Notariëele Annoscen Die goede Moeder Aarde* ft mm Notaris Moyersoen VILAGRONDEN Zaailand en Bosch Een Perceel Zaailand BOUWGRONDEN Notaris EE MAN Schoone Lilasplaaten Uit ter hand te koop Te koop gevraagd Notaris BRECKPOT EEN WOONHUIS Schoon WOONHUIS mrm- Schoon WOONHUIS met Boomgaard Uit ter hand te koop Notaris BE VUNST BURGERSHUIS Tir KOOP Zaaimachines "Simplex* Studie van te Aalst, Statiestraat, 23. Openbare Verkooping van te Hofstade en Erembodegem. Koop een. Bosch te Erembodegem Broeck van Gent gehucht Ressche- beke, sectie A, nr 309 2, groot 60 aren 90 ca. palende aan M M. René Herzeele, Ernest Provost, Jozef De Bisschop, Frans Edouard Jacob en Kinderen allen te Erembodegem, Weduwe Henri Jozef Vaereman te Denderleeuw, Alfons Cal- lebaut te Erembodegem en Alfons Van Vaerenberghe te Teralphene. Ingesteld 30.000 fr. Op te leggen boom- en houtgewas- prijs: 7.400,frank. In regie. Koop twee. Zaailand te Erembo degem, Eckerspoel gehucht Ressche- beke, sectie A, nr3078, groot 55 aren 91 ca. palende MM. Pieter Antoon Van den Bossche, de erven Cassiman-Ghysels Pieter, Theodoor Van Hoefs, Pieter Van den Steene, Jozef Vinck, P. Vinck, Wwe Andreas De Winter en Kinderen, Jan Van Biesen, Jozzf De Bisschop en Mej. Maria Frederice Van Vaereabergh te Erembodegem. Gebruikt door MM. Theoph. Meert, Albert Meert en Alfons Vergeylen. Verdeeld in drie loten Lot 1 groot 28 a. 24 ca. 90 ma. te nemen ten noorden. Lot 2 groot 13 a. 35 ca. 80 ma. te nemen in 't midden. Lot 3 groot 14 a. 30 ca. 80 ma. te nemen ten zuiden. Samen ingssteld 20.000 fr. Zie afbeelding der loten op de plak brieven. Voor aanwijs der kooptn 1 en 2 zich wedden tot Mr. Alfons Van Vaeren- berg, Ten Bosch Hekelgem. Koop drie. Villagrond te Hofstade Hofmeersch langsheen den steenweg Aalst Dendermonde, sectie C, nr 424/a, groot 64 aren 50 ca., palende noord de steenweg, oost de beek, zuid Mr. Leo pold Eugeen Hilaire Vaa der Haegen te Hofstade en wrst de erven Matthys, Mr Charles Louis Moeas en Mr Leo D'Haese allen te Hofstade. Gebruikt door de kinderen Mr Louis Daelman. Op te leggen boomprijs: 4.755 fr. Verdeeld in 6 loten Lot 1 groot 9 eren 68 ca. 24 ma. te nemen ten zuiden. Ingesteld 9.000 fr. j Lot 2: groot 10 ca. 58 ca. 71 ma. te nemen neven lot 1 Ingesteld 16C00fr. Lot 3 groot 14 a. 98 ca 67 ma. te nemen neven lot 2. Ingesteld 30 000 fr. Lot 4: groot 14 a. 19 ca. 92 ma. te nemen neven lot 3. Ingesteld 30.000 fr. Lot 5 groot 8 a. 44 ca. 31 ma. te nemen neven lot 4. Ingesteld 15.000 fr. Lot 6 groot 6 a. 59 ca. 15 ma. te nemen ten noorden. Ingesteld 5.000 fr. Zie afbeelding der loten op plakbrief. Laatste Zitdag Maandag 24 November 1941, om 2 uur namiddag, ter herberg In de Oude Poster ij gehouden door Mme Weduwe Henri De Saedeleer te Aalst, Nieuwstraat, nr 41. Openbare Verknoping van te Wichelen, aan de Papestraat, ter plaats Steenakker sectie B, nr 31, groot 19 aren 40 ca.palende noord de straat, oost Mr Remi Saey-D'Hondt te Lede, zuid Mr Theophiel Doeners en west Mr. Remi Saey-D'Hondt voor noemd en Mme Wwe D. Van de Putte. Thans gebruikt door Mr. Maurice Van Heck. Eenige Zitdag Woensdag 26 November 1941, om 2 uur namid. ter herberg gehouden door Mme Wwe Alfons De Coster te Wichelen aan de Statie. Openbare Verkooping van te Lec'e, aan den Bellaertweg en Molenstraat. Koop 1. Bouwgrond te Lede, aan den Bellaertweg, groot volgens meting 38 a. 61 ca. 6 ma., palende noord Mej. Maria Van Hauwermeiren te Lede oost Mr. De Smet-Peirlinck Frans te Lede zuid Mr. Van der Straeten-De Gendt Emiel Jozef te Lede en west de straat op eene breedte van 41,33 m. Verdeeld in 6 loten van noord naar zuid, te weten Lot een tot 5 a. 93 ca. 56 ma. te ne men ten noorden, met eene breedte aan de straat van 7,33 m. Lot twee: tot 6 a. 15 ca. 50 ma te nemen neven lot 1, met eene breedte aan de straat van 6,50 m. Lot drijtot 6 a. 12 ca. 50 ma. te ne men neven lot 2, met eene breedte aan de straat van 6,50 m. Lot viertot 6 a. 60 ca. 50 ma. te ne men neven lot 3, met eene breedte aan de straat vaa 7 m. Lot vijftot 6 a. 91 ca. 25 ma. te ne men neven lot 4, met eene breedte aan de straat van 7 m. Lot zestot 6 a. 87 ca. 75 m. te nemen ten zuiden, met eene breedte aan de straat van 7 m. Zie plan op de plakbrieven. Koop 2. Bouwgrond te Lede, aan de Molenstraat, weg naar Overimpe, gekend ten kadaster sekt ie D, nr913/a, met eene grootte van 6 a. 50 ca. palende noord de weg ocst de Commissie van Openbaren Onderstand der gemeente Ledezuid Mr. Nys-Annaert Achiel Frans te Lede en west de straat. Zie plan op de plakbrieven. Eenige Zitdag Maandag 8 December 1941, om 2 u. namiddag, in het Café Moni- co gehouden door Mr. Jozef Siau, te L~de, Hoogstraat. Studie van Aalst, Kattestraat, nr 9. Openbare Verkooping van te Moorsel. De Notaris Paul EEMAN te Aalst, zal op verzoek van den heer Désiré Van Moesieke, te Moorsel, opeEbaarlijk ver- koopen op Maandag 24 November 1941, om 1.30 uur nam. te Moorsel, Ploeg nr7. Ongeveer 30 koopen van 100 stuks elk, Lilasplaaten, van eerste hoedanig heid, oud 6 en 7 jaar in volle opbrengst. Koraptantc betaling. Het vervoer kan geregeld worden met den verkooper. Men make het ruchtbaar. De Notaris Paul EEMAN, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen op Donderdag 27 November 1941, 30, MENGELWERK. door ALBERT BAEYENS Toen ze zich kenbaar had gemaakt, was de hoofdheelmeester verheugd op haar voorstel te kunnen ingaan, daar hij den zieke meermaals in zijn ijlkoorts voor hem onbegrijpelijke woorden had hooren lispelen. Zij kon hem hierover desnoods inlichten. Zij was het ook die bij het krankebed de waak hield, toen Lea en Fik, door de pers op de hoogte van het voorval ge bracht, den Heven broeder en vriend waren komen bezoeken. Wie beter dan zij kon hen troosten en hen verder op de hoogte houden van het verloop der operatiegevolgen. Ze keerden dan ook zooveel mogelijk gerustgesteld naar huis terug, Elise Van Dommelen beloof de daarbij hun regelmatig het ziektebul- letijn op te sturen. Eiken dag bracht Elise versche bloe men aan en sierde er de kleine zieken kamer mee; doch Bert kon er niet van genieten. Na het verloop van de vierde week bleek de dokter eerst ten volle voldaan over den gunstigen uitslag van zijn werk. Hij onderzocht zijn patient en vond dat hij zich thans definitief mocht uitspreken. w Juffrouw, zei hij, met zijn ingebo ren Fraesche galanterie, en net of hij er voor niets tusschen was, onze jonge dichter is gered, dank zij uw liefderijke zorgen. 1 Maar dokter, weerde Elise zich, gijzelf hebt het mirakel verricht. Non, non 1 L'amour fait des mira cles, mademoiselle, de liefde kan wonde ren verrichten, ons werk is eer machi naal. Felicitaties I En hij lirp verder om aan anderen zijn zorgen te besteden. Juffrouw Tan Dommelen keek nu met meer aandacht naar den zieke, ze verge leek met een foto van hem, ja, bleeker was hij natuurlijk door de doorstane pij nen en afgemat van de langdurige koorts, maar zijn gezicht was nu serener, de smartelijke trekken waren vervaagd, de ademhaling rustiger. Zij stond op en opende het venster om de kamer weer eens te verluchten. Toen schikte ze er alles in orde en zette zich terug naast hem, ze zou een exemplaar lezen van De Eeuwige Legende in tweede uit gave. Het boek lag nauwelijks op haar knieën open, toen ze meende Bert iets te hooren lispelen, ze lei het boek op zij en keek en luisterde. Lea, Fik...„ en een teere glimlach glansde cp zijn aangezicht. Vader,... 1 moeder,... Brabant... Ik kom terug...,, Ja, Bert, zei Elise zacht aan zijn oor, we keeren terug. Een lichte beweging van zijn hoofd in haar richting gaf haar hoop en tevens vrees. om 2 1/2 ure namiddag, te Aalst, Kapel- lestraat, ter Zittingzaal van 't Vredege recht Een goed perceel land, gelegen te Moorsel, op Moleukauter, gekada streerd sektie B, nummer 560/a, groot 25 a. 10 ca. Gebruikt door Mr. Frans Van Nuffel. 5 perceelen bouwgrond, gelegen te Aalst, Kruisstraat (nabij de Binnenstraat) groot, te samen 8 aren 24 ca. Groot Burgershuis, in 't midden der stad. j Wcrkmanshuizen. Hofstede en landen in of rond de stad. Siffidle van te Aalst, Bij Opbod. Openbare Verkooping van te Aalst, Welvaartstraat, nr 1. De Notaris VAN INNIS te Aalst zal, namens wie het behoort, met de pleeg vormen der wet van 15 Augustus 1854, en ingevolge het Besluit van 13 Septem ber 1940. openbaarlijk verkoopen bij opbod Stad Aalst. Een eigendom begrijpende een twee woonst met inrijpoort en h:f, gestaan te Aalst, Welvaartstraat, nr 1, groot 3 aren 50 ca. en bij meling 3 aren 33 ca., breed aan de straat 10 m. Den eigendom bevat Gelijkvloers voorplaats, keuken, trap doorgang, groote inrijpoort, veranda, waschplaats, keukenkamer, magazijn, koestal, mestput, w.c., hof. Verdiep 4 kamers, 3 zolders. Dezen eigendom is voorzien van elcc- trische verlichting, pomp en regenwater putten. Bewcond door de familie Neetens. Toegewezen mits 72 000 fr. Gedaan opbod 7.2C0 fr. Samen 79 200 fr. Eenige Zitdag: Vrijdag 28 November 1941, om 3 uren namiddag, ter café Sport wereld bij Mr Emiel De Lombaert te Aalst, Statieplein, 5. Openbare Verkooping van te Aalst, Sint Vincentiusstraat, 34. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter des Kantons Aalst, en namens wie het behoort, openbaarlijk verkoopen: Stad Aalst. Een schoon woonhuis met aanhoorig- j heden, hof en inrijpoort langs de Slot- straat, gelegen te Aalst, St Vincentius straat, 34, groot 1 aar 50 ca. It; gesteld 75.000 fr. Dezen eigendom bevat GelijkvloersIngang met trapzaal, salon, eetplaats, keuken, achterkeuken met pompbak, overdekte koer, W.C., j stal en hof. Verdiep 2 slaapkamers. Verders zol der en provisiekelder, pomp en regen waterputten, ook electrische verlichting. Bewoond door Mevr. Wed. Alfons Biebaut. Het huis is zichtbaar den Dfnslag en Vrijdag van ieder week van 2 tot 5 uur. Ingebruiktreding 3 maanden na den verkoop. Laatste Zitdag Donderdag 27 November 1941, om 2 uur namiddag, ter Zittingzaal van j het Vredegerecht te Aalst, Kapellestraat. f fes" PI m 1 tnfêk Openbare Verkooping van te Moorsel, Exterkenstraat, 10. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wie het behoort openbaarlijk verkoopen Gemeente Moorsel. Een schoon woonhuis met groote poort, hangaar, stalling, varkenskoten en verdere aanhoorigheden en boom gaard, gelegen te Moorsel, .Exterkenstr. nr 10, groot 10 aren 80 ca. In gebruik bij het Werk der Kinder weging. Zichtbaar alle Maandagen van 1 tot 4 uur. Eenige Zitdag: Dinsdag 2 December 1941, om 2 uren namiddag ter herberg gehou den door Mr. Louis Vermtir te Moor sel, Exterken. 2 woonhuizen te Aalst. Klapstraat, nr 2 en 4, groot samen 80 ca. Voor inlichtingen zich wenden ter studie. Studie van Borsbeke. Openbare Verkooping van Nieuw-Schoon te Steenhuyze-Wijhuyze, Dorp. Bevattende salon en eetzaal met mar meren schouwen en parketvloeren, veraedha en keuken, verders 3 schoone slaapkamers, zolder, 4 kelders, 3 water pompen, gara.e, waschbu's en verdere Efhangendheden. Verdeis schooneu tuin en boomgaard, groot 13 aren 30 ca. Voor bezichtiging zich wenden tot de eigenaarster Mej. Marie De Leeuw. Dorp 18, iederea Maandag en Dinsdag van 1 tot 5 ure. Onmiddelijke ingebruiktreding, Eenige Zitdag Dinsdag 25 November 1941, om 2 ure nam. ter herberg^van Cyriel Van Wynendaele, statie te Herzele. 1) Nieuwgebouwde villa te Nieuwer- kerken, goed verhuurd. 2) Nieuwgebouwd woonhuis met veel bijgebouwen, groot 8 aren 60 ca. te Haaltert. 3) Nieuw huis en groote magazijnen omgeving Burst, 4) Te Brussel,'nieuw huis op 3 aren 85.000 fr. 5) Werkmanshuisje op 3 aren te Zot- tegem 50 000 fr. 6) 1 hectaar 40 aren land en meersch te Wambeek en Liedekerke 70.000 fr. 7) Twee huizen te Liedekerke op 26 aren grond 115.000 fr. Zich wenden bij Notaris De Vuyst, te Borsbeke. Voor den aankoop van en andere merken, ploegen, dorschma- chienen, raapmolens, maalderijen (groote en kleine) enz. geen beter adres dan Werkhuizen KAREL GREGOIRE, Fabriekstraat. AALST. Telef. 400. Warm aanbevolen voor zijn goede herstellingen en eerlijken handel. fw'R F voor icd«ecn. Kleine Uf icterest. Inlichtingen gra tis. Schattingen, ErfenisaangiftenAdh. Van den Eeckhaut, Vijfhuizen, 29. Gentsche steenw.. Eroe. LEDEN I Houdt de nummers van ons blad samen, want heel dikwijls kunt U gj raad vitsdea vtar vale gevallen. ge iets wilt verkoopen moet ge dit eerst aan het publiek kenbaar maken, plaats daarom een aan kondiging in De Koornbloem ge blijft alzoo uwe klanten be houden. Ik kom van zoo vér, ging hij met een moede stem voort. Ik kom...„ En toen viel hij weer stil en sliep verder rustig door. Den volgenden morgen ontwaakte Bert voor het eerst uit zijn langen slaap, de dokter stond naast hem, juffrouw Vaa Dommelen trad juist de kamer binnen, baar armen vol bloemen. Bloemen. zei Bert, toen hij zijn trage blikken door de kamer had laten rondgaan. Ja, antwoordde de dokter, bloe men voor den poëet, bloemen voor den genezen dichter; bloemen verjongen, bloemen vroolijken ons op. Bloemen, herhaalde Bert. Voor den schrijver van De Eeu wige Legende, sprak Elise, met een tril in de stem. Toen liet Bert zijn moede oogen d'chtvallen en scheen zijn gedachten te willen samenrapen. Niet dubben, zei de heelmeester. Ik heb u geopereerd, mademoiselle heeft u verzorgd en genezen, ge blijft nog enkele weken bij mij, en dan reist ge naar het Zuiden, naar de warme zon om nieuwe kracht, vreugde en pcë:ie 1 Over een paar dagen reeds mag mademoiselle u wat voorlezen, niet te veel ineens, eerst slechts drie lepels daags. Daarna, daarna zullen we zien. Het spijt me ten zeerste, dokter, maar vandaag nog reis ik af, zei Elise in een plotselinge, onverklaarbare op welling. Bert luisterde met welgevallen naar die melodieuse meisjesstem met een iet wat vreemd accent. Had hij die stem niet reeds vroeger gehoord Hij kon het zich niet weer herinneren. Jammer, zei de dokter, doch we zullen daar wel middel in schaffen. In elk geval dank ik u oprecht voor uw liefde rijke zorgen aan mijn lieven, zieken dichter. Bert keek even naar Eiise op, dan naar de mooie, rijke bloemen en weer nsar haar. Dank u, juffrouw,,, zei hij, en hij stak haar een moeë hand toe. Vaarwel, mijnheer, antwoordde zij ontroerd ik wensch u een spoedig Ien algeheel herstel. God hebbe u onder zijn hoede. Vaarwel, dokter/» Adieu, mademoiselle, zei de heel meester. De beide mannen keken nog i naar de deur waarlangs Elise Van Dommelen verdwenen was, net of ze hoopten haar weer te zien verschijnen, toen kruisten ze blikken van verstand- houding. Ja, dat was een mooie meid. Dit was het laatste bondig briefje dat ze naar Lea schreef Liefste Juffrouw Vermeylen, Over zeer weinige dagen zal Uw broe der het ziekenhuis verlaten, daar de dokter over zijn toestand uiterst tevre den en gerustgesteld is In het Zuiden zal hij weldra geheel hersteld zijn en weer de ouwe, goeie broer van U zooals hij U verlaten heeft Maak mijn harte lijkste groeten thuis over, ook aan mijnheer Pauwels, Uw verloofde. Nooit zal ik de kennismaking met U beiden vergeten. Elise Van Dommelen. XXXI IK VERVEEL ME... TUSSCHEN ROZEN VERVEEL IK MIJ. En zooals de dokter het voorspelde, bad Bert weldra het Godshuis ver laten en was hij op zijn raadgeving naar Nizza gereisd, om er volledig te herstellen in den Zuiderschen zomer aldaar. De dokter had hem een zorg zame, ernstige verpleegster aan de hand gedaan, Geneviève, een meisje van vijf endertig, een eenzame op de wereld en een moedert]» voor Bert. Hij wist dat in dt ze zelfde villa vroeger de Nederland- sche schrijver Louis Couperus ook had gewoond, en hij herinnerde zich thans heel goed de wondermooie bladzijden die Couperus er over De Oude Tro- ficne beleefd en misschien ook geschre ven. Parijs, De Eeuwige Legende, zijn sukses, zijn avonturen met de Bordet's en zijn ongeluk met zijn Mercedes, dat waren nu slechts nog verre herinnerin gen, die bij na zijn volledige genezing meermaals had overwogen en uitgeplo zen. Eéa gedachte kon hij niet ontwar ren. Wie was die juffrouw die hem zoo liefderijk had verzorgd, die hem eiken dag versche bloemen had gebracht, en waarover de dokter hem later zoo dik wijls had gesproken zonder haar naam te willen noemen Haar stem zou hij toch nooit vergeten, ze klonk nog in zijn ooren na, of het pas van gisteren wes geleden. T-rrr 'fi*T r-rr Roman uit het landelijk leven in Vlaanderen zal U beter dan eindelooze verklaringen en tal- ooze getuigschriften de buitengewone doelmatig heid bewijzen van het belgisch pijnstillend-middel t Kruis Uw ongesteldheid zal aanstonds verdwijnen en U zult 'J werkelijk frisch en opgewekt voelen. HOOFDPIJN - SCHELE HOOFDPIJN DUIZELIG HEID - TANDPIJN en ZENUWPIJN - PIJNLIJKE MAANDSTONDEN - ZENUWINZINKING - GRIEP RHEUMATISCHE PIJNEN SSE2&?w,J APOTHEKEN j —a— Indien

De Koornbloem | 1941 | | pagina 4