Gemengde Berichten De Wanmolen van Sus Roskam Notariëele Annoncen t Notaris Tl BB A UT De telling zal ook geschieden voor de landbouwpaarden van minder dan 1 jaar, van 1 tot onder de 3 jaar, van 3 jaar en ouder toebehoorende aan de uitbaters van voormelde teelten. Zijn verplicht hunne aangifte te doen voor de telling, de personen die op 1 Juni 1939 minstens een oppervlakte van 1 are bezitten bezaaid met hooger vermelde graangewassen en van min stens 10 aren beplant met aardappelen. De personen die minstens een are van voormelde graangewassen verbouwen, moeten eveneens de oppervlakte van hun aardappelteelt aangeven indien deze grooter is dan 1 are. De aangiften betreffende de aard appelen moeten eveneens de perceelen omvatten, waarvan de oogst reeds vóór 1 Juni zal gedaan zijn. i De aangiften dienen gedaan bij 't ge meentebestuur van 1 toten met 15 Juni as op officieele formulieren. Van de aangifte dient een ontvangstbewijs vol gens officieel formulier afgeleverd aan den aangever. De aangiften mogen in geen geval tot fiscale doeleinden benuttigd worden, zij moeten de Regeering in staat stellen eventueel premiën toe te kennen of hulpmaatregelen te treffen ten voordeele van den landbouw. Een commissie samengesteld uit den burgemeester der gemeente of zijn ge machtigde en vijf landbouwers, aange wezen door den gemeenteraad, wordt er mede gelast zijn medewerking te ver- leenen aan de inrichting der telling. Wij raden onze leden aan tijdig en nauwkeurig hunne aangifte te doen aan het gemeentebestuur, daar zij de basis vormt van de steunmaatregelen welke de Regeering eventueel zal treffen ten voordeele van den landbouw. Zij mo gen niet verwaarloozen een ont vangstbewijs, behoorlijk ingevuld vol gens officieel model, van hunne aangifte te eischen. Onze uitvoer van tuinbouw producten naar Duitschland. Volgens een officieele mededeeling heeft de Duitsche overheid met ingang op 1 Mei volgende regeling getroffen ten opzichte van den invoer van Belgische tuinbouwproducten Aardappelen i De invoer is slechts toegelaten voor zooverre de aardappe len werden geteeld in eene plaats gele gen buiten een straal van 50 km. van allen coloradokeverhaard en dat zij be geleid wezen van een oorsprongs- en gezondheidsgetuigschrift.Praktisch komt deze maatregel neer op een uitvoerver bod van Belgische aardappelen naar Duitschland. Kopkoolen (roode, witte en groene kool)De invoer is toegelaten tusschen 1 April en 14 November, mits zij ge- kuischt en vrij wezen van aarde en be geleid van een oorsprongs- en gezond heidsgetuigschrift. Tusschen 15 November en 31 Maart is de invoer toegelaten zonder getuig schrift. Serretomaten i De invoer is toegela ten van 1 April tot 14 November mits begeleiding van een oorsprongs- en ge zondheidsgetuigschrift en een verklaring van den officleelen Plantenziektenkun- dlgen Dienst waardoor werd bevestigd dat het wel serretomaten zijn. Van 15 November tot 31 Maart is de invoer toegelaten zonder getuigschrift. Ondéraardsche knollen en bollen en andere onderaardsche deelen van ge wassen (b.v. ajuin, wortelen, asperges, schorseneer, koolraap, radijzen). Van 1 April tot 14 November, is de Invoer er van toegelaten mits gekuischt, vrij van aarde en wortelen, en begeleid door een oorsprong- en gezondheidsgetuig schrift te zijn. Van 15 November tot 31 Maart is de invoer toegelaten zonder getuigschrift. Meloenen, komkommers, pompoenen, boonen, erwten, bladselder, witloof. De invoer is toegelaten van 1 April tot 14 November, begeleid door een oor sprong- en gezondheidsgetuigschrift. Van 15 November tot 31 Maart is de uitvoer toegelaten zonder getuigschrift. Warenhuisbloemkoolen. Van 1 April tot 31 Mei, is de invoer slechts toege laten wanneer de verzending begeleid is door een oorsprong- en gezondheids getuigschrift en van een verklaring van den officieelen Plantenziektenkundigen dienst, waardoor bevestigd wordt dat het wel warenhuisbloemkoolen betreft. Van 15 November tot 31 Maart is de invoer toegelaten zonder getuigschrift. Warenhuisspinazie en salade. Van 1 tot 30 April is de invoer toegelaten be geleid door een oorsprong- en gezond heidsgetuigschrift en een verklaring van den officieelen Plantenziektenkundigen dienst, dat het wel warenhuisspinazie of salade betreft. Van 15 November tot 31 Maart is de invoer toegelaten zonder certificaat. FruitDe invoer van Belgisch fruit is het heele jaar toegelaten zonder gezond heidsgetuigschrift. Andere niet genoemde groenten{ ker vel enz.) Van 15 November tot 31 Maart is de invoer van niet genoemde versche groenten van allen aard en ver- sche deelen van gewassen, uitgenomen aardappelen, toegelaten zonder getuig schrift. Behalve voor aardappelen en bloem- koolen uit vollen grond, is deze regeling rp het eerste zicht niet zoo kwaad. Doch de groote hinderpaal voor een regelma- tigen handel met Duitschland blijft de deviezencontiugenteering. Deze nu wordt van jaar tot jaar erger. De Nationale Paardenprijs- kamp. De Jaarlijksche Nationale Paarden- prijskamp voor voorttelende Belgische trekpaarden wordt dit jaar gehouden op Vrijdag 9, Zaterdag 10 en Zondag 11 Juni a.s. in de groote Eeuwfeestpaleizen (Heysel) te Brussel. Tot den wedstrijd worden alleen toe gelaten paarden die in het Studbook in geschreven zijn. De deelnemers kunnen, ten zetel der Koninklijke Maatschappij Het Belgisch Trekpaard alle inlich tingen en inschrijvingsbulletijns beko men. Er worden prijzen voor een be drag van 425.000 fr. voor dezen prijs kamp voorzien. Zullen achtereenvolgens beoordeeld worden 's Vrijdags: De hengsten en merriën van groote gestalte, de Ardenner heng sten en merriën. 's Zaterdags de hengsten en merriën van kleine gestalte, de beste voortbren gers (hengsten merriën). 's Zondags morgensde kampioe nen en de loten van vier merriën. 's Zondags namiddag te 2 uur zal het defilee plaats hebben der bekroonde paarden en de uitreiking der prijzen. De plechtigheid zal vereerd worden met de aanwezigheid van den Koning. Seizoenarbeiders. De Nationale Dienst voor Arbeidsbe middeling en Werkloosheid heeft in de pers een mededeeling gepubliceerd waaruit blijkt dat op elk gewestelijk bu reel men de lijst bekomen kan der be schikbare seizoenarbeiders, alsmede alle gewenschte inlichtingen. Op aanvraag begeeft afgevaardigde zich ter plaatse. Het betreft hier in hoofdzaak beetenhak- kers. vlasbewerkers en hooiers. De gewestelijke bureelen van den Dienst zijn in het Vlaamsche land ge vestigd te Aalst, Brussel. Brugge, Den- dermonde. Diest, Eekloo, Geeraards- bergen, Gent, Herentals, leper. Kortrijk. Leuven, Mechelen, Moeskroen, Neer- pelt, Oostende, Roeselare, Ronse, St Ni klaas. Sint Truiden, Temsche, Tielt, Tongeren, Turnhout en Veurne. 5e ZWITSERLAND Ondersleuning van den melk- prijs. Om den melkprijs op peil te houden tot 31 Juli a s., heeft de Zwitsersche Bondsraad besloten vanaf 1 Mei 1.1. aan de Zwitsersche centrale van voort brengers voorschotten toe te staan voor een bedrag van 3 millioen Zwitsersche frank (ongeveer 20 millioen Belg. fr.). NEDERLAND Internationaal Grasland- land. Economische vraagstukken. 5. Voedingswaarde en conserveering van graslandproducten. 6. Aanleg en onderhoud van sport- en vliegvelden. Sekretariaat Dr C.K Van Daalen, te Bilthoven, Nederland. POLEN Wetsontwerp tot reglemen teering van den verkoop van krachtvoeders. Het'Ministerie van Landbouw maakt een wetsontwerp klaar tot reglementee ring van den verkoop van krachtvoe ders zemelen, bloem, lijnkoeken enz. Het ontwerp zou het minimum procent van voedende bestanddeelen vaststellen en het maximum procent van andere stoffen. De verkoop der voeders die niet beantwoorden aan den vastgestelden standaard, zou verboden zijn. Gemengde voeders zullen nog enkel mogen verkocht worden onder verpak king vermeldende de gebruikte grond stoffen. Krachtvoeders 'verkocht zonder ver pakking zullen op aanvraag van den kooper kunnen onderworpen worden aan ontleding welke zal geschieden door toegelaten laboratoria door het bevoegd Ministerie- Het ontwerp zal onderzocht worden door de Vereeniging der Landbouwka- mers en Landbouworganisaties. Congres. Het Vijfde Internationale Grasland- Congres wordt in 1940 in Nederland gehouden. Het congres wordt georganiseerd onder de auspiciën van de Vereeniging "Internationaal Grasland-Congres», die haar zetel heeft te Leipzig, Johannes- allee. 23. De regeling van het vijfde congres geschiedt door het Nederlandsche Be stuur, waarvan Ir. D.S. Huizinga te 's Gravenhage voorzitter is. Het eerste graslandcongres werd in 1927 in Duitschland gehouden, het tweede in 1930 in Zweden en Dene marken, beide onder den naam van "Sa menkomst van Graslanddeskundigen uit de Noord- en Midden-Europeesche landen» Te Zurich werd de vereeniging "In ternationaal Graslandcongres» opge richt, die ten doel heeft de werkzaamhe den tusschen de opeenvolgende con gressen voort te zetten en de continuïteit te bevorderen. Het vierde congres werd in 1937 in Engeland en Schotland ge houden onder den naam "Internationaal Graslandcongres» De voordrachten worden van 27 Juni tot 2 Juli te Noordwijk gehouden. Na de zittingen wordt van 3 tot 9 Juli per autobus een reis door eenige interessante graslandgebieden in Neder land gemaakt. O.m. zal een bezoek worden gebracht aan de Wieringer- meer, de Landbouwhoogeschool en enkele Proefstations. Na de reis door Nederland volgt een tocht door België van ten hoogste twee dagen, waarbij o.m. het Land van Herve en Veurne-Ambacht bezocht worden. Het congres is onderverdeeld in de volgende secties 1. Grond en bemesting. 2. Genetica, kweeken en zaadpro ductie. 3. Sociologie en ecologie. Botanische analyse van grasland. 4. Behandeling en gebruik van gras- i ROEMENIE Expertise en ontledingstalcsen voor den uitvoer van granen. Ingevolge voetstappen gedaan door de Vereeniging van graanuitvoerders, heeft de Commissie der Vereeniging van Landbouwkamers beslist deze[ taks te verminderen op 100 lei per wagon granen. Indien dej'hoeveelheid 5 wagons overtreft, zal de taks 40 lei bedragen per wagon. Het maximum der taks is be paald op 3000 lei, indien de uitgevoerde hoeveelheid een hoogere heffing moest meebrengen. VENEZUELA Invoer van aardappelen. Blijkens een mededeeling van het ge zantschap te Caracas, zijn deze dagen nieuwe voorschriften uitgevaardigd voor den invoer van aardappelen in Vene zuela. Voor alle langs La Guaira en Puerto Cabello in te voeren aardappelen zal in 't vervolg een invoervergunning worden vereischt. De Venezuelaansche regeering zal bij de afgifte van die vergunningen voor- loopig rekening houden met reeds ge plaatste orders. Bisdom Gent. - Groote Vakantiebedevaart naar Lourdes van 2 en 3 tot 11 en 12 Oogst. V(jf speciale treinen. 1° Rechtstreeksche reis 2° Langs Lisieux, Mont-St-Michel, Rocamadour, Nevers 3° Langs Lisieux, St- Laurent- s/Sèvre, Parijs. Uit Aalst385,— frank. Inlichtingen bij Mevr. Van de Kerck- hove-Cercelet, 15, Burgemeesterplein, Aalst. Symphonlsche Kunstkring Lyra b) Uw parelmoeren Tanden. 4. Klavier (Em. Bosquet a) Prélude. b) Scherzo. b) 1. Aanspraak door Herman Teir- linck, Raadsheer des Konings. 2. Liederen Armand Crabbe, Baryton der Scala van Milaan.) a) Het Kerksken van te Lande b) Hulde. 3. Adagio der Symfonie in sol kl. t. 4. Orgel (Lod. Joos). Allegro con fuoco. 5. Fantaisie op twee Vlaamsche volkswijzen Inkom 5 fr. Bespreekbureel Huis Vriamont, 25, Regenciestraat, Brussel. Tel. 12 05.12. Zondag 4 Juni, te 20 uur, ten lokale De Koornbloem Gr. Markt, Aalst, Groot Muzikaal Avondfeest, onder leiding van den Heer Jef Cammaert, met de medewerking van Mevrouw Pietsier, kunstzangeres, en de Heer Ach. Kiekens, violoniste, bekroond met de Regeerings- medalie en den prijs Stephan De Jonghe. Dit kunstfeest wordt alle leden en muziekliefhebbers kosteloos aangeboden. Het Bestuur rekent dus op een talrijke opkomst. Wie een aangenamen avond wil doorbrengen en van het schoone en edele der muziekkunst wil genieten, kome naar dit feest en geven alzoo. door hunne tegenwoordigheid, een blijk van genegenheid en aanmoediging. Nationale Hulde August De Boeck. Zondag 4 Juni 1939 om 15 uur, in de groote zaal van het Paleis voor Schoone Kunsten, 23, Ravensteinstraat, Brussel. Programma a) 1. Aanspraak door Joz. Jongen, be stuurder, van het Kon. Konservat. te Brussel. 2. Dahomeaansche Rapsodie. 3. Liederen (Jacq. de Kesel, Soliste van de Kursaal van Oostende.) a) In het Woud. De Britsche Vorsten worden in Canada overal met de meeste geestdrift ontvangen. Koning Georges vierde zijn verjaar dag te Ottawa. De koningin sprak voor de eerste maal in het openbaar, dit ter gelegenheid van de eerste steen legging van het Paleis van het Hooger Gerechtshof». Verleden Zondag werd te Gent de vijfde Landdag van het V.N.V. gehou den. Een stoet met deelnemers trok door de stad. Deze Landdag was een groot succes. Te Montreal werd het eerste Gala diner gegeven ter eere der Britsche Vorsten. Hiervoor waren Belgische druiven uitgezocht uit de streken van Hoeylaert en speciaal naar Canada ge zonden. Deze heerlijke vruchten prijkten dan op de koninklijke tafel. Een lekkere schotel rijstpap doet goed bij warm weder. Het verfrischt en verkloekt en helpt mee tot meer melk- verbruik. Gebruikt steeds de prima geglansde keukenrijst R.U.Z. om fijne pap te maken. Een proef zal iedereen over tuigen. In een kliniek te Athene (Grieken land) brak brand uit. Het vuur ver spreidde zich met een razende snelheid, en weldra was het gansche gebouw in een vuurzee herschapen. In de operatie zaal was een heelmeester een persoon aan het opereeren van blinddarm, toen het vuur de operatiezaal bereikte. De dokter bleef echter kalm, werkte door tot hij gedaan had, nam tenslotte zijn patiënt op de armen en vluchtte er mee naar buiten. Pas waren beiden in veiligheid of het gebouw stortte krakend ineen. De gevangenis van de Vatikaan- stad staat op dit oogenblik leeg. Dit kan men van niet veel soortgelijke instellin- j gen zeggen. Het komt echter doordat de laatste gevangene genade ontving bij de kroning van Paus Pius XII. Imianitoff, een vreemde Jood, welke zich voor dokter uitgaf en lang een voor name rol speelde in het Belgische Minis terie van Volksgezondheid, is thans voor zijn rechters verschenen. Hem wordt ten laste gelegd het vervalschen van Engelsche militaire documenten, het ge bruiken van valsche zegels, het onwettig dragen van den titel van dokter in de geneeskunde en aftroggelarij. Zondag was het de 100e verjaardag der opening van de koninklijke Biblio theek van Brussel. Te dier gelegenheid had een tentoonstelling plaats in de ge bouwen der bibliotheek. De koning evenals verschillende per sonaliteiten waren tegenwoordig bij deze aangelegenheid. Te Leuven had onder groote belang stelling het Congres plaats der Vlaam sche Vereenigingen voor beschaafde omgangstaal. Door verschillende spre kers werd gewezen op het belang de zuivere Vlaamsche taal te gebruiken. Een lastig karweitje wanneer men iets wil verdienen met zwljnenkweek I En nochtans is het zeer gemakkelijk met de volledige voeders R U.Z. Vraag inlichtingen en we zullen U cijfers voorleggen die U zeker zullen verbazen. Leentje melkt de koe. Striepe striepe striepe stroe. Leentje melkt de bonte koe Striepe striepe striepe stroe, Leentje wordt van 't werken moe. Ouw gij Belle blijf toch staan Moet ik u dan weerom slaan 1... Zwierig gaat de staart omhoog, Kletse 't is in Leentjes oog. Leentje staat boosaardig op, Geeft de koe een flinken klop Maar dat gaat het beest niet wel. Want ze heft haar pootje snel. Pluf 1 daar gaat den emmer al. Bij de deure van den stal,... Nu is 't melken vlug gedaan Leentje heeft de koe verstaan. I. V. De geliefde Engelsche koningin moeder Mary werd het slachtoffer van een auto-ongeval.Het rijtuig waarin ze zich samen met twee andere personen bevond, kantelde om tengevolge eener vrij erge botsing met een vrachtwagen. Gelukkiglij k werd noch de vorstin noch de andere inzittenden gekwetst. Door een Russische geleerde werd een nieuw produkt uitgevonden om lijken te balsemen. Door een dood lichaam met deze stof te bestrijken, ver steent het. De uitvinder bewerkte als proef een voet en dit lichaamsdeel is zóó hard geworden, dat men het zelfs met een hamer niet kan stukslaan. Londen werd een dezer dagen van een gevaarlijke inbreker verlost. Sinds 20 jaar oefende hij zijn ambt uit en altijd met het meeste succes. Zoo be machtigde hij over deze jaren 30 mil joen frank. Nu werd hij aangehouden en kreeg 4 jaar dwangarbeid. Lekkere koffie maken is een kunst en toch een nietigheid wanneer men de suikerijpeeën R.U.Z. gebruikt. Niettegenstaande ze goedkoop zijn is de hoedanigheid uitstekend. Kent U ze nog niet Met overgroote geestdrift werd de Nederlandsche koningin bij haar be zoek aan België te Brussel ontvangen. Duizenden en nog duizenden waren naar de hoofdstad gekomen en bevon den zich langs den weg welke de Vor stin volgde. Talrijke feesten en plechtigheden von den plaats ter eere van de hooge be zoekster. Vrouw tot landlooper die komt bedelen Maak dat ge wegkomt, of ik roep mijn man 1 Landlooper O, die ken ik wel. Da's dat kleine ventje dat gisteren zei dat 'k maken moest da 'k weg kwam, anders zou ie zijn vrouw eens halen 1 In Zuid-Slavië is de stad Bela Palanka door een stortregen geteisterd. 45 huizen werden totaal vernield. Bij de overstroomingen lieten 18 personen het leven. Het groote watervliegtuig "Yan kee-Clipper volbracht zijn tweede transatlantische reis van New-York naar Europa in de beste voorwaarden. Het reuzenvliegtuig vervoerde 112,574 brieven, eveneens vier dozijn rozen voor Koningin Mary van Engeland. Eerst nadat het vliegtuig 5 reizen Noord-Amerika Europa zal achter den rug hebben, zullen gewone passagiers toegelaten zijn. Reeds 700 personen lie ten zich inschrijven om een dezer reizen mee te maken. Het Zomerweer is welkom in ons land. Het zal ons groei en leven bren gen. Voor de veevoeding dient men op te passen vooral wanneer men een hoog vetgehalte en vaste boter wil hebben. Het Zomer-melkmeel R.U.Z. is spe ciaal samengesteld voor dit doel. Het is 't meest volledig en opbrengend voeder voor melkvee. De lersche terroristen laten weer van zich hooren. Verschillende dreig brieven werden naar Scotland Yard gezonden, waarin ze een aanslag voor spellen op het koersveld, waar de be roemde Derby van Epsom plaats heeft. Strenge politiemaatregelen zijn reeds getroffen en de openbare wegen zijn bewaakt. Toerist, tegen buffetmeisje op den buiten Kijk eens meisje, 'n wesp in mijn glas limonade BuffetmeisjeEen oogenblikje, mijn heer, 'k zal U direkt 'n lepeltje brengen». I Studie va n Aalst, Keizerlijke Plaats, 31. (Vleeschmarkt) Bij Licitatie. - De Notaris Oscar TIBBAUT te Aalst, Keizerlijke Plaats, 31, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Aalst, en met de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816, openbaar verkoopen Gemeente Wichelen. Koop 1Een perceel zaailand dien stig uoor bouwgrond, gelegen alsvoren op den Molenkouter, op "het Veken» aan den steenweg naar het Oud Dorp, gekadastreerd.sectie A, nr 584, groot 44 a. 10 ca. Gebruikt door Mr A. Steelt. Verdeeld in noord- en zuidhelft. Koop 2. Een perceel zaailand ge- legen als voren op Hangenen of Bree j aan de Drevestraat, sectie A, nrs 912 en 913, groot 57 a. 60 ca. Gebruikt door Mr F. Moerenhout te Uitbergen. 'i Koop 3. Een perceel zaailand ge legen op 't Rot, sectie B, nr 194, groot 20 aren. Gebruikt door Mr J. V.d. Meerssche. Koop 4. Een perceel zaai- en wei land op Smalis, sectie B, nrs 710a en en 71 lc, groot 17 a. 30 ca. Gebruikt door Dame We. L. Schock- aert-Meuleman. (Zie vervolg 7de bladzijde), 1

De Koornbloem | 1939 | | pagina 5