Nolarieele Annonces I Die goede Moeder Aarde* m Herstellingen A, Gheys 8 Zoon GELD Notaris VAN INNIS Gerieflijk WOONHUIS met Aanhoorigheden Meerscb,Land en Bosch Prachtig BURGERSHUIS Notaris BA l WENS EEN WOONHUIS met Afhangen en Tuin Schoon perceel LAND Twee partijen Meersch Eene Partij Zaailand Van der DONCKT Een Perceel Land vermo Notaris CAI BRON EKNE HOFSTEDE TAN THEMSCHE EEN EIGENDOM Maaimachienent Oogstmachienen i Stadie van 13, Cnmontstraat, 13 te Aalst, i Om uit onverdeeldheid te scheiden. De Notaris Jean VAN INNIS te Aalt, benoemd bij vonnis der Rechtbat k van Eersten Aanleg te Dendermonde ia date 19 September 1941, zal ten over staan van den heer Vrederechter van Aalst, openbaar verkoopen Een welgelegen handelshuis, zijnde thans een beenhouwerij met bijzonderen ingang, afhankelijkheden en hof te Aalst aan de Korte Zoutstraat, nr 17, sectie A nummers 1132b, 1132c en 1133a, groot 4 aren 60 ca. Voor verder beschrijf zie bijzondere plakbrieven. [^Bewoond en gebruikt door den heer Victor Van Neck-Coppens met recht van huur tot 1 September 1942, mits 1.100 fr. te maand. Benige Zitdag Donderdag 23 Oktober 1941, om 2 ure namiddag, ter zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst, Kapellestraat. 25. MENGELWERK. Roman uit het landelijk leven in Vlaanderen door ALBERT BAEYENS. Neem het dan van de beste zijde, besloot Pachter Lowie. En hiermee was ook deze familiezaak beslist, hoewel moeder graag haar vrees voor die reis zou uitgesproken hebben. Als Bert er niet erg op staat, zou ik wel in zijn plaats kunnen gaan, spotte Lea, hij zal het toch niet lang uithouden ver van huis, ver van het land. Best mogelijk. Lea, antwoordde Bert, maar als dit nu een uitdaging is, dan neem ik die graag aan noodlot of geluk, ik zal het dragen tot het bittere of blijde einde. M Dat is gesproken, zei zijn vader. En 's anderendaags stond de jonge geleerde, over wien door geheel het land met zooveel lof gesproken en geschreven werd, weer aan den arbeid op het veld, boer zooals de vorige dagen. Ook dezen oogsttijd wilde hij meemaken, het heer lijkste seizoen in het leven op het land. Bert voelde zich gelukkig met het geluk van de eenvoudigen die geen droomerige denkbeelden nastreven, maar hun voldoening vinden in de wer kelijkheid der dingen van alle dagen en het trouw volbrengen hunner dagtaak. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare Verkoopisg van te Erembodegem, Kapellen-StilleDhoek en Denderland. De Notaris Jean VAN INNIS te Aalst, zal namens wien het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Erembodegem. Koop 1. Eene gerieflijke hofstede met stalling en afhankelijkheden, boom gaard en tuin op Kapellen, genaamd Stillebeek, groot 10 aren 60 centiaren. Op te leggen boomprijs 1.500 frank. Bewoond door Jan Bapt. De Backer- Vermoesen. Ingesteld20.000 fr. Koop 2. Een beplanten meersch op Sint Amandskapel, genaamd Wierook- meerschen, groot 23 aren 10 centiaren. Op te leggen boomprijs 1.000 fr. Onverhuurd. Vrij gebruik met Kerst dag. Ingesteld 2.000 fr. Koop 3. Een perceel bosch op Kapfcilemeerschen, groot 7 aren 20 ca. Onverhuurd. Ingesteld500 fr. Koop 4. Een schoon perceel zaai land op Denderland, groot 35 a. 50 ca. Op te leggen boomprijs 100 fr. Deris in huur bij Weduwe Alexander Verkysen en andere, en onverhuurd. Ingesteld9.000 fr. Koop 5. Een perceel land op Stille beek, groot 7 aren 40 centiaren. In gebruik bij Jozef Van de Maele. Ingesteld 1.500 fr. Koop 6. Een perceel laad op Stille- beek, groot 6 aren 80 centiaren. In huur bij Achiel De Coninck. Ingesteld 1.500 fr. Koop 7. Een perceel land op Den derland, groot 8 aren 55 centiaren. Op te leggen boomprijs 75 fr. Gebruikt door Daniel Heeremans. Ingesteld: 1.500 fr. Dinsdag 14 Oktober 1941, om 3 ure namiddag, ter herberg van den heer Alfons Kieckens te Aalst, Brussel- schensteenweg, aan den Tir. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot den Notaris. Openbare Verkooping van een nieuwgebouwd met Inrijpoott en grooten Tuin te Hofstads, Deadermondschesteenweg (op 100 m. afstand der Stcd Aalst). De Notaris Jean VAN INNIS te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente Hofstade bij Aalst. Een on'angs nieuwgebouwd burgers huis met inrijpoort en grooten tuin. ge legen aan den Dendermondschen steen weg, nr 70, met eene grootte van 17 a. 87 centiaren. Dezen eigendom werd gebouwd in 1935 in de beste voorwaarden, begrijpt ÊjÜOp 't gelijkvloersvoortuin, vestibule, gang, salon, eetplaats, keuken bezet met faiencesteenec, achterkeuken, bergplaats overdekte inrijpoort, dienstig tot garage, koer, magazijn en grooten tuin. Op 't eerste verdiep vier schoone slaapkamers en volledige badkamer be zet met faicncesteenen en gang met terras. Op de tweede verdiepinggroote zolder, dienstig voor mansardekamers, houten binnenbedekking onder het dak. Ceramieke vloeren in de beneden- plaatsen. De bovenkamers zijn belegd met stragula. Goede kelder, waterleiding met elek trische pomp, gas- en electriciteitsleiding regen- en pompwater. Bewoond door den eigenaar Mr Gas ton Van de Wiele-Mercken. Zichtbaar alle Dins- en Donderdagen van 2 tot 4 ure. Vrij gebruik kortelings na de ver kooping. Instel: Donderdag 16 Oktober 1941, om 3 ure namiddag, ten kcfflehuize "De Koornbloem (Boerenbond) bij den heer Emiel Gossé te Aalst, Groote Markt. Voor 't bezichtigen van 't plan en verdere inlichtingen wende men zich bij den Notaris. Studie van te Haaltert. Telefoon t Aalst 534. Kerksken, Boekent, op het Smidsvelde ken, sectie A nr 97, palende o.a. aan Alfons De Smst en het baantje. Ge bruikt zonder geschreven voorwaarde door de wed. Trif mits 75 fr. 's jaars. Eesige Zitdag Donderdag 16 October 1941 om 2 uur (O.U j namiddag, ter herberg, gehouden door Mr Marcel Van Melke- bcke, tè Kerksken, Driehoek. Bij gedwongene onteigening. Openbare Verkooping van te Kerksken, Geeraardsbergsche Steenweg, 246. Notaris BAUWENS te Haaltert, daartoe benoemd bij vonnis, verluid door de Rechtbank van Eersten Aanleg te Oudenaarde, den 1 Oogst 1941, zal, ten overstaan van den Heer Vrede rechter des Kantons Herzele en met in- acht-neming der pleegvormen, vereischt bij de wet van 15 Oogst 1854, gewijzigd bij Besluitwet van 13 September 1940, op de gedwongene onteigening, open baar Verkoopen Een woonhuis met afhangen en tuin, te Kerksken, aan des Steenweg Aalst- Geeraardsbergen, sectie A, nrs 539c en 539d, groot 5 aren 90 ca., palende of gepaald hebbende noord Hector-Frans Sienaart-Van Melkebeke, oost Van Bockstael-D'Haeseleer, zuid den Steen weg en west Benedikt Van der Eecken- Groebbens. Bewoond door de echige- nooten Gustaaf Tas-Daghuyten vrij met ds bete: kening van de toewijzing aan genoemde bewoners. Tweede Zitdag: Zaterdag 25 October 1941, om 10 ure, zeer stipt voormiddag, ter Gehoorzaal van het Vredegerecht te Herzele, Merkt. Openbare Verkooping van te Erembodegem, Groenstraat. De Notaris Jean VAN INNIS te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente Erembodegem. E?n schoon en welgelegen perceel land, dienstig als bouwgrond te Erem bodegem, Groenstraat, groot 18 a. 60 ca. Verdeeld in drie loten van elk onge veer 6 a. 20 ca. Gebruikt geweest door de Kinderen Jozef Van Hoef. Vrij gebruik met Kerstdag 1941. Instel: Dinsdag 14 October 1941, om 3 ure namiddag, ter herberg In den Tir bij Mr Alf. Kieckens te Aalst, Brusselschen steenweg. Openbare Verkooping van te Kerksken, Kerkskenmeerschen en Boeckent. Notaris BAUWENS. te Haaltert,zal openbaar verkoopen Koop 138 aren 37 ca. meersch te Kerksken, Kerkskenmeerschen, sectie B nrs 800 en 801, palende aan Remi De Neve, den Openbaren Onderstand te Haaltert, de eiven Heereman en het baantje. Gebruikt zonder geschreven voorwaarde door Theod. Michiele mits 700 frank 's jaars en vrij kort na de toe wijzing. Koop 2. 10 aren 20 ca. meersch te Op een namiddag in de maand Augus tus was Bert met zijn Tijl naar Stokkel gedraafd, om er de wedrennen bij te wonen, die den jaarlijkschen Grooten Prijs voorafgingen. Na de proefritten hadden de inrichters gemeend, dat Bert minachtend had gelachen om de onvol doende uitslagen, hij werd van alle zijden omringd, en zooals het in die middens gemakkelijk te begrijpen was, ging men tot uitdagingen en tot weddenschappen over. 44 Zou uw Tijl het beter doen, Ver- meylen vroeg er een met smalende stem. Daar valt niet aan te twijfelen, had Bert stoutweg gezegd. Ik durf den besten uitdagen, driemaal de piste rond.,. De heeren hadden elkaar bekeken en met geheimzinnige blikken van verstand houding was tot de weddenschap be sloten. Dit zou een extra nummer wor den, dat hun een aardigen stuiver kon opbrengen. Vijftig duizend tegen vijftig duizend was de wederzij dsche inzet plus een vast percent in de opbrengst. Dit, met de noodige reklame er rond, en de Groote Prijs zelf brachten een ongewone massa volk naar het koers- plein. Er werd verwoed gewed, de book makers hadden het druk. Na enkele drafnummers als inleiding ging het sensatienummer door, Vermeylen op Tijl tegen Ellis op Topaze. Bert had Fik meegenomen en hem belast nog even veel op Tijl bij te zetten als hij er zelf had op gewed. Onder de beroepsmen- schen gaf hem niemand een kans van winnen, daar hij te zwaar was voor het paard, terwijl Ellis slechts een klassiek 1 Openbare Verkooping van te Haaltert, Bmlkouter. Notaris BAUWENS te Haaltert zal, met tusschenkomst van zijn ambtgenoot, Mter WILLOCX te St Gilles-Brussel, ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Herzele, openbaar ver koopen Een partij zaailand, gelegen te Haal tert, op den Bru'kcuter ten kadaster bekend sectie B, nummer 32. groot 41 a. palende asn Mw en Mejuffer Peleman, Mw Baeten-Van den Bossche en Kin deren, Graaf Cornet de Ways Ruart en de Wed. Huibrecht-Pierard en dochter. Verpacht zonder geschreven voor waarde aan Th. Schoonjans te Haaltert, mits 390 frank 's jaars. Benige Zitdag Zaterdag 25 October 1941, om 11 uur (o t.) stipt voormiddag, ter Gehoorzaal van het Vredegerecht te Herzele. Studie van Notaris Kasteelstraat, 12 te Dendermonde. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare Verkooping van te Lebbeke, Klein Gent. Notaris VAN DER DONCKT te Dendermonde, zal onder gewone voor waarden, openbaar te koopstelien, vol gende goed Gemeente Lebbeke. Een perceel beste land te Lebbeke, Helftwinningem, bekend ten kadaster sectie D, nr 60d, groot volgens kadaster 33 aren 90 centiaren, palende of gepaald da# vekétoi&t hebbende aan Uyttersprot Bavo, Van Weyenberg-De Bolle Petrus Weduwe en kinderen, Moees-Kilbaey Paulus Er- nest. en voornoemde Van Wayenberg- De Bolle Wwe. In gebruik bij Judccus Berghmans, Klein Gentstraat, nummer 9, mits 3C0 fr. jaarlijks. Op Maandag 20 Oktober 1941, om 3 uur stipt namiddag, ter herberg Den Heuvel gehouden door M. Ph. Moort- gat, te Lebbeke, Klein Gent, De liefhebbers worden verzocht zich te voorzien van uittreksel van hunnen geboorteakt of trouwboekje. Studie van te Erembodegem. Openbare Verkooping van te Erembodegem. De Notaris CAUDRON te Erembo degem, zal openbaar verkoopen Hofstede begrijpende huis met kelder, 4 plaatsen en zolder, schuur, kosistal, varkenskoten, kiekenkot, hophatt, oven, tuin, hopland en boomgaard te Erembo degem, op den hoek van de Kleistraat en de Slillebreckbaan, groot 38 aren 20 ca. Ia gebruik bij verzoeker Mr. Jozef Garriau. Iagebruiktreding kort na ver koop. Opleg boom-en navetprijs 1300 fr. Enkele Zitdag Dinsdag 21 Oktober 1941, om 4 ure nam. ter herberg van Mr. Ma- rinus Perdaens, te Erembodegem, Res- schebeke. Studie van Notaris te Denderleeuw. Openbare Verkooping van welgelegen en goed geschikt voor groot handel of nijverheid, begrijpende woon huis (erg beschadigd door de oorlogs feiten) magazijnen, stallingen, schuur, hof ea koer, te Denderleeuw, Denderkaai. Huisegem» Kasteelstraat, nr 2, gekend ten kadaster sectie A, nrs 1729a/2 en 1730/c, met eene grootte van 19 aren 90 ca.palende aan de Kasteelstraat, langsweerksnten den Dender en verder de Gemeente Denderleeuw. Onmiddellijke iagebruiktreding. Eecige Zitdag Dinsdag 14 Oktober 1941, om 1 u. 30 namiddag, ter herberg van Mr Frans De Braeke'eer, Denderleeuw, Zandplaatstraat. aan Naaimachienen worden zorgvuldig en goedkoop gedaan in het oud gekend Haia AALST, Kj&iiestraat» Let wel op het nummer. Herstellingen met Wi3selstukkea voor ALLE merkea van Naaimschienea. Steeds groote voorraad van olie, riemen en alle benoodigdheden in ma gazijn. V oor aile hersceiiingen van enz is het beste adres Werkhuizen KAREL GREGOIRE, Fabriekstraat AALST. Telefoon 400. Ook warm aanbevolen voor alle nieuwe landbouwmachienen, maalde rijen (groote en kleine). Honderden referentiën. voor iedereen. Kleine interest. Inlichtingen gra tis. Schattingen. ErfenisaangiftenAdh. Vers den Eeckhaut, Vijfhuizen, 29s Gentsche steenw.. Erpe. pluimgewicht van een jockey was en de gunsteling van de kenners. Ook in de sportpers had Vermeylen geen steun gevonden, volgens de sportlui had alleen zijn jonge overmoed tot deze uitdaging kunnen besluiten. Het viel echter anders uit dau zij hadden verwacht. Met zijn bruin-leeren laarzen, de rijbroek en zijn wit hemd aan, de haren in den wind steeg Bert op zijn Tijl, de hengst scheen zeer kalm, terwijl het dier door Eilis bereden niet in te toornen scheen. Dit gaf nog meer vuur aan de weddings woede in het middenplein, ook op de tribunes vergrootte de spanning. Op de twee eerste ronden hielden de beide paarden omtrent gelijken tred, de eene ruiter verloor den anderen niet uit het oog. Bij den aanvang van de laatste ronde, met het doel zijn tegenstrever een niet meer te vergeten les te geven, nam Ellis met Topaze reeds een lengte voor sprong in de eerste honderd meter, Ver meylen echter blrek hierdoor allerminst geprikkeld. Of gaf Tijl al wat hij kon De wedders waren in hun nopjes. Opeens recht Bert zich in zijn volle lengte in de stijgbeugels, zet zich ge makkelijk in het zadel, legt zich in den nek van Tijl, of hij hem iets in het oor blaastde hengst is niet meer in te too rnen. Den jongen ruiter hoort men, als toen hij zijn epische gedichten maakte op den rug van Tijl, roepen en tieren gelijk een zijner helden die ten strijde toog. De zwierige staart van den volbloed zweeft als de staart van een vliegende ster vlammend achter hem aan. Tijl strijkt langs Topaze heen. Ellis spant zich wanhopig in om zijn rijdier op te wek- 1 overgetypt heeft ken, slaat met de karwats en snokt aan den toom, hijzeif zweeft haast in de lucht om nog lichter te zijn, doch al die pogingen schijnen Topaze eer tegen te werken. Tijl snelt hem voorbij, on weerstaanbaar, en komt met drie lengten vooruit over de eindmeet. Een doodsche stilte hangt over het geheele plein, één oogenblik, dan barsten de toejuichingen los. Toen hem al dat geld werd voorge teld, kon Bert haast zijn oogen niet ge- looven, en door de opwinding van zijn zegepraal bedwelmd had hij tusschen al dit rumoer en gejuich zijn paard ver kocht. Daar stond hij sprakeloos, ver suft, toen mijnheer de Chatilly, hem den prijs van tweehonderd duizend Lank liet afteekenen. Het was te laat om zich nog te bezinnen, en een woord was een woord. Hoe keer ik nu naar huls vroeg hij in zijn verdwaasdheid. Neem mijn Mercedes, zei deChan- tilly even lichtzinnig, doch tevreden over zijn koop. En zoo reden Bert en Fik in den luxe wagen terug naar het dorp. Gelukzak, zei Fik na een poos. Geluk of noodlot, herhaalde Bert. Pak dan vast, uw noodlot, lachte Fik, hier 1 En hij duwde hem een massa bankbiljetten in den zak, de op brengst van de wedding. Neen, zei Bert, M dat is uw part. 44 Bert wedervoer Fik geraakt. 44 Een geschenk voor Lea, doe me dat genoegen. Fik. Ik kan haar toch niet betalen voor al 't werk dat zij voor mij Dan, met genoegen, noodlottige Ik mocht mijn Tijl niet weerzien, zuchtte Bert, of ik had hem niet meer los gelaten. Het is als een kwade droom, mijn geluk is het noodlot van Tijl. XXVI. PARIJS 1 In zijn Mercedes, zwaar met koffers beladen, was Bert naar Parijs vertrok ken. Zijn vader had hem bij het afscheid gezegd En tracht dit spul ginder aan den man te brengen of gelijk hoe achter te laten, dat is niets voor een boeren zoon. Bert vond in het najaar Parijs reeds in zijn volle bedrijvigheid van wereld stad. De verlofgangers buiten de stad waren teruggekeerd, de leergangen aan de universiteiten hadden hernomen, de theaters hun poorten heropend, het win terseizoen was aangevangen. Hij be steedde er de eerste weken van zijn ver blijf aan met de stad kennis te maken, hij bezocht ds muzea en paleizen met hun geschiedkundige ea artistieke wer ken en kostbaarheden, de kerken met hun godsdienstige schatten, Parijs met zijn ontelbare monumenten en zijn gan- sche reeks en weelde van eeuwen histo rische, kunst- en religieuse herinneringen. En stilaan voelde hij er zich thuis als te Leuven. ('t Vervolgt). Toewijs SS*- "Y VOgCT hun Zoodra ze zich ietwat hoofdpijn krijgen vlucht tot HET WIT moe nemen HOOFDPIJN - DUIZELIGHEID PIJNLIJKE MAANDSTONDEN VERMOEIDHEID-ZENUWPIJN GRIEP RHEUMATISCHE P IJ N E N vent.

De Koornbloem | 1941 | | pagina 4