Gemengde Berichten Aalstersche Kroniek Notarieele Annoncet Plantkunde en Plantlore KEURINGEN VOETBAL Perceel MEERSCH WOONHUIS I Goe Uil 4 BINNENLAND Aalst. Liefdadigheidsfeest V.O.S. Op Zondag 27 September te 17 u. 30 In den Vlaamschen Schouwburg,Molen straat, 57, komt den Vlaamschen Bene- vol WIELOCKX, de man met de mys- terieuse handen, de meesterlijke magne tiseur, de beroemde hypnotiseur. Voorbehouden plaatsen aan 5 en 3 fr. te bekomen in 't Vlaamsch Huis. Zorgen die verdwijnen. Het was niet in de rangen van VVB. dat het woord voetbal met Siameesche hechtheid aan het woord geld werd ge klonken. De meening dat er, om twee en twintig jonge kerels achter een lederen bal te laten rennen, eerst en vooral finantieele concessies, dienden gedaan, deze meening heeft geen VVBer tot va der. Wat echter met belet dat er op dit moment met een voltrokken feit dient afgerekend, omdat nu eenmaal toe schouwers en spelers hun eischen stellen; voorwat de laatsten betreft dient men voorloopig in V.V.B. de zaak nog niet te dramatiseeren. Maar zelfs het meest op de spits ge dreven idealisme kan een zeker minimum van geldelijke behoeften niet uitschake len. Deze behoefte was een tijd lang de zwakke plek der jonge organisatie. Maar reeds verleden jaar bleek deze klip zoo goed als omzeild, stond V.V.B. financieel zoo solied en zuiver als we dat in de jongste tijden niet meer gewoon waren, zelfs niet van eerbiedwaardige instellingen. En waar nu het geldelijk problema aan niets anders vastzit dan aan de op komst van de voetballiefhebbers, zou den de ontvangststaten aan de Bondslei- ding al dra zwart op wit inlichten in hoeverre het publiek dit jaar reageerde. Het is ons nu mogelijk, de overal vast gestelde groei der belangstelling officieel te bevestigen, dit aan de hand der ont vangsten. Met de cijfers van verleden jaar als basis is het niet moeilijk dit ver schijnsel te controleeren. Op den eersten speeldag werden slechts twee derden der aangesloten clubs in lijn gebracht, er werden nog geen abonnementskaarten afgerekend, het weder saboteerde heel wat wedstrij den en z.g. "groote schokken,, stonden nog niet aan de dagorde. Spijts deze, eerder ongunstige om standigheden, bedroegen de recettes een vierde méér dan op de eerste speeldag van verleden jaar. Dit zeer praktische resultaat moge heel wat wijfelaars de overtuiging schen ken dat de Vlaamsche Voetbalbond de voornaamste moeilijkheid onder de knie heeft. gens, de Stadsrekening van 1844 zal spreken: zij moet natuurlijk de opsom ming van de onkosten dezer werken be vatten. Wij hebben ons dit register aan geschaft, er het stof en spinrag afgeklopt en ons daarna aan 't uitpluizen gezet. Wij trekken echter geen conclusie. Hier volgt de inhoud 1) 1844. Art. 139. Mandat 307. Com plément des frais de construction d un aqueduc au marché au bois (autorisation du 7 Juillet 1843). Payé a l'entrepre- neur Javaux 60 francs, complément de la somme de 310 francs. 2) J. B. van Breughel levert "pomp steen,,. kalk, enz., voor het maken van stadsgoten aan de Houtmarkt. P. J. Stiernon levert voor de onderaardsche goten: buizen van 14 en 18 diameter "dikte,, 3) J. De Koster levert, voor het dem pen van het Peerdenwater, 14 eiken planken, aan 1,50 fr. het stuk, en 414 voet "eiken schaelen,,, aan 8 c. ieder. 4) 71 voet eik, voor de waterleiding aan 't Peerdenwater, geleverd door C. Van Neyghem. 5) Hermaken der stadswaterloopen, onder het toezicht der bouwmeesters de Trilles en Reyniers. Wegvoeren van steengruis, vervoer van kassei en mod der. Het planten van boomen op de Houtmarkt. Herstelling van een goot. Den 16 November, 8 karren zavel gestort voor het dempen van een gracht. 6) Kasseiwerken aan de Houtmarkt. 7) Aan den Molenberg J. J. De Ko- ninck levert "platten steen». Open bare verkooping van boomen op de Sterrevesten, nu de Zonnestraat. 8) Thomas van Cauwenberghe, "schil der en beeldhouwer,,, herstelt het beeld van den H. Joannes Nepomucenus en bronzeert de lantaars. voor 22 fr. 89. 'r Staat in die rekening niets anders. Petrus Van Nuffel. De Stadsrekening van 1844. Ten jare 1926 werd over deze Reke ning veel gesproken. Daartoe gaf aan leiding het ontdekken van onderaardsche goten of gangen, aan de Houtmarkt, en van De Potter en Broeckaert's bewe ring, dat, hier ter plaatse, in 1844, de laatste vestingsgrachten overwelfd werden op een lengte van... ik weet niet hoeveel meter. Ergo 1 zeiden sommige menschen: geen geheime gan gen, maar overwelfde grachten. Overi- Provincie Oost-Vlaanderen Verbond der Veekweeksijndicaten van Oost-Vlaanderen. voor de inschrijving van Vrou welijke dieren in het Stamboek. In uitvoering van Art. 15 van het Pro vinciaal Reglement ter verbetering van het Rundvee, waarbij bepaald wordt dat, om tot de Provinciale Prijskampen toe gelaten te worden, al de dieren in het Provinciaal Stamboek moeten inge schreven zijn, zal op navermelde plaat sen, dagen en uren door het Verbond der Veekweeksijndicaten overgegaan worden tot het inschrijven van vrouwe lijke dieren in het Stamboek. Mogen op deze stamboekkeuringen aangeboden worden alle vrouwelijke diereD, vanaf den ouderdom van 12 maanden. Bij de aanbieding van afstammelingen van ingeschreven ouders, moet het af stammingsbewijs voorgelegd worden ten einde de dieren met hunne afstam ming te kunnen inschrijven. Voor al de ingeschreven dieren zal door het Verbond eene geschetste een- zelvigheidskaart afgeleverd worden, als ook eene dekkingskaart te gebruiken voor de geboorteaangifte der afstamme lingen. De inschrijvingskosten bedragen 5 fr. per dier te betalen op de keuring. Zeer belangrijk Daar voor tal van dieren het oormerk onleesbaar gewor den is, moeten al de dieren welke in he% voorjaar geoormerkt worden en niet ge- schets zijn, opnieuw op deze stamboek keuringen aangeboden worden om er de schets van te maken. Bij de aanbieding dezer dieren moet de eenzelvigheids- kaart medegebracht worden die in het voorjaar werd afgeleverd. Deze eenzel- vigheidskaart zal. zonder kosten voor den kweeker, vervangen worden door eene geschilderde. Daar na deze keurin gen slechts de geschilderde eenzelvig- heidskaarten geldig zullen zijn, moeten dus al de dieren die in het voorjaar in geschreven werden, opnieuw aangebo den worden om in het stamboek te blij ven. Maandag 28 September te Vlekkem, 8,30 uur. Dorpplein, te Zonnegem, 9 uur, te Bambrugge, 9,30 uur, te Burst, 10 uur, te Borsbeke, 10,30 uur, te Ressegem, 11 uur, te Herzele, 11,30 uur, Groenlaan. te Woubrechtegem. 14 u., Dorpplein, te Aygem, 14,30 uur, te Heldergem, 15,30 uur, Vrijdag 2 October te Erondegem, 8.30 uur, Dorpplein, te Ottergem, 9 uur, te Erpe, 9,30 uur, te Meire, 10 uur, te Nieuwerkerken, 11 u., te Erembodegem. 11,30 u„ te Aalst, 14 uur, Mijlbeek. te Hofstade, 14,30 uur. Dorpplein, te Lede, 15 uur, te Wanzele, 15,45 uur, te Impe, 16 uur, Dinsdag 20 October te Lebbeke, 10 uur, Kerkplein, te Baardegem, 10,30 uur, te Meldert, 11 uur, te Moorsel, 11,30 uur, te Herdersem, 14 uur, te Wieze, 14,15 uur, te Denderbelle, 14,45 uur, te St Gillis-Dend., 15,15 u., te Dendermonde. 15,45 uur. Statie, te Audegem, 16,15 uur, Kerkplein, te Gijzegem, 16,30 uur, Raygrass-Gerst als Groenvoeder Dat het veel voordeeliger is groen voeder voort te brengen, hetzij als vóór- of als navrucht, dan wel als hoofdvrucht hoeft geen betoog. Daar echter de groenvoederteelt als navrucht veel wisselvalliger is dan als vóórvrucht, nemen de landbouwers dan ook meer en meer hun toevlucht tot het voortbrengen van groenvoeders als vóórvrucht De keuze der groenvoeders, die tot dat deel geschikt zijn, is zeer beperkt, gezien zij aan deze hoofdvoorwaarden moeten voldoen namelijk zeer vroeg in de Lente den grond vrij laten om tijdig te kunnen overgaan tot het planten of zaaien der hoofd vrucht zooals aardap pelen, chicoree, witloof, tabak en zelfs in sommige gevallen voederbeeten. Daarom meenen wij dat het groen voeder een voldoende opbrengst moet kunnen opleveren op het einde der maand April uiterlijk de eerste dagen van Mei. Aan deze voorwaarde voldoen slechts snijgranen en raygrass Incarnaatklaver bij voorbeeld levert gewoonlijk slechts een voldoende opbrengst, dan wanneer het reeds te laat is om te teelen eener hoofdvrucht toe te laten uitzonderlijke gevallen terzijde gelaten. Na vier jaar proeven en zoeken mee nen wij, dat met dat doel. het meest geschikte groenvoedermengsel is: win- tergerst en raygrass, op volgende wijze voortgebracht De phosphoorzuur- en potaschbemes- ting voor dit groenvoeder alsook die bestemd voor de hoofdvrucht, wordt vóór 't zaaien toegediend en aangevuld met 200 kg. ammoniaksulfaat per Ha. Indien voor de hoofdvrucht stalmest voorzien was dan zal deze ook voor 't zaaien ondergeploegd worden. Het mengsel in de verhouding van 50 k. zaad van Italiaansch raygrass en 30 k. wintergerst per Ha. wordt gezaaid tijdens de laatste week der maand Sep tember. De gerst wordt eerst uitgezaaid en ondergeëgdhet raygrass daarna, en zeer ondiep ondergewerkt. Op het einde der maand Februari zal men opnieuw 200 kg. ammoniaksulfaat per Ha. toe dienen. Wegens de laattijdige vorst was dit jaar dit groenvoeder ietwat later dan in gewone omstandigheden, nochtans kan dit gemaaid worden op 5den en op 6den Mei. Een perceel (1,2 Ha.) gemaaid op5den Mei gaf een opbrengst van 39.800 kgr. per Ha. met 648 kgr. verteerbaar eiwit. Een ander perceel (1 Ha gemaaid op 6den Mei gaf een opbrengst van 40.400 kgr. per Ha. met 791 kgr. ver teerbaar eiwit. Dit groenvoeder bewaart zeer gemak kelijk en levert een bizonder graag geëten kuilvoeder op. (Ingezonden). gedood Raxon Raxon is Raxon is Raxon zonder uitzondering 100 doeltreffend gemakkelijk te gebruiken van onbeperkte bewaring is onschadelijk voor menschen en huisdieren RATTEN VLAAMSCHE VOETBALBOND Bevordering Oost- Vlaanderen. Sportkring Aalst tegen Denderleeuw of de Derby der Denderstreek. De Aalstersche voetballiefhebben krijgen a.st. Zondag een eenige kans om twee der beste promotieploegen aan den slag te zien. Denderleeuw staat bekend om zijn vlug en doordrijvend speldocb Sportkring Aalst heeft zich met enkele bekende U.B.spelers versterkt en wordt algemeen beschouwd als een der sterkste promotieteams. Voor eigen publiek gaan de Rood-Witten hun beste spel uithalen zoodat de fijnproevers gerust de vet. plaatsing naar het terrein der Moorse), baan kunnen doen. Sportkring Aak haalde reeds twee punten binnenkot dit heden Zondag nog eens gebeuren dan waren onze stadsgenooten voor goed vertrokken en wie weet ligt de kampioentitel niet in hun bereik. Dt training gaat best, de moraal is 100 '/o goed, hallo, liefhebbers van het lederen balletje, waarom zoudt ge onze flinke Sportkringers uwe aanmoedigingen spa ren. Aftrap te 3 uur. Stadie van Notaris BRECKP0I te Aalst. Openbare Verkooping van een te Gijsegem. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wie het behoort openbaat verkoopen Gemeente Gijsegem. Een perceel meersch gelegen te Gi segem, gekadastreerd ter plaatse gt naamd "Kleine Meersch» sectie A, n 64a, groot 21 a. 30 ca. In gebruik bij den mede-eigenaar M Frans Lauwaert. Onmiddellijke ingebruiktreding. Ingesteld 5000 fr. Laatste Zitdag Dinsdag 6 October 1936 om 3 uur namiddag ter herberg van i kinderen Blendeman. te Gijsegem,Dot; aan den steenweg. Openbare Verkooping van een schoon te Meldert, Domentschendries, 25a. De Notaris BRECKPOT, te Aak zal namens wie het behoort openbaai lijk verkoopen: Gemeente Meldert. Een schoon woonhuis met aanhoorig heden en hof, gestaan en gelegen u| Meldert, Domentschendries nr 25a, kadastreerd sectie C, nr 434d, groot 3i 10 ca., groot volgens titel 3 a. 15 ca. Dit huis bevat gelijkvloersvoor kamer, keuken, achterkeuken, Wi stal, werkhuis, koer en hof. Op verdiep 2 slaapkamers. Voor» kelder, zolder en regenwaterput. Bewoond door Mr Frans De Co- ninck-De Meyst. Ingebruiktreding 1 November 193b Ingesteld 15.000 fr Laatste Zitdag Maandag 5 October 1936 om 3 uur namiddag ter herberg va Juffrouw Ciemence Robyns. Doment, Meldert. Zie verv. Notarieele Aankondingen 51 Del namen; koopet Een een tw staan t Binner samen Bew miel V Dez koopei Koo 2 a. 03 ken, z< stal en Koo 12 ca. koer. 1 oven, put, h( groote Dec elektri Ingi Ziel uur 's door A. SUYS. VERBODEN NADRUK. Het zeegras Zostera, Lat. behoort tot de zeelintach- tigen Naïadées of Zostéracées, Fr. en wordt benuttigd in plaats van wol voor matrassen. De zeelintachtigen zijn water planten met kruipende en wortelschietende stengels. Onder de wieren treft men er aan welke microscopisch klein zijn. terwijl andere een verbazende lengte hebben, het reuzenwier der Zuidelijke Poolzee honderden meter, het zeegras insgelijks tot 1500 voet lengte kunnen bereiken. De kristalwieren of Diatomeën verplaatsen zich al kruipende, en zijn uit die eigen schap door tal van natuurkundigen als diertjes beschreven geworden. De zoetwaterwieren zijn teer, hun opperhuid is bedekt met slijmde zeewieren daarentegen zijn dik, ruw. In onze zoetwateren en de wateren der Noordzee, zijn niet minder dan 350 inlandsche wiersoorten gekend. Het aantal over gansch den aardbol verspreid is verbazend groot. Daarentegen zijn enkel een 300-tal varenssoorten gekend, waaronder 32 inland sche soorten. De varens zijn vaatplanten. De wieren bevatten bladgroen. Derhalve kunnen zij recht streeks minerale voedingstoffen opnemen, en door bladgroen verrichting het koolzuur van de lucht ontbinden, de koolstof daarvan vestigen, en aldus bewerktuigde sappen vormen. Som mige wieren voeden zich zelt juist als de hoogere planten, onder andere de bruin wieren, waartoe de Varechs, de Sargassum vulgare en het loodwier of Laminaria behooren. De voortplanting ge schiedt door sporen of door splijting der bevruchte eicellen. De wijze van voortplanting en de bouw der wiersoorten grenst aan het wonderbare. De zeewieren bevatten bromium, jodium enz. Sommige wieren bevatten zelfs lood, zooals de Laminaria. Uit varechasch wordt onder andere in Frankrijk, chloorpotasch gefabriceerd. Wat de bosschen onder folkloristisch opzicht beduiden yoor de wezens verblijvende aan de oppervlakte der aarde. beduiden de wierzeeën voor de wezens bestaande in en op het water. Een groot verschil tusschen beide reeksen van wezens, voor wat hun aard betreft, valt evenwel aan te stippen. In de diepten der zeeën leven de meest kwaadaardige wangedrochten bij geen werd ooit de geringste trek van goedaardigheid vast gesteld, terwijl aan de oppervlakte der aarde, zelfs door de meest gevreesde tooverwezens, tooveraars, tooverkollen en alvermanne kens, de alruinen alleen uitgezonderd, al eens een goede daad werd gepleegd. De aardgeesten, hoe slecht zij ook mogen wezen, laten nimmer een weldaad, een dienst hun bewezen, onvergolden. Daarvan is bij de watergeesten, welke de wierzeeën bevolken, nimmer spraak. Deze erkennen geen weldaden, beloonen nimmer of nooit. In volle zee huizen geen nimfennimfen bewonen enkel landwaters, rustige meren en de oevers van betrekkelijk rustige zeeën. Zeemeerminnen welke de kustwaters bewonen, kunnen soms goed wezen, maar zij die de wierzeeën bevolken zijn allen boosaardig, sluw, arglistig, valsch, wreed zelfs, en leiden den on- gelukkigen schepeling welke naar hun verlokkende stem durft te luisteren, onvermijdelijk naar den dood, of naar eeuwigdurende slavernij in de diepe, duistere kolken op den bodem der zee. Zijn de wouden der aarde geheimnisvolle plaatsen, de wier zeeën zijn duizendmaal geheimzinniger nog. Ononderbroken doodschheid en akeligheid heerschen in dat ondoorgrondelijk rijk. De wanhopige kreet van den rampzaligen schepeling, welke in de peillooze diepte wordt medegesleurd, weergalmt een laatste maal, snijdend door de lucht voordat het met hem gedaan zijzelfs zijn lijk noch zijn afgeknaagde beenderen worden ooit teruggeschon ken aan de aarde, waaruit hij ontstond. Over de wierzeeën zwaait Neptunus een onverbiddelijken schepter, heerschende over de meest afzichtelijke monsters en schrikverwekkende wangedrochten. Wierzeeën beduiden dus niets anders dan ramp en wee, een hulpeloozen, onvermijdelijken dood. Wij kristenen gelooven, hopen en betrouwen in een alver- mogenden, alwijzen, algoedertieren God, Eén van wezen, Drie vuldig van Persoon, overal tegenwoordig. Ook de Boeddhisten en andere Verre Oostersche secten gelooven in één God, een van wezen, Trimoerti, drievuldig in persoon, Brahma, Vishnoe en Shiva. Neptunus, de zeewatergod daarentegen, hij, is één in per soon, zoowel als één in zijn wezen. Met zijn wezen, dus zijn persoon, is hij in alle zeeën tegenwoordig. Zijn almacht komt in de oceanen tot uiting. Meer bepaaldelijk verblijft die geducb god evenwel in de duizend vademen diepe kolken der wierzett of in verzwolgene paleizen, door menschenhanden opgebouwd. Oceanografen weten te vertellen van wijduitgestrekte lano streken, even groot en zelfs grooter dan Europa, getuige Atlanï dat heerlijk landZij verzonken tienduizenden jaren geleden in! diepten der oceanen. Een stillen nacht, aan de oevers dier zeeën nedergezet: wordt duidelijk nog de stem van bronzen klokken uit de diept: waargenomen, als blijkt het geval te wezen nabij de Inscape Roel in de Hebriden groep. Dat die werelddeelen, met hun weidse! steden, hun ongeëvenaarde beschaving, hun trotsche paleizen 8 monumentale gebouwen, hun menigvuldige schatten van kuoï werken en kostbaarheden hebben bestaan, lijdt niet den minst: twijfel voor alle lichtgeloovigen en eeuwen achteruitblikkenii natuurvorschers. In die heerlijke paleizen, welke tot heden ongeschondt bewaard zijn gebleven als vóór zij werden verzwolgen is het, niet alleen met zijn geest, maar nog met zijn algeheele persoonlij! heid Neptunus verblijf houdt. Subtiel zijnde van lichaam, verschiji plots de watergod, met zijn geduchten drietand gewapend, op deinende baren eener onstuimige zee, om den vermetele welke zit op die bruisende, tuimelende, stortende, kokende, huilende wati ren durft te wagen het moordend staal door het lillend vleest van het lichaam te slaan, en dit den haaien tot welkome aan te bieden. Neptunus' vazaHen, waterduivels en nikkers welke legioenen de wierzeeën bevolken staan immer paraat om op wenk van den meester dezes bevelen stiptelijk, getrouwelij algeheel, op den stond zelf, ten uitvoer te brengen. De duizel vademen lange wieren zijn als de zoovele vangarmen der wat: duivels, vampiers, aan welker muil en welker klauw geen schept ling ontsnapt. Die wieren ontspruiten uit de kloven der rotsen o den bodem dier onpeilbaar diepe zee. O 1 geheimnisvol zijn de wierzeeënEén bekend we» slechts ware het mogelijk ons, nietige menschen, met eenige zekd heid, iets bepaaldelijks over die wonderlijke tooverwereld1 ontsluieren, namelijk de aal, beter gezegd de Leptocephalt brevirostris, dé larve van den aal. ft Vervolgt) om 2 i Duive hoek c straat, De daartc behoo overst des Ki pleeg> Ko< sel, ge naam: met ei Gel Gel Koi legen ter pli E, nu 17 are Gel Gel Koi te Mc plaats Duma 10 ces Gel Ge om 3 gemei huis. Stud tham De openl Ee geleg Keib< rooi >eC ln( koop te 2 i herb DeC Ei straa Voo Not: Bi straa E. lcgei te Lc Erpe Stuc li D opei K land Ma: brui K veld We is Bijzonder aanbevolen door de Deskundigen

De Koornbloem | 1936 | | pagina 4