Notarieele Aunoncen 64 Aankondigingen Duivennieuws Weet U A» Gheys Zoon Landbouwmachienen Men moet weten Gustaaf Vidts Kleine te kooF GELD 1 Notaris DE VUNST Notaris VAN IN NIS Handelshuis, Bouw gronden en Meersch Notaris Tl BBA UT Zaailand en Meersch Schoone en welgelegen Meerschen Notaris Moyersoen Allerbeste Zaailanden No taris IIEEB T TE KOOP De internationale gebeurtenis sen en de duivensport. Wanneer op andere jaren, de dui venvluchten nog plaats hadden gedu rende de gansche maand September en soms nog in October, zoo hebben het uitbreken van de vijandelijkheden tus- schen Polen en Duitschland, gevolgd van den oorlog van Frankrijk en Enge land tegen Duitschland, alle vluchten stil gelegd bij den aanvang van Sep tember. De Angoulème-vlucht van 10 Sep tember, ingericht door de "Belgische Entente» werd afgelast. De Rome-vlucht werd op 10 Septem ber, gezien den toestand, gesloten ver klaard. Slechts 48 van de 501 duiven zijn teruggekeerd. Eens te meer zal het jaar 1939 het bewijs hebben geleverd dat Rome voorgoed uit onze vluchtpro- gramma's dient geweerd. Wat de lokale, regionale of provin ciale wedvluchten betreft, ook deze werden gestopt. Hier en daar gingen enkele Quié- vrainvluchtjes door, maar ze kenden niet de belangstelling als voorheen. Een lezer vroeg ons of de Belgische regeering maatregelen getroffen had ten opzichte van de duivenhouders. Op het oogenblik dat we deze regels neerschrijven moeten we zeggen dat ons absoluut niets bekend is. Enkei voor wat den uitvoer betreft van duiven daarin is verandering ge komen. Eerst en vooral, zooals dit ook vroe ger was, moet men een uitvoer bewijs bezitten, af te leveren door den Bel gischen Duivenbond, Maurits Lemon- nierlaan, 167, te Brussel. Buiten dit door de wet van 24 Juli 1923 voorziene uitvoerbewijs, moet men een vergunning aanvragen aan het volgende adres Ministerie van Econo mische Zaken, Centrale Dienst voor Contingenten en Vergunningen, Wet straat, 45, te Brussel. De aanvraag dient opgesteld op een speciaal formulier afgeleverd door ge zegden Centralen Dienst. Bij iedere aanvraag moet een niet afgestempeld zegel "Gemengde Bel gisch-Administratieve Commissie-Ver- gunningen» van 5 fr. toegevoegd. De zegels "Vergunningen, zijn te koop in alle postbureelen. Wie dan een toelating heeft om dui ven uit te voeren moet nog nagaan of de landen van bestemming geen maatrege- gelen hebben getroffen om den invoer te verbieden. Tenslotte nog doet de uitvoerder goed zich te verzekeren over de bestaande en huidig nog functionneerende zee- of treinverbindingen Voor wat België betreft, geen spe- eiale maatregelen ten opzichte van dui ven en duivenhouders werden tot hier toe genomen. Wat Engeland aangaat, ziehier de mededeeling in datum van 6 September 1939, en betrek hebbende op de kon- trool van de Britsche reisduiven Sir Kingley Wood, Minister van de Luchtvaart, komt de kontrool in te stel len van de Britsche duiven. Niemand in het Vereenigd Koning rijk zal nog het recht bezitten levende duiven in of uit te voeren zonder ver gunning. De eigenaars van reis- of huisduiven moeten, om ze te behouden, de toelating bezitten van de politie. We mogen in dit opzicht niet verge ten dat tal van duivenliefhebbers terug onder de wapens werden geroepen. I Verre van huis, verre van hunne ge liefde vogels, waken zij aan onze gren zen op onze veiligheid en neutraliteit, li Tal van duivenliefhebbers zijn eenvou dige werkmenschen, kleine bedienden die in normale tijden goed rondkomen zonder evenwel buitensporigheden te moeten doen. We hebben er vele zien vertrekken... bekommerd om den dag van morgen, bedroefd om hun laatste spaarcentjes aldus te moeten aanspreken. Andere zijn gegaan zonder iets... Hiervan uitgaande kunnen we niets anders dan het initiatief van den heer Minister van Landsverdediging het "Werk van het Pakje voor den Soldaat» instellende, toejuichen. Dat alle duivenmaatschappijen en dui venliefhebbers zonder militaire verplich tingen op dit werk denken. De eerste door bijvoorbeeld kleine vluchten vanuit België in te richten uit sluitend ten voordeele van dit werk de tweede door hun penning te storten in de mate van het mogelijke. Vele kleintjes maken één groot 1 Dat de Belgische Duivenbond, de Onderkomiteiten van den Belgischen Duivenbond, de vrije groepeeringen, de daad bij het woord voegen en van hun inkasso een waardige som afnemen ten bate van het Pakje voor den Soldaat. Herinneren wij er hier aan dat alle stortingen dienen gedaan op postcheck- rekening n° 300.816 van het "Werk van het Pakje voor den Soldaat», Minis- f terie van Landsverdediging, Brussel. Gewonde of gedoode duiven, draag sters van een bericht of eenzelvigheids- merk, dienen door deze die ze gevon den hebben, overhandigd aan de politie of aan de dichtst bijzijnde zee-, militaire of luchtvaartoverheden Wat Frankrijk aangaat, de "Journal Offlciel heeft in datum van 11 Sep tember 1939 een decreet gepubliceerd betreffende de duiven. H Naar de termen van dit decreet is verboden a) invoer van duiven. 11 b) uitvoer van duiven. c) iedere beweging van reisduiven bin nen in het land. Dit verbod geldt niet voor invoer of bewegingen door de militaire of zee vaartoverheden toegestaan Wat de andere landen betreft, er be reikten ons nog geene nadere aandui dingen. Ongetwijfeld zullen Australië, Canada, Nieuw Zeeland, Duitschland en alle andere landen van nabij in het Europeesche koaflikt betrokken, wel licht dergelijke maatregelen ultvaardi gen. Om dit artikel te eindigen stippen we nog aan den oproep van den Belgischen Duivenliefhebbersbond. Dit organisme beveelt de liefhebbers aan van hun duiven te sparen en alléén de gewone normale jaarlijksche zifting toe te passen. Het zou desnoods tus- schen komen voor wat de voeding der duiven betreft. Tenslotte nog wordt aan de vereeni- gingen den raad gegeven van vluchten in te richten op Belgisch grondgebied en uitsluitelijk ten voordeele van liefda dige werken. Ziedaar dan, beste lezers, een kort- bondig overzicht. Wachten we dan de j verdere gebeurtenissen met kalmte en overleg af. Studie van Borsbeke. Ingesteld 7.000 fr. Koop 3. 80 aren 20 ca. zaailand op Hartveld, sectie A, cr 445. Gebruiker heer Gustaaf D'Herde. Ingesteld 6.000 fr. Koop 4. 26 aren 10 ca. zaailand op Boschveld, sectie B, nr 363. Gebruiker heer Cyriel Aelbrecht. Verkocht. Koop 5. 35 aren 20 ca. meersch op Langenbosch, sectie B, nr 385. Gebrui ker heer Hypp. Matthys. Gebracht op 15.000 fr. Koop 6. 1 hectaar 64 aren 70 ca. zaailand op Langenbosch, sectie B, nr 412. Gebruikers de heeren Jules De Meyer, Hipp. Matthys en Aloïs De Coensel. Koop 7. 21 aren 60 ca. zaailand op Langenbosch, sectie B, nr 369. Gebrui ker heer Firmin De Meyer. Koopen 6 en 7 ingesteld 46.000 fr. Koop 8. 27 aren 50 ca. zaailand op Hoekveld, sectie E, nr. 165. Gebruiker Eugeen Van de Sype. Ingesteld 1100 fr. Gemeente Schellebelle. Koop 9. 80 ameersch op den Aard, sectie A, nr 125c/2. Gebruiker Mr Abel Praet. Ingesteld 14.700 fr. Koop 10. Twee perceeltjes vage grond op den Aard, doorsneden met een weg, sectie A, nr 125d/2, 129a/2. Koop 11. Den onverdeelden helft van 2 hectaren 26 aren 8C ca. meersch op Grooten Streken sectie A nr. 1223 b. Gebruiker heer Cyriel Van de Velde. Zie verder beschrijf op bijzondere plakbrieven. Laatste Zitdag Dinsdag 26 September 1939, om 1 uur namiddag ter herberg "De Oude Posterij» bij dame weduwe Henri De Saedeleer te Aalst, Nieuwstraat. Studie van 13, Cumontstraat, 13 te Aalst, ma Om uit onverdeeldheid te treden. Openbare Verkooping van een welgelegen te Heldergem. De Notarissen DE VUYST, te Bors beke. en VAN DEN BOSSCHE, te Herzele, daartoe in rechte benoemd, zullen ten verzoeke van wie het behoort, openbaar verkoopen, ten overstaan van den Heer Vrederechter van Herzele Gemeente Heldergem. Koop 1Een zeer welgelegen han delshuis, dienstig voor alle doeleinden, met inrijpoort, werkplaats, magazijn, stal, andere afhankelijkheden en tuin, gestaan en gelegen wijk Dries, langs den Steenweg van Aygem naar Nederhas- selt, gekadastreerd sectie A, nrs 347m en 347n, met eene grootte van 7 aren 60 cent., groot volgens titel 7 aren 86 cent. palende oost de Hallebaan, zuid koop 3hierna, west den steenweg, noord koop twee hierna. Koop 2. Een perceel tuin of bouw grond gelegen op den Dries, langs voornoemden steenweg, gekadastreerd sectie A, nr 347U, met eene grootte van 1 aar 10 ca., palende oost de Hallebaan, zuid koop 1 hier voren, west den steen weg. noord Van den Dooren. Koop 3. Een perceel tuin of bouw grond, gelegen op den Dries,langs voor noemden steenweg, gekadastreerd sectie A nr 347S, met eene grootte van 5 aren palende oost de Hallebaan, noord koop 1, west den steenweg, zuid koop vier hierna. Koop 4. Een perceel land of tuin, gelegen op den Dries, gekadastreerd sec tie A, nr 347F2, met eene grootte van 9 aren 50 centiaren, palende oost den Halleweg, noord koop 3 hiervoren, west den Steenweg, zuid Kamiel Van der Stokt. Verdeeld in twee schoone bouwgron den den helft ten noorden en den helft ten zuiden. Koop 5. Een perceel meersch, ge legen op het Groot Wei veld geka dastreerd sectie B nr 518met eene groot te van 15 aren 10 ca., palende noord Donaat De Saedeleer-Tas, oost de fa milie Antheunis en andere,zuid Cobbaut, west Gustaaf Jacobs en kinderen. Instel i Zaterdag 30 September 1939, VerblijfZaterdag 14 Oktober 1939, telkens om 10 uur zeer stipt op het Vredegerecht te Herzele. Studie van Aalst, Keizerlijke Plaats, 31, (Vleeschmarkt) De Notaris Oscar TIBBAUT te Aalst, zal openbaar verkoopen t Gemeente Vlierzcle. Koop 1. 68 aren 70 ca. zaailand op Groot veld, sectie A, nr 87. Gebruiker heer Jules De Meyer. Ingesteld 15.000 fr. Koop 2. 19 aren 40 ca. zaailand op Groot veld, sectie A, nr 96. Gebruiker I heer Frederic De Moor. Openbare Verkooping van te Erpe. Koop 1. Zaailand "Cornveld,, sek- tie B noorddeel 482g groot volgens met. 14 a. 76 ca. palende noord Mr Alfons Bruylandt, oost de Keibergstraat, zuid de erven Mej. Van Hauwermeiren en west De Saedeleer-De Ryck Benedikt. Gebruikt door dame Gustaaf D'Hondt en Mr Droessaert Hector te Lede. Slechts ingesteld 7.600 fr. Te Lede. Koop 2. Meersch Singelenmeersch of "Berg» sestie B nr 685a groot volg. kad. 19 a. 70 ca., palende noord MM. De Pauw Frans en Triest Leo, oost M. De Winne Laurent, zuid Mr Cobbaut René en west Mr Praet Jan Baptist. Op te leggen boomprijs 800 fr. Gebruikt door dame wed. Pius Ra- man te Lede. Slechts ingesteld 2.000 fr. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare Verkooping van De Notarissen JEAN VAN INNIS en AUGUST MOYERSOEN, te Aalst, zullen namens wien het behoort open baar verkoopen Gemeente Gijsegem. Koop 1. Een perceel meersch, ge kend ten kadaster wijk Kleine Meersch, sektie A, nummer 68/A, met een groot te van 9 aren 70 ca. en volgens titel 11 aren 54 ca., palende noord de weduwe De Vulder en kinderen, oost M. Mau rice Grysolle. ijuid weduwe Van Neck en west de Commissie van Openbaren Onderstand van Gijsegem. Koop 2. Een beplanten meersch, gelegen op de Kerkweide, gekadastreerd sektie A, nummer 149/A met eene groot te van 17 aren 90 centiaren en volgens titel 17 aren 95 centiaren, palende noord en oost Mr Robert Schelfhout, west de beek, zuid Mr Gustaaf Bseckman. Deze meersch is beplant met 60 groo- te canadas en 5 andere kleine boomen. Boomprijs 3,500 frank. Koop 3. Een beplanten meersch gekend ten kadaster ter wijk Doorn- meersch, sectie A, nummer 646/B en nr 646/A, met eene grootte van 18 aren 1 10 centiaren, palende noord de steenweg op Wieze; oost Mr Bernard Coen, zuid Aloïs Baeyens en west boven den rijweg de kinderen Van Landuyt. Verdeeld in twee loten Lot eenDe oosthelft gekend ten ka daster sectie A, nr 646b, groot 9 a. 5 ca. Boomprijs1000 fr. Lot tweeDe westhelft gekend ten kadaster sectie A, nr 646a, groot 9 aren 5 ca. Boomprijs 1000 fr. Al deze goederen zijn onmiddellijk beschikbaar. Laatste Zitdag Dinsdag 26 September 1939 om 2 uur namiddag ter herberg "In den Uil» gehouden door den heer Jozef Sterck, Dorp, Gijsegem. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij de notarissen. Studie van te Aalst, Statiestraat, 23. Laatste Zitdag Maandag 25 September 1939 om 2 uur nam. ter herberg "In de Roos» bij M. Aloïs De Craecker.Erpe, Keiberg. Openbare Verkooping van te Nieuwerkerken, Mere en Haaltert. De Notaris MOYERSOEN,te Aalst, zal met tusschenkomst van zijnen ambt genoot Notaris VAN OUDENHOVE te Denderhoutem, namens wien het be hoort, openbaar verkoopen Gemeente Nieuwerkerken. Koop 1Een perceel land "Brempt„ sectie C, N° 381/g groot 12 a. lOca. Gebruikt door MM. Adam Romain en Arsène Slagmulder beiden te Nieuwer kerken, Koop 2. Een perceel land "Brempt» sectie C, N° 382 groot 9 a. 90 ca. Koop 3Een perceel land "Brempt» sectie C No 383 groot 9 a. 20 ca. Koopen 2 en 3 gebruikt door Mr. Arthur De Groot te Nieuwerkerken. Koop 4. Een perceel land "Brempt» sectie C, Nrs 228 en 223 groot volgens meting 61 a. 50 ca. Gebruikt door MM. Camiel Hoe- beeck te Haaltert, Gustaaf Doolaege, Piron Albert en Ivo De Schrijver allen te Nieuwerkerken. Verdeeld in 4 deelen in de richting Oost-West met eene respectievelijke grootte van 15 a. 55 ca.; 15 a. 30 ca.; 15 a. 30 ca.; en 15 a. 35 ca. Koop 5. Een perceel land "Hoo- genberg» sectie C Nrs 232/a, 235/f en deel Nrs 229/a en 231 /a groot volgens meting 37 a. 50 ca. Gebruikt door MM. Eugeen Van Impe, Camiel De Neve en Paul D' Hae- stleer allen te Nieuwerkerken. Verdeeld ia Oost- en Westdeel re- spectievlijk groot 18 a. 70 ca. en 18 a. 80 ca. Gemeente Mere. Koop 6. Een perceel land "Bosch- kouter» sectie B N° 1023, groot 12 a. 80 ca. Gebruikt door Mr. Henri Arys te Haaltert. Gemeente Haaltert. Koop 7. Een perceel land "Cauter- haag» sectie A. N° 21/a groot 13 a. 60 ca. Gebruikt door Mr. Henri Arys te Haaltert. Eenige Zitdag Dinsdag 3 Oktober 1939, om 11/2 uur namiddag ter herberg ge houden door Mr. Adam Alexis te Nieu werkerken "Brempt» (Oud huis Mr. Paul D' Haeseleer). Stadie van te Erpe. Een huls, te Aalst, Esplanadestr. 32. Een handelshuis, hoek Koolstraat en De Schrijverstraat. Bouwgronden te Aalst, Parklaan, en te Erpe, steenweg naar Lede. dat ge U in volle vertrouwen en aan matige prijzen een allerbeste NAAIMACHIEN met vijf jaren ernstige waar borg kunt aanschaffen Wendt U tot het oud gekend Huis AALST, Kattestraat, Onze beste merken PHOENIX - PFAFF zullen U volle voldoening geven. Herstellingen aan alle systemen pan machienen. Spoedige bediening. Altijd goede occasiemachienen in magazijn. Telefoon 954. Let op het nummer. Dubbele ploegen Mélotte. gansch nieuwe modellen (veel langer en hooger dan vroeger), Aardappeluitroeiers,Schoe- pers en eggen met ressorttanden, Eggen voor velden en weiden, Raapmolens Mélotte met schuinsche messen enz. enz. Zaaimachienen voor graan, met speciaal toestel voor loof (eigen fabrikaat), Land- rollen, Sleepkettingen, Wanmolens enz. Ontroomers Mélotte (nieuw) met roestvrijen bol. Alle verwisselstukken. Alle reparatiën. Schoone keus machie nen in magazijn. CASTEUR GEBROEDERS Hoofdagentschap Mélotte„ Tel. Zottegem 934. St Liev.-Essche. dat om goed te koopen, men niet mag verloren loopen. Koopt dan uit de eerste hand. Dat is tegen hooge prijzen gekant. Een naaimachiec inlegbare kop, ron de spoel, kost slechts 1250 fr. Kleerma kers- en snelmachines aan 1850 fr. Allen met tien jaar waarborg. Ook goede occasiemachienen vanaf 250 fr.. in het HUIS VESTA 22* Kattestraat, 22, Aalst» De prijs der kleine aankondigingen is 5 fr. voor de geabonneerde en 10 fr. voor niet geabonneerde. De kosten dienen op voorhand be taald, hetzij aan de kassen der Maat schappij Redt U Zeiven, hetzij door middel der postcheckrekening. Men kan evengoed 5 of 10 frank in den brief meezenden. Verscheidene kalfvaarzen, einde dracht, te Erembodegem op de Venne. Landbouwers 1 Bij Alfons Abbeloos, Dorp, Erembode gem, vindt u de echte goede Hollandsche koeien en vaar zen, voortkomende van de best gekende streken voor de meeste melk en boter te geven. Altijd te zien en te koop. Verwis seling van alle vee. Telef. Aalst 723. 3 gekeurde stiers. bij Remi Van den Nest, Kamdries, 118, Hofstade. Gekeurde jaarlingstier, bij de geb. De Noose, te Lede. Dries. Schoone vaars, vos-bont, einde dracht 6 October, bij Camiel De Bac ker, Papegem, Vlierzele. Schoone vaars, rekening 22 Sept., goed geschikt voor te werken, bij Pe trus Lievens, Meire. Schoone jonge zeug, 12 weken dracht, bij C. De Ryck, Zwarthaar, Haaltert. Nest schoone viggens, bij Edmond Beeckman, Kattestraat, Haaltert. Maartsche poeljen, WitteLeghorn, in vollen leg. Zich wenden tot Alf. D'Hondt, Statiestraat, 18, te Wichelen. Kleine poney, goed voor alle werk zonder gebreken, bijzonder geschikt voor kleine fruithandelaar, bij Francois Platteau, Klapstraat, 11, Teralfene. Jonge poeljen, witte leghorn, bij Frans Michiels Hanstraete, Kampen, Borsbeke. Tel. 229 Burst. Geprimeerde stier en een goedge keurde stier, bij Frans Van Muylem, Dorp, Nederhasselt. Allerbeste vaars, 8 maand dracht, of jonge koe, 5 maand dracht2 jonge zeugen, een met 9 en een met 6 viggens, 5 dagen oud, bij Stanislas Verbeke, Vo gelenzang, Lede. Bij uitscheiding van bedrijf, eene beste koe, zonder gebreken, rekening 17 October, 2' kalf, bij Gustaaf Van der Vaeren, Bosschestraat, Erpe. Bij uitscheiding van bedrijf, beste koe, laatste maand dracht, en vaars, 7 maand dracht, bij G. Jacobs, wagenma ker, Dries, 20, Heldergem. Beste vaars, rood-bont, einde dracht, bij Petrus Burms, Cauwenberg- straat, Meire. Volle vaars en volle zeug, bij Désiré Sterck, Gootegem, Meire. Goedgekeurden stier, 13 maand oud, vos-bont, van beste ouders, bij Karei De Kegel, Aalstersche steenweg, Ninove. Nest schoone viggens, bij Con stant Uyttendaele, Hoeksken, Eronde- gem. Nest schoone viggens (10) bij Frans Roelandt, Boekent, Haaltert. Schoone zeug, 13 weken dracht, inlandsch ras, bij Frans Provoost, Boe- kent, Kerkxken. Beste zeug, 13 weken dracht, bij Camiel De Spiegeleer, Herzelestraat, Ressegem. GEVRAAGD kloeke boerenmeid, 15-16 jaar oud, om in huishouden te hel pen, goed loon, bij wed. Francois De Looze, St Jobstraat, 201, Aalst. GEVRAAGD DEFTIGE MEID. reeds gediend hebben. Goed loon. Voor alle werk. Geen wasch. Adres bureel van het blad. KALFVAARZEN. Landbouwers, waarom melkbeesten koopen die te wei nig geven of hard melken, als ge goede gekalfde kunt koopen, die ge een dag moogt melken. Verwisseling van alle soorten vee, bij Achiel Clauwaert, Huizekens, 13, Meldert. Dorschcn, reinig in, geprest en gebonden. Weet ge 't al dat de werkhuizen CH. GREGOIRE, Fabriekstraat, te Aalst, eene groote dorschmachien, driedubbel- reinigen, treuzeleer, gerstenkorter (dus marktschoon). Werkvermogen ongeveer 1250 tot 1500 kg. per uur. Strooipers met twee banden met tractor bewogen, uit huren zendt aan mededingende prij zen. Laat U inschrij ven of belt nr 400 AALST op, opdat U bijtijds bediend worde. Warm aanbevolen voor het leveren van alle landbouwmachienen en motoren. voor iedereen. Kleine interest. Inlichtingen gra tis. Schattingen. ErfenisaangiftenAdh, Van den Eeckhaut, Vijfhuizen, 29, Gentsche steenw.. Erpe.Tel. Aalst 1321. Drukkerij De Koornbloem bergkaai. Aalst. Zee Kaas

De Koornbloem | 1939 | | pagina 8