboekje toonen telkens zulks van hem vereischt wordt, hetzij door een ambtenaar of agent belast met het wa ken over de nakoming van dit reglement, hetzij door hem die een merrie ter dek king aanbiedt. Art. 9. De hengstenhouder mag geen merrie aangedaan van besmette lijke ziekte ter dekking toelaten. In ge val van twijfel mag hij een getuigschrift eischen afgeleverd door een aangenomen veearts en vaststellend dat de merrie vrij is van dergelijke ziekte. De hengstenhouder mag voor de dek king geen hengst gebruiken die van be smettelijke ziekte aangedaan is. Art 10. De eigenaar van een ge primeerden hengst moet in het dekkings boekje inschrijven den naam, het sig nalement der merriën, den datum der dekkingen, den naam en de woonplaats der eigenaars die merriën aan zijnen hengst hebben doen aanbieden. Art. 11. De dekkingsboekjes moe ten op het einde van ieder dekjaar, het zij voor 1 October, aan het Ministerie van Landbouw, Veekweekdienst, te Brussel, gezonden worden. Hoofdstuk II. Commissies voor keuring. Art. 12.De commissie voor keu ring vermeld bij artikel 1 wordt be noemd a) voor de volbloed- en halfbloed- hengsten door Onzen Minister van Landbouw b) voor de hengsten van het Belgisch trekras, twee leden door Onzen Minis ter van Landbouw en een lid door de bestendige deputatie der betrokken pro vincie. Wanneer twee of meer provin cies in een piijskamp betrokken zijn, zetelen de leden door de deputaties aan geduid. beurtelings. Deze benoemingen gebeuren a) voor de volbloedpaarden, den be stuurraad der Jockey Club gehoord b) voor de halfbloedhengsten en de volbloedhengsten die voor de dekking der halfbloedmerriën gebruikt worden, de "Sociéré royale hippique de Belgique„ en de "Vereeniging tot de bevordering van den kweek van het legerpaard,, ge hoord c) voor de hengsten van het Belgisch trekras, twee leden te kiezen door On zen Minister van Landbouw, de Ko ninklijke Maatschappij "Het Belgisch Trekpaard,,, en de "Syndikale kamer tct verdediging der belangen van het Belgisch trekpaard,, gehoord. i Een lid door de bestendige deputatie van ieder provincie, het comi'é der pro vinciale vereeniging van paardenfok kers, aangenomen door het Beheer van Landbouw, gehoord. Indien een bestendige deputatie ver zuimt de benoeming te doen die in bare bevoegdheid valt. vóór 1 September, mag Onze Minister van Landbouw er van ambtswege in voorzien. Art 13. De commissie voor het Belgisch trekras. is samengesteld uit drie werkende en, volgens de streek, uit drie of zes plaatsvervangende leden, waar onder zoowel bij de werkende als bij iedere serie van drie bijgevoegde leden een dokter in de veeartsenijkunde is. I De duur van hun mandaat is twee jaar. De uittredende werkende leden kun nen slechts ra twee jaar opnieuw als werkend lid benoemd worden. De be noeming van den voorzitter geldt de eerste maal voor een termijn van drie jaar. Art 14. Onze Minister van Land bouw regelt het werk der jury. duidt den secretaris der jury aan, evenals de leden eener commissie die voor rol heeft de identificeering der aangeboden hengsten en desgevallend het vaststellen der be werkingen die het paard ondergaan heeft om het mooier voor te stellen. In geval van afwezigheid van een ti tularis en van zijn plaatsvervanger of van den secretaris, zorgt de voorzitter van ambtswege, voor hunne vervanging op de vergadering. In geval van afwe zigheid van den voorzitter, zit het oudste lid de commissie voor. De beslissingen der commissies zijn zonder beroep. De commissie voor keuring der hengsten van het trekras oordeelt over de prijskampen waarvan sprake in de hoofdstukken III en IV. Art. 15. Onze Minister van Land bouw zal de reis- en verblijfkosten van de leden der commissies en van den secretaris, volgens het van kracht zijnde tarief, vaststellen. Hij zal eveneens de vergoedingen bepalen van den secreta ris en van het personeel noodig voor de uitvoering van het onderhavig regle ment. Hoofdstuk III. Art. 16. De volgende premies kun nen jaarlijks toegekend worden aan de eigenaars der hengsten van het Belgisch trekras, voor zoover de hoedanigheid der dieren zulks rechtvaardigt A.Premies die op elke prijskamp- vergadering mogen toegekend worden. 1° Aan de eigenaars der twee beste hengsten, bij de drie jaar of drie jaar oud. Welke ook den ouderdom weze door de tanden aangeduid mag eenzelfde paard slechts eenmaal in deze categorie mededingen le premie 1,300 fr. en een verzilverde medaille 2e premie 1,000 frank en een bron zen medaille. 2° Aan de eigenaars der twee beste hengsten bij de vier jaar, of vier jaar, of meer, oud lc premie 2,000 fr. en een verzilverde medaille 2e premie 1,500 frank en een bron zen medaille. Indien de commissie oordeelt dat geen der aangeboden hengsten, hetzij der categorie van drie jaar of der cate gorie van vier jaar, de vereischte hoe danigheden bezit voor de toekennirg van een eerste premie, zal zij twee tweede premies mogen verleenen. Onverminderd de premies aangeduid in litt. 1 en 2 hierboven, mag de kom missie voor keuring, voor elke volledige reeks van vijf hengsten aangenomen tot de openbare dekking, boven de zes eerste hengsten in elke categorie goedgekeurd, toekennen 1° een premie van 750 fr. met bron zen medaille in de categorie der driejarige hengsten 2° een premie van 1,000 fr. met bron zen medaille in de categorie der vierjarige en oudere hengsten 3° een bronzen medaille aan al de teruggeroepen paarden. B. Gewestelijke prijskamppremiën voorbehouden aan de eigenaars der hengsten, die in den loop van het jaar een eerste oj tweede omschrijvinspremie bekomen hebben in de categorie der hengsten van 4 jaar en meer. Tien premies van 2,500 frank met vergulde medaille en tien premies van 2,000 frank met v. rzilverde medaille, te verdeelen volgens de belangrijkheid der streken. Indien de jury oordeelt Hat er geen voldoende waardevolle hengsten voor het toekennen van al de premies van 2.500 frank aangeboden worden, mag zij de niet toegekende premies vervan gen door aanvullende tweede van 2,000 frank gelijk in getal met de niet toege kende. C. Behoudspremies. 1° Een behoudspremie van 1,000 fr. aan den eigenaar van eiken hengst voor welken in een prijskamp van minstens één jaar tevoren, en in dezelfde streek, een eerste prijskamppremie in de cate- oorie der hengsten van 4 jaar of meer, of een gewestelijke premie is toegekend geworden. De premie wordt verhoogd met 500 frank voor de hengsten voor dewelken. Da een eerste prijskamppremie, een ge westelijke premie werd toegekend 2° Een behoudspremie van 750 frank aan den eigenaar van eiken hengst voor denwelken ten minste tweemaal, in de zelfde streek, definitief een tweede prijs kamppremie werd verleend in de cate gorie der vierjarige cf oudere hengsten De bovenvermelde behoudspremies van 1,500 frank. 1,000 frank en 750 fr. mogen slechts gedurende vijf jaar toe gekend worden. Na dit tijdsverloop kan het paard nog goedgekeurd worden, maar het mag niet meer toegelaten wor den tot de prijskampen 3° Wanneer de commissie voor keu ring de buitengewone waarde van een hengst erkent voor denwelken een be houdspremie toegekend werd. bekomen na een eerste prijskamp- of gewestelijke premie, mag zij dezen hengst aanduiden om mede te dingen in de bijeenkomst, bij gelegenheid derwelke de jury sommige behoudspremies van 1,000 frank cf 1.500 frank vervangt door een premie van 10 000 frank betaalbaar per jaar en per vijfde. De aanduiding voor dezen prijskamp mag slechts plaats vinden op voorwaar de dat de hengst minstens sedert een jaar in de omschrijving voor behouds premies verblijft in dewelke hij wil medekampen. Na verloop der vijf jaren mag de hengst voor denwelken een premie van 10 000 frank werd toegekend nog goed gekeurd worden, maar het is hem niet meer toegelaten aan de prijskampen deel te nemen. Art. 17Het genot der behoudspre mies c f der annuiteiten dezer premies, houdt op indien de hengst de buitenge wone hoedanigheden niet behoudt welke de toekenning ervan gewet'igd hebben, alsook indien de hengst vanaf den leef tijd van 8 jaar geen blijken gegeven heeft van zijne fokwaarde. Onze Minister van Landbouw zal voor iedere streek den aard der te le veren bewijzen aanduiden. Art. 18. De jaarlijksche prijskamp premies, alsook de gewone behouds premies, worden toegekend op de vol gens artikel 2 vastgestelde vergaderin gen der keuringscommissie. De behouds premies van 10.000 frank worden ver leend ter gelegenheid van den bijzon deren prijskamp voor de gewestelijke premies. Hetzelfde paard mag niet hetzelfde jaar in twee of meer verschillende bij eenkomsten der streek aangeboden wor den om mede te dingen voor de prijs kamppremies of de behoudspremies. Art. 19. De uitbetaling der prijs kamp- en behoudspremies, alsook deze der annuïteiten der premies van 10 000 frank, geschiedt of wordt voortgezet na de keuring volgende op die in dewelke deze premies toegekend of voortgezet werden. Om deze uitbetaling te bekomen.moe ten de houders opnieuw de hengsten aan de keuringscommissie voorstellen op een der keuringen van het jaar vol gende op dit waarin de premies toege kend werden. Voor de hengsten van meer dan vier jaar moet door het dekkingsboekje be wezen worden dat zij gedurende ten minste zes maanden, te rekenen van 1 Januari, in de streek tot de openbare dekking gediend hebben en dat zij er ten minste twintig merriëD, vreemd aan den stal van den houder, gedekt hebben. In geval van sterfte van het gepri meerd paard, wordt er op de bepaling van 2 een uitzondering gemaakt. In dit geval kan de eigenaar het bedrag der premie na de keuring van het volgende jaar, ontvangen, op voorwaarde dat de hengst gediend hebbe tot den openba ren dekdienst en dat zijn dood binnen de dertig dagen aan onzen Minister van Landbouw, schriftelijk kenbaar gemaakt zij. Deze verklaring moet vergezeld zijn van een bevestiging van een aangeno men veearts. Art. 20. Een gewestelijke premie en een eerste of een tweede prijskamp- premie mogen alleen in hetzelfde jaar voor den zelfden hengst toegekend wor den. De jury mag slechts eenmaal de eerste prijskamppremie of een geweste lijke premie voor hetzelfde paard toe kennen. De andere premies, hetzij gewestelijke, behouds- of gewone premies, mogen niet samen genoten worden. Art. 21. Wanneer een geprimeerd paard tot een anderen eigenaar over gaat, uioet de kooper, binnen de derüg dagen, onzen Minister van Landbouw vau zijn aakocp beticht geven. Hoofdstuk IV. Art. 22 De volgende premies mc- gen toegekend worden aan de eigenaars van de beste merrieveulens en kweek- merriën van het Belgisch trekras voor zoover de hoedanigheid der dieren zulks rechtvaardigt A. Prijspremies. 1° Onder de merrie veulens bij de drie jaar of drie jaar oud Een le premie en 500 frank met ver zilverde medaille Een 2e premie en 400 frank met bron zen medaille Een 3e premie en 300 frank met bron zen medaille Wanneer de keuringscommissie oor deelt dat de aangenomen veulens of merriën de vereischte hoedanigheden niet bezitten om de toekenning van een eerste premie te rechtvaardigen, mag zij twee tweede premies verleenen. De zelfde merrie mag slechts eenmaal de eerste premie behalen. B. Twee premies, de le van 1,500 frank en de 2e van 1000 frank aan de twee beste kweekmerriën, van 6 jaar of meer, vergezeld van twee afstammelin gen geboren vóór 1 Januari van het jaar waatin de prijskamp plaats vindt en die, vroeger, een eerste of een tweede prijs kamppremie in de categorie van 4 jaar en meer behaald hebben. Zulke premie mag slechts driemaal voor dezelfde merrie toegekend worden. Art. 23 De eigenaar die een ge primeerde merrie bij een ongekeurden hengst ter dekking aanbiedt, verliest alle recht op de premie. Art. 24 De premies zijn slechts betaalbaar na den prijskamp die volgt op dezeD waarin zij werden toegekend of voort verleerd. Om de uitbetaling te bekomen, moeten de eigenaars de mer riën aanbieden aan de keuringscommis sie die vaststellen zal of deze hun hoe danigheid van goede voortteelsters be houden hebben. Art. 25. Op de bepalingen van 2 van vorig artikel, wordt uitzonde ring ge maakt indien de merrie niet aan de commissie kan heraaDgeboden worden ten gevolge van dood of ongeval be hoorlijk door een aangenomen veearts vaststgesteld, en binnen de dertig dagen na den dood, ter kennis van onzen Mi nister van Landbouw gebracht. Art. 26 Voor wat de veranderin gen van eigendom betreft, zie artikel 21 Hoofdstuk V. Art. 27. Bij inbreuk op de bepa lingen van de artikels 1,2, 4 en 8 van dit reglement, wordt de eigenaar of houder van den hengst gestraft voor ieder overtreding met een boete van 26 frank tot 20C frank en acht dagen tot veertien dagen gevang of slechts met een dezer straffen. De premies toegekend krachtens dit reglement worden niet uitbetaald aan de eigenaars die, op welke wijze ook, voor gaande schikkingen overtreden hebben. De eigenaar der merrie aangeboden aan den hengst in overtreding met de artikels 1 en 2. loopt dezelfde straffen op. Elke inbreuk op de bepalingen van artikel 9 wordt gestraft met een boete von 26 tot 50 frank. Art. 28. In geval van bedrog of ge knoei om gebreken te verbergen of val- sche verklaring, zullen de daders en hun medeplichtigen gestraft worden met een boete van 26 frank tot 3000 frank en met een gevangenisstraf van één maand tot vijf jaar of slechts met één dezer straf fen, hij toepassing van artikel 496 van het Strafwetboek. Art. 29. Wordt als medeplichtige aangezien, degene die zijne hulp ver leent, het zij op welke wijze ook en in 'c bijzonder met zijne dieosten, zijn ge reedschap of zijne instellingen ter be schikking van den knoeier te stellen. De overtreders zullen daarenboven gedurende drie jaar uitgesloten worden van alle deelneming, onverschillig op welke wijze, aan de prijskampen inge richt onder de bescherming van het De partement van Landbouw. In geval van her valling zal de uitsluiting definitief zijn. Art. 30 Mogen uitgesloten wor den van alle deelneming aan de keuring en de prijskampen, tijdelijk of definitief: a) de personen die weigeren zich aan de beslissing van de jury of aan de beve len van den ringcommissaris te onder werpen b) de personen die een jurylid in dienst toespreken met onbetamelijke uitdruk kingen. De uitsluitingen voorzien in dit be sluit worden door Onzen Minis'er van Landbouw uitgesproken. Art. 31. Onverminderd de plichten die rusten op de r ffleieren der gerechte lijke politie, de bun toegekende macht en de bewijskracht hunner processen- verbaal, worden de arrondissements commissarissen, de rijksveeteeltconsu- lenten, de rijksveeartsenijkundige inspec teurs. alsmede de agenten door Onzen Minister van Landbouw bijzonder met dit doel aangenomen, belast met het opsporen en het vaststellen der inbreu ken op dit besluit. Zij stellen de in breuken vast bij processen-verbaal gel dig tot aan het tegenbewijs. Art. 32. Alle verordening, aan gaande de bewuste zaak, van vroegere dagteekening van dit reglement is inge trokken. Art. 33. De hengsten goedgekeurd in uitvoering der tot heden in voege zijnde reglementen, mogen den spring dienst voortdoen tot op den datum der keuring in de omschrijving waarin zij verblijven. De Staat neemt ten zijnen laste al de premies voorloc pig toegekend in uit voering der provinciale reglementen en zal de bekomen rechten die aan deze premies eigen zijn behouden. Art. 34. Dit besluit zal in voege treden op 1 Augustus 1936. Art. 35. Onze Minister van Land bouw is gelast met de uitvoering van dit besluit. Gegeven te Brussel, den 6" April 1936. LEOPOLD. Van Koningswege t De Minister van Landbouw Aug. De Schryver. DIE volstrekt ALLES bovenhaalt?^ Vraagt onmiddellijk aan onderstaand# adres prijslijst met volledige inlich-1| tingen. Zonder verbintenis kunt U een DIA- pomp, als proef, gedurende 4 weken ge bruiken. 10 jaar waarborg op de soepa pen. Talrijke getuigschriften. Plaatse lijke agenten worden gevraagd. alvorens een bezoek te hebben gebracht I" p aan den algemeenen Agent t LOUIS LU VC11CF

De Koornbloem | 1936 | | pagina 4