Aalstersche Figureo Notarifeele Annoncen VOETBAL Bemesting der weilanden. Hofstede, Landen en Meerschen Een schoon Woonhuis met Werkhuis Openbare Veiling van EEN WOONHUIS thans Café CLI Wo BOUWGRONDEN JAPAN Ter bevordering van de tarweteelt. Teneinde het land vrij te maken van den invoer van vreemde tarwe die voor al uit Australië wordt betrokken, heeft de Japansche Regeering een grootsche actie op touw gezet tot uitbreiding der inlandsche tarwevoortbrengst. Met dit doel werd een krediet van 1 millioen yen (8,4 millioen frank) op de staatsbegroo- ting uitgetrokken. Ridder Frans De Schoutheete van Zuylen. Deze de Schoutheete zag te Aalst het levenslicht den 6 Februari 1532, en werd, voor zijn dapperheid, in den veld slag van St-Quentin, in 1557, ridder ge slagen, met den titel van Heer van Erpe. Men zag hem later opvolgenlijk schild knaap aan het Hof van Maria, koningin van Hongarië, bottelier van den hertog van Savooien, en, eindelijk, aangesteld bij brieven van 22 Augustus 1560, gou verneur en baljuw der stad en kastelnij van Kortrijk. Hij werd. in den nacht van 22 October 1577, op bevel van Frans de la Kethulle. samen met den hertog van Aerschot, Drisius, bisschop van Brugge, Rythovius, bisschop van Iper, Maximiliaan Vilain XII1I, heer van Rassegem, gouverneur van Fransch- Vlaanderen, Kornelis deScheppere, heer van Eecke, Frans van Halewyn, heer van Swevegem, gouverneur van Aude- naarde, en anderen, nagejaagd, gevat en in den kerker geworpen. Doch de Schoutheete ontsnapte, in den nacht van 16 Juli 1579, en hij stelde zich dan aan het hoofd der Malcontenten, met de welke hij oorlog voerde tegen de Gent- sche volksmenners, tot in 1585, wanneer de stad Gent haar poorten opende voor den hertog van Parma. De la Kethulle, woedend over de ontsnapping van de Schoutheete, wierp zich op deszelfs eigendommen, plunderde zijn heeren woning, te Kortrijk, en stak het vuur aan zijn kasteelen van Erpe, Laerne en Moesscher, en in meer dan twintig zijner pachthoeven. De Schoutheete was tweemaal getrouwd geweest. Hij stierf den 10 April 1596 en werd, te Rijssel, bij zijn gade, Anna van Montmorency, begraven, terwijl zijn hart naar Laerne overgebracht werd. waar men nog zijn grafzerk ziet. Een Schouteten Napoleon, ge boren te Kortrijk, in 1808, kwam zich te Aalst vestigen in de Pontstraat, nr 4 (huis waar M.Alfons Volckaert gewoond heeft) tusschen het tijdperk 1830-1840, waar hij het beroep van haarkapper uitoefende. Zijn vrouw heette Guez Maria-Josepha en was modiste. Uit dezen echt werd, den 3 Mei 1841, gebo ren Schouteten Alice, die, als modiste, stierf in de Bierstraat, nr 1. Napoleon Schouteten overleed te Aalst, den 12 December 1859. Waren dat afstammelingen van rid der de Schoutheete Alice Schouteten, hoog van gestalte, met edel en indruk wekkend voorkomen en statigen tred, beweerde het. P. V. N. Klachten van allen aard dienen gedaan aan volgend adres Mr O. Caudron, Bestuurder R.U.Z. Aalst. Bij Sportkring Aalst-Mijlbeek. Voor tamelijke opkomst en onder een ideaal voetbalweertje vatten ons rood- witten Zondag den kamp aan tegen de vrienden van Haaltert. Onmiddellijk nestelen de onzen zich in het kamp der tegenstrevers, doch hun doel verdediger, door de kans geholpen, is niet te ver schalken. De Sportkringers zijn voort durend in de meerderheid, en nochtans is het Haaltert die bet eerste doelpunt net aan den 17e minuut. De onzen ne men het echter zoo niet op en doelen nog tweemaal voor de rust. Een straf schop tegen Haaltert wordt neven ge geven. Na de rust zijn de Rood-Witten vol ledig meester van het terrein en Haaltert heeft handen en voeten vol om zijn doel te beschermen. Sprortkring zal nog drie maal den keeper van Haaltert het na kijken geven en einde komt met eene verdiende overwinning van 5 1. Haal tert beschikt over een zeer moedig ploegje doch is eene klas minder. Heden Zondag doen we de reis naar Kemzeke. Spelers opgepast, laat u niet verrassen. Haalt het geestdriftige spel uit der laatste weken en de punten ko men naar Aalst, en wij verstevigen onze positie om bij de minste verzwakking der kopploeg, hare plaats in de algemeene rangschikking in te nemen. gedood zonder uitzondering!... Roxon is 100 7„ doeltreffend Roxon is gemakkelijk te gebruiken Raxon is van onbeperkte bewaring Roxon is onschadelijk voor menschen en huisdieren. Nu het vee de weide verlaten heeft, moet overgegaan worden tot minerale bemesting. Weiden ontnemen in groote mate pot- asch aan den grond. Potasch verwekt, buiten de aanzien lijke opbrengstvermeerdering een betere samenstelling der weiden. Zij verhoogt onder andere de verhouding aan vlin derbloemige planten, klavers, hoppe- rupsklavers, en ook deze der grassen die een groote hoeveelheid voedingswaarde bezitten. Geef regelmatig 800 tot 1200 kgr. syl- viniet kaïniet ofwel 300 tot 400 kgr. chloorpotasch per hectare aan uwe wei den, buiten de normale dosissen fosfoor- zuur en stikstof. Indien uwe weiden door mossen wor den ingenomen, zullen 1000 kg. fijnge malen sylviniet- kaïniet per hectare, die mossen vernietigen. (Ingezonden). Ongelooflijke Lichtzinnigheid Studie van Notaris MOYERSOEN, te Aalst. Openbare Verkooping van te Ottergem en Meire. De Notaris MOYERSOEN te Aalst zal namens wie het behoort openbaar verkoopen Gemeente Ottergem. Koop een. Eene hofstede met af hangen, boomgaard en tuin, aan de Keerstraat, sektie A nr 580, 581c en 581d, groot 19 a. 10 ca. Begrijpende woonhuis, schuur, koe stal met voederij, varkenskoten en aller hande stallingen. Voorzien van putwater. Op te leg gen boomprijs 500 fr. Onmiddellijke ingebruiktreding. Zichtbaar alle dagen. Zich wenden tot Mr Arth. Van Hauwermeiren, Ge meenteschool, Ottergem. Laatst bewoond door dame weduwe Petrus De Waele. Koop twee. Een perceel meersch aan de Keerstraat, sektie A nr 582a, groot 25 a. 10 ca. palende noord koop een en de Koedreefoost Felix Redant zuid de beek en Mr Van Damme en west de straat. Op te leggen boomprijs 800 fr. Onmiddellijke ingebruiktreding. Koop drie. Een perceel land Ses- kenskouter sektie A nr 212c, groot 17 a. 80 ca., palende noord de Kinderen De Winter oost Mr Romain Redant zuid de Kinderen Clompen en west de baan. Gebruikt door Mr Frans De Waele. Koop vier. Een perceel meersch en bosch, Keerstraat, ter plaats Almei sektie A nr 425b, groot 47 a. 50 ca., pa lende noord Mr Hanssens oost de straat, zuid Mr Frans De Waele en west Mr Van den Steen. Gebruikt door Mr Frans De Waele. Op te leggen boomprijs 800 fr. Verdeeld in noord- en zuidhelft. Koop vijf. Een perceel land Wo- lenkouter sektie A nr 829, groot 28 a. 10 ca„ palende noord en oost MrBenoit Lemaire zuid Mr Gustaaf Schockaert en west den voetweg. Gebruikt door MM, Frans De Waele en Georges Van de Velde. Gemeente Meire. Koop zes. Een perceel land, "Mei- renbosch sektie A nr 91b, groot 21 a. 60 ca. palende noord de veldbaan, oost dame weduwe De Moor, zuid Mr Alf, De Smet en west Mr Van Droogen- broeck. Gebruikt door Mr Alfons Govaert te Meire. Eenige Zitdag Maandag 9 November 1936 om 1 uur namiddag, ter herberg In de Klok gehouden door Mr Gustaaf De Boeck, te Ottergem, Dorp. Bij uitscheiding van bedrijf. Openbare Verkooping van te Wanzele, Kouter, nr 9, steenweg naar Lede, groot 8 aren 20 ca., omvattende onder- grondsch grooten en grooten kelderop het gelijkvloers twee kamers zicht ge vende op de straat, keuken en kelder kamer, verders koer, groot werkhuis (8 m. diep) en uitgehaagden hof met tien fruitboomen in volle opbrengst boven groote zolder. Voorzien van putwater en electrische verlichting. Dit alles in besten staat van onder houd. Bewoond door Mr Angelus De Kerpel. Onmiddellijk ingebruiktreding. Eenige Zitdag Dinsdag 10 November 1936 om 1 uur nam. ter herberg Inde Vlas bloem gehouden door Mr Jozef De Spiegeleer, te Wanzele, Kouter. Bij uitscheiding van bedrijf. Huismeubelen, als 2 Leuvensche sto ven, 2 tafels, stoelen, kassen, potten en pannen, posturen, bed met ressort en matras, ladder, kruiwagen, waschma- chien en verders klein landbouwers- alem. Wagenmakers- en schrijnwerkers- alem als hangbord, zware hamers, kap mes, vijlen, beitels, boren, zagen, schoe- pers, 2 schaafbanken, draaibank, sleu tels, snijmessen, ijzeren en houten ser geanten, slijpsteen, partij moluurscha- ven. ploegschaven enz. Partij houtals olmen planken van 1/2, 6/4, 2, 3 en 4 duim eiken 3 duim planken, esschen 3 duim planken, kana- da en deelen planken van 3/4 en 6/4 duim wilgen kruiwagentreemen en een hoeveelheid boschhout dienstig voor assen van wielen, genaamd dommen. Op Dinsdag 10 November 1936 om 8 1/2 uur stipt voormiddag, ten huize van Mr Angelus De Kerpel, te Wanze le, Kouter, nr 9. Gewone voorwaarden, gereed geld. Studie van Notaris DE VIS# te Aalst« Bij Licitatie. Openbare Verkooping van met een Perceel Meersch-.„-J te Meire, Magerstraat. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter van het Kanton Aalst, met de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816, open baar verkoopen Gemeente Meire. Koop een. Een woonhuis met af hangen en hof, gestaan en gelegen te Meire, Magerstraat, met eene; grootte van 6 aren 98 ca. Begrijpende op gelijkvloers groote café, salon, keuken, inrijpoort met ga rage, twee stallen, koer en hof. Op het verdiep 5 kamers. Voorzien van pomp- en regenwater en gansch verlicht met electriek. Koop twee. Een perceel meersch gelegen achter voorschreven woonhuis, met eene grootte van 8 aren, palendeMr Poelaert, het Klooster en de Commissie van Openbaren Onderstand. Boomprijs 750 fr. Er is een uitweg naar de weide over den eigendom van Mr Poelaert. Onmiddellijk beschikbaar. Bewoond door de verkoopster dame weduwe Frans De Ryck-Vers:raeten. Enkele Zitdag Donderdag 12 November 1936 om 3 uur namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, Aalst, Kapellestraat. stegen is in September tot 705 (tegen over 667 in Maart 1.1. en 606 in Maart 1935). De stijging der productiekosten bedraagt dus niet meer 10°/°> doch al reeds meer dan 16 en neemt geleide lijk toe. Een ander uitzicht der diagen dus Wat onze landbouwers betreft deze voelen maar al te goed aan hunnen geldbeugel dat hun bedrijf nog steeds in 't sukkelstraatje zit en zijn niet vatbaar voor de methoden van autosuggestie welke de Regeering en hare Ministers op hen willen toepassen. De geleidelijke afname der varkens- j pest. Naar wij vernemen zijn de gevallen van varkenspest reeds gevoelig vermin derd. In de eerste helft van Oktober 1.1. waren er slechts 69 hoeven met 1223 varkens door de ziekte nog besmet, ter wijl in de tweede helft van September de ziekte nog waargenomen werd op 263 landbouwbedrijven beschikkend over 3383 varkens. Vanaf 26 der maand Ok tober 1.1., werden het houden van var kens- en biggenmarkten alsook het ver voer dezer dieren opnieuw toegelaten. De gezondheidsmaatregelen werden ook grootelijks verzacht zooals vermeld in ons vorig nummer. Ingevolge de nieuwe maatregelen wordt rond eiken haard van varkens pest, zoo bestaande als nieuwe, een kring gevormd van 3C0 meter straal, waaruit de dieren niet mogen komen, zonder de toelating van den veeartsenij- kundigen inspecteur. Die kring mag op voorstel van dezen ambtenaar uitgebreid worden. Binnen deze strooken wordt de optelling gedaan van al de varkens, die iedere landbouwer bezit. NEDERLAND Contingenteering van den invoer van veekoeken. Een wetsontwerp is ingediend tot regeling van den invoer van veekoeken ter vervanging van het koninklijk besluit van 1 Augustus 1936. Het wetsontwerp heeft voor doel aan de olieslagerijen een vergelding te geven voor de aanzienlijke vermindering welke de uitvoer van oliën heeft ondergaan door de maatregelen getroffen in den vreemde. Als basisjaren voor vaststelling der invoercontingenten zullen genomen wor den het tijdvak gaande van 1 Augustus 1935 tot 1 Augustus 1936. Het percen tage van deze contingenteeringen werd op 100 gesteld van gemelde basisjaren, om de voorziening van veekoeken te vergemakkelijken. CUBA Betere vooruitzichten in het suiker bedrijf. Sedert verleden jaar is de marktpositie van suiker in Cuba merkelijk verbeterd en men is geneigd daaruit te besluiten dat de economische toestand niet op timisme dient beschouwd te worden. De middenprijs van Cubaansche suiker ge durende het eerste halfjaar 1936 was 2.66 dollar per 100 lbs tegenover 2,19 in 1935. Het is de hoogste prijs die sedert 1927 genoteerd werd. De Belgische uitvoer naar Cuba steeg van 8.902.000 fr. in de 7 eerste maanden van 1935 tot 11.179.000 fr. in 1936 en blijkt voor verdere, uitbreiding,vatbaar. baar vei Koop lt Erem jteenwe (0 ca. G Romani Koop lt Erem 10 aren iteenwe Vaeren Koop lt Eren iteenwt grootte Gebr Aloïs ti Een nabij di Itu kac grootte Gebi Benoit C om 4 u Haring Bombe straat. De I ten ver baar vi Een gestaai Moors kadasti 538R i 7 aren taris B 4 Febr sectie 1 86 ca. Van I Augus tie E i 86 ca., van de Verdc looze i van ac Beg neden] kamer Grc Flor ft om 3 i Matrc Camn Studi Me ambtj beide baar Eei straat 2a„ 1 met 2 groot kleini huis koolk verdi het 2 Gr Vi stads In toog Ini E om 4 "In 1 terlit om het E I Aah baai gen Aali (kur de e tie E poo keu ten C Openbare Verkooping van te Erembodegem en Welle nabij den Ninoofschen steenweg. De Notaris DE VIS te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, open- Zt'e verv. Notariëele Aankondingen 5 bh wik Bijzonder aanbevolen door de Deskundigen Meerderjarigheid gaat hij velen helaas niet samen met voorzichtigheid. Om te ge- looven aan een gevatte kou is nel voor velen noodig zich ook werkelijk ziek Ir gevoelen of het bed te moeten houden. Eu toch is het zoo eenvoudig zich te beschermen. Wanneer U namelijk voelt dat U een kou hebt gevat, hetgeen zich door enkele koude rillingen kenmerkt, laat het dan niet verder gaan, ntaar grijpt onmiddellijk in door 1-2 Aspirine-tabletten te nemen. Zij geven aan het organisme de warmte die het noodig heeft in den dagelijkschen strijd tegen d< gevaren van het momenteele seizoen.

De Koornbloem | 1936 | | pagina 4