Gemengde Berichten Dc Wanmolen van Sus Roskam Bank voor het Denderland 64 De Stikstofbemesting van Tarwe en Wintergerst CHILINITRAAT VS», Men moet weten Gustaaf Vidts Weet U A, Gheys 8 Zoon Maag- Nier - Baarmoeder Water-Ader- Navelbreuk Fabricatie en levering Firma Emile Schelfhout A. DUMONCEAU 27, St jorisstraat, Aalst Tel. 1013 Plaatsing van Silo's* 4 controle maatregelen vast en de regelrn in acht te nemen door de particulieren, opdat de conti öle doeltreffend zou zijn. De volgende artikelen duiden de I ambtenaren aan die gelast zijn met de uitvoering van het besluit en bepalen de straffen tegen de overtredingen. Het besluit doet den Minister van Landbouw verstrekkende bevoegdheden aan de hand om de herkomst der Bel gische producten te waarborgen en na melijk te voorkomen dat vreemde pro ducten in Belgisch inpakmaterieel als in- landscbe waar worden verkocht. Dit is een misbruik dat inzonderlijk dikwijls werd gepleegd bij den verkoop van hop, fruit en groenten. De Minister kan thans ook den invoer van onrijpe producten wat vooral met maten geschiedde ver hinderen alsook van minderwaardige producten o. m. van zieke vreemde hop. Wij verwachten dat hij van de hem toegekende machten een doeltreffend en doortastend gebruik zal maken. vanaf dit jaar niet meer zal toegekend worden voor die velden die twee opeen volgende jaren met broodtarwe bezaaid worden. De verhooging der Invoer rechten op sommige tuin bouwproducten. Het Staatsblad van 31 Juli-1 Oogst publiceert het koninklijk besluit van 26 Juli 1.1. waardoor met ingang op 1 Oogst de invoerrechten op bepaalde groenten gewijzigd en verhoogd wor den alsvolgt Per 100 kg. bruto-gew. Produkten Vorig Nituw recht recht Komkommers en au gurken, ingevoerd van 31 April tot 31 Oct. fr. 27.60 43.60 Op andere tijdstippen 27.60 27.60 W ilde latouw, andij vie, krulandijvie, latouw (kropsla) en wortelen in bussels, ingev. vah 1 Nov. tot 31 Maart Op andere tijdstippen a) wilde latuw, andijvie, krulandijvie, latuw b) Wortelen in bussel Tomaten, ingevoerd v. 1 Dcc. tot 15 Juli Op andere tijdstippen Wortelen Aardbeziën Ingevoerd van 1-11 tot 5 Juni Andere tijdperken Waar de tolrechten tot heden enkel werden geheven op tijdstippen dat de inlandsche voortbrengst nog niet of op onvoldoende wijze op de markt kwam en dus enkel het karakter hadden van fiscale maatregelen, beoogen de wijzi gingen gebracht door het koninklijk be sluit van 26 Juli de vreemde mededin ging te milderen op tijdstippen dat de inlandsche productie volstaat tot be voorrading der inlandsche markt. Er werd hier dus een stap gezet in de goede richting 1 Deze blijkt ons echter nog niet van voldoende draagwijdte. 46— 46— vrij 25— vrij 15— 92— 92— vrij 20— vrij 7— 210— 210— 51.80 118— POLEN Het toltarief op versche ven. drui- Na verscheidene wijzigingen te heb ben ondergaan, is het toltarief voor ver sche druiven thans vastgesteld als volgt: 1 Jaouari-31 Maart 1 April-14 Juli 15 Juli-14 Augustus 15 Aug.-14 October 15 October-14 December 15 December-31 Decern. De financieele hulp aan den landbouw. Het regeeringsprogramma voor de aanstaande landbouwcampagne is van nu reeds vastgesteld door het Interminis terieel economisch comité. Het voorziet dat de uitvoer van rogge en gerst zal aangemoedigd worden door middel van uitvoerpremiëa en dat het inlandsch verbruik van rogge zal ver hoogd worden door een vermeerdering van het contingent voor de stokerij. Anderzijds zullen beperkingen gebracht worden aan den uitvoer van tarwe en zal de uitvoer van haver verboden worden. Bovendien zullen kredieten verstrekt worden aan de landbouwers, teneinde hen toe te laten hun oogst te houden, tot zij een loonenden prijs bekomen. De verdelging der musschen In Oost-Vlaanderen en in hel arrondissement Antwerpen. Ingevolge ministerieel besluit van 27 Juli, verschenen in het Staatsblad van 4 Augustus 1.1., is het vangen der mus schen met het treknet, met uitsluiting van elk ander net toegelaten, tot en met 25 Augustus 1939. in de provincieOost- Vlaanderen en in het arrondissement Antwerpen, onder voorbehoud der be palingen van artikel 13 van het konink lijk besluit van 17 Oktober 1932 en op de volgende voorwaarden A) De vangers moeten voorzien zijn van de staatsvergunning voor vogel- j vangst. Zij moeten bovendien drager zijn van een machtiging van den burge meester, verklarende dat hij persoonlijk heeft vastgesteld dat het noodig is op het grondgebied der gemeente over te gaan tot de verdelging der musschen. B) De vangers mogen als roep- of lokvogels slechts musschen gebruiken. Elke vogel van een ander soort, die zou gevangen worden, moet onmiddellijk worden vrij gelaten. C) Het vervoer der gevangen mus schen is slechts toegelaten binnen de voormelde provincie en arrondissement. Stad Aalst. De plaats van schoolverpleegster is te begeven. Maximum leeftijd 35 jaar ver hoogd met 5 jaar voor de begunstigden bij de wetten van 3 8-1919 en 21-7-1924. De plaatsaanvragen, met noodige be wijsstukken en getuigschrift van goed gedrag en zeden, moeten aan het Sche pencollege schriftelijk gericht worden vóór 30 Oogst 1939. Zondag 13 Oogst, naar de openlucht- voorstelling te Haaltert.St Anna-Eekent. De wandelaars vertrekken te 14 u. 30 aan den Haring. De fietsers vertrekken te 15 uur op dezelfde plaats. Zondag 13 Oogst wandeling door Kravaalbosch. Vertrek met den tram van 12 u. 20 aan de Zeebergbrug naar Assche-T erheiden. Dinsdag 15 en Woensdag 16 Oogst, autotocht naar Verdun. Eerste dag Vertrek te 7 uur aan het Belfort. We bezoeken Mézières Charleville, Sedan, Mouzon en het Amerikaansch massa kerkhof. Tweede dag Bezoek aan Ver dun, Montmédy, de bedevaartplaats Avioth, de abdij van Orval, de Semois- vallei.Prijs 180 fr. alles inbegrepen. Da delijk inschrijven bij MM. Frits Cour- teaux. Acaciastraat, 7, en Robert Tal loen. Parklaan. 71. Meld U ook spoedig aan voor den fietstocht en den autotocht naar de Ijzerbedevaart. Stad Aalst-- Koninklijke Lief- dadigheidsmaatschappij De Gewezen Weesjongens Onder toezicht van een bevoegd per soon zal heden 13 Augustus, te 3 uur stipt, in het lokaal "Burgershuis„, Groote Markt, de openbare trekking plaats heb ben van onze rijke en prachtige Tombola Belangstellenden kunnen nog loterij biljetten bekomen in het Jongens-Wees huis, Kattestraat. Het Bestuur. ENGELAND De tarweoogst in Europa. De tarwevoortbrengst in Europa, bulten Rusland, wordt voor dit jaar ge schat op 44 millioen ton, 't zij 14 t.h. minder dan verleden jaar en 2 °/0 meer dan de gemiddelde opbrengst der jaren van 1933 tot 1937. GR. HERTOGDOM LUXEMBURG De graanvalorlsatle. Teneinde den afzet van inlandsche tarwe te bevorderen, had de regeering van het Groot-Hertogdom, twee maan den geleden, voorgeschreven dat bij vreemde voedergranen 40 t.h. inlandsche tarwe en 10 t.h. inlandsche rogge zou den gevoegd worden. Zij komt thans te besluiten de verhouding inlandsche tarwe met 20 p h. te verminderen. Verder heeft de regeering de land bouwers verwittigd dat de uitzaaipremie Zwemclub Neptunus Aalst. Het Bestuur van Z. N. A. heeft het genoegen aan haar leden mede te deelen dat zij voortaan ontheven zijn van de verplichting een abonnement voor het Zwembad te bezitten om tot de trainin gen toegelaten te wordenhet betalen van een gewoon toegangsticket volstaat. Ten einde de jongere leden aan te moe- digen zich regelmatig te oefenen werd de toegangsprijs voor de kadetten vastge steld op 1,50 fr. Om eventueele misbrui ken te keer te gaan zal echter de lid maatschapskaart telkens dienen getoond te worden. Ter herinneringdeze trainingen heb ben plaats alsvolgt: voor de dames iederen Donderdag van 8 tot 9 uur 's avondsvoor de heereniederen Woensdag en Vrijdag, telkens van 8 tot 9 uur 's avonds. Het Bestuur hoopt dat deze schikkin gen de leden zullen aanzetten de oefenin gen regelmatig bij te wonen. Aan de leden die werkelijk vooruit gang willen maken in de zwemsport worden echter de abonnementen aan gunstprijs aanbevolen. Namens Z.N.A. De Secretaris-Schatbewaarder, Frantz Van den Bossche. De ooievaar bracht een nieuw prinsesje. Irene-Emma Elisabeth, aan het koninklijk Nederlandsch Vorsten huis van Oracje-Nassau. Wij Vlamingen deelen in de vreugde van het zoo nauw-verwante Neder- landsche volk. De gewezen koning van Albanië bracht dees week een bezoek aan Ant werpen. Een speciale wagen vervoerde de kisten goud die koning Zog met zich meenam. De meeste mannen die afgedankt worden en moeten gaan doppen zijn echter van die laatste zorg verschoond... De Vlaamsch-vijandige pers hitst geweldig tegen de komende Ijzerbede vaart. Of zulks geen weerslag zou kunnen hebben op de opkomst der Bedevaar ders Misschien wel, maar dan in tegen- overgestelden zin van wat de Waalsche camarrilla verhoopt. En dat zal Zondag te Diksmuide blijken. We vinden er mekaar, hé lezers De Engelsche en Fransche militaire zendingen zijn dus naar Vadertje Stalin toegereisd om het akkoord te verwezen lijken tusschen de Fransche Marianne, de van het geld en bezittingen gezwollen John Buil en de van bloed druipende hamer en sikkel. De diplomaten noemen het aanstaand akkoord, en dan nog met het ern stigste gezicht van de wereld het "Vredesfront„ 1 Heelemaal geen zin voor humor 1... Wat voorgaat wil heelemaal niet zeggen dat we partijgangers zijn der "As- mogendheden». Neen, wij veroor- deelen zoowel 't een als 't ander. Want het kan nooit tot iets goeds leiden wanneer de Staten zich in twee vijandige kampen verdeelen. De ideale oplossing is een "Volkenbond,,, maar dan een Volkenbond in den waren zin des woords. En, God beware me, ik heb de praat- kamer van Gecè /e niet bedoeld 1 Na twintig jaar voorbereidend werk ontsproot een nieuwe petroleumbron in Frankrijk. In Hongarije had een interessant proces plaats. Op raad eener waarzeg ster kocht een vrouw een lot der loterij en ze won 40.000 pengo. De waarzeg ster spande een proces in daar ze van van meening was dat ze recht had op 10 °/o van de winst. Het bleek echter noch de meening te zijn der winnares noch deze van den rechter. Had de waarzegster haar eigen raad maar liever zelf opgevolgd I Ze kan nu mediteeren over de ondankbaarheid der wereld... Jan den Boer had in de nieuwsbla den gelezen dat ergens in Frankrijk een kostelijke schilderij (De Onverschillige) grstolen was. Gelukkig land, zei Jan. Ginder geeft men zooveel geld voor nen onver schillige en in onze gemeente waar er zooveel onverschilligen zijn kan men er niks van maken en heeft men er op den koop toe nog veel onkosten aan 1 Te Straatsburg werd voor de derde maal sinds 1936 een vrouw van lichte zeden vermoord in een hotelkamer. Het huidig slachtoffer werd de Go rilla genoemd. Ze kon zich namelijk beroemen op een platten neus, dikke lippen en... een snor 1 ja, een snor 1 Wie sprak daar over de bekoorlijk heden der vrouw Deze week gelezen in een Vlaamsch dagblad, handelend over de terugroeping van den Ierschen gezant te Berlijn"Het blad in kwestie beweerde dat die n diplomaat door De Valera was terug- geroepen omwille van zijn proza- sympathiën Ofwel is het een kemel en moet het zijn pro-nazi-sympathiën ofwel is de Iersche Minister-President een vreeselijk materialistisch-aangelegd mensch 1 Wist ge dat een spin per dag 13 maal haar eigen gewicht aan voedsel binnen speelt Nogal een geluk dat dezelfde verhou ding niet geldt voor de menschen, want anders zou een man van 75 kg. per dag zoo maar eventjes een 975 kg. eten noo dig hebben 1 En werk maar, vader I Om dan van menschen te spreken als iemand 70 jaar oud is, dan heeft hij tijdens de voorbije jaren 100.000 kg. eten in vloeibaren en vasten vorm den weg naar de maag laten vinden. Waarvan 12.000 kg. brood, één aard appel die 2 meter boven zijn hoofd zou uitsteken en natuurlijk dik in verhouding, 20 ossen, 8 varkens, 3.C00kg. visch, 20.C00 eieren, 500 kg. suiker, 1000 kg. boter en nen appel van 1 1/2 m. omtrek. Zeg nu nog dat de menschen geen veelvraten zijn I In de gemeente Heide pleegde een 18 jarige bakkersgast zelfmoord door onder een locomotief te springen. Het lichaam werd vreeselijk verminkt. ^VoOFcll UW0 Bankbewerkingen» Geldplaatsingen* Uitwisselen van Koepons* enz, enz. Zult U den voorkeur geven aan de ZEKERHEID. GEHEIMHOUDING en AANGENAME BEDIENING Aangenomen door de Bankcommissie. Rapen kunnen een goed voeder zijn als ze volledig bemest worden. De voederrijkheid der raap hangt grootendeels van de bemesting af. Wie enkel de Volledige Rapenvette R.U.Z. gebruikt is zeker van een groote opbrengst en van voedzame rapen. De samenstelling van het nieuwe Nederlandsche kabinet is van langen duur geweest. Niet te verwonderen.veel kandidaten, weinig uitverkorenen. En naar een brok van den regeerings- koek hebben er velen een razend ver langen. We weten er in ons land ook van mee te spreken I De duurste visch ter wereld leeft in China. Het is de zoogenaamde penseel- staartgoudvisch, en zoo klein dat een vijf-frankstuk hem geheel bedekt. De prijs per stuk schommelt tusschen 12.000 en 20.000 fr. Hoeveel zou een maaltijd daarmee wel kosten Beproef het eens en weet het ons te zeggen 1... In Britsch-lndië leeft ongeveer 1/3 gedeelte van den wereld-koeienstapel. De koe wordt er aanzien als een "heilig dier„ en mag niet gedood worden. Van daar de enorme voortplanting. Een Amerikaansch vrachtschip bot ste op een ijsberg. De bemanning ver keerde echter in geen gevaar. Dit geval doet ons denken aan de ramp van de "Titanic,,, die kwam er echter niet zoo goedkoop van af. In Nieuw-Zeeland werden 2 mil lioen Engelsche sigaretten verbrand, die aan de iakomrechten niet voldaan had den. Jef Sloeber zijn vrouw was dood. Ze had hem zijn leven lang getempeesd en Jef was op een manier blij haar kwijt te zijn. 't Was nu Allerzielen en voor 't oog van de menschen stond onze man nu bij haar graf te lamenteeren om een steen wurm te maken. Ach Marie, kom toch weer, ik kan zonder u niet leven, kom toch weer toe Maar opeens begon een mol daar op het graf te graven en de aarde kwam omhoog. Jef meende niet beter of 't was zijn vrouw die weer opstond. Hij zette gauw zijn voet op de omhooggewroette aarde en sprak Blijf maar liggen, Marie, 't was maar om te lachen 1 wordt het best verzekerd door het na graange- na klaver- toegepast voor het zaaien. Dosissen 300 kg. per Ha wassen. 200 kg. per Ha weiden. Deze doenwijze vermijdt het legeren en verwezenlijkt een meeropbrengst van i1.000 kg. tot 1.200 kg. graan en van 1.500 kg. tot 2.000 kg. stroo. Maar gebruikt alleen het CHILINITRAAT Het woord CHILI op de zakken en de fakturen is een teeken van waar borg. (Ingezonden). dat om goed te koopen, men niet mag verloren loopen. Koopt dan uit de eerste hand. Dat is tegen hooge prijzen gekant. Een naaimachiez inlegbare kop, ron de spoel, kost slechts 1250 fr. Kleerma kers- eu snelmachines aan 1850 fr. Allen met tien jaar waarborg. Ook goede occasiemachienen vanaf 250 fr.. in het HUIS VESTA 22* Kattestraat. 22. Aalst. dat ge U in volle vertrouwen en aan matige prijzen een allerbeste NAAIMACHIEN met vijf jaren ernstige waar- borg kunt aanschaffen Wendt U tot het oud gekend Hult AALST, Kattestraat* Onze beste merken PHOENIX - PFAFF zullen U volle voldoening geven. Herstellingen aan alle systemen pan machienen. Spoedige bediening. Altijd goede occasiemachienen in magazijn Tslefoon 954. Let op het nummer, Parijs-Vincennes 1931. Tentoonstelling Brussel 1935 Groote Prijs. NIEUWE BREVETTEN België van 30 Juni 1933 Frankrijk van 3 Ja nuari 1934; Luxemburg van 4 Jan. 1934. Onze toestellen en corseletten van gansch bijzonderen aard tegen alles tot hedendaags uitgevonden worden toege past met allen waarborgen matigen prjjs. Specialist A. Dumonceau ontvangt van 9 tot 2 uur te DBNDERMQNDE den 3d« Maan dag der maand, Hötel Regent (statie). SOTTEGEM de 2" Dinsdag der maand Hotel Pelit Bruxelles Statie. GENT: alle Vrjjdagen, "Gasthof Vlaanderen Elisabethlaan, 28. (Sint Pietersstatie). AALSTZaterdag 2 September "Hö tel Comte de Flandre Statie. BRUSSEL: alle Woensdagen en Donderdagen en 3d* Zondag van 9 tot 3 uur. 65-67. rue de la Meuse, 65-67, b(j de Jubellaan (Kerk St. Remy.) Uitlegboekje kosteloos op aanvraag LEDEN 1 Houdt de nummers van ons blad samen, want heel dikwijls kunt U er raad vinden voor vele gevallen. van holle Welfsels voor stallingen. Levering van alle soorten Stalbe- noodigdheden en Bouwmaterialen. Klinkaert.Alle soorten van Buizen. Dakpannen. Vloeren. Cera miek. Fagadesteen. Faiënce tegels. Effen en gegolfde platen. Ciment, Kalk enz. Boude wijn kaai* 8, AALST* 45 zloty 2C0 30 35 30 35 Vlaamsche Toeristenbond. - Aalst. 1 Nieuwe wetenschappelijke ontdekking voor bewerking zonder operatie van alle gevallen vaa Breuk of verplaatsing door toepassing dag et nacht, zonder gevaar of ongemak, der wonder bare veerlooze toestellen van den Specialist Breukheeler Belgische firma opgericht (n 1885. Diploma's, Gouden Medalies t Brussel 1910 Gent 1913 en 1923) Lyon 1914) Antwerpen en Luik 1930. Bekroond voor verdiensten met Gouden Medalie der Kroonorde, Jurylid t Buiten wedstrijd en Groote Prijs Tentoonstelling GENEZEN PERSONEN Heer Henri MESTDAGH, 327, Wellingstraat te Beeraem, op 7 maaad genezen van breuk, doet nu alle werk, zonder band. M. J. B. VANDENHOUTE, landbouwer te Asbeek-Assche, op den ouderdom van 50 Jarea aog genezen aan zakbreak. Constant GROOTJANS, 28, Ketelmakerstraat, Tienea, zak break, volledig genezen. Mr Frans VERNAILLEN, Stokerijstraat. 50, Wijneghem, volledig genezen van twee lies breuken en volledige maagzak king. Vrouw BREYDELS, Wette- ren, zakking der ingewanden gansch op plaats gebracht, doet nn alle werk zoader ongemak. Mr G. FASTRE, Eenwfeest3traat, 9, Thienen, geaezes van maag zakking. Mr VAN NOOTEN ALPH., Beekstraat. 22, te Konlngshoyckt bfl Lier, genezen van water breuk, doet alle werk zonder ongemak. Wilt gfl gelQk duizenden die onze methode hebben aangenomen HULPVERLOSSING be komen, eer lak en rechtzinnig behandeld worden, zonder kwakzalver8en of valsche beloften, ea mits matige pr8s en alle WAARBORG Breng ons ces bezoek dnt KOSTELOOS li ea U tot niefs verplicht.

De Koornbloem | 1939 | | pagina 4