Inzake Plantaardappelen DE WANMOLEN Levering van Granen. ZAAIGRANEN Het Vlaamsche Kruis Aalst» Tabakplanters, Wij verkoopen Kleine Aankondigingen» Vraagbord Notaris BRECKPOT EEN WOONHUIS Schoon WOONHUIS TE KOOP: RENTENIERSHUIS WINKELHUIS Uit ter harsd te koop dtn nadruk op dat de stel droeg en luch- j tig moet wezen. Hoeveel stalles brast- woorden aan deze verekchiea De meesten zijn opgetrokken uit p'acken, j niet aaneengevoegd, en hun hoogte laat nog niet eens to^ dat mm er rechtstaan de kan ia vertoeven. Derhalve is het kuischen van zulke hokken niet te doen, en zal de stalling dus nooit eens grondig kunnen gereinigd worden. Daarenboven zijn deze meestal gedekt ofwel met asfaltpapier of wat wij ook reeds veel bemerkten, door gegolfde j ijzeren platen. Men derske zich slechts maar even in hoe heet het daaronder moet zijn in den zomer, en hoe erbarm- lijk koud in den winter. En dan zouden de eigenaars van geiten welke onder zulke voorwaarden gehuisvest zijn, ver langen dat hun dieren zoo gezond zijn als die van buurman Jan, die de zijnen ver zorgt op een voorbeeldige manier, en die wel eens bedektelijk bespot wordt om zijn gekke, kostelijke manier van dieren houden. Nochtans, buurman Jan heeft gelijk. De beenderziekte wordt ook nog veroorzaakt door ontsteking der darmen of door afgang. Doch deze oorzaken vinden ook hun oorsprong in de slechte voeding, zoodat men zou mogen beslui ten met de gevolgtrekking dat een goe de rationecle voeding de beenderziekte zal doen verdwijnen of voorkomen. ft Vervolgt.) i VRAAG, Naar we vernemen kan nen de werklieden, burgers en stiel- doeners, die vroeger en nu bijzonderlijk met den oorlog hun best doen om wat land te bewerken of verloren hoeken in het zweet des aanschijns tot land te krijgen, geen zaaigranen bekomen. Moeten die gronden blijven vaag liggen of wat is men zinnens te doen met deze lieden In ons dorp zijn er zoo ruim 100 families in dit geval ANTWOORD. Tot biertoe mo gen wij slechts aflzveren aan de leden der bosrenkorpo atie, maar de meesters wonen tegenwoordig in Brussel. U kunt aldaar de vraag stellen en we hopen dat U een vlug en goed antwoord zult bekomen. Schrijft naar Landbouwkorporatie,48 Leopold II laan, Brussel. Men meldt ons uit Oudegem net overlijden van Mijnheer Benedictus Joannes VERHAEGEN Weduwnaar van Mevrouw Eugenie Victoria De Kinder. Lid van Redt U Zeben. We bieden onze oprechte deelneming aan de achtbare familie. De jaarlijksche kursus ingericht door het Vlaamsche Kruis, afdeeling Aalst, wordt gegeven ia de Stedelijke Jongens school, Ingang Nieuwbeckstraat, en vangt aan op Woensdag 15 en Vrijdag 17 Oktober en de daaropvolgende Woens- en Vrijdagen, telkens van 7,30 tot 8,30 uur. De lessen worden gegeven door Dr. Med. De Loof: Ontleedkunde en gezondheidsleer (8 lessen). Dr. Med. Willems: Eerste bulp bij ongevallen (8 lessen). Mej Luycx L. verpleegster: verband leer (8 lessen). De lessen worden verduidelijkt met lichtbeelden. Iaschdjvingsrecht 5 fr. Le den kosteloos. De insch' ij vingen worden aanvaard: Woensdag 15 en Vrijdag 17 Oktober te 7 u. alsook in het lokaal "De Koornbloem» en bij de E H.B.O. leden. We geven hieronder alles wat we inzake planters weten, ten einde onze leden zoo goed mogelijk in te lichten. Eerstelingen. Het blijkt vast dat Redt U Zeiven de 332,000 kg. ingeschre ven Eerstelingen niet kan of mag betrekken, wij kunnen er dus tot ons spijt geene leveren. Hollandsche Planters. Uit de beslissingen der aardappelcentrale blijkt dat slechts drie firma's over verschillende provincies mogen leveren. Redt U Zeiven mag enkel Hollandsche planters leveren in Üost-Vlaanderen. Aan al onze leden en klanten uit het Brabantsche of uit de andere provincies ruim 3000 in getal, moeten we laten weten dat, tengevolge van maatregelen der aardappelcentrale, we niet in staat zullen zijn de ingeschreven Hollandsche planters te leveren Wel zullen we deze grootendeels kunnen vervangen door Duitsche soorten, waarvan enkele half vroege. In hoeverre de teeltregelingen van deze landbouwers hiermede overeen te brengen zijn moeten ze zelf onderzoeken. We hebben ten einde raad bij invoerders uit Brabant aange drongen om onze leden te gerieven, maar deze personen antwoor den ons dat ze nog te weinig hebben voor eigen klienteel. We moeten dus onze leden en klanten van Redt U Zeiven, voor wat de levering van Hollandsche planters betreft, aan hun lot overlaten, wat ons ten zeerste spijt, maar waartegen we niets heb ben kunnen doen. Het staat dus vast dat genoemde personen zullen moeten ge noegen nemen met Duitsche planters of er wat anders op vinden. Voegen we eraan toe dat Holland geen Alpha noch Industrie zendt en we alleenlijk Muizen, Krugers en Furore kunnen ver wachten. Eetaardappelen dienen in de plaats geleverd, goed gezond en gesorteerd op min stens 35 millimeters opwaarts. Enkel geelvleezige soorten worden als eetaardappelen aange nomen. Deze worden los in den wagon gestort. In één zelfden wagon mogen slechts ééne soort worden geladen. Voor het gemak der landbouwers zullen onze zaakvoerders samen met de plaatselijke besturen beslissen, welke soort per ge meente zal geladen worden. Wat te doen voor niet-landbouwers Volgens de inlichtingen welke we hierover vanwege de aard appelcentrale bekwamen, zullen enkel de landbouwers-leden van de boerenkorporatie plantgoed ontvangen vóór den Winter. Voor de nlet-boeren, zooals burgers, stieldoeners, bedienden, arbeiders, Werk van den Akker, enz. enz. zal eene speciale regeling worden getroffen. Deze zullen enkel na den winter worden bediend, zoodat genoemde personen zich heden niet moeten inspannen om plantgoed te bekomen. Eiken Woensdag te 19 uur, worden op de zangavonden van V.T.B Aalst, in de stedelijke Muziekacademie, Pont straat, prachtige Oud Vlaamsche liede ren aangeleerd. Toegang kosteloos voor alle personen boven de zestien jaar. De V.T.B. zoekt het heele jaar door u te vermaken en te ontwikkelen. Wordt nu reeds lid voor 1942 tegen 18 frank (voor het blad) of 5irank Dan geniet ge reeds van heden af alle voordeelen van het lidmaatschap I in de maand Augustus van dit jaar j was het gasverbruik in ons land merke lijk booger dan in dezelfde maand van vorig jaar. Het verbruik bedroeg in Augustus 1941 60 244 200 Kub. metr t, terwijl in de Oogstmaand 1940 dit cijfer 40.023.745 Kub. meter bedroeg. Het bestuur van Winterhulp heeft besloten aan de schoolgaande jeugd vitaminen uit te deelen. Deze zul len vanaf 15 November, ongeveer zes i maanden lang, in den vorm van boontjrs toegediend worden. Aan de kinderen van 3 tot 6 j3ar welke de kindertuinen bezoeken, zal bovendien levertraan worden uitgedeeld. Onze jeugd zal aldus door Winter hulp eea reddende baad worden toe gestoken in deze moeilijke tijden. In het Du'tschland van vóór 1939 met zijn circa 80 millioen inwoners, leefden er 42 636.218 protestanten en 31.943 932 Katholieken 2.745 893 wel ke alleen in God gelooven 307 614 Jodea hielden zich dan nog in het Rijk op. Maandag werd Jef Dsnijn, de Ks- nisg der beiaardiers, ten grave gedra gen. De beroemde Mechelsche klok kenspeler werd door duizenden vrien den en personaliteiten naar zijn laatste rustplaats vergezeld Op waardige wijze werd een groot Vlaamsch kunstenaar begraven. In de Italiaansche hoofdstad wor den voor het oogenblik proeven gedaan met een 20 meter lange autobus. Dit reuzenvervocrmiddel kaa plaats bieden san 200 man Men hoopt weldra enkele dezer autobussen door Rome te zien bollen. In Ostra, een plaatsje in Hongarije, overleed een dezer dagen een man waarvan het hart zich rechts van zijn lichaam bevend, in plaats van licks. De man was 60 jaar oud, en werd, door een beroerte getroffen, naar een ziekenhuis overgebracht. Daar ontdekten dokters het eigenaardige feit. Deze Hongaar heeft hiervan geen last gehad, en had i zelfs geen vermoeden dat hij het hart niet op de goede plaats droeg. De stad Blankenberg werd in op schudding gebracht door een droevig geval van ziekte. In de familie Drije- pondt, welke tien kinderen telt, werden allen door een eigenaardige ziekte aan getast. Tot hiertoe kon men niet nagaan welke kwaal dit talrijk gezin heeft Reeds zijn twee van de tien kleuters gestorven. Onmiddellijk werden alle noodige maat regelen getroffen om eventueele besmet ting te bestriiden. Vanaf 1 November zullen de kin deren welke van de schools oepbedee- ling genieten, zonder zegels 50 gram aardappelen per persoon en per dag bij- krijgen. j Onze kleinen zullen dit besluit zeker met vreugde vernemen, f Verder vernemen wij langs het blad Handel en Distributie dat aan de schoolgaande jeugd tot 14 jaar 4 ree pen melkchocolade per maand zal uit gedeeld worden. f F We moeten de leden en belangheb benden op bet hart drukken dat ze niet zonder de noodige papieren over straat mogen komen met granen voor de leve ring. Ze moeten zich bij den erkenden han delaar de noodige geldige vervoer- bewijzen aanschaffen welke de juiste kilos vermelden. Voor deze die willen leveren aan de N. V. De Koornbloem, kunnen deze be" wijzen alle dagen worden afgehaald op de bureelen van genoemde maatschappij Zeebergkaai 4, te Aalst. De granen welke geleverd worden dienen over het algemeen BETER GE- KUISCHT, en de meeste scheuten met de wanmolen verwijderd. Tengevolge van de palabers over de toe te passen prijzen tus- schen de zaadbereiders en het Kommissariaat van Prijzen en Loo- nen en welke VIJF WEKEN duurden, zal de levering van zaaigra nen met groote vertraging geschieden. De granen welke ons werden toegezegd tegen 15 September zullen enkel dees week afgeleverd worden. Zoo bevordert men in ons land de landbouwvoort- brengsten (we zijn nog steeds in België). Vele landbouwers hebben intusschentijd versleten of geschoten goed gezaaid en anderen wachten geduldig tot het zaadgoed eindelijk beschikbaar komt. We kunnen hun melden dat de eerste wagons met Tarwe, Rogge en Gerst binnen zijn en ter be schikking der aanvragers. Al de overige zaaigranen zullen dees week verzonden zijn. Wat kunnen we aanbieden Het is ons niet gelukt al de witte tarwe te koopen welke ons werd gevraagd. Juliana en Imperial zijn te zeer geschoten, zoodat vele partijen niet als zaadgoed kunnen dienen. We hebben daarentegen beste partijen met andere goede en veelopbrengende tarwesoorten gekocht onder meer Hybride du Trésor, Jubilé, Benoit 40, Strube, Universable, Astra, Bersée. Dagelijks vaarzen, trékkoeien met gareel, mur.tf.ii, ruuders, verwisseling, hoogste prijzen, bij Gustaaf Lammees. Hoogstraat 87, Hofstade. Tel. 1012 Aalst. - Jonge koe, 3de kalf, 8 1/2 maand dracht, bij Jos. Verbecck, Moorselbaan, nr 297, Aalst (Mijlbeek). 10 vaarzen, gekalfde en ongekalfde bij Jozef De Keiser, Impe, Dorp. Beste tweejarig merriepaard, werkt alleen, bij Gustaaf Van Li^rde. te Aalst, Meresireat, nr 30. Zeug, 14 weken dracht, keus van 2, bij Frans D'Hsese, Dries, 17, Lede. Nest schoone viggens, bij dc We Th, De Man, Nieuwerkerken, Laar. Jonge schapershond, 8 weken oud, bij de We Michiels Alfotss, Erondegem, Ganzendries, nr 25 Schoone, platte en kleine wagen, zoo goed als ciruw, alsook stootkar, bij Frans Van der Straeten, Brusselsche Steenweg, Lebbrke. RASVIGGENS. Landbouwers, koopt van heden af, aüe dagen, beste Vlaamsche rasviggens. in volle vertrou wen, bij Jor. Leus, Babbelaar, Hofstade. BEN KOOPER van 5.000 kg. hooi en 50.000 kg. halve suikerbeeten, Brou werij Winderickx. Dworp (Hal). VAN HEDEN AF zal er tabak ge sneden worden, eiken Woensdag en Donderdag, met een allerlaatste model van tabakmachien, bij Gaston Bettens, Wolfgat, Serskamp. VIGGENS. Dagelijks te bekomen beste viggens, bij Florent Van Leuven, Laagestraat, Schoonaarde. VIGGENS. - Alle dagen te beko men beste viggens, bij Henri Leus, Nieuwstrast, 25, Lede. Telefoon Aalst nr. 558. tabak naar ke^ze en in uwe tegenwoor digheid kerft, alle Woensdagen en Don derdagen. in de Moderne Tabakkerverij ALFRED DE SCHRYVER, Binnen- straat, 114, Aalst. Specialiteit voor de sigaret. Door sterfgeval, 200.000 faience tegels, voor muur en schouw af te zetten en eenige honderden meters vloeren in ceramiek en ciment, aan zeer lage prijzen bij Omer DE SMET, HAALTERT, Statie. Studie vas j 4e AalsS. Het huls is zichtbaar dea Woensdag en Vrijdag van ieder week van 2 1/2 u. tot 5 u. namiddag. Laatste Zitdag: Woensdag22 October 1941, om 3 uren namiddag ter café "Hotel des Arcades bij Mr Van dea Broeck te Aalst, Statieplein. Bij dadelijke uitwinning. Openbare Verkooping van te Aalst, Welvaartstraat, 1. De Notaris VAN IN NIS te Aalst, zal namens wie het behoort en met de pleegvormen der wet van 15 Oogst 1854 openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. Een eigendom begrijpende eene twee woonst met inrijpoort en hof, gestaan te Aalst, Welvaartstraat 1groot 3 aren 50 ca. en bij meting 3 aren 33 ca., breed aan de straat 10 meters. De eigendom bevat Gelijkvloets voorplaats, keuken,trap, doorgang, groote inrijpoort, veranda, waschplaats, keukenkamer, magazijn, koestal, mestput, w c- en hof. Verdiep 4 kamers, 3 zolders. Electrische verlichting, pomp- en regenwaterputten Bewoond door de Familie Neetens. Verblijf: Vrijdag 17 October 1941, telkens om 3 uren namiddag ter café Sportwereld bij den heer Emiel De Lombaert, Statieplein, 5, Aalst. Openbare verkooping van een te Erembodegem, Oude Brusselbaai», (Heuvel). De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wie het behoort openbaar lijk verkoopen Gemeente Erembodegem. Een schoon woonhuis met aanhoorig- heden en hof, gestaan en gelegen te Erembodegem, Heuvel, aan de Oude Brusselbaan nr. 7, groot 3 aren 73 ca., breed aan de straat 4 m. 58 cm. Dezen eigendom bevatGelijkvloers 3 plaatsen, stalling en hof. Verdiep: 2 kamers en daarboven zolder. Bewoond door Mr. Petrus Camu. Eenige Zitdag Maandag 13 Oktober 1941. om 3 ure namiddag ter herberg "A la Bonne Bière„ te Aalst, Brusselsche- Steenweg (Tir). De prijs der kleine aankondigingen is 10 fr. voor de geabonneerde en 20 fr. voor niet geabonneerde. De kosten dienen op voorhand be taald, hetzij aan de kassen der Maat schappij Redt U Zeiven, hetzij door middel der postcheckrekening. Men kan evengoed 10 of 20 frank in den brief meezenden. Gekalfde en ongekalfde vaarzen, runders en vaarze- kalverenverwisse ling voor alle vee, bij Remi Schuddinck, Veehandelaar, Hofstade, Eeckhout. Openbare Verkooping van Een SCHOON te Aalst, Valerius De Saedeleerstraat 39. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ter tusschenkomst van zijn ambtge noot Notaris VAN ASSCHEe, te Sint Jans Molenbeek, openbaarlijk verkoo pen, namens wie het behoort Stad Aalst. Een schoon renteniershuis met inrij poort, aanhoorigheden en hof, te Aalst, Valerius De Saedeleerstraat, 39. groot 2 aren 90 ca. De eigendom bevat Onderaardschkelderkeuken en kool- kelder, w c. Gelijkvloers ingang, salon, eetplaats, wc., overdekte koer en hof, groote inrij poort nevens het huis. Verdiep 2 slaapkamers en kleine kamer kunceude dienen voor badkamer. Daarenboven zolder. Electrische verlichting alsook water leiding, deze laatste tot op het verdiep. Ingesteld 50.000 fr. Bewoond door Mevr. Van Neyghem en kinderen. Openbare Verkooping van Een goed gelegen te Aalst, Kerkstraat N° 14. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wie het behoort openbaarlijk verkoopen Stad Aalst, Een zeer goed gelegen winkelhuis met aanhoorigheden, te Aalst, Kerktraat N" 14, groot 1 aar 50 ca. Deze eigendom bevatGelijkvloers Ingang, voorplaats of winkel, achter plaats met trap, overdekte koer, keukea, W. C. 1'Verdiep 2 kamers. 2'Verdiep 2 kamers. Verders kelder en zolder. Dezen eigendom is voorzien van gaz, elektriciteit en siadswater- inrichtingen, alsook van een rgenwaterput. Bewoond door Mr. J. Troch-Van Vaerenbergh, Onmiddellijke ingebrulktreding. Zichtbaar alle werkdagen van 2 tot 4 uren namiddag. Eenige Zitdag Dinsdag 21 Oktober 1941, om 3 ure namiddag, ter café gehouden door Mr. A De Smedt, Kerkstraat 11, te Aalst. 2 woonhuizen te Aalst. Klapstraat, nr 2 en 4, groot samen 80 ca. Voor inlichtingen zich wenden ter studie»

De Koornbloem | 1941 | | pagina 2