Verladingen van Eetaardappelen DE WANMOLEN Jeugdfront Zaaigranen Koemeel» Verordeningen en Reglementeeringen Duitsch Plantgoed Van 0ÜS aangekomen» Kkioe Aaokoodigisgen» Ghrysantheo te bekomen bij I BERICHT Wij verkoopen BLOEMBOLLEN Alleenlijk voor landbouwers ingeschreven in de Landbouwcorporatie» TE KOOP No far is EEJfl A N Schoone Lilasplanten 2 eetaardappe- Deze week ruilaardappe- De landbouwers weten reeds dat ze bij voorbaat len moeten leveren om plantaardappelen te bekomen, zullen we met het inschepen of inladen op wagon van len beginnen. De boeren wezen er van verwittigd dat ze gezonde geelvlee- zige eetaardappelen, niet gepokt en goed gesorteerd boven de 35 millimeter, moeten leveren, zooniet zullen hun waren door de toezichters worden afgewezen. Ten einde het inladen en inschepen te vergemakkelijken, vragen we aan de landbouwers vooral Muizen en Krugers aan te brengen. Industrie en Alpha, ook Duitsche soorten kunnen aangevoerd worden. Roode of blauwe zullen slechts op bepaalde plaatsen en na overeenkomst mogen geleverd worden. De landbouwers moeten zich zooveel mogelijk houden aan de hen aangeduide dagen van levering. ledereen moet zich voorzien van een wettig vervoerbewijs van de hoeve naar schip of wagon. Deze bewijzen zijn af te halen bij de zaakvoerders. Hier volgen de schikkingen Levering te Aalst Hier worden voor den omtrek drie schepen van 250 ton geladen en wel in de volgende orde Maandag 27 Octobervoor de leveraars van Aalst, Moorsel, Meldert. Dinsdag 28 October voor Bambrugge, Erpe, Mere, Vlek- kem, Zonnegem, Nieuwerkerken. Woensdag 29 OctoberOordegem, Haaltert, Dender leeuw, Welle. Donderdag 30 OctoberKerksken, Erembodegem, Hekel- gem, Esschene, Teralfene, Wambeek, Baardegem. Schip te Ninove en Santbergen. Hier zal tegen begin der week een schip worden geladen voor al de omliggende gemeenten. Verdere inlichtingen zullen aan de zaakvoerders worden verstrekt. Levering op station te Herzele. Dinsdag 28 October voor de inschrijvers vanHerzele, St Antelincks, St Lievens-Essche, Ressegem, Woubrechtegem. Woensdag 29 October: voor de inschrijvers van St Lievens- Houtem, Hillegem, Oombergen, Letterhoutem, Elene, Aaigem, Oos- terzele, Balegem, Bavegem, Velzeke en verder op. Levering op station te Lede. Woensdag 29 October: voor de inschrijvers van: Jan Michiels, Lede Rasschaert, Impe. Donderdag 30 October voorde inschrijvers van Wed. Claus, Steentje, Lede Dobbenie, Serskamp. Vrijdag 31 October: voor de inschrijvers van: Wanzele Smetlede, Vlierzele. Levering op station te Schoonaarde. Donderdag 30 Octobervoor de inschrijvers bij de ma gazijniers van Schoonaarde en Wichelen. Vrijdag 31 October voor de inschrijvers bij de maga zijniers van Berlare, Wetteren en Overmeire. Levering te Eppegem. Hier wordt geladen op Woensdag en Donderdag voor gansch het Zenneland. Alle inlichtingen en vervoerbewijzen bij de zaakvoerders. Levering te Zeliik. De magazijnier Van den Broeck is gelast met de lading in de eerste dagen der week. De belanghebbenden gelieven zich met hem te verstaan. Voor de overige gemeenten zal toekomende week eene regeling worden getroffen. Antwoorden op enkele vragen V. Moet b.v. iemand die plantgoed van Krugers heeft ge vraagd, Krugers in de plaats leveren A. Neen, alle geelvleezige aardappelen zijn goed. V. Wat gebeurt er met lieden die Eerstelingen gevraagd hebben en geene kunnen bekomen A. Ze kunnen Muizen of Krugers in de plaats nemen. V. Wat moeten de inschrijvers van Brabant doen A. Zich zooveel mogelijk tevreden stellen met Duitsche soorten. V. Moet er enkel voor Hollandsche planters teruggeleverd worden A. Voor alle planters, dus voor Duitsche als voor Hollandsche, moet in ruil worden geleverd. Verplichte levering van stroo. De verordening nr 10/41 van de hoofdgroepeering Graangewassen en Veevoeders bepaalt wat volgt Art. 1. In toepassing van artikel 1 van het besluit van 25 Augustus 1941, moeten de voortbrengers, per hectaar deel makende van hun bedrijf welke in Weldra zal in ors land de tweede kleederkaart worden u'tgerrikt. Ze zal vermoedelijk 120 punten tellen. In Nederland is de verordening in werking getreden, waardoor de dood- I straf wordt toegepast voor s'uiksiaehters Ien saboteurs. Niet minder dan 24 milliard Belgi- l sche fraoks werden ia Amerika geblok keerd Dit cijfer werd door de Interna- 1941 met graangewassen bebouwd werd, 5 tlonaie Herstdbar k bekend gemaakt, een hoeveelheid stroo ter beschikking van de hoofdgroepeering stellen, zooals bepaald is in onderstaande tabel, volgens de streek van het land waar het bedrijf gelegen is t I) Zandstreek en Kempen. Met graangewassen bebouwde opper vlakten van 700 kg. per hectaar. 1000 kg. per hectaar. 1150 kg. per hectaar. van meer dan 10 ha.: per hectaar. 2 tot 4 ha, 4 tot 7 ha. 7 tot 10 ha. Oppervlakte 1300 ka. II) Polders. We kunnen mtt genoegen melden dat de eerste zendingen Duitsche plan ters E. dgold. Ackersegen, Voran, Os- bote, samen 180 000 kg., in de spoor- hallen Aalst, Eppegem en Zellik zijn aangekomen. De landbouwers gelieven hun zakken mede te brengen bij het afhalen. Op Zondag 2 November, te 10 uur, Belangrijke Bestuursvergadering, in ons lokaal "De Koornbloem„ Groote Markt, Aalst. DAGORDE 1) Bespreking aanstaande feest. 2) Uitdeeling der lidkaarten 1942. 3) Allerlei. Het Bestuur. Met graangewassen bebouwde opper vlakten van 2 tot 4 ha.600 kg. per hectaar. 4 tot 7 ha.900 kg per hectaar. 7 tot 10 ha.1C50 kg. p»r hectaar. meer 10 ha.1200 kg. per hectaar. Ill) Condroz. Met graangewassen bebouwde opper vlakten van 2 tot 4 ba.4C0 kg. per hectaar. 4 tot 7 ha.700 kg. per hectaar. 7 tot 10 ha.850 kg. per hectaar. meer 10 ha.1000 kg. per hectaar. IV) Ardennen. Met graangewassen bebouwde opper vlakten van 2 tot 4 ha.300 kg. per hectaar. 4 tot 7 ha. 600 kg. per hectaar. 7 tot 10 ha. 750 kg. per hectaar. meer 10 ha. 900 kg. per hectaar. De landbouwbedrijven waarvan de met graangewassen bebouwde opper vlakte minder bedraagt dan 2 ha- wor den van alle leveringen ontslagen. De grenzen der landbouwstreken zijn deze welke vastgesteld werden in de verordening nr 7/41 van 10 Juli 1941 van de hoofdgroepeering Graange wassen en Veevoeders Als te goed op de verplichte leverin gen is de voortbrenger gehouden het in balen geperste stroo bij voorrang te le veren, de eventueel aanvullende hoeveel heid mag in bundels geleverd worden. Maxima-prijzen van Inland- sche bieënhonig. Het besluit van 17 Octobe', Staats blad van 20 21 Oktober stelt de mexi- ma prijzen voor inlandsche bieënhonig va-t als volgt 1) Prijs te betalen door den handelaar aan den voortbrenger Per kg. netto, verpakking inbegrepen: 32 frank. 2) Prijs te betalen door den verbrui ker Per kg. verpakking inbegrepen 38 frank. Per 500 gram verpakking inbegre pen 20 frank. De voortbrenger moet op het etiket van elke verpakking, weike zijn maga zijn verlaat, onder de vermelding in landsche birëohonig op zichtbare wij ze en in drukletters bet juiste gewicht van den inhoud en den maximum ver- bruikersprijs aanduiden. De verplichte veeleveringen. Een bericht aan de veehouders gepu bliceerd door de Hoofdgroepeering Vee. vleesch en bjjprodukten in het Staatsblad van 5 Oktober 1.1. luidt In uitvoering van het bes'uit van 25 Februari 1941, waarbij de Hoofd groepeering Vee, vleeeca en bijproduk- ten„ gemachtigd wordt tot de opeischin- gen van vee over te gaan en overeen komstig de beschikkingen van bet brs'uit van 15 Mei 1941, betreffende de op- eischingen inzake voedselvoorziening, wordt vanaf de bekendmaking van oc- derhavig bericht bij eiken veehouder het aantal dieren opgrëischt noodig om het contingent vleesch te leveren dat voor eiken veehouder door de zorgen der Nationale Landbouw- en Voedingscor- poratie werd vastgesteld voorde periode gaande van 1 Maart 1941 tot 8 Maart 1942. De leveringsdata der opgrëischte hoe veelheden zullen aan de belanghebben den worden bekend gemaakt bij middel van levericgskaarten overgemaakt door de Nationale Landbouw- en Voedings corporatie en bij middel van leverings bevelen overgemaakt door den burge meester. Elke veehouder die op den vastge- stelden datum niet voldoet aan de leve ring is, op grond van het besluit van 15 Mei 1941, strafbaar met de straffen voorzien bij de besluitwet van 27 Ok tober 1939 en het besluit van 15 Fe bruari 1941. Elke veehouder dient dus de roodige schikkingen te nemen om te kunnen voldoen op de vastgestelde data, aan de hem ter hand gestelde leverings- bevelcn en het hiervoor vereischte vee in zijn bezit te houden. De Nationale Landbouw- en Voe dingscorporatie zal, onverminderd de hierboven omschreven straffen,een tucht- boete toepassen van 25 frank voor eiken kg. vleesch niet geleverd op den vast- gestelden datum. Besprekingen welke werden gevoerd tusschen Zwitserland en ons land in zake onzen diamastenhandel hebben tot een overeenkomst geleid. Zwitserland zal toestaan dat wij in dit land diaman ten invoeren. Tijdens de jaren 1935 tot 1939 ver lieten ongeveer een half millioen men- schen het Europeesch vasteland en we ken uit naar overzeescbe gebieden. De meesten vaa ben vestigden zich in Ame rika. Italië leverde het grootste getal land verhuizers, dan volgde Polen en vervol gens Duitschland- Een zeer eigenaardig gedenktee- ken bevindt zich te Pirados in Chi'i Het is een reuzenregendrcppel uit marmer gehouwen Dit monument werd opge richt in 1936, daar het iu dit uiterst droge gebied toen juist 9 jaar geleden was dat het voer het la-sist regende. Een week geleden richtte in ons land een losgerukte Engel che kabelbal lon groote schade aan. Op verschillende p'aatsen in het Viaamsche land werden de electrische leidingen vernield en bui zen erg beschadigd. Met groote snelheid vloog het logge gevaarte in oostelijke richting. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. Op voorstel van den heer Rom ée, Secretaris-generaal van bet Ministerie van Bionenlandsche Zaken, zal aan alle zich in Duitschland bsvindende krijgs gevangenen een Kerstgeschenk gestuurd worden. Dit pakket zal een waarde van 50 fr. hebben en chocolade, koekjes, peperkoek, rookgerief enz. bevatten. Bij een der jongste Engelsche ovcr- vluchten. stortte een Britsch vliegtuig boven ons land neer, en kwam brandend in de Schelde terecht. De ex-koning van Engeland, de Hertog van Windsor, welke samen met zijne vrouw in Ame.rika verblijft, zal eer lang naar Washington vertrekken, waar hij te gast zal zijn bij den Britschen am bassadeur Lord HalifcX Te Tervuren werd een kamp opge richt voor Joodsche arbeiders, welke nog steeds werkloos zijn. Ze zullen de vijvers van Duisbourg reinigen. Onder- tusschcn kunnen ze naar werk zoeken, gelukt hen dat niet, dan zal het arbeids- ambt er voor zorgen dat deze niet langer meer met ons geld worden ondersteund, zonder hiervoor een slag werk te verrichten. 5 Jongelieden, allen ongeveer 18 jaar oud werden aangehouden te Ber gen. Ze vormden een dievenbende en waren erin geslaagd reeds een 30taldief stallen te plegen Nu Hepen ze echter in de val en zullen boeten voor hun daden. i Holland is nog niet aangekomen en wordt beoin der week verwacht. TARWE. 5900 kilo zaaitarwe zal tegen Dinsdag beschikbaar zijn. We hopen ook nog eene partij te kunnen koopen voor levering Woensdag of Donderdag. Opgepast voor de zegels afgeleverd voor October- Deze zijn slechts geldig tot 31 Octo ber. Ze moeten dus ten laatste op 29 dezer aan de handelaars-verdeelers of zaakvoerders afgegeven worden. De prijs der kleine aankondigingen is 10 fr. voor de geabonneerde en 20 fr. voor niet geabonneerde, op voorhand te betalen. Gekalfde en ongekalfde vaarzen, rucders en vaarze- kalverenverwisse ling voor alle vee, bij Remi Schuddinck, Veehandelaar, Hofstade, Eeckhout. Dagelijks vaarzen, trekkoeien met gareel, munten, runders, verwisseling, hoogste prijzen, bij Gustaaf Lammens, Hoogstraat 87, Hofstade. Tel. 1012 Aalst. Allerbeste vaars, gereed om te kalven, bij Alfons De Rouck, Lsuve- straat, 68. Erembodegem. Verlangt overeen te komen voor muntige koe. Nest schoone viggens, bij Denis Niemegeerts, Hoeksken, Zonnegem. Nest extra schoone viggens, Vlaamsch ras, bij Gebr. Busschaert, Grooten Dries, Nieu werkerken. Jonge zeug, 14 weken dracht, bij Gebroeders Van Liedekerke, Trotstraat, Herzele. Allerbeste koe, einde drecht, 2de kalf; beste ko*, 2 m and drachtdrach tig rund stier vijf maand oud en vaar- zekaif 3 maand oud, ook breten, loof en hooi. Te huur hofstede met 5 dagwand uit gemaakte weide- Zich wenden tot Jos. Van der Snickt, Gucht, Lede. Geprimeerde en goedgekeurde stier vos-bon', afstammelingen van gepri meerde ouders, bij K. De Kegel, Aalst- schen steenweg, Ninove. Nest viggens, bij wed, Daelman Frans, Biest, Hofstade. Nest schoone viggens, bij Emiel V. Mossevelde, Eegenen, Schoonaarde. Nest schoone viggens, bij Remi Lejuste, Hoek, Gijzegem. Nest schoone viggens, bij M. Van Gijsegem. Kapelomgang, 11, Heraersem. Witloofaiachien met 2 kaders en gegalvaniseerde platen, alles in zeer goe den staat, bij Alfred Du Four, Steenweg naar Aalst, Ninove, Heeren- en damenvelos, zoo goed als nieuw, C=ifé "Houten Hand„ Nino- ve-steenweg, Erembodegem. Schoone Brusselsche camion, dien stig voor melk- of groentenbocr, met drooge zitting, keus van 2. bij Ledegen- Schockacrt, Zavelbaan 65, Aalst. GEVRAAGDEene meid om in het huishouden te helpen, liefst een alleen staande vrouw of 'wees. Geeraarcisberg- sche straat, Nr. 222, Aalst. RASVIGGENS. Landbouwers, koopt van heden af, alle dagen, beste Viaamsche rasviggens. in volle vertrou wen, bij Jot. Leus, Babbelaar, Hofstade. VIGGENS. Alle dagen te beko men beste viggens, bij Henri Leus, Nieuwstraat, 25, Lede. Telefoon Aalst nr. 558. TABAKPLANTERS. - In de elec trische tabakscijderij bij Eduard Van de Putte, Zijpstraat, 39, Hofstade, snijdt men tabak alle Dinsdagen en Woens dagen. In uw bijzijn en naar uw keus gesneden. Camiel Van den Berghe en Zonen, Boschveld, 3, (einde Binnenstraat) Aalst. Het bestuur der Salie de Vente der St. Gudulnstraat te Aalst, eenig maga zijn in haer soort, maakt bekend, de da ge lijkscbe verkoop van honderdtallen allerhande voorwerpen als slaapkamers, salons, spiegels, tafels en stoelen, zetels, kleer- en keukenkassen, waschmachie- nen, koperen douche met vuur, enz. enz. Bijzonder meubslier voor jonge huwe lijken. Bezoekt onze inrichtingen en overtuigd U en vergelijkt onze waren en prijzen. Alle dagen toegang vrij. - Door sterfgeval, 200.000 faience tegels, voor muur en schouw af te zetten en eenige honderden meters vloeren in ceramiek e". ciment, aan zeer lage prijzen bij Omer DE SMET, HAALTERT, Statie. TULPEN vroege, Darwin, Bree der Rembrandt, Late en gevlamde, Fan- tasietulpen. NARCISSEN, Crocus, Ja- pansche Lelies, vindt U voord-Uiast bij Camïel SAMUEL VAN DESTEEN, Tuinbouwkundige R. T. S. G Oesder- mondsche steenweg, 105, Hofstade. Verders het aangewezen adres voor Groentesplanten als Meisavooiec (Dtie- kroppers), snijbloemen, bloemruikers voor alle gelegenheden en CHRYSAN THEN in groote keus voor Allerhei- ligen. Studie van Aalst, Kattestraat, nr 9. De Notaris Paul EEMAN te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen op Maandag 27 October 1941, om 2 u namiddag, te Aalst, Botermelk- strast, ter herberg van Mr Benoit Van den Steen De gebouwen van woonhuis, schuur, stal, remisie en aanhoorigheden, staande te Herdersem. aan de Pontweg, nr 33, en op 6 aren 79 ca. grond, eigendom der C O.O. van Aalst. Gebruikt door dame weduwe H. Van den Steene en Mr Louis Van den Steene, Ingebruiktreding voor 1 Juli 1942. Openbare Verkooping van te Moorsel. De Notaris Paul EEMAN te Aalst, zal op verzoek van den heer DésHé Van Moesieke, te Moorsel, opeabaariijk ver koopen op Maandag 24 November 1941, om 1,30 uur nam. te Moorsel, Pioeg nr7. Ongeveer 30 koopen van 100 stuks elk, Lilasplanten, van eerste hoedanig heid, oud 6 en 7 jaar in volle opbrengst. Komptante betaling. Het vervoer kan geregeld worden met den verkooper. Men make het ruchtbaar. Leemstreek en De gekochte PETKUS-ROGGE uit

De Koornbloem | 1941 | | pagina 2