Mannen die den Trein misten. Plantaardappelen Eetaardappelen DE WANMOLEN ZAAIGRANEN Verordeniag*n en ReglemeoÉeeriogen j Kleine Aankondigingen. Ghrysaothen te bekomen bij Wij verkoopen BLOEMBOLLEN Plantaardappelen. TE KOOP: Notaris EEJflAN Notaris Moyersoen VILAGRONDEN Zaailand en Bosch Uit ter hand te koop Te koop gevraagd bot mes. Zoodoende kan men het vel tot aan den kop aftrekken. De voorpooten belemmeren ons nu nog om het werk verder te doen. en men trekt dus de pooten uit het vel en snijdt ze aan de knie over. De ooren worden tegen den kop afgesneden. Het vel wordt nu van den schedel losgetornd met fcebu'p van een mes, afgeknipt en het werkje Is ge daan. Het vel heeft, zoodoende, zijne gansche handelswaarde behouden. Nog een raad, Konijaenkweekers zorg ervoor dat het te slachten konijn een dag heeft gevast, zoodat de inge wanden leeg zijn. Vergeet niet de gal te verwijderen, daar anders het opgemaak te konijn een bitteren smaak zou geven. Bij het villen zorg dragen het buikvlies niet door (e scheuren daar dan de uit puilende ingewanden het vel zouden be schadigen en minderwaardig maken. Na het villen en het uithalen der in gewanden, het geslachte konijn open houden bij middel van een stokje gesto ken tusschen de opening in den buik, en het dier in een frissche plaats (kelder) ophangen om te stijven. En cm te eindigen, een smakelijke echte Vlaamsche konijnensouper zij U van harte gewenscht. De ZAAIGRANEN moesten aan de landbonwers besteld worden vóór 1 Oc tober. Einde September was men volop be zig met de prijzen vast te stellen en moesten nadien de partijen nog groo- tendee's gekocht en getriëerd worden. Zoodat men met 1 maand vertraging de zaden zal afleveren wanneer de meeste landbouwers reeds zullen gedaan hebben met zaaien. ZAAIROGGE was in onvoldoende hoeveelheid beschikbaar. Men onder handelde over verwisseling van gekeur de Petkus Rogge uit Holland in ruil van broodgraanrogge, maar tot hiertoe" is geen graantje.binnengekomen. VOLK EN BODEM geeft in zijn nummer van 11 October de beschrijving van de Tarwerasser, opdat de landbou wers zouden kunnen de keus doen. en vervolgens bestellen bij hunne verkoo- pers die zich nadien de koopen moeten afsluiten bij de bereiders enz. enz. Het staat vast dat "Volk en Bodem minstens 6 weken te laat komt met zijn raadgevingen en^inlichtingen. We bestatigen dat [sommige lieden weinig haast aan den dag leggen, om de zaken te bevorderen "en minstens EEN MAAND te laat kwamen voor den trein. Dat kan er nog al door I Dat er weer eens millioenen kilos minder graan zal voortgebracht worden in 1942, schijnt hier van weinig belang. Verbond voor Rundertubercu- losebestrijding Eendracht AALST. Op Donderdag 23 Oktober, te 5 uur stipt, algemeene vergadering in het lokaal De Koornbloem te Aalst, Groote Markt. Voortbrengst van chicorel- i wortelen. Het besluit van 1 Oktober (Staats blad 6 7 Oktober 1941), reglementeert de voor'brengst van en den handel in chicorei. Ovrr de voortbrengst en de levering van chicorei wortelen bepalen art. 4 en volgende van het besluit Art. 4. De voortbrenger van meer dan 1 are chicorei en witloofwortelen is re- kenplichtig voor zijn oogst. Art. 5. De in artikel 4 bedoelde voort brenger mag op zijn oogst voorafnemen a) de wortelen bestemd voor zaad- winning b) van de wortelen die gediend heb ben voor witloofproductie 2000 kg. per melkkoe en 1000 kg. per trekpaard. Art. 6. paragr. 1. De voortbrenger moet zijn totale productie, behoudens de hoeveelheid voorzien bij art. 5, afleveren aan een vergunningshoudenden droger (voortbrenger van chicoreiboonen). Paragr. 2. Hij moet zijn totale voort brengst afleveren aan een zelfden droger wonende in zijn gemeente of in een aan palende gemeente. Indien geen droger in zijn gemeente of in een aanpalende gemeente gevestigd is moet hij leveren aan den dichtstbij gelegen droger. Art. 7. De voortbrenger moet vóór 15 Oktober 1941 aan den bij toepassing van vorig artikel door hem gekozen droger volgende gegevens verstrekken 1. beteelde oppervlakte. 2. aard van de wortelen bestemd rechtstreeks voor het drogen bestemd voor bet winnen van witloof. 3. voorziene te leveren hoeveelheid wortelen. Art. 9, De levering moet gebeuren bij den droger of op een leveringsplaats door hem aangewezen. De voortbrenger kan nochtans niet verplicht worden te leveren op een plaats die meer dan 5 km. van zijn bedrijf verwijderd is. Art. 10. Bij elke levering moet aan den voortbrenger een ontvangstbewijs afgeleverd worden, volgens model voor geschreven door de hoofigreepeering. Eindelijk komt er roering in deze kwestie en kunnen we het volgende meedeelen Eetaardappelen kunnen van heden af tot 30 October geleverd worden op de verschillende stations, in vervanging van planters. De zaakvoerders kunnen met hunne leden overleg plegen voor deze levering, welke op de dichtstbijgelegen statie worden saamge- bracht en los in de wagons gegoten. Ais stelregel moet men aannemen 1. Een enkele soort per wagon. 2. De aardappelen in zakken afgewogen op 50 kg. netto ter statie leveren. 3. Enkel goed gezonde en gesorteerde knollen van geel- vleezige soorten aanvoeren. Kleinste doorsnede 35 mm. Per wagon dient 15.000 kg. geladen. Rpbnnriik I De afdeclin9en dic hct vIu9st leveren, zullen °°k eerst in plantcrs worden bediend. We moeten^minstens 5 dagen op voorhand bericht worden van de lading, met aanduiding van het juiste aantal kilos. De leden die wenschen te leveren moeten de hoeveelheid en soort onmiddellijk aangeven aan de zaakvoerders, welke op hunne beurt, Redt U Zeiven moeten verwittigen. h Men meldt ons uit Aalst het overlijden van Mijnheer Alphonse Hector GHEYS Weduwnaar van Mevrouw Maria Cordula Lippens. We bieden onze oprechte deelneming aan de achtbare familie. Men meldt ons uit Vlekkem het over lijden van Mevrouw Elodie VAN BOXSTAEL Weduwe van wijlen Mijnheer Laurent De Moerlooze. Lid van Redt U Zei ven. We bieden aan de geachte Familie onze oprechte deelneming. Ontsmettingspoeders voor Zaaigranen Ceresan en Fusariol Orsmiddelijk na invoer der eetaardappelen in Nederland, wor den de planters^uitgevoerd. Men hoopt zooveel mogelijk vóór 15 November te leveren. vanwege Het Vlaamsche Kruis De les sen gegeven door Dr. De Loof zullen niet meer plaats vinden op Woensdag en Vrijdag, maar wel op Msandag en Donderdag, telkens tc 7,30 uur In de Ste delijke Jongenschool, Niruwbeekstraat. Nieuwe inschrijvingen worden nog aan vaard Maandag toekomende vóór de les. Prachtig initiatief vanwege het Hoogstudentenverbond"Dirk Martens... Op Woensdag 29 Oktober, te 19,30 uur, zeer stipt, voeren de Hoogstuden ten in de ruime zaal "Kinema Palace„ het grootste rechtsgeding aller tijden op "Proces tegen Douglas,,. Kaarten bij de Hoogstudenten en "Land van Riem„ 5, 7 en 10 fr. Het nummeren der kaarten geschiedt kosteloos opZondag 26 Okto ber van 10 tot 12 u. in de "Kinema Pa lace,,. In Noord Jutland bracht een der bekende Deensche melkkoeien een trein tot ontsporing, en wel op de volgende manierDes avonds had de koe zich te slapen gelegd op de sporen in de nabij heid van het station van Aslborg. Toen de eerste morgeatrein aanholde ont spoorde de lokomoticf en eerst na lang werken kon de trein zijn reis voortzetten. In het gebied rondom de IJszee schijnt het warmer te worden volgens het Zweedsch Meteorologisch Instituut. Op sommige plaatsen is de temperatuur in vergelijking met vroeger reeds 7 gra den gesfegen. Het onmiddelijk gevolg hiervan is dat de zilvervossen zich in dit gebied ste:ds in grootere mate vermenigvuldigen. In de provincies Antwerpen en Lim burg zal deze maand een kaasbedeeling plaats vinden De hoeveelheid bedraagt 50 gram. per hoofd. De kaas zal door de boterverkoopers aan de bij hen inge schreven personen besteld worden. De vroegere Belgische Minister Paul Spaak welke deel uitmaakte van de uitgeweken regeering te Londen is nasr Portugal gereisd van waaruit hij met het Clippervliegtuig naar New York is ver trokken. Men zegt dat hij Belgisch Congo aan Roosevelt gaat aanbieden. Verleden Zondag had te Aalst een grootsche Moederhulde plaats. Na een plechtige H. Mis te 10 uur werden de Moeders welke 10 kinderen hebben of gehad hebben gehuldigd. 17 Moeders die nu nog 10 kinderen en meer in huis heb ben ontvingen een bronzen kunstme- dalje. 130 andere welke 10 kinderen ge had hebben ontvingen een kenteeken. Nadien had een feest plaats in de Guido Gezellestraat waar 42 families wonen met ramen meer dan 300 kin deren. Onlangs overleed te Pilsen (Bohe- men en Moravië) een man welke de klïinste viooltjes ter wereld gemaakt had. In zijn nalatenschap beeft men violen gevonden welke een lengte had den van 30 millimeter en 51,5 mm. Hun gewicht was onderscheidenlijk 0,45 en 1,30 gram. paneelen van "Het Lam God3„ van Jan Van Eyck, bevinden zich nog steeds ia Frankrijk, dit sinds Mei 1940. Deze kunstgevrochten zitten nog altijd in de kisten waarin ze verzonden wer den. Nu heeft men besloten ia tegen woordigheid van drie getuigen de kisten te openen. We hopen dat deze prachtige schil derwerken zich weldra ongeschonden weer op hunne oude plaats te Gent zullen bevinden. jj Door een jong meisje werd te Geeraardsbergen een Stradivarius ont- j dekt. De beroemde vioolbouwer welke zijn naam aan zijne instrumenten gaf p vervaardigde dit stuk in 1736. Door het springen van een snaar werd den naam en het jaartsl ontdekt. Het waardevolle stuk is thans te bezichtigen bij den mu- 1 ziekb«tuurder te Geeraardsbergen. Tijdens een feest dat ingericht werd j ten voordeele van Winterhulp door de Retro-Biljartclub van Koekelberg, heeft j de biljartkampioen een sigaar verkocht bij Amerikaarsch opbod, dat de aardige som van 975 f?ank opbracht. Dat is wellicht de duurste sigaar ter wereld. Statistieken hebben uitgewezen dat de menschen in Denemarken gemiddeld !7 maal per jaar naar de cinema gaan. In dit land bevinden zich 349 bloskopen waar 166.000 voorstellingen werden ge geven en welke door 28 millioen bezoe kers werden bijgewoond. De hoofdstad Kopenhagen telt 48 cinemazalen. Tijdens de laatste dagen hebben onze visschers veel last gehad van den mist, niettegenstaande dit heuvel werden 67.391 kgr. garnalen en 49.454 kg. visch binnen gebracht. Tegen 1 December zal het bier denkelijk tweemaal zoo sterk worden be reid. We hopen dat dit niet ten nadeele zal zijn van onzen boterham Buitenlandsche korrespondenten welke in Rusland verblijven, melden dat aldaar het gerucht de ronde doet, dat het lijk van Lenin uit Moskou zou verwij derd zijn. Het zou naar den Oeral zijn overgebracht. Van dc 200 000 Kg. ingeschreven zaaigranen zullen er circa 70.000 Kg. worden afgeleverd, bij gebrek aan den noodigen tijd, vanwege de bereiders om alles te koopen en klaar te maken. De oorzaak ligt, zooals verleden week gemeld, aan het feit dat vijf we ken tijd werd verspild om den prijs vast ie stellen De Tarwe welke in de afgeloopen week niet verzonden was hebben we opgezegd voor te laattijdige levering. De Zaakvoerders gelieven zich te vergewissen wat ze nog kunnen bekomen. Rogge We kregen enkel Eekloosche Rogge. Petkus schijnt in Holland aangekocht en verzonden te zijn, zóó deze tegen Woensdag 22 October niet in onze Magazijnen is zullen we even eens de aankoopen vernietigen voor te late levering. Gerst is beschikbaar en kan worden afgehaald. ONZE LEDEN gelieven ons niet ten kwade te duiden, dat we enkel een deel der gevraagde zaaigranen hebben kunnen leveren. We hebben ons best gedaan, maar zijn niet bij machte den dam van onbegrip en onverschilligheid tegen te houden, die in ons gezegend landeken alles op stelten zet. I De prijs der kleine aankondigingen is 10 fr. voor de geabonneerde en 20 fr. voor niet geabonneerde, cp voorhand te betalen. Geka'fde en ongekalfde vaarzen, runders en vaarze-kalverenverwisse ling voor alle vee, bij Remi Schuddinck, Veehandelaar, Hofstads, Eeckhout. Dagelijks vaarzen, trekkoeien met gareel, munten, runders, verwisseling, hoogste prijzen, bii Gustaaf Lammens. Hoogstraat 87, Hcfstade Tel. 1012 Aalst. Allerbeste vaars, gereed om te kalven, bij Alfons De Rouck, Leuve- straat, 68, Erembodegem. Verlangt overeen te komen voor muntige koe. Nest schcoce viggens. bij Denis Niemegerrts, Hoeksken, Zonnegtm. Nest extra scboone viggens, Vleamsch ras, bij Gebr. Busscbaert, Grooten Dries, Nieuwerkerken. Jonge zeug, 14 weken dracht, bij Gebroeders Van Lkdekerke.Trotstraat, Herzele, Hserenrij wiel als nieuw, café Houten Hand, Ninovesteenweg. Erem bodegem. RASVIGGENS. Landbouwers, koopt van heden af, alle dagen, beste Vlaamsche rasviggens, in volle vertrou wen, bij Joe. Leus, Babbelaar, Hofstade. BEN KOOPER van 5.000 kg. hooi en 50.000 kg. halve suikerbeeten, Brou werij WindericVx. Dworp (Hal). VAN HEDEN AF zal er tabak ge sneden worden, eiken Woensdag en Donderdag, met een allerlaatste model van tabakmachien, bij Gaston Beitens, Wolfgat, Serskamp. VIGGENS. Dagelijks te bekomen brstc viggens, bij Fiorent Van Leuven, Langestraat, Schoonaarde. VIGGENS. Alle dagen te beko men beste viggens, bij Henri Leus, Nieuwstraat, 25, Lede. Telefoon Aalst nr. 558. TABAKPLANTERS. - In de elec- trische tabak3isijderij bij Eduard Van de Putte, Zijpstraat, 39, Hofstads, snijdt men tabak alle Dinsdagen en Woens dagen. In uw bijzijn en naar uw keus gesneden. Camiel Van den Berghe en Zosen, Boscbveld, 3, (einde Binnenstraat) Aalst. Door sterfgeval, 200.0C0 faience tegels, voor muur en schouw af te zetten en eeaige honderden meiers vloeren in ceramiek en clment, san zeer lage prijzen bij Omer DE SMET, HAALTERT, Statie. TULPEN vroege, Darwin. Bree der Rembrandt, Late en gevlamde, Fan tasietulpen. NARCISSEN, Crocus. Ja- pansche Lelirs, vindt U voordeeligst bij Camiel SAMUEL VAN DESTEEN, f Tuinbouwkundige R. T. S. G Dender- j mondsche steenweg, 105, Hofstede. Verders het aangewezen adres voor Groenten planten als Meisavooien (Drie- kroppers), snijbloemen, bloemruikers voor alle gelegenheden en CHRYSAN- j THEN in groote keus voor Allerhei ligen. beke, sectie A, nr 3092, groot 60 aren 90 ca. palende aan M M. René Herzeele, Ernest Provost, Jozef De Bisschop, Frans Edouard Jacob en Kinderen allen te Erembodegem, Weduwe Henri Jozef Vaereman te Denderleeuw, A'fons Cal- lebsut te Erembodegem en Alfons Van Vaerenberghe te Teralphene. Op te leggen boom- en houtgewas- prijs: 7.400,frank. In regie. Koop twee. Zaailand te Erembo degem, Eckerspoel gehucht Ressche- beke, sectie A, nr3078, groot 55 aren 91 ca. palende MM. Pieter An toon Van den Bossche, de erven Cassiman-Ghysels Pieter. Theodoor Van Hoefs, Pieter Van den Steene. Jozef Vinck, P. Vinck, Wwe Andreas De Winter en Kinderen, i Jan Van Biesen, Jozef De Bisschop en i Mej. Maria Frederice Van Vaerenbergh te Erembodegem. Gebruikt door MM. Theoph. Meert, 1 Albert Meert en Alfons Vergeylen. I Verdeeld in drie loten Lot 1 groot 28 a. 24 ca. 90 ma. te nemen ten noorden. Lot 2 groot 13 a. 35 ca. 80 ma. te nemen in 't midden. Lot 3 groot 14 a. 30 ca. 80 ma. te nemen ten zuiden. Zie afbeelding der loten op de plak- 1 brieven. Voor aanwijs der koopsn 1 en 2 zich wenden tot Mr. Alfons Van Vaeren- berg. Ten Bosch Hekelgem. Koop drie. Villagrond te Hofstade Hofmeersch langsheen den stee-weg Aalst Dendermonde, sectie C, nr 424/a, groot 64 aren 50 ca., palende noord de steenweg, oost de beek, zuid Mr. Leo pold Eugcen Hilaire Van der Haegen te Hofstade en west de erven Matthys, Mr Charles Louis Moens en Mr Leo D'Haese allen te Hofstade. Gebruikt door de kinderen Mr Louis Daelman. Op te leggen boomprijs4.755 fr. Verdeeld in 6 loten Lot 1 groot 9 aren 68 ca. 24 ma. te j nemen ten zuiden. I Lot 2: groot 10 ca. 58 ca. 71 ma. te nemen neven lot 1 Lot 3 proot 14 a. 98 ca. 67 ma. te nemen neven lot 2. Lot 4: groot 14 a. 19 ca. 92 ma. te nemen neven lot 3. Lot 5 groot 8 a. 44 ca. 31 ma. te nemen neven lot 4. Lot 6 groot 6 a. 59 ca. 15 ma. te nemen ten noorden. Zie afbeelding der loten op plakbrief. Eerige Zitdag Maandag 10 November 1941, om 2 uur namiddag, ter herberg In de Oude Pesterij gehouden door Mme Weduwe Henri De Saedeleer te Aalst, i Nieuwstraat, nr 41. Stadie van Aalst, Kattestraat, nr 9. De Notaris Paul EEMAN te Aalst,, zal openbaarlijk verkoopen op Maandag 27 October 1941, ora 2 u namiddag, te Aa'st, Botermelk- straat, ter herberg van Mr Benoit Van den Steen De gebouwen van woonhuis, schuur,, stal, remisie en aanhoorigheden, staande te Herdersem. aan de Pontweg, nr 33,. en op 6 aren 79 ca. grond, eigendom der C O.O. van Aalst. Gebruikt door dame weduwe H. Van den Steene en Mr Louis Van den Steene. Ingebiuiktreding voor 1 Juli 1942. Studie van te Aalst, Statiestraat, 23. Openbare Verknoping van te Hofstade en Erembodegem. Koop een. Bosch te Erembodegem Broeck van Gent gehucht Ressche- I 5 perceelen bouwgrond, gelegen te Aalst, Kruisstraat (nabij de Binnenstraat) groot, te samen 8 aren 24 ca. Groot Burgershuis, in 't midden der stad. Werkmanshuizen. Hofstede en lenden in of rond de stad. 1 Y Y/Y -l Yy - 'Y-Y, Y Y Y:-'f Verkrijgbaar in onze magazijnen te Aalst en bij alle magazijniers. Zeer belangrijke mededeeling Het beroemde schilderwerk, de e.

De Koornbloem | 1941 | | pagina 2