Notarieel© Annonces d Die goede Moeder Aarde* Lip ook vooc U pomp noodeg.' Indien Herstellingen A, Gheys 8 Zoos fij, Notaris DE VUNST Behuisde Hotstedeken Pèrceel ZAAILAND No taris M EER T Notaris Nloyersoen VILA G RONDEN Zaailand en Bosch Een perceel MEERSCH No taris EEJfIA N rntddepda# vehJfoi&t Schoone Lilasplanten Notaris RUNS WERKMANSHUIS I Uit ter hand te koop Te koop gevraagd Notaris VAN 1NNIS l AALST, Kattestraat» Zaaimachines "Simplex» 4 Studie van Borsbekc. Om uit onverdeeldheid te treden. Openbare Verkooping van den naakten eigendom van een te Kerksken. Terlicht. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, daartoe in rechte benoemd zal namens wie het behoord openbaarlijk verkoopen ten overstaan van den Heer Vrederech- ter op het Vredegerecht te Herzele op Zaterdag 15 November 1941, om 9 ure voormiddag (off. uur). Den naakten eigendom van een be huisde hofstedeken behelzende woon huis-herberg. stalling, schuur, andere afhangendheden, tuin en boomgaard gestaan en gelegen te Kerksken, wijk Terlicht, gekadastreerd sectie B num. 359c en 358c met eene grootte van 10 aren. Aanmerking de koopers bekomen den eigendom met de date der eindelijke toewijzing, doch enkel het genot en de lasten ten ove r lijden van nagemelde vruchtgebruikers al voor de algeheelheid dame Xave- ria D* Gendt, weduwe van heer Xaveer De Pauw, zonder beroep wonende te Kerksken, geboren te Nleuwerkerken den 17 Juni 1862. bgebeurlijk voor den helftJuffer Marie-Eveline De Pauw zonder beroep wonande te Kerksken, en er geboren den 19 Mei 1884. En in ieder geval niet vroeger dan een jaar na het overlijden van dame Xavcria De Gcndt. Het lastenkohier is ter inzage ter stu die van Notaris De Vuyst te Borsbeke, alwaar alle verdere inlichtingen kunnen verkregen worden. Om uit onverdeeldheid te treden Openbare Verkooping van te Aaigem, Eetsvelde De Notaris DE VUYST, te Bors beke, zal namens de kinderen van wijlen heer Joseph Neerinckx Bellens, ter her berg van Joseph Vekeman, te Aaigem, Eetsvelde, op Maandag 10 November 1941, om 2 ure namiddag openbaar verkoopen Gsmeente Aaigem Eetsvelde Een goed perceel Zaailand gelegen ter wijk Eetsvelde, of Oitergemberg, geka dastreerd sectie A, van ouds nummers 498c an 498d, groot volgens titel 34 aren 60 centiaren, palende noord de kouter- baan, oost voorheen Gurtaaf De Meyer zuid en west heer Frans De Meyer. In gebruik bij heer Constant Nee- rinck, Set Kerstdag 1942. Vaereman te Denderleeuw, Alfons Cal- lebaut te Erembodegem en Alfons Van Vaerenberghe te Teralphene. Op te leggen boom- en houtgewas- prijs: 7.400,-— frank. In regie. Koop twee. Zaailand te Erembo degem, Eckerspoel gehucht Ressche- beke. sectie A, nr 3078, groot 55 aren 91 ca. palende MM. Pieter Antoon Van den Bossche, de erven Cassiman-Ghysels Pieter, Theodoor Van Hoefs, Pieter Van den Steene. Jozef Vinck, P. Vinck, Wwe Andreas De Winter en Kinderen, Jan Van Biesen, Jozef De Bisschop en Mej. Maria Frederice Van Vaerenbergh te Erembodegem. Gebruikt door MM. Theoph. Meert, Albert Meert en Alfons Vsrgeylen. Verdeeld in drie loten Lot 1 groot 28 a. 24 ca. 90 ma. te nemen ten noorden. Lot 2 groot 13 a. 35 ca. 80 ma. te nemen in 't midden. Lot 3 groot 14 a. 30 ca. 80 ma. te nemen ten zuiden. Zie afbeelding der loten op de plak brieven. Voor aanwijs der koopen 1 en 2 zich wenden tot Mr. Alfons Van Vaeren- berg, Ten Bosch Hekelgem. Koop drie. Villagrond te Hofstade Hofmeersch langsheen den steer weg Aalst-Dendermonde, sectie C, nr 424/a, groot 64 aren 50 ca., palende noord de steenweg, oost de beek, zuid Mr. Leo pold Eugeen Hilaire Van der Haegen te Hofstade en west de erven Mattbys, Mr Charles Louis Moecs en Mr Leo D'Haese allen te Hofstade. Gebruikt door de kinderen Mr Louis Daelman. Op te leggen boomprijs4.755 fr. Verdeeld in 6 loten Lot 1 groot 9 aren 68 ca. 24 ma. te nemen ten zuiden. Lot 2 groot 10 ca. 58 ca. 71 ma. te nemen neven lot 1. Lot 3 groot 14 a. 98 ca. 67 ma. te nemen neven lot 2. Lot 4: groot 14 a. 19 ca. 92 ma. te nemen neven lot 3. Lot 5 groot 8 a. 44 ca. 31 ma. te nemen neven lot 4. Lot 6 groot 6 a. 59 ca. 15 ma. te nemen ten noorden. Zie afbeelding der loten op plakbrief. Eenige Zitdag Maandag 10 November 1941, om 2 uur namiddag, ter herberg In de Oude Posterij gehouden door Mme Weduwe Henri De Saedeleer te Aalst, Nieuwstraat, nr 41. Studie van te Erpe. Studie van te Aalst, Statiestraat, 23. Openbare Verkooping van te Hofstade en Erembodegem. Koop een. Bosch te Erembodegem Broeck van Gent gehucht Ressche- beke. sectie A, nr3G92, groot 60 aren 90 ca. palende aan M.M. René Herzeele, Ernest Provost, Jozef De Bisschop, Frans Edouard Jacob en Kinderen allen te Erembodegem, Weduwe Henri Jozef MENGELWERK. door ALBERT BAEYENS. XXVIII. IN EEN GESTADIGEN ROES. De volgende dagen vlogen als in een bestendigen roes voorbij. De eerste week werd besteed aan de repetities van het stuk, die Bert onafgebroken bijwoonde om mogelijke wijzigingen en aanvullin gen in den tekst aan te brengen en om in samenwerking met Ghéon en den be stuurder de plannen voor de tooneel- schikking uit te werken. Dit alles was nu voorbij. Met een zekeren angst volgde Bert de rumoerige artikelen in de groote Parijsche pers over hem en over het aangekondigde tooneelstuk. De reklame scheert hem al te luidruchtig en onbe zonnen, de lof voorbarig en gevaarlijk. Morsten de verwachtingen van dit veel- eischead publiek tot zoo'n hooge span ning opgedreven nu eens teleurgesteld worden, dan viel het stuk als een don dersteen in een kikkerpoel. Het blad Paris Soir had zelfs een interview met hem verzonnen en hoe waren ze er bij geraakt? dit artikel rijk geïllustreerd met foto's van hem, en de ronkende onderschriften bij deze afbeeldingen luidden De dichter achter den ploeg, de dichter in d:n boomgaard, de dichter als student aan de universiteit, en meer an dere. De kas van den schouwburg vaar de er best bij, na de drukke dagen van Kerstdag en Nieuwjaar stroomden de aanvragen naar kaarten zoo talrijk toe, dat de zaal voor den eersten avond op drie dagen tijd volledig uitverkocht was. En dit alles te vernemen en te lezen ver doezelde zijn angstgevoel met een'waas van vreugde en fierheid. Hij schreef een langen, geestdriftigen brief fnaar huis over zijn verblijf te Parijs, doch zonder een woord te reppen^over "De Eeuwige Legende Vandaag een jaar geleden was zijn Student, Dichter en Boer z(jn eerste werk, in eerste opvoering doorgegaan te Leuven, hedenavond zou zijn tweede werk vertolkt worden in Parijs, de we reldstad, de lichtstad I Het was bijna niet te gelooven. Zoo dacht Bert na, toen hij zich dien avond naar den schouwburg liet voeren. Toen hij uit den wagen stapte, sloeg hem een koude ijs- lucht in het aangezicht en dit riep hem tot de nuchtere werkelijkheid terug. Hij baande zich een weg tusschen de zich samendringende massa naar de voor hem bestemde loge. Hij vond er reeds Ghéon met zijn vrouw. Niet een beetje zenuwachtig vroeg de gekende tooneelschrijver hem. Daar ben ik al door, beweerde Bert, en hij begon te vertellen over Student, Dichter en Boers„ zoo om standig en aantrekkelijk, dat hij de leuke Openbare Verkooping van te Erembodegem, (Voshol). De Notarissen MEERT te Erpe en DE VIS te Aalst, zullen openbaarlijk verkoopen Gemeente Erembodegem. Een perceel meersch, gelegen op Lage Voshol, gekadastreerd sectie A, nr 794, groot 5 aren 10 ca., palende noord en west aan Mr Frans Verdoodt-Daelman, oost en zuid aan MM. Jan Cassiman en Cyrie! Arys. Gebruikt door Mr Frans Nelis. Ingesteld 3000 fz. Laatste Zitdag Woensdag 19 November 1941, om 2 1/2 uur namiddag, ter herberg In den Tir gehouden door den heer Alfons Kieckens te Aalst, Brusselsche steenweg. Studie van Aalst, Kattestraat, nr 9< Notaris Paul EEMAN te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen, op Donderdag 13 November 1941, om 2 uur namiddag te Aalst, Kapelle- straat, ter zittingzaal van 't Vredegerecht. De gebouwen van een woonhuis met aanhoorighrden te Baardegem, staande ter plaats Pachterbosschen nabij de Statie, op ongeveer 22 aren grond (tuin en boomgaard) eigendom der C O.O. van Baardegem. Boomprijs 500 fr. Gebruikt door Mr L.Van den Broeck- De Ridder. Openbare Verkooping van te Moorsel. De Notaris Paul EEMAN te Aalst, zal op verzoek van den heer Désité Van Moesieke, te Moorsel, openbaarlijk ver koopen op Maandag 24 November 1941, om 1,30 uur nam. te Moorsel, Ploeg nr7. Ongeveer 30 koopen van 100 stuks elk, Lilarplanten. van eerste hoedanig heid, oud 6 en 7 jaar in volle opbrengst. Komptante betaling. Het vervoer kan geregeld worden met den verkooper. Men make het ruchtbaar. nummers 1132b, 1132c en 1133a, groot 4 aren 60 ca. Voor verder beschrijf zie bijzondere plakbrieven. Bewoond en gebruikt door den heer Victor Van Nrck- Coppens met recht van huur tot 1 September 1942, mits 1.100 fr. te maand. Ingesteld 310.000 fr. Laatste Zitdag Donderdsg 13 November 1941, om 2 ure namiddag, ter zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst. Kapellestraat. ge iets wilt verkoopen moet ge dit eerst aan het publiek kenbaar maken, plaats daarom een aan kondiging in De Koornbloem ge blijft alzoo uwe klanten be houden. Studie van te Lede. Om uit onverdeeldheid te treden. Openbare Verkooping van een welgelegen te Lede, Statiedreef, 9. De Notaris BUYS, te Lede, daartoe in rechte benoemd, zal openbaar ver- koopen Gemeente Lede. Een welgelegen werkmanshuis met hof en afhangen te Lede, Statiedreef, nr 9, sektie F nr 756n2, groot 1 aar 30 ca, j Thans bewoond door de medeeige- naarster dame wed. Augustinus DeGroo- te-D'Hondt. Ingebrulktreding kortelings na de toewijzing. Instel Maandag 3 November 1941 Verblijf Maandag 17 November* 1941, om 2 uur namiddag.ter herberg genaamd In Smetlede gehouden door Mr Charles Van Calenberg, te Lede, Sta tiedreef. 5 perceelen bouwgrond, gelegen te Aalst, Kruisstraat (nabfi de Binnenstraat) groot, te samen 8 azen 24 ca. Groot Burgershuis, in 't midden der stad. Werkmansbuizen. Hofstede en landen in of rond de stad. Studie van 13, Cumontstraat, 13 te Aalst. m «m l Om uit onverdeeldheid te scheiden. De Notaris Jean VAN INNIS te Aalt. benoemd bij vonnis der Rechtbank van Eersten Aanleg te Dendermonde in date 19 September 1941, zal ten over staan van den heer Vrederechter van Aalst, openbaar verkoopen Een welgelegen handelshuis, zijnde thans een beenhouwerij met bijzonderen ingang, afhankelijkheden en hof te Aalst aan de Korte Zoutstraat, nr 17, sectie A geschiedenis met Fik moest stopzetten, de bel rinktlde. Toen keek Bert rond over de dicht op elkaar gepakte menigte. In de eereloge tegenover hen zag hij den Belgischen Gezant zitten, deze kreeg hem in 't oog en gunde hem een vriendelijk knikje. Bert stond even op en groette hem ga lant weder. Toen ging het doek lang zaam open, en voor de oogen van de toeschouwers ontrolde zich een nieuwe sprookjesachtige geschiedenis van Tijl Uylenspiegel in zeven tafereelen. Met zijn traditioneele warme geest drift juichte het Parijsche publiek de spe lers toe en meermaals stonden ze hand- klappend overeind om den jongen schrij ver een ovatie te brengen. Het was om er bedwelmd door te geraken. Maar toen, in het zevende tafereel, Tijl in het Louvremuzeum verscheen tusschen de weergalooze galerij der overweldigen de, forsche meesterwerken van onzen Pieter Pauwel Rubens, voorgesteld door levende groepsbeelden, en de eeuwige held in die glorieuse apotheose uitriep Immer zal ik leven, eeuwig is mijn ge schiedenis, de wereld heb ik veroverd door mijn kunst, en overal ben ik thuis, overal, ook hier op de heuvelen van Parijs, het toppunt van waaruit straalt over de wereld het licht, de kunst en de glorie 1 Ik sterf en herrijs 1 toen brak letterlijk een donder van applaus los, en een eindeloos gr jubel steeg op uit al die begeesterde borsten naar Tijl op het tooneel en naar Bert Vermeylen in zijn loge. De jonge dichter had het hart zelf van Parijs geraakt. De dikke bestuurder in een vlaag van KOMT TE VERSCHIJNEN: Talrijke modellen voorzien voor ver anderingen Juist stofverbruik aangeduid Ongeëvenaarde patronen. Dit p-achtig blad onklopbaar onder alle oogpunten, klopt alle records van volksgeliefdheid Overal verkrijgbaar. Zending Franco na ontvangst van 7 fr. op postrek. 3875.76 of postzegels HERBILLON, 48, Broek straat. Brussel. Drukkerij De Koornbloem Zee- berakaai A «Ir* zatte vreugde schommelde naar Bert toe en omhelsde hem onstuimig, zooals al leen een Franschman dit kan. Mon petit, zei hij, gemeenzaam ik heb ze zien vliegen, maar ge hebt me vanavond ruimschoots vergoed voor de bange oogenblikken die ik doorge staan heb. Merci 1 Van alle zijden werd Bert even warm gelukgewenscht, en het werd een avond van zegepralenden bijval en van cham pagne om van beiden dronken te wor den. XXIX. DE PEES KRAAKT. Dat dit vuur van vervoering niet gauw zou gaan luwen kon op voorhand worden verzekerd. De bijval van het stuk scheen nog eerder te groeien. Het veroverde gansch Parijs, en de weer galm van het sukses bereikte weldra ook het buitenland. Bert veroverde meteen ook het hart van de vrouwen, van de vrouwen van Parfis. Op een namiddag van de eerstvolgen de week zat hij warm en gezellig te ge nieten van eenige zeldzame stonden een zaamheid tusschen de drukte van deze dagen, hij slurpte aan een kopje koffie met cognac en rookte een sigaret, ter wijl hij een massa brieven las die hem dezen morgen waren besteld. Een van Lea en een van Fik hadden hem meest genoegen verschaft om hun eenvoud en oprechtheid. Dien van zijn lieve zus nam hij weer op en herlas hem, hij was ver heugd om de jubelende blijdschap die er aan Naaimachienen worden zorgvuldig en goedkoop gedaan in hst oud gekend Huis Let wel op het nummer. Herstellingen met Wisselstukken voor ALLE merken van Naaimachienen. Steeds groote voorraad van olie, riemen en alle benoodigdheden in ma gazijn. Voor den aankoop van en andere merken, ploegen, dorschma- chienen, raapmolens, maalderijen (groot* en kleine) enz. peen beter adres dan Werkhuizen KAREL GREGOIRE, Fabriekstraat, AALST. Telef. 400. Warm aanbevolen voor zijn goede herstellingen en eerlijken handel. I" T\ voor iedereen. Kleine VJ JL.».LeI_y interest. Inlichtingen gra tis. Schattingen. ErfenisaangiftenAdh. Van den Eeckhaut, Vijfhuizen, 29, Gentsche steenw., Erre. LEDEN 1 Houdt de nummers van ons blad samen, want heel dikwijls kunt U e» raad vinden vaar vele gevallen. uit straalde om zijn sukses. Daar werd zacht aan zijn deur geklopt. Bert sprong op. Zou men hem dan eindelijk niet eens een namiddag gunnen. Ho, madame Bordet, riep hij ver baasd, welk een eer 1 Ik houd er aan, onderbrak hem de vrouw van den gewezen minister van Landbouw, u persoonlijk te komen uit- noodigen op een onderonsje met ons beidjes. Maar wat is het hier netjes, ge zellig, echt artistiek. Van avond, ge gaat toch niet eiken avond naar den schouw burg van avond ben ik alleen thuis, mijn man en Magy gaan vandaag weer naar uw stuk kijken en luisteren. Ik ver wacht dan den dichter van "De Eeuwige Legende» bij mij, om negen uurafge sproken Bert stond daar een oogenblik stom van verbazing. Wees toch gezeten, mevrouw, zei hij toen. Neen, mon cher, hoe verlokkelijk uw aanbod ook weze, ik kan er geen gebruik van maken. Ik moet heengaan, doch eerst verlang ik uw bevestigend antwoord te vernemen. Kom je, zeg Gaarne had Bert met een beslist neen geantwoord, maar het aanbod was hem zoo verleidelijk lief, zoo hoffelijk glim lachend gedaan, dat hij niet neen kón zeggen. De schrijver van "De Eeuwige ,egende„ zal zijn beste doen, mevrouw,» cwam het er eindelijk uit. Voila, zei madame Bordet nog be hoorlijker glimlachend, en ze bood hem haar hand aan tot een kus. Toen deed Bert haar uitgeleide. 28. Roman uit het landelijk leven In Vlaanderen Mam. Oververmoeienis, een begin van griep, een te late avond, zijn dikwijls oorzaak van hoofdpijn, duizeligheid of zenuwinzinking Neem in der gelijk geval een "WIT KRUISJE" Uw ongesteldheid zal spoedig ver dwijnen en U zult U weldra gansch opgebeurd voelen. HET WIT KRUIS S*- HOOFD- EN TANDPIJN - ZENUWPIJNEN - ZENUWINZINKING VERMOEIDHE SCHE PIJNEN RHEUMAT I

De Koornbloem | 1941 | | pagina 4