NU IS HET DE TIJD De Wanmolen van ZITDAGEN Kalk. BERICHTEN DE VEEDIEVEN Gemengde Berichten Sus Roskam LANDBOUW- '1 ROOS~KRUIS A* Dumonceau Indien Volledige Weidevette R. U.Z. van hier en elders. Melkontledingen Kleine Aankondigingen VAI\ DENBOSSCHh Uit ter hand te koop om boomgaarden en weiden te kalken. Het goedkoopste en zekerste middel om boomgaarden en weilanden te ontdoen van de overtollige zuren en tevens de hoogst noodige elementen tot vruchtbaarheid te geven is 't aanwenden van Men strooie 1200 a 1500 kg. per hectare vóór den Winter en de uitslagen zullen niet uitblijven. Kalk is even onontbeerlijk voor boomgaarden en weiden waar geen zuurheid te bespeuren is. Het is een onmisbaar element voor de plantenvoeding. Vergeet tevens niet te zorgen voor voldoende ontwatering door het maken of onderhouden van afloopgrachten of het aanleg gen van draineerbuizen. In Februari of begin Maart, geve men een passende bemesting door het toedienen van 500 1000 kg. per hectare. Op die manier bekomt men overvloedig en voedzaam gras. BINNENLAND Mond- en klauwzeer. Toestand van 18 Dec. tot 24 Dcc. 1939: Antwerpen 43 haarden Brabant 114 haarden West-Vlaanderen g haar den Henegouwen 32 haardenOost- Vlaanderen 45 haardenLimburg 34 haarden; Luik 47 haarden; Namen 41 haardLuxemburg 3 haard. Totaal364 haarden. Vorige week 374 haarden. v Ministerie van Landbouw. Verbetering van het paarden- ras. - 1940T~ De bijgevoegde keuringen voor heng sten van het zwaar trekras zullen p'aats grijpen op de hiernavolgende datums en plaatsen Streek II Zaterdag 20 Januari, te Deinze, Groote Markt. Inschrijvingen bij Mr Sys, Rijksveeteeltconsulent. Stijn Duboislaan, Rocselare Donderdag 25 Januari, te Zinnik, Groenplaats- Icschrijvingen bij den heer Deschamps. Rijksveeteeltconsulen, 18b, Charles Quintlaan, Bergen. Rupsenwering. Volgend besluit werd uitgevaardigd Sor den heer Gouverneur der provin- Oost-Vlaanderen Art. 1. De eigenaars, pachters, turders, vruchtgebruikers en andere zitters die hun eigene erven of die van '&dere bebouwen, zijn gehouden van arden tot 15 Februari 1940, de rupseu- wiring te verrichten of te doen verrich- tea op de boomen, boompjes, hagen of htester; die zich op gezegde erven be vinden en dadelijk de beurzen of netten, die de nesten der rupsen uitmaken, te doen verbranden. De ondernemers van het onderhoud der plantingen der wegen en der bevaar- 8. MENGELWERK. Toen hij mij zag vertelde hij mij dat hij op weg was naar Montany, om geld te innen voor Chadron. Mooi verzonnen, ik denk dat hij "hier„ dat geld moet innen, dcch dat zou hem wel eens duur te staan kunnen komen, Hoe ziet bij er uit Lang en lenig als een bconenstaak, loopt wat voorovergebogen het onder ste lid van zijn linkeroog is naar bene- dengctrokken- Hij draagt een pet en, als hij zich ergens wat langer moet ophou den, een paar bakkebaarden bij is uit duizenden te herkennen. Maar nu moet ik weg. Nauwelijks was bij uit het gezicht verdwenen, of er kwt mm drie ruiters in vollen galop naar Mecdonald's buis rijden. Ze brachten bet bericht van een nieuw arama dat zich vlak in de nabij heid had afgespeeld. Er was een jongen, terwijl hij het vee te drinken gaf, neer geschoten het was de zoon van een dergenen die op de zwarte lijst stonden. De ruiters waren gekomen om Mac- donalds bulp tegen de sluipmoordenaars in te roepen De moeder van den jongen bad den moordenaar tusrchen de schrale boschjes op de helling van een heuvel zien verdwijnen. De beschrijving welke de ruiters van den man gaven, liet in Macdonalds geest niet den minsten twij fel aan de identiteit van den moorde naar over, 't Moest Mark Thorn zijn, bare waterloopen zijn tot dezelfde ver plichtingen gehouden. Art. 2. Bij gebreke, door de be langhebbenden, zich te gedragen, bin nen het hierboven bepaald tijdbrstek, naar de schikkingen van het vorig arti kel, zal er van ambtswege overgegaan worden tot rupsenwering ten koste der overtreders, op de bevelen van den bur gemeester, en dit ongeminderd de straf fen waarmede gedreigd wordt bij arti kel 7 van het Koninklijk besluit van 20 Januari 1787. (Boete van 5 tot 15 frank. Als er verzachtende omstandigheden be staan. zal de boete kunnen verminderd worden, zonder dat zij, in geen geval, beneden één frank mag zijn). De kosten der verrichtingen zullen des gevallend ingevorderd worden door het plaatselijk bestuur, als in zake van be lastingen. Art. 3. Behalve de agenten en offi cieren der rechterlijke politie, zijn de Wegenopzichters, de agenten van Brug gen en Wegen en die van den Techni- schen Dienst de{ provincie, alsook de agenten van het Roschbrheer van den Staat gelast de inbreuken op de tegen woordige verordening op te sporen en vast te stellen. Vlaams. Toeristenbond Aalst. Maandag 8 Januari, te 19 u. 30, in de nieuwe concertzaal van de stedelijke meisjesschool der Kat, heerlijke kunst liederavond, ingericht door den V.T.B. voor het bezorgen van lectuur aan zijn gemobiliseerde leden uit Aalst en omtrek. Eenige toegangsprijs (uitsluitend voor onze leden)5 fr., program, inbegrepen. De lessen in Engelsch en Duitsch her beginnen op 10. de les in Spaanscb op 15 Januari. Vlanara viert kortelings haar lOjarig bestaan met veel luister. Het bestuur zal een jubileum-album uitgeven. Verder voorziet men de uit voering van een groot openbaart concert de gehuurde moordenaar van Chadron, de geesel der kolonisten. Onmiddellijk werden de nasporingen begonnen onafgebroken ging het berg op, berg af. over een uitgestrektheid van enkele mijlen, de ruwe hoogten be sluipend. de hellingen weer voorzichtig afdalend, altijd sluipend en gebukt, doch alles te vergeefs, niets bracht eenig spoor van den gevaarlijken moordenaar. Om zijn verachting voor zijn achter volgers te toonen en om hen door zijn onbevreesdheid schrik aan te jagen was hij zelfs doorgedrongen tot aan den rand van het omheinde gebied en had nog dienzelfden middag een anderen kolo nist neergestoken, die dood was neerge vallen achter zijn ploeg. De kolonisten nu waren mannen van een zeldzamen moed en een taai door zettingsvermogen in de gewone om standigheden des levens. De naam ech ter van Mark Thorn was alleen reeds genoeg hen den schrik om het hart te doen slaan. Hij had in de streken, waar hij verschenen was, een rood spoor van bloed achtergelaten en hij kwam niet zoozeer om persoonlijke redenen als wel om een verderfelijke instelling te steu nen. De veebaronnen moesten met alle geweld het Noord-Westen overheer- schen en al de kolonisten, die zich daar wilden neerzetten, moesten door alle middelen uit den weg geruimd worden. Thorn was de uitvoerder hunner be velen. Er was nooit een sprookje ge weest van monsters, weerwolven, dra ken met bloedige muilen, dat de rustige bewoners dezer streek zooveel vrees inboezemde, als deze moderne wolf te Een derde groote spoorwegramp heeft zich in Duitschland voorgedaan. Pas énkele dagen Heten bij de tweede katastroof meer dan 140 menschen het leven. Thans telt men bij dit nieuw on geluk reeds 196 dooden. Verscheidene personen werden aangehouden, die er van verdacht wordrn op een of andere manier oorzaak te zijn van deze vreese- lijke rampen. Niettegenstaande de benarde in ternationale toestand hebben de Ameri kanen dit jaar Kerstdag op bijzonder luisterrijke wijze gevierd De verkoop in de magazijnen steeg met 5 °/o op deze van verleden jaar. Het verkeer per spoor klom met 150/o. Te Manhatton werden op één dag zoo maar 17.925 675 postpakketten, brieven en kerstkaarten verwerkt. De Hertogin van Windsor maakt zich in Frankrijk verdienstelijk. Ze heeft zich laten inlijven bij de vrouwelijke af- deeling van het roode kruis en draagt het uniform van S S. A. Désiré Defauw, de dirigent van de konservatorium-koncerten te Brussel, bevindt zich voor het oogenblik inNew- York. Hij dirigeert aldaar het beroemde T oscanini- orkest. De kleine Belg zooals men hem ginder noemt, heeft veel bijval geoogst bij zijn eerste optreden. Patroon Zeg, Hendrik, ge weet dat ik erg vergeetachtig ben Bediende Ja, meneer Patroon Help me dan eraan herin neren. dat ik u aan het einde van de maand uw congé geef 1 In Moskou werden na de ondertee- kening van het Russisch- Duitsche pakt alle anti-naziboeken en tijdschriften ver zameld en verbrand. In allerhaast wor den pro-naziboeken en teekeningen ge drukt en uitgegeven. De wereld staat voorwaar op zijn kop 1 Maar voor hoelang Te Liedekerke kwam een 8jarig jon getje op een vreeselijke wijze aan zijn dood Terwijl het met een paar makker tjes in de straat speelde, stortte een muur in en bedolf het kind. Het slacht offer werd op slag gedood. De ingestor te muur helde sinds lang over en hoort toe aan het klooster aldaar. We vragen ons dikwijls af "Hoe veel kost dezen oorlog aan de verschil lende landen Hier volgt een belangrijke statistiek over deze vraag. De huidige oorlog kost DAGELIJKS aan Engeland 720 miljoen Belgische frank. Aan Frankzijk 510 miljoen Belg. fr. Aan Duitschland 960 miljoen Belg. frank. België besteedt dagelijks aan zijn mo bilisatie 11 miljoen frank. En welk nut hebben deze monster achtige uitgaven Vrouw des huizes tot haar man Herman, kom eens even 1 Trina doet zoo vreemd... de flesch met cognac is leeg en ze probeert een jumper van de macaroni te breien Voortaan zullen we elke week melk ontleden op een bepaalde dag en uur, dit om alle onderbreken van het bureel- werk te verhinderen. Wij ontleden Elke Dinsdag voor middag om 10 uur. Kostprijs5 fr. per ontleding. weeg bracht in de geesten en harten de zer nijverige menschen. Mark Thorn leefde in hun verbeelding als een spook gestalte, die tot alles in staat was en niets menschelijks meer had. De verha len die over hem de ronde deden en die misschien niet eens zoo erg overdreven waren, hadden hem tot een waren dui vel in menschengedaante gemaakt, aan wiens macht niemand meer kon ont snappen, als hij bet eenmaal vastgesteld had hem te dooden. 't Was dus geen wonder, dat deze mannen, die dag in, dag uit dat schrik beeld voor oogen hadden, niet slechts bezorgd waren voor eigen veiligheid, maar nog meer voor vrouw en kinde ren langzamerhand trokken ze er dan ook tusschenuit, zoodat er op 't oogen blik nog slechts vijf van de veertien over waren, die aan de zijde van Mac- donald stand hielden. Zij die heengingen zeiden, dat zij niet gekomen waren om naar een moorde naar te zoeken er is toch niets tegen te doen, ze schudden hunne hoofden, die glommen van het eerlijke zweet als die man in een streek kwam met het voornemen van te moorden dan was geen macht ter wereld in staat hem met succes te weert treven. 't Was beter dat ze teruggingen en hun oude ambacht weer opnamen, zei den ze, het land was hen zooveel niet waard. De toekomst zag er donker voor hen uit. De man, wiens zoon bij de met gras zoden bedekte schuur was neergescho ten, was een der laatsten die nog over gebleven waren. Maandelijksche zitdagen van dea Heer Van den Noortgate, Hoofdrijks- landbouwkundige te Oudenaarde, Dijk- straat, 15 te Oudenaardealle Donderdagen van 9 1/2 tot 11 1/2 uur in Hotel de la Pomme d'Or Groote Markt; te Ninoveden eersten Dinsdag van 9 1/2 tot 11 uur. ia café De Keizer Burchtstraat te Geeraardsbergen:'den 3° Maandag van 9 1/2 tot 11 uur, in.café De Kat bij den Heer Imbo; te Zottegem den 4n Dinsdag van 9 1/2 tot 10 1/2 uur, in café "Katholieke Kring„ Markt; te Ronseden ln en 3n Woensdag van 9 1/2 tot 11 uur, in café "Aux Armes de la Belgique Markt te Deinzeden 2" Woensdag van 9 1/2 tot 11 uur, in café St. Cecilia Markt. De heer Derwa. Rijkslandbouwkun- dige der omschrijving Dendermonde- St Niklaas-Aalst, zal voortaan te spre ken zijn te Dendermonde in Den Hert alle Maandagen van 10 tot 11 uren te St Niklaas in De Hoop iedere 3' Donderdag der maand van 10 tot 11 u.; te Aalst in Het Paviljoen iedere 3e Zaterdag der maand van 10 u. tot 10 u. 30; te Aalst in De Koornbloem iedere 3' Zaterdag der maand van 10 u. 30 tot 11 uur. VERZEKERINGEN. - De heer De Henau, opziener bij NOORDSTAR- BOERHAAVE, is alle Zaterdagen in ons lokaal van 10 tot 12 uur, om U kosteloos inlichtingen te verstrekken inzake verzekeringen Brand- Ongevallen- Leven, waar hij voor rekening van het hoofdagentschap "R.U.Z.„ de zaken behandelt. Een Winter zonder valling KOOPERS, vergeet niet dat hetgeen ge zoekt zeker wel ie vinden is in onze rubriek Kleine Aankondigingen VERKOOPERS, weet wel dat U soms honderden franks kunt winnen in den verkoop uwer waren door aankon diging in De Koornbloem Vergeet niet er 5 fr. bil te voegen. Studie van Notaris te Herzele. Een woonhuis met afhangen en tuin, gestaan en gelegen te Herzele. Heye, gekadastreerd sectie B nummer 23b, groot 2 aren 20 ca., palende oost en noord de Tramlijn, west Emiel Van Impe en zuid de steenweg Zich te bevragen ter studie van den Notaris Van den Bossche. Ik zal me nog'een jaar bedenken, Alan, zei hij, als ge tenminste meent dat dat nog eenig nut heeft. Sombere gedachten vervulden zijn geest en weerspiegelden zich in de rim pels op zijn voorhoofd. Macdonald ge voelde een innig medelijden met dezen ouden man, wiens eenige hoop daar dood neerlag, zijn jongen, neergeschoten door den veoijnigen kogel. Hij legde troostend zijn hand op de magere, zwaar neerhangende schouders van den ouden kolonist. Keer terug naar huis, Tom, en doe als de anderen. Alles goed sluiten en op uw hoede zijn. Ik ga er op uit om dien ouden hyena te vangerfzeg ook aan de buren van zoo voorzichtig mogelijk te zijn, tot ik hem te pakken heb of... hij mij In geval ik mocht verliezen, moe ten zij maar doen wat hen het beste lijkt. HOOFDSTUK VIII. Te voet en alleen. Mark Thorn had niemand meer ge dood, sinds hij dien man aan den ploeg had neergestoken met een dolk bij con tract moest hij er vijf vermoorden, doch geen van hen, die gevallen waren, stond op het naamlijstje der veehouders. Vijf dagen waren er reeds voorbij gegaan zonder dat er iets gebeurd was en de kolonisten begonnen te herademem, ze begonnen al te denken dat Macdonald den sluipmoordenaar uit de streek ver jaagd had. Men had niets meer van Macdonald gezien of gehoord, sinds hij dien avond met Tom Lassiter, de vader Volledige wederdrukking DAG en NACHT zonder on gemak door toepassing der VEERLOOZE toestellen van den specialist breukmeester t Belgische firma opgericht in 1885. Nieuwe Brevetten t België 1933 Frankrijken Luxemburg 1934. Goede sterke werkhanden, nog voorloopig matige prijs ZONDEROPSLAG. AALST, Zaterdag 6 Januari "Hotel du Comte de Flandre Statie. LEUVEN, Maandag 8 Januari Café St Jean. Martelaarsplaats/nr 2 (statie). ZOTTEGEM, Dinsdag 9 Januari, Hotel Petit Bruxelles Statie. Dl EST, Woensdag 10 Januari, "Café Pros Peeters-Maes, Statie. BRUSSEL. Woensdag, Donderdag en alle ZONDAGEN. 65-67, RUE DE LA MEUSE, 65 67, bij Leopold II/en Jubellaan, Kerk St Remy. NOTA: ER IS NOG GEEN OP SLAG. ge iets wilt verkoopen moet ge dit eerst aan het publiek kenbaar maken, plaats daaron) een aan kondiging in De Koornbloem ge blijft alzoo uwe klanten be houden. van den vermoorden jongen, vertrok ken was. Macdonald intusschen was den ouden schavuit op het spoor hij had hem reeds den eersten dag van zijn naspo ring gevonden hij had hem al even ge zien toen hij bij de roode wilgen aan de rivier wegdook doch de gelegenheid om hem onder schot te nemen, was niet gunstig geweest. Thorn scheen ook te vermoeden, dat hij voortaan slechts door ééa persoon achtervolgd werd. Meer nog, er waren aanwijzingen, zoowel in het losse, mulle zand, als in het kreupel hout waarin hij zich schuil hield, dat hij niet zoozeer vluchtte voor Macdonald, maar veeleer den jager zelf achter volgde. Twee dagen lang hadden ze in een kring rondgedraaid, waarbij nu eens de een. dan weer de ander de achtervolgde was. Ofschoon Mark aan zulk een leven gewend en er in geoefend was, had hij toch nog geen goed gericht schot op zijn tegenstander kunnen afvuren, deze hield hem maar steeds op sleeptouw. De zon begon reeds ter kimme te neigen Reeds vanaf het aanbreken van den dag had Macdonald gekropen, ge bukt. geloopen, gehijgd en plat op den grond gelegen. Was het de bedoeling van Mark geweest of slechts het blinde toeval hij kon het niet zeggen maar Macdonald zag in de verte plotseling duidelijk het landhuis "Alamito» voor zich. Hij liep snel vooruit, maar met groote behoedzaamheid, overal rond loerend, of hij Mark niet ergens ont dekken kon. ('t Vervolgt). dank zt] Dampo verkoudheidsbalsem, die zelfs bij de zwaarste valling van hoofd, neus, krel en borst, direct verlichting geeft en geneest. Gebruik tijdens het gure jaarge tijde Danpo-hoestbonbons, die U en Uw kinderen beschermen tegen infectie en kouvatten. Verkrijgbaar bij a le Apoth. Dampo doos f-s.5. - Pot frs.10. - Dampo-hoestbonbons groote doos frs. 5. - Da" po daar lucht ge van op N.V, Pharm. Fabr. A. MIJNHARDT, Antwerpen. Waaroa tudeo Mt f HOOFDPIB4 MIGRAINB TANDPIJN GRIEP RHEUMAT1ER ZENUWKOORTSEN PIJN DER MAANDSTONDEN ab de Wonderbare BRUINE POEDERS du Apotheek DE POORTERS SINT' N1KLAAS-WAA3 f0 Oogenblik kelijk. tonder ïthadrtijkf gr*Ql0eo van deze pijoco suBcp bcv*|*» Qp 3ooj van 6 poeder» 6k 4,00 Oe driedubbele doos 23 poeders ft. 10.00 Te vefkrifgen to aÖe goede Apotheken of vrachtvxö postman daa* Gebrul» te cms U tuft êoéb g«n ®nétit meet gebralkeo GROOTE PRIJS hoogste onderscheiding toegestaan. Tentoonstelling Brussel 1935. jurllid bu'ten Wedstrijd en Groote Prijs. Tentoonstel ling Parijs (Vlncennes) 1931.Vijf brevetten, zes diploma's met gouden medalies. Bekroond door de Belgische regeering met Gouden Me- dalie der Kroonorde Ziehier eenige uitgekozen bewijzen Herr Gerard Laseur, Axpoelwijk, 61, Ruis lede, bedankt ons voor de genezing bekomen door ons toestel dit is vastgesteld door verscheidene genresheeren bi) oproep tot de mobilisatie. NOPPE G„ Kortrijk: H. MESTDAGHS, Beernem J. B. VAN DEN HOUTE. Asbeek, AsscheJ. MATHYS, Lookrlsti, breuken ver dwenen. Mevr. BONNE, Heyveldstraat, 34, Sint Amandsberg Gent, na operatie van buikbreuk aangetast, gansch verdwenen door ons toestel, voelt niets meer. Breuklijders, mannen, vrouwen ea kinderen, mogen ons kosteloos allen uitleg komen vragen van 9 tot 1 uur, te

De Koornbloem | 1939 | | pagina 5