Gemengde Berichten De Wanmolen van Sus Roskam Toelagen voor Aan koop van Besproeiers Aandacht Het weerbericht GELD Maaimachines, Hooikeerders Dolle Wee^U A» Gheys Zoon fLA HOVENIERS, Ets Hugo Baeyens Men moet weten Gustaaf Vidts Loodarseniaat Uraniagroen 4 DUITSCHLAND Inrichting van Weenen als be- voorradingseentrum. Wegens het belang dat de stad Wee nen verworven heeft als centrum voor bevoorrading en verwerking voor het Zuid-Oostelijk gedeelte van Duitsch- land. zullen er belangrijke slachthuizen worden opgericht. Zij zullen toelaten elke week 12.000 zwijnen en 2.000 run deren, ter plaatse geslacht, te verzenden. Insgelijks zijn belangrijke stapelplaatsen voor granen voorzien met een inhouds- vermogen van 20 000 ton om de granen te bergen ingevoerd uit de Zuid-Ooste lijke landen, langs den Donaustroom. BULGARIJE De productie en uitvoer van tafeldruiven. Ingevolge de samengevoegde kracht inspanning van de openbare besturen, de voortbrengers en de uitvoerders, heeft de uitvoer van tafeldruiven in 1938 opnieuw vooruitgang gemaakt Ziehier enkele gegevens welke den druivenbandel der laatste jaren toelich ten 1933 3740 19.281.316 kgr. 139.794.608 1935 6620 33.995 576 248456 203 1936 4666 23.159 362 190.930.566 1937 7634 35.991.345 238.320 639 1938 12.0C2 57.205.000 553 759 915 De uitvoer van druiven vertegen woordigt in 1938 9,93 °/0 van den tota len uitvoer van Bulgarije. Hij komt wat zijn belang betreft zelf op de tweede plaats. In 1935 bedroeg dit procent 7,6 °lo en in 1929 slechts 0,49 °/0. Duitschland nam hiervan af 93 °/o der tafeldruiven. De andere invoerlanden waren Engeland, Polen, Tsjrco-Slo wakije, Zwitserland, Zweden, Noor wegen en Finland. De met tafeldruiven bebouwde opper vlakte bedroeg in 1938 25 440 Ha. waarvan 2722 Ha. werden aangelegd in 1938. De landbouwpolitiek. Het Bulgaarsch parlement heeft den Minister van Landbouw gemachtigd met de Landbouwbank een krediet opening af te sluiten van 128 millioen leva's (1 leva ongeveer 0,41 Belg. fr.) intrest gevende tegen 5 °/o en aflosbaar tot 1960, voor de volgende doeleinden Studie der bestrijdingsmiddelen van de droogte, van de ziekten en insekten der bijzonderste gewassen, verbetering der groenvoeders, ontwikkeling en verbete ring van de katoen, hennep en andere textielplanten, aankoop van geselection- neerde fruitboomen, aanleg van bosch- wegen, herbossching en normaliseering der waterloopen. De landbouwbegrooting voor 1939 overtreft deze van 1938 met 203 millioen leva en behelst een gevoelige verhooging der kredieten toegestaan aan den land bouw en den boschbouw. POLEN Kredieten aan boeren met in- pandgeving van vee. Zooals in 1938. zal het Ministerie van Landbouw ook in 1939 aan de land bouwers kredieten toestaan met als on derpand hun vee. Doel dezer kredieten is het rollend kapitaal voor den landbouw te vermeerderen, den verkoop van ma ger vee te verhinderen tegen lage prijzen en het vetmesten van het vee te bevor deren. Voor de landbouwers die meer dan 10 stuks vee bezitten kunnen de kre dieten tot 75 p h. bereiken der waarde van het vee. Deze waarde wordt van ambtswege vastgesteld op 35 grosly per kgr. levend gewicht. Voor de landbouwers met 3 tot 9 stuks vee wordt het krediet vastgesteld per stuk vee en volgens de provincie. Het kan 140 zloty's per stuk bereiken. De kredieten worden verleend voor een termijn van 6 maand en tegen den ren tevoet van 4,5 °/o. Bisdom Gent. - Groote Vakantiebedevaart naar Lourdes van 2 en 3 tot Brugge in het teeken der al- gemeane belangstelling. De illustraties, dagbladen en. tijd schriften hebben gansche kolommen ge wijd aan Brugge en zijn Memling-Ten- tooustelling, en het zoogenaamde "Doode Brugge„ geDiet thans een be langstelling die wereldsteden het be nijden. En met recht 1 Brugge heeft dien krachttoer aangedurfd en gelukt 45 der meest kostbare werken van Memling bij elkaar te brengen. Voor verscheidene honderden mil- lioenen aan schilderijen zijn tot 1 Octo ber a s. in het Stedelijk Museum onder gebracht. De Belgische Staat heeft een Mem ling reproductie op de thans in omloop gebrachte cfficieele postkaarten laten drukken. Binnen kort zal een zeer kun- stigen Memling postzegel worden uitge geven. Wanneer we vaststellen dat heel de wereld waardeert en belang stelt in die grootsche kunstmanifestatie, dan mogen we veronderstellen dat ons eigen Vlaamsche Volk niet zal ten achter blijven. Benevens de Memling-Tentoonstel ling trekt het H. Bloed-Spel de alge- meene aandacht. Meer dan 100.000 toeschouwers woonden verleden jaar voor de eerste maal dit Openluchtspel op de Groote Markt te Brugge bij. Meerdere duizen den personen moesten worden ge weigerd. Zoo komt het dat het H. Bloedspel dat bedoeld is om slechts om de 5 jaar te worden opgevoerd, bij wijze van uit zondering dit jaar opnieuw plaats heeft. Kaarten te bekomen na storting van het bedrag op postcheckrekening 409273 Comité H Bloed-Spel. Markt. Brugge, alwaar ook alle inlichtingen te bekomen zijn, mits bijvoeging van een postzegel voor antwoord. Data der opvoeringen 5, 6, 10, 12 en 13 Augustus te 9 uur 's avonds. Prijzen der plaatsen 50, 35 en 25 fr. voor genummerde tribuneplaatsen. 25, 15 en 10 fr. voor genummerde zitplaatsen. 5 fr. voor staande plaatsen. 20 °/o vermindering voor bestellingen van minstens 20 kaarten. 11 en 1 2 Oogst. V(jf speciale treinen. 10 Rechtstreeksche reis 2° Langs Lisieux, Mont-St-Michel, Rocamadour, Nevers 3° Langs Lisieux, St-Laurent- s/Sèvre, Parijs. Uit Aalst385,— frank. Inlichtingen bij Mevr. Van de Kerck- hove-Cercelet, 15, Burgemeesterplein, Aalst. De 72 jarige schoenmaker Sca- pagna wilde de Fransche grens over steken, om zijn broer in Italië te bezoe ken en werd aangehouden omdat hij geen papieren bij zich had. Hij werd op gesloten. Een der gevangenisbewaarders vond op zekeren dag een bankbriefje van 10.000 lire in den cigaretfenkoker van den gevangene. Bij nader onderzoek van al zijn kleeren bleek dat hij in zijn schoenen een fortuintje droeg van onge veer 500.000 fr. in bankbriefjes De man beweerde dat hij altijd op die manier zijn rijkdom bij zich droeg. In Nottingham (Engeland) heeft men op een geringe diepte petroleum ont dekt. In een week werden reeds 10 ton goede olie gewonnen. Men denkt dat zich meerdere oliebronnen in Oost-En- geland moeten bevinden, zoodat overal ijverig boringen worden ondernomen. In het Hydepark te Londen defi leerden 20.000 vrijwilligers voor den Koning en de Koningin van Engeland. Vooral het vrouwelijke korps had veel beziens, daar de leden voor het eerst in groot uniform in het openbaar ver schenen. Uil Weenen wordt gemeld dat de artistieke en persoonlijke zaken welke door den beroemden komponist Johen Strauss zijn nagelaten als eigendommen van de stad worden beschouwd. Officieel wordt gemeld dat de Britsche Vorsten een bezoek zullen brengen aan ons land. Dit zou door gaan in October e.k. Rapen kunnen een goed voeder zijn als ze volledig bemest worden. De voederrijkheid der raap hangt grootendeels van de bemesting af. Wie enkel de Volledige Rapenvette R.U Z. gebruikt is zeker van een groote opbrengst en van voedzame rapen. Een ontzettend ongeluk had plaats te Harelbeke. Tijdens de afwezigheid hunner ouders zijn drie kleine kindertjes, respectievelijk 4, 3 en 1 jaar oud levend verbrand. Ze bevonden zich in een plaats waar een kachel brandde. Deze kachel heeft waarschijnlijk den brand veroorzaakt waarin drie ongelukkige wezentjes een zoo gruwelijken dood vonden. Bij het prinselijk huwelijk van den Hertog van Spoleta met Prinses Helena van Giiekenland, waren niet minder dan 48 koningen en prinsen tegenwoor dig. De schitterende plechtigheid had plaats te Rome. Nadien werd het jonge paar door den Paus ontvangen. In Amerika hebb»n statistieken uit gewezen dat in het afjeloopen jaar in de Vereerigde Staten alleen 6250 jonge meisjes door verstrpoidheio bij het mo torrijden van de duo-zitting zijn geval len en gewond werden. Geweldige onweders hebben ons land op het einde van verleden week ge teisterd. Van overal kwamen berichten toe, waarbij ongevallen gemeld werden. Tal van personen werden ernstig ge kwetst. Er vielen op sommige plaatsen zelfs dooden te betreuren. Zondag had te Oostende de jaar- lijksche plechtige zeewijding p'aats. Deze maal woonde ook Prins Boude- wijn de feestelijkheden bij. Duizenden waren opgekomen om het Kroonprinsje toe te juichen. Hij zelf volgde met veel aandacht de prachtige traditionneele stoet welke door de Oostendsche stra ten trok. Duitschland heeft op het oogenblik zooveel tekort aan werkkrachten, en dit vooral in den landbouw, dat het beroep heeft gedaan op vreemde arbeiders. Nu reeds werken er in het Derde Rijk 37.000 Italianen, 15 000 Zuid-Slaviërs, 12 C00 Hongaren, 5000 Bulgaren. 4000 Nederlanders, 40Slowaken en Tsjechen. Een drie maanden oud wichtje overleed te Oostende tengevolge eener tragische vergissing Men had het kindje een oplossing toegediend welke arse nicum bevatte. Dit product was bestemd voor uitwendig gebruik. Uitzonderingen vindt men overal. Zoo zijn er ook nog enkele boeren die geen geloof hechten aan de moderne manier van voeden en vetten, en steeds voortgaan geld weg te smijten. Een enkele proef met de samenge stelde voeders en vetten RU.Z zal hen nochtans overtuigen dat ze heden een verkeerden weg bewandelen. De Duitsche winkeliers hebben or der gekregen voortaan geen wit papier meer te gebruiken en het te vervangen door gekleurd. Deze laatste soort kan namelijk veel goedkooper voortgebracht worden. Verders heeft men de koopers verzocht geen bezwaar te hebben tegen dezen maatregel. Opgepast voor de slechte beta lers Een tandarts in Miana had een zijner kliënten reeds verschillende gou den tanden ingezet, maar wanneer het op betalen aankwam, was de dame niet te vinden. De tandarts dacht er echter anders over en toen de bewuste dame zich weer kwam laten behandelen, klem de hij haar hoofd in den stoel en nam al zijn goud weer uit den mond van de vrouw 1 Nu kan ze zonder tanden voort- boeren, of bij een anderen arts haar truk eens probeeren. Te Waukegan (Illinois) is tijdens een vaderlandsche plechtigheid een tribune ingestort, waarop zich verscheidene honderden personen bevonden. 70 er van werden gewond en enkelen zelfs zeer ernstig. Het ongeluk deed zich voor op het oogenblik dat de aanwezi gen zich oprichtten om het vaderlandsch lied te zingen. Verleden Woensdag bracht Prinses Josephine-Charlotte een bezoek aan een kinderkribbe te Brussel. Bij haar aankomst werd ze geest driftig toegejuicht door een groote massa toeschouwers. Na speelgoed te hebben uitgedeeld aan de kindertjes is het Prinsesje weer vertrokken. Een erge vergiftigingszaak heeft zich voorgedaan te Tielt. Meer dan 60 personen zijn bedlegerig tengevolge eener vergiftiging welke zou voort komen uit het eten van bedorven vleesch. Reeds zijn twee personen overleden. Op 20 Juli a.s. zal Moederije Van Lare, uit Beveren- Waas. haar honderd ste verjaardag vieren. Een grootsche hulde wordt op touw gezet voor 30 Juli. De gansche gemeente ziet dien dag met vreugde tegemoet, daar de eeuwelinge door iedereen gekend en geacht-is. De Hertog en de Hertogin van Windsor bevinden zich voor het oogen blik in Zwitserland. Te Gecève brach ten ze een bezoek aan de Prado- Tentoonstelling. Gebrek aan voeder voor het melk vee, wordt het voordeeligst vervangen door bij voederen van 't Melkmeel RUZ. Duizenden kweekers zullen het voor ons getuigen. De bekende vlieger John A. Ross, vliegtuigbestuurder der K L.M., is te Scheveningen op vrij onverwachte wijze verongelukt. De heer Ross, welke 9000 uren had gevlogen, verbleef thans in een hotel van voornoemde stad. Toen hij een trap afdaalde is hij door onbe kende oorzaak van de 6e trede naar be neden gestuikt. Een weinig nadien gaf hij den geest. De vlieger was zeer populair bij zijn kollega's. Nieuwe belastingen komen ons volk nogmaals terneerdrukken. Nadat de Regeerders het geld langs deuren en vensters hebben buitenge smeten, moet alleman afdokken om de ledige kas té vullen. Wanneer krijgen we eens Regeerders die verantwoordelijk zijn voor hun daden De dentistIk kan U wegmaken met gas, dan voelt ge niets. Ou Je juffrouw Goed, doe dat dan maar. Ze haalt haar portemonnaie te voorschijn. DentistU hoeft thans niet te beta len. juffrouw, dat kunt U straks wel. Juffrouw, snibbig Ik wou u niet be talen. Ik tel mijn geld na, voordat ge me wegmaakt 1 Nosperit Voor bestrijding der Hopzlekte en Aardappelplaag. Het best gekende en meest gebruikte koperpreparaat in ons land. Vervangt Bordeleesche pap en pappoeder. Een voudig oplosbaar in water, sterke kleef- kracht, lange werkingsduur, geen blad- verbranding. GEBRUIKSWIJZE750 gr. tot lkg cp 100 liter regenwater tegen hopziekte (peronospera) en aardappelplaag (phy- tophora) roestziekte bij selder, vlekziek te bij tomaten (in open lucht) en schurft- ziekte bij appel en peer (vóór den bloei). Bestrijdingsmiddel voor vretende in secten rupsen, veenmollen, emelten, koperwormen, aardrupsen, kens, krekels, wespen. Het Ministerie van Landbouw zal eene toelage verleenen voor de aankco- pen van besproeiers die gedaan werden tusschen 1 Januari en 31 Juli 1939. Deze kan 25 van den netto-koopprijs be dragen, doch zal de 2000 fr. niet mogen te boven gaan. Verschlllige soorten van besproeiers zijn immer te verkrijgen in onze maga zijnen te Aalst, tegen zeer voordeelige prijzen. WESTPHALIA. De algemeen bekende rugbesproeier, inhoud 15 liters. Sterke uitvoering in koper. Wordt tij dens het sproeien met een handpomp onder druk gehouden. CALIX. Rugbesproeier met luchtdruk. Het groote voordeel der luchtdruk-sproeiers is, dat tijdens de be handeling beide handen vrij blijven. In den ketel wordt eerst een hoeveelheid sproeivocht gedaan en daarna een lucht druk van 5 atmosfeeren opgepompt. Een manometer wijst den druk aan. De besproeier loopt vanzelf tot den laatsten druppel ledig. Dit toestel is zeer geschikt voor het besproeien van alle fruitboomen. VATPOMP. Zeer eenvoudige en extra sterke afwerking. De pomp is in gietijzer, met koperen zuiger. De pomp wordt met de hand bewogen en geeft een drukking van 10 atmosfeer. Dit toe stel is aangepast op kleine tot middel matige fruitbeplantingen. In de ton is een roerwerk met de pomp verbonden dat de vloeistoffen in mengeling houdt. Dit toestel vergt weinig onderhoud. BLOEMENSPUIT in zwaar koper voor besproeiing in hof en serre, en voor ontsmetting van stallen, hoender en duivenhokken en broedmachines.Een nevelverstuiver een straalmondstuk en gieterkop maken deze spuit voor alle doeleinden geschiktbesproeien, ont smetten, glazen wasschen, witten enz. HYDRO-SPUIT, voor het besproei en van fruitboomen, planten, bloemen met iedere sproeistof reiniging en ont smetting van pluimveehokken, stallen, enz. Uiterst praktisch voor kleine hove niers. INSECTENSPUIT, gansch in koper in een stuk gegoten, geschikt voor alle vloeistoffen. Inhoud 1 liter werkt onder drukking. SPROEIKAN. Ideale besproeier voor de behandeling van struiken in tuinen en voor het gebruik in serren het neerdrukken van den kleinen hef boom heeft den automatischen toevoer van de vloeistof tot gevolg, voorzien van een trechter, gummislang van 1.50 m. en koperen verlengstuk van 30 cm. Inhoud 2 liter. Het neutraal LOODARSENIAAT wordt aangewend ter bestrijding van 1) Coloradokever 2) Vretende insecten. Gebruiksaanwijzing Coloradokever 500 gram loodar- seniaat per 100 liter water met toevoe- gina van kleefstof. Vretende insekten Alle rupsen soorten 300 a 400 gram Loodarsenaat op 100 liter water met toevoeging van 50 gram Uitvloeier Agripon, om de kleefkracht en bevochtiging te verhoo- gen. Loodarsenaat en Uitvloeier Agri pon zijn immer voorhanden in onze ma gazijnen te Aalst. muurvar- LEDEN 1 Koopt, ter trouw, alle be strijdingsmiddelen tegen de vijanden van uw vruchten en fruit bij uwe Vereeni- ging, waar U tezelvertijd alle inlichtin gen verstrekt worden. Camiel VAN DEN BOSSCHE, Horlo- giemaker. Houtmarkt 14, AALST. voor iedereen. Kleine interest. Inlichtingen gra tis. Schattingen. ErfenisaangiftenAdh. Van den Eeckhaut, Vijfhuizen, 29, Gentsche steenw.. Erpe.Tel. Aalst 1321. met oliebad of gewoon model, laatste verbeteringen, op proef bij HUGO BAEYENS, alle landbouwmachines, Terjoden, Erembodegem. Telefoon Denderleeuw 93. PER OCCASIE TE KOOP Een maaimachien 1 P. K., gansch nagezien, aan zeer voordeeligen prijs en met waar borg verkocht. dat ge U in volle vertrouwen en aan matige prijzen een allerbeste NAAIMACHIEN met vgf jaren ernstige waar borg kunt aanschaffen? Wendt U tot het oud gekend Huis AALST, Kattestraat* vJ A Onze beste merken PHOENIX - PFAFF zullen U volle voldoening geven. Herstellingen aan alle systemen van machienen. Spoedige bediening. Altijd goede occasiemachienen in magazijn. Gebruikt gij reeds de nieuwe sproei- potnp HUBA op lichtstroom Vraagt kostelooze demonstratie en prijs, of vraagt een pomp op proef Machinenfabrieken HUBA EREMBODEGEM-TERJODEN Telefoon93 Denderleeuw. Alombekend voor hun waschmachines HUBA. Zaai- en Hakmachientjes, Schoepers, enz. Alle reparaties om 't even welk merk. Nicotine 98 °|0 zuiver Geen zwart meer op uw beeten door besproeiing met een oplossing Nicotine. van dat om goed te koopen, men niet mag verloren loopen. Koopt dan uit de eerste hand. Dat is tegen hooge prijzen gekant. Een naaimachier inlegbare kop, ron de spoel, kost slechts 1250 fr. Kleerma kers- eu snelmachines aan 1850 fr. Allen met tien jaar waarborg. Ook goede occasiemachienen vanaf 250 fr„ in het HUIS VESTA 22, Kattestraat, 22, Aalst* Wagons Netto-gewicht Waarde in leva's heeft tegenwoordig ieders belangstelling, zoo zelfs dat men er vaak zijn werk geheel naar regelt. Doch hoever de wetenschap op dit gebiedt ook is gevorderd, toch zijn de plotselinge weersveranderingen van ons kli maat niet altijd te voorzien. Zoo valt het nog wel eens voor dat de koele regen ons in onze lichte zomerkleeding verrast. Deze plotselinge temperatuursdaling veroor zaakt gemakkelijk een verkoudheid welke men maar al te vaak lichtzinnig opneemt. Weest echter verstandig en verzorgt u tijdig door het nemen van enkele Aspirine tabletten welke u tegen alle verdere gevaren beschermen. De grootste keus ia arm band-uurwerken meer dan 300 modellen, juweelen in goud 18k.r. en zilver. Laatste modellen van verlo vingsringen in goud 18 kr en met diamanten. Prijzen in ieders bereik. Graveeren kosteloos. Inkoop van goud, verwisse lingen. Herstellingen. Waarborg. Zekerheid. Telefoon 954 - Let oo het nummer.

De Koornbloem | 1939 | | pagina 4